Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (1225)Книжкові видання та компакт-диски (849)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОНЧАРУК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гончарук О.П. 
Вплив різних культуральних середовищ на мейотичне дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів свиноматок з наступним їх заплідненням in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.П. Гончарук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Визначено терміни культивування, необхідні ооцит-кумулюсним комплексам свиноматок для дозрівання поза організмом до різних стадій мейозу. Встановлено особливості мейотичного дозрівання гамет свиноматок у культуральному середовищі, поповненому клітинами гранульози. Виявлено залежність кількості та якості ооцитів свиноматок від способу отримання їх з яєчників забитих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443.1Sui*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гончарук О.В. 
Дихотомія права: право публічне та право приватне: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гончарук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття дихотомії права, розглянуто його особливості, проаналізовано історичні та теоретичні чинники існування розподілу права на приватне та публічне. Показано обумовленість відносної самостійності публічної та приватної підсистем права об'єктивними чинниками історичного розвитку правового регулювання. Досліджено прояви дихотомії права, починаючи з античних часів, у процесі історичного формування романо-германської правової системи, зокрема в рецепції римського права Європою. Визначено специфіку публічного та приватного права, встановлено їх цінність для побудови системи права. З'ясовано особливості прояву дихотомії права на стадії формування права та в структурі чинного позитивного права як результату правотворчості шляхом розгляду типології теорій розмежування публічного та приватного права. Критично проаналізовано спробу заперечення існування дихотомії права та запропоновано критерії разподілу права на публічне та приватне. Розглянуто різні наукові погляди на дихотомію права, зокрема нігілістичні. Окреслено вирішальну роль методу правового регулювання як чинника у розмежуванні права на публічне та приватне. Обгрунтовано висновок, що явище дихотомії права, яке в основному характеризує системи права романо-германської правової сім'ї, присутнє і в іншших системах права, зокрема країнах загального та мусульманського права. Доведено, що публічне та приватне право є взаємопов'язаними та взаємопроникаючими системами. Показано однаково важливий вплив двох підсистем права для визначення статусу суб'єктів права, з'ясування рівня форм і методів забезпеченості публічних та приватних інтересів і прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 +
Шифр НБУВ: РА341805

Рубрики:

      
5.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
6.

Гончарук С.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування лікувально-профілактичних засобів з коренів цикорію при захворюваннях слизової оболонки порожнини рота: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Гончарук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано застосування лікувально-профілактичних засобів, що містять біологічно активні речовини з коренів цикорію, для корекції метаболічних змін, які відбуваються у слизовій оболонці порожнини рота у разі хронічного рецидивного афтозного та кандидозного стоматиту. Обгрунтовано рецептури, розроблено й опрацьовано за експериментальних і клінічних умов нові лікувально-профілактичні засоби, а саме: зубний еліксир "Цикорій" і "КальЦикор", який містить біологічно активні речовини (БАР) цикорію та цитрат кальцію. Встановлено, що БАР з коренів цикорію є інгібіторами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, що посилюється у разі захворювань слизової оболонки порожнини рота. За результатами проведених експериментальних і клінічних досліджень показано, що використання розроблених засобів у комплексному лікуванні хворих зі стоматитами різної етіології сприяє зниженню інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, зростанню активності ферментів антиоксидантного захисту, прискорює швидкість слиновиділення, нормалізує мікробіоценоз порожнини рота, зменшує термін лікування, що доводить доцільність їх застосування для профілактики та лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-5 +
Шифр НБУВ: РА364352

Рубрики:

      
7.

Гончарук Л.Я. 
Ефективність соціальної політики в умовах ринкових перетворень: проблеми соціалізації економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.Я. Гончарук ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано метрологічні проблеми ефективності соціальної політики та соціалізації економічних систем. Визначено фактори формування та зміни рівня соціалізаційної ефективності макро- та мікроекономічних систем у країнах з розвинутою та перехідною економіками. Здійснено багатоаспектний аналіз природи соціалізаційних процесів. З'ясовано багатовимірність понять "соціалізація" та "соціальна політика", розглянутих в потрійному вимірі як процеси посилення соціальної орієнтації економічного розвитку, усуспільнення та розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. На підставі комплексного розуміння процесів соціалізації та соціальної політики виділено три їх типи: соціально-економічну та функціональну соціалізацію як процеси усуспільнення та відповідного використання грошового доходу та формаційну соціалізацію як процес розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. Вперше сформульовано поняття "соціалізаційна економічна ефективність", яке відображає вплив соціалізації на формування та зміну параметра "економічна ефективність". Досліджено характер, типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічний розвиток і відповідно позитивну, нейтральну та негативну соціалізаційну економічну ефективність. Визначено типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічну ефективність функціонування макроекономічних систем перехідного та розвиненого стану. Виділено наступні види соціалізаційного циклу - субнормальний та гіперцикл. Наведено рекомендації щодо формування раціональної економічної політики держави у перехідній та розвиненій економіці. Виявлено ступінь чутливості (еластичності) різних економічних систем до зміни інтенсивності розвитку соціалізаційних процесів. Встановлено, що економічні ефекти соціалізації та соціальної політики детермінуються ринковим періодом, а не тільки характером чи типом економічних систем. Розроблено практичні рекомендації щодо формування раціональної економічної та соціальної поведінки суб'єктів бізнесу та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.29 + У9(4УКР)0-18
Шифр НБУВ: РА313372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
8.

Гончарук М.І. 
Зменшення втрат природного газу в трубопроводах низького та середнього тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.І. Гончарук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методики дослідження корозійних процесів на підземних ділянках газопроводу та впливу температури навколишнього та робочого середовищ на покази побутових лічильників газу. Удосконалено спосіб обліку витрат газу. Вивчено фізико-механічні властивості матеріалу різних ділянок підземного газопроводу за методом ступінчастого навантаження та побудови номінальних діаграм деформації, оцінено їх стабільність в процесі експлуатації. Виявлено схильність металу до місцевої корозії з утворенням глибоких виразок вздовж меж розділу фаз. Розвинуто окремі положення теорії захисту газопроводів від корозії на стадії проектування. Започатковано новий науковий напрямок - низькотемпературна корозійна повзучість зварних з'єднань труб. Розраховано середньозважені річні коефіцієнти для різних об'ємів споживання та обгрунтовано доцільність їх використання в кінцевих розрахунках. Розроблено ПКГ-номограму для визначення поправочних температурних коефіцієнтів до обсягів споживання газу, облікованого в побуті мембранними та роторними лічильниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082 + Н763.079 +
Шифр НБУВ: РА327174

Рубрики:

      
9.

Гончарук С.Ф. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / С.Ф. Гончарук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено новий підхід до комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою, який передбачає їх поділ на базовий, що становить основу терапії, та допоміжні, які призначаються залежно від їх домінуючого лікувального ефекту. На підставі результатів спостережень за 427-ма пацієнтами, хворими на бронхіальну астму (БА), доведено ефективність створених нових лікувальних комплексів з застосуванням штучного середовища соляного аерозолю, нормобаричної гіпокситерапії, інгаляцій водного розчину препарату "Мумійо-Вітас", впливів на селезінку випромінювання арсенід-галієвого лазера та інтерференційних струмів. За результатами вивчення ролі різних індукторних і тригерних факторів в розвитку загострень залежно від ступеня тяжкості, давності виникнення та віку пацієнтів виділено пріоритети для оптимізації комплексного застосування фізичних чинників у дітей з БА у період ремісії. Здійснено експериментальні дослідження (за 268-ма білими щурами лінії Вістар) та виявлено особливості активації імунокомпетентних органів (тимуса і селезінки) за умов впливу лазерного випромінювання з різною довжиною хвилі (гелій-неонового й арсенід-галієвого лазерів), що дало змогу визначити оптимальні терміни комплексного призначення штучного мікроклімату соляного аерозолю та інших лікувальних фізичних чинників. Розроблено основні положення концепції призначення фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з БА (завдання, алгоритм дій лікаря, принципи) і схему моніторингу за перебігом БА у дітей, які дозволяють стандартизувати обсяг призначених діагностичних і лікувальних заходів під час складання довгострокових індивідуальних планів відновлювального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА335103

Рубрики:

      
10.

Гончарук Р. І. 
Клінічно-патогенетичне обгрунтування лікування інфекційно-алергійної форми бронхіальної астми у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Р. І. Гончарук ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 23 с. — укp.

Визначено діагностичну цінність та показники ризику проведених обстежень для верифікації бактеріального та вірусного загострення бронхіальної астми (БА) у дітей. Розроблено математичну модель тяжкості нападів БА та констеляційно-діагностичну таблицю для виявлення бактеріальної або вірусної інфекцій дихальних шляхів у дітей з фебрильними нападами БА. З позицій клінічної епідеміології вперше оцінено ефективність антибактеріальної терапії у дітей з бактеріальним загостренням БА. З урахуванням позитивного ефекту від антибактеріальної терапії у дітей з бактеріальною інфекцією дихальних шляхів у разі фебрильних нападів БА запропоновано алгоритм обгрунтування антибактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5
Шифр НБУВ: РА379469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гончарук А.А. 
Метод визначення координат вогневих позицій із застосуванням інформації сигнального розпізнавання цілей в РЛС РВП: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / А.А. Гончарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено метод сигнального розпізнавання артилерійської системи (АС), який передбачає використання встановленого закономірного взаємозв'язку між частотами прецесійно-нутаційних коливань балістичного об'єкта (БО) та спектром амплітудних флуктуацій відбитого від нього сигналу, що дозволило розробити алгоритм і структурну схему пристрою розпізнавання класу АС у радіолокаційних станціях (РЛС) розвідки вогневих позицій (РВП). Удосконалено метод визначення координат ВП гармат, що стріляють, шляхом порівняння виміряних координат БО з еталонними траєкторіями з застосуванням одержаних двопараметричних (кута падіння та моменту часу від початку руху БО) еталонних залежностей траєкторій польоту БО на початковій ділянці (за фіксованої початкової швидкості БО) та їх вибору з використанням удосконаленого методу сигнального розпізнавання, на базі якого розроблено алгоритм і структурну схему пристрою визначення координат ВП. Уперше застосовано РЛС РВП. Розроблено математичну модель для дослідження обробки відбитих від БО, стабілізованих у польоті власним обертанням, сигналів з метою розпізнавання класу АС та визначення координат ВП, яка відрізняється від відомих можливістю моделювання комплексного розв'язання задачі розпізнавання-визначення координат ВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.43 + Ц541.43 + Ц541.43
Шифр НБУВ: РА345173

Рубрики:

      
12.

Гончарук О.О. 
Мікрохірургія ушкоджень периферичних нервів нижніх кінцівок в умовах, несприятливих для регенерації нерва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.О. Гончарук ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Розвинуто новий напрямок у реконструктивно-відновній хірургії, а саме - мікрохірургію ушкоджень периферичних нервів нижніх кінцівок за незадовільних умов для їх регенерації. Вивчено протекторні можливості жирової тканини та розроблено техніку її видалення, підготування та трансплантації в зону втручання на нерві. Обгрунтовано виділення кінцівки як органу з особливими, притаманними тільки йому біомеханічними, гемодинамічними та трофічними характеристиками. На експериментальних моделях відтворено незадовільні умови (хронічна компресія, гнійний процес, венозна гіпертензія, хронічна ішемія, наслідки цукрового діабету) для регенерації сідничого нерва, який був з'єднаний периневральним швом. Експериментально вивчено морфологічні результати та визначено найбільш впливові негативні фактори. Прооперовано 244-х хворих, для лікування яких використано сучасні методи діагностики, можливості мікрохірургії нервів, хірургії судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5 + Р457.865 +
Шифр НБУВ: РА339855

Рубрики:

      
13.

Гончарук Т.В. 
Олександр Кульчицький в контексті світової філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Т.В. Гончарук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено філософську спадщину українського діаспорного філософа О.Кульчицького. Розглянуто основні чинники, що вплинули на фомування його світогляду. Показано, яким чином сімейне виховання, а також праці світових і вітчизняних філософів дозволили розкритися талантові О.Кульчицького. Вивчено наявний у всіх його творах філософський персоналізм, основою якого є persona. Проаналізовано погляди О.Кульчицького щодо традиційних розділів філософії, а також місця та значення філософських наук. Осмислено філософсько-антропологічні й етнопсихологічні погляди філософа. Охарактеризовано світоглядний менталітет українського народу. Досліджено світоглядні рефлексії О.Кульчицького. Доведено, що його філософська спадщина є вагомим внеском у розвиток світової й української філософської думки. Наголошено на важливості створення вченим парадигми націонал-персоналізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-8 Кульчицький О. +
Шифр НБУВ: РА346795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гончарук С.М. 
Організаційно-економічні важелі підвищення відповідальності підприємницьких структур за результати господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.М. Гончарук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Проведені теоретичні дослідження проблем підвищення економічної відповідальності підприємницьких організацій в умовах перехідного періоду як важливої функції управління. Запропоновані шляхи підвищення економічної відповідальності, обгрунтовані роль планування, контролю та аналізу як основи забезпечення вимог до відповідальності та необхідність створення на підприємствах центрів відповідальності. Центр відповідальності має стати окремою сферою відповідальності підприємства. В роботі запропоновано складання звітності центрами відповідальності, яка може мати інформаційний, контрольний, аналітичний або рекомендаційний характер. Форми її представлення можуть бути різноманітними: тексти, графіки, таблиці тощо. Обгрунтовано внесення змін у діюче податкове законодавство, з метою його удосконалення, для сприяння розвитку підприємства та підвищення його відповідальності за результати господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33

Рубрики:

      
16.

Гончарук Н.П. 
Особливості ведення вагітності та пологів у жінок із передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.П. Гончарук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі результатів порівняння мікробіоценозів цервікального каналу в жінок з нормальним перебігом недоношеної вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО), виявлено значні відмінності у їх кількісному та якісному складі. З'ясовано, що у цих жінок цервікальний канал значно заселений аеробними бактеріями, вірусами, простійшими та дріжджовими грибами. В імунопатогенезі ПРПО за недоношеної вагітності виявлено дисбаланс цитокінів, які продукуються активованими Т-хелперами I та II типів: виявлено тенденцію до підвищення продукції інтерлейкіну-2 (ІЛ-2) та значне зниження синтезу цитокінів з супресивними властивостями ІЛ-4 та ІЛ-10, що свідчить про активацію Т-хелперів I типу та пригнічення гуморального типу імунної відповіді, зумовленого активністю Т-хелперів II типу. На підставі даних, одержаних внаслідок дослідження рівня антифосфоліпідних антитіл, зокрема кардіоліпіну, у обстежених не виявлено класичного АФС та встановлено підвищення рівня антикардіоліпінових антитіл класів імуноглобуліну G (IgG) і IgM, що є свідченням напруження імунітету та наявності імунозапальних реакцій. За результатами досліджень показано, що очікувальна тактика ведення вагітності, ускладненої ПРПО, має позитивні переваги у порівнянні з активною тактикою, а саме: сприяє зростанню гестаційного терміну вагітності, дозріванню шийки матки, що зменшує травматизм у пологах у матері та плода, а також частоту розвитку респіраторного дистрес синдрому плода прямо пропорційно тривалості безводного періоду. Не виявлено негативного впливу збільшення його тривалості на частоту гнійно-септичних ускладнень у матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА357940

Рубрики:

      
17.

Гончарук 
Особливості клінічного перебігу та лікування запальних захворювань парадонту у хворих на сечокам'яну хворобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Володимирівна Гончарук ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2 + Р696.504.3
Шифр НБУВ: РА366188

Рубрики:

      
18.

Гончарук В.П. 
Особливості трансформації виборчої системи сучасної України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.П. Гончарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "виборча система", проаналізовано етапи трансформації виборчої системи сучасної України на різних рівнях проведення виборів, визначено критерії ефективності виборчих систем взагалі та вітчизняної моделі зокрема, розглянуто можливі напрями трансформації виборчої моделі України. Доведено необхідність уніфікації виборчого законодавства, а також введення системи повного пропорційного представництва у процесі формування Верховної Ради України та місцевих рад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052
Шифр НБУВ: РА316959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гончарук О.В. 
Оцінка вартості діючих машин та устаткування у поточному періоді (на прикладі металургійних підприємств): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Гончарук ; Н.-д. центр індустр. пробл. розвитку НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й удосконалено методичі положення стосовно оцінювання вартості машин і устаткування у поточному періоді. Запропоновано методичний підхід до визначення вартості машин і устаткування у зазначеному періоді на основі відновної вартості з її подальшим коригуванням на величини неусувного й усувного фізичного та морального зносу. Уточнено класифікацію видів зносу техніки за причинами їх виникнення. Розглянуто галузі застосування методів оцінювання відновної вартості устаткування залежно від ступеня його складності й універсальності. Розроблено методику оцінювання відновної вартості спеціалізованого устаткування індивідуального виробництва. Обгрунтовано теоретико-методичні рекомендації щодо визначення фізичного зносу техніки, які передбачають урахування впливу проведених ремонтів та її неусувний і усувний фізичний знос, а також стратегію технічного обслуговування та ремонту устаткування підприємства. Удосконалено методичні положення оцінювання морального зносу техніки, що передбачають врахування впливу проведених ремонтів на її неусувний і усувний фізичний знос і стратегії технічного обслуговування та ремонту устаткування підприємства. Розроблено метод визначення індексу економічності машин за вартісними або натуральними параметрами машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-571-862 +
Шифр НБУВ: РА360553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гончарук О.О. 
Оцінка результатів поперекової мікродискектомії в залежності від стану вегетативної нервової системи і психоемоційного статусу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Гончарук ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Одержано дані про стан вегетативної нервової системи та психоемоційної сфери у хворих з грижами міжхребцевого диска попереково-крижового відділу хребта до та після оперативного лікування, вплив цих показників на розвит окпостдискектомічного больового синдрому. Відзначено наявність підвищеного тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової системи до проведення операції у 50,5 % хворих. Після операції виявлено зміну співвідношення симпатикотонії у 37,1 % пацієнтів, ейтонії - у 49,5 %, парасимпатикотонії - у 13,4 %. Одержано дані, які відобржають залежність якості життя після поперекової мікродискектомії від типу вегетативної регуляції. Встановлено, що несприятливими прогностичними ознаками розвитку постдискектомічного синдрому є його визначення за візуальною аналоговою шкалою більше 3-х балів, менше 18-ти балів - за даними шкали японської отопедичної асоціації у післяопераційному періоді, наявність стабільно високої особистісної та ситуативної тривожності, парасимпатичної стигматизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.50 +
Шифр НБУВ: РА364436

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського