Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (632)Книжкові видання та компакт-диски (627)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАВИДОВ$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Давидов В.О. 
Автоматизація технологічного процесу реєстрації номерів при керуванні транспортними потоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.О. Давидов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше запропоновано критерії якості ідентифікації, за якими можна порівнювати автоматизовані системи ідентифікації автотранспортних засобів і розроблено методику їх розрахунку. Уперше для програмного забезпечення даної системи наведено алгоритми бінаризації зображень за умов апріорної невизначеності та фільтрації зображень з використанням методу простежування злитих груп. Уперше для автоматизованої системи контролю та керування автотранспортним потоком з метою виділення на зображеннях текстової інформації запропоновано застосування двовимірного хвильового перетворення Хаара. Доведено, що значення якості ідентифікації автотранспортних засобів для зазначених систем може досягти 95 - 98 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА328433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Давидова Н.В. 
Біохімічні механізми антиоксидантної дії екстракту родіоли рідкого: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Н.В. Давидова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Доведено антиоксидантну дію екстракту родіоли рідкого на різних рівнях дослідження. В експериментах in vitro встановлено, що даний препарат проявляє виражені мембраностабілізувальні властивості, викликає пригнічення швидкості процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, окиснювальної модифікації білків і безпосередньо впливає на активність ферментів антиоксидантного захисту (каталази, глутатіон-S-трансферази, церулоплазміну). Виявлено антиоксидантний вплив екстракту родіоли рідкого in vivo за умов фізіологічної норми. Зазначено, що даний ефект найбільш повно проявляється у разі внутрішньошлункового введення препарату у дозі 0,01 мл/кг маси тіла протягом 5-ти діб. За умов моделей вільнорадикальних патологій (експериментального токсичного гепатиту та ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної зони) доведено суттєві порушення оксидантно-антиоксидантного гомеостазу крові, печінки та шлунка щурів та антиоксидантні властивості екстракту родіоли рідкого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 +
Шифр НБУВ: РА334706

Рубрики:

      
3.

Давидовський В.В. 
Глибоко непружні і дифракційні процеси розсіяння на адронах та ядрах при високих енергіях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.В. Давидовський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню поляризаційних і динамічних ефектів в глибоко непружних і дифракційних процесах розсіяння на нуклонах та ядрах, а також вивченню часової еволюції метастабільних станів. В рамках моделей обміну двома пертурбативними і непертурбативними глюонами здобуто вирази для спінзалежної структурної функції нуклона в області малих значень змінної Бьоркена, які вказують на її логарифмічне спадання із зменшенням х. Знайдено, що поляризаційні ефекти в процесах народження векторних мезонів на поляризованих нуклонах є незначними при високих енергіях. В рамках U-матричного підходу розраховано ядерну структурну функцію нуклона в області малих значень змінної Бьоркена. Показано, що процес перерозсіяння кварк-антикваркової пари в ядрі відіграє значну роль у встановленні асимптотичної поведінки, яка визначається умовою унітарності. Пояснюється явище екранування ядерної структурної функції в області малих х. Здобуто закони розпаду резонансного стану для різних залежностей його ширини від енергії. Знайдено закон розпаду резонанса при наявності найближчого зв'язаного або віртуального стану. У розглянутих випадках знайдено відхилення закону розпаду від експонентного, які мають вигляд осиляцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.510.332,022

      
Категорія: Транспорт   
4.

Давидовська Г.І. 
Діяльність С.О. Макарова в контексті розвитку науки і техніки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Г.І. Давидовська ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено життєвий шлях, наукову спадщину й адміністративну діяльність відомого вітчизняного флотоводця й ученого С.О. Макарова (1848 - 1904). Розкрито умови формування його наукового світогляду як дослідника й особистості, розроблено періодизацію життя та творчості. До наукового обігу введено маловідомі сторінки з біографії ученого, проаналізовано основні напрями його наукових досліджень: праці з теорії корабля, зокрема, його непотоплюваності, а також океанографії, гідрології, гідрографії та морської тактики. На підставі вивчення опублікованих і рукописних праць ученого значно поглиблено знання про розвиток вітчизняного кораблебудування, охарактеризовано стан інфраструктури морського транспорту. Зроблено огляд наукових праць С.О. Макарова, присвячених дослідженню Північного Льодовитого океану. Розкрито суттєвий внесок ученого у розвиток науки теорії корабля, кораблебудування, морської тактики, мінної справи, артилерії, географії, океанографії, океанології, морської техніки. Наведено матеріали про адміністративну діяльність С.О. Макарова на державних посадах, зокрема, як керівника порту та голови Кронштадту, керівника морських ескадрів у Тихому океані, Чорному та Середземному морях. Зазначено, що наукові арктичні експедиції С.О. Макарова на першому в світі потужному криголамі "Єрмак" у 1899 та 1901 рр. започаткували новий етап підкорення та дослідження території Північного Льодовитого океану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О4 г/д(4РОС) Макаров, С.О. + Ц66,8(4РОС)5-243.1 Макаров С. +
Шифр НБУВ: РА362914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Давидова І.В. 
Екологічна оцінка забруднення водних об'єктів і грунтового покриву у процесі проведення вибухових робіт при розробці гранітних кар'єрів на Житомирському Поліссі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Давидова ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну для Житомирського Полісся проблему впливу вибухових робіт за умов відкритої розробки родовищ на стан довкілля. Розглянуто процеси утворення шкідливих речовин у разі проведення даних робіт на кар'єрах, шляхи їх надходження до земної поверхні та до водних об'єктів. Проаналізовано зміни, які вони можуть спричиняти у природних системах. Висвітлено основні проблеми регіону досліджень, пов'язані з гірничовидобувною діяльністю. Виявлено характер змін хімічних показників кар'єрних вод внаслідок проведення вибухових робіт. На їх базі виведено математичні залежності динаміки основних показників якості води та наведено принципову схему визначення часу, необхідного для самоочистки кар'єрних вод. Експериментальним шляхом виявлено зміни, до яких призводить надходження продуктів вибухового перетворення на земну поверхню. Проаналізовано хімічні перетворення забруднювальних речовин та їх вплив на основні грунтовні показники, пригнічення лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.4(4УКР-4ЖИТ) + Б1(4УКР-4ЖИТ) с7 +
Шифр НБУВ: РА366725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Давидова І.О. 
Інноваційна політика бібліотек України: зміст та стратегії розвитку в інформаційному суспільстві: автореф. дис... д-ра наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / І.О. Давидова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 51 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування інноваційної політики бібліотек України за умов їх функціонування на документно-інформаційному й інформаційно-когнітивному рівнях соціальних комунікацій. Удосконалено теорію парадигмальних змін у бібліотечній сфері за умов розгортання виробничої функції бібліотек. Зроблено висновок, що бібліотека як контрагент інформаційного ринку позиціонує себе виробником інформаційних продуктів і послуг, споживачем і посередником, який, на відміну від інших установ, нейтральних щодо моралі і соціальних цінностей, є гарантом гуманістичних традицій суспільного розвитку та засобом підтримки стабільності суспільства. Науково обгрунтовано рекомендації щодо управління інноваційним розвитком бібліотек, сформовано стратегії їх розвитку. До наукового обігу введено поняття "бібліотечне виробництво" та "індустріальне бібліотечне виробництво", визначено ознаки бібліотеки як ринково-виробничого комплексу. Розроблено системну й багаторівневу моделі інноваційної політики та запропоновано визначення бібліотеки як виробничої системи та складової інформаційної інфраструктури суспільства. Досліджено техніко-технологічні, організаційні, функціональні й управлінські трансформації бібліотек України як об'єктів інноваційної політики, подальший розвиток яких потребує системного управління. З'ясовано напрями та характер взаємодії бібліотек як суб'єктів інноваційної політики в системі інформаційного ринку, визначено їх статус як виробників інформації, постачальників, споживачів і посередників, а також як культурної та освітньої установи, що виконує функції ресурсної бази гуманізації суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Давидович Н.Я. 
Клініко-морфологічні зміни печінки у хворих на цукровий діабет І типу та їх корекція неоселеном і етимізолом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Я. Давидович ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в хворих на цукровий діабет (ЦД) з ураженням печінки спостерігаються метаболічні зрушення, які зумовлюють синдром цитолізу, високий рівень ліпопероксидації та пригнічення системи антиоксидантного захисту, дисфункцію клітинної та гуморальної ланок імунітету, гістологічні зміни в печінці тварин. Запропоновано призначення антиоксиданту "Неоселену" з розвитком у хворих на ЦД "жирового гепатозу", наслідками якого є суттєві зрушення параметрів ліпідограми, ПОЛ, зниження функціонального стану активності антиоксидантної системи захисту, рівномірне підвищення ехогенності паренхіми та нечіткість контурів печінки, збіднення судинного малюнку, посилене затухання ультразвукової хвилі. Визначено, що препарат з імуномодулювальними властивостями "Етимізол" необхідно призначати у випадку виникнення імунозапального процесу в печінці, симптомами якого є збільшення розмірів і болючість печінки, дисфункція імунного статусу в хворих на ЦД, нерівномірне підвищення ехогенності, неоднорідність структури паренхіми та підвищення її зернистості, чіткі контури печінки (визначені за результатами ультразвукового дослідження), активація клітин Купфера, наявність В-лімфоцитів, плазмоцитів у разі експериментального стрептозотоцинового діабету. Диференційоване застосування даних методик забезпечує швидкий регрес клініко-лабораторної симптоматики, дозволяє скоротити термін перебування хворого в стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3
Шифр НБУВ: РА316384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Давидович І.І. 
Кримінально-правова охорона представників влади і громадськості, які охороняють правопорядок: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.І. Давидович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження проблеми кримінально-правової охорони представників влади та громадськості, які охороняють правопорядок. Доведено, що основні склади злочинів, передбачених ст. 342, 343, 345, 347 - 349, 350, 352 Кримінального кодексу, побудовані законодавцем з використанням типової юридичної конструкції. Досліджено загальні об'єктивні і суб'єктивні ознаки, передбачені цією конструкцією. Визначено особливості окремих посягань на представників публічного управління. Проведено системний аналіз санкцій у ст. 342, 343, 345, 347 - 349, 350, 352 Кримінального кодексу і встановлено закономірності побудови санкцій у цих нормах. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125 +
Шифр НБУВ: РА353755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Давидов М.В. 
Математичне та програмне забезпечення комп'ютерної системи ідентифікації елементів української жестової мови: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / М.В. Давидов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне та програмне забезпечення комп'ютеризованої системи ідентифікації жестів української жестової мови у реальному часі. Запропоновано нову модифікацію методу навчання нейронних мереж зворотним поширенням похибки, яка дозволяє на 27 % зменшити кількість помилок розпізнавання кінців пальців долоні та на 44 % зменшити час навчання у порівнянні з методом спряжених градієнтів. Розроблено новий метод вибору прикладів для навчання нейромережевого класифікатора, який дозволяє застосувати технологію інтерактивного навчання з відео. Створено модель псевдодвовимірної неперервної деформації зображення, яку використано для порівняння форми долоні з еталоном. Виявлено, що дана модель дозволяє підвищити відсоток правильного розпізнавання форми долоні з 87 % до 94 %. Виявлено, що розроблена комп'ютеризована система ідентифікації жестів української жестової мови на тестовому наборі з 85-ти жестів правильно розпізнає 92 % жестів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш189.9=411.4 с51 +
Шифр НБУВ: РА367316

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Давидовська Т.Л. 
Мембранні та клітинні механізми дії імуноактивних речовин на електрогенез та скорочення гладеньких м'язів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Т.Л. Давидовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*71 +
Шифр НБУВ: РА327666

      
11.

Давидов І.Г. 
Механізм управління процесом приватизації як складова соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.Г. Давидов ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення процесу приватизації як програмної перебудови державного сектору економіки, що забезпечує досягнення сталого соціально-економічного розвитку держави в цілому та регіонів зокрема. Визначено основні етапи приватизації, проаналізовано актуальні проблеми державного управління процесом формування нової галузевої структури. Досліджено вплив приватизації на національну й регіональну економіку, а також на соціальну структуру суспільства. Розроблено теоретичні засади цілісного підходу щодо реалізації процесу приватизації. Обгрунтовано шляхи та методи ефективного управління та створено поетапну систему контролю за процесами приватизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-21 +
Шифр НБУВ: РА355258

Географічні рубрики:

      
12.

Давидов П.Г. 
Морально-правовий конформізм як соціально-філософський феномен: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / П.Г. Давидов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-філософського феномену морально-правового конформізму як однієї з найпоширеніших форм деформації соціальної свідомості. Феномен морально-правового конформізму розглянуто в онтологічному та гносеологічному контекстах у "світ-системному" аспекті як у процесі інтеграції України до світової спільноти, на рівні внутрішньої трансформації суспільства, а також на рівні взаємозв'язку "свій - чужий". Проаналізовано аксіологічний вплив концептів "мораль", "моральність", "право" на формування соціальної свідомості та виникнення морально-правового конформізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*662 + Ю701.52 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА350127

Рубрики:
  

      
13.

Давидова 
Наукова інтелігенція в громадсько-політичному русі за українізацію освітніх закладів та державних установ (кінець XIX ст. - 1920 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Наталя Вікторівна Давидова ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-293 + Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА359187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Давидова І. В. 
Недійсність правочинів, укладених внаслідок помилки та обману: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. В. Давидова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття та сутність недійсного правочину, підстави визнання правочинів недійсними, проаналізовано основні доктринальні підходи до визначення правових наслідків недійсності правочину, значення й ознаки обману та помилки як підстав недійсності правочинів. Досліджено категорії обману та помилки за цивільним законодавством України, а також співвідношення помилки й обману як підстав недійсності правочину. Визначено основні види помилки та критерії їх класифікації, а також вимоги до помилки як умови недійсності правочину. Проаналізовано судову практику про визнання недійсними правочинів, укладених внаслідок помилки й обману, та проблем, які виникають у даній сфері. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного цивільного законодавства та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)043.3
Шифр НБУВ: РА383293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Давидов Ю.Г. 
Облік і контроль непрямих витрат (на матеріалах підприємств харчової промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.Г. Давидов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до вирішення проблемних питань організації обліку та контролю непрямих витрат з позицій ефективного управління витратами підприємства. Розглянуто особливості харчової промисловості та їх вплив на організацію обліку та контролю непрямих витрат. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики обліку та внутрішньогосподарського контролю непрямих витрат підприємства. Визначено можливості обліку за місцями виникнення витрат з позицій контролю та забезпечення необхідною інформацією для прийняття управлінських рішень. Надано рекомендації щодо організації та методики обліку та контролю непрямих витрат з урахуванням використання ПЕОМ. Оцінено систему внутрішньогосподарського контролю, визначено її недоліки та позитивні сторони, наведено класифікацію даного контролю. Запропоновано більш ефективну систему, що забезпечує об'єктивність і комплексність здійснення внутрішньогосподарського контролю, визначено його найбільш ефективні форми та описано контрольні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.57-148.611
Шифр НБУВ: РА318521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
16.

Давидова Ю.В. 
Оперована щитовидна залоза та вагітність (патогенез, діагностика, профілактика ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Давидова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Уперше проведено комплексне обстеження жінок у динаміці їх вагітності та одержано нові дані про стан систем тиреоїдної, гіпофізарно-надниркової, гіпофіз-щитовидної залози, кальцієво-фосфорного гомеостазу, психоемоційного статусу, що відіграють вирішальну роль у формуванні адаптаційних процесів системи мати - плацента - плід - новонароджений залежно від характеру тиреоїдної патології, ступеня тяжкості розладів тиреоїдного гомеостазу, адекватності корекції тиреоїдної недостатності, обсягу хірургічного втручання. Доведено наявність взаємозв'язку між рівнем функціонування цих систем, станом фетоплацентарного комплексу та адаптацією новонародженого. Проведено дослідження у структурах плаценти експресії рецепторів до прогестерону, естрадіолу, експресії канцеребріонального антигену, ядерного антигену клітинної проліферації у жінок, оперованих на щитовидній залозі. На базі результатів цього дослідження розкрито механізми раннього формування плацентарної недостатності та створено концепцію доімплантаційної профілактики, стратегію корекції порушень у першому та другому триместрах гестації. Розроблено принципово нові підходи до лікування жінок, оперованих на щитовидній залозі, тактику ведення у них вагітності, пологів, післяпологового періоду. Обгрунтовано та патогенетично орієнтовано систему збереження репродуктивного здоров'я цих жінок, зокрема після комбінованого лікування раку щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23-5 + Р457.261.2-38 +
Шифр НБУВ: РА340137

Рубрики:

      
17.

Давидова О.О. 
Оптичні властивості композитів на основі нелінійних діелектриків та металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / О.О. Давидова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Теоретично вивчено процеси взаємодії світла з композитами на основі нелінійних діелектриків та металів (КНДМ). Досліджено плоскі шаруваті структури та матричні дисперсні системи з двошаровими включеннями сферичної та еліпсоїдальної форми, в яких ядром включення є нелінійний діелектрик з кубічною нелінійністю, оболонкою - метал, а матрицею - лінійний діелектрик без поглинання. Виконано розрахунок пропускаючих та розсіювальних властивостей тонких (~ 1 мкм) плівок на основі КНДМ у разі підключення їх до постійного потенціалу (~ 10 В). Максимальне значення коефіцієнта пропускання T для деяких плівок може досягти значення ~ 70 % за умов T = 5 % та відсутності постійного поля. Особливо детально проаналізовано власну оптичну бістабільність (ВОБ) в КНДМ. Для всіх систем, вивчених автором, досліджено умови виникнення ВОБ, проведено числові розрахунки області їх існування. Показано, що ВОБ виникає лише в області частот, де існують поверхневі плазмони в системі. З'ясовано вплив процесів загасання в КНДМ, форми включень, а також ступеня заповнення на характер виникнення ВОБ в КНДР і на межі існування бістабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В378.25,022
Шифр НБУВ: РА320995

Рубрики:

      
18.

Давидова А.Г. 
Особливості формування алергічних захворювань у підлітків: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.Г. Давидова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Оптимізовано підходи щодо профілактики алергічних захворювань (АЗ) на підставі ранньої діагностики з використанням принципів міжнародної стандартизованої програми ISAAC (International Study of Asthma and Allergies in Childhood) і вивчення клініко-параклінічних особливостей їх формування протягом підліткового періоду. Проведено динамічне дослідження розповсюдженості, структури та клініко-параклінічних маркерів формування АЗ бронхіальної астми, алергічного риніту й атопічного дерматиту) протягом трьох років підліткового періоду. Доведено високу чутливість і специфічність окремих питань анкети ISAAC і прогностичну цінність позитивних тестів у ранній діагностиці алергопатології у підлітків. Встановлено вплив обтяженого сімейного анамнезу, медико-біологічних і соціально-побутових провідних регіональних факторів ризику на розвиток АЗ. Запропоновано програму оптимізації профілактики алергічних захворювань і доведено її ефективність на підставі динамічного дослідження клінічних і функціональних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2 +
Шифр НБУВ: РА358469

Рубрики:

      
19.

Давидович Л. Я. 
Політика Республіки Індія щодо країн пострадянського простору (1991 - 2004 рр.): автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л. Я. Давидович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування політики Індії щодо країн пострадянського простору (ПРП) у взаємозв'язку з завданнями зовнішньої політики незалежної України. Особливу увагу приділено дослідженню пріоритетних напрямів політики Індії щодо країн ПРП, вивченню основних передумов її формування та засобів реалізації. Встановлено, що на ПРП основні напрями політики Індії - Російська Федерація та Центральноазійські республіки, другорядне місце відведено радянськіим республікам - державам Східної Європи, зокрема Україні, а також країнам Балтії та Кавказу в постбіполярний період. Визначено, що формування зовнішньополітичних пріоритетів Індії на ПРП відбувалося, значною мірою, на базі здобутків індо-радянських відносин та обумовлено високою концентрацією на зазначених напрямках - коротко- та довготермінових національних інтересів Республіки. Обгрунтовано доцільність гарантування енергетичної безпеки Індії, боротьбу з міжнародним тероризмом та сепаратизмом, інтенсифікацію економічного та військово-технічного співробітництва з потужними міжнародними партнерами та здобуття їх підтримки під час вирішення питання про набуття Індією статусу постійного члена Ради Безпеки ООН. Встановлено, що Індія здійснює співробітництво з країнами ПРП на рівні двостороннього співробітництва та в контексті багатосторонньої дипломатії (міжнародні організації, форуми, конференції). Доведено, що основні напрями політики Індії на ПРП - Російська Федерація та держави Центральноазійського регіону, Україна не відіграє значної ролі у зовнішньополітичній стратегії Індії постбіполярного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД),9(4/5)
Шифр НБУВ: РА382082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Давидова М.В. 
Права людини та громадянина в сучасних демократіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Давидова ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2004. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз політики сучасних правових, соціальних держав у сфері охорони і захисту прав людини і громадянина, з'ясовано об'єктивну необхідність розширення складу суб'єктів правозахисної діяльності. Досліджено практику сучасних правових держав щодо реалізації прав людини і громадянина. Систематизовано основні підходи щодо класифікації держав за ступенем активності реалізації соціально-економічних прав. Розглянуто сучасні концепції демократії, засновані на ідеї прав людини. Обгрунтовано, що права людини є одним з основних критеріїв порівняльного вивчення демократій і в цілому політичних систем. Показано, що нова епоха розвитку особистості й суспільства поставили в порядок денний питання про доповнення діапазону прав людини інформаційними правами. Досліджено політику України в галузі прав і свобод людини й громадянина. Проаналізовано наявні в Україні інститути захисту прав людини і громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА328305

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського