Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (196)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАПОНОВ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гапонова Т.М. 
Актуальне членування складносурядних речень в українській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.М. Гапонова ; Донецький національний університет. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальне членування складносурядних речень. Розглянуто погляди на природу актуального членування речення та його статусу в лінгвістичній системі. Охарактеризовано співвідношення актуального та граматичного членування речення, граматичної та комунікативної розчленованості складносурядних речень. Проаналізовано комунікативну будову складносурядних речень з лексично вираженою та лексично не вираженою темою. Виділено у складі кожного із семантичних типів складносурядних речень найпоширеніші структурно-семантичні різновиди, акцентовано увагу на розгортанні ярусної структури їх актуального членування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221
Шифр НБУВ: РА373888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гапонова В.М. 
Педагогічні умови активізації пізнавальної діяльності слухачів вищих військових навчальних закладів у процесі вивчення іноземних мов: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / В.М. Гапонова ; Академія прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Гапонова Л.В. 
Покриття підлог на основі акрилових полімерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Л.В. Гапонова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено склад полімеррозчину для монолітного покриття підлоги зі зниженою витратою зв'язуючих (акрилового полімеру). Оцінено вплив кількості акрилового компаунда у складах для покриття підлоги на його міцнісні характеристики. Встановлено залежності усадки акрилового полімеррозчину від пустотності наповнювача, його середньої крупності та товщини покриття. Досліджено вплив агресивних середовищ (азотних і соляних кислот) на фізичні, механічні та хімічні властивості акрилових полімеррозчинів. Визначено технологічні й експлуатаційні фактори та чинники характеристики стану бетонної основи та досліджено їх вплив на процес старіння покриття підлоги з акрилового полімеррозчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н454.76 +
Шифр НБУВ: РА336782

Рубрики:

      
4.

Гапонов 
Похідні 2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепінонів-2 та їх тіоаналогів. Синтез і властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Олександр Олексійович Гапонов ; Державний вищий навчальний заклад "Український держ. хіміко-технологічний ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г265,0
Шифр НБУВ: РА366116

Рубрики:

      
5.

Гапонова 
Рівні мелатоніну при функціональних розладах шлунка та кишечника у хворих з надлишковою масою тіла: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ольга Григорівна Гапонова ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.302-5 + Р415.202.1-3
Шифр НБУВ: РА358297

Рубрики:

      
6.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гапонова О. П. 
Удосконалення термомеханічних режимів штампування порошкових пористих заготовок із мідно-титанових матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. П. Гапонова ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.82
Шифр НБУВ: РА369509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Гапонова Л.П. 
Центрохелідні сонцевики (Centrohelea Cavalier-Smith, 1993) Київського та Чернігівського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.П. Гапонова ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Уточнено особливості морфології зареєстрованих видів, складено нариси таксонів родового та видового рангу, диференційні діагнози видів. На основі даних СЕМ складено переопис Acanthocystis penardi. Наведено дані для поновлення валідності назви A. dresscheri. В діагнози видів включено описи цист для P. pallida циста описано вперше. Виявлено відповідність зовнішньої оболонки цист Ch. aculeata і P. pallida перепласту їх трофічних особин. Встановлено, що більшість видів центрохелід не пристосовані до певних типів водойм за винятком ацидофільних видів, що мешкають переважно в болотах. Розглянуто три піки чисельності центрохелід, максимальне видове багатство (9 видів) припадає на серпень. Зазначено, що за характером сезонної динаміки центрохеліди поділяються на групи з двома піками чисельності (весняний і осінній) та з одним піком чисельності (літній), взимку в даному регіоні центрохелід в активному стані не виявлено, в цей період вони реєструвалися лише на стадії цисти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.111.214(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА369482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Гапонова О. В. 
Нові підходи до діагностики, вибору і прогнозу ефективності терапії гіперплазії ендометрію у жінок репродуктивного віку / О. В. Гапонова. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гапонов О. О. 
Підвищення ефективності багатоскребкових ланцюгових траншейних екскаваторів на основі критичноглибинного блокованого різання ґрунтів / О. О. Гапонов. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми підвищення ефективності багатоскребкових ланцюгових траншейних екскаваторів за рахунок критичноглибинного різання ґрунтів його різцями. У дисертаційній роботі обґрунтовано актуальність теми, сформульовано об'єкт, предмет, мету й завдання дослідження, описано методи дослідження, а також визначено зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами та надано інформацію про апробацію і публікації результатів дослідження. Оскільки розробка ґрунту різцями в умовах критичноглибинного різання дозволяє зменшити енергоємність процесу створення траншей та збільшити продуктивність роботи ланцюгових траншейних екскаваторів, тему цієї дисертаційної роботи слід вважати актуальною. Наукова новизна отриманих результатів полягає в розробленні узагальнених теоретичних залежностей, які вперше отримані для визначення основних параметрів робочого органа та режимів роботи ланцюгового траншейного екскаватора, в якого різці працюють в умовах критичноглибинного різання ґрунту. Зокрема вперше одержані такі результати: – обґрунтовані передумови підвищення ефективності роботи ланцюгових траншейних екскаваторів за рахунок критичноглибинного різання ґрунту та визначено довжину лемеша крайніх бокових різців для цих умов; – визначені основні параметри робочого органа та режими роботи екскаватора, а саме: відстань між суміжними ґрунторозробними органами, число ліній різання і кількість різців, що знаходяться в забої, висоту скребків, швидкість різання та подачі, продуктивність, сумарну силу різання та інші; – розроблена методика проведення експериментальної перевірки теоретичних положень та створені натуральні зразки різців робочого органа та їх комбінації для випробування їх у ґрунтовому каналі та польових умовах; – розроблено алгоритм інженерних розрахунків та побудовані номограми для визначення режимів роботи та основних параметрів екскаваторів у залежності від геометричних параметрів різців, параметрів траншеї та ґрунтових умов; – розрахунками підтверджено економічну ефективність від модернізації ланцюгових траншейних екскаваторів з критичноглибинним різанням ґрунту різцями за рахунок зменшення енергетичних витрат на процес розробки ґрунту та підвищення продуктивності розриття траншеї і темпів виконання робіт із прокладання підземних інженерних комунікацій. Ефективність роботи ланцюгово-скребкових екскаваторів забезпечується мінімальною енергоємністю робочого процесу та максимальною продуктивністю машини, які, у свою чергу, залежать від форми різців, їх розставляння та кількості. Отримані результати враховують як технологічні аспекти роботи екскаватора, так і фізико-механічні властивості ґрунтів, що розробляються різцями в умовах критичної глибини їх різання. Це відрізняє проведені в роботі дослідження від попередніх. Отримані розрахункові залежності дають можливість враховувати та аналізувати основні фактори, що впливають на процеси розробки траншеї та обґрунтувати параметри машини та її робочого обладнання, які забезпечують мінімальну енергоємність та максимальну продуктивність роботи екскаватора з урахуванням фізико-механічних властивостей ґрунтів. Отже, можна стверджувати, що прикладним аспектом використання отриманого наукового результату є можливість удосконалення робочого обладнання для створення більш ефективних скребкових траншейних екскаваторів. Зниження енерговитрат та підвищення продуктивності є важливими технічними показниками, що визначають собівартість не тільки копання траншеї, але й загалом прокладання лінійно-протяжних ділянок розподільних підземних комунікацій. Практичне значення результатів, отриманих у роботі, полягає в розробці методики та створенні алгоритму визначення параметрів і режимів роботи ланцюгово-скребкових траншейних екскаваторів на основі критичноглибинного різання ґрунтів. На основі отриманих інженерних розрахунків складено технічне завдання на модернізацію екскаватора ЕТЛ-208, яке запроваджене ТОВ «НВП «Газтехніка ЛТД» у виробництво. Машина використовується під час розробки траншей для прокладання підземних комунікацій спеціалізованою будівельною компанією «Харківспецбуд-1».^UThe dissertation is devoted to the solution of the topical scientific and applied problem of increasing efficiency of multi-scraper chain trench excavators at the expense of critical depth soil cutting with its cutters. The dissertation substantiates the relevance of the topic, formulates the object, subject, purpose and objectives of the study, describes the research methods, as well as the association of the paper with the scientific programs, plans, and topics. It also provides information on testing and publication of research results. Since the soil development with cutters in conditions of critical depth cutting can reduce energy consumption of the trenching process and increase the productivity of chain trench excavators, the topic of this dissertation should be considered relevant. The scientific novelty of the obtained results lies in the development of generalized theoretical dependences, which were first obtained to determine the basic parameters of the working body and operation modes of a chain trench excavator whose cutters work in conditions of critical depth cutting. In particular, the following results were obtained for the first time: – the preconditions for increasing the efficiency of chain trench excavators due to critical depth soil cutting are substantiated and the length of the ploughshare of the extreme side cutters for these conditions is determined; – the main parameters of the working body and the operation modes of the excavator are determined, which are: the distance between adjacent ground-excavating bodies, the number of cutting lines and the number of cutters in the face, the height of the scrapers, the speed of cutting and feeding, cutting strength and others; – the technique of carrying out experimental check of theoretical positions is developed and natural samples of a working body cutters and their combinations for the test in the soil channel and in field conditions are created; – the algorithm of engineering calculations is developed and the nomograms for definition of the basic parameters and operating modes of excavators depending on geometrical parameters of cutters, parameters of a trench and soil conditions are built; – the calculations confirm the economic efficiency of modernization of chain trench excavators with critical depth soil cutting due to the reduced energy costs of the process of soil development and increased productivity of trenching and the pace of work on laying underground utilities. The efficiency of chain-scraper excavators is ensured by the minimum energy consumption of the working process and the maximum productivity of the machine, which in turn depend on the shape of the cutters, their number and arrangement. The obtained results take into account both the technological aspects of the excavator operation and the physical and mechanical properties of the soils developed by the cutters in the conditions of the critical depth of their cutting. This distinguishes the research conducted in the paper from the previous ones. The obtained calculated dependences make it possible to consider and analyze the main factors affecting the processes of trench development and substantiate the parameters of the machine and its working equipment, which provide minimum energy consumption and maximum productivity of the excavator taking into account physical and mechanical properties of soils. Thus, it can be affirmed that an applied aspect of the use of the obtained scientific result is the possibility to improve the working equipment for designing more efficient scraper trench excavators. Reducing energy consumption and increasing productivity are important technical indicators that determine the cost of not only digging a trench, but also of laying linear-long sections of underground distribution utilities on the whole. The practical significance of the obtained results of the work includes the development of a methodology and creation of algorithm for determining the parameters and operating modes of chain-scraper trench excavators on the basis of critical deep cutting of soils. On the basis of the received engineering calculations the technical task for modernization of the ETC-208 excavator which was accepted in production by LLC SPE «Gaztekhnika LTD» and LLC SKTB «Hydromodul» was made. The machine was used in the development of trenches for laying underground communications by a specialized construction company «Kharkivspetsbud-1».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського