Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (66)Реферативна база даних (1650)Книжкові видання та компакт-диски (1289)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>A=ГНАТЮК$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=МАКСИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гнатюк Л. Р. 
Архітектурно-просторова організація сакральних комплексів історичної Волині: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Л. Р. Гнатюк ; Нац. акад. образотвор. мистец. і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження архітектурно-просторової та функціональної організації сакральних комплексів християнських конфесій на території історичної Волині. Проведено критичний аналіз та узагальнення наукових і практичних відомостей щодо формоутворення сакральних комплексів і досліджено етапи їх еволюції й особливості архітектурно-просторової та функціональної організації з урахуванням змін конфесійної приналежності. Розглянуто особливості розвитку взаємозв'язків сакральних комплексів з оточуючим містобудівним контекстом. Визначено особливості архітектурно-просторової організації та формування образу сакрального комплексу, як прояву взаємодії духовної та раціональної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ВОЛ)
Шифр НБУВ: РА375248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Максимович О.В. 
Визначення та оптимізація напруженого стану анізотропних пластинок з отворами і тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Максимович ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано алгоритми дослідження пружної рівноваги обмежених і нескіченних анізотропних пластинок, послаблених системами отворів та криволінійних тріщин. Алгоритми створено на підставі сумісного застосування методів інтегральних рівнянь, теорії функцій комплексної змінної (ТФКЗ) і розв'язків типу Гріна. Розв'язування інтегральних рівнянь проведено за допомогою методу механічних квадратур. Розроблені алгоритми можуть бути використані безпосередньо для дослідження пружної рівноваги багатозв'язних пластинок з тріщинами, які мають форму з'єднаних півплощин; площин з еліптичним отвором та прямолінійною тріщиною. З використанням побудованого алгоритму створено методику розрахунку статичних криволінійних траєкторій поширення тріщин та запропоновано підхід до знаходження отворів оптимальної форми, біля яких концентрація напружень є мінімальною. Досліджено вплив анізотропії на розподіл напружень біля тріщин в обмежених, нескінченних, кусково-однорідних пластинках. За результатами виконаних рохрахунків та їх аналізу зроблено висновки, які можуть бути використані під час проектування, виготовлення та експлуатації композитних елементів конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.92,022
Шифр НБУВ: РА321012

Рубрики:

      
3.

Гнатюк Р.М. 
Вихід неврастенії та дисоціативних невротичних розладів (клініко-психопатологічний та соціально-психологічний аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Р.М. Гнатюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Детально досліджено особливості виходу невротичних порушень залежно від особистісних особливостей пацієнтів. Встановлено зв'язок між виходом неврастенії, дисоціативних невротичних порушень і типами перебігу недуги. З'ясовано особливості виходу даних порушень залежно від характеру психотравми та соціально-психологічного статусу пацієнтів. Зазначено, що всі одержані дані систематизовано, розроблено моделі виходу невротичних розладів, а також встановлено критерії прогнозування їх виходу. На підставі одержаних даних про варіанти виходу невротичних порушень розроблено принципи реабілітації пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 +
Шифр НБУВ: РА323657

Рубрики:

      
4.

Гнатюк С.Л. 
Внутрішня політика Гетьманату П. Скоропадського (1918 р.): українська історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Л. Гнатюк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто, систематизовано, проаналізовано основні групи історіографічних джерел з проблеми дослідження української історіографії внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, визначено головні теоретичні напрями у її розробці, а також її концептуальні та методологічні засади. Показано негативний вплив ідеологічних догм та політичної боротьби на процеси вивчення та осмислення історії Української Держави. Висвітлено порівняльний аналіз оцінок і трактування внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, що сформувалися в межах різних теоретичних напрямків і груп. Розглянуто основні періоди розвитку історіографії проблеми. Визначено коло проблем, що потребують подальшого вивчення та наукової інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-34
Шифр НБУВ: РА319781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Максимович І.Я. 
Гормональний та антиоксидантний статус, показники обміну білків та ліпідів у поросят за дії хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Максимович ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм хрому на гормональний та антиоксидантний статус, обмін білків і ліпідів в організмі поросят. З урахуванням одержаних результатів удосконалено рецептуру комбікорму для поросят у період відлучення. З'ясовано, що додаткове введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому обумовлює підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів, моно-, ді- та триацилгліцеролів і зниження концентрації вільного холестеролу. Виявлено, що введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів (зменшується концентрація малонового діальдегіду та гідропероксидів ліпідів) та посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту (збільшується активність супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Розроблено спосіб підвищення стресостійкості та продуктивності поросят за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 +
Шифр НБУВ: РА354954

Рубрики:

      
6.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
7.

Гнатюк І.Є. 
Кристалоструктурні зміни на початкових етапах відпуску мартенситу високовуглецевих Fe - Al сплавів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / І.Є. Гнатюк ; Нац. наук. центр "Харків. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2002. — 17 с.: іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.65 + К233.104.365
Шифр НБУВ: РА320941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гнатюк М.І. 
Літературознавчі концепції Івана Франка у контексті методологічних пошуків українського літературознавства другої половини XIX - початку XX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / М.І. Гнатюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Досліджено розвиток літературознавчих шкіл в Україні: культурно-історична школа, філологічна, порівняльно-історичне літературознавство, їх генезу функціонування, своєрідність і самоцінність у типологічних зіставленнях зі слов'яським, ширше - європейським літературознавством, що дало змогу розкрити новаторство літературознавчих пошуків І.Франка, його роль в утвердженні нових способів наукового мислення видатних українських учених (М.Драгоманова, М.Петрова, М.Дашкевича, С.Єфремова, М.Грушевського, С.Смаль-Стоцького, О.Колесси, М.Євшана), які визначали теоретичний рівень українського літературознавства означеного періоду, а також зробили внесок до теорії та практики літературознавчого аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 33 + Ш4 г(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА326327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Максимович С.Б. 
Міцність похилих перерізів залізобетонних балок з двозначною епюрою згинальних моментів, завантажених зосередженими силами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Б. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.14-028.4
Шифр НБУВ: РА314502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гнатюк Л. П. 
Мовна свідомість і мовна практика Григорія Сковороди в контексті староукраїнської книжної традиції: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Л. П. Гнатюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Проведено цілісну реконструкцію мовної свідомості Г. Сковороди та сучасного йому староукраїнського суспільства. Розроблено метод реконструкції староукраїнської мовної свідомості, що визначала характер тогочасної мовної практики. Вироблено критерії оцінювання "українськості"/"неукраїнськості" тих явищ історії української літературної мови, які з позицій сучасної мовної свідомості сприймаються неоднозначно. На основі опрацювання всіх відомих текстів філософа, значну частину яких звірено за автографами, та пам'яток староукраїнської літературної мови запропоновано нову інтерпретацію фонетичних, орфографічних, лексичних і граматичних мовних явищ, зафіксованих у текстах філософа. Доведено, що мова Г. Сковороди становила цілісну систему, у якій поєднувалися різні з походження елементи, функціонально тотожні для мовної свідомості українця досліджуваної доби. Показано здатність мислителя переходити на інший мовно-культурний код. Поглиблено уявлення щодо процесів розвитку старої української літературної мови й її співвідношення з новою українською літературною мовою. Простежено зв'язок вербалізованих філософських концептів мислителя зі староукраїнською бароковою традицією на рівні словотворення, звукопису, мовної гри, фігур і тропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Сковорода Г. С. 457
Шифр НБУВ: РА379472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Максимович К. Ю. 
Нейрофізіологічні механізми сприйняття інформації в різні фази менструального циклу у жінок: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / К. Ю. Максимович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено ЕЕГ-активність мозку та варіативність серцевого ритму (ВСР) жінок за сприйняття зорових стимулів Міжнародної системи афективних зображень (IAPS) в різні фази менструального циклу. Показано, що сприйняття обстежуваними жінками афективних зображень у порівнянні з нейтральними супроводжується характерною перебудовою мозкової електричної активності, яка виявляє певну залежність від фаз менструального циклу, і відрізняється у жінок в усі фази циклу від такої у чоловіків. Нейтральні стимули найбільше активують мозок жінок, у порівнянні з іншими фазами, в лютеїнову фазу з зосередженням такої активації у правій півкулі. Найбільшу перебудову ритміки ЕЕГ у жінок викликає сприйняття еротичних і позитивних зображень у фолікулярну фазу. У осіб обох статей сприйняття негативних зображень викликає депресію альфа-ритму у потилично-тім'яно-скроневих ділянках, за умов цього характер мозкової нейродинаміки у жінок під час перегляду неприємних зображень є найбільш подібним у різні фази, і в цілому може трактуватись як неспецифічна активація. Аналіз показників ВСР свідчить про зсув вегетативного балансу в бік переважання симпатичного відділу у жінок у стані спокою у лютеїнову фазу у порівнянні з фолікулярною. Перегляд емоційно забарвлених зображень супроводжується зростанням тривалості R-R інтервалу у осіб обох статей. Показано, що характер ЕЕГ-активності та ВСР під час сприйняття афективних стимулів залежить від особистісного профілю емоційного реагування (рівня екстраверсії, нейротизму й емпатії), причому він відрізняється у різні фази менструального циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Е60*739.177.52*715.3 в738.4
Шифр НБУВ: РА381903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Гнатюк О.Т. 
Несуча здатність анкерних петель плоскостінних залізобетонних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Т. Гнатюк ; Нац. ун-т "Львів. політех.". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.011
Шифр НБУВ: РА317111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Максимович Б.Ю. 
Несуча здатність коротких залізобетонних консолей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Б.Ю. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку поперечної арматури коротких консолей. Проведено дослідження різних схем розміщення горизонтальних і похилих хомутів та зчеплення поздовжньої арматури з бетоном, встановлено їх вплив на несучу здатність та характер руйнування коротких залізобетонних консолей. Розроблено рекомендації щодо раціонального розміщення поздовжньої і поперечної арматури у коротких консолях. Обгрунтовано доцільність використання закладних деталей коротких консолей як листової арматури для забезпечення їх несучої здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.21-028.011 +
Шифр НБУВ: РА329623

Рубрики:

      
15.

Гнатюк О.В. 
Організація навчальної діяльності учнів на початковому етапі систематичного вивчення фізики в загальноосвітній школі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Гнатюк ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання організації навчальної діяльності учнів на початковому етапі вивчення фізики в загальноосвітній школі. Обгрунтовано методичну систему вивчення розділів "Починаємо вивчати фізику", "Будова речовини", "Світлові явища", в основу якої покладено структурно-функціональний підхід навчання фізики за програмою 12-річної школи. Обгрунтовано доцільність використання інтерактивних технологій навчання на початковому етапі систематичного вивчення фізики, з'ясовано психолого-педагогічні та методичні умови їх успішного впровадження на уроках фізики в основній школі. Досліджено застосування інформаційно-комунікаційних технологій на початковому етапі вивчення фізики. Доведено, що найбільш ефективним використанням віртуальних дослідів є поєднання останніх з реальним демонстраційним експериментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА361351

Географічні рубрики:

      
16.

Гнатюк Н. Є. 
Педагогічні умови підготовки майбутніх фахівців біотехнічного профілю до інформаційно-професійної діяльності у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. Є. Гнатюк ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та перевірено ефективність педагогічних умов організації інформаційно-професійної діяльності студентів біотехнічних спеціальностей (організація самостійної професійно спрямованої інформаційної діяльності; розвиток інформаційної культури майбутніх фахівців біотехнічного профілю за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій; вивчення іноземних мов з використанням іншомовних джерел професійної інформації; інтеграція міждисциплінарної та міжнаукової інформації в інформаційно-професійній діяльності). Розроблено критерії (ціннісно-мотиваційний, когнітивно-пошуковий, операційно-продуктивний, практично-творчий), показники та рівні (низький, середній, високий і творчий) готовності студентів до інформаційно-професійної діяльності. Удосконалено технології підготовки майбутніх фахівців біотехнічного профілю до професійної діяльності за умов її інформатизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж16 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА384591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гнатюк М.Г. 
Поєднані операції на органах езофагогастродуоденальної зони в профілактиці постхолецистектомічного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.Г. Гнатюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі поліпшення результатів хірургічного лікування жовчно-кам'яної хвороби (ЖКХ). На основі значного за обсягом клінічного матеріалу вивчена частота поєднання патології органів езофагогастродуоденальної зони (ЕГДЗ) з ЖКХ. Детально розглянуті особливості клінічного перебігу захворювання у таких хворих, на основі чого запропоновано комплекс діагностичних заходів. За допомогою сучасних методів дослідження виявлені патологічні зміни органів ЕГДЗ при ЖКХ. Розроблені методи реабілітації хворих після холецистектомії. Розроблена хірургічна тактика у хворих з поєднаною патологією органів ЕГДЗ при гострому та хронічному холециститі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-38

Рубрики:

      
18.

Максимович Р.Л. 
Поняття службової особи у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.Л. Максимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поняття службової особи в історичному аспекті з урахуванням зарубіжного досвіду, а також за чинним кримінальним законодавством України. Розглянуто особливості кримінальної відповідальності службової особи у порівнянні з загальним суб'єктом злочину. Запропоновано класифікацію службових осіб. Розкрито зміст дефініції службової особи у кримінальному законі, визначено її загальні та спеціальні ознаки. Обгрунтовано можливість визначення службовими окремих категорій осіб, щодо правового статусу яких існують суперечки у теорії та проблеми на практиці. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчої регламентації поняття службової особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.011 в4 +
Шифр НБУВ: РА349040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гнатюк М.Д. 
Правозастосування та його місце в процесі реалізації права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Д. Гнатюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження реалізації права, в якій особливе місце займає правозастосовча діяльність як процес. Відзначено, що якість правозастосовчої діяльності державних органів є одним з факторів, які визначають рівень правової культури в державі, стан законності та правопорядку. Проаналізовано зміст правозастосовчої діяльності та визначено шляхи покращання механізму захисту прав людини та громадянина, що, передусім, полягає у точності формування конкретних суб'єктивних прав та юридичних обов'язків на підставі нормативних вказівок. Висвітлено основні аспекти впровадження правових приписів шляхом аналізу категорій "реалізація права" та "дія права". Визначено особливий та самостійний характер правозастосування у процесі реалізації права, що містить різні її форми. Проаналізовано правозастосовчий процес як особливу форму юридичного процесу. Розкрито характер і зміст різноманітних нетипових ситуацій, що виникають у процесі застосування права. Наведено визначення поняття "правозастосовчий суб'єкт" та охарактеризовано його правову культуру як суб'єктивний фактор процесу застосування права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА351078

Рубрики:

      
20.

Гнатюк Л. 
Прагматичні й функціонально-комунікативні аспекти ввічливості (на матеріалі сучасної української мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л. Гнатюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито прагматичну сутність ввічливості, охарактеризовано її функціонально-комунікативні параметри в сучасній українській мові. Виявлено функціонально-прагматичні особливості засобів реалізації етикетного принципу та визначено їх функції в ситуаціях спілкування. Проведено системний аналіз застосування етикетних комунікативних стратегій. Вперше розроблено класифікацію кліше мовленнєвого етикету згідно з функціонально-прагматичною типологією. На матеріалі української мови вперше оцінено вплив принципу ввічливості та засобів його реалізації на досягнення запланованих результатів. Досліджено опосередковані комунікативні стратегії в системі засобів виявлення ввічливості, найбільш радикальними з яких є іронічні висловлювання. Вперше розглянуто іронію як прагматичну стратегію спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-73 + Ю783 + Ю953 +
Шифр НБУВ: РА350862

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського