Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (404)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРТОВ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гуртова О.В. 
Ефективність нового комбінованого способу лікування ультразвуком та імпульсним електромагнітним полем сухої форми вікової макулодистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Гуртова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що комбінований послідовний вплив ультразвуку й імпульсного електромагнітного поля покращує кровообіг ока на 10 % у порівнянні з магнітотерапією, що сприяє покращанню функцій зорової системи та знижує частоту виявлених центральних і парацентральних скотом на 11,5 %. Розроблено математичну модель, що дозволяє прогнозувати індивідуальне підвищення роздільної здатності зорового аналізатора з урахуванням показників гостроти зору, стану кровонаповнення ока. Застосування даної моделі дозволяє одержувати фотопічну світлову чутливість безпосередньо після лікування з високим ступенем - 89 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353440

Рубрики:

      
4.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуртовий М.В. 
Наукові основи ресурсозберігаючого розподілу овочефруктової суспензії на перфорованій поверхні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / М.В. Гуртовий ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 32 с. — укp.

Розроблено наукові засади ресурсоощадного розподілу овочефруктової суспензії на перфорованій поверхні за умов транзитного руху суспензії й очищення поверхні билами. Проведено системний аналіз явищ, які відбуваються у масштабі отворів перфорації, робочих зон і всієї машини. Встановлено закономірності, які визначають витрати напівфабрикату через отвори перфорованої поверхні, вміст баластових частинок у відходах, взаємодію фруктових кісточок із робочими органами машин. Обгрунтовано конструктивну схему машин і запропоновано методи вибору ресурсоощадного режиму її експлуатації. Результати роботи знайшли промислове впровадження в удосконалених протиральних машинах, які забезпечують продуктивний та глибокий розподіл суспензії кісточкових і зерняткових культур, а також вторинне протирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.12-51-01
Шифр НБУВ: РА319520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гуртовий Г.А. 
Організація процесів управління власністю авіакомпанії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Г.А. Гуртовий ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Аналітично розглянуто зарубіжні та вітчизняні дослідження з проблем визначення власності, формування прав власності, трансакційних витрат, систем управління власністю. Проаналізовано діяльність авіакомпаній як суб'єкта авіаційного транспорту промислово розвинених країн світу, що дало змогу виявити загальносвітові тенденції формування наборів об'єктів та прав власності, використання об'єктів власності, способів спільного використання авіакомпаніями специфічних ресурсів. Визначено особливості встановлення прав власності на специфічні ресурси авіатранспортної галузі. Запропоновано визначення поняття "масив власності" авіакомпанії, що дозволяє більш якісно провести аналіз набору комбінацій "об'єкт власності - право власності", що використовуються у господарській діяльності авіакомпанії. Запропоновано модель процесу управління власністю, що передбачає поєднання стратегії розвитку авіакомпанії з процесом формування масиву власності та процесами ситуаційного управління ним. Розроблено методичні підходи до визначення організаційно-правових меж авіакомпанії, ефективності формування даного масиву та ефективності управління власністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-141-21 +
Шифр НБУВ: РА330443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гуртова І. В. 
Особливості структурної організації та функціонування узалежненої особистості: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / І. В. Гуртова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто узалежнену особистість у двох основних варіантах свого розвитку: власно узалежненості та контрузалежненості в чоловіків і жінок. Серед структурних особливостей узалежненої особистості виявлено зміни, які торкаються емоційно-вольової та комунікативної сфер. Проаналізовано характерологічні структури, які потенціюють і гальмують розвиток узалежненої особистості. Розглянуто адаптацію у подружніх взаєминах, рольове функціонування й особливості подружніх стосунків у співузалежненому шлюбі. Проаналізовано особливості раннього травматичного досвіду узалежненої особистості. Здійснено психометричне обгрунтування чоловічого варіанта опитувальника Б. Уайнхолда для виміру рівня міжособистісної узалежненості та створено психометричний паспорт чоловічого варіанту опитувальника Б. Уайнхолда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06
Шифр НБУВ: РА371452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гуртовий Ю.В. 
Поширення слабконелінійних хвильових пакетів у двошаровій рідині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Ю.В. Гуртовий ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено поширення слабконелінійних хвильових пакетів на межі розділу двох рідких шарів з різними густинами. Одержано нелінійне рівняння Шредінгера, що описує еволюцію хвильового пакету внутрішніх хвиль, наведено його розв'язки. Визначено умову модуляційної стійкості внутрішніх хвиль, в якій враховано вплив поверхневого натягу. Досліджено геометричні та фізичні параметри двошарової системи, за яких модуляційно нестійкі розв'язки призводять до утворення солітонів обвідної. Знайдено області, в яких виникає резонанс другої гармоніки хвильового пакету внутрішніх, що призводить до асиметрії гребенів і підошов. Розглянуто граничний випадок поширення хвильових пакетів, якщо хвильові числа наближені до критичного, що призводить до еволюційного рівняння, яке можна поширити на усі хвильові числа. З урахуванням результатів наукового дослідження визначено умови поширення й еволюції слабконелінійних хвильових пакетів внутрішніх хвиль у сильнодисперсійних стратифікованих середовищах, які можна використати в океанології та розробках принципово нових технологій на базі двох рідких середовищ, що не перемішуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.036 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА355106

Рубрики:

      
11.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гуртовенко О.Л. 
Психічне насильство у кримінальному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Л. Гуртовенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання необхідності та достатності використання категорій психології у кримінальному праві. Досліджено структуру акту кримінального психічного насильства. Зроблено висновок, що юридичне значення кримінального насильницького психічного впливу, кримінальної психічної шкоди та психічного насильства може відрізнятись від їх фактичного значення. Наведено класифікацію видів зазначених понять. Запропоновано виділяти конститутивні ознаки об'єктивної сторони акту психічного насильства, а саме: психічний вплив, психічну шкоду та необхідний причинний зв'язок між ними. Наведено визначення кримінального насильницького психічного впливу, кримінальної насильницької психічної шкоди, кримінального психічного насильства, психічного примусу й обставини, що виключає злочинність діяння за переборного психічного примусу. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення регулювання переборного психічного примусу в кримінальному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 +
Шифр НБУВ: РА356991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гуртов Д.О. 
Транснаціональний капітал в структурі глобального фінансового ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Д.О. Гуртов ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та базові концепції розвитку глобального фінансового ринку, особливості цього розвитку за умов фінансової глобалізації. Зроблено уточнення базових понять та особливостей процесів глобалізації світового господарського життя, його фінансової сфери та транснаціоналізаційних трансформацій на базі вивчення концептуальних теоретичних засад. Розроблено й емпірично апробовано комплексну методику аналізу, формування ключових індикаторів для оцінювання динаміки досліджуваних процесів. Визначено поняття системної глобалізації, фінансової глобалізації та світової транснаціоналізації. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку світового господарства. Досліджено зміни у світовому фінансовому середовищі за умов глобалізації з виявленням трансформаційних, реструктуризаційних особливостей і пошуку можливих шляхів і варіантів розвитку глобальної фінансової системи, визначено сучасні тенденції руху транснаціонального капіталу на глобальному фінансовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У526.229
Шифр НБУВ: РА375646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Миколенко Т.М. 
Український міський сленг (на матеріалі усного мовлення тернопільців): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Миколенко ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Наведено результати дослідження сленгу жителів окремого міста (на матеріалі мовлення жителів Тернополя). Вміщено понад 6000 сленг-одиниць, одну третю яких вперше зафіксовано автором. Зібрано та структуризовано сленгізми у лексико-семантичні групи, синтезовано лексику з погляду синонімії й антонімії. Проаналізовано основні джерела та механізм переходу одиниць у жаргонізовану розмовну мову й визначено деякі способи творення тернопільського міського сленгу. Висвітлено особливості сленгової лексики мешканців міста з урахуванням детермінантів біосоціальної бази - статі та віку. Наведено матеріали сленгової лексики жителів Тернополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 +
Шифр НБУВ: РА342748

      
18.

Миколюк О. А. 
Управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. А. Миколюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 19 с.: a-рис. — укp.

Розроблено систему управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства на засадах поєднання системного, процесно-орієнтованого й об'єктно-цільового підходів. Визначено сутність категорій "потенціал енергоощадження", "ефективне енергоспоживання", "енерговіддача" та "персоніфікація мотивації енергоспоживання" з урахуванням специфіки машинобудівних підприємств та обгрунтовано зв'язки між ними. Проаналізовано основні тенденції енергоспоживання у машинобудуванні та досліджено детермінанти енергоємності продукції машинобудівних підприємств. Розроблено методичні рекомендації з формування потеціалу енергоощадження машинобудівного підприємства й оцінювання інтегрального показника віддачі від його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-554.2
Шифр НБУВ: РА379566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Миколайчук 
Cyperus esculentus L. в Північному Причорномор'ї: інтодукція, біоморфологічні та екологічні особливості: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Віра Георгіївна Миколайчук ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.18*80
Шифр НБУВ: РА361633

Рубрики:

      
20.

Гуртова Я. М. 
Клініко-експериментальне обґрунтування профілактики вторинного карієсу зубів у пацієнтів / Я. М. Гуртова. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі, в результаті проведення експериментальних і клінічних досліджень із застосуванням клінічних, біофізичних, гістологічних, морфометричних, статистичних методів запропоновано спосіб підвищення ефективності профілактики вторинного карієсу шляхом з'ясування особливостей розташування різних відділів емалевих призм в топографічно різних ділянках коронки ікла та премолярів людини і врахування цих даних при препаруванні каріозної порожнини. Визначені частини і поверхні коронки премолярів і ікл людини для яких притаманна прямолінійна орієнтація емалевих призм, дугоподібна орієнтація з вершиною дуги спрямованою або до кореня зуба, або в бік оклюзійної поверхні коронки. Встановлено, що в ділянках дугоподібної орієнтації емалевих призм мікротвердість емалі більша, ніж в ділянках прямолінійної. Встановлено, що вміст кальцію і фосфору в емалевих кристалах істотно не впливає на мікротвердість емалі. Запропоновано спосіб профілактики вторинного карієсу, який передбачає формування скосу емалі при препаруванні каріозної порожнини під кутом максимально наближеним до кутів нахилу емалевих призм до емалево-дентинної межі, що збільшує міцність з'єднання емаль-пломба.^UIn the work, based on result of experimental and clinical research with using of clinical, biophysical, histological, morphometric, statistical methods, it was proposed the way of improving of secondary caries prevention by elucidating the features of different point location of enamel rods in topographically different parts of canine crown and premolar crowns taking into account these data during the carious cavity preparation. The parts and surfaces of human premolars crown and canine with the rectilinear orientation of enamel rods, the arcuate orientation with the apex of the arch directed either to the root of the tooth, or towards the occlusal surface of crown were determined. It was established that in the areas of the arcuate orientation of the enamel rods the microhardness of enamel is greater than in the sections of the rectilinear one. It was set that the content of calcium and phosphorus in enamel crystallites does not significantly affect the microhardness of enamel. The method of secondary caries preventijn was proposed, which involves the formation of an enamel bevel when preparing the carious cavity at an angle as close as possible to the angles of inclination of the enamel rods to the enamel-dentine border, which increases the strength of the enamel-seal connection.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського