Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУЗЕНК$<.>+<.>A=ВІРА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Релігія   
1.

Гузенко С.М. 
Висвітлення проблем історії церкви України-Русі (Православ'я давньоруського періоду) на сторінках журналу "Труды Киевской духовной академии": Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / С.М. Гузенко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше часопис у журналі "Труды Киевской Духовной Академии" (ТКДА) досліджено як важливе для сучасного релігієзнавства богословсько-історичне джерело, вивчено головні аспекти історії давньоруської Церкви, висвітлені на сторінках цього провідного друкованого органу українських істориків Церкви другої половини XIX - початку XX ст. Визначено проблематику журналу та охарактеризовано його наукову спадщину в сучасному контексті. Аргументовано концепцію журналу щодо ключових проблем історії давньоруського православ'я. Відзначено, що часопис відіграв важливу роль у вітчизняній історичній науці, сприяв значному примноженню історико-релігієзнавчих знань. Доведено цінність публікацій часопису та можливість їх використання у сучасних історико-релігієзнавчих студіях, особливо у галузі дослідження проблематики історії православ'я давньоруського періоду. Визначено роль журналу ТКДА в українській дорадянській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-34 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА317457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гузенко К.В. 
Клініко-соціальна характеристика пацієнтів з першим психотичним епізодом та удосконалення лікувально-діагностичної допомоги даній категорії хворих: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / К.В. Гузенко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного динамічного дослідження клініко-соціальних характеристик пацієнтів з першим психотичним епізодом (ППЕ) удосконалено лікувально-діагностичну допомогу, спрямовану на збереження рівня соціального функціонування та якості життя зазначеної категорії хворих. Виявлено особливості преморбідного періоду та динаміки клініко-соціальних особливостей психічних розладів у хворих з ППЕ. Досліджено психопатологічну феноменологію та клінічну структуру ППЕ. Проаналізовано клініко-соціальні результати лікування хворих з ППЕ. Розроблено та впроваджено рекомендації щодо вдосконалення лікувально-діагностичної допомоги цим хворим. Запропоновано орієнтований алгоритм диференціального діагностування ППЕ з використанням короткого міжнародного нейропсихіатричного опитувальника M.I.N.I., а також алгоритм активної антипсихотичної терапії хворих з ППЕ. Відзначено, що вибір організаційної форми надання допомоги у разі ППЕ доцільно здійснювати відповідно до особливостей його клініко-психопатологічної структури та рівня соціальної дезадаптації хворих з урахуванням необхідності підтримувальних терапевтичних і психосоціальних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5 +
Шифр НБУВ: РА363183

Рубрики:

      
3.

Гузенков С.Г. 
Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини XIX - початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Г. Гузенков ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито функції, які виконували метричні книги у суспільстві у другій половині XIX - на початку XX ст. на території Південної України, проаналізовано зміни, що відбувалися у формулярі метричних книг, систему контролю за їх веденням, засади зберігання метрик. З'ясовано порядок, згідно з яким здійснювалися записи актів у частині "Про народжених", "Про одружених", "Про померлих". Здійснено текстологічний аналіз метричних записів і показано особливості фіксації антропонімічних даних, "звання", випадків хрещення та поховання представників неправославних християнських конфесій. На підставі вивчення формалізованих даних метричних книг сільських парафій Катеринославської та Таврійської губерній установлено вік укладення першого шлюбу, розглянуто вплив пори року на укладення шлюбу, визначено напрямки шлюбних міграцій, показано "сезонні хвилі" народжуваності та смертності, проаналізовано вікову структуру смертності, порівняно рівень народжуваності та смертності. На підставі матеріалів неформалізованих даних метричних книг Різдво-Богородицької церкви села Деревецького Маріупольського повіту Катеринославської губернії вивчено історію 35-ти родин, що значилися не як мешканці дослідженого населеного пункту, однак постійно реєстрували акти у місцевій парафії, установлено їх коло спілкування, що дало змогу уточнити дані про склад населення зазначеного пункту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР7)5 +
Шифр НБУВ: РА335629

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гузенко В.А. 
Моделювання у часі фронтів вибухових хвиль з точковим джерелом після їх відбиття від поверхні: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.А. Гузенко ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Описано новий спосіб розрахунку в часі геометричної форми замкненої області (ЗО) фронту відбитої від циліндричного відбивача вибухової хвилі (ВХ) з пониженим тиском. Наведено нову схему пожежогасіння, яка базується на використанні особливостей геометричної форми відбитих ВХ - наявності ЗО низького тиску (НТ), що підвищує ефективність пожежогасіння за допомогою доставки вогнегасної речовини в зону пожежі. Подано рівняння опису в часі зображення ЗОНТ фронту ударних хвиль (ФУХ) для циліндричних відбивачів з несиметричним розташуванням джерела вибуху за умови недекартового закону відбиття. Досліджено особливості геометричної форми кривої, яка обмежує ЗОНТ ФУХ, визначено координати точки самоперетину кривої та точок загострення. Розв'язано нелінійне диференціальне рівняння для визначення кривої, у якої ЗОНТ коло, що започаткувало спосіб визначення відбивальних кривих з заданими формами областей НТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348.5 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА370017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гузенко В.А. 
Особливості переживання соціального страху з різними рівнями мотивації досягнень у юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.А. Гузенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок мотивації досягнень і переживання соціальних страхів у осіб юнацького віку. Уточнено сутність поняття "соціальний страх", доповнено та розширено уявлення про вікові та гендерні особливості соціальних страхів. Визначено місце страху в структурі діяльності, розкрито його фунуції залежно від фази формування та реалізації мотивації. Встановлено характер впливу властивостей особистості (інтроверія, песимістичність, оптимістичність, активність, ригідність та індивідуалістичність) на формування мотивації досягнень в юнацькому віці. Визначено особливості соціальних страхів, характерних для даного періоду, серед яких провідного значення набувають страх перед пустотою, відсутністю переживань, незадоволеністю, відчуття слабкості, невпевненості, втрати та самостійності. Розкрито взаємозв'язки між мотивацією досягнення успіху, мотивацією уникнення невдач і соціальним страхом. Розкрито специфіку переживання соціального страху в осіб з різними рівнями мотивації досягення успіху та мотивації уникнення невдач. Доведено корекційний вплив посилення мотивації досягнення успіху на переживання соціальних страхів у осіб юнацького віку. Уточнено наукові уявлення про взаємодію мотиваційної й емоційної сфери особистості в онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю935.212 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА362739

Рубрики:

      
6.

Гузенко Б. В. 
Прогнозування, діагностика і профілактика ускладнень інфекційно-запального генезу у обпечених в гострій стадії опікової хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Б. В. Гузенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему прогнозування, ранньої діагностики та профілактики ускладнень інфекційно-запального генезу в обпечених у гострій стадії опікової хвороби. Встановлено, що факторами ризику розвитку інфекційно-септичних ускладнень є вік - понад 50 років, загальна площа опіку III АБ ступеня понад 40 % п.т., площа глибокого опіку понад 25 % п.т., індекс тяжкості ураження більше 90 одиниць і наявність опіку дихальних шляхів тяжкого ступеня. З'ясовано, що де-ескаляційний режим стартової антибактеріальної монотерапії за допомогою препаратів групи карбопенемів зменшує в 1,75 разів летальність серед тяжкообпечених у порівнянні з де-ескаляційною 2-х або 3-х компонентною антибіотикотерапією. Розроблено алгоритм ранньої діагностики опікового бактеріального сепсису за допомогою біомаркера прокальцитоніну. Розроблено систему прогнозування, ранньої діагностики та профілактики ускладнень інфекційно-запального генезу в поєднанні з раннім хірургічним лікуванням поширених глибоких опіків, яка сприяла зменшенню летальності серед тяжкообпечених на 64,2 %; кількості пневмоній - на 56,3 %; сепсису - на 55,1 %; дозволило скоротити підготовку ран до їх пластичного закриття на 16,4 % і скорочення терміну повного загоєння опікових ран на 4,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-7
Шифр НБУВ: РА383405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Віраг М.В. 
Прогнозування, діагностика, профілактика і терапія недоношування у жінок з йододефіцитними захворюваннями: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Віраг ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено показник середньостатистичної частоти недоношування у вагітних з йододефіцитними захворюваннями. Виділено основні перинатальні чинники ризику недоношування за умов йододефіциту. Встановлено пряму залежність між йододефіцитним станом у матері, функціональним станом щитовидної залози та фетоплацентарним комплексом у випадку недоношування вагітності на тлі дифузного еутиреоїдного зоба. Підтверджено, що нормалізація спонтанної активності матки з одночасною ліквідацією йодної нестачі найкраще досягається призначенням вагітним препаратів з вмістом калію йодиду та поліненасичених омега-3 жирних кислот у комплексі з препаратами, які впливають на скоротливу здатність матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р716.219 +
Шифр НБУВ: РА370160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гузенко С. В. 
Синтаксис рекламного дискурсу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С. В. Гузенко ; Ін-т укр. мови. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто комунікативно-прагматичну ситуацію рекламування, яка впливає на мовну організацію рекламного дискурсу. Проаналізовано стилістико-синтаксичні особливості рекламних текстів різних функціонально-семантичних типів. Досліджено семантико-синтаксичні засоби формування зв'язності рекламних текстів, функціональні можливості координації між їх вербальними та невербальними компонентами. З'ясовано засоби формування цілісності рекламних текстів: прагматичні можливості створення єдності, роль семантико-синтаксичних відношень між реченнями, формування денотативного простору рекламних текстів. Висвітлено шляхи реалізації прагматичних інтенцій автора реклами на рівні реченнєвої структури, розкриття стилістичного потенціалу формально-граматичної структури речень. Визначено засоби граматичної вербалізації компонентів речень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-716 + Ш141.14-22
Шифр НБУВ: РА371033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гузенко 
Твердофазно-спектрофотометричне та текст-визначення хрому(VI) у водах в динамічному режимі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Олена Михайлівна Гузенко ; Фізико-хімічний ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.46 + Н761.101.06-1с
Шифр НБУВ: РА366855

      
10.

Гузенко О.А. 
Формування мотивації навчання молодших школярів в умовах особистісно орієнтованої освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.А. Гузенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — Луцьк, 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено проблему формування мотивації навчання в молодших школярів, як засобу підвищення рівня успішності їх навчання. Проаналізовано стан даної проблеми у педагогічній науці та практиці. На підставі ознак особистісно орієнтованого навчання розроблено, обгрунтовано та доведено до практичної реалізації структурно-компонентну модель формування мотивації навчання молодших школярів, основними етапами функціонування якої є діагностика, корекція та стимуляція мотивів навчання. Відзначено, що підвищенню рівня мотивації та успішності навчання в дітей початкової школи сприяє: використання можливостей змісту навчального матеріалу вчителем; системне планування та ефективне поєднання структурних елементів уроку, вдала організація інтелектуальної праці учнів та аргументоване, об'єктивне оцінювання результатів пізнавальної діяльності школярів; координація впливу основних соціально-педагогічних і психологічних факторів на мотиваційну сферу учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221
Шифр НБУВ: РА317074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гузенко Т.С. 
Формування позабюджетного фонду відтворення природних ресурсів в аграрній сфері: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.С. Гузенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти формування позабюджетного фонду відтворення природних ресурсів у аграрній сфері. Обгрунтовано концептуальні засади його діяльності та розроблено науково-практичні рекомендації щодо функціонування фонду. Досліджено баланс відносин держави та підприємств у системі фінансування природокористування. Зроблено прогнозні розрахунки фіскальних фінансових потоків і фінансових потоків від держави до підприємства. Проаналізовано фінансові потоки фіскального характеру та видатки регіонального фонду охорони навколишнього природного середовища на рівні Сумщини. Обгрунтовано передумови формування позабюджетного фонду відтворення природних ресурсів на регіональному рівні. Визначено джерела фінансування пропонованого фонду. Розроблено напрями відтворення якості земельних ресурсів регіону, залучених у сільське господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-280-93 +
Шифр НБУВ: РА364573

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гузенко Д. Є. 
Підвищення ефективності процесу чорнової обробки деталей ступінчастими різцями на важких токарних верстатах / Д. Є. Гузенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищення ефективності процесу чорнової обробки деталей ступінчастими різцями на важких токарних верстатах. Проведено аналіз літературних джерел в області чорнової механічної обробки з великими перерізами зрізуваного шару в умовах важкого машинобудування.Проаналізовано структуру відмов збірних різців при чорновому точінні з великими припусками та кіркою деталей на токарних верстатах. Встановлено, що головною причиною виходить з ладу різців є поломки та нерівномірне зношування різальних пластин. Недоліком конструкцій збірних різців при чорновій обробці є їх низька працездатність внаслідок недостатньої міцності різальних пластин за рахунок недостатньо ефективного закріплення різальної пластини в корпусі інструменту. Розроблена нова схема ступінчастої обробки різанням збірними різцями та вдосконалені вузлів кріплення спеціальних різальних пластин з уступом за допомогою прихоплювача.Розроблена методика аналізу напружено–деформованого стану збірних ступінчастих різців для чорнового точіння методом скінчених елементів. Розроблена методика досліджень динамічних характеристик технологічної системи, яка дозволяє розглянути ступінчастий збірний різець як збірну багатомасову конструкцію і шляхом моделювання процесу коливань прогнозувати вихід із строю інструмента в залежності від поєднання амплітуді та частоти. Експериментальні дослідження коливань збірних різців дозволили встановити адекватність запропонованої методики та моделі.На базі теоретичних і експериментальних досліджень розроблена удосконалена конструкція ступінчастого збірного різця для чорнової обробки з великими перерізами зрізуваного шару деталей на важких токарних верстатах. Розроблено алгоритм та програмно–методичний комплекс багатокритеріальної оптимізації, що дозволив вирішити задачу вибору ефективних режимів різання для нової ступінчастої схеми різання при чорновій обробці збірними різцями на важких токарних верстатах.^UThe thesis is dedicated to the improvement of the efficiency of rough machining process with stepped cutters on heavy lathes. The analysis of literary sources in the field of rough machining with large cutting areas under conditions of heavy engineering has been done.The failures structure of sectional cutters during rough turning with large allowances and crust was analyzed on lathes. It is established that the main failure reason of the cutters is breakage and uneven wearout of the cutting plates. The disadvantage of sectional cutter design is their poor performance due to insufficient strength of the cutting plates because of ineffective attachment of the cutting plate to the tool body. A new scheme of step–by–step cutting with sectional cutters and advanced nodes for mounting special cutting plates with a ledge with the help of an adhesive has been developed. A technique for the analysis of the stress–strain state of the sectional stepped cutters for rough machining by the finite element method was developed.A technique for investigating dynamic characteristics of a technological system has been developed. It allows to consider a stepped sectional cutter as a sectional multi–mass structure and, by simulating the oscillation process, to predict the failure of a tool depending on the combination of amplitude and frequency. Experimental studies of the variations of combined cutters allowed to establish the trueness of the proposed methodology and of the model.On the basis of theoretical and experimental researches an advanced design of a stepped sectional cutter for rough machining with large cutting areas on heavy lathes has been developed. An algorithm and a program–methodological complex of multicriteria optimization were developed, that allows to solve the problem of choosing effective cutting modes for a new step–by–step cutting scheme during rough machining with sectional cutters on heavy lathes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гузенко А. О. 
Стратегічний розвиток підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань / А. О. Гузенко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено узагальненню та систематизації теоретико­методологічних засад дослідження проблем стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань та розробці науково­практичних рекомендацій щодо впровадження механізму стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань.У розділі 1 «Теоретико­методологічні засади стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» проведено детальне дослідження теоретичних засад зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства, зокрема: виокремлено синергійний підхід до розгляду сутності конкуренції як сумарного впливу при взаємодії двох або більше факторів, який суттєво переважає ефект кожного окремого компонента, що дозволило надати авторське визначення конкуренції, конкурентного середовища, глобального конкурентного середовища.У другому розділі дисертаційної роботи «Сучасні тенденції ратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» проведено оцінку впливу глобального конкурентного середовища економіки знань на світовий ринок FMCG­ ритейлу за допомогою розгляду детермінант глобального конкурентного середовища, виділені позитивні та негативні фактори впливу за останні роки. У результаті ретроспективного аналізу представлено еволюцію змін цінностей та поведінки споживача на основі теорії поколінь X, Y, Z, яка показує незворотню трансформацію споживчої поведінки, що підкріплюється також результатами проведеного авторкою польового? дослідження змін продуктового кошику споживача в Україні; витрат споживачів в онлайн та офлайн магазинах світового FMCG­ритейлу; частки витрат споживачів у магазинах з цифровими каналами продажів, виявлення портрету споживача та рівня лояльності до ритейлу, що призводить до зміни моделі FMCG­ ритейлу.У розділі 3 «Забезпечення стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» запропоновано науково­методичне забезпечення стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань, а саме: розроблено концептуальну модель стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань, що містить детермінанти глобального конкурентного середовища, фактори впливу, модель впливу ГКСЕЗ на підприємство, механізм стратегічного розвитку, що забезпечує впровадження сучасного інтегрованого процесу управління підприємством, зумовленого світовими інтеграційними процесами, які характеризуються емержентністю і базуються на експоненційному зростанні і технологічній конвергенції та забезпечують синергійний (нададитивний) ефект з метою здобуття переваг та/або запозичення ефективного ринкового досвіду на основі максимізації використання людського капіталу.^UThe dissertation is devoted to generalization and systematization of theoretical and methodological bases of research of problems of strategic development of the enterprise in the conditions of global competitive environment of knowledge economy and development of scientific and practical recommendations on introduction of the mechanism of strategic development of the enterprise in the conditions of global competitive environment of knowledge economy.Section 1 "Theoretical and methodological principles of strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" conducted a detailed study of the theoretical principles of external and internal environment, in particular: a synergistic approach to the essence of competition where their action significantly outweighs the effect of each individual component, which allowed to provide the author's definition of competition, competitive environment, global competitive environment.In the second section of the dissertation "Modern trends in strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" the assessment of the impact of the global competitive environment of the knowledge economy on the global FMCG­retail market, by considering the determinants of global competitive environment last years. The retrospective analysis presents the evolution of changes in values and consumer behavior based on the theory of generations X, Y, Z, which shows the irreversible transformation of consumer behavior, which is also supported by the results of the author's field study of changes in the consumer basket in Ukraine; consumer spending in online and offline stores of the world FMCG­retail; the share of consumer spending in stores with digital sales channels, the detection of a portrait of the consumer and the level of loyalty to retail, which leads to a change in the model of FMCG­retail.Section 3 "Ensuring strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" offers scientific and methodological support for strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy, namely developed a conceptual model of strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy, determinants of the global competitive environment, factors of influence, model of influence of the global competitive environment of knowledge economy on the enterprise, the mechanism of strategic development providing introduction of the modern integrated process of management of the enterprise caused by world integration processes characterized by emergence and based on exponential growth and technological convergence and providing synergistic in order to gain benefits and / or borrow effective market experience based on maximizing the use of human capital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського