Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙЦЕХОВСЬК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Войцеховський В.Г. 
Агрегація клітин в онтогенезі спороутворюючих мікроорганізмів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.Г. Войцеховський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії в процесі розвитку та диференціації споротвірних бактерій роду Bacillus. Виявлено властивість різних видів бацил на певній фазі ровитку періодичної культури утворювати багатоклітинні агрегати, в яких відбувається диференціація клітин. Досліджено електронно-мікроскопічну структуру, міжклітинну взаємодію, іонний склад, полімери поверхневих шарів клітинних стінок, екзогенні розчинні полімери бактеріальних клітин, об'єднаних в агрегати. Встановлено, що агрегація бактерій - закономірний процес, що забезпечує найкращу компетентність для реалізації міжклітинних взаємодій і створює умови для диференціації мікроорганізмів та індукції спорогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251 +
Шифр НБУВ: РА330102

Рубрики:

      
2.

Войцеховський С.О. 
Дослідження чисельних методів для математичних моделей стаціонарних процесів в областях довільної форми: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / С.О. Войцеховський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано метод фіктивних областей у задачах оптимального керування для еліптичних операторів другого, четвертого порядків та варіаційних нерівностей другого порядку з обмеженням усередині області. Для цих задач побудовано різницеві схеми та досліджено їх точність. Запропоновано різницеві схеми для дослідження математичних моделей стаціонарних процесів в областях довільної форми, які описуються крайовими та спектральними задачами для еліптичних операторів другого, четвертого порядків. Досліджено точність нових різницевих схем у крайових та спектральних задачах для еліптичних операторів другого порядку з розривними коефіцієнтами за мінімальних вимог до гладкості розв'язків диференціальної задачі. Одержано нові теоретичні результати стосовно гладкості узагальнених розв'язків крайових задач для еліптичних рівнянь другого та четвертого порядків. Проведено повне обгрунтування екстраполяційного методу Річардсона в крайових та спектральних задачах для еліптичних операторів другого, четвертого порядків у випадку узагальнених розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.1 + В192.165 +
Шифр НБУВ: РА321735

Рубрики:

      
3.

Войцеховська В.В. 
Економічне оцінювання та вибір варіантів інноваційного розвитку підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Войцеховська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Створено нові підходи та методи економічного оцінювання та оптимізації інноваційного розвитку підприємств машинобудування. На підставі аналізу темпів зростання обсягів продукції та використаних під час її виготовлення виробничих ресурсів виявлено кількісну закономірність динаміки ресурсовіддачі залежно від показника оновлення основних засобів та введеного показника їх інноваційності. Розроблено підхід до визначення пріоритетів інноваційного оновлення основних засобів за окремими ланками виробничої системи підприємства. Здійснено оцінювання нормативних показників інноваційності нової техніки, які можуть слугувати орієнтирами для розробників і виробників нового устаткування з метою досягнення певного рівня ресурсоощадження. Побудовано економіко-математичну модель для визначення темпів зростання основних засобів з урахуванням параметрів, що характеризують джерела інвестування, ефективність і тривалість використання основних засобів. Модель застосовано для оцінювання та вибору варіантів ресурсного забезпечення інноваційного розвитку виробництва. Розроблено методичний підхід до оптимізації розподілу інвестиційних коштів між напрямками інноваційних змін на підприємстві. За цього використано методи нелінійного програмування, які забезпечують диверсифікацію інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Войцеховська О.В. 
Клінічне та лабораторне обгрунтування реабілітації зубощелепного апарату при односторонніх необмежених дефектах зубних рядів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Войцеховська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

На підставі результатів клінічних і лабораторних досліджень встановлено, що однобічна втрата жувальних зубів призводить до виникнення функціональних порушень в усіх компонентах зубощелепного апарата, вираженість яких залежить від кількості втрачених зубів і терміну їх втрати. З'ясовано, що клінічні та функціональні порушення, обумовлені однобічними необмеженими дефектами зубних рядів, негативно впливають на ефективність протезування. Обгрунтовано необхідність проведення передпротезійної реабілітації даної категорії пацієнтів. На підставі електроміографічних досліджень доведено доцільність раннього протезування однобічних необмежених дефектів зубних рядів. Виявлено, що найбільш оптимальним методом лікування є зубна імплантація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 +
Шифр НБУВ: РА357650

Рубрики:

      
5.

Войцеховська О.В. 
Нелінійні властивості комбінованих транзисторних негатронів та пристрої автоматики на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Войцеховська ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено нелінійні властивості динамічних комбінованих транзисторних негатронів і реалізації пристроїв автоматики на їх базі. Розроблено нові математичні моделі нелінійного режиму роботи комбінованого негатрона на біполярному та польовому транзисторах. Під час розрахунку параметрів пристроїв автоматики з використанням таких негатронів, які працюють у режимі великого сигналу, достатньо врахувати першу та другу гармоніки сигналу, а також амплітуду імпульсу колекторного струму. Визначено Y-параметри динамічного комбінованого транзисторного негатрона у режимі великого сигналу. Розроблено математичні моделі параметричного та основного режимів роботи даного негатрона на біполярному транзисторі. Запропоновано методику оцінювання максимально досяжного значення потужності генерованих коливань, яка дозволяє розрахувати оптимальне значення провідності навантаження та максимальне значення генерованої потужності. Створено математичну модель та методику рохрахунку генератора електричних коливань, який використовує комбінований негатрон на польовому транзисторі, що дозволяє здійснювати аналіз роботи генератора залежно від величини генерованих коливань. Розроблено та досліджено пристрої авоматики на підставі нелінійних властивостей транзисторних негатронів, а саме: автогенераторні пристрої, активні перетворювачі частоти, генераторні давачі різного функціонального призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.395 с116 +
Шифр НБУВ: РА352654

Рубрики:

      
6.

Войцеховський М.М. 
Правові основи організації та діяльності органів міліції України у повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Войцеховський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз правового регулювання, організації та діяльності міліції України у другій половині 1940-х - початку 50-х рр. На основі широкого кола джерел, у тому числі документів українських державних і відомчих архівів, проаналізовано процес відбудови, структурної реорганізації та діяльність органів міліції. Досліджено правові засади організації та діяльності міліції, кількісні та якісні зміни в структурі міліцейських підрозділів, визначено динаміку основних напрямків, форм і методів роботи. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного правового механізму реорганізації української міліції в правоохоронний орган на рівні європейських стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 + Х621.163.1-1(2УК)62
Шифр НБУВ: РА314303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Войцеховський С.В. 
Розрахунок характеристик вихрових клапанів з урахуванням тертя об стінки вихрової камери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / С.В. Войцеховський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи розрахунку та проектування вихрових клапанів, що використовуються як виконавчі пристрої у системах управління потоками суцільних середовищ. На основі експериментальних досліджень визначення моменту тертя обертової рідини об стінки вихрової камери встановлено зв'язок між законом опору та розподілом дотичних напружень на стінках. Одержані залежності використано під час математичного моделювання процесів, що відбуваються за умови течії закрученого потоку у вихровому клапані. Зазначено, що у порівнянні з методикою, заснованою на аналогії з обтіканням гладкої плоскої пластини, запропонована модель дає кращий збіг з експериментом, не потребує штучного підбору такого значення місцевого коефіцієнта тертя або турбулентної в'язкості, за яких досягається задовільний збіг розрахункових та експериментальних даних. На підставі аналізу результатів числового експерименту удосконалено існуючу методику інженерного розрахунку вихрових клапанів, що дозволяє одержати оптимальне співвідношення їх основних показників - коефіцієнта підсилення та ступеня лінійності вихідної характеристики. На основі розробленої методики розраховано та виготовлено дослідно-промислові зразки вихрових клапанів для системи автоматичного регулювання добору проб відпрацьованих газів двигунів внутрішнього згоряння та для системи пневмозоловидалення у складі енергоблоку "Кураховська ТЕС".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048-02 +
Шифр НБУВ: РА331344

Рубрики:

      
8.

Войцеховська А.Д. 
Трансформація та нелінійна взаємодія хвиль в сонячній атмосфері та в космічній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.Д. Войцеховська ; НАН України. Головна астрон. обсерваторія. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто процес трансформації та нелінійні взаємодії хвиль в сонячній атмосфері та в магнітосфері Землі. Враховуючи кінетичні ефекти в динаміці альвенівських хвиль одержано ряд нових нелінійних механізмів трансформації великомасштабних магнітогідродинамічних (МГД) хвиль в дисипативну короткохвильову область, де МГД турбулентність існує в якості кінетичних альвенівських хвиль. Виявлено, що врахування кінетичних ефектів в альвенівських хвилях суттєво впливає на процеси трансформації та нелінійної взаємодії МГД хвиль між собою та з іншими типами хвиль. На основі дворідинної магнітної гідродинаміки розглянуто нелінійні механізми генерації альвенівських хвиль різних типів (кінетичних, інерційних, стиснення), електронно-звукових та нижньогібридних хвиль. Як додаток до наведених теоретичних результатів досліджено атмосферу Сонця та магнітосферу Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 +
Шифр НБУВ: РА329186

Рубрики:

      
9.

Поточилова В. В. 
«Мікробіологічне обґрунтування ефективності комплексного застосування антибіотиків та полівалентного піобактеріофагу за гострого некротичного панкреатиту» / В. В. Поточилова. — Б.м., 2021 — укp.

Поточилова В.В. Мікробіологічне обгрунтування ефективності комплексного застосування антибіотиків та полівалентного піобактеріофагу за гострого некротичного панкреатиту. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.07. «Мікробіологія» - Національна академія медичних наук України, Державна установа «Інститут епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К Заболотного НАН України, Київ, 2020. Дисертаційну роботу присвячено вивченню мікробної складової та профілю резистентності облігатно- та факультативно-анаеробних мікроорганізмів, що були виділені у пацієнтів, хворих на ГНП та представлено вирішення актуальної наукової задачі – вдосконалення мікробіологічної діагностики та лікування ГНП. За даними досліджень встановлено та проаналізовано кількісний і якісний склад мікроорганізмів, що були виділені з тканини підшлункової залози у хворих на ГНП. Досліджено співвідношення факультативно- та облігатно-анаеробних мікроорганізмів - чинників ГНП у обстежених хворих. Ключові слова: гострий некротичний панкреатит, полівалентний піобактеріофаг, факультативно-анаеробні мікроорганізми, облігатно-анаеробні мікроорганізми, антибіотикорезистентність.^UThe dissertation for the Ph. D. Degree (biology) in specialty 03.00.07 –"Microbiology" - National Academy of Medical Sciences of Ukraine, State Institution "Institute of Epidemiology and Infectious Diseases by L.V. Gromashevsky of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine ", Institute of Microbiology and Virology by D. K. Zabolotny of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2020. The dissertation is devoted to the study of the microbial components and the resistance profile of obligate and facultative anaerobic microorganisms isolated from patients with acute necrotic pancreatitis and presents the solution of an urgent scientific problem - improving microbiological diagnosis and treatment of acute necrotic pancreatitis.According to the research data, the quantitative and qualitative compositions of microorganisms isolated from the tissue of the pancreas in patients with acute necrotizing pancreatitis was established and analyzed. The ratio of facultative and obligate-anaerobic microorganisms caused acute necrotic pancreatitis in the examined patients was studied. For this, the content of the pancreas and the blood of patients with pancreatitis-associated infections was investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Войцеховська М. М. 
Інформаційна технологія оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації / М. М. Войцеховська. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі вирішено актуальне наукове завдання з розробки моделей та методів інформаційних процесів оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації, які дозволять автоматизувати систему визначення поточного рівня культури інформаційної безпеки організації з врахуванням персональних показників співробітників, актуальних ризиків в галузі інформаційної безпеки та нормативних вимог до ведення безпечної діяльності організації в умовах інформатизації. Метою дисертаційного дослідження є розробка моделей та методів інформаційної технології комплексного оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації з урахуванням особливостей людино-машинної взаємодії, для підтримки прийняття рішень щодо забезпечення відповідного показника безпеки організації.^UThe thesis is devoted to solving the current scientific problem of developing an information technology to assess the level of information security culture of organization taking into account the personal information security culture of employees. The thesis purpose is to develop models and methods of information technology for complex assessment of the level of information security culture of organization, taking into account the peculiarities of human-computer interaction, to support decision-making to ensure appropriate security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Войцеховська О. О. 
Системний аналіз процесу реформування вищої технічної освіти за ідеологією дуальності / О. О. Войцеховська. — Б.м., 2022 — укp.

Об’єктом дисертаційного дослідження є процес реформування вищої освіти в Україні.Мета дисертаційного дослідження полягає у системному аналізі організації вищої технічної освіти на університетському рівні та шляхів її реформування за ідеологією дуальності в умовах реалізації онлайн-режиму викладання навчальних дисципліндля обґрунтування пріоритетності на множині критеріїв оцінювання процесу розвитку.Під час роботи над дисертацією використовувались такі методи дослідження: методи системного аналізу, теорії катастроф, нейронних та нейронечітких мереж, теорії диференціальних рівнянь, теорії нечіткої багатокритеріальної оптимізації та теорії нечіткої логіки.Теоретичні результати: вперше запропоновано варіант пріоритетності вибраних критеріїв та на нечіткій множині їх оптимальних значень визначено найкращий варіант плану розвитку університету, який сприятиме стабільному нарощенню його іміджу з року в рік; вперше модифіковано математичну модель процесу забування знань, отриманих на лекції. Системно трансформована математична модель реалізована у відносному часі та містить три основні параметри, один із яких характеризує швидкість забування студентом отриманої на лекції інформації, другий характеризує синергетичну складову, яка сповільнює процес забування, а третій характеризує ту складову отриманої інформації, яка залишається в пам’яті студента назавжди; вперше синтезовано нову математичну модель, що описує процес засвоєння студентом знань, отриманих на лекції, на початку якої лектор відновлює в пам’яті студентів в концентрованому вигляді основні положення попередніх лекцій; вперше синтезовано нову математичну модель інтелектуального стану суспільства в класі катастроф з використанням правильно виписаного рівняння балансу, в якому враховано і відрізок часу, протягом якого зберігається цей баланс та доведено, що функція приросту відносного інтелекту суспільства, аргументом якої є відносна кількість членів суспільства, що вносять вклад в цей приріст, не може мати екстремумів в області значень, допустимої для цього аргументу; удосконалено нечітку математичну модель для чіткого оцінювання якості навчального процесу та методику для оцінювання якості знань, отриманих студентами в онлайн-режимі; удосконалено математичну модель «кривої забування», створеної Г. Еббінгаузом, в якій враховано і синергетичну складову, що уповільнює процес забування за рахунок внутрішньої роботи мозку у той відрізок часу, в який нова інформація до цього мозку не надходить, і складову, що задає значення тієї долі початкової інформації, яка ніколи з пам’яті індивідуума не стирається.Практичні результати полягають у розробці підходу до системного планування розвитку університету на основі нечіткого варіанту багатокритеріальної оптимізації, що дозволяє в процесі реалізації синтезованого плану здійснювати його адаптацію в разі досягнення певних проміжних цілей та адаптації нечіткої математичної моделі для чіткого оцінювання якості навчального процесу в онлайн-режимі й методики її чіткого оцінювання на нечітких моделях.Результати, отримані в дисертаційній роботі, рекомендовані до впровадження у Вінницькому національному технічному університеті та в наукові дослідження, за тематикою, затвердженою Відділенням вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.^UThe object of the dissertation research is the process of reforming higher education in Ukraine. The purpose of the dissertation research is a system analysis of the organization of higher technical education at the university level and the ways of its reformation according to the ideology of duality in the conditions of the implementation of the online mode of teaching academic disciplines to justify the priority based on a set of criteria for evaluating the development process. During the dissertation the following research methods were used: methods of system analysis, catastrophe theory, neural and neurofuzzy networks, theory of differential equations, theory of fuzzy multicriteria optimization and theory of fuzzy logic. Theoretical results:for the first time, a variant of the priority of the selected criteria was proposed, and the best variant of the university's development plan was determined based on a vague set of their optimal values, which would contribute to the stable growth of its image from year to year; for the first time, the mathematical model of the process of forgetting the knowledge received at the lecture was modified. The system-transformed mathematical model is implemented in relative time and contains three main parameters, one of which characterizes the rate at which the student forgets the information received at the lecture, the second characterizes the synergistic component that slows down the forgetting process, and the third characterizes the component of the received information that remains in memory student forever; for the first time, a new mathematical model was synthesized that describes the process of assimilation by the student of the knowledge received at the lecture, at the beginning of which the lecturer restores the main points of the previous lectures in the students' memory in a concentrated form; for the first time, a new mathematical model of the intellectual state of society in the class of catastrophes was synthesized using a correctly written balance equation, which also takes into account the time period during which this balance is maintained, and it is proved that the function of the increase in the relative intelligence of society, the argument of which is the relative number of members of society contributing the contribution to this increase cannot have extrema in the range of values admissible for this argument; a fuzzy mathematical model for a clear assessment of the quality of the educational process and a methodology for assessing the quality of knowledge received by students in the online mode have been improved; the mathematical model of the "forgetting curve" created by H. Ebbinghaus has been improved, which takes into account both the synergistic component that slows down the process of forgetting due to the internal work of the brain during the period of time when new information does not reach the brain, and the component that sets the value of that fate of the initial information that is never erased from the individual's memory. The practical results consist in the development of an approach to the system planning of the development of the university based on a fuzzy variant of multi-criteria optimization, which allows, in the process of implementing the synthesized plan, to adapt it in case of achieving certain intermediate goals and to adapt a fuzzy mathematical model for a clear assessment of the quality of the educational process in the online mode and methods of its clear assessment on fuzzy models. The results obtained in the dissertation are recommended for implementation at Vinnytsia National Technical University and in scientific research, on the subject approved by the Department of Higher Education of the National Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Войцеховський В. В. 
Прискорення та поширення космiчних променiв надвисоких енергiй в Локальному Всесвiтi.: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Войцеховський. — Б.м., 2023 — укp.

Встановлення джерел космiчних променiв надвисоких енергiй (КПНВЕ, E > 10^18 еВ) залишається однiєю з основних невирiшених проблем сучасної астрофiзики. Космiчнi променi (КП) таких енергiй становлять виключний iнтересне тiльки для астрофiзики, але i для фiзики елементарних частинок в цiлому,оскiльки земнi прискорювачi не мають можливостi прискорювати протони чиядра важчих елементiв до енергiй понад 1020 еВ, якi ми детектуємо з вiдкритого космосу. Дослiдження таких частинок дозволить краще розумiти стандартнумодель елементарних частинок та фiзичнi процеси, якi вiдбувались у ранньому Всесвiтi. Та незважаючи на бiльш нiж столiтню iсторiю фiзики космiчнихпроменiв, нам досi невiдомi нi джерела КПНВЕ, нi механiзми прискорення КПв них. Це викликано головно викривленням траєкторiй заряджених частинокв магнiтних полях та енергетичними втратами внаслiдок взаємодiї з фоновимвипромiнюванням.^UEstablishing the sources of ultra high energy cosmic rays (UHECRs, E > 10^18 eV) remains one of the main unsolved problems in modern astrophysics. Cosmicrays (CRs) of such energies are of exceptional interest not only for astrophysics,but also for particle physics in general, since terrestrial accelerators do not have theability to accelerate protons or nuclei of heavier elements to energies above 1020 eV,which we detect from outer space. The study of such particles will provide to us abetter understanding of the standard model of elementary particles and the physicalprocesses that occurred in the early universe. Despite the more than century-oldhistory of cosmic ray physics, we still do not know the sources of UHECRs, nor themechanisms of acceleration of CRs in them. This is caused mainly by the deflectionof the trajectories of charged particles in magnetic fields and energy losses due tointeraction with background radiation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського