Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (205)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕГТЯРЬОВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дегтярьов 
Вивчення протеїногенних властивостей культур M. bovis та удосконалення способу виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для ссавців: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ігор Миколайович Дегтярьов ; УААН; Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.216 + П873.216-911-1
Шифр НБУВ: РА361966

Рубрики:

      
2.

Дегтярьова Л. А. 
Вплив генотипічних чинників на клінічні проявлення та плин хронічного верхівкового періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. А. Дегтярьова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено поширеність хронічного верхівкового періодонтиту (ХВП) у кримській популяції, що складає 54,3 %, інтенсивність ХВП - 2,33. Стан навколоверхівкових тканин зуба оцінено за допомогою даного комплексного апікального індексу, визначено ступінь активності перебігу ХВП. Виявлено взаємозв'язок між АВО-належністю, імуногенетичними відношеннями та перебігом і клінічними проявленнями ХВП. Висвітлено алельні варіанти маркера D6S2414 (7/7, 6/7, 10/11) та алельні варіанти маркера GATA 163В10 (2/2, 6/6, 3/4, 4/6), які схильні до розвитку ХВП. Показано виражене збільшення частоти осіб із ХВП, які відносяться до гіперстенічного й астенічного соматотипів (56,67 +- 3,42) % і мають підвищений ступінь гомозиготності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА374537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дегтярьов М.О. 
Вплив паратипових факторів на морфофункціональний статус молочної залози та якість молока у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.О. Дегтярьов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень по впливу підлог і стін різних конструкцій і застосування сучасних санітарно-гігієнічних засобів на підвищення морфофункціонального статусу молочної залози та якості молока у корів, здоров'я нетелів та подальшу продуктивність і маститостійкість первісток. Експериментально доведено та теоретично обгрунтовано доцільність застосування масажу вимені нетелів і первісток, що дозволяє у значній мірі компенсувати негативний вплив несприятливих умов утримання. Застосування безприв'язно-боксового утримання нетелів з організацією масажу вимені сприяє більш повному розвитку морфологічних, морфометричних ознак вимені, що підвищує продуктивність і якість молока у тварин та зменшує захворюваність їх маститом на 31,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64-60,022

Рубрики:

      
4.

Дегтярьова Г.А. 
Гуманізація навчального процесу в основній школі засобами інформаційних технологій (на прикладі предметів гуманітарного циклу): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Г.А. Дегтярьова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми гуманізації освіти, зокрема, питання теоретичного обгрунтування гуманізації навчального процесу в основній школі засобами інофрмаційних технологій. З'ясовано відповідність чинників даних технологій засадам гуманізації освіти. Визначено функції інформаційних технологій у процесі реалізації принципів гуманізації навчання, а також напрями гуманізації навчального процесу засобами даних технологій. Запропоновано технології застосування всіх визначених способів гуманізації навчання окремо та в комплексі. Обгрунтовано та експериментально перевірено способи впровадження інформаційних технологій безпосередньо в навчальний процес і в самостійну роботу учнів, що відповідають гуманістичній парадигмі освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч421.253 +
Шифр НБУВ: РА348469

Рубрики:

      
5.

Дегтярьова І.О. 
Домінанти державної політики розвитку місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.О. Дегтярьова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено необхідність запровадження нової парадигми місцевого самоврядування, що полягає у задоволенні потреб та інтересів громадян, а також удосконаленні суспільних взаємовідносин на рівні територіальної громади. Розроблено нові теоретико-методологічні засади щодо функціонування системи місцевого самоврядування в Україні та обгрунтовано фактори його ефективного здійснення. Проаналізовано сучасний стан і перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні у контексті зарубіжного досвіду. Запропоновано технологію впровадження принципу субсидіарності на рівні місцевого самоврядування, яка реалізується через статути громад за умов форми прямої демократії органами самоорганізації населення. Обгрунтовано доцільність упровадження "внутрішнього контролю" за діяльністю органів місцевого самоврядування як складової системи контролю у місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА338901

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дегтярьова Л. М. 
Запобігання сходу з рейок спеціального рухомого складу шляхом створення комплексної системи протидії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / Л. М. Дегтярьова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено питання протидії сходу коліс спеціального рухомого складу з рейок за рахунок вдосконалення конструкції профілей колісних пар і створення комплексної системи протидії сходу. Запропоновано вдосконалені математичні моделі просторових коливань спеціалізованих вантажних вагонів. Розглянуто контакт обох коліс колісної пари з рейкою, за умови одноточкового гребеневого контакту на одному колесі та двоточкового на іншому. Визначено систему протидії сходу з рейок коліс спеціального рухомого складу, яка містить такі елементи: колісна пара з контргребенем, датчики, які контролюють положення коліс відносно рейкової колії та блок управління, який має безпосередній зв'язок з гальмівною системою та з системою оповіщення, що знаходиться в кабіні машиніста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-082.031 + О275.89
Шифр НБУВ: РА377577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дегтярьова О.В. 
Клініко-діагностичне значення неоптерину у хворих на гострий коронарний синдром: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Дегтярьова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено динаміку рівнів неоптерину, цитокінів і C-реактивного білка (CРБ), їх участі у дестабілізації ішемічної хвороби серця (ІХС) у хворих з різними клінічними варіантами гострого коронарного синдрому (ГКС). Досліджено питання прогнозування тяжкості перебігу та виникнення ускладнень у таких хворих, впливу на ці показники та виникнення ускладнень за прийому аторвастатину у дозі 20 і 40 мг/добу. Для хворих на ГКС характерними є підвищення активності моноцітарно-макрофагальної та цитокінової ланок імунної системи. Показано, що гіперсекреція неоптерину, CРБ, інтерлейкіну-6 (ІЛ-6), ІЛ-8 та ІЛ-10 наявна у хворих з усіма клінічними варіантами ГКС. Зі зростанням ступеня тяжкості ГКС рівні неоптерину, CРБ, ІЛ-8 та ІЛ-6 збільшувалися від нестабільної стенокардії (НС) до гострого коронарного синдрому з підйомом ST (ГКСЗПST). Відзначено, що за наявності НС вміст протизапального цитокіну ІЛ-10 різко збільшувався, у разі ГКС без підйому ST зменшувався, за ГКС з підйомом ST був нижче рівня контрольної групи. Показано підвищення активності неоптерину, ІЛ-6, ІЛ-8 та CРБ у групі спостереження з ускладненим перебігом ГКС (виникнення ранньої післяінфарктної стенокардії, гострої лівошлуночкової недостатності, кардіоваскулярної смерті, розвиток повторного інфаркту міокарда) у порівнянні з хворими з неускладненим перебігом ГКС та особами групи контролю. З'ясовано, що рівень прозапального ІЛ-10 у пацієнтів групи ускладненого перебігу був мінімальним та вірогідно нижче за осіб контрольної групи, та групи спостереження з неускладненим перебігом ГКС. Відзначено кореляційні зв'язки різного ступеня за кожного клінічного варіанта ГКС між рівнями неоптерину, цитокінів і CРБ, а також у групах спостереження залежно від виникнення ускладнень. На підставі результатів дослідження виявлено, що навіть на фоні терапії аторвастатином у дозі 20 мг/добу рівні неоптерину та маркерів запалення знижувалися. Але висока ефективність аторвастатину, що до імунозапального процесу зумовлена не гіполіпідемічною дією, а плеотропними ефектами, власною протизапальною дією. Вірогідне зниження рівня неоптерину, інтерлейкінів і CРБ відбувалось у групі хворих, що одержували аторвастатин у дозі 40 мг/добу, що обгрунтовує доцільність раннього (з першої доби госпіталізації) призначення аторвастатину хворим з ГКС за цієї дози. З урахуванням ролі неоптерину, інтерлейкінів і CРБ у дестабілізації атеросклеротичного процесу та виникнення ГКС, необхідно використовувати вплив аторвастатину на зниження цих показників як патогенетичний компонент лікування. За результатами дослідження встановлено, що протизапальний ефект аторвастатину розвився через 28 днів спостереження та виникнення ускладнень перебігу ГКС (випадків ранньої післяінфарктної стенокардії, гострої лівошлуночкової недостатності, кардіоваскулярної смерті, повторного інфаркту міокарда) у хворих, що одержували початкову дозу аторвастатину 40 мг/добу було вірогідно менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.14-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА357991

Рубрики:

      
8.

Дегтярьов В. В. 
Колоїдно-хімічна характеристика гумусово-акумулятивного грунтотворення і родючості природних й агрогенних чорноземів Лівобережного Лісостепу та Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. В. Дегтярьов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Вирішено важливу науково-практичну проблему: охорона, збереження та підвищення родючості чорноземних фунтів України. Доведено, що колоїдно-хімічна характеристика гумусу чорноземів дає змогу діагностувати два типи гумусово-акумулятивного грунтотворення на класифікаційному рівні: природний й агрогенний. Розширено та поглиблено закономірності формування гумусового стану чорноземів типових Лівобережного Лісостепу та чорноземів звичайних Приазов'я України в природних та агроекосистемах. Вперше обгрунтовано кількісний показник для визначення інтенсивності антропогенного навантаження на грунти. Показано напрями оцінки родючості чорноземів на базі колоїдно-хімічної характеристики гумусу. Доведено можливість використання діагностичних показників агроекологічного стану чорноземів для здійснення їх моніторингу. Встановлено роль окремих компонентів органічної частини грунту в утворенні мікро- та макроструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П034.17-2
Шифр НБУВ: РА374572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дегтярьов С.І. 
Матеріали повітових судів Лівобережної України як історичне джерело (кінець XVIII - 60-ті рр. XIX ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.І. Дегтярьов ; Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити комплексне дослідження інформаційонго потенціалу матеріалів повітових (повітових земських) судів, що функціонували на території Лівобережної України з кінця XVIII ст. до 1860-х рр. З'ясовано ступінь збереженості даного джерела в архівосховищах України та Росії. Визначено напрямки історичних досліжень, де його доцільно використовувати. Проведено загальний джерелознавчий аналіз документації повітових судів. Виявлено, класифіковано та систематизовано блоки документів, що містять інформацію соціально-економічного, історико-краєзнавчого, генеалогічного та біографічного характеру. За результатами дослідження зроблено висновок, що вони достатньою мірою є інформативними та вірогідними, їх потенціал дає змогу реконструювати родовиди, біографії, різні аспекти соціально-економічного життя українців, зокрема, представників української еліти, уточнити дані з регіональної історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46/47-5,01 + Т211(4УКР)46/47 + Х2(4УКР)5-629.111 +
Шифр НБУВ: РА360646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дегтярьова Ю.В. 
Методи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Дегтярьова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах. Визначено складність розробки та впровадження інновацій, запропоновано методи управління процесами даного виду діяльності за умов нестабільного ринкового середовища. Розглянуто методи оптимізації портфеля інноваційно-інвестиційних проектів, заснований на застосуванні імітаційної моделі оптимальної динаміки інноваційної діяльності підприємств. Проведено розрахунок показників ефективності використання ресурсів у певний інтервал часу реалізації проектів на основі прибутковості кожного із проектів за мінімальної витрати коштів підприємств. Викладено метод оцінки та прогнозування фінансових результатів реалізації інноваційної продукції. Описано стохастичну однопродуктову модель, яка допомагає спрогнозувати обсяг реалізації даної продукції та визначити очікуваний обсяг прибутку з урахуванням діяльності конкурентів на ринку. Висвітлено методи вибору оптимальної стратегії реалізації інвестиційного проекту за умов ризику та невизначеності, що допомагає, залежно від обраного критерію, визначити функції розвитку ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21 + У9(4УКР)301-56-21 +
Шифр НБУВ: РА353243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дегтярьова Ю.В. 
Методика навчання студентів вищих немовних навчальних закладів читання англійською мовою для ділового спілкування: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.В. Дегтярьова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено курс інтегрованого навчання майбутніх фахівців немовного профілю англійського ділового мовлення як цілісного інтегрованого та взаємопов'язаного комплексу методик формування навичок і вмінь говоріння, читання, аудіювання та письма з пріоритетом читання. Конкретизовано мету навчання читання для ділового спілкування. Проаналізовано вплив використання відеофонограм на формування вміння читання. Розроблено систему вправ для навчання ділового спілкування з пріоритетом читання. Створено дві моделі навчання читання англійською мовою для ділового спілкування у взаємозв'язку з іншими видами мовленнєвої діяльності. Здійснено експериментальну перевірку ефективності запропонованої методики навчання ділового спілкування з пріоритетом читання й обгрунтовано доцільність її застосування у ВНЗ України для фахової підготовки студентів, що володіють іноземною мовою на рівні не нижче B1 за загальноєвропейською шкалою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33 +
Шифр НБУВ: РА345867

Рубрики:

      
12.

Дегтярьова Т.О. 
Мовні засоби вираження імпресіонізму в художньому тексті (на матеріалі творчості О.С.Гріна): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.О. Дегтярьова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На матеріалі прозових творів О.С.Гріна (повісті-феєрії "Червоні вітрила" та роману "Та, яка біжить хвилях") досліджено мовні засоби вираження імпресіонізму на фонетичному та лексичному рівнях. Проаналізовано явище фонетичного символізму, тобто здатність звуків викликати певні незвукові асоціації. Обговорено собливості звуко-колірного символізму. У контексті індивідуального сприйняття світу письменником розглянуто особливості використання лексичних одиниць у портретних і пейзажних описах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Грін, О.С. 534 + Ш141.2-72 Грін, О.С.
Шифр НБУВ: РА318546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дегтярьова І.Б. 
Наукові основи підвищення ефективності еколого-економічних систем з урахуванням синергетичних ефектів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.Б. Дегтярьова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність врахування синергетичних ефектів для підвищення ефективності функціонування еколого-економічних систем (ЕЕС). Проаналізовано існуючі підходи до визначення синергетичних ефектів, зумовлених діяльністю суб'єктів господарювання. Запропоновано визначення понять "еколого-економічна система" та "синергетичний ефект у еколого-економічній системі". Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання синергетичних ефектів у ЕЕС, який передбачає врахування екстернальних ефектів. Обгрунтовано необхідність застосування коригувальних коефіцієнтів для визначення синегетичних результатів діяльності економічних суб'єктів. Удосконалено методичні підходи до класифікації синергетичних ефектів у ЕЕС, що дозволяє розробити інструменти організаційно-економічного характеру для формування еколого-орієнтованої економічної політики, показники оцінювання ефективності функціонування ЕЕС, які уможливлюють більш точне врахування інтернальних і екстернальних ефектів. На прикладі інвестиційних проектів Сумщини апробовано розроблені показники оцінювання ефективності функціонування ЕЕС і визначено напрями збільшення синергетичних результатів у даному регіоні. Запропоновано механізм управління процесами функціонування ЕЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА364707

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дегтярьова О.М. 
Науково-методичне забезпечення моніторингу фінансово-бюджетної дисципліни підприємств дорожнього будівництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.М. Дегтярьова ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено суть моніторингу та його місце в управлінні, сформовано концепцію моніторингу. Розроблено методичний апарат оцінювання фінансово-бюджетної дисципліни, який передбачає формування інформаційної моделі, системи показників оцінювання стану та його критеріїв. Встановлено межі стану фінансово-бюджетної дисципліни, на основі розробленої матриці управлінських дій запропоновано заходи щодо підищення її рівня. Запропоновано механізм підвищення стану фінансово-бюджетної дисципліни підприємств дорожнього будівництва на основі виділення коштів для фінансування дорожньо-будівельних об'єктів з урахуванням результатів показників оцінювання її стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532 + У9(4УКР)311.373.0-93
Шифр НБУВ: РА372054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дегтярьова Л.В. 
Пептична виразка дванадцятипалої кишки в осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: структурні прояви патоморфозу, особливості морфогенезу, прогностичні аспекти: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / Л.В. Дегтярьова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано значущі етіологічні та патогенетичні чинники пептичної виразки (ПВ) дванадцятипалої кишки (ДПК) в учасників післяаварійних робіт та мешканців територій, забруднених радіонуклідами. Показано особливості змін агресивних і захисних чинників щодо слизових оболонок (СО) шлунка й ДПК у дослідженні перебігу недуги в постраждалих. Доведено невідворотність подальшого розвитку патологічних процесів у СО шлунка та ДПК, поєднаність неопластичних і прискорених інволюційних змін. Морфологічно верифіковано участь іонізуючих променів у генезі патології. Визначено діагностичні критерії, інформативні щодо осіб з "чорнобильським анамнезом", аргументовано прогностичні аспекти й скерованість лікувально-діагностичних і профілактичних заходів. Сформульовано концепцію морфогенезу ПВ ДПК у постраждалих від аварії на ЧАЕС. Створено бази патоморфологічних даних, які не мають аналогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.204.6-2 +
Шифр НБУВ: РА324180

Рубрики:

      
16.

Дегтярьов С.П. 
Поведінка інтерфейсів у деяких математичних моделях фільтрації: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.02 / С.П. Дегтярьов ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2010. — 26 с. — укp.

Одержано точні необхідні та достатні умови миттєвого виникнення інтерфейсів у задачах Коші для вироджених і сингулярних квазілійних параболічних рівнянь з абсорбцією. Вивчено вплив неоднорідності середовища та неоднорідності абсорбції на явище миттєвого виникнення інтерфейсу. Доведено гладкість інтерфейсу розриву коефіцієнтів для розв'язку параболічного рівняння з розривними коефіцієнтами та розривним джерелом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622,0
Шифр НБУВ: РА373839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дегтярьов 
Розробка магнітометричних методів та модульних систем вимірювання дипольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Олександр Валентинович Дегтярьов ; Севастопольський національний ун-т ядерної енергії та промисловості. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322
Шифр НБУВ: РА359139

Рубрики:

      
18.

Дегтярьов В.В. 
Розробка точечних методів і засобів вимірювання діпольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.В. Дегтярьов ; Харк. держ. НВО "Метрологія". — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки ефективних магнітометричних методів, способів і пристроїв контролю компонент діпольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля (ЗМП). Отримано математичні моделі мультиполів включно до п'ятої гармоніки. Розроблено на підставі мультипольного аналізу ЗМП восьми- та дванадцятиточечні магнітометричні методи і схемотехнічні рішення трьохканальних завадозахищених вимірювальних пристроїв, методи оцінки методичної похибки та завадозахищеності вимірювальних пристроїв, запропоновано способи вимірювання параметрів полярної діаграми, ЗМП кожного з електротехнічних пристроїв при їх сумісній роботі, максимального значення ЗМП багатофідерних розподілених щитів і технічних об'єктів у цілому. Результати можуть бути використані при розробці зособів вимірювання діпольних магнітних моментів джерел ЗМП, прогнозуванні їх метрологічних характеристик, контролі електромагнітного стану в зонах енергетичних та промислових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З222.1-5

Рубрики:

      
19.

Дегтярьов А.В. 
Селекція поперечних мод в квазіоптичних металохвилевідних резонаторах субміліметрових лазерів з оптичним накачуванням: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Дегтярьов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 15 с. — укp.

Досліджено селекцію поперечних мод у комбінованому резонаторі, шо містить два круглих металевих хвилеводи, сполучені системою поворотних дзеркал. Теоретично показано й експериментально підтверджено, що метод діафрагмування плоского дзеркала системи поворотних дзеркал дозволяє селектувати нижні моди у широкому спектральному діапазоні. Метод селекції за допомогою ділянки вільного простору дозволяє або зменшити втрати моди, яка селектується, або більшою мірою зменшити моди, однак цей метод можна застосовувати у вузькому діапазоні хвиль. Метод селекції неоднорідним дзеркалом дозволяє селектувати одну з вищих мод без збільшення її втрат. Розроблено та реалізовано субміліметровий лазер з оптичним накачуванням, що працює у широкому діапазоні довжини хвиль на базі квазіоптичного металохвилевідного резонатора з модовим селектором. Максимальна вихідна потужість лазера в одномодовому режимі становить не менше 40 % потужності, що досягається на тій же моді за багатомодового режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53 +
Шифр НБУВ: РА352597

Рубрики:

      
20.

Дегтярьова І.О. 
Стилістичний потенціал української постмодерністської прози: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.О. Дегтярьова ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено мову української постмодерністської художньої прози та відтворено своєрідний мовностилістичний портрет постмодерністської доби. Визначено екстралінгвальні параметри постмодерністської прози та засоби їх вербалізації. Проаналізовано стильові домінанти та стилістичні ресурси постмодерністського прозового тексту. Розкрито естетичну роль та стилістичне значення продуктивних мовних одиниць і стилістичних фігур. Охарактеризовано карнавальність і засоби карнавалізації художньої мови. Обгрунтовано обсяг поняття "мовний стиль української постмодерністської прози".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА368019

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського