Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Герасименко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Герасименко О.І. 
Гігієнічна діагностика психофізіологічної адаптації підлітків, що навчаються операторським спеціальностям: Автореф. дис. канд. біол. наук: 14.02.01 / О.І. Герасименко ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На основі системного аналізу обгрунтовано якісні і кількісні гігієнічні критерії нервово-емоційного напруження як формуючого фактора психофізіологічної адаптації підлітків. Встановлено, що рівень нервово-емоційного напруження відбиває динаміку, специфіку і тривалість пристосувального процесу, прямо впливаючи на формування комплексу професійно значущих функцій. Виявлено, що специфіка учбово-виробничої діяльності є головним чинником, що зумовлює ступінь нервово-емоційного напруження. На цій основі розроблено та впроваджено комплекс профілактичних заходів, орієнтованих на попередження нервово-емоційного перенапруження в підлітків, що навчаються операторським спеціальностям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА328176

Рубрики:

      
2.

Герасименко О.В. 
Дискурсивні стратегії і тактики подолання комунікативних порушень (на матеріалі французьких літературних текстів постмодерну): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На матеріалі художніх творів експериментально-ігрового характеру французьких письменників-постмодерністів комплексно досліджено дискурсивні стратегії й тактики мовленнєвої взаємодії, спрямовані на створення та подолання комунікативних порушень. Вперше запропоновано інтеракційний підхід щодо аналізу стратегій і тактик спілкування, які розглядаються у контексті взаємодії комунікантів. Проаналізовано дискурсивні стратегії, тактичні прийоми, засоби мовного та мовленнєвого характеру, що використовуються для реалізації загальної стратегії створення комунікативних порушень. Вивчено конкретні стратегії й тактики подолання комунікативних порушень на внутрішньому та зовнішньому рівні комунікації. Розроблено типологію та класифікацію стратегій і тактик, що застосовуються для перешкоджання кооперативній взаємодії та усунення порушень, які виникають у процесі спілкування, розглянуто лінгвістичні засоби їх реалізації. Встановлено закономірні відповідності між стратегічними цілями комунікантів і художнім задумом автора у двосторонньому інтеракційному процесі у літературній комунікації: автор - читач і читач - авторський текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-70 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА357033

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Герасименко О. В. 
Економіко-організаційний механізм управління збалансованістю фінансової системи території: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Герасименко ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено відповідну понятійну базу та формульний апарат для розрахунку рівня збалансованості фінансової системи території. Запропоновано впровадження органу управління розрахунком і контролем рівня збалансованості фінансової системи території. Розглянуто основні переваги та недоліки функціонування даного органа й наведено можливі способи виправлення виділених недоліків. Обгрунтовано необхідність враховування особливостей економічного розвитку окремих регіонів за допомогою табличного та графічного відображення результатів виконаних розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)261.1
Шифр НБУВ: РА373237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Герасименко О.О. 
Економічний механізм стимулювання праці у сфері наукової і науково-технічної діяльності (на прикладі вищих навчальних закладів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми та практичні аспекти вдосконалення економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності вищого навчального закладу (ВНЗ) як чинника реалізації Концепції науково-технологічного та інноваційного розвитку України. Узагальнено сутнісні характеристики праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності. Уточнено економічну суть та особливості стимулювання праці науковців. Визначено складові економічного механізму стимулювання праці у даній сфері. Проведено аналіз ефективності чинного економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ України. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення оплати праці, організації преміювання, інституційного забезпечення інтелектуальної власності наукових та науково-педагогічних працівників за умов трансформаційної економіки України. Розроблено економіко-математичну модель впливу рівня оплати праці на ефективність наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 + У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) е
Шифр НБУВ: РА326791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Герасименко О.О. 
Забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Герасименко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції та напрямки їх застосування в окремих сферах господарювання. Обгрунтовано використання термінів "договори з реалізації продукції", "комерційне посередництво" та удосконалено визначення поняття "забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції". Проведено систематизацію видів забезпечення виконання господарських договорів за критерієм підстав їх встановлення. Доведено доцільність законодавчого закріплення комерційного притримання та принцип вибору правового засобу забезпечення виконання господарських договорів. Запропоновано зміни щодо порядку застосування державної гарантії та реалізації закладеного майна. Внесено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері регулювання відносин з забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.120.6
Шифр НБУВ: РА330680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Герасименко О.С. 
Збільшення проникної здатності і міцності рідкого скла: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.С. Герасименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено та розвинуто теоретичні уявлення про процеси структуроутворення та формування властивостей під час твердіння та нагнітання рідкого скла. Розроблено нові матеріали та технології з метою забезпечення високої несучої здатності та продовження довговічності основ зі слабких грунтів. На підставі критичного аналізу теорій про структуроутворення рідкого скла, його проникнення в грунт, на підставі засад колоїдної хімії та фізико-хімічної механіки дисперсних систем і матеріалів, показано можливість значного поліпшення властивостей рідкого скла за рахунок його модифікування домішкою натрієвої солі поліметиленполінафталінсульфокислоти, що є високодисперсною системою зі змінним електроповерхневим потенціалом - негативним до затвердіння рідкого скла, що потім стає позитивним під час його твердіння (С-3 застосовується як домішка-суперпластифікатор для портландцементу). Проаналізовано хімічні реакції рідкого скла з різними речовинами (кислотами, лугами, солями), що впливають на твердіння таких композицій. Показано, що залежно від виду речовин, що додаються в рідке скло, механізми твердіння визначаються розклинювальним тиском між зарядженими частинками дисперсної системи за участі молекулярної (притягувальної), електростатичної та структурної (відштовхувальних), електрогетерогенної (між частинками з протилежними електроповерхневими потенціалами), що також є притягувальною, складових розклинювального тиску. Наведено результати експериментальних досліджень впливу модифікатора С-3 на міцність рідкого скла та суміші піску та рідкого скла з різним вмістом С-3, водостійкість, його реологічні властивості, проникну здатність і потенціал течії. За результатами дослідження підтверджено, що внаслідок модифікування рідкого скла домішкою С-3 у кількості 7,8 % збільшується міцність, водостійкість і проникна здатність рідкого скла. Розроблено датчик і методику для діагностування вологісного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.923 + Н581.302.4 +
Шифр НБУВ: РА360666

Рубрики:

      
7.

Герасименко О. М. 
Індикатори оцінки стану системи економічної безпеки торговців цінними паперами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 21.04.02 / О. М. Герасименко ; Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методичні підходи щодо визначення сутності економічної безпеки торговців цінними паперами, досліджено структуру й учасників фондового ринку (ФР), систему індикаторів розвитку ФР, проведено порівняльний аналіз вітчизняних і зарубіжних індексів ФР та їх вплив на рівень економічної безпеки торговців цінними паперами. Досліджено основні тенденції розвитку ФР України та діяльність торговців цінними паперами на ньому, проаналізовано обсяги укладених біржових контрактів, систему індикаторів економічної безпеки торговців цінними паперами. Побудовано систему економічної безпеки торговців цінними паперами та виявлено взаємозв'язки між її елементами, виявлено взаємодію ФР і торговців цінними паперами в процесі своєї діяльності, а також систематизовано складові економічної безпеки торговців цінними паперами й індикатори економічної безпеки. Розроблено комплексну методику оцінювання рівня економічної безпеки торговців цінними паперами на основі індексів ФР, рейтингів емітентів, показників волатильності та прибутковостей індексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА379753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Герасименко О.В. 
Інсулінорезистентність та маркери запалення при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Герасименко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено взаємозв'зок вуглеводно-ліпідного обміну, наявності ожиріння, ступеня атеріальної гіпертензії (АГ) та типу ремоделювання міокарда лівого шлуночка (ЛШ). Установлено позитивний кореляційний взаємозв'язок між систолічним артеріальним тиском (САТ) і базальним рівнем інсуліну та негативний кореляційний взаємозв'язок між САТ й індексом чутливості до інсуліну (ІЧІ) до навантаження глюкозою у хворих на АГ. Доведено, що існує асоціація між індексом маси тіла (ІМТ) та ступенем АГ, рівнем інсуліну та ІЧІ до та після перорального тесту толерантності до глюкози (ПТТГ) у хворих на АГ, проведення аналізу взаємозв'язку інсулінорезистентності (ІР) та компенсаторної гіперінсулінемії, дисліпідемії, ожиріння з підвищеним АТ. Вивчено роль чинників неспецифічного запалення C-реактивного білка (CРБ) та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) на формування певного типу ремоделювання міокарда ЛШ. Оцінено клінічні та метаболічні ефекти бета-адреноблокатора бісопрололу та його вплив на рівні СРБ та ІЛ-6 у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) у динаміці лікування. Досліджено стан ІР і супутніх метаболічних порушень на підставі визначення рівня глюкози й інсуліну крові до та після ПТТГ, рівня тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів високої щільності, визначення супутнього ожиріння та його типу у хворих на АГ, рівня неспецифічних маркерів запалення - CРБ та ІЛ-6, моделі структурно-геометричного ремоделювання ЛШ, вплив лікування бета-адреноблокатором бісопрололом на вуглеводний обмін та рівень СРБ й ІЛ-6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА346154

Рубрики:

      
9.

Герасименко О.С. 
Методика складання консолідованої фінансової звітності та аналіз ефективності діяльності дочерніх підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.С. Герасименко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено методологічні та методичні аспекти складання консолідованої фінансової звітності за національними та міжнародними стандартами. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення алгоритму її складання для консолідованих груп українських підприємств з урахуванням синергетичного ефекту, створення інтегрованої інформаційної бази для проведення аналізу ефективності діяльності дочірніх підприємств і розробки стратегії розвитку консолідованих груп підприємств. Обгрунтовано необхідність оцінювання гудвілу на базі затратного та доходного методу використання фінансових ресурсів групою підприємств. Висвітлено процедури формування таких груп без утворення юридичної особи. Запропоновано нові варіанти організації контролю дочірніх підприємств відповідно до міжнародних стандартів. Наведено методику проведення експрес-аналізу звітності груп підприємств, яка базується на зіставленні середнього коефіцієнта, розрахованого за даними окремої звітності дочірніх підприємств і показників, визначених на підставі консолідованої звітності. Запропоновано методику двоступеневого ранжування дочірніх підприємств з використанням пакету економічних і синергетичних критеріїв. Систематизовано чинні моделі аналізу даних потенційних підприємств, розроблено їх комплексну класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.231-149.3-15 + У053.9(4УКР)292.31-07 +
Шифр НБУВ: РА354590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Герасименко О.Д. 
Моделі та метод конфігураційного синтезу інформаційно-управляючих систем з використанням раніше розроблених компонентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Д. Герасименко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено та вдосконалено моделі, метод та інформаційні технології забезпечення й оцінювання функціональної безпеки інформаційно-правлячих систем (ІУС) за умов використання раніше розроблених компонентів. На підставі проведеного аналізу можливих напрямків еволюції складних ієрархічних комп'ютерних систем розроблено еволюційно-компонентну модель ІУС. Досліджено системи з додатковими компонентами для організації міжканального зв'язку та розроблено моделі надійності ІУС з мережевим багатоярусним містковим мажоритуванням. Одержано метод конфігураційного синтезу ІУС у разі використання раніше розроблених компонентів. Одержані результати застосовано під час розробки ІУС для енергоблоків АЕС України, що дозволило обгрунтувати системо-технічні рішення та забезпечити виконання вимог щодо функціональної безпеки систем за умов використання раніше розроблених компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА348193

Рубрики:

      
11.

Герасименко О.С. 
Особливості хірургічного лікування пошкоджень тазових органів при політравмі в гострому періоді травматичної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.С. Герасименко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження пошкоджень таза та тазових органів у випадку політравми з застосуванням сучасних методів діагностики та моніторингу гострого періоду травматичної хвороби. Доведено необхідність скорочення діагностичної фази у постраждалих з пошкодженнями тазових органів. Визначено мінімальний, скорочений і повний обсяг досліджень залежно від тяжкості травми, що дозволяє розпочати хірургічне лікування у межах "золотої години". Виявлено, що шкала PTS, ударний індекс серця, коефіцієнт інтегральної тонічності судин, показник стабілізації їх тонусу, а також показники напруженості дихання та виразності дихально-циркуляційних розладів, число паличкоядерних нейтрофілів найбільш достовірно характеризують тяжкість поєданної травми у гострому періоді травматичної хвороби у постраждалих з пошкодженнями тазових органів. На підставі анатомо-функціонального оцінювання тяжкості поєднаної травми та прогнозу перебігу гострого періоду травматичної хвороби визначено обсяг, строки та методи хірургічного лікування пошкоджень тазових органів у випадку політравми.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359346

      
12.

Герасименко О.А. 
Роль редокс-системи та цитокінів у патогенезі алкогольного ураження печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.А. Герасименко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональний стан редокс-системи та встановлено особливості продукції цитокінів у печінці алкоголізованих перед спарюванням статевозрілих самців і самок. Досліджено перебіг цих процесів в онтогенезі їх виводку. Встановлено зміни цих процесів у дорослих жінок і чоловіків, які тривалий час вживали алкогольні напої. За результатами досліджень в алкоголізованих тварин у тканинах печінки та сироватці крові виявлено збільшення вмісту дієнових коньюгантів (ДК) і молотового діальдегіду (МДА) та зниження активності каталази та глутатіонтрансферази (ГТ). Спостережено зниження активності урокінази у тканинах печінки та її появу у сироватці крові, що за фізіологічних умов є неприпустимим. Досить суттєві зміни відбулися в алкоголізованих самців і самок у продукції цитокінів інтерлейкінів-1beta (ІЛ-1beta), фактора некрозу пухлин-alpha, ІЛ-8, ІЛ-6, ІЛ-2 і ІЛ-4. Визначено, що виразність виявлених змін та їх напрямок залежить від виду цитокіна. Встановлено, що більш суттєві зміни досліджених процесів відбулися у самок. Аналогічні за характером зміни цих процесів виявлено у крові жінок і чоловіків, які понад 10 років вживали алкогольні напої. На підставі результатів дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів, активності антиоксидантних ферментів, урокінази та продукції цитокінів у самок і самців різного віку, одержаних від алкоголізованих попередників, установлено, що у них з віком збільшується вміст ДК, МДА у печінці та сироватці крові та наявні мінімальні відхилення у 24-місячних тварин. За цього у печінці й еритроцитах крові спостережено зниження активності каталази та ГТ, що свідчило про порушення мембран гепатоцитів, за цього встановлено зниження активності урокінази у тканинах печінки та наявність у сироватці крові. Доведено, що посилення інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів супроводжується різким посиленням процесів продукції досліджених цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р419.451-29 +
Шифр НБУВ: РА362413

Рубрики:

      
13.

Герасименко О.В. 
Селянський рух на Лівобережній Україні (1900 - лютий 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Герасименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи розвитку селянського руху на Лівобережній Україні у 1900 - лютому 1917 рр. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови активізації селянського руху на Лівобережжі у даний період, визначено його характерні риси, зміст, форми, напрямки й особливості розвитку. Розкрито вплив політичних партій на посилення суспільно-політичної активності лівобережного селянства у 1900 - 1907 рр. Виявлено вплив основних історичних подій даного періоду на розвиток селянського руху на Лівобережній Україні. Зокрема, визначено характерні риси суспільно-політичної активності селянства Лівобережжя під час проведення Столипінської аграрної реформи (червень 1907 - червень 1914 р.) та у роки Першої світової війни (1914 - лютий 1917 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-43 +
Шифр НБУВ: РА355430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Герасименко О.В. 
Удосконалення технологічних режимів роботи та конструктивних параметрів намотувально-натяжних пристроїв станів холодної прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Герасименко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На основі рекурентних рішень кінцево-різницевої форми умов статичної рівноваги виділених елементарних об'ємів розширено та уточнено числові математичні моделі напружено-деформованого стану механізму формування основних показників якості холоднокатаних стрічок і штаб на дільниці намотувально-натяжних пристроїв безперервних і реверсивних прокатних станів. З використанням елементів теорії пружності та пластичності розроблено математичну модель торсіонно-важільно-кулачкового механізму затиску переднього кінця штаби на барабані моталки, що відрізняється своєю відносною простотою та забезпечує надійну фіксацію рулону без попереднього підмотування декількох витків. На основі результатів теоретичних та експериментальних досліджень виявлено характер впливу, сформульовано та вирішено задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів роботи і конструктивних параметрів механічного обладнання намотувально-натяжних пристроїв, наведено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення техніко-економічних показників роботи безперервних і реверсивних станів холодної прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.04-52-049 +
Шифр НБУВ: РА328843

Рубрики:

      
15.

Герасименко О. М. 
Ризик-орієнтоване управління в системі економічної безпеки підприємства / О. М. Герасименко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процеси забезпечення економічної безпеки підприємства в умовах зростання та підвищення мінливості зовнішніх і внутрішніх ризиків господарювання; мета – розробити та науково обґрунтувати парадигми інтеграції механізму управління ризиками до системи забезпечення економічної безпеки на підприємстві на засадах ризик-орієнтованого менеджменту; методи – теоретичного узагальнення, монографічний, статистичний, Дельфі, порівняльного аналізу, графічний; новизна – запропоновано концепцію ризик-орієнтованого управління у системі економічної безпеки підприємства на основі використання синтезу теоретичного підґрунтя безпеко-орієнтованого управління та прикладного інструментарію ризик-менеджменту; визначено місце та зміст політики ризик-орієнтованого управління в системі економічної безпеки підприємства як інструменту покращення інформаційно-аналітичного забезпечення функціонування його системи економічної безпеки; розроблено методику ризик-орієнтованого оцінювання рівня економічної безпеки підприємства за допомогою комплексної діагностики її рівня; результати – концептуально обґрунтовано особливості функціонування системи економічної безпеки підприємства в умовах розвитку інформаційної економіки; конкретизовано вплив ризиків, небезпек і загроз на стан системи економічної безпеки підприємств; виявлено, ідентифіковано та систематизовано ризики окремих суб'єктів господарювання різних видів економічної діяльності; проведено оцінювання ризиків у процесі забезпечення економічної безпеки вітчизняних підприємств; визначено шляхи покращення інформаційно-аналітичного забезпечення функціонування системи економічної безпеки підприємства з позицій ризик-орієнтованого управління; окреслено стратегічні перспективи підприємства за умов ефективного управління ризиками в системі економічної безпеки.^UObject – the processes of ensuring economic security of the enterprise in the conditions of growth and increase of variability of risks of managing; goal – to develop and scientifically substantiate the paradigms of integration of the risk management mechanism into the system of economic security at the enterprise based on risk-oriented management; methods – theoretical generalization, monographic, statistical, Delphi, comparative analysis, graphical; novelty – the concept of risk-oriented management in the system of economic security of the enterprise basased on use of synthesis of a theoretical basis of safety-oriented management and applied tools of risk management is offered; the place and content of the policy of risk-oriented management in the system of economic security of the enterprise as a tool for improving the information and analytical support of the functioning of its system of economic security have been defined; the technique of risk-oriented assessment of the level of economic security of the enterprise by means of complex diagnostics of its level is developed; results – the peculiarities of the functioning of the system of economic security of the enterprise in the conditions of development of information economy are conceptually substantiated; the influence of risks, dangers and threats on the state of the economic security system of enterprises is specified; detected, identified and systematized risks of individual business entities of different types of economic activity; risk assessment was carried out in the process of ensuring the economic security of domestic enterprises; the ways of improving the information and analytical support of the economic security of the enterprise from the standpoint of risk-oriented management are defined; the strategic prospects of the enterprise under the conditions of effective risk management in the system of economic security are outlined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Герасименко О. Д. 
Дитяча мода в Україні ХХ – початку ХХІ століть: еволюція, тенденції, проєктна практика / О. Д. Герасименко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню актуальної проблеми мистецтвознавчого аналізу дитячої моди в Україні ХХ – початку ХХІ ст. як складової сучасного українського дизайну. Проведено комплексний системний аналіз еволюції дитячої моди в українському та світовому контекстах. Визначено фактори зародження та етапи розвитку дитячої моди у світі та в Україні. Узагальнено інформацію про художників-модельєрів, котрі займались розробкою дизайну дитячого одягу у складі творчих колективів українських Будинків моделей одягу. Виділено основні тенденції в дитячому одязі: етнічні тенденції, використання елементів масової культури в дизайні дитячого одягу, напрям family look. Класифіковано напрями використання етнічних джерел в дитячому одязі. Узагальнено способи вираження образів масової культури в дитячому одязі. Визначено основні ознаки напряму family look, які полягають у використанні в художньо-образному рішенні дитячого і дорослого костюма однакових або подібних принтів, тканин, кольорової гами, конструктивного рішення, силуетів, оздоблення, конструктивно-декоративних елементів. Систематизовано фактори, які впливали на тенденції в дитячому одязі. Встановлено вплив тенденцій світової моди на художньо-образне вирішення дитячого костюма ХХ – початку ХХІ століть. В результаті порівняння моделей чоловічого, жіночого та дитячого одягу визначено особливості взаємовпливу дорослої та дитячої моди. Набули подальшого розвитку дослідження у галузі сучасного мистецтвознавства з питань розвитку дитячої моди та особливостей організації фешн-індустрії дитячого одягу, зокрема проведено аналіз брендів дитячого одягу, класифіковано їх за принципами проєктування, виробництва та відповідності актуальним тенденціям моди. Класифіковано колекції дитячого одягу. Висвітлено принципи розробки і формування асортименту колекцій сучасного дитячого одягу. Висвітлено творчість провідних дизайнерів дитячого костюма українських Будинків моделей одягу та брендів ХХ – початку ХХІ століть. Узагальнено світовий та український досвід проєктних практик дитячого одягу. Систематизовано художньо-образні особливості дитячого костюма в колекціях українських і світових дизайнерів. Розроблено загальні рекомендації щодо прогнозування кольорових рішень нових моделей та надано пропозиції щодо художньо-образного рішення дитячого костюма з метою застосування в проєктній практиці дизайну одягу для дітей.^UThe dissertation is devoted to the study of the actual problem of the art analysis of children`s fashion in Ukraine in the 20th century – at the beginning of the 21st century as a component of modern Ukrainian design. A comprehensive systematic analysis of the evolution of children`s fashion in the Ukrainian and world contexts is conducted. The factors of origin of children`s fashion and the stages of development of children`s fashion in the world and in Ukraine are identified. The information on the fashion designers engaged in the development of children`s clothing, who were the participants of the creative teams of the Ukrainian Houses of Designs of Clothing, is summarized. The main trends in children`s clothing are highlighted, namely: ethnic trends, the use of elements of mass culture in the design of children`s clothing, the family look direction. The directions of use of ethnic sources in children`s clothing are classified. The ways of expressing the images of mass culture in children`s clothing are generalized. Also, the main features of the family look direction are identified, which are the use of the same or similar prints, fabrics, colors, design solutions, silhouettes, finishing, structural and decorative elements in the artistic and imaginative solution of children`s and adult costumes. The factors that influenced the trends in children`s fashion are systematized. The influence of world fashion trends on the artistic and figurative solution of children's costume of the XX - early XXI centuries is established. As a result of comparing the designs of men`s, women`s, and children`s clothing, it is found that the interaction of adults and children`s fashion manifested in the use of similar artistic and imaginative solutions, finishing, structural and decorative elements, etc. Have been further developed: the research in the field of modern art criticism on the development of children`s fashion and features of the organization of the fashion industry of children`s clothing. The analysis of brands of children`s clothes is carried out; they are systematized according to the principles of design, production, and compliance with current fashion trends. The collections of children`s clothing are classified. The principles of development and formation of the range of collections of modern children`s clothing are highlighted. The works of leading designers of children's costumes of Ukrainian Houses of clothing models and brands of the XX - early XXI centuries are highlighted. The world and Ukrainian experience of project practices of children's clothes is generalized. The artistic and figurative features of the children`s costume in the collections of Ukrainian and world designers are systematized. The general recommendations on forecasting the color solutions for new models are developed and the offers regarding art and imaginative solution of a children`s costume for its application in design practice of clothes for children are provided.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Герасименко О. С. 
Клінічно-організаційні принципи надання хірургічної допомоги та спеціалізоване лікування поранених з бойовою травмою живота в умовах АТО / О. С. Герасименко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Герасименко О. Ю. 
Забезпечення якості неперервної освіти європейських країн в умовах соціальних трансформацій (друга половина ХХ – початок ХХІ століття): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / О. Ю. Герасименко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено теоретичний огляд надважливої у ХХІ столітті проблеми щодо забезпечення якості неперервної освіти крізь призму чинників, які мають політичне, соціальне, економічне, культурне підґрунтя тощо. За допомогою проведеного аналізу розвитку національних систем освіти України та досліджуваних країн Європи, а також системного огляду концепції забезпечення якості неперервної освіти, у дисертації здійснено спробу компаративного аналізу досвіду європейських країн задля виявлення і подальшого використання кращих практик забезпечення якості неперервної освіти в Україні, що б сприяло підвищенню її конкурентоспроможності.Мета дослідження полягає у виявленні специфіки забезпечення якості неперервної освіти європейських країн в умовах соціальних трансформацій, в окресленні тенденцій подальшого розвитку неперервної освіти й обґрунтуванні можливостей творчого застосування конструктивних ідей і практик зарубіжного досвіду забезпечення якості у системі неперервної освіти України.Наукова новизна та теоретична значущість одержаних результатів полягає в тому, що у роботі уперше визначено особливості структури систем неперервної освіти Фінляндії, Швеції та Іспанії у їхньому різнобарв’ї; схарактеризовано особливості функціонування системи неперервної освіти європейських країн та встановлено їх подібність та позитивні риси (автономія навчальних закладів; розширення міцних міжнародних контактів; гарантований доступ до освіти незалежно від географічного розташування та соціального походження; потужне фінансування; міцна нормативно-правова база; відповідність навчальних програм актуальним запитам ринку праці); вивчено проблему забезпечення якості неперервної освіти країн Європи як на теоретичному рівні (філософський, економічний, соціальний та педагогічний аспекти), так і на рівні практики забезпечення якості неперервної освіти в національних контекстах; окреслено тенденції подальшого розвитку якісної неперервної освіти та виокремлено механізми її забезпечення; виявлено позитивні практики досвіду забезпечення якості неперервної освіти Фінляндії, Швеції та Іспанії в умовах соціальних трансформацій та окреслено можливості їх творчого застосування у вітчизняній системі освіти.^UThe thesis provides a theoretical overview of the issue of ensuring the quality of lifelong learning, which is very important in the 21st century, through the prism of factors that have a political, social, economic, cultural basis. With the help of the analysis of the development of the national education systems of Ukraine and the studied European countries, as well as a systematic review of the concept of quality assurance of lifelong learning, the thesis attempted a comparative analysis of the experience of European countries in order to identify and further use the best practices of quality assurance of lifelong learning in Ukraine, which would contribute increasing its competitiveness.The objective of our thesis is to reveal the specifics of quality assurance of lifelong learning in European countries in the conditions of social transformations, to outline the trends of further development of lifelong learning and to substantiate the possibilities of creative use of constructive ideas and practices of foreign experience of quality assurance in the system of lifelong learning of Ukraine.The scientific novelty and theoretical significance of the obtained results is that the structure of the lifelong learning systems of Finland, Sweden and Spain is determined for the first time in their diversity, and their common and distinctive features are revealed; the peculiarities of the functioning of the lifelong learning system of European countries are characterized and their similarities and positive features are established (autonomy of educational institutions; expansion of strong international contacts; guaranteed access to education regardless of geographical location and social origin; stable funding; strong regulatory and legal framework; compliance of educational programs with current labor market demands); the problem of ensuring the quality of lifelong learning in European countries was studied both at the theoretical level (philosophical, economic, social and pedagogical aspects) and at the level of practice of ensuring the quality of lifelong learning in national contexts; the trends of the further development of quality lifelong learning are outlined and the mechanisms of its provision are highlighted; positive practices of the experience of ensuring the quality of lifelong learning in Finland, Sweden and Spain in the conditions of social transformations are revealed and the possibilities of their creative use in the national education system are outlined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського