Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (1099)Книжкові видання та компакт-диски (748)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИШИН$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=ВАЛЕРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Гришина О.С. 
Банківське фінансування та регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Гришина ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі узагальнення теоретичних і практичних розробок розглянуто сучасні тенденції розвитку ринку капіталів, що дозволило систематизувати неодноразові спроби перебудувати існуючі схеми інвестування. Проаналізовано світовий досвід регулювання фінансових ресурсів у господарському обігу, який охоплює різноманітні підходи щодо використання державних важелів і стимулів інвестиційної діяльності. Розглянуто механізм регулювання у фінансово-банківській сфері з урахуванням реальних секторних зв'язків, людського, інформаційного капіталів, спонукальних чинників. Охарактеризовано інвестиційні процеси в Україні. Визначено характерні тенденції та особливості генезису інвестиційної сфери у трансформаційний період розвитку української економіки у порівнянні зі світовими аналогами. Уточнено основні фактори, які впливають на інвестиційну діяльність: ступінь розвитку реального та фінансового секторів, премію за зовнішні фінансові ресурси з урахуванням ризиків, оцінку кредитного портфеля, інформаційний та людський капітали тощо, які детально характеризують відносини між партнерами та впливають на ефективність реалізації інвестиційних проектів. Удосконалено шляхи лібералізації діяльності кредитно-фінансових установ як головних інституційних фінансово-посередницьких структур на ринку капіталовкладень України, що стимулюють розвиток інвестиційної сфери. Визначено й обгрунтовано основні положення щодо регулювання інвестиційних ресурсів у напрямі стабілізації та розвитку реального сектора економіки, фінансового сектора економіки, фінансування науково-технічного прогресу, вирівнювання рівнів економічного розвитку регіонів. Наведено нові рекомендації та методичні підходи щодо зміцнення зв'язків між реальним та фінансовим секторами, спрямованими на розвиток інвестиційної сфери та економічний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(4Укр)262.2
Шифр НБУВ: РА318074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гришин Ю.О. 
Закінчення досудового слідства зі складанням обвинувального акта: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.О. Гришин ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено проблеми закінчення досудового слідства з позиції конституційного принципу розподілу влади у кримінальному судочинстві з урахуванням міжнародного досвіду щодо розробки європейської моделі кримінального судочинства. Обгрунтовано оптимальну конструкцію завершального етапу досудового слідства, а також механізм ефективних процесуальних гарантій захисту конституційних прав і свобод громадян за умов демократичних основ української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)710.72
Шифр НБУВ: РА308554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гришин О.М. 
Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.М. Гришин ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К320.3-14 +
Шифр НБУВ: РА334179

Рубрики:

      
4.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Гришин А.В. 
Нелінійна динаміка портових гідротехнічних споруд: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / А.В. Гришин ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт.. — О., 2005. — 41 с. — укp.

Розроблено нові пружнопластичні та пружнов'язкопластичні моделі динамічних систем, що включають конструкцію та контактуюче з нею грунтове та водне середовище, які дозволяють визначати напружено-деформований стан портових та інших транспортних споруд за складних умов їх експлуатації. Одержано основні рівняння, що описують роботу динамічних систем за умов складного їх навантаження у разі спільної дії статичних і динамічних навантажень. Розроблено алгоритм надійного та економічного розв'язання рівнянь складних нелінійних крайових задач, а також програмний комплекс для ЕОМ, що дозволяє застосувати одержані теоретичні положення для практичного використання у ході будівництва та реконструкції транспортних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О413-045-01 + Н778.43-022.8 +
Шифр НБУВ: РА339690

Рубрики:

      
6.

Гришин М.М. 
Прогнозування і методи підвищення міцності турбін для безпеки АЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.М. Гришин ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику прогнозування безпеки АЕС щодо імовірності поразки її об'єктів осколками турбіни для визначення зон вильоту та імовірності їх влучення у важливі для безпеки АЕС об'єкти, яка базується на статистичному аналізі руйнувань турбіни, розрахункових і узагальнених дослідних даних про найбільш ймовірні характеристики осколків, що вилітають. Оцінено ймовірність небезпечних руйнувань конструктивних елементів ротора парової турбіни та визначено ймовірності вильоту небезпечних осколків у площині обертання та у разі відхилення траєкторії вильоту з цієї площини. Розвинуто методи розрахунку на міцність роторів турбін на базі запропонованої методики комплексної оцінки конструктивної міцності зварних роторів парових турбін, у якій враховано дані про експлуатаційні режими, технологію зварювання та крихкого руйнування зварних роторів. Запропоновано нові науково обгрунтовані рекомендації з підвищення міцності та довговічності зварних роторів виробництва ВАТ "Турбоатом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-53 +
Шифр НБУВ: РА326269

Рубрики:

      
7.

Гришин 
Реабілітація хворих, що оперовані з приводу хронічних неспецифічних захворювань легень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Михайло Миколайович Гришин ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 31 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА311614

Рубрики:

      
8.

Гришин О.М. 
Ріст, розвиток і урожайність соняшника в післяукісних посівах в залежності від обробітку грунту, способів сівби і прийомів догляду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Гришин ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в умовах північної підзони Степу України вивчені обробіток грунту, страхові добавки до густоти посіву, прийоми догляду за післяукісним соняшником на гербіцидному і безгербіцидному фондах. Встановлено, що найбільші врожаї післяукісного соняшника формуються по оранці на 20-22 см при сівбі звичайним способом зі страховою добавкою насіння 40-60%, внесенні грунтового гербіциду або проведенні посходових боронувань. Досліджені особливості росту і розвитку рослин, їх виживання, формування кореневої системи, водоспоживання, забур'яненість, продуктивність, якість насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
9.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
10.

Гришина Н.В. 
Соціально-правовий аспект адміністративної відповідальності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Гришина ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

З'ясовано соціально-правові властивості адміністративної відповідальності. Надано загальну характеристику даної відповідальності. Висвітлено історичний розвиток її нормативно-правової бази в Україні та наукових поглядів на її поняття й особливості. Досліджено соціальну природу адміністративної відповідальності та її правову суть. Розкрито соціальний зміст даної відповідальності. Охарактеризовано адміністративне стягнення як її міру, а також особливості процедури реалізації. Визначено напрямки розвитку інституту адміністративної відповідальності. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення системи її правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА355661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гришина С.В. 
Українська публіцистика 60-х і 90-х років ХХ століття в контексті національного відродження (ідеї і тенденції): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / С.В. Гришина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано всі відомі теоретичні здобутки у галузі публіцистики. Визначено основні ознаки розвитку жанру, що має назву "публіцистика перших років державної незалежності". Здійснено грунтовні дослідження практичних засад у галузі публіцистики, зокрема періоду 1960 - 1990-х рр. З використанням наукових методів систематизовано тенденції, характерні для публіцистики шістдесятників, розглянуто їх інтеграцію в публіцистику 1990-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА334914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гришина Л.О. 
Формування інноваційно-інвестиційної стратегії розвитку виробництва у машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.О. Гришина ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено та узагальнено вітчизняний і світовий досвід розвитку інноваційно-інвестиційних процесів. Виявлено фактори, що спричинюють необхідність розробки стратегії розвитку вітчизняного виробництва на базі інноваційно-інвестиційної діяльності. Запропоновано додаткові показники рівня інноваційного розвитку промислових суб'єктів господарювання відповідно до сучасних умов розвитку економіки. Наведено рекомендації щодо розробки інноваційно-інвестиційної стратегії розвитку машинобудівного виробництва. Визначено комплекс заходів стосовно забезпечення впровадження даної статегії розвитку, економічного стимулювання її реалізації у промисловому виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-55 +
Шифр НБУВ: РА338160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гришина Т.В. 
Функціонування глотального приступу в німецьких біфонемних сполученнях голосних (інструментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т.В. Гришина ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Системно досліджено функціонування та реалізацію глотального приступу біфонемних сполучень голосних у підготовленому мовленні дикторів. За презультатами перцептивного, акустичного та статистичного аналізів встановлено фонетичні характеристики й особливості акустичного сигналу глотального приступу та виявлено можливі модифікації сполучень голосних у залежності від позиційно-комбінаторних факторів і просодики мовленнєвого висловлювання. Встановлено відсутність впливу глотального приступу на кількісні та якісні характеристики стикових голосних і повну реалізацію їх диференційних ознак. Визначено акустичні параметри глотального приступу: фазу зімкнення голосових зв'язок, на якій зникають показники частоти основного тону та спостерігається різке зниження інтенсивності, та фазу вибуху, де відбувається різкий перехід від стоп-паузи (нуля звука) до сплеску картини осцилограми, притаманної певному голосному на стадії вибухового відступу. Зазначено, що найвища частотність реалізації глотального приступу притаманна голосним середнього та високого підняття. Доведено, що реалізація глотального приступу не залежить від акцентуації, а його варіативність виявляється як у наголошених, так і ненаголошених голосних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-12
Шифр НБУВ: РА370237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Волощук О. В. 
Обґрунтування використання кнурів-плідників французької селекції за промислового схрещування / О. В. Волощук. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації на основі комплексних генетико-популяційних досліджень науково-обґрунтовано і практично реалізовано удосконалені методи отримання високопродуктивного товарного молодняку свиней за використання плідників м'ясних генотипів закордонної селекції. Запропоновано оптимальні варіанти поєднання генотипів і інтенсивності формування молодняку в ранньому онтогенезі. Запропоновано досконалену методику оцінки якості спермопродукції плідників. Встановлено доцільність використання індексів росту для прогнозування продуктивності свиней. Дано оцінку відгодівельним і м'ясним якостям свиней. Доведено, що використання плідників м'ясних генотипів сприяло збільшенню м'яса в тушах на 3,61–4,92 %.^UIn the dissertation work the scientifically advanced methods of obtaining highyield commercial young pigs for the use of puppets of meat genotypes of foreign selection were grounded and practically realized based on complex geneticpopulation researches. The optimal variants of combination of genotypes and intensity of formation of young animals in early ontogenesis are offered.The use of breeders of meat genotypes contributed to the meat increase in carcasses of 3.61–4.92 % and a decrease of the fat content in carcasses by 4.07–4.435 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сидор А. І. 
Методи та процесори розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі / А. І. Сидор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та процесорів розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі. Розроблений метод оцінки Хеммінгової віддалі на основі Евклідової відстані та аналітики різних взаємокореляційних функцій. Розроблено метод опрацювання сигналів двовимірного Хеммінгового простору на основі перетворень модульної арифметики теоретико-числового базису Крестенсона. Метод визначення Хеммінгової віддалі між характеристиками образів представленого кодами унітарного ТЧБ та метод визначення Хеммінгової віддалі між аналоговими сигналами. Удосконалено метод визначення Хеммінгової віддалі образів з різною кількістю параметрів. Здійснений аналіз кодування та визначення Хеммінгової віддалі для реалізації розпізнавання дорожніх знаків різних категорій. Розроблені структури та алгоритми роботи удосконалених спецпроцесорів оцінки Хеммінгової віддалі між сигналами та здійснена мікроелектронна реалізація їх компонентів на ПЛІС. Розроблений швидкодіючий спецпроцесор визначення Хеммінгової віддалі між оцифрованими сигналами у теоретико-числовому базисі Хаара-Крестенсона, який у порівняні з відомими пристроями характеризується підвищеною на 2-3 порядки швидкодією.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and processors for the recognition of multidimensional images in the Hemming space. The mathematical bases and prospects of development of theoretical foundations of image recognition methods in the Hemming space are described. Research of structural solutions of existing devices of correlation processing of signals as components of special processors for the recognition of multidimensional images. The method of estimating the Hemingway distance on the basis of the Euclidean distance and analyzes of various interrelation functions is developed. The method of processing signals of a two-dimensional Hemming space on the basis of transformations of the modular arithmetic of the Crescent's theoretic-numeric basis is developed. The method of determining the Hemming distance of images with different number of parameters is improved. The analysis of coding and definition of Hemingway distance for implementation of recognition of road signs of different categories is carried out. The developed structures and algorithms of the work of advanced special processors for estimating the Heming distance between the signals and implemented the microelectronic implementation of their components on the FPGA. The developed high-speed special processor for determining the Heming distance between the digitized signals in the theoretical-numerical basis of Haar-Krestenson, which, compared with known devices, is characterized by an increase of 2-3 orders of magnitude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Абрамов С. О. 
Підвищення експлуатаційних характеристик і властивостей колекторних вузлів на основі покращення технології виготовлення ламелей / С. О. Абрамов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена новому підходу до вирішення проблеми щодо підвищення експлуатаційних характеристик і властивостей колекторних вузлів, за рахунок оптимізації активації бічної поверхні мідної ламелі, що оброблена струменево-абразивним методом.Основними недоліками традиційних способів отримання профілю мідних ламелей є: мала несуча здатність бічних поверхонь, унаслідок похибок кутових розмірів. Це викликано тим, що традиційні технології отримання профілю ламелей - прокатка, волочіння, фрезерування та інші, не забезпечують потрібну точність і якість профілю. Тому розробка технологій, що забезпечує компенсацію похибок геометричних розмірів і форми мідних ламелей є актуальною науково-практичною задачею технології машинобудування.На підставі встановлених закономірностей протікання процесів контактної взаємодії бокових поверхонь мідних ламелей з пластинами слюдопласта визначено, що ефективних значень трибопоказників досягається при оздоблювально-формуючій обробці поверхонь ламелей, струменево-абразивним методом є актуальним науковим завданням.Вперше визначена закономірність впливу шорсткості на довговічність роботи колекторних вузлів та встановлена раціональна зона шорсткості бічних поверхонь ламелей. Це дозволило отримати суттєву перевагу при виготовленні колекторного профілю з меншою точністю, що, в свою чергу, сприяє перешкоджанню радіальним переміщенням колекторних ламелей в зчепленні з пластинами слюдопласта, що зберігає рельєф контактної поверхні колектора, та сприяє підвищенню технологічності та надійності ресурсу колекторного вузла.^UThe dissertation is devoted to a new approach to solving the problem of increasing the operational characteristics and properties of collector nodes, due to the optimization of the activation of the lateral surface of the copper lamella, which is processed by the jet-abrasive method.The main disadvantages of traditional methods of obtaining a profile of copper lamellae are low bearing ability side surfaces, due to errors in corner dimensions. This is due to the fact that traditional technologies for producing profile slats - rolling, drawing, milling and others do not provide the required accuracy and quality of the profile. Therefore, the development of technologies that provides compensation for errors in the geometric dimensions and shape of copper lamellae is an actual scientific and practical task of engineering technology. Based on the established regularities of the processes of contact interaction of the lateral surfaces of copper lamellae with plates of mica, it is determined that the effective values of triboindicators are achieved during finishing-forming treatment of the surfaces of lamellae by the jet-abrasive method.For the first time, the regularity of the effect of roughness on the durability of collector knots is determined and the rational zone of the roughness of the lateral surfaces of lamellae is established. This allowed to obtain a significant advantage in the manufacture of a collector profile with less precision, which in turn prevents the radial displacement of collector lamellae in a clutch with plates of mica, which retains the relief of the contact surface of the collector, and contributes to improving the process ability and reliability of the resource of the collecting node.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Люра О. П. 
Методи та спецпроцесори розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах / О. П. Люра. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та спецпроцесорів розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах та підвищенню ефективності їх релейного захисту. Проведено дослідження характеристик ідентифікації збурень у високовольтних електромережах. Досліджені функції та інформаційні характеристики існуючих комп'ютеризованих систем моніторингу режимних параметрів та станів обладнання високовольтних електричних підстанцій. Вперше розроблені двополярна та однополярна моделі накиду та короткого замикання у вигляді решітчастих функцій цифрових відліків фазних струмів. Показано, що однополярна модульна дискретна модель накиду дозволяє у 2 рази підвищити швидкодію ідентифікації типу збурення на інтервалі одного періоду промислової частоти. Удосконалено метод рандомізованого опрацювання гармонічних сигналів шляхом застосування розширеної M-послідовності, що дозволило у 2 рази підвищити порогове значення центрального пелюстка функції автокореляції та покращити інформативність діагностування збурень у високовольтних електромережах. Удосконалена структура базаторозрядного регістра зсуву компонента цифрового корелятора шляхом застосування міжбазисних перетворень унітарного коду та коду базису Радемахера, що дозволило у 15 разів зменшити його апаратну складність без втрати швидкодії, вдосконалена структура інтегруючого квадратора пристрою релейного захисту. Розроблені мікроелектронні компоненти пристрою релейного захисту реалізовані на ПЛІС, які у порівнянні з відомими, дозволили зменшити у 18 разів апаратну складність та, при застосуванні k-розрядного АЦП для кодування фазних струмів, підвищити швидкодію.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and special processors for the recognition of charges and short circuits in high voltage electric networks and to increase the efficiency of their relay protection. The research of characteristics of perturbation identification in high voltage electric networks is carried out. The functions and information characteristics of existing computerized monitoring systems of the regime parameters and equipment state of high-voltage electrical substations are investigated. For the first time, bipolar and unipolar models of overturning and short-circuit in the form of lattice functions of digital counts of phase currents have been developed. It isshown that the unipolar modular discrete model of the projection can increase the speed of identification of the type of perturbation in the interval of one period of industrial frequency in 2 times. The method of randomized processing of harmonic signals was improved by the use of an expanded M-sequence, which allowed to increase the threshold value of the central lobe autocorrelation function in 2 times and to improve the informativeness of the diagnostics of perturbations in high-voltage power grids. An improved structure of the base-digit shift register of the component of the digital correlator through the application of inter-baseline transformations of the unitary code and the code of the basis of Rademacher, which allowed to reduce its hardware complexity by 15 times without loss of speed, and the structure of the integrating quadrant of the relay protection device is improved. The developed microelectronic components of the relay protection devices are implemented on the FPGA, which, in comparison with the known ones, allowed to reduce the hardware complexity by 18 times and, with the use of a k-bit ADC for phase currents, increase the speed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сипливець О. О. 
Математичне моделювання спільної роботи підпірних споруд і грунтового масиву в умовах щільної міської забудови / О. О. Сипливець. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.23.01 – «Будівельні конструкції, будівлі та споруди» (192 – Будівництво та цивільна інженерія). – Одеський національний морський університет Міністерства освіти і науки України, Одеса, 2019. У дисертаційній дослідній роботі розглянуто завдання, пов'язані з математичним моделюванням спільної роботи підпірних споруд і грунтового масиву в умовах щільної міської забудови, щодо найбільш точного визначення її напружено-деформованого стану, і давати оцінку деформування та можливості руйнування поруч розташованих і проектованих споруд з урахуванням пружно-пластичних деформацій всіх елементів моделі які часто значно перевершують пружні. Для досягнення мети дослідження у роботи поставлено і послідовно вирішено вісім задач. В результаті вирішення поставлених задач отримані основні результати: В результаті рішення задачі 1: отримано аналіз існуючих методів розрахунку, а також моделей матеріалів і грунтів дозволяє зробити висновок, що для більш точного визначення напружено-деформованого стану розглядуваних систем необхідно враховувати спільну роботу всіх її елементів, пружно-пластичні властивості матеріалів конструкцій і грунтів, а також повинні використовуватися теорії пластичності з зміцненням, які дають змогу врахувати процес складного навантаження. Моделювання грунтового середовища за методом Кулона або теорії граничного напруженого стану не дозволяють визначити деформації, а отже і зміни напруженого стану в процесі навантаження. В результаті рішення задачі 2: розроблена розширена пружно-пластична модель підпірної споруди, яка враховує процес складного навантаження і може включати в себе, як єдину систему, наступні елементи: 1) безпосередньо підпірну конструкцію; 2) розташовану поруч з нею частину грунтового масиву; 3) раніше побудовані або проектовані на цих грунтах споруди; 4) підземні води. Така розширена модель дозволяє найбільш точно визначати напружено-деформований стан розглядаємої системи. В результаті рішення задачі 3: на основі використання теорії пластичної течії із зміцненням, що базується на застосуванні принципу максимуму Мізеса, у формі, зручній для застосування до розрахунку підпірних споруд, отримані рівняння. В результаті рішення задачі 4: розроблено алгоритм вирішення отриманої системи нелінійних алгебраїчних рівнянь розглянутих завдань. У ньому використовується ітераційний процес, який дозволяє вирішувати наступні завдання: – лінеаризацію вихідних рівнянь; – повернення вектора напруг в область, обмежену поверхнею навантаження; – вирішення розглянутих крайових завдань із заданою точністю. В результаті рішення задачі 5: проведено вдосконалення програмного комплексу PLASTICA, написаного на мові С#. Автором дисертації написано і налагоджено ряд підпрограм (умова Писаренка-Лебедєва, поліпшений інтерфейс користувача щодо введення вихідних даних і виведення результатів розрахунку), які включені в цей комплекс. В результаті рішення задачі 6: на основі проведених розрахунків підпірної споруди укосу котловану можна відзначити, що від дії раніше побудованих споруд і власної ваги грунту відбувається його підняття всередині котловану і зменшення з глибиною його ширини. Ліва крайня точка фундаментної плити раніше побудованої зліва від котловану будівлі опустилася після закінчення будівництва додатково на 4см, а права тільки на 1см, тому будівля спільно з фундаментною плитою нахиляється вліво. У другому шарі грунту поблизу бічних стінок кріплення котловану виникають пластичні деформації. На основі проведених розрахунків протизсувної споруди схилу можна визначити що найбільший тиск грунту на шпунтову стінку дорівнює 44,58 кН/м2, а рівнодіюча тиску дорівнює 406,65 кН/м. Найбільше переміщення верхнього кінця шпунтової стінки дорівнює 3,25 см, а найбільший згинальний момент в шпунтовій стінці дорівнює 68,76 кНм/м. В прийнятій послідовності розрахунку протизсувної споруди не виникала втрата стійкості схилу на кожному з п'яти етапів рішення, які відповідають технологічній послідовності виконання будівельних робіт. В результаті рішення задачі 7: порівняння результатів розрахунку, отриманих з допомогою програмних комплексів PLASTICA і PLAXIS, а також класичним методом Кулона з експериментальними випробуваннями трьох різних авторів показали їхні задовільні збіги: В результаті рішення задачі 8: результати дослідження успішно впроваджені при коригуванні проекту «Берегоукріплювальні роботи довжиною 280 м Кременчуцького водосховища в районі с. Велика Андрусівка Світловодського району Кіровоградської області», при будівництві та проектуванні греблі в селі Кірове Кіровської сільради Долинського району Кіровоградської області, при виконанні інших проектів. Ключові слова: математичне моделювання, підпірна споруда, ґрунтовий масив, пружно-пластичні деформації, напружено-деформований стан, процес складного навантаження, функція навантаження, система основних нелінійних рівнянь, алгоритм, програмний комплекс.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences (doctor of philosophy) on a specialty 05.23.01 - "Building constructions, buildings and constructions" (192 - Construction and civil engineering). - Odessa National Maritime University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Odessa,2019. Problemsin the dissertation work related to mathematical modeling of the joint work of retaining structures and soil massif in conditions of dense urban development are considered. These studies make it possible to most accurately determine its stress-strain state and to assess the deformation and the possibility of destruction of nearby and projected structures, taking into account the elastic-plastic deformations of all model elements, which often significantly exceed the elastic ones. To achieve the goal of the study, eight tasks have been set and consistently solved in the work. As a result of solving the tasks the main results are obtained: as a result of solving problem 1: the existing calculation methods, as well as models of materials and soils are analyzed, which allowed us to conclude that to more accurately determine the stress-strain state of the considered systems, it is necessary to take into account the joint work of all its elements. It is also concluded that to take into account the elastic-plastic properties of structural materials and soils, theories of plasticity with hardening should be used, which allow to take into account the process of complex loading. Modeling of the soil environment by the Coulomb method or by the theory of the ultimate stress state does not allow to determine the deformations, and, consequently, the changes in the stress state during loading. As a result of solving problem 2: an extended elastoplastic model of the retaining structure has been developed, which takes into account the process of complex loading and, as a single system, can include the following elements: 1) directly the retaining structure; 2) part of the soil massif located next to it; 3) structures previously built or designed on these grounds; 4) groundwater. Such an extended model makes it possible to most accurately determine its stress-strain state of the system. As a result of solving problem 3: based on the use of the theory of plastic flow with hardening, based on the application of the Mises maximum principle, the following equations were obtained in a form convenient for application to the calculation of supporting structures. As a result of solving problem 4: developed an algorithm for solving the resulting system of nonlinear algebraic equations of the problems under consideration. It uses an iterative process to accomplish the following tasks: - linearization of the original equations; - return of the stress vector to the area bounded by the loading surface; - solution of the considered boundary value problems with a given accuracy. As a result of solving problem 5: the PLASTICA software package, written in C #, was improved. The author of the thesis has written and debugged a number of subroutines (Pisarenko-Lebedev condition, improved user interface regarding input of initial data and output of calculation results), which are included in this complex. As a result of solving problem 6: on the basis of the calculations of the retaining structure of the pit slope, it can be noted that the action of the previously built structures and the own weight of the soil raises it inside the pit and decreases its width with depth. The left extreme point of the foundation slab, previously built to the left of the building's foundation pit, dropped after the end of construction by an additional 4 cm, and the right only by 1 cm, so the building together with the foundation slab tilts to the left. In the second layer of soil near the side walls of the foundation pit, plastic deformations occur. On the basis of the calculations performed, the anti-landslide structures of the slope can be determined that the maximum soil pressure on the sheet pile wall is 44.58 kN / m2, and the resultant pressure is 406.65 kN / m. As a result of solving problem 7: a comparison of the calculation results obtained using the PLASTICA and PLAXIS software systems, as well as the classical Coulomb method with experimental tests of three different authors, has shown their satisfactory agreement. As a result of solving problem 8: the results of the study were successfully implemented when adjusting the project “Bank protection works with a length of 280 m of the Kremenchug reservoir in the area of the village. Bolshaya Andrusovka, Svetlovodsky district of the Kirovograd region " and others.Supporting documents are given in the appendix. Key words: mathematical modeling, retaining structure, soil mass, elastic-plastic deformations, stress-strain state, complex loading process, loading function, system of basic nonlinear equations, algorithm, software package.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського