Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (1418)Книжкові видання та компакт-диски (1016)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕЙНЕК$<.>+<.>A=ДМИТРИ$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дейнеко Т.О. 
Інформаційний бізнес як інноваційний засіб розвитку економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.О. Дейнеко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному вивченню особливостей інформаційного бізнесу та інформаційно-комунікаційних технологій, їх динаміки розвитку, інфраструктури, ринків і ролі, яку вони відіграють у сучасній економіці України. Наведений комплексний аналіз інформаційного бізнесу та інформаційно-комунікаційних технологій. Досліджені об'єкти, засоби, середовище й умови здійснення регіональної науково-технічної політики. Розроблені методичні підходи та інструментарій обгрунтування пріоритету інформаційного бізнесу як інноваційного засобу розвитку економіки України. Сформульовані основні напрямки вдосконалення існуючої інфраструктури інформаційного бізнесу та інформаційно-комунікаційних технологій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4

Рубрики:

      
2.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
3.

Дейнеко 
Економічні проблеми розвитку харчової промисловості України та її регіонів: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / Людмила Вікторівна Дейнеко ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.7
Шифр НБУВ: РА308154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дейнека С.Є. 
Токсиколого-гігієнічні аспекти застосування методу культур клітин при комплексному вивченні сполук металів та оцінці засобів цитопротекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.Є. Дейнека ; АМН України; Ін-т медицини праці. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності корекції та індивідуальної профілактики спричинюваної металами професійної та екозалежної патології шляхом наукового обгрунтування можливості, доцільності та ефективності використання поетапного скринінгового пошуку засобів, які проявляють протективну активність стосовно токсичної дії сполук металів. Науково обгрунтовано та експериментально доведено можливість й ефективність застосування культури клітин як тест-об'єкта для скринінгового пошуку in vitro речовин та факторів, які проявляють цитопротективну дію щодо токсичного впливу металів. Встановлено, що препарати природного походження - суспензія обніжжя бджолиного та настоянка ехінацеї пурпурової, протективну активність яких стосовно токсичного впливу сполук металів вперше виявлено in vitro на культурах клітин та доведено експериментально на лабораторних тваринах і під час корекції спричинених свинцем порушень у дошкільників, можуть застосовуватись з лікувально-профілактичною метою у разі інтоксикації металами різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.41
Шифр НБУВ: РА310556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дейнеко Л.М. 
Розробка наукових основ зміцнювальної обробки сполучних деталей нафтогазопроводів і виробів спеціального призначення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Л.М. Дейнеко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробкам теоретичних основ процесів структуроутворення у маловуглецевих низьколегованих, вуглецевих та легованих сталях у процесі зміцнювальної термічної обробки за розробленими технологіями. Розроблено та проведено дослідно-промислову апробацію режимів, технології термічного зміцнення сполучних деталей магістральних трубопроводів діаметром до 1420 мм на тиск до 12,0 МПа, а також конструктивно-технологічні параметри пічного та гартівного обладнання, охолоджувальних середовищ на водній основі, на підставі яких виконано проект спеціалізованого термічного цеху щодо головного у СНД виробництва сполучних деталей трубопроводів - ВО "Трубодеталь". Вперше в Україні розроблено та апробовано комплексну технологію термічної обробки спеціальної трубної заготовки, яка дозволила створити в Україні виробничі потужності з виготовлення спеціальної техніки. Створено та пройшли дослідно-промислову апробацію нові способи термічної обробки інструмента гарячого деформування. Запропоновано з метою апробації нетрадиційні методи підвищення міцності та теплостійкості металу за рахунок субструктурного зміцнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-04-060.131
Шифр НБУВ: РА309296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Дейнеко Н.А. 
Підвищення ефективності функціонування пристроїв управління і захисту електротехнічних комплексів за рахунок удосконалення системи їх контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Н.А. Дейнеко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто джерела похибок системи контролю, проведено класифікацію та оцінено ступінь їх впливу на кінцеві результати контролю технічного стану пристроїв керування та захисту в електротехнічних комплексах (ЕТК) міського електричного транспорту (МЕТ) за умов визначення якості їх функціонування. На підставі отриманих аналітичних залежностей доведено, що мінімізація числа параметрів контролю за інформативною значимістю має деяку абстрактність. З метою вибору контрольних параметрів пристроїв ЕТК МЕТ обгрунтовано необхідність проводити їх додаткову мінімізацію за ймовірністю безвідмовної роботи пристроїв за цими параметрами. Запропоновано для оцінювання технічного стану пристроїв керування та захисту ЕТК МЕТ за умов експлуатації використовувати метод допускного контролю, який дозволяє у порівнянні з іншим методами спростити методику контролю та підвищити його вірогідність. Доведено можливість визначення величини сталого значення діагностичної напруги залежно від величини та тривалості струму, який протікає через ізоляцію, з метою використання отриманої інформації для оцінки технічного стану силових і вторинних кіл притроїв керування та захисту за умов експлуатації, що дозволяє скоростити тривалість контролю та виключити можливість ушкодження ізоляції під час випробувань. Запропоновано використовувати метод послідовних наближень як математичний апарат для дослідження пристроїв із зворотними зв'язками та жорсткими вимогами за вихідного параметру, що дозволяє одержати аналітичні вирази для визначення основних показників якості роботи й оптимізувати набір внутрішніх параметрів, придатних для оцінки технічного стану пристроїв. Розроблено кількісний критерій оцінки якості методик для контролю технічного стану пристроїв керування та захисту ЕТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О801.7
Шифр НБУВ: РА317778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дмитришин Б.Я. 
Особливості перебігу та лікування харчової алергії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.Я. Дмитришин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження з використанням специфічних алергологічних, імунологічних, бактеріологічних методик отримано нові дані про особливості розвитку та проявів харчової алергії у дітей віком від місяця до 3-х років. Визначено значимі алергени й основні клінічні еквіваленти даного захворювання. Доведено залежність важкості та гостроти проявів даної патології від дисбіотичних зсувів. Вперше створено математичну модель індивідуального прогнозування харчової алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-3
Шифр НБУВ: РА315846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дейнека А.М. 
Науково-методичні засади збалансованого розвитку лісогосподарського комплексу регіону (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.М. Дейнека ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж.. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано місце та роль лісових ресурсів у системі факторів забезпечення збалансованого розвитку регіону. Обгрунтовано методичні підходи до економічної оцінки лісових ресурсів як вихідної бази формування політики їх раціонального використання. Досліджено регіональну специфіку розвитку лісового господарства України, проведено комплексний аналіз сучасного стану лісокористування на Львівщині та показано наслідки його впливу на екологічну ситуацію. Зроблено оцінку соціально-економічної ефективності розвитку лісового господарства Львівщини. Визначено принципи та обгрунтовано концептуальні підходи щодо формування регіональної політики збалансованого лісокористування, розглянуто її місце у системі державної регіональної політики. Розроблено науково-методичні положення щодо регіональних програм збалансованого розвитку лісового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)34 +
Шифр НБУВ: РА322223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дейнека Р.М. 
Стабілізація швидкості гнучкого носія інформації в апаратурі магнітного запису: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Р.М. Дейнека ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено динаміку системи транспортування гнучкого носія інформації апаратури магнітного запису з метою встановлення впливу параметрів її елементів та структури на стабільність швидкості руху носія. Запропоновано та обгрунтовано розрахункову схему (динамічну модель) системи транспортування як єдину динамічну комплексну структуру у лінійній постановці, що містить двигун, стрічкопротягуючий механізм і регулятор; у цьому разі фізико-механічні властивості високополімерних кінематичних міжінерційних елементів зв'язку в механізмі ідентифіковано трьохелементною реологічною моделлю, для якої розроблено методики експериментального визначення числових значень параметрів її елементів. Розроблено методику моделювання та побудовано векторно-матричну математичну модель системи транспортування стрічки на макрорівні. З використанням методів змінних стану та структурних схем проведено дослідження вказаної моделі у частотній області, на даній основі встановлено залежність динамічних властивостей системи приводу носія від зміни її параметрів. Досліджено вплив різних типів регуляторів (пропорційний, диференціюючий, інтегруючий) на частотні характеристики системи. Проведено ряд експериментальних досліджень на базі створеного макету установки контролю робочого режиму пристроїв магнітного запису з використанням детонометра-аналізатора моделі 23ИМ і генератора сигналів зовнішнього збурення моменту двигуна Г6-28, що дозволило отримати спектрограми системи в області частот 0,2 - 300 Гц. Дослідження розроблених числових аналогів системи підтвердили їх адекватність реальним процесам із достатнім наближенням експериментальних і теоретичних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З871.3-5 +
Шифр НБУВ: РА326059

Рубрики:

      
12.

Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419

Рубрики:

      
13.

Дейнеко І.В. 
Застосування модифікованої внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії у комбінованому лікуванні хворих на рак ротової частини глотки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.В. Дейнеко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено модифіковану методику внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії у комбінованому лікуванні хворих на рак ротової частини глотки, що дало змогу підвищити ефективність лікування, знизити ступінь і частоту розвитку загальних і місцевих ускладнень у порівнянні з традиційними методиками. Вивчено особливості кровопостачання пухлин ротової частини глотки та з метою підвищення селективності уперше застосовано емболізацію артерій, які не живлять пухлину. Уперше застосовано внутрішньоартеріальну інфузію хіміопрепаратів за чотирьохкомпонентною схемою PBMF з використанням одночасної регіонарної гіперглікемії, а також визначено оптимальні дози та режими їх введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-5 +
Шифр НБУВ: РА328238

Рубрики:

      
14.

Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дмитришин Д.В. 
Методи робастного аналізу лінійних систем керування з післядією: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / Д.В. Дмитришин ; НАН України. Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження стійкості систем автоматичного керування з параметричною невизначенністю, зокрема в запізненнях. Розроблено алогоритм побудови множин, цілком розміщених в області стійкості простору запізнень характеристичного квазіполінома, на базі якого одержано достатні умови стійкості деяких класів систем керування з параметричною невизначеністю в запізнювальних компонентах. Вперше введено у науковий обіг новий клас сімейств квазіполіномів з непараметричною невизначеністю для моделювання не повністю ідентифікованих систем. Розроблено методику одержання достатніх умов стійкості систем керування з декількома запізнювальними непараметрично невизначеними компонентами зворотного зв'язку. Досліджено випадки, за яких необхідно використовувати дані умови. Вперше розроблено алгоритми дослідження стійкості систем з однією не повністю ідентифікованою запізнювальною складовою зворотного зв'язку з відомими степеневими моментами перехідної функції. Введено поняття міри робастої стійкості сімейства систем керування та створено алгоритми обчислення даної величини. Розроблено нові методи одержання достатніх умов робастої стійкості деяких класів систем, заданих у просторі станів диференціально-різницевими рівняннями, у термінах коефіцієнтів і запізнень. Удосконалено методику визначення точних оцінок показників якості сімейств систем керування з післядією: критичного запізнення, часу перехідного процесу та коефіцієнта підсилення. Одержані результати рекомендовано використовувати для розв'язання задач робастного аналізу, а також синтезу та моделювання деяких класів систем різної природи за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-16.4 +
Шифр НБУВ: РА337196

Рубрики:

      
16.

Дейнека О.Г. 
Управління паливно-енергетичним комплексом України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.Г. Дейнека ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 30 с. — укp.

Досліджено проблему формування управління паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), зокрема вугільної промисловості. Зроблено аналіз існуючих і перспективних можливостей ПЕК України. Розкрито причини недоліків роботи вугільної галузі як основи паливно-енергетичного комплексу України. Запропоновано конкретні заходи щодо подолання негативних причин, спричинених недоліками в організації управління, планування та державного регулювання. Розкрито новий напрямок, що взаємопов'язує розвиток ПЕК (вугільної промисловості) з забезпеченням енергетичної безпеки країни. Досліджено можливості запозичення закордонного досвіду, а також особливості національної економіки України щодо докорінної реструктуризації галузі з обов'язковим залученням комплексу організаційних, технічних і економічних заходів. Надано комплекс пропозицій і рекомендацій з проблем управління, планування та державного регулювання вугільної галузі, зниження соціальної напруженості в регіонах видобутку палива та можливості підвищення ефективності роботи підприємств у майбутні роки. Наголошено на соціально-економічній ролі взаємозалежного розвитку вугільної галузі та залізничного транспорту як базових галузей економіки, що визначають загальне та взаємне зниження витрат й очікуване підвищення продуктивності праці. Зазначено, що ефективність запропонованих рекомендацій обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-21 +
Шифр НБУВ: РА338791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Дейнеко Д.Є. 
Лужні базальтовмісні цементи та бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.Є. Дейнеко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості отримання лужних базальтовмісних в'яжучих композицій. Проаналізовано взаємозв'язок між компонентним складом в'яжучих композицій, умовами тверднення та властивостями розроблених матеріалів. Визначено склади в'яжучих композицій залежно від виду базальтового та лужного компонентів. Описано технологію виготовлення важкого бетону на основі лужного базальтовмісного цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н325.6 + Н331.5 + Н626.102.15 +
Шифр НБУВ: РА341685

Рубрики:

      
19.

Дмитришин Л.Я. 
Метафоричні структури у творчості поетів Празької школи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Я. Дмитришин ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Описано семантику та структуру метафор, використаних у творах О.Лятуринської, Є.Маланюка, О.Ольжича, О.Стефановича, О.Теліги. Аналіз лексико-асоціативного поля ключових у творчості "пражан" образів показано, що метафори з базовим компонентом "вогонь" пронизані націєтворчим пафосом, вольові імперативи втілюють метафоричні перенесення ознак зброї, металу, каменю на емоційний та інтелектуальний стан людини, образи сонця, місяця, зір, осені представлені амбівалентно - відповідно до народних уявлень вони є елементом гармонійно створеного світу та супроводжуються конотаціями замилування або ж, навпаки, ототожнюються з потворою, звіром і характеризуються базовими компонентами "кров, пожежа". Ці типові особливості метафор об'єднують ідіостилі "пражан" в ідіолект. Аналіз формально-синтаксичної структури метафор "пражан" виявив поширеність у їх поезії двочленних і тричленних конструкцій, метафоричних ланцюжків, ускладнених конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335
Шифр НБУВ: РА345785

Рубрики:

      
20.

Дмитриченко Л.А. 
Структура суспільного виробництва: соціально-економічний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.А. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного політико-економічного дослідження структури суспільного виробництва, природи, сутності та чинників структурних процесів і зрушень в трансформаційній економіці, їх особливостей, механізмів формування та реалізації за сучасних умов України. Систематизовано основні поняття проблеми структури суспільного виробництва, визначено сутність економічної категорії "структура суспільного виробництва", розмежовано кількісний, якісний, відтворювальний і функціональний аспекти аналізу даної категорії. Проаналізовано первинну структурну ланку суспільного виробництва, виявлено основні тенденції структурних процесів, що відбуваються в українській економіці. Висвітлено концептуальну модель державного регулювання структурних процесів за умов соціально-економічних трансформацій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.27 +
Шифр НБУВ: РА342531

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського