Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРШКОВ$<.>+<.>A=ЗЛАТ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Златопольський О.Ф. 
Відтворення робочої сили: регіональний аспект (На прикладі Кіровоградської області України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.Ф. Златопольський ; Кіровоградський ін-т сільськогосподарського машинобудування. — Кіровоград, 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.0 + У9(4УКР-4КИР)240.0

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Горшкова Н.І. 
Діагностика стану економіки в системі стабілізаційної політики держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.І. Горшкова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено суть діагностики макроекономічних процесів, запропоновано визначення дестабілізації як складного процесу з притаманними йому проявами та стадіями розвитку, які відповідають фазам економічного циклу. Обгрунтовано певну послідовність формування основних наслідків дії негативних шоків та відповідні трансмісійні механізми поширення імпульсів. Розроблено систему діагностики стану економіки, яка складається з випереджувального прогнозу макропоказників, моніторингової системи виявлення диспропорцій, що грунтується на застосуванні економетричних методів оцінки тісноти зв'язку між індикаторами стану рівноваги та ВВП, моделюванні впливу зміни цих індикаторів з відповідним лагом на динаміку ВВП. Наголошено на необхідності розробки рекомендацій щодо стратегії стабілізаційної політики та визначення наслідків її реалізації. На підставі проведеного комплексного дослідження обгрунтовано систему якісних критеріїв, призначених для оцінки наслідків реалізації заходів державної політики щодо стабілізації розвитку економіки та дають змогу прогнозувати позитивні та негативні результати запропонованих реформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)21
Шифр НБУВ: РА330794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Горшкова З. А. 
Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / З. А. Горшкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості та методи запобігання ускладнень перебігу пологів у випадку дискоординації пологової діяльності. З'ясовано заходи підвищення ефективності лікування з розробкою комплексної терапії, яка спрямована на корекцію порушень скорочувальної діяльності матки, зниження перинатальної патології. Встановлено, що факторами ризику розвитку дискоординованої пологової діяльності є професійна шкідливість, висока частота рецидивної інфекції сечового тракту та запальних захворювань внутрішніх геніталій. Доведено, що суттєву роль у розвитку цієї патології відіграє дезинтеграція кооперативної взаємодії нейроендокринної регуляції контрактильної функції та гемоциркуляторні порушення, що обумовлюють розвиток фетоплацентарної недостатності й акушерські ускладнення, які потребують певного динамічного спостереження та комплексного лікування. Запропоновано діагностичний алгоритм та ефективний комплексний підхід до лікування роділей з дискоординацією пологової діяльності, який сприяє нормалізації скорочувальної діяльності матки, зменшенню плацентарної недостатності, покращенню біофізичних параметрів внутрішньоутробного плода, і як наслідок зниженню показників оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА342970

Рубрики:

      
4.

Горшков Є.В. 
Класифікація даних в умовах невизначеності на основі гібридних нейро-фаззі архітектур: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Є.В. Горшков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено архітектури гібридних нейро-фаззі мереж, методи їх навчання та самонавчання, адаптивні процедури нечіткої кластиризації для задач класифікації числових даних за умов апріорної та поточної невизначеності відносно характеру розподілу й істотного перетину класів. Запропоновано: рекурентні та робастні методи кластеризації у межах імовірнісного та можливісного підходів, що дозволяють проводити кластеризацію за умов перетину класів; імовірнісну нейронну мережу з нечітким виведенням, методи її побудови та навчання; рекурентний метд навчання радіально-базисної мережі на основі еліпсоїдального оцінювання, що забезпечує ефективне навчання за умови дефіциту інформації про розподіл збурень; гібридну нейро-фаззі мережу зустрічного розповсюдження та метод її навчання. Удосконалено методи самоорганізації модифікованої мережі Кохонена з можливістю нечіткого виведення та наведено метод попередньої обробки даних шляхом підвищення вимірності вихідного простору. Ефективність цих методів експериментально підтверджено на підставі відомих тестових вибірок даних для нечіткої класифікації у порівнянні з класичними нейро- та нейро-фаззі методами обробки даних. Підтверджено ефективність синтезованих методів та запропонованих архітектур гібридних нейро-фаззі мереж за умов створення систем біомедичної діагностики для сегментації послідовностей інтервалів серцебиття біологічного організму у процесі виходу та пробудження зі штучного гіпотаболічного стану, а також системи виявлення зон кровообігу на базі вихідної інформації ультразвукового сканування органів людини, що є важливим для медичного діагностування різноманітних уражень судин і застосовується за умов ранньої діагностики пухлинних захворювань внутрішніх органів з їх диференціюванням за ступенем злоякісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З810.428 +
Шифр НБУВ: РА355716

Рубрики:

      
5.

Горшкова Р.О. 
Клініко-експериментальне обгрунтування корекції ліпофільної антирадикальної системи органа зору у хворих віковою катарактою в післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Р.О. Горшкова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми зменшення інтенсивності післяопераційної запальної реакції у хворих віковою катарактою у післяопераційному періоді за екстрації катаракти з урахуванням результатів дослідження ролі ліпідних гідропероксидів у патогенезі післяоперційного запалення та корекції антирадикальної системи за допомогою препарату "Ліпофлавон". Проведено експериментальні, клінічні та біохімічні дослідження, одержано результати, що свідчать про певну роль гідропероксида (третичного бутилгідропероксида) у підвищенні інтенсивності запальної реакції та порушенні гематоаквального бар'єра. Встановлено, що у даному випадку знижується активність ферментів антирадикальної системи: супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази. На підставі результів експериментального моделювання операційної травми виявлено, що препарат "Ліпофлавон" знижує інтенсивність запальної реакції, вміст білка в камерній волозі та активує ферменти антиоксидантної системи. За клінічних умов показано наявність оборотного корелятивного зв'язку між станом ензиматичної антирадикальної системи крові хворих віковою катарактою та ступенем запальної реакції переднього відділу ока під час проведення екстракапсулярної екстракції катаракти. Встановлено протизапальну дію препарату "Ліпофлавон" у післяопераційному періоді. Виявлено, що за його шестиразових інстиляцій суттєво скорочуються строки регресії ознак запального процесу у хворих після хірургічного лікування вікової катаракти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 +
Шифр НБУВ: РА348276

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Златкін А.А. 
Математичні моделі, методи і обчислювальні алгоритми неперервно-дискретної оптимізації процесів керування зі зворотним зв'язком: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / А.А. Златкін ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 35 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу варіаційних методів оптимізації виявлено можливі шляхи конструювання даних методів і математичних моделей оптимізації за умов неперервно-дискретного підходу до керованого процесу за допомогою зворотного зв'язку. Вироблено постановку загальної задачі оптимізації в детермінованих та імовірнісних термінах. Дану постановку поширено на перехідні процеси під час передачі даних, що описуються перетворенням згортки, і в комутаційних мережах вузлової топології. Для лінійних і нелінійних динамічних процесів із детермінованими й імовірнісними функціями, у тому числі для динамічних процесів високого порядку, розроблено обчислювальні алгоритми та методи неперервно-дискретної оптимізації, побудовано відповідні математичні моделі на основі принципу оптимальності та принципу максимуму. Для обгрунтування математичних моделей, обчислювальних алгоритмів і методів неперервно-дискретної оптимізації детермінованих та імовірнісних процесів регулювання розроблено теорію, що стосується необхідних і достатніх умов оптимальності, існування розв'язку задачі оптимізації та збіжності даного розв'язку за керуванням і функціоналом якості з відповідними граничними рішеннями. Дану теорію, алгоритми та методи оптимізації застосовано для побудови математичної моделі оптимізації перехідних процесів прийому й обслуговування заявок у комутаційній мережі вузлової топології, а також - перехідних процесів, що змінюються за законом перетворення згортки під час передачі даних каналом зв'язку. Отримані дані застосовано в синтезі структури й алгоритму функціонування адаптивної моделі оптимізації перехідних процесів з дискретним часом, що відбуваються за законом згортки двох тимчасових функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965-016.7С116
Шифр НБУВ: РА312333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Горшков Є. В. 
Методологічна основа використання даних медичного електронного паспорту для моніторингу факторів ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / Є. В. Горшков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено методологічні основи використання даних медичного електронного паспорта для моніторингу факторів ризику. Обгрунтовано методологічні принципи одержання факторів ризику й аналізу їх динаміки. Розроблено інформаційну технологію використання факторів ризику для відображення стану здоров'я людини, а також для завдань медичного страхування. На базі розробленої інформаційної системи запропоновано диференційований підхід щодо страхування здоров'я громадян з урахуванням ризиків виникнення хвороб і появи ускладнень у разі їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с51
Шифр НБУВ: РА379783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
8.

Златкін О.Ю. 
Моделі та методи початкового виставлення безплатформної інерціальної навігаційної системи для забезпечення точності виведення ракети-носія з транспортного літака: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.Ю. Златкін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше одержано моделі похибок безплатформної інерціальної навігаційної системи ракети-носія, що стартує з транспортного літака, які відрізняються від існуючих урахуванням системного впливу похибок первинного виставлення, а також інерційних вимірювачів і коливання рухомої основи, що дозволяє забезпечити необхідну точність виведення ракети-носія. Удосконалено метод початкового виставлення безплатформної інерціальної навігаційної системи шляхом використання векторного узгодження вимірювань безплатформної інерціальної навігаційної системи й опорної навігаційної системи, алгоритмів оптимального оцінювання Гаусса, Калмана та маневру транспортного літака типу "змійка", що дозволяє зменшити вплив зовнішніх збурень на точність початкового виставлення. Удосконалено моделі та методи забезпечення активною відмовостійкістю безплатформної інерціальної навігаційної системи у частині формування надлишкової структури та засобів діагностування та відбиття типових видів відмов у реальному масштабі часу, що дозволяє зменшити вплив видів відмов чутливих елементів на точність функціонування системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О671.6 +
Шифр НБУВ: РА368915

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Златковський О.А. 
Особливості льодоутворення при заморожуванні цементного каменю в бетоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.23.05 / О.А. Златковський ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості та оцінку небезпеки льодоутворення у процесі заморожування цементного каменю. Льодоутворення, як джерело внутрішніх напружень, є одним із факторів, що визначають формування структури та властивостей цементного каменю за зимових умов. Розроблено ITF-модель оцінки небезпеки льодоутворення. Досліджено особливості льодоутворення в процесі заморожування цементного каменю на основі цементу та клінкерних мінералів. Вивчено вплив технологічних факторів на особливості льодоутворення під час заморожування цементного каменю: моменту і швидкості заморожування, водовмісного відношення, температури та вологості твердіння, ролі хімічних додатків протиморозного типу на прикладі поташу. Підтверджено доцільність використовування поліфункціональних додатків, які знижують небезпеку льодоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006 + Н626.109.5
Шифр НБУВ: РА312957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Златогорська Ж.М. 
Показники добового моніторування артеріального тиску і їх зв'язок з ремоделюванням серця при гіпертонічній хворобі в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ж.М. Златогорська ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності змін показників добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ), досліджено особливості взаємозв'язку з перебудовою структур і функцій серця, оцінено їх клінічне значення та зміни під впливом лікування в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (ЛНК) з гіпертонічною хворобою (ГХ). Обстежено 253 учасники ЛНК, з них 165 - з ГХ, 88 - здорових і 62 хворих на ГХ, що не зазнали впливу іонізуючого опромінення. Вперше визначено закономірності та фактори, що впливають на зміни показників ДМАТ, показано особливості взаємодії між встановленими змінами та ремоделюванням лівого шлуночка серця, толерантністю до фізичного навантаження в учасників ЛНК з ГХ, що зазнали впливу іонізуючого опромінення у діапазоні малих доз. Виділено показники ДМАТ, які можуть бути предикторами перебудови структур і функцій серця, порушення толерантності до фізичного навантаження, маркерами тяжкості перебігу ГХ. Одержано нові дані, які розкривають вплив негативних спогадів про події Чорнобильської катастрофи на порушення добового профілю артеріального тиску (АТ). Показано, що адекватне лікування сприяє досягненню цільового рівня середнього добового, денного та нічного АТ, нормалізації його варіабельності, величини ранкового підвищення та відновленню двофазного добового профілю АТ, зменшенню індексу маси міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА345033

Рубрики:

      
11.

Златів Л.М. 
Формування у студентів філологічного факультету умінь сприймати і відтворювати зміст науково-навчального тексту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Златів ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у студентів філологічного факультету умінь адекватно сприймати зміст науково-навчальних текстів і відтворювати його у згорнутому чи перекодованому вигляді плану, тез, конспекту, реферату, анотації, рецензії. Встановлено рівень сформованості таких умінь у студентів-першокурсників, проаналізовано шкільні та вузівські програми і підручники з української мови з точки зору досліджуваної проблеми, розроблено методику експериментального навчання (на основі текстоцентричного та комунікативно-діяльнісного підходів), перевірено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.37
Шифр НБУВ: РА309531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Терещук В. В. 
Динаміка формування впорядкованих квазі-одновимірних твердотільних наносистем / В. В. Терещук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського