Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (799)Книжкові видання та компакт-диски (876)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЙДА$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гайдай Н.В. 
Клініко-імунологічне обгрунтування диференційованих методів реабілітації дітей з частими респіраторними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.В. Гайдай ; Укр. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб МОЗ України ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості дітей 5-14-річного віку з частими респіраторними інфекціями. У дітей з частотою респіраторних інфекцій 6-12 епізодів на рік у 54% випадків спостерігались прояви HSV-інфекції. В період між захворюваннями у таких дітей в більшості випадків ідентифікувались антигени парагрипу (26%), аденовірусів (21%), РС-вірусів (13%) та асоціації вірусів (34%). Імунологічне обстеження за допомогою методу двокольорової проточної цитометрії з використанням моноклональних антитіл на апараті FACScan показало, що у цих дітей змінені імунологічні показники, відповідальні за противірусний захист (знижені CD3+T-, CD4+T-, CD8+T-лімфоцити). У випадку поєднання частих респіраторних інфекцій з рецидивуючою HSV-інфекцією, зниження CD4+T-лімфоцитів спостерігалось особливо часто. На підставі виявлених клініко-імунологічих особливостей у дітей з частими респіраторними інфекціями були обгрунтовані показання до призначення рослинного адаптогену (Ехінацея пурпурна) та імуномодулятора тимічного походження (Тимостимулін). Вони були ефективні в профілактиці загострень цих інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

      
2.

Гайдамак Н.В. 
Управління результативністю функціонування сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Гайдамак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного і системного дослідження теоретичних та методологічних питань, а також практики управління результативністю господарюючих структур на прикладі сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано методологічні підходи до формування дійової системи управління результативністю. Визначено критерії оцінки результативності, стратегії розвитку та механізми її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-21
Шифр НБУВ: РА307612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гайдабура В.М. 
Сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944 рр.): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / В.М. Гайдабура ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Реконструйовано театральну топографію України 1941-1944 рр., репертуар та творчий склад театральних колективів, визначено роль театру в соціокультурному середовищі того часу. За умов фашистського нищення української культури, сцена, скориставшись відстрочкою свого маргінального фіналу, компенсує втрачувану силу стагнуючих видів мистецтва, посилює психокорегувальні функції, виявляє себе як фактор націотворення. З'ясовано спонукальні причини легітимності, наданої фашистською диктатурою інститутові театру в Україні, розглянуто проблему колабораціонізму, принципи театрального будівництва за тих умов, вплив на нього альтернативних чинників - жорстокого фашистського протекторату і національно-патріотичних настроїв митців та глядачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.9-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гайдар Г.П. 
Особливості анізотропії розсіяння електронів у кристалах Si і Ge n-типу, що виникають під впливом направленої пружної деформації, термовідпалів і ядерної радіації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.П. Гайдар ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальні задачі, пов'язані з впливом радіаційного випромінення, термовідпалів і спрямованої пружної деформації на електрофізичні властивості Si та Ge n-типу. Продемонстровано безпосередній зв'язок особливостей питомого опору, п'єзоопору, коефіцієнта Холла тощо, які спостерігаються у гамма-опромінених n-Si та n-Ge (різного рівня легування та компенсації), з анізотропією розсіяння. Встановлено суттєвий вплив анізотропії розсіяння на формування кінетичних коефіцієнтів, що вимірюються за умов змішаного (фононного + домішкового) чи переважно домішкового розсіяння в слабко збуреному тепловому полі, а також за наявності довільних за величиною (неквантуючих) магнітних полів чи спрямованих пружних деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.022
Шифр НБУВ: РА313327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гайдай О.В. 
Метод Мелера-Фока у контактних задачах теорії пружності для півпростору з круговими лініями розділу граничних умов: Автореф. дис. канд... фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Аналітично розв'язано задачу про гладкий контакт з пружнім півпростором: кільцевий штамп, два круглих штампи, груглий штамп і нерухома жорстка півплощина з застосуванням інтегрального перетворення Мелера-Фока в тороїдальних координатах та апарата парних інтегральних рівнянь для цього перетворення. Одержано одне чи систему двох рівнянь Фредгольма другого роду з регулярним ядром. Ці рівняння розв'язано аналітично шляхом апроксимації ядра виродженим. Виведено формули та з їх застосуванням розраховано контактні напруження, коефіцієнти інтенсивності, силу та момент, прикладені до штампів. З використанням математичної аналогії розв'язано задачі Стокса про обтікання кільцевої пластинки та двох дисків. Знайдено швидкості, гідродинамічний тиск і вихор у потоці рідини, побудовано ізобари та лінії току.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01,022 + В251.101.4,022 +
Шифр НБУВ: РА321750

Рубрики:

      
6.

Гайдаєнко І.В. 
Назви на позначення смаку: етимологія, семантика, функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.В. Гайдаєнко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено лексику на позначання смаку в сучасній українській мові. На підставі вивчення значної кількості матеріалу з залученням джерел різнорідної стильової приналежності охарактеризовано тематичні групи назв на позначення смаку, проаналізовано лексико-семантичні, етимологічні, структурно-граматичні особливості лексем на позначення смаку, а також визначено стилістичні функції, виражально-зображальний потенціал даної категорії номінацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА317701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гайдар 
Дослідження збуджень електронного газу в кристалах германію методом непружного розсіяння світла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Олександр Вадимович Гайдар ; НАН України; Інститут фізики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022
Шифр НБУВ: РА320576

Рубрики:

      
8.

Гайдар О.Г. 
Аналітичні моделі поверхонь на основі перетворень і тангенціальних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Г. Гайдар ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено нові форми аналітичного представлення поверхонь: конгруенцію дотичних площин, двома сім'ями сфер, центри яких належать фокальним конікам. Запропоновано узагальнене аналітичне подання груп мебіусових перетворень та їх композицій, показано зручність подання афінних та ізометричних перетворень у барицентричних координатах. Введено поняття корелятивно-інцидентних перетворень, розглянуто їх застосування у складанні тангенціальних рівнянь поверхні, моделюванні подерних перетворень. Наведено схему Дарбу формоутворення поверхонь з двома сім'ями плоских ліній кривини. Доведено, що математичний апарат точкових перетворень співпадає з точністю до позначень з апаратом загальної аналітичної теорії прикладного формоутворення на базі глобальної параметризації. Розроблено рекомендації щодо впровадження результатів досліджень у галузях формоутворення та розрахунку оболонок, обробки на верстатах з ЧПК, навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3в641.8 + К630.2-1с116
Шифр НБУВ: РА318178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гайдатов О.В. 
Формування організаційних умов розвитку малого бізнесу у регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Гайдатов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано загальні напрямки теоретичних досліджень розвитку малого бізнесу у регіоні, а також умови формування підприємницького сектору у країнах з ринковою та трансформаційною економікою. Для умов трансформаційної економіки України запропоновано систему регулюючих заходів, що забезпечує регіональний розвиток загалом і підприємницької діяльності, зокрема. Розроблено регіональну стратегію розвитку малого бізнесу. Зазначено, що її головна мета полягає у підтримці підприємницької діяльності у галузях, які є пріоритетними для розвитку регіональної бізнес-інфраструктури. Вперше запропоновано схему формування на території області мережі бізнес-інкубаторів з використанням механізму франчайзинга, що сприяє прискоренню темпів збільшення кількості суб'єктів малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА323368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гайда Й. 
Проблеми гуманістичного виховання особистості в педагогічній спадщині Януша Корчака та Антона Макаренка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Й. Гайда ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено концепції гуманістичного формування особистості, змісту та форм організації виховного процесу у педагогічних системах Я.Корчака і А.Макаренка. Проаналізовано соціально-політичні та історичні передумови становлення особистей цих діячів як педагогів, виявлено подібні періоди формування їх педагогічних поглядів. Обгрунтовано місце спадщини Я.Корчака і А.Макаренка у розвитку гуманістичних педагогічних теорій. Розглянуто аналогії та відмінності у трактуванні педагогами основних компонентів педагогічного процесу, використанні форм і методів у практичній діяльності. Розкрито подібність, прогностичність принципів організації та структурно-функціональної побудови виховних систем, які були логічним втіленням педагогічних концепцій Я.Корчака і А.С.Макаренка і становили загалом цілісні педагогічні системи. Визначено напрями і можливості використання спадщини педагогів в освітньо-виховній і соціальній сферах у сучасній Польщі та в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ПОЛ)-8 Корчак Я. + Ч33(4УКР)6-8 Макаренко А. +
Шифр НБУВ: РА328825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гайдай С.В. 
Активність оксидних Cu - Co - Fe каталізаторів окиснення СО та їх фізико-хімічні характеристики: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено реакцію окиснення CO на складних оксидних Cu - Co - Fe каталізаторах. Вивчено кінетику окиснення CO на оксидних Cu - Co - Fe зразках і показано, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Розроблено методику нанесення оксидної Cu - Co - Fe активної фази на терморозширений графіт з утворенням відповідної кластерної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328761

Рубрики:

      
13.

Гайдай О.М. 
Рух української громадськості за національну початкову освіту кінець XIX ст. - початок 1917 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гайдай ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичний період кінця XIX ст. - початку 1917 р., відзначено зростання культуро-освітньої діяльності громадських організацій на околицях імперії, основною метою яких було становлення національної самосвідомості пригноблених народів. Показано, що після революції 1905 - 1907 рр. у Російській імперії почався недовгий період парламентаризму. Фронт громадських організацій України, що не переслідував ціль відмови від культурно-національної автономії, оформився в політичні організації та партії, що ставили перед собою вже більш радикальні цільові настанови. За результатами дослідження визначено реальні позиції політичних партій зазначеного періоду щодо формування початкової національної школи. До наукового обігу введено статистичні дані та таблиці, укладені шляхом обробки періодичних друкованих видань: журналів, газет, альманахів, бюлетенів з'їздів народної освіти. Показано зміну репрезентативності проблем правового забезпечення функціонування народної освіти в парламентських дебатах Державної Думи I, II, III і IV скликань. Висвітлено головні історичні дані, що висвітлюють реальне становище початкової школи в Російській імперії на прикінці XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА339273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
15.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Гайдай С.В. 
Геоекологічна оцінка території 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / С.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методику геоекологічної оцінки території з використанням ГІС-технологій. На базі ландшафтно-геохімічного підходу визначено зміненість геосистем 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС. Побудовано електронні картографічні моделі зміненості геосистем даної зони. Визначено інтегральні показники геоекологічної оцінки території, що дозволяють оптимізувати економічну оцінку антропогенного навантаження на навколишнє природне середовище у зонах впливу АЕС. За результатами геоекологічної оцінки даної території в економічному аспекті проаналізовано вплив Хмельницької АЕС на грунтово-рослинний покрив. Обгрунтовано мережу геосистемного моніторингу дослідженої 30-кілометрової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР-4ХМЕ)081 + Е0*801.48(4УКР-4ХМЕ) +
Шифр НБУВ: РА345054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Гайдаш І.А. 
Патогенетичні особливості розвитку імунних, метаболічних та мікроциркуляторних порушень в дітей, хворих на пневмонію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / І.А. Гайдаш ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Установлено патогенетичні особливості розвитку імунних, метаболічних і мікроциркуляторних порушень у дітей, хворих на гостру пневмонію. Вивчено порушення хромосомного апарату лімфоцитів периферійної крові залежно від періоду та ступеня тяжкості захворювання. Метаболічні зміни мають прояв у порушеннях прооксидантно-антиоксидантної систем, ейкозаноїдів, циклічних нуклеотидів лейкоцитів, зниженні енергетичного потенціалу еритроцитів периферійної крові. Описано порушення мікроциркуляції, виразність і тривалість збереження яких залежить від ступеня тяжкості та періоду хвороби. Розроблено критерії для оцінки ефективності терапії одужання дітей, хворих на гострі пневмонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-2 +
Шифр НБУВ: РА351743

Рубрики:

      
18.

Гайдаєв Ю.О. 
Наукове обгрунтування моделі впровадження в Україні Державних цільових програм покращання здоров'я народу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Ю.О. Гайдаєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 26 с. — укp.

Проаналізовано стан здоров'я населення України за 1997 р. - 2006 рр. у порівнянні з іншими країнами Європи. Доведено необхідність здійснення державної підтримки системи охорони здоров'я з метою вирішення найбільш актуальних проблем галузі. Досліджено вітчизняний досвід впровадження Державних цільових програм забезпечення медичної допомоги населенню, висвітлено їх позитивні здобутки. Виявлено, що впровадження Державних цільових програм забезпечення медичної допомоги населенню лише зменшили темпи негативної динаміки стану його здоров'я, що свідчить про їх недостатню ефективність. Запропоновано концепцію розробки та модель впровадження Державних цільових програм покращання стану здоров'я та подовження середньої тривалості життя громадян. Обгрунтовано необхідність проведення комплексного динамічного аналізу актуальних проблем стану здоров'я населення, дослідження його соціально-економічних умов, кліматичних та екологічних особливостей території, епідеміології та соціальної ваги проблемного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353100

Географічні рубрики:

      
19.

Гайдай Ю.В. 
Інституціоналізація глобального економічного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ю.В. Гайдай ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено еволюцію становлення та розвитку інституційної системи економічної глобалізації. За критерієм панувального типу регуляторів глобальної економіки виокремлено етапи розвитку її міжнародних інститутів. Обгрунтовано теоретичні моделі інституціоналізації глобального економічного розвитку за умов його багатополярності, яка відображає системний характер зв'язків між інститутами різних рівнів і типів. Розвинуто сучасні підходи до визначення категорії "глобалізація" та парадигмальні засади, на яких базується формування глобальної економіки. На підставі факторного аналізу ефективності діяльності міжнародних інститутів проведено їх класифікацію. Виявлено "вузькі місця" сучасної інституційної системи економічної глобалізації та обгрунтовано напрями її розвитку. Розкрито суть категорії "глобальний ринок" і доведено його конститувальну роль у формуванні цілісної ієрархічно-субординованої інституційної системи глобальної економіки. З використанням кількісних та якісних показників оцінено ступінь глобалізованості національних товарних ринків. Доведено визначальну роль реальних показників в оцінці якісного рівня інтегрованості держави до світового економічного простору. Досліджено роль ТНК і університетів як базових інститутів постіндустріального суспільства у глобальному економічному розвитку. Уточнено характеристики та пріоритетні напрямки діяльності міжнародних неурядових організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 +
Шифр НБУВ: РА354238

Рубрики:

      
20.

Гайдай Т.Є. 
Формування механізмів державного регулювання інвестиційними процесами комерційних банків: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Є. Гайдай ; Н.-д. екон. ін-т {Київ}. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні засади формування та реалізації механізмів регулювання та планування залучення інвестицій у реальний сектор економіки. Проаналізовано стан і умови інвестиційної діяльності в Україні, сучасний стан фінансово-кредитної системи України, інвестиційний клімат. Установлено, що функції держави у процесі регулювання інвестиційної діяльності за умов України виконуються не повною мірою, тому активне державне регулювання інвестиційними процесами є необхідним у нашій державі. Запропоновано систему державного регулювання інвестиційної діяльності комерційних банків, яка передбачає розробку заходів на всіх етапах інвестування банками економіки, зокрема, надання довгострокових кредитів суб'єктам господарювання та вкладання коштів у цінні папери. Розроблена система дозволяє оцінити потенційні можливості та перешкоди вкладання коштів банками в реальний сектор економіки та визначити основні напрями активізації інвестиційного процесу комерційних банків на макрорівні, у сфері грошово-кредитної та податкової політики, а також на рівні банку, у сфері банківського інвестиційного менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.3 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА353344

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського