Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (962)Книжкові видання та компакт-диски (770)Журнали та продовжувані видання (75)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЦЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гриценко Є.М. 
Комплексне лікування ентеральної недостатності при гострій кишковій непрохідності та розповсюдженому перитоніті у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Є.М. Гриценко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено методи комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей, оцінено їх клінічну ефективність. Встановлено основні клініко-діагностичні критерії синдрому ентеральної недостатності. Визначено клінічну ефективність інтубації тонкої кишки у дітей з гострою кишковою непрохідністю та розповсюдженим перитонітом. Розроблено новий спосіб лікування ентеральної недостатності шляхом введення препаратів через інтубаційних зонд. Виконано порівняльне дослідження з оцінюванням клінічної ефективності різних способів інтубації тонкої кишки. Доведено, що впровадження запропонованих методів комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей сприяє прискоренню відновлення перистальтики кишечнику, зниженню кількості післяопераційних ускладнень і скороченню тривалості лікування в стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1 + Р733.457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА361197

Рубрики:

      
2.

Гриценко І.В. 
Формування естетичного досвіду молодших школярів у процесі художнього діалогу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Гриценко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури визначено суть естетичного досвіду учнів молодшого шкільного віку, виділено ряд положень, що характеризують роль і функції художнього діалогу в естетичному вихованні учнів. Естетичний досвід сукупністю знань і умінь, набутих учнями на базі та у процесі естетичного ставлення до дійсності й мистецтва. Зазначено, що у молодшому шкільному віці естетичний досвід формується як цілісне функціональне утворення в структурі духовно-практичного зв'язку з естетичними цінностями дійсності й мистецтва. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови, необхідні для формування естетичного досвіду учнів початкових класів у процесі художнього діалогу: урахування вчителями початкових класів мети, основних завдань та станів формування естетичного досвіду учнів I - IV класів; побудова художнього діалогу з використанням необхідної учням соціальної, художньої та естетичної інформації про вияви прекрасного у повсякденному житті й мистецтві; стимулювання та розвиток у процесі художнього діалогу емоційно-естетичної, інтелектуально-естетичної та креативно-естетичної активності учнів; організація художнього діалогу з учнями в системі їх комунікативної, пізнавальної та творчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.26 + Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА322179

Рубрики:

      
3.

Гриценко І.С. 
Становлення і розвиток наукових поглядів на основні інститути вітчизняного адміністративного права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Гриценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

Визначено закономірності становлення та розвитку наукових поглядів щодо основних інститутів вітчизняного адміністративного права. Досліджено передумови виникнення адміністративного права як правової галузі та науки, наведено характеристику його основних суб'єктів: органів публічного управління, державних службовців і фізичних осіб. Визначено закономірності утворення та розвитку правових форм державного управління та їх наукового аналізу, зокрема правових актів управління. Викладено історію становлення теорії про методи державного управління. Особливу увагу приділено дослідженню адміністративного примусу як одного з основих методів державного управління в історії науки адміністративного права. Визначено загальні засади становлення та розвитку інституту адміністративної відповідальності, проаналізовано історію учень та основних наукових поглядів щодо законності у державному управлінні, розглянуто способи її забезпечення у межах різних історичних етапів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в +
Шифр НБУВ: РА357782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гриценко А.П. 
Розвиток агропромислового виробництва в Кримському регіоні на іноваційній основі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.П. Гриценко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну сутність та узагальнено теоретико-методологічні основи раціонального розміщення й ефективного розвитку агропромислового виробництва. Визначено особливості формування державної регіональної політики в аграрній сфері. Розкрито роль і значення державних програм розвитку агропромислового комплесу в країні. Розроблено концептуальні засади стратегічних проектів розвитку агропромислового виробництва в Кримському регіоні на основі застосування комплексних інноваційних проектів, опрацьовано схему структурної перебудови сільськогосподарського виробництва в Криму, спрямовану на самозабезпечення потреб населення регіону в основних продуктах харчування за рахунок власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників. Розроблено організаційно-економічні та техніко-технологічні принципи формування та функціонування кооперативів з виробництва молока на основі створення довготривалих зрошуваних культурних пасовищ на розпайованих землях природних кормових угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)683.2 + У9(4УКР-6КРИ)320-55 +
Шифр НБУВ: РА361263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гриценко В.І. 
Розробка складу та технології м'якої лікарської форми з гепарином і метилурацилом: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.І. Гриценко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональний склад і технологію виробництва нового лікарського препарату у формі мазі з натрію гепарином і метилурацилом для комплексної терапії варикозної хвороби та її ускладнень. Вивчено фізико-хімічні та біофармацевтичні властивості розробленого лікарського препарату, запропоновано методи ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Проведено термогравіметричний аналіз натрію гепарину, метилурацилу, мазевої основи та мазі "Трофепарин", на підставі якого встановлено температурний режим введення діючих речовин до складу мазі. Розроблено математичну модель реологічних параметрів поліетиленоксидної основи, яка може бути використана в процесі опрацювання технології в заводських умовах. Досліджено показники стабільності розробленої мазі, умови зберігання та термін її придатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 гепарин + Р281.7/9 урацил +
Шифр НБУВ: РА336166

Рубрики:

      
7.

Гриценко В.В. 
Модифікація сітчастих поліціануратів реакційноздатними олігомерами та полімерами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес модифікації поліціануратів (ПЦ) реакційноздатними олігомерами та полімерами, а також роль природи модифікатора та характеру модифікації стосовно структури та властивостей полімерного матеріалу. Уперше для модифікації ПЦ використано каучуки з гідразидними, ацилгідразонними та ізоціанатними кінцевими групами. З використанням модельних органічних сполук вивчено механізм вбудовування таких каучуків до ПЦ сітки. Здійснено модифікацію ПЦ олігобутиленглікольадипінатом, зберігаючи високі термічні характеристики і поліпшуючи механічні властивості. Досліджено термоокисну стабільність послідовних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі ПЦ і сітчастого поліуретану з підвищеною сумісністю компонентів завдяки хімічному щепленню між ними. Синтезовано in situ послідовні поліціанурат-поліуретанові ВПС і розглянуто відмінності в їх структурі та властивостях у порівнянні з послідовними ВПС. Виявлено, що in situ послідовні ВПС мають більшу густину та температуру склування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-27 + Л712.72 +
Шифр НБУВ: РА332170

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Гриценко В.В. 
Лучні степи Київського плато: флора, рослинність, популяції рідкісних видів та охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Гриценко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасного стану лучних степів Київського плато. Проаналізовано систематичний склад, біоморфологічну, еколого-ценотичну, географічну структуру флори лучних степів даного регіону, яка налічує 548 видів судинних рослин. Складено еколого-фітоценотичну класифікацію лучно-степової рослинності Київського плато, що представлена 8-ма формаціями та 65-ма асоціаціями. Охарактеризовано стан і структуру популяцій 87-ми видів, занесених до Червоної книги України. Складено список рідкісних видів, охарактеризовано їх сучасне географічне поширення в регіоні, наведено рекомендації щодо створення нових об'єктів природно-заповідного фонду. Показано ефективність охорони флористичного різноманіття та популяцій рідкісних видів рослин лучних степів на Київському плато ex situ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-09(4УКР-4КИЇ) + Е50*88(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА353729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гриценко В.Г. 
Нові інформаційні технології при вивченні статистичних закономірностей у процесі підготовки вчителів фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Г. Гриценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Подана науково обгрунтована методика моделювання статистичних закономірностей в рамках комп'ютерного лабораторного практикуму. Описані програмно-методичні засоби, які доповнюють систему фізичного експерименту засобами комп'ютерного моделювання та дозволяють підвищити рівень і якість вивчення статистичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)21р3-366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гриценко В.П. 
Громадська діяльність Микола Аркаса: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 14 с. — укp.

Досліджено громадську діяльність М.Аркаса, визначено основні чинники формування та еволюції його світогляду. Виявлено суспільно-політичні та соціальні фактори, що вплинули на спрямування та розвиток громадської діяльності М.Аркаса. З'ясовано, що основна мета громадської діяльності М.Аркаса - формування національної свідомості серед неосвічених верств українського населення. До наукового обігу залучено значну кількість нових історичних джерел, зокрема, епістолярних. Проаналізовано культурно-просвітницьку та меценатську діяльність М.Аркаса (поширення та популяризація української мови, культури та історії України). Висвітлено значення наукової праці М.Аркаса "Історія України-Русі" у контексті українського громадського руху початку XX ст. Розглянуто реакцію наукової громадськості на історичні розвідки М.Аркаса, переглянуто проблему взаємовідносин ученого з професором М.Грушевським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Аркас М. +
Шифр НБУВ: РА355834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Гриценко В.П. 
Безконтактна оцінка переміщень і деформацій будівельних конструкцій у випробуваннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Гриценко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено коло питань у галузі експериментальних досліджень інженерних споруд, що потребують підвищеної точності вимірювання переміщень і деформацій. Досліджено особливості визначення переміщень та деформації у механіці деформованого твердого тіла з точки зору необхідності високої точності вимірювань переміщень. Розроблено методику використання лазерної інтерферометрії для безконтактної оцінки розташування об'єктів та їх переміщень і деформації. Проведено експериментальні дослідження переміщень будівельних конструкцій, а також проаналізовано їх точність у порівнянні з методами традиційної тензометрії. Запропоновано методику та практичні рекомендації щодо застосування методів лазерної інтерферометрії для експериментальних досліджень будівельних конструкцій, будівель та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-028.02
Шифр НБУВ: РА309754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гриценко Г. М. 
Правове регулювання капітального будівництва за державні кошти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Г. М. Гриценко ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено порядок укладання договору капітального будівництва за державні кошти, виявлено прогалини господарсько-правового регулювання окремих процедур будівництва (проведення конкурсних торгів, розробка проектно-кошторисної документації, будівництво та здача об'єкту будівництва), що дозволило зробити рекомендації з вдосконалення чинного законодавства. Окрему увагу приділено вдосконаленню нормативно-правового регулювання відповідальності суб'єктів відносин з капітального будівництва, оскільки ці норми містяться у величезній кількості нормативних документів, мають несистемний характер, а за окрему частину правопорушень не встановлено ніяких санкцій. Обгрунтовано необхідність повторного прийняття раніше скасованого Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" з урахуванням висловлених пропозицій та доповнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА378974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Гриценко К.Г. 
Автоматизоване енергозберігаюче управління насосною станцією системи водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.Г. Гриценко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми автоматизованого енергоощадного управління режимом роботи насосної станції. Завдання енергоощадного управління режимом роботи насосної станції у системі водопостачання вирішено за техніко-економічним критерієм ефективності, що відповідає економічним інтересам абонентів. Наведено методи формування оптимального технологічного завдання для насосної станції, енергоощадного управління режимом роботи технологічного обладнання, координації режимів роботи регульованих насосних агрегатів даної станції, їх алгоритмічне та програмне забезпечення, функціональну структуру автоматизованої системи управління насосної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА317900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гриценко Л. М. 
Генотипові та фенотипові ознаки вірулентності вірусів ECHO: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.06 / Л. М. Гриценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання маркерів вірулентності (МВ) для вірусів ЕСНО (Enteric cytopathogenic human orphan) на підставі вивчення їх фено- і генотипових властивостей. Досліджено МВ для штамів вірусів ЕСНО 3-х, 6-ти, 11-ти, 13-ти, 24-х, 30-х типів, ізольованих на території України. Доведено, що віруси ЕСНО різних типів, ізольовані від здорових і хворих осіб, найкраще розмножувалися та мали найбільші титри на культурі клітин RD відповідно. Встановлено, що для штамів, ізольованих від здорових осіб, найменші показники титрів були на лінії Vero; для штамів, ізольованих від хворих осіб, найменші титри реєстрували на культурі клітин HEp-2. Зазначено, що фенотипові ознаки вірулентності мають генетичне підгрунтя. Виявлено 13 точкових нуклеотидних замін між штамами, ізольованими від здорових і хворих осіб на підставі секвенування гена поверхневого капсидного білка VP1. Доведено, що для штамів, ізольованих від здорових осіб, у позиціях гена нуклеотидів 2494, 2549, 2574, 2577, 2605, 2621, 2622, 2626, 2638, 2663, 2686, 2787, 2916 характерні нуклеотиди T, C, A, A, C, G, T, G, T, T, C, T, T; для штамів, ізольованих від хворих осіб, у даних позиціях характерні нуклеотиди C, T, G, G, T, A, C, A, C, A, T, C, A. Зазначено, що встановлені нуклеотидні заміни є основою для внутрішньотипової диференціації авірулентних і вірулентних штамів вірусів ЕСНО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.76 + Р264.919 + Е326.222.114 ECHO
Шифр НБУВ: РА377804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гриценко Л.Л. 
Інвестиційне проектування в системі управління науково-технічним розвитком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.Л. Гриценко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито значення та систематизовано основні напрямки управління науково-технічним розвитком, проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційно-економічного механізму інвестиційного проектування, обгрунтовано необхідність розробки багаторівневого підходу щодо його здійснення. Сформульовано концептуальні засади формування системи інноваційно-орієнтованого інвестиційного проектування, його принципи та основні положення, обгрунтовано її роль як інструмента управління науково-технічним розвитком. Зазначено про необхідність врахування специфічних складових під час розробки техніко-економічного обгрунтування проекту в межах цієї системи. Висвітлено теоретико-методичні підходи щодо урахування науково-технічного фактора під час розрахунку показника "межове значення періоду окупності". Удосконалено науково-методичні підходи щодо розрахунку нормативу дисконтування, запропоновано механізм його галузевої диференціації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА342628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гриценко Л.О. 
Формування графічних понять в учнів 8 - 9 класів на уроках креслення (методичний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.О. Гриценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано психолого-педагогічні засади формування графічних понять в учнів XIII - IX класів на уроках креслення. Визначено основні методологічні принципи теорії поетапного формування розумових дій і понять. Визначено та обгрунтовано психолого-дидактичні особливості формування в учнів даних понять. Проведено структурно-логічний аналіз змісту та послідовності їх вивчення. Обгрунтовано, що методична система формування понять учнів має враховувати реалізацію принципу диференціації навчання. Вивчено та обгрунтовано критерії, показники та рівні сформованості графічних понять у процесі графічної діяльності. Запропоновано чотири сукупності методичних прийомів викладання та учіння, які дають змогу формувати відповідну групу графічних понять. Відзначено, що створена система вправ і контрольних робіт сприяє підвищенню рівня їх сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА328592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гриценко М.С. 
Сучасні конкурентні переваги металургійної галузі України на зовнішніх ринках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.С. Гриценко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові підходи щодо розробки стратегії формування конкурентних переваг металургійної галузі України на зовнішніх ринках як одного з пріоритетів здійснення державної політики щодо посилення прикладної спрямованості наукового забезпечення економіки, підвищення наукоємності валового внутрішнього продукту як основи збереження промислового комплексу країни та підвищення загальної конкурентоспроможності національної економіки. Відзначено, нова модель національного конкурентного середовища відзначається наявністю підсистеми, складові якої визначають конкурентну перевагу окремої галузі, що підпадає під прямий вплив з боку внутрішнього та зовнішнього середовища, які визначаються наявним конкурентним потенціалом і конкурентною позицією відповідно, що формується за показниками евентуальної конкурентної переваги. На підставі проведеного дослідження й аналізу статистичних даних запропоновано нові підходи щодо формування стратегії розвитку конкурентних перваг металургійної галузі України на зовнішніх ринках. Обгрунтовано, що основними елементами стратегії розвитку конкурентоспроможності мають стати визначення інвестиційного клімату, інноваційного потенціалу держави, збільшення ступеня впливу внутрішніх факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-13 + У9(4УКР)843.5-13 +
Шифр НБУВ: РА348206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гриценко Н.В. 
Реформування залізничного транспорту України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Гриценко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено проблеми реформування залізничного транспорту України за сучасних умов з метою підвищення ефективності його функціонування. Виявлено причини невиконання програм реструктуризації та реформування даного транспорту. Розкрито суть понять "реформування" та "реструктуризація" залізничного транспорту, встановлено їх взаємозв'язок і взаємозалежність. Установлено недоцільність реформування галузі на сучасному етапі розвитку економіки України. З'ясовано, що реструктуризація є найбільш вірогідним напрямком реформування залізничного транспорту. Проаналізовано й оцінено його сучасний стан в Україні. Вдосконалено методику реструктуризації залізничного транспорту та науково обгрунтовано її основні етапи, що дозволяє швидко адаптуватися вдосконаленій організаційній структурі управління до сучасного стану економіки держави. Впроваджено наведену методику на прикладі дирекції залізничних перевезень Південної залізниці. Визначено економічний ефект від запропонованого заходу. Вдосконалено концептуальний підхід щодо реформування залізничного транспорту України, обгрунтовано його основні етапи. Проведено прогнозне оцінювання основних показників роботи даного транспорту, результати якого підтверджено з використанням багатофункціональної математичної програми OLIMP, що забезпечує динамічне зростання показників роботи залізничного транспорту України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-183 +
Шифр НБУВ: РА364022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гриценко О.І. 
Організаційно-правове забезпечення діяльності Рахункової палати: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Гриценко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано правову природу Рахункової палати. Здійснено комплексний аналіз принципів її організації та діяльності, розкрито гарантії їх реалізації. Досліджено співвідношення функцій і повноважень Рахункової палати у контексті їх відповідності. Визначено ступінь впливу організаційно-правового забезпечення діяльності Рахункової палати на її ефективність. Проаналізовано внутрішню структуру Рахункової палати, установлено її відповідність функціям, що виконуються даною установою. Виявлено тенденції розвитку системи органів Рахункової палати та визначено основні шляхи удосконалення правового регулювання її функціонування. Розкрито взаємозв'язок етичної поведінки членів Рахункової палати з ефективністю її діяльності, наведено перелік відповідних етичних вимог. Досліджено досвід зарубіжних країн з питань організації та діяльності органів, подібних за своїм функціональним призначенням Рахунковій палаті України. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано певні пропозиції та висновки щодо дослідженої теми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)621-9 +
Шифр НБУВ: РА337504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гриценко О.А. 
Ринок нерухомості: закономірності становлення та функціонування: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.А. Гриценко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію ринку нерухомості як самостійної економічної підсистеми, що має специфічні закономірності розвитку та функціонування. Обгрунтовано підхід щодо визначення нерухомості як капіталу, зрощеного із землею. Виявлено особливі характеристики нерухомості як економічної категорії. У науковий обіг введено нові поняття: "трансферна рента", "інфраструктурна рента", "рента агломерації", інституційно-трансакційна структура". Розкрито особливості інверсійного характеру становлення ринку нерухомості. Обгрунтовано необхідність диференціації виробничої та комерційної нерухомості, виділено їх основні ознаки та властивості. З'ясовано специфіку нерухомості як інвестиційного активу, що бере участь у загальному русі фінансового капіталу. Встановлено особливості входження землі як просторової сфери у ринковий оборот, виявлено логіку становлення її товарної форми. Досліджено інституційно-трансакційну структуру ринку нерухомості, висвітлено процес його інституціоналізації, виділено три види інститутів (діяльності, обмежень, установи) та використано в аналізі три форми трансакцій (угоди, раціонування, управління). Зроблено висновок про необхідність існування інституціональної місії держави на ринку нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 +
Шифр НБУВ: РА324627

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського