Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУБАН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Губанова О.Д. 
Багаторічні зміни угруповання мезозоопланктону Севастопольської бухти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.Д. Губанова ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження багаторічних змін мезозоопланктону Севастопольської бухти за період з 1976 р. до 2002 р. Наведено оцінку довгострокових змін таксономічного складу, структури, чисельності мезозоопланктону та його основного компоненту - копепод, а також сезонних флуктуацій даних показників. Проаналізовано зміни, що відбулися у таксоцені роду Acartia, найбільш чисельному у мезозоопланктоні прибережних ділянок Чорного моря. Виявлено особливості сезонної динаміки, статевої та розмірної структур популяції нового для Чорного моря виду A. tonsa та їх відмінності від популяції аборигенного виду A. clausi. Досліджено реакцію угруповання мезозоопланктону на зміну умов довкілля, а також випадкову інтродукцію нових видів на різних рівнях організації: в угрупованні мезозоопланктону, у таксоцені копепод, у таксоцені Acartia, у популяціях окремих видів копепод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3(922.8) +
Шифр НБУВ: РА331648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Губані Г.Г. 
Діагностика й прогнозування розвитку продуктивних сил регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.Г. Губані ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні засади здійснення діагностики розвитку продуктивних сил регіону, обгрунтовано методичні положення, спрямовані на підвищення достовірності регіональних прогнозів розвитку економіки, які є базою для формування просторових програм соціально-економічного розвитку. Здійснено структуризацію видів діагностики, найважливішими з яких є: функціональна, структурна, процесуальна, ретроспективна, стратегічна, ексклюзивна, превентивна та комплексна. Проведено ретроспективний аналіз розвитку продуктивних сил Закарпаття, зроблено їх оцінювання за період незалежності України, визначено пріоритетні сфери економіки, здатні забезпечити економічне зростання. На підставі застосування технології Форсайту розроблено прогноз розвитку продуктивних сил Закарпаття до 2025 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)6 +
Шифр НБУВ: РА362009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Губанова О.І. 
Діагностика, клініка та лікування патологічного мезіального зрушення бокових зубів верхньої щелепи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Губанова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості зміщення перших постійних молярів верхньої щелепи за умов патології зубних рядів і доведено можливість проведення ранньої діагностики патологічного мезіального зрушення бокових постійних зібів верхньої щелепи за наявністю мезіальної ротації перших молярів. Встановлено тип мезіальної ротації на формування оклюзії в дітей у періодах змінного та постійного прикусів з виникненням дистальної оклюзії, вестибулярного прорізування іклів, ускладнених форм аномалій прикусу. З'ясовано фактори, що сприяють перетворенню фізіологічного зрушення зубів на патологічне. Запропоновано схеми й апарати для лікування аномалій, ускладнених патологічним мезіальним зрушенням в різні періоди формування прикусу, спрямовані на зменшення випадків лікування з видаленням зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА319244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Губанова О.О. 
Зміни метаболізму оксиду азоту при кардіопатії хворих на ревматоїдний артрит (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Губанова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

На підставі ЕКГ- і ЕхоКГ-досліджень встановлено, що ураження серця спостерігається у кожного другого хворого на ревматоїдний артрит (РА), а на тяжкість кардіопатії впливають стать і вік хворих, тривалість, активність, стадія та серопозитивність захворювання, поширеність і вираженість артриту, рівень артеріального тиску й загальний периферичний судинний опір. Стан метаболізму NO корелює з рівнем у крові окремих імуноцитів, Ig, циркулюючих імунних комплексів та цитокінів і зумовлює ознаки клінічного перебігу захворювання. Встановлено, що у тварин з ад'ювантним артритом розвиваються дистрофія і некроз кардіоміцитів, клітинна інфільтрація міокарда, периваскулярний, міжм'язовий та субендокардіальний склероз, склероз судин і строми, частота та ступінь вираженості яких взаємопов'язані з метаболізмом NO. Визначено, що застосування стимуляторів синтезу NO значно підвищує ефективність лікування кардіопатії у випадку РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-37 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА325211

Рубрики:

      
6.

Губанов О.В. 
Композиційно-просторові принципи формування ансамблів 30 - 50-их рр. ХХ ст. в історичних центрах міст Донбасу: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Губанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено рівень вивченості архітектури Донбасу у загальній теорії архітектури та містобудування. Розглянуто специфіку ансамблевої забудови архітектури у містах Донбасу, зумовлену певними чинниками, а саме: наявністю корисних копалин і дешевої робочої сили, а також появою залізниці. Установлено етапи виникнення, становлення та розвитку ансамблевої архітектури у центрах міст Донбасу - з початку 1934 р. до кінця 1940-х рр. (зародження), з кінця 1940-х рр. до 1955 р. (розквіт) і з 1955 р. до 1959 р. (зникнення). Стосовно кожного з визначених етапів виявлено характерні особливості формування ансамблів: галузеві, композиційно-планувальні та стилістичні. Виявлено та послідовно розкрито основні принципи та прийоми формування ансамблів, розташованих у центрах міст. Описано складові елементи (планувальні, просторові принципи та принципи об'ємної забудови будівель). Запропоновано концепцію стосовно охорони використання та відновлення ансамблів 1930 - 1950-х рр., яка припускає мінімальні зміни в їх зовнішньому вигляді. Розроблено та запропоновано збереження та використання ансамблів 1930 - 1950-х рр. у центрах міст Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.511 + Щ113(4УКР5)6 +
Шифр НБУВ: РА356810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Губанова О.В. 
Кримінологічна характеристика та запобігання згвалтуванню (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Губанова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено аспект кримінологічної характеристики та запобігання згвалтуванню. Вивчено питання стосовно основних кількісно-якісних показників зазначених злочинів, зовнішніх обставин, місця, часу та географії їх вчинення. Установлено відмінності цих показників для Автономної Республіки (АР) Крим з урахуванням курортного статусу регіону. Обгрунтовано, що рівень латентності згвалтування сягає майже 80 %. Установлено основні причини латентності аналізованого злочину. Наведено кримінологічну характеристику особистості гвалтівника й особистості потерпілого. Запропоновано концепцію мотивації згвалтування. На підставі комплексного аналізу розглянуто детермінацію згвалтування, яка є сукупністю взаємодіючих і взаємозумовлених криміногенних чинників біологічного, психологічного та соціального порядку. Установлено та проаналізовано детермінанти кожного зазначеного виду. Визначено головні напрями та розроблено практичні рекомендації щодо запобігання згвалтуванню на загальносоціальному, спеціальнокримінологічному й індивідувальному рівнях, включаючи їх спрямованість на протидію протиправній поведінці злочинця та віктимологічний аспект і враховуючи курортний статус дослідженого регіону - АР Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР-6КРМ)114 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА361416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Губань Р.В. 
Міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.В. Губань ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями. Досліджено еволюцію понять "цивілізація" та "діалог між цивілізаціями", запропоновано їх визначення. Проаналізовано міжнародно-правові аспекти генезису діалогу між цивілізаціями. Розглянуто особливості відображення концепції діалогу між цивілізаціями у документах ООН, запропоновано застосовувати цивілізаційний підхід у процесі проведення реформи Ради Безпеки ООН. Досліджено питання впливу концепції діалогу між цивілізаціями на розвиток інституту прав людини у міжнародному та національному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-0,1 + Х915.212.03 + Х911.23 +
Шифр НБУВ: РА368540

Рубрики:

      
9.

Губанова О. Р. 
Організаційно-економічний механізм стимулювання освоєння техногенно-ресурсного потенціалу України : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / О. Р. Губанова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с.: . — укp.

Визначено сутність поняття "техногенно-ресурсний потенціал" економічної системи. Виділено його компонентно-просторову та функціональну структури. Розроблено варіант класифікації техногенних відходів, що враховує комплексний характер відходоутворення за організаційно-економічними ознаками. Визначено сукупність чинників матеріального виробництва, які впливають на процеси генезису й акумулювання твердих відходів. Розроблено концепцію формування організаційно-економічного механізму стимулювання освоєння техногенно-ресурсного потенціалу, яка базується на збалансованому поєднанні ринкових та адміністративних інструментів спонукаючої дії, що обумовлює можливість реалізації принципу диспозитивності в сфері вторинного ресурсокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84
Шифр НБУВ: РА371820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Губанова О. В. 
Організаційно-правове регулювання усиновлення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Губанова ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше надано визначення поняття "процедура усиновлення". Виділено ознаки адміністративно-правових відносин у сфері усиновлення. Обгрунтовано необхідність запровадження міжнародного досвіду діяльності недержавних організацій у сфері усиновлення. Запропоновано зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності посадових осіб органів державної влади у сфері усиновлення. Удосконалено адміністративно-правовий статус і систему органів державної влади у сфері усиновлення. Набув подальшого розвитку адміністративно-правовий механізм у сфері усиновлення, наведено характеристику понять "контроль" і "нагляд", а також розроблено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правового статусу органів державної влади у сфері усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА384877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Губанова Н.Н. 
Особливості трансакційних витрат в інформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.Н. Губанова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Систематизовано підходи до вивчення категорії трансакційних витрат, розкрито їх сутність і роль в інформаційній економіці. Запропоновано критерії класифікації трансакційних витрат і виділено відповідні їм форми. Проведено дослідження сутності й особливостей інформаційної економіки, розкрито критерії завершення перетворення інформації в особливий фактор виробництва, висвітлено форми огранізації підприємницької діяльності за умов інформатизації. Спростовано думку, що впровадження й інтенсивне розповсюдження інформаційно-комунікаційних технологій скорочує рівень трансакційцних витрат. Виявлено та систематизовано інформаційні фактори зростання трансакційних витрат в інформаційній економіці. Запропоновано комплекс макро- і мікроекономічних заходів зниження трансакційних витрат і трансакційних прибутків в сучасній інформаційній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-86 +
Шифр НБУВ: РА366309

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
14.

Губанов І.В. 
Фізика процесів у лінійно-поляризованих індукційних ондуляторних прискорювачах (ЕН-прискорювачах) та системах на їх базі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / І.В. Губанов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Показано, що на базі нестаціонарного ЕН-прискорювача можливе створення системи формування пікосекундних електронних імпульсів великої шаруватості. Проведено числові експерименти з прискорення електронного пучка у сотовому ЕН-прискорювачі. З'ясовано, що на базі цієї конструкції можливе створення компактного прискорювача комерційного типу. Доведено, що в ЕН-прискорювачі можлива реалізація ефективного охолодження електронного пучка. Цей ефект є поворотом елемента фазового об'єму пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132,022
Шифр НБУВ: РА313573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Губанова Л.І. 
Фінансування інвестиційних проектів в умовах економічних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.І. Губанова ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологічні підходи щодо удосконалення процесу фінансування інвестиційних проектів за умов ринкової економіки. На підставі теоретичних узагальнень уточнено економічний зміст понять "інвестиційний проект" і "фінансування інвестиційних проектів". Для визначення особливостей фінансування вітчизняних інвестиційних проектів проаналізовано сучасний стан інвестиційної діяльності в Україні й обгрунтовано висновок про її екстенсивну спрямованість. У межах фінансового моделювання вирішено деякі завдання, пов'язані з визначенням можливості залучення коштів, необхідних для фінансування та реалізації інвестиційних проектів. Розроблено допоміжний критерій відбору інвестиційних проектів на основі матриці регіонально-галузевої привабливості проекту. На підставі використання елементів теорії фінансового тертя конкретно одержано критерій для вибору найбільш ефективної схеми фінансування інвестиційних проектів. Розроблено оптимальну систему контролю за фінансуванням інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-93 +
Шифр НБУВ: РА345652

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Андрущенко О. С. 
Організаційно-економічне забезпечення природоохоронного стимулювання енергозбереження / О. С. Андрущенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: Процес формування організаційно-економічного забезпечення природоохоронного стимулювання енергозбереження на рівні кінцевого споживання енергії. Мета: Розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо формування організаційно-економічного забезпечення природоохоронного стимулювання енергозбереження в сфері підприємництва. Методи дослідження: методи формальної логіки; методи статистичного та економічного аналізу; метод класифікації; метод реальних опціонів; SWOT-аналіз; методи логічного узагальнення, синтезу, аналізу й порівняння. Теоретичні і практичні результати: Теоретичні та методичні положення, висновки і рекомендації, викладені в роботі можуть бути застосовані при реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року в напрямку природоохоронного стимулювання енергозберігаючої діяльності на державному, регіональному, місцевому рівнях господарювання. До них відносяться: понятійно-категоріальний апарат природоохоронного стимулювання енергозбереження, методичний підхід до оцінки економічної ефективності енергозберігаючих інновацій на основі методу реальних опціонів, концептуальний підхід до формування організаційно-економічного механізму природоохоронного стимулювання енергозбереження в сфері підприємництва, система інвестиційних інструментів природоохоронного стимулювання енергозбереження на рівні кінцевого споживання.. Наукова новизна: обґрунтування та вдосконалення теоретичних основ і розробки методичних рекомендацій щодо організаційно-економічного забезпечення природоохоронного стимулювання енергозбереження в сфері малого та середнього підприємництва. Ступінь впровадження: акти впровадження результатів наукового дослідження від: ТОВ «TROPIC» (довідка №1109 від 23.08.2019 р.), ТОВ «NIKA-TERA» (довідка №1306/нк-09 від 18.09.2019 р.). Теоретичні розробки і практичні рекомендації дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі Одеського державного екологічного університету при викладанні дисциплін «Менеджмент природоохоронної діяльності», «Інноваційно-інвестиційні проблеми природоохоронної діяльності» (довідка №02/865 від 11.09.2019р.). Сфера (галузь) використання: економіка природокористування та охорони навколишнього середовища, вища освіта.^UObject: The process of formation of organizational and economic support for environmental incentives for energy conservation at the level of final energy consumption. Purpose: Development of theoretical provisions and practical recommendations for the formation of organizational and economic support for environmental incentives for energy conservation in the field of entrepreneurship Research methods: methods of formal logic; methods of statistical and economic analysis; classification method; method of real options; SWOT analysis; methods of logical generalization, synthesis, analysis and comparison. Theoretical and practical results: Theoretical and methodological provisions, conclusions and recommendations set out in the work can be applied in the implementation of the Energy Strategy of Ukraine until 2035 in the direction of environmental incentives for energy saving activities at the state, regional, local levels of management. These include: the conceptual and categorical apparatus of environmental incentives for energy conservation, a methodological approach to assessing the economic efficiency of energy-saving innovations based on the method of real options, a conceptual approach to the formation of an organizational and economic mechanism for environmental incentives for energy conservation in entrepreneurship, a system of investment instruments for environmental incentives for energy conservation at the final level. consumption. Scientific novelty: substantiation and improvement of theoretical foundations and development of guidelines for organizational and economic support of environmental incentives for energy conservation in the field of small and medium-sized businesses. Degree of implementation: acts of implementation of the results of scientific research from: LLC "TROPIK" (No. 1109 of 08.23.2019), LLC "NIKA-TERA" (No. 1306 / nk-09 of 18.09.2019). Theoretical developments and practical recommendations of the dissertation work are used in the educational process of the Odessa State Ecological University when teaching the disciplines "Management of environmental protection", "Innovation and investment problems of environmental protection" (No. 02/865 of 09/11/2019).Sphere of use: economics of nature use and environmental protection, higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Поремський М. В. 
Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2 / М. В. Поремський. — Б.м., 2021 — укp.

Поремський М.В. Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2^r – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 125 «Кібербезпека». – Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі, яка полягає у розробці методів обґрунтування стійкості SNOW 2.0-подібних потокових шифрів відносно відомих кореляційних атак. З розвитком інформаційних технологій та комп'ютерної техніки значну увагу привернули до себе слово-орієнтованих ПШ, які є програмно-орієнтованими та можуть ефективно працювати на сучасних процесорах. Порівняльні дослідження алгоритмів потокового шифрування показують, що одним із найкращих серед сучасних ПШ є шифр SNOW 2.0, що є на сьогодні міжнародним стандартом. В свою чергу, взявши шифр SNOW 2.0 як прототип, було створено важливий клас SNOW 2.0-подібних ПШ. До цього класу відноситься і нещодавно створений в Україні шифр “Струмок”, прийнятий як національний стандарт ДСТУ 8845:2019. Важливою частиною процесу розробки таких шифрів, що зумовлює вибір окремих компонент і параметрів для їх побудови, є обґрунтування їх стійкості відносно усіх відомих на сьогодні атак. В роботі удосконалено аналітичну оцінку інформаційної складності кореляційних атак на потокові шифри. На відміну від раніше відомої (евристичної) оцінки, отримана аналітична оцінка має належне наукове обґрунтування, містить явну залежність від ймовірності помилки атаки та є справедливою для будь-яких кореляційних атак на потокові шифри незалежно від способу побудови або методу розв'язання системи рівнянь зі спотвореними правими частинами, яка складається на першому етапі атаки. Вперше отримано аналітичне співвідношення для квадратичної евклідової незбалансованості розподілу ймовірностей спотворень у правих частинах рівнянь, що використовуються для побудови кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри. На відміну від відомих співвідношень, які визначають квадратичну евклідову незбалансованість, отримане співвідношення встановлює вираз цього параметра в термінах коефіцієнтів Фур'є розподілу спотворень у правих частинах рівнянь єдиної системи, яка не залежить від конкретної атаки. Це дозволяє отримувати нижні оцінки трудомісткості й обсягу матеріалу, потрібного для реалізації кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри та порівнювати за трудомісткістю та обсягом матеріалу кореляційні атаки, що будуються над полями різних порядків.Вперше розроблено метод обґрунтування стійкості двійкових SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на полем з двох елементів, розроблений метод базується на отриманому дисертантом аналітичному співвідношенні для параметра, який характеризує ефективність атаки, та дозволяє обґрунтовувати стійкість двійкових SNOW 2.0-подібних потокових шифрів безпосередньо за параметрами їх компонент. Отримав подальший розвиток метод обґрунтування стійкості модулярних SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на SNOW 2.0, розроблений метод базується на отриманих дисертантом аналітичних співвідношеннях, які узагальнюють низку окремих результатів про матричні представлення незбалансованості відображень, що реалізуються скінченними автоматами. Розроблений метод є застосовним до модулярних -розрядних SNOW 2.0-подібних шифрів при і дозволяє отримувати нижні оцінки ефективності відомих кореляційних атак безпосередньо за параметрами компонент алгоритму шифрування. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що дисертантом розроблено програмні реалізації, які дозволяють в режимі реального часу обчислювати значення нижніх меж трудомісткості та обсягу матеріалу, потрібного для здійснення будь-якої з відомих кореляційних атак на довільний двійковий чи модулярний SNOW 2.0-подібний шифр з вузлами заміни довжини 8 бітів. Розроблені програми застосовані для обґрунтування стійкості шифру “Струмок”, а також його двійкової версії. Вони можуть бути використані на практиці при дослідженні стійкості інших SNOW 2.0-подібних потокових шифрів у СІТС України. Наукові та практичні результати дисертаційної роботи реалізовані в Службі зовнішньої розвідки України – в результаті виконання НДР “Корифена” та в науково-технічних розробках ЗАО “Інститут інформаційних технологій”.^UPoremskyi M. Methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks over a finite fields of order 2^r . – Qualifying scientific work as a manuscript.Thesis for a Candidate of Technical Science degree in specialty 125 «Cybersecurity». – Institute of Special Communication and Information Protection of National technical university of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.This thesis is devoted to solving actual scientific problem of development the methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks.With the advancement of information and computer technologies, significant attention has been drawn to word-based SC that are software-oriented and can run efficiently on modern processors. Comparative studies of stream encryption algorithms show that one of the best among current SC is SNOW 2.0, which is currently the international standard. In turn, using SNOW 2.0 cipher as a prototype, an important class of SNOW 2.0-like ciphers was created. This class includes the recently created in Ukraine cipher "STRUMOK", adopted as the national standard DSTU 8845: 2019. An important part of the process of developing such ciphers, which determines the choice of individual components and parameters for their construction, is their security evaluatin against all known attacks.The analytical estimation of information complexity of correlation attacks on stream ciphers is improved in thesis. Unlike the previously known (heuristic) estimate, the analytical estimate obtained has a scientific basis, contains a clear dependence on the probability of an error of attack and is valid for any correlation attacks on stream ciphers, regardless of the method of creation or solving the system of equations with right parts corrupted by noise, which is creating on the first stage of the attack.For the first time, an analytical relation was obtained for the quadratic Euclidean imbalance of the probability distribution of corruptions in the right part of the equations that are used to construct correlation attacks on SNOW 2.0-like ciphers. Unlike the known correlations that determine the quadratic Euclidean imbalance, the obtained relation determines the expression of this parameter in terms of the Fourier coefficients of the corruption in the right part of the equations of a single system that does not dependent on particular attack. This allows us to obtain lower bounds of the complexity and amount of material required to SNOW 2.0-like correlation attack on SNOW 2.0-like ciphers and to compare the complexity and amount of material for different correlation attacks that are built over fields of different orders.For the first time a method of security evaluation of binary SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was developed. In contrast to the known approaches of creating correlation attacks over a field of two elements, the developed method is based on the analytic correlation obtained by researcher for the parameter that characterize the attack efficiency and allows to evaluate the security of binary SNOW 2.0-like stream ciphers directly by the parameters of their components.A method of security evaluation of modular SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was further developed. In contrast to the known approaches of creating SNOW 2.0 correlation attacks, the developed method is based on analytical correlations obtained by the thesis, which summarize a number of separate results on matrix representations that are implementing by finite state machines. The developed method is applicable to modular SNOW 2.0-like ciphers and allows to obtain lower bounds of the efficiency of known correlation attacks directly by the parameters of the components of the encryption algorithm.The practical significance of the obtained results consists in developing the software implementations that allow in real time to calculate the values of the lower bounds of the complexity and amount of material required to process any of the known correlative attacks on an arbitrary binary or modular SNOW 2.0-like cipher with 8 bit s-boxes. The developed programs are used to evaluate ofsecurity of the cipher "Strumok", as well as its binary version. They can be used in practice to evaluate the security of other SNOW 2.0-like stream ciphers in SITS of Ukraine.The scientific and practical results of the thesis were implemented at the Foreign Intelligence Service of Ukraine (in the research scientific work «Korifena») and in the scientific and technical developments of CJSC «Institute of Information Technologies».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кріцак І. Л. 
Досудове врегулювання адміністративно-правових спорів: національний досвід та міжнародні стандарти: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. Л. Кріцак. — Б.м., 2024 — укp.

Кріцак І.Л. Досудове врегулювання адміністративно-правових спорів: національний досвід та міжнародні стандарти. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 «Право». Запорізький національний університет, Запоріжжя, 2023.В межах дисертаційного дослідження здійснено наукове узагальнення теоретичних підходів та практичних проблем, пов’язаних з досудовим врегулюванням адміністративно-правових спорів, а також розроблено ряд пропозицій щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства, спрямованих на удосконалення адміністративно-правових засад діяльності органів публічного адміністрування в цій сфері.На виконання задач дослідження в межах дисертації було з’ясовано стан наукового доробку дослідження досудових (позасудових) процедур врегулювання правових спорів, виокремлено напрямки які потребують поглибленого наукового аналізу; розкрито зміст та виокремлено види досудового врегулювання адміністративно-правових спорів, визначено правові засади їх здійснення; систематизовано принципи досудового врегулювання адміністративно-правових спорів та розкрито їх зміст. Досліджено міжнародні стандарти досудового врегулювання адміністративно-правових спорів та особливості їх вирішення в зарубіжних країнах. Розкрито зміст медіаційної процедури позасудового урегулювання адміністративно-правових спорів та виокремлено напрямки її удосконалення. Розкрито зміст адміністративних процедур досудового врегулювання адміністративно-правових спорів виокремлено напрямки їх удосконалення. З’ясовано особливості досудової процедури оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів адміністративно-деліктної юрисдикції, систематизовані пропозиції щодо її удосконалення. Виокремлено напрямки удосконалення правового забезпечення та реалізації окремих перспективних процедур досудового та позасудового врегулювання адміністративно-правових спорів.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що дисертація є однією із перших спроб комплексно, з використанням сучасних методів пізнання, урахуванням новітніх досягнень науки адміністративно-процесуального права визначити особливості досудового врегулюванням адміністративно-правових спорів, а також виокремити напрями удосконалення чинного законодавства в досліджуваній сфері. В результаті дослідження запропонована низка нових наукових положень і висновків, що виносяться на захист.На виконання поставлених завдань сформульовано ряд наукових висновків та пропозицій, серед яких, зокрема.Запропоновано авторське тлумачення понять «досудове врегулювання адміністративно-правового спору», «адміністративна процедура», «адміністративне провадження», «адміністративна процедура досудового врегулювання адміністративно-правового спору», розкрито їх зміст.Систематизовано та виокремлено альтернативні процедурні форми досудового та позасудового врегулювання адміністративно-правових спорів, а саме: адміністративної процедури оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, у порядку визначеному Законом України «Про звернення громадян»; адміністративної процедури оскарження адміністративного акту суб’єкта владних повноважень, відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру»; медіації – позасудової процедури врегулювання публічно-правового конфлікту (спору), яка здійснюється за допомогою (посередництвом) медіатора; досягнення податкового компромісу при вирішені податкових спорів, відповідно до Податкового кодексу України; адміністративного оскарження рішень у справах про адміністративні правопорушення, у порядку визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення та Митним кодексом України.Удосконалено наукові положення щодо необхідності систематизації та більш детальної регламентації етапів медіаційної процедури в Законі «Про медіацію», а також визначення чітких алгоритмів дій медіатора по вирішенню спору, визначення правомочності рішення, яке приймає медіатор в результаті вирішення спору та можливості його оскарження в суді, розширення та конкретизації положень щодо особливостей проведення медіаційної процедури по вирішенню окремо категорій публічно-правових та приватно-правових спорів.Систематизовано положення щодо необхідності більш широкого запровадження процедури досудового (позасудового) вирішення публічно-правових спорів, визначеної в Законі України «Про адміністративну процедуру»; встановлено, що для удосконалення процедури досудового врегулювання адміністративно-правових спорів доцільно розширити зміст норм Закону України «Про адміністративну процедуру» щодо регулювання процедури оскарження не тільки рішень суб’єкта владних повноважень у формі адміністративного акту, а також оскарження дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, без прийняття адміністративного акту, тобто розширити - предмет оскарження...^UKritsak I.L. Pre-trial settlement of administrative and legal disputes: national experience and international standards. – Qualifying scientific work on manuscript rights. Dissertation for obtaining the educational and scientific degree of Doctor of Philosophy in specialty 081 "Law". Zaporizhzhia National University, Zaporizhzhia, 2023. Within the framework of the dissertation research, a scientific generalization of theoretical approaches and practical problems related to the pre-trial settlement of administrative-legal disputes was carried out, as well as a number of proposals were developed to introduce changes and additions to the current legislation, aimed at improving administrative - legal bases of activities of public administration bodies in this area. In order to fulfill the research objectives within the scope of the dissertation, the state of the scientific development of the study of pre-trial (out-of-court) procedures for the settlement of legal disputes was clarified, the directions that require in-depth scientific analysis were singled out; the content is revealed and the types of pre-trial settlement of administrative-legal disputes are distinguished, the legal basis for their implementation is defined; the principles of pre-trial settlement of administrative-legal disputes are systematized and their content is revealed. International standards of pre-trial settlement of administrative-legal disputes and peculiarities of their resolution in foreign countries are studied. The content of the mediation procedure for out-of-court settlement of administrative-legal disputes is revealed and directions for its improvement are highlighted. The contents of administrative procedures for pre-trial settlement of administrative-legal disputes are revealed, directions for their improvement are highlighted. The peculiarities of the pre-trial procedure for challenging decisions, actions or inaction of the subjects of the administrative-delict jurisdiction have been clarified, suggestions for its improvement have been systematized. Areas of improvement of legal support and implementation of certain prospective procedures for pre-trial and out-of-court settlement of administrative-legal disputes are highlighted. The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that the dissertation is one of the first attempts to comprehensively, using modern methods of knowledge, taking into account the latest achievements of the science of administrative-procedural law, to determine the peculiarities of the pre-trial settlement of administrative-legal disputes, as well as to identify directions for improving the current legislation in the researched area . As a result of the study, a number of new scientific propositions and conclusions were proposed, which are presented for defense. A number of scientific conclusions and proposals were formulated to fulfill the tasks, including, in particular. The author's interpretation of the concepts "pre-trial settlement of an administrative-legal dispute", "administrative procedure", "administrative proceedings", "administrative procedure of pre-trial settlement of an administrative-legal dispute" is offered, their content is revealed. Alternative procedural forms of pre-trial and out-of-court settlement of administrative-legal disputes have been systematized and singled out, namely: administrative procedure of appeal of decisions, actions or inaction of subjects of power, in accordance with the procedure defined by the Law of Ukraine "On Appeals of Citizens"; the administrative procedure of appealing an administrative act of a subject of authority, in accordance with the Law of Ukraine "On Administrative Procedure"; mediation - an out-of-court procedure for the settlement of a public-law conflict (dispute), which is carried out with the help (mediation) of a mediator; reaching a tax compromise when resolving tax disputes, in accordance with the Tax Code of Ukraine; administrative appeal of decisions in cases of administrative offenses, in accordance with the procedure specified by the Code of Ukraine on Administrative Offenses and the Customs Code of Ukraine. The scientific provisions regarding the need for systematization and more detailed regulation of the stages of the mediation procedure in the Law "On Mediation" have been improved, as well as the definition of clear algorithms for the mediator's actions to resolve the dispute, the determination of the legality of the decision made by the mediator as a result of the dispute resolution and the possibility of appealing it in court, expansion and specification of the provisions regarding the specifics of the mediation procedure for the resolution of separate categories of public-law and private-law disputes...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Хрустальова Ю. С. 
Адміністративні процедури у банківській сфері в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Ю. С. Хрустальова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-процедурного регулювання банківської діяльності в Україні.Визначено, що на сьогоднішній день адміністративно-процедурне право є підгалуззю адміністративного права України, а під поняттям «адміністративна процедура» розуміється нормативно закріплений порядок розгляду й вирішення адміністративної справи та прийняття адміністративного акта, а у деяких випадках і виконання такого акта. При цьому кваліфікуючими ознаками адміністративної процедури є: 1) правовий характер; 2) регламентація як діяльності суб'єкта публічного управління, так і поведінки приватних осіб; 3) спрямованість на прийняття адміністративного акта суб'єктом публічного адміністрування; 4) застосування для вирішення конкретної адміністративної справи; 5) основним призначенням забезпечення ефективної реалізації прав приватних осіб і унеможливлення їх порушення; 6) прийняття адміністративного акта за результатами адміністративної процедури породжує права й обов'язки для осіб, які знаходяться поза системою публічного управління; 7) як правило, безспірний характер процедури.Запропоновано авторську дефініцію поняття «адміністративні процедури у банківській сфері» та виділено їх специфічні ознаки: 1) застосовуються у сфері публічного регулювання економіки; 2) вміщують норми, що регламентують як діяльність суб'єкта публічного адміністрування (НБУ, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України,Антимонопольного комітету України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ін.) так і поведінку приватних осіб-учасників банківських правовідносин; 3) застосовуються для вирішення конкретної адміністративної справи у банківській сфері, за результатами якої приймається адміністративний акт, спрямований на набуття, зміну, припинення чи реалізацію прав та/або обов’язків окремого учасника таких правовідносин; 4) мають, як правило, неюрисдикційний характер.Доведено, що НБУ як центральному банку держави властивий спеціальний статус – маючи всі ознаки органу державної виконавчої влади, Національний банк не належить до жодної гілки влади, що обумовлено його головною функцією – забезпеченням стабільності грошової одиниці України. При цьому до основних функцій НБУ належать: 1) банківське регулювання та нагляд на індивідуальній та консолідованій основі; 2) погодження статутів банків, ліцензування банківської діяльності, ведення Державного реєстру банків; 3) валютний нагляд; 4) нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та ін.Встановлено, що Національний банк України як класичний суб’єкт адміністративно-процедурних відносин у банківській сфері має право приймати адміністративні акти за результатами низки адміністративних процедур з його участю, серед яких провідними є контрольно-наглядові, як на стадії створення банків (їх ліцензування), так і в процесі їх функціонування та ліквідації.У ґенезі адміністративно-процедурного регулювання у банківській сфері виділено 3 етапи: 1) дореволюційний (до 1917 р.), характерною рисою якого було акцентування уваги на побудові банківської системи та процедурах створення та ліквідації банків; 2) радянський (1917-1990), коли банківська система являла собою систему державних установ, в якій Держбанк був органом державного управління та контролю, внаслідок чого особливої потреби у врегулюванні банківських процедур не було, а окремі банківські процедури було врегульовано на підзаконному рівні; 3) сучасний (з 1990 р.), який характеризується активною підзаконною нормотворчістю Національного банку України як центрального банку країни та особливого центрального органу публічного управління, яка зосереджена на формалізації банківської діяльності та розробці адміністративно-процедурних норм щодо створення та ліквідації фінансово-кредитних установ, контролю та нагляду в банківській сфері та ін.Обґрунтовано, що в контексті адміністративно-процедурного регулювання створення банків в Україні необхідно виділити чотири обов’язкові, а не одну адміністративну процедуру. Такими адміністративними процедурами є: 1) процедура погодження Національним банком України Статуту майбутнього банку; 2) процедура державної реєстрації юридичної особи (майбутнього банку); 3) процедура емісії випуску акцій Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; 4) процедура ліцензування банку...^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the administrative and procedural regulation of banking activity in Ukraine.It was determined that today administrative procedural law is a sub-branch of the administrative law of Ukraine, and the concept of "administrative procedure" means the normatively established procedure for consideration and resolution of an administrative case and the adoption of an administrative act, and in some cases, the execution of such an act. At the same time, the qualifying features of the administrative procedure are: 1) legal nature; 2) regulation of both the activity of the subject of public administration and the behavior of private individuals; 3) focus on adoption of an administrative act by a subject of public administration; 4) application for solving a specific administrative case; 5) the main purpose of ensuring the effective implementation of the rights of private individuals and preventing their violation; 6) adoption of an administrative act based on the results of an administrative procedure creates rights and obligations for persons who are outside the public administration system; 7) as a rule, the undisputed nature of the procedure.The author's definition of the concept of "administrative procedures in the banking sphere" is proposed and their specific features are highlighted: 1) they are used in the sphere of public regulation of the economy; 2) contain norms that regulate the activity of a subject of public administration (the National Bank of Ukraine, the National Commission for Securities and the Stock Market, the Ministry of Finance of Ukraine, the State Tax Service of Ukraine,the Antimonopoly Committee of Ukraine, the Deposit Guarantee Fund of Individuals, etc.) as well as the behavior of private individuals participating in banking relations; 3) are used to resolve a specific administrative case in the banking sector, as a result of which an administrative act is adopted aimed at acquiring, changing, terminating or realizing the rights and/or obligations of an individual participant in such legal relations; 4) have, as a rule, a non-jurisdictional nature.It has been proven that the National Bank of Ukraine, as the central bank of the state, has a special status - having all the characteristics of a state executive body, the National Bank does not belong to any branch of government, which is due to its main function - ensuring the stability of the monetary unit of Ukraine. At the same time, the main functions of the NBU include: 1) banking regulation and supervision on an individual and consolidated basis; 2) approval of bank charters, licensing of banking activities, maintenance of the State Register of Banks; 3) currency supervision; 4) supervision in the field of prevention and countermeasures against legalization (laundering) of proceeds obtained through crime, etc.It has been established that the National Bank of Ukraine, as a classic subject of administrative-procedural relations in the banking sphere, has the right to adopt administrative acts based on the results of a number of administrative procedures with its participation, the leading ones being control and supervision, as at the stage of establishing banks (their licensing), as well as in the process of their functioning and liquidation.In the genesis of administrative-procedural regulation in the banking sphere, 3 stages are distinguished: 1) pre-revolutionary (before 1917), the characteristic feature of which was the emphasis on the construction of the banking system and procedures for the creation and liquidation of banks; 2) Soviet (1917-1990), when the banking system was a system of state institutions, in which the State Bank was the body of state management and control, as a result of which there was no special need to regulate banking procedures, and individual banking procedures were regulated at the sub-legal level; 3) modern (since 1990), which is characterized by active statutory rule-making by the National Bank of Ukraine as the central bank of the country and a special central body of public administration, which is focused on the formalization of banking activities and the development of administrative and procedural norms regarding the creation and liquidation of financial and credit institutions, control and supervision in the banking sector, etc.It is substantiated that in the context of administrative-procedural regulation of the creation of banks in Ukraine, it is necessary to allocate four mandatory, and not one, administrative procedures. Such administrative procedures are: 1) the procedure for approval by the National Bank of Ukraine of the Charter of the future bank; 2) procedure of state registration of a legal entity (future bank); 3) the procedure for issuing shares by the National Securities and Stock Market Commission; 4) bank licensing procedure...


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського