Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (167)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЙНРІХ$<.>+<.>A=ФІН$<.>+<.>A=ОЛЄ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Фінін Г.І. 
Військове покликання: суть та специфіка реалізації в умовах розбудови Збройних Сил України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.І. Фінін ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням філософсько-соціологічного аналізу процесів формування і реалізації військового покликання за умов розбудови Збройних Сил України. Розкривається сутність військового покликання і його специфіка. Виявлені протиріччя формування і реалізації військового покликання. Встановлені основні закономірності даного процесу: залежність від домінуючої в суспільстві системи цінностей; залежність від рівня усвідомлення суспільством соціальної цінності армії; залежність від наявності у особистості відповідних психофізіологічних якостей. Встановлені особливості процесу формування військового покликання. Обгрунтовані механізм формування і основні шляхи реалізації військового покликання в умовах становлення Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668

Рубрики:

      
2.

Фінкельштейн Д.Л. 
Деякі класи мір та пов'язані з ними оператори на просторах конфігурацій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Д.Л. Фінкельштейн ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено формули Гаусса - Остроградського та Гріна для пуассонівської міри на просторах конфігурацій (ПрК) над областями, досліджено наявність спектральної щілини для деяких диференціальних операторів другого порядку. Вивчено характеризаційні властивості класу мір на ПрК, заданих за допомогою відносних енергій, знайдено достатні умови існування та єдиності даних мір у термінах відносних енергій. Побудовано та досліджено клас операторів на ПрК, що відповідають формам Дірихле мір Кемпбела, описано інваріантні міри для одного типу даних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.7,0 +
Шифр НБУВ: РА328571

Рубрики:

      
3.

Фінько А.Є. 
Етичні засади політико-правової теорії Богдана Кістяківського: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / А.Є. Фінько ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив етичних настанов Б.Кістяківського на формування його політико-правової теорії. Виявлено взаємозв'язок між поглядами цього мислителя й етичним реформсоціалізмом, зорієнтованим на автономну етику гідності. Розкрито значення полеміки Б.Кістяківського з народництвом, марксизмом та консерватизмом. У її межах мислителем обстоювалась вимога визнання автономії різних духовних сфер, обгрунтовувався методологічний плюралізм на засадах застосування каузальних і етико-телеологічних підходів. Проаналізовано ставлення Б.Кістяківського до етичних підходів у вивченні права та до співвідношення між державою соціальної справедливості та правовою державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)506 Кістяківський, Б. +
Шифр НБУВ: РА352283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олєйнікова Т.Ю. 
Інформаційна технологія протиризикового планування навчального процесу в умовах модульно-рейтингової системи навчання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.Ю. Олєйнікова ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель модульно-рейтингової системи навчання з урахуванням ризиків, яка дозволяє визначити ризики модуля дисципліни, зокрема, ризик помилки, ризик перенавантаження кафедри, професійний ризик, технічний ризик, ризик недостатнього методичного забезпечення, кадровий ризик, студентський ризик. Розроблено методи протиризикового планування структури дисциплін і модулів за умов модульно-рейтингової системи навчання, які дозволяють побудувати альтернативні варіанти сітьової моделі міжпредметних зв'язків (СММЗ), сітьової моделі зв'язності тем (СМЗТ), визначати ризики реалізації кожної СММЗ і СМЗТ шляхом визначення загального ризику викладання кожного модуля та теми дисциплін, вибрати найменш ризикову СММЗ і СМЗТ. Вдосконалено сітьові моделі міжпредметних зв'язків і зв'язності тем дисциплін, які дозволяють планувати послідовності модулів і тем різних дисциплін з врахуванням їх логічних зв'язків і ризиків. Одержав подальшого розвитку метод експертної оцінки ризиків викладання модулів дисциплін, який дозволяє визначати ризики модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30в2:381 + Ч481.26 + Ч481.284 +
Шифр НБУВ: РА367730

Рубрики:

      
5.

Фіногенов О. Д. 
Методи керування динамічним аналізом складних об'єктів на мультипроцесорних обчислювальних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О. Д. Фіногенов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан САПР і виділено основні етапи використання мультипроцесорних обчислювальних систем (МОС) засобами схемотехнічного проектування. Запропоновано використання сучасних інструментальних засобів для підвищення надійності розв'язання задач динамічного аналізу об'єкта. Розглянуто існуючі методи керування обчисленнями за динамічного аналізу. Показано неоптимальність даних співвідношень для керування обчисленнями на базі методу числового інтегрування. Розглянуто особливості збільшення кроку інтегрування та його вплив на надійність розв'язання задач динамічного аналізу. Запропоновано використання вектору коефіцієнтів розміру кроку зі зменшенням. Доведено збільшення ефективності та надійності даних методів керування. Розроблено схеми обміну даними для МОС з розподіленою та спільною пам'ятями. Показано можливість апріорної оцінки складності обчислень та наведено рекомендації щодо використання даних методів керування залежно від характеристик та архітектури МОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.200-016.5
Шифр НБУВ: РА371796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фіногенов О. Д. 
Методи керування динамічним аналізом складних об'єктів на мультипроцесорних обчислювальних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О. Д. Фіногенов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан САПР і виділено основні етапи використання мультипроцесорних обчислювальних систем (МОС) засобами схемотехнічного проектування. Запропоновано використання сучасних інструментальних засобів для підвищення надійності розв'язання задач динамічного аналізу об'єкта. Розглянуто існуючі методи керування обчисленнями за динамічного аналізу. Показано неоптимальність даних співвідношень для керування обчисленнями на базі методу числового інтегрування. Розглянуто особливості збільшення кроку інтегрування та його вплив на надійність розв'язання задач динамічного аналізу. Запропоновано використання вектору коефіцієнтів розміру кроку із зменшенням. Доведено збільшення ефективності та надійності даних методів керування. Розроблено схеми обміну даними для МОС з розподіленою та спільною пам'ятями. Показано можливість апріорної оцінки складності обчислень та наведено рекомендації щодо використання даних методів керування залежно від характеристик та архітектури МОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.200-016.5
Шифр НБУВ: РА371796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фінагіна О.В. 
Ринкова трансформація в регіоні: методологія і теорія: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.В. Фінагіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади розвитку процесу ринкової трансформації, її регіональні особливості. Сформовано та систематизовано напрями процесів ринкової трансформації в Україні. Теоретично обгрунтовано та методологічно визначено роль і суть ринкової трансформації на базі розвитку світового та вітчизняного досвіду. Структуровано процеси та напрями ринкової трансформації, доведено їх ускладнення у процесі реформування та розвитку економіки та соціальної сфери. Запропоновано напрями активізації державної та регіональної політики ринкової трансформації. Досліджено й охарактеризовано проблеми формування ринкових відносин в Україні, визначено їх нерівномірність і недосконалість на рівні регіонів. Розкрито суть регіональних ринків. Проаналізовано та систематизовано особливості та напрями розвитку регіональних ринків. Запропоновано методику оцінки ринкового потенціалу регіону як сукупності кількісних і якісних показників, що відображають сучасні особливості та характерні процеси реформування господарського комплексу. Наведено певні наукові підходи до формування стратегічних і тактичних напрямів розвитку ринкової трансформації у суспільстві. Розроблено методичні рекомендації щодо діагностики підприємницького середовища на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.294 в + У9(4УКР)0-17 в +
Шифр НБУВ: РА348403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Фінін Г.С. 
Стаціонарні і динамічні моделі та методи розподілу гідроресурсу: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Г.С. Фінін ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Побудовано модель руху води каналами зрошувальних систем, що має структуру довільного графа й описує течії у сітках, які задовольняють умовам узагальненого закону Кирхгофа. Обгрунтовано метод вилучення невідомої з систем лінійних нерівностей. Розроблено метод вилучення групи невідомих з систем лінійних нерівностей, який базується на теоремі Хеллі. Введено поняття кінцевого та проміжного підграфів неорієнтованого та орієнтованого графів та досліджено методи вилучення групи невідомих, що відповідають ребрам цих підграфів. Наведено методи, які зводять задачу відшукання динамічних течій у сітках з узагальненим законом Кирхгофа до задачі розв'язання системи нелінійних нерівностей зі структурою локально скінченного графа. Отримано необхідні та достатні умови, під час яких система проміжків споживання має обмежену кратність, а вихідна задача зводиться до однієї задачі математичного програмування. Розв'язано задачі управління обмеженими запасами у системі декількох споживачів. Розглянуто лінійні й експоненціальні моделі, які описують динаміку зміни ресурсів у споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: По62.33 в 641
Шифр НБУВ: РА316013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Фінчук Г.В. 
Теорія та практика сімейного виховання в зарубіжній педагогіці (теоретико-методологічний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.В. Фінчук ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання теорії та практики сімейного виховання в зарубіжній педагогіці. Здійснено комплексний аналіз, визначено теоретико-методологічні засади становлення та функціонування системи сімейного виховання в країнах Західної Європи та Північної Америки. Досліджено динаміку становлення та розвитку системи принципів, форм і методів та особливостей сутності теорії та практики сімейного виховання в зарубіжній педагогічній науці. Визначено пріоритети сімейного виховання в зарубіжжі та наведено значну кількість педагогічних фактів та явищ. Запропоновано класифікацію структур сімейної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(0)
Шифр НБУВ: РА316017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фінкельштейн О.Б. 
Фінансові ризики в системі банківських ризиків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Б. Фінкельштейн ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес управління фінансовими ризиками комерційного банку. Доведено суб'єктивний характер категорії "ризик". Обгрунтовано підхід щодо основних принципів класифікації ризиків банківської діяльності, розроблено їх класифікацію. Запропоновано схему оцінки проекту позичальника з метою захисту банку від спровокованого зловживання з боку позичальника. Розроблено комплекс показників, за якими оцінюється ризик незбалансованої ліквідності комерційного банку. З використанням методів джерел і використання коштів, розрахунку розриву ліквідності за термінами погашення активів і пасивів побудовано практичні моделі управління та планування ліквідності у комерційному банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.34-99
Шифр НБУВ: РА316382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Семен Н. Ф. 
Російські інтернет-ресурси як чинник інформаційної війни проти України (на прикладі сайтів «Правда.Ру» та «Российский диалог») / Н. Ф. Семен. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – журналістський сегмент інтернет-простору Росії як чинник інформаційної війни проти України.Мета дослідження полягає в окресленні поняття «інформаційна війна» у контексті вивчення організаційної та законодавчої бази функціонування російських інтернет-ресурсів та контент-аналізу публікацій на інтернет-ресурсах «Правда.Ру» та «Российский диалог».У даній роботі використані такі методи наукового пізнання, як системний аналіз (полягає в опрацюванні ступеня висвітлення наукової проблеми інформаційної війни), системний підхід (полягає у розгляді взаємопов'язаної системи таких елементів феномену інформаційної війни, які розробляються у певній послідовності та формують єдине ціле явище), метод інформаційного підходу (дозволив провести систематизацію подачі матеріалів з обраної проблеми), метод прогнозування (сприяв визначенню кола можливих проблем та перспектив у боротьбі з проявами елементів інформаційної війни), метод порівняння (дозволив провести зіставлення сучасного стану інформаційної безпеки в Україні, Росії та світі і перспектив її вдосконалення), метод контент-аналізу (проявив себе у вивченні змісту матеріалів російських інтернет-ресурсів «Правда.Ру» та «Российский диалог»).Теоретичні і практичні результати. Керуючись словами Пафнутія Чебишева, який припускав безплідність теорії без практики, вважатимемо, що теоретичне значення дисертації великою мірою залежить від підбиття деяких підсумків прикладних характеристик аналізованого контенту. Вивчення впливу контенту порталів на сприйняття аудиторією тих чи інших подій дозволяє дійти серйозних теоретичних висновків. Теоретичне значення даної дисертації полягає в удосконаленні соціально-комунікаційних аспектів поняття «інформаційна війна» крізь призму залучення до її проведення російських інтернет-ресурсів та в аналізі значення інформаційної війни у гібридній війні Росії проти України.Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що аналіз зібраних матеріалів та їхнє теоретичне узагальнення можуть бути використані для удосконалення журналістської діяльності в умовах інформаційної війни, при розробці лекційних курсів для студентів спеціальності 061 Журналістика галузі знань 06 Журналістика, при виданні підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій з теорії інформаційної безпеки, інформаційного законодавства тощо. Новітність нововпроваджуваного зумовлена тлумаченням поняття інформаційної війни в науці про соціальні комунікації крізь призму функціонування інтернет-ресурсів Російської Федерації. На прикладі публікацій в інтернет-ресурсах «Правда.Ру» та «Российский диалог» доведено, що вони, як чинники інформаційної війні проти України, активно проявили себе під час подій в Криму та в ОРДЛО. Детально досліджено методи пропаганди, які використовують автори контенту цих ресурсів, виокремлено основні ідеологеми щодо України, які мали б вплинути на свідомість читачів та навіяти ворожі настрої, запропоновано можливий комплекс заходів з протидії інформаційним атакам з боку Російської Федерації.При розв'язанні поставлених завдань у дисертації:вперше в науці про соціальні комунікації:– досліджено трактування поняття «інформаційна війна» українськими та закордонними вченими; – проаналізовано пропагандистські матеріали про події в Криму та в ОРДЛО, подані російськими інтернет-ресурсами «Правда.Ру» та «Российский диалог»;– контент про події в Криму та в ОРДЛО на російських пропагандистських ресурсах «Правда.Ру» та «Российский диалог» виокремлено у пропагандистські міфологеми;– окреслено можливі шляхи боротьби з російською пропагандою з боку України;удосконалено:– визначення поняття «інформаційна війна»;– класифікацію маніпулятивних прийомів, які застосовують інтернет-медіа;набули подальшого розвитку:– наукові напрацювання українських та закордонних науковців у галузі вивчення явища інформаційної війни;– дослідження пропагандистського контенту інтернет-ресурсів Російської Федерації, пов'язаного із окупованим Кримом та збройним протистоянням в ОРДЛО.^UThe object of the research is the journalistic segment of the Internet space of Russia as a factor in the information war against Ukraine.The goal of the research is to outline the concept of “information war” in the context of studying the organizational and legislative framework for the functioning of the Russian Internet resources and content analysis of publications on Internet resources “Pravda.Ru“ and “Russian Dialogue“.Theoretical relevance of the thesis research. According to Pafnutii Chebyshev, “who assumed that the theory without practice is dead and infertile“, we will consider: the theoretical significance of the thesis research depends more on the summing up of some utilitarian characteristics of the analyzed content. The study of the impact of portals content on the perception of reality by the audience allows you to make serious theoretical conclusions. The theoretical significance of this thesis research is to improve the social and communication aspects of the concept of “information war“ through the prism of engaging for its implementation of Russian Internet resources and in analyzing the significance of the information war in the hybrid war against Russia. The practical significance of the obtained results is that the collected materials, their analysis and theoretical generalization can be used to improve journalistic activity in the conditions of information aggression, in the development of lecture courses and practical classes for students of the specialty 061 Journalism in the field of knowledge 06 Journalism, in the publication of textbooks, tutorials, methodological recommendations on information security, information legislation, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Фіногенов О. М. 
Західно-українське товариство Ліги Націй: організаційні засади та напрями діяльності / О. М. Фіногенов. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано особливості створення Західноукраїнського товариства Ліги Націй (ЗУТЛН), його ідеологічну платформу та зв'язки з екзильним урядом Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) на початку 1920-х р. Розглянуто вплив міжнародних чинників на еволюцію напрямів діяльності товариства, охарактеризовано ставлення ЗУТЛН до політики владних інституцій Польської держави в українському питанні. Досліджено діяльність представників ЗУТЛН на конгресах Союзу Товариств Ліги Націй (СТЛН), взаємини з наддніпрянським Українським товариством Ліги Націй (УТЛН). Відзначено, що ЗУТЛН, сповідуючи ідею відродження української державності на західноукраїнських землях, намагалося у форматі СТЛН вплинути на вирішення «українського питання», акцентуючи увагу міжнародної дипломатії на несправедливості Версальської системи договорів, ухвали Ризького мирного договору 1921 р. між Польщею, РСФРР і УСРР, а також рішення Ради послів держав Антанти від 15 березня 1923 р.^UThe Western Ukrainian League of Nations Society (ZUTLN) is one of the leading emigrant organizational structures of Western Ukrainian political figures created to expand the influence of the ZUNR exile government internationally to address the problem of Eastern Galicia's state status. The peculiarities of creation of the society are considered, its ideological platform and program principles of activity are analyzed in detail. It is shown by concrete examples that in 1922 – 1924 the society acted on the international arena as a defender of national-state interests of Ukrainians of Galicia, promoting the idea of restoring Ukrainian statehood after the end of World War. It is noted that geopolitical changes in international relations after the First World War, new accents in the foreign policy of the leading European states, increasing the relevance of the "Ukrainian issue" were the main factors that stimulated the interest of Galicia's public-political figures and Ukrainian emigration to the issues of international politics. It has been stated that ZUTLN, in the idea of reviving the Ukrainian statehood, tried to influence in the format of the Union of Societies of the League of Nations (STLN) the solution of the «Ukrainian issue». In this context, the efficiency of the work of the ZUTLN governing bodies is characterized, the activities of its representatives at the STLN congresses are emphasized in cooperation with political parties of Western Ukraine, which provided fresh material for music protests, appeals to the governments and parliaments of the countries of the world. ZUTLN's relations with the ZUNR exile government are shown, the society's attitude to the policy of the Polish authorities in the Ukrainian issue is illustrated, and it is proved that the Polish authorities prevented the establishment of the Ukrainian League of Nations in Galicia in 1923, which contradicted the resolutions of Poland. -Ukrainian relations in the region. It is noted that the actions of the Polish authorities are related to the fact that the ideological platform of ZUTLN was based on the idea of non-recognition of the Versailles system of treaties (on the distribution of Ukrainian lands between the USSR, Poland, Romania, Czechoslovakia), the Riga peace treaty of 1921 and the Russian Federation between Poland The USSR, as well as the decision of the Council of Ambassadors of the Entente States of March 15, 1923.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Сунгуров М. С. 
Фізичні основи створення текстурованих підкладок на базі парамагнітних сплавів Ni-W для високотемпературних надпровідників другого покоління / М. С. Сунгуров. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Вербицький П. С. 
Соціально-комунікаційні особливості медійного контенту про поліцію / П. С. Вербицький. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження є медійний контент про поліцію. Мета дослідження полягає у здійсненні аналізу функціональних характеристик та визначенні стратегій комунікаційного успіху медійного контенту про поліцію. Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання: – схарактеризувати медійний контент про поліцію як чинник соціальних комунікацій; – виявити соціальні чинники медійного контенту про поліцію;– визначити емпіричну базу оцінки медійного контенту про поліцію; – виокремити конкретні комунікаційні стратегії для поліції та Департаменту комунікації Національної поліції МВС України і відповідних структур територіальних управлінь; – виокремити конкретні комунікаційні стратегії для мас-медіа у співпраці з поліцією та Департаментом комунікації Національної поліції МВС України і відповідними структурами територіальних управлінь.Методи дослідження ґрунтуються на поєднанні загальнонаукових методів вивчення специфіки аналізу соціально-комунікаційних явищ. Так, опрацювання джерельної бази обігу медійного контенту про поліцію ґрунтувалося на застосуванні аналітико-синтетичного методу, що дало змогу сформулювати принципи і методи відбору, аналізу та узагальнення теоретичного матеріалу дослідження. Застосування методу контент-аналізу дозволило визначити ключові характеристики змістового наповнення матеріалів мас-медіа про поліцію. Використання наукової сегрегації як методу визначення специфіки сегментації чітко означених контентів дозволило сформулювати ознаки медійного контенту про поліцію та запропонувати на їх основі класифікаційні схеми такого явища соціально-комунікаційної практики як «медійний контент про поліцію».Окремо слід зазначити наукові методи, які були застосовані автором для проведення першого етапу соціологічного дослідження «Ставлення студентів та курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ до висвітлення в ЗМІ поліційної проблематики» (матеріал підрозділу 3.2). Методологічна база соціологічного дослідження ґрунтувалась на таких наукових методах, як анкетування, аналіз, систематизація, а також на статистичному, описовому та графічному методах. Анкетування використовувалося з метою виявлення рівня зацікавлення студентами та курсантами Львівського державного університету внутрішніх справ інформацією, почерпнутою із мас-медіа щодо кримінальних подій в Україні, а також використання цієї інформації. Опрацювання отриманих результатів за кількісними параметрами проводилося за допомогою статистичного методу, а теоретичні узагальнення за відповідями респондентів ґрунтувалося на методах аналізу, синтезу та систематизації напрацьованого матеріалу. Теоретичне значення одержаних результатів полягає в розробці та обґрунтуванні теоретичних аспектів обігу медійного контенту про поліцію в науковій галузі 27 – соціальні комунікації.Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості використання матеріалів та висновків дисертації для розуміння та подальшого аналізу феномену медійного контенту про поліцію. Матеріали, висновки та рекомендації дисертації можуть доповнити зміст навчальних курсів з теорії журналістики, теорії соціальних комунікацій та інших навчальних дисциплін для студентів спеціальності 061 Журналістика галузі знань 06 Журналістика. Наукова новизна отриманих результатів зумовлена сучасними, новітніми можливостями процесу формування та функціонування медійного контенту про поліцію, підходами до аналізу проблеми обігу цього контенту в соціальних комунікаціях. При розв'язанні поставлених завдань у дисертаціївперше в українському сегменті науки про соціальні комунікації: – схарактеризовано взаємодію мас-медіа з поліцією та адаптовано цю взаємодію до українських реалій; – проаналізовано актуальні теоретико-методологічні засади вивчення медійного контенту про поліцію; – виокремлено соціальні чинники медійного контенту про поліцію в Україні; – сформульовано стратегії комунікаційного успіху медійного контенту про поліцію; – проведено соціологічне дослідження «Ставлення студентів та курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ до висвітлення в ЗМІ поліційної проблематики» (перший етап); удосконалено:– особливості медійного контенту про поліцію; – поняття медійного контенту про поліцію як управління враженнями;– емпіричну базу оцінки медійного контенту про поліцію; набули подальшого розвитку:– теоретичні дослідження медійного контенту про поліцію.^UThe object of the study is the police media presentation.The purpose of the study is to analyze the functional characteristics and identify strategies for communication success of media content about the police. To achieve this goal, the following tasks were set:- characterize media content about the police as a factor in social communications;- identify the social factors of media content about the police;- determine the empirical basis for evaluating media content about the police;- to identify specific communication strategies for the police and the Communication Department of the National Police of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine and the relevant structures of territorial departments;- to identify specific communication strategies for the media in cooperation with the police and the Department of Communication of the National Police of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine and the relevant structures of territorial departments.Research methods are based on the combination of scientific methods of studying the specificity of analysis of social and communication phenomena. Thus, the elaboration of the source base for the circulation of media content about the police was based on the use of an analytical and synthetic method, which made it possible to formulate the principles and methods of selecting, analyzing and generalizing theoretical research material. The use of the content analysis method allowed us to identify the key characteristics of the content content of the media about the police. The use of scientific segregation as a method of determining the specificity of segmentation of clearly identified content allowed us to formulate the characteristics of media content about the police and to offer classification schemes of such a phenomenon of social and communication practice as "media content about the police".Special mention should be made of the scientific methods used by the author to conduct the first stage of the sociological study “Attitudes of students and cadets of the Lviv State University of Internal Affairs towards media coverage of police issues” (material in section 3.2). The methodological basis of the sociological research was based on such scientific methods as questioning, analysis, systematization, as well as on statistical, descriptive and graphic methods. The questionnaire was used to identify the level of interest of students and cadets of Lviv State University of Internal Affairs in information obtained from the mass media regarding criminal events in Ukraine, as well as to use this information. The processing of the obtained results by quantitative parameters was carried out using the statistical method, and theoretical generalizations according to the answers of the respondents were based on the methods of analysis, synthesis and systematization of the worked material.The theoretical significance of the research is to develop and substantiate the theoretical aspects of the circulation of police media presentation in the scientific field 27 - social communications.The practical significance of the results is the ability to use the materials and conclusions of the thesis for understanding and further analyzing of the phenomenon of media content about the police. The materials, conclusions and recommendations of the dissertation can supplement the content of training courses in journalism theory, social communication theory and other disciplines for students of specialty 061 Journalism of Knowledge 06 Journalism.The scientific novelty of the obtained results is due to the modern, newest possibilities of the process of formation and functioning of media content about the police, approaches to the analysis of the problem of circulation of this content in social communications. When solving the tasks in the thesis for the first time in the Ukrainian segment of the science concerning social communications:- the interaction of the mass media with the police is characterized and this interaction to Ukrainian realities is adapted;- the actual theoretical and methodological principles of studying media content about the police are analyzed;- social factors of media content about the police in Ukraine are outlined;- strategies of communication success of media content about the police are formulated;- a sociological study “Attitudes of students and cadets of the Lviv State University of Internal Affairs towards media coverage of police issues” (first stage) is conducted;Features of media content about the police, the concept of media content about the police as impression management, an empirical basis for evaluating media content about the police are improved. Theoretical studies of media content about the police are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Фінкова О. П. 
Особливості гормональної контрацепції у жiнок з лейоміомою матки / О. П. Фінкова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплесному дослідженню 230 жінок з лейоміомою матки, в якому отримано нові дані про вплив різних гормональних контрацептивів на проліферативну активність клітин пухлини, з'ясовані механізми впливу їх естрогенних і гестагенних компонентів на молекулярні механізми клітинної проліферації (Кi-67, Cdk-1, р21, ER, PgR) і експресію ростових факторів (VEGF, eNOS), що дозволило виділити групу гормональних контрацептивів з найбільш вираженим цитопротекторним ефектом і оптимізувати підходи до персоніфікованого вибору ефективної контрацепції у жінок з лейоміоми матки.Доведено, що досліджені гормональні контрацептивні засоби, до складу яких входили диєногест (2 мг), гестоден (0,075 мг) і левоноргестрел (0,15 мг), здатні гальмувати проліферативні процеси у клітинах лейоміомою матки через механізми супресії експресії антигену Кi-67, кіназозалежного цикліну Cdk-1, ангіогенних факторів VEGF і eNOS, а також позитивно впливати на експресію гену-супресору р21. В той же час, гормональні контрацептиви не впливають суттєво на експресію рецепторів естрогенів (ER) і прогестерону (PgR) в тканинах лейоміоми матки, яка була підвищена майже втричі в клітинах лейоміоми матки, отже не підвищують її проліферативний потенціал. З'ясовано, що збільшення в комбінованих гормональних контрацептивах дози етинілестрадіолу з 20 мкг до 30 мкг не приводило до суттєвого підвищення експресії антигену Кi-67, а доза 20 мкг етинілестрадіоду не сприяла зниженню числа мітозів, що свідчить про відсутність потенцюючого впливу естрогенів в сучасних комбінованих оральних контрацептивах на прогресування росту лейоміоми матки. Також встановлено що ВМС-ЛНГ істотно не впливає на проліферативний потенціал лейоміоми матки, а також на механізми ініціації (кіназозалежний циклін Cdk-1) і гальмування мітозов в пухлині (ген-супресор Р21), а відтак, не стримує її зростання, але у порівняні з комбінованим оральним контрацептивом, більш суттєво знижує обсяг менструальної крововтрати в циклі у жінок з симптомною лейоміоми матки. Обгрунтовано критерії вибору засобу гормональної контрацепції у жінок з лейоміомою матки з акцентом на комбінований оральний контрацептив, які містять в своєму складі гестагени з найбільш вираженими антипроліферативними властивостями (дієногест, дезогестрел і левоноргестрел), особливо після операції міомектомії у жінок для профілактики рецидиву пухлини.^UThe dissertation is devoted to a complex study of 230 women with uterine leiomyoma, which obtained new data on the effect of various hormonal contraceptives on the proliferative activity of tumor cells, evaluated the effects of their estrogenic and progestogenic components on the molecular mechanisms of cell proliferation (cyclin Cdk-1, Kі-67, p21, ER, PgR) and expression of growth factors (VEGF, eNOS), which allowed to identify the group of hormonal contraceptives with the most pronounced cytoprotective effect and to optimize approaches to personalized choice of effective contraception in women with uterine leiomyoma.It has been shown that hormonal contraceptives, which contained dienogest (2 mg), gestodene (0.075 mg) and levonorgestrel (0.15 mg), are able to inhibit proliferative processes in uterine leiomyoma cells through mechanisms of suppression of expression of Ki-67 antigen, kinase-dependent cyclin CDK-1, angiogenic eNOS factors VEGF and to affect the expression of the p21 suppressor gene. At the same time, hormonal contraceptives did not significantly affect the expression of estrogen (ER) and progesterone receptors (PgR) in uterine leiomyoma tissues, which was increased almost threefold in uterine leiomyoma cells, and therefore did not increase its proliferative potential. It was found that increasing the dose of ethinyl estradiol in combined hormonal contraceptives from 20 mcg to 30 mcg did not lead to a significant increase in the expression of Ki-67 antigen, and dose of 20 mcg of ethinyl estradiol did not reduce mitosis, indicating no potentiating effect of estrogens on the growth of a new uterine leiomyoma. It was also found that levonorgestrel intrauterine system did not significantly affect the proliferative potential of uterine leiomyoma, as well as the mechanisms of initiation (kinase-dependent cyclin Cdk-1) and inhibition of mitosis in the tumor (p21 suppressor gene), and therefore did not inhibit its growth, but compared with combined oral contraceptive, significantly reduced the amount of menstrual blood loss in women with symptomatic uterine leiomyoma. Justified new criteria for selecting hormonal contraceptives in women with uterine leiomyoma with focus on combined oral contraceptives, containing progestogens with the most pronounced antiproliferative properties (dienogest, desogestrel and levonorgestrel), especially after myomectomy to prevent tumor recurrence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Олєйнікова О. М. 
Підвищення показників курсової стійкості автогрейдера / О. М. Олєйнікова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми підвищення показників курсової стійкості автогрейдера, яка досягається за рахунок уточнення методів визначення параметрів траєкторії руху під час виконання технологічних операцій. Експериментально встановлено, що траєкторія руху автогрейдера може формуватися різними способами: лінійна траєкторія руху автогрейдера формується за рахунок робочих опорів на відвалі, які мають, порівняно невеликі значення, і в таких випадках, відхилення реальної траєкторії руху автогрейдера від запланованої не реєструється; в ситуаціях, коли значення коефіцієнта зчеплення рушіїв з опорною поверхнею незначне, зафіксовано рух автогрейдера при виконанні технологічних операцій по криволінійній траєкторії; в процесі різання ґрунту фіксується кусково-лінійна траєкторія руху автогрейдера, при цьому машина на початковому етапі рухається прямолінійно, потім у міру зростання зовнішніх опорів вона гальмується, розвертається навколо точки блокування відвала і далі продовжує прямолінійне переміщення. Удосконалено динамічну модель руху автогрейдера, виконано аналіз впливу експлуатаційних показників робочого процесу на показники курсової стійкості машини. Рух автогрейдера може бути об'єктивно і всебічно описано за допомогою двох динамічних схем і відповідних математичних моделей: математичну модель плоского руху машини в опорній площині під дією зовнішніх сил; математичну модель повороту машини відносно точки блокування відвала під дією зовнішніх сил. Уточнено умову переходу від плоского руху до повороту машини відносно точки блокування відвала. Удосконалено математичну модель, у якій враховані різні варіанти виконання технологічних операцій: зарізання, променева схема; зарізання, пошарова схема; переміщення ґрунту. Уточнено аналітичні залежності діючих на автогрейдер зусиль для визначення складових головного вектора зовнішніх опорів в залежності від розроблювального середовища та типу технологічної операції, яка виконується. Обґрунтовано, що значний вплив на показники курсової стійкості автогрейдера здійснюють геометричні параметри робочого процесу, що визначають положення робочого органа в просторі під час виконання операцій копання ґрунту і координати прикладення головного вектора сил зовнішнього опору. Формування траєкторії руху машини визначається дією динамічних навантажень на відвалі та впливом змінної на шляху сили опору копанню. Розроблена динамічна модель дозволяє спрогнозувати траєкторію руху автогрейдера з похибкою не більше 11%. Розроблено та запатентовано систему стабілізації траєкторії руху автогрейдера за рахунок коригування нахилу коліс. Визначено раціональні параметри бокового зміщення, за яких відхилення від прямолінійної траєкторії руху не буде перевищувати ±0,1 м.^UThe dissertation is devoted to the solution of an actual applied science problem of increasing the indicators of road-holding ability of a motor grader which is reached at the expense of clarification of the methods for determining parameters of movement trajectory while carrying out technological operations. It has been experimentally established that the movement trajectory of the motor grader can be formed in different ways: the linear movement trajectory of the motor grader is formed due to the working resistances on the blade which have relatively small values and in such cases, deviation of the actual movement trajectory of the motor grader from the planned one is not registered; in situations where the value of the adhesion coefficient of the wheels to the bearing surface is negligible, the movement of the motor grader while performing technological operations on a curvilinear trajectory is fixed; in the process of cutting the soil, a piece-linear movement trajectory of the motor grader is fixed while the machine initially moves straight. Then, as the external resistance increases, it stops, rotates around the locking point of the blade blockage and then continues to move straight. The dynamic model of a motor-grader has been improved, the analysis of the impact of operation indicators of the working process on road-holding ability of the car has been made. The movement of a motor-grader can be objectively and comprehensively described by two dynamic schemes and corresponding mathematical models: the mathematical model of the flat motion of the machine in the bearing plane under the action of external forces; the mathematical model of the machine rotation relative to the locking point of the blade blockage under the action of external forces. The condition of transition from the car flat motion to turning relative to the point of the blade blockage has been specified. The mathematical model in which different types of technological operations performance are taken into account; cutting, beam scheme; layer-by-layer scheme; soil shifting, is improved. The analytical dependences of the forces acting on the motor grader for determination of components of the main vector of external resistances depending on the developed environment and the type of the performed technological operation is clarified. The proposed numerical model of soil prism formation in front of the blade during the movement of the motor grader within the technological operation demonstrates that the interaction of the excavating part with the environment changes at the second movement stage: the area of the cut chips decreases; during the rotational movement around the point of the blade blockage not the whole prism of the previously accumulated soil moves, but only a part of it. It is substantiated that the geometric parameters of the working process have a significant influence on the indicators of road-holding ability of the motor grader, they determine the position of the working body in space during the operations of soil digging and the coordinates of the application of the main vector of external resistance forces. The formation of the movement trajectory of the machine is determined by the action of dynamic loads on the blade and the impact of the variable on the way of the digging resistance force. The developed dynamic model allows to predict the movement trajectory of the motor grader with a tolerance of not more than 11%. A system for stabilizing the trajectory of a motor grader by adjusting the wheels inclination has been developed and patented. Rational parameters of lateral displacement have been determined, at which the deviation from the rectilinear trajectory will not exceed ± 0.1 m.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського