Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (232)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУПАЛ$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=МИРОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Релігія   
1.

Миронович Д.В. 
Головні тенденції та специфіка розвитку новітніх релігійних організацій в Україні (на прикладі неопротестантських груп): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Миронович ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз особливостей функціонування релігійної сфери сучасного українського суспільства, місця у ній новітніх релігійних організацій. Розглянуто основні теорії та концепції дослідження сучасної релігійної сфери та процесів, що в ній відбуваються. Наведено класифікацію неорелігійних організацій, що діють на території України, а також специфіку їх регіонального поширення. На прикладі неопротестантських груп проаналізовано особливості їх організаційної структури. Висвітлено церковно-державні відносини в Україні у контексті системи "традиційні релігійні інститути - держава - новітні релігійні організації". На підставі аналізу релігійних автобіографій розглянуто характерні мотиви й особливості приходу індивіда в релігійну групу, а також механізм його релігійного навернення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-364 +
Шифр НБУВ: РА363197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
3.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
5.

Гупало 
Методика обгрунтування техніко-економічних показників інвестиційних будівельних проектів по зведенню житлово-цивільних об'єктів на стадії передпроектного аналізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ольга Юріївна Гупало ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)315.441.2-33
Шифр НБУВ: РА315927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Гупало 
Підвищення радіаційної якості будівництва житлових будівель з урахуванням впливу інноваційних напрямів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Олег Семенович Гупало ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.8
Шифр НБУВ: РА365580

Рубрики:

      
9.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
10.

Гупаловська В.А. 
Професійна самореалізація як чинник становлення особистості жінки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.А. Гупаловська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розглянуто професійну самоорганізацію як один з вагомих чинників становлення особистості жінки. Проаналізовано зміст понять "становлення особистості", "професійна самореалізація", виділено показники вказаного становлення, умови, передумови, детермінанти, рівні, механізм, способи, засоби, стратегії самореалізації, критерії професійної самореалізації. Проаналізовано вплив соціокультурних умов на самореалізацію жінки, перешкоди, спричинені статеворольовими стереотипами, віковими та індивідуально-психологічними особливостями когнітивної, емоційної та мотиваційної сфер особистості, комунікативними особливостями, поведінкою у конфлікті, рівнем самоактуалізації жінки. Показано, що професійна самореалізація - вагоміший чинник становлення особистості у порівнянні з реалізацією у сфері сім'ї. Запропоновано програму тренінгу особистісного зростання з метою корекції самоставлення, мотивації, покращення саморегуляції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + С5*423.21*423.12 +
Шифр НБУВ: РА338892

Рубрики:

      
11.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гупалюк В.М. 
Стійкість шаруватих складених оболонок обертання при геометрично нелінійному докритичному стані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / В.М. Гупалюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Запропоновано методику числового дослідження стійкості шаруватих складених оболонок за умов геометрично нелінійного докритичного напружено-деформованого стану на основі прикладної кінцево-зсувної теорії. Запропоновану методику реалізовано у вигляді програмно-обчислювального комплексу, який можна використовувати для розрахунку та проектування тонкостінних, неоднорідних за товщиною споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.92-23,022
Шифр НБУВ: РА311214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гупало О.В. 
Удосконалення роботи печей безперервної дії прокатного виробництва з метою енергозбереження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.В. Гупало ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено процес теплообміну у прямо- та протитечії з урахуванням втрат теплоти робочим простором у навколишнє середовище. Уточнено умови передачі теплоти в методичних зонах печей безперервної дії. Обгрунтовано необхідні умови генерації та передачі теплоти в опалювальних зонах методичних та кільцевих печей, які забезпечують реалізацію заданого графіка нагрівання металу. Запропоновано методику розрахунку печей безперервної дії з розподіленим підведенням палива, з використанням якої розроблено енергозберігаючі технології нагрівання металу у кільцевій печі за умов ритмічної та неритмічної роботи прокатного стану. З використанням результатів експериментальних досліджень розроблено методику розрахунку та проаналізовано тепломасообмінні процеси у прямо- та протитечійних печах лінії гарячого цинкування. Розроблено нетрадиційну прямо-протитечійну схему печі та енергозберігаючу технологію нагрівання офлюсованих труб перед гарячим цинкуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003.1-1 +
Шифр НБУВ: РА340428

Рубрики:

      
14.

Наболотний О. І. 
Хірургічне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок поєднаного з тазовим венозним рефлюксом / О. І. Наболотний. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі представлений аналіз результатів лікування 100 пацієнток репродуктивного віку із варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок. Залежно від поставлених завдань дослідження, пацієнтки були поділені на дві групи: основна група (50 спостережень), яка в свою чергу була поділена на підгрупу А, в яку увійшли пацієнтки із несафеновим та несафеново-сафеновим варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок та варикозним розширенням вен тазу (n=25) та підгрупу Б, в яку увійшли пацієнтки із варикозним розширенням поверхневих вен системи великої підшкірної вени та варикозним розширенням вен тазу (n=25). В групу порівняння увійшли пацієнтки із системним варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок в басейні великої підшкірної вени, яким було виконано ендовенозну лазерну абляцію стовбура великої підшкірної вени (n=50). В процесі виконання дослідження розроблено способи гібридного хірургічного лікування, які передбачають одноетапну корекцію патологічного венозного рефлюксу вен тазу та поверхневих вен нижніх кінцівок. На основі отриманих даних, розроблено алгоритм діагностики та лікування пацієнток із варикозним розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок та варикозним розширенням вен тазу, що дозволило уникнути рецидивів варикозного розширення поверхневих вен нижніх кінцівок в основній групі дослідження терміном спостереження 2 роки.^UThe thesis presents an analysis of the results of treatment of 100 patients of reproductive age with lower limbs varicose veins. Depending on the objectives of the study, the patients were divided into two groups: the main group (50 observations), which in turn was divided into subgroup A, which included patients with non-saphenous and non-saphenous – saphenous lower limbs varicose veins and varicose veins of the pelvis (n=25) and subgroup B, which included patients with varicose veins in the system of great saphenous vein and varicose veins of the pelvis (n=25). The comparison group included patients with systemic varicose veins in the system of great saphenous vein, which underwent the endovascular laser ablation of the great saphenous vein trunk (n=50). In the course of the study, the methods of hybrid surgical intervention in patients with combined pelvic veins reflux and the lower limbs superficial varicose veins have been developed, allowing to perform the one-step correction of the abovementioned conditions. On the basis of the obtained data, an algorithm for diagnosing and treating patients with lower limbs superficial varicose veins and varicose veins of the pelvis was developed, enabling to avoid the recurrence of lower limbs superficial varicose veins in the main study group for a period of observation of 2 years.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шаповалов Д. Ю. 
Обгрунтування диференційованого застосування хірургічних методів реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет / Д. Ю. Шаповалов. — Б.м., 2022 — укp.

В дисертаційній роботі обґрунтовується вибір методики реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет на підставі даних комплексного обстеження.Патологічний стан, розглянутий в дисертації, ішемічна діабетична стопа, виникає внаслідок поєднання двох важких захворювань – цукрового діабету та артеросклерозу артерій нижніх кінцівок. За даними науковців США та низки європейських країн, великі нетравматичні ампутації у хворих на цукровий діабет виконують у 45-70% спостережень. З них, при поєднанні цукрового діабету і захворювань периферичних артерій, кількість виконаних ампутацій досягає 37-47% спостережень, без діабету складає– 16,2%-22,1%. Після великих ампутацій середня тривалість життя у 50% хворих на цукровий діабет лише 2 роки , а 5-річна летальність складає 40-90% спостережень. Обґрунтування диференційованого застосування методів реваскуляризації (хірургічне та рентгенендоваскулярне втручання) викладені в Inter-Society Consensus for the Management of Peripheral Arterial Disease (TASC-II), на який спиралися хірурги при виборі методики реваскуляризації. Проте особливості атеросклеротичного ураження артерій у хворих на цукровий діабет в ньому не висвітлені. Швидкий перехід до збільшення частки рентгенедоваскулярних втручань призвів до зростання інтраопераційних та ранніх ускладнень, росту кількості повторних операцій та незадовільних результатів, особливо у хворих на цукровий діабет, що змусило переглянути стратегію ″більшість - ендоваскулярно″. Захоплення рентгенендоваскулярною хірургією вдалось збалансувати в Глобальних рекомендаціях ESVS(2019) з лікування хронічної ішемії, що загрожує кінцівці, але в них наголошені обмеження, щодо застосування наведених рекомендацій у хворих на цукровий діабет в зв'язку з суттєвою різницею між захворюваннями периферичних артерій та ішемічною діабетичною стопою, що і спонукало нас продовжити початі дослідження.Тому, вважаємо важливим диференційований підхід до застосування двох базових та двох похідних методів інтервенційної реваскуляризації. До базових відносять хірургічну та рентгенендоваскулярну реваскуляризацію (ангіопластика). До похідних відносять гібридну реваскуляризацію (комбінування рентгенендоваскулярної та хірургічної технік в межах одного втручання), а також катетер-спрямований тромболізис - застосування рентгенендоваскулярної техніки для прицільного введення тромболітичних препаратів.Мета. Підвищити ефективність лікування хворих на цукровий діабет з ураженням артерій нижньої кінцівки шляхом удосконалення діагностично-лікувального алгоритму диференційованого застосування методик реваскуляризації. Для досягнення мети був проведений ретроспективний аналіз хірургічних реваскуляризацій за період 2001-2009рр. та рентгенедоваскулярних реваскуляризацій, виконаних в ДНУ за період 2013-2014 років. Результати застосування хірургічної методики реваскуляризації визнані незадовільними в зв'язку з великою кількістю відмов в реваскуляризації – 36%, ця група обрана в якості першої групи порівняння – ГП1. Результати застосування рентгенендоваскулярної методики реваскуляризації визнані незадовільними в зв'язку з високим відсотком повторних втручань – 31,9% та низьким показником загоєння трофічних змін- 44,7%. Висунута теоретично обгрунтована гіпотеза диференційованого застосування методів реваскуляризації гомілки та стопи у хворих на цукровий діабет, яка включала в собі виконання двох послідовних етапів - діагностичного та лікувального, кожен з яких мав обмежитись одним візитом пацієнта. Задачі діагностичного етапу – визначення показань до реваскуляризації та її доцільності, діагностика гемодинамічно значущих артеріальних уражень за допомогою ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС), вибір методу реваскуляризації та визначення особливостей її виконання. Планування втручання припускало можливість переходу від одного методу до іншого. Задачі лікувального етапу - відновлення кровопостачання в стопі, особливо в найбільш уражених ділянках, спираючись на ангіосомну концепцію, у випадку неефективності, чи неможливості застосування обраного методу, обґрунтована зміна його на більш ефективний, в межах одного втручання.В дослідження включали хворих на цукровий діабет ІІ типу з трофічними змінами стопи та атеросклеротичним ураженням магістральних артерій нижньої кінцівки. Післяопераційний термін моніторингу пацієнтів в наведеному дослідженні склав 12 міс., початковою точкою в кожному випадку була перша реваскуляризація, фінальною точкою – загоєння трофічних змін, закінчення терміну спостереження.^UIn the dissertation work the choice of a technique of revascularization of a shin and foot at patients with a diabetes mellitus on the basis of data of complex inspection is substantiated.The pathological condition considered in the dissertation, ischemic diabetic foot, occurs due to a combination of two severe diseases - diabetes and atherosclerosis of the arteries of the limb.The number of patients with diabetes, according to the WHO report for 2016 in Ukraine is 9.1% and tends to increase, both in Ukraine and around the world. Patients with diabetes are 2.5 times more prone to peripheral artery disease than people of the same age without diabetes.Damage to the arteries of the lower extremities by atherosclerosis in combination with diabetes remains the main cause of non-traumatic amputations of the lower extremities, which significantly impairs the quality of life and leads to disability of people over 50 years.The risk of trophic disorders with foot lesions, of all patients with diabetes is 25% of observations, and according to some studies can reach 34%. According to the International Diabetes Federation, 9.1 million of the world's 26.1 million people suffer from trophic foot ulcers each year. According to scientists from the United States and a number of European countries, large non-traumatic amputations in patients with diabetes are performed in 45-70% of cases. Of these, in the combination of diabetes mellitus and peripheral artery disease, the number of performed amputations reaches 37-47% of cases, without diabetes is 16.2% -22.1%. After major amputations, the average life expectancy of 50% of diabetics is only 2 years, and the 5-year mortality rate is 40-90% of cases.The use of revascularization allows to achieve limb preservation in diabetics with peripheral artery disease for 1 year in 78-85% of cases, and without revascularization in 54%.Rationale for the differentiated use of surgical methods of revascularization (reversible surgery and X-ray endovascular intervention) are presented in TASK-II (2007) on which surgeons relied when choosing a method of revascularization, but the features of atherosclerotic arteries in patients with diabetes mellitus. Inter-Society Consensus for the Management of Peripheral Arterial Disease (TASC-II).The rapid transition to an increase in the rate of interventions has led to intraoperative and early complications, increased reoperations and unsatisfactory results, especially in patients with diabetes, which has led to a revision of the strategy "most endovascular".The interest in endovascular surgery has been balanced in the ESVS Global Guidelines (2019) for the treatment of chronic ischemia threatening the extremities, but they limit the application of these guidelines to patients with diabetes due to the significant difference between peripheral and peripheral arterial disease and diabetes. foot, which prompted us to continue the research.Therefore, we consider it important to have a differentiated approach to the use of two basic and two derived methods of interventional revascularization. The basic ones include surgical and endovascular revascularization (angioplasty). Derivatives include hybrid revascularization (a combination of X-ray endovascular and surgical techniques within a single procedure), as well as catheter-directed thrombolysis - the use of endovascular techniques for targeted administration of thrombolytic drugs.Aim. To increase the effectiveness of treatment of patients with diabetes mellitus with lesions of the arteries of the lower extremity by improving the diagnostic and treatment algorithm for differentiated application of revascularization techniques.To achieve this goal, a retrospective analysis of surgical revascularizations for the period 2001-2009 was conducted. and X-ray vascular revascularizations performed at DNU for the period 2013-2014. The results of surgical revascularization were considered unsatisfactory due to the large number of failures in revascularization - 36%, this group was selected as the first group of comparison - GC1.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Луцик І. П. 
Християнські некрополі Галицько-Волинських земель ХІ–ХІV століть: автореферат дис. ... к. і. н. : 032 / І. П. Луцик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено міждисциплінарному дослідженню християнських поховальних пам’яток ХІ–ХІV ст. виявлених в межах Галицько-Волинських земель. У центрі уваги перебувають археологічно дослідженні поховальні об’єкти, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар, детальне вивчення яких у поєднанні з аналізом наративних та інших джерел дає змогу відповісти на питання щодо процесу формування християнської поховальної культури, її ідейної і практичної складової у княжу добу. Метою дослідження є систематизація поховальних пам’яток, узагальнення процесу формування християнських есхатологічних уявлень у поховальній культурі на території Галицької та Волинської земель, становлення і поширення християнської фунеральної обрядовості як складової частини ідеології. Об’єктом дослідження стали християнські поховальні пам’ятки на території ГалицькоВолинських земель, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар. Предмет дослідження – процес формування християнської поховальної культури, її ідейна і практична складові. Методологічну основу праці становлять загальнонаукові принципи системності, об’єктивності й історизму в поєднанні з проблемно-аналітичним підходом, а також використанням базових для дослідження археологічних пам’яток методологічних прийомів: стратиграфічного, порівняльнотипологічного, хронологічного, картографічного, статистичного, антропологічного, дендрологічного, синтезноретроспективного, а також методів 3D фіксації та графічної реконструкції.^UThe dissertation is devoted to the interdisciplinary study of Christian burial monuments of the 11th-14th centuries. found within the Galicia-Volhynia lands. The focus of archaeological research is on burial objects, their topography, typology and accompanying inventory, the detailed study of which in combination with the analysis of narrative and other sources makes it possible to answer questions about the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components in the princely era . The purpose of the study is the systematization of funerary monuments, the generalization of the process of formation of Christian eschatological ideas in the funerary culture on the territory of Galicia and Volhynia lands, the formation and spread of Christian funeral rites as a component of ideology. The object of the study was the Christian burial monuments on the territory of the Galicia-Volyn lands, their topography, typology and accompanying inventory. The subject of the study is the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components. The methodological basis of the work is the general scientific principles of systematicity, objectivity and historicism in combination with a problem-analytical approach, as well as the use of methodological techniques basic to the study of archaeological monuments: stratigraphic, comparative typological, chronological, cartographic, statistical, anthropological, dendrological, synthesis-retrospective, as well as methods of 3D fixation and graphic reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гупалюк А. С. 
Криміналістичні методи і засоби встановлення мотивів та мети вчинення злочину: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. С. Гупалюк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці спеціальним комплексним дослідженням криміналістичних методів і засобів встановлення мотивів та мети вчинення злочину. У роботі обґрунтовано, що серед ознак суб’єктивної сторони складу кримінального правопорушення значний інтерес викликають такі її ознаки як мотив і мета кримінального правопорушення. В кримінальному праві вони розглядаються як факультативні ознаки складу правопорушення. Проте, для розкриття кримінального правопорушення, вони є одними із визначальних обставин, що вказують на спрямованість протиправного діяння, на особу правопорушника, на характер і глибину його протиправної установки, причини вчинення ним правопорушення тощо. У дисертації розглянуто теоретичні та практичні аспекти встановлення мотивів та мети вчинення злочину. Досліджено сутність, значення та класифікацію мотивів та мети злочину. Визначено роль та значення встановлення мотивів та мети протиправної поведінки в розслідуванні кримінальних правопорушень. Проаналізовано криміналістичні методи і засоби встановлення мотивів та мети злочину, їх переваги та недоліки. Розроблено комплексну методику та рекомендації щодо криміналістичного встановлення мотивів та мети злочину.Встановлено, що одним із основних завдань криміналістики є використання знань стосовно характеру злочинних дій, їх змісту і наслідків, попередньої і посткримінальної поведінки особи для розробки рекомендацій щодо з’ясування обставин, що підлягають доказуванню, зокрема мотивів та мети злочину, а також для правильної кваліфікації кримінального правопорушення і з’ясування обставин, що обтяжують чи пом’якшують покарання. В свою чергу версії стосовно мотивів і мети протиправного діяння сприяють пошуку підозрюваних осіб, встановленню обставин злочину, що підлягають доказуванню, визначенню правильного напряму розслідування, всебічний і повній розробці програми розслідування. Водночас, у вітчизняній науці досі не було представлено дослідження, яке поєднувало б відповідні напрацювання психології зі здобутками криміналістики. У нашій науці досі відсутні дослідження, які б пропонували типологію злочинної мотивації та звертали б увагу на визначення мотиву та мети злочинця у їх зв’язку з визначенням/встановленням його особистості, подальшим сприянням розслідування у кримінальному провадженні.Дисертація спрямована на дослідження мотивів і цілей злочину з точки зору встановлення їх криміналістичного значення і використання у розслідуванні для пошуку і встановлення винної особи та інших обставин кримінального правопорушення. У процесі дослідження вивчені основні теоретичні і практичні підходи до визначення мотивів та мети злочину, а також розглянуті конкретні приклади вчинення та розслідування кримінальних порушень різних категорій, головним чином насильницьких. Крім того, у роботі проаналізовано різноманітні фактори, які можуть впливати на мотиви та мету злочину, такі як соціальний статус, вік, стать, етнічність тощо.В роботі вивчення мотивів і мети злочину здійснюється через системно- діяльнісний підхід, який дозволяє розглядати їх як обов’язкові складові в системі злочинної діяльності. Щодо вивчення злочинної діяльності у криміналістичному аспекті, то вважаємо за необхідне розглянути такі її структурні елементи: суб’єкт, мотив, мета, об’єкт, засоби та процес діяльності (її механізм), наслідки (результат) такої діяльності.^UThe dissertation is the first special comprehensive study of forensic methods and means of establishing the motives and purpose of a crime in domestic science. The paper substantiates that among the signs of the subjective side of the composition of a criminal offense, such signs as the motive and purpose of a criminal offense are of great interest. In criminal law, they are considered as optional features of the composition of the offense. However, for the disclosure of a criminal offense, they are one of the determining circumstances that indicate the direction of the illegal act, the person of the offender, the nature and depth of his illegal attitude, the reasons for committing the offense, etc.The dissertation examines the theoretical and practical aspects of determining the motives and purpose of committing a crime. The essence, meaning and classification of the motives and purpose of the crime have been studied. The role and importance of establishing the motives and purpose of illegal behavior in the investigation of criminal offenses is determined. Forensic methods and means of establishing the motives and purpose of the crime, their advantages and disadvantages are analyzed. A comprehensive methodology and recommendations for forensically establishing the motives and purpose of the crime have been developed.It was established that one of the main tasks of criminology is the use of knowledge about the nature of criminal actions, their content and consequences, pre- and post-criminal behavior of a person to develop recommendations for clarifying the circumstances to be proven, in particular the motives and purpose of the crime, as well as for the correct qualification of a criminal offense and finding out the circumstances that aggravate or mitigate the punishment. In turn, the versions about the motives and purpose of the illegal act contribute to the search for suspects, establishing the circumstances of the crime that must be proven, determining the correct direction of the investigation, comprehensive and complete development of the investigation program. At the same time, domestic science has not yet presented a study that would combine the relevant developments of psychology with the achievements of criminology. In our science, there are still no studies that would propose a typology of criminal motivation and would pay attention to the determination of the motive and purpose of the criminal in their connection with the determination/establishment of his personality, further assistance in the investigation in criminal proceedings. The dissertation is aimed at researching the motives and goals of the crime from the point of view of establishing their forensic significance and use in the investigation to find and establish the guilty person and other circumstances of the criminal offense. In the process of research, the main theoretical and practical approaches to determining the motives and purpose of the crime were studied, as well as specific examples of the commission and investigation of criminal violations of various categories, mainly violent ones, were considered. In addition, the work analyzes various factors that can influence the motives and purpose of the crime, such as social status, age, gender, ethnicity, etc.In the work, the study of the motives and purpose of the crime is carried out through a system-activity approach, which allows considering them as mandatory components in the system of criminal activity.Regarding the study of criminal activity in the forensic aspect, we consider it necessary to consider the following structural elements: subject, motive, goal, object, means and process of activity (its mechanism), consequences (result) of such activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського