Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (280)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМИДОВ$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демидова А. М. 
Господарсько-правовий захист банківської системи від зловживань з боку недобросовісних позичальників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. М. Демидова ; Міжрегіонал. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення загроз банківській системі від зловживань правом з боку недобросовісних позичальників, наслідком чого є реальна вірогідність спричинення (а нерідко і завдання дійсної) шкоди банківським установам. Подано пропозиції теоретичного та практичного характеру з нейтралізації даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.6
Шифр НБУВ: РА384250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Демидович 
Державне регулювання інвестиційної діяльності в промисловості: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Володимир Вікторович Демидович ; Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т держ. та муніципального управління". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА354049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Демидова 
Динаміка резистентності штамів Helicobacter Pylori до антибіотиків та ефективність лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки у мешканців Львівщини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Анна Леонідівна Демидова ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА362180

Рубрики:

      
4.

Демидова І. А. 
Інформаційне забезпечення стійкого економічного розвитку машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. А. Демидова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні питання організації інформаційного забезпечення стійкого економічного розвитку машинобудівного підприємства. Наведено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів стійкого економічного розвитку. Визначено елементи інформаційного забезпечення стійкого економічного розвитку. Розроблено концепцію інформаційного забезпечення стійкого економічного розвитку машинобудівного підприємства, яка базується на моделі інформаційного забезпечення та збалансованій системі показників. Удосконалено модель та запропоновано методику інформаційного забезпечення стійкого економічного розвитку на прикладі трьох машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1 ф121
Шифр НБУВ: РА377701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Демидов С.Ю. 
Історіографія історії Української Повстанської Армії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Ю. Демидов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичні концепції, схеми, тенденції, а також основні етапи у вивченні діяльності Української Повстанської Армії (УПА). Історіографію історії УПА представлено як безперервний процес вивчення, який відображає обставини та зміни, які відбувалися у другій половині XX ст. у країнах Східної та Центральної Європи. Оскільки масштаби та значення діяльності УПА виходили за межі українських земель, вона стала предметом уваги декількох історіографій - радянської, української діаспорної, польської. Зауважено, що після падіння СРСР інтерес до історіографії УПА зріс, перетворивши її на предмет гарячих історичних дискусій в українській, російській, польській, білоруській та західній (північноамериканській і західноєвропейській) історіографіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63г +
Шифр НБУВ: РА334923

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
6.

Демидович О.В. 
Математичні моделі оптимального розподілу інформаційних ресурсів серед вузлів обчислювальних мереж та методи їх реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Демидович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Побудовано математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж, що на відміну від існуючих не залежать від схеми обробки запитів у вузлах. Доведено теорему для апріорної оцінки числа копій файлів розподіленої бази даних, що зменшує розмірність задач математичного програмування, отриманих внаслідок побудови моделей. Розвинуто теоретичну базу застосування генетичних алгоритмів у задачах математичного програмування. Створено систему підтримки прийняття рішень для розташування файлів на серверах локальних обчислювальних мереж. Розроблено алгоритми маршрутизації, в процесі використання яких не виникає перевантаження каналів зв'язку в мережах передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.315
Шифр НБУВ: РА315934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Демидов О.А. 
Науково-практичні основи формування сприятливого інвестиційного клімату регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.А. Демидов ; Чернігів. держ. технолог. ун-т. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність і зміст інвестиційного клімату регіону, визначено змістовні характеристики його складових, поглиблено понятійний апарат дослідження, зокрема, уточнено сутність понять інвестування, інвестиційної діяльності, інвестиційного потенціалу, інвестиційної привабливості. Виявлено та систематизовано джерела та фактори формування сприятливого інвестиційного клімату регіону, доповнено локальну систему принципів побудови та функціонування механізму регулювання інвестиційної сфери, узагальнено методичні підходи до оцінки рівня його інвестиційної привабливості. Досліджено структурні особливості інвестиційної діяльності в регіонах України, проведено аналіз і оцінку інвестиційного клімату Наддніпрянщини, виявлено особливості регулювання інвестиційної діяльності в контексті інвестиційної безпеки країни та її регіонів. Визначено інвестиційні перспективи Черкащини та Полтавщини за результатами проведеного дослідження та SWOT-аналізу. Визначено шляхи активізації інвестиційної діяльності в економіці регіонів України, удосконалено організаційний механізм підвищення рівня сприятливості інвестиційного клімату регіону, проведено моделювання оцінки впливу інвестиційного клімату на регіональний соціально-економічний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА369574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Демидова Т.А. 
Особливості формування уявлень про майбутню сім'ю у старшокласників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.А. Демидова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено поняття "уявлення про сім'ю". Обгрунтовано процес статево-рольової ідентифікації як основного механізму формування уявлень старшокласників про майбутню сім'ю. Визначено структуру (когнітивний, емоційно-оцінний і поведінковий компоненти) уявлень про сім'ю, виявлено критерії (знання функцій сім'ї, ідентифікація родини з майбутньою сім'єю, ідентифікаційна поведінка, способи вирішення конфліктів у сімейних ситуаціях), показники (зміна семантичних просторів), рівні знань (недостатній, задовільний, достатній) та ідентифікації уявлень (низького, середнього, високого) старшокласників про майбутню сім'ю. Розроблено та науково обгрунтовано програму активного цілеспрямованого соціально-психологічного навчання, яка сприяє послабленню статево-рольової ідентифікації в родині та розширенню компонентів уявлень про майбутню сім'ю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + Ч421.358 +
Шифр НБУВ: РА323713

Рубрики:

      
9.

Демидов І. В. 
Підвищення ефективності управління потоками в транспортних мережах з мультипротокольною комутацією за мітками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / І. В. Демидов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше одержано аналітичні вирази та математичні моделі для процесу маршрутизації, які враховують прогнозоване завантаження каналів мережевої системи, одержане за допомогою аналізу її топології методами теорії графів з застосуванням матричного числення. Удосконалено модель транспортної MPLS-мережі з урахуванням у потоковій матриці ефекту гіперагрегації трафіку для заданої топологічної структури, що дозволило одержати залежності коефіцієнта блокування інформаційних потоків для умов низької, середньої та високої завантаженості мережевої системи за використання потенційно доступних ресурсів пропускної спроможності. Розвинуто теоретичні основи та концепцію побудови оптичної транспортної платформи на підставі методів багатофазного оптичного кодового мультиплексування каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71
Шифр НБУВ: РА375008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Демидович Л.С. 
Політика радянської влади щодо православної церкви в Україні в період НЕПу (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Демидович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу джерел і літератури зроблено спробу об'єктивно проаналізувати політику радянської влади щодо православної церкви в Україні у 1921 - 1928 рр. З'ясовано ступінь дослідженості проблеми в історичній науці. Розглянуто процес формування та діяльності різного роду державних органів влади, що мали вирішувати церковні питання, досліджено їх повноваження та компетенцію. Визначено роль у реалізації церковної політики. Висвітлено державо-церковні відносини як складову частину політичної історії держави. Проаналізовано законодавчу базу радянського керівництва у царині релігії та церкви в Україні. Розглянуто процес становлення стосунків, що склалися між православною церквою та державою з приходом більшовиків до влади. З'ясовано їх специфіку у 1920-х рр. Визначено причини загострення конфлікту між владними структурами та церквою після вилучення церковних цінностей. Досліджено зміни в соціально-економічному становищі православної церкви в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)-36 +
Шифр НБУВ: РА341121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Демидович О. М. 
Професійна підготовка фахівців з медіації в університетах Іспанії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. М. Демидович ; Ін-т вищ. освіти НАПН України . — К., 2011. — 20 с. — укp.

У контексті еволюційних процесів визначено сучасне розуміння медіації як спеціального виду професійної діяльності медіатора в організації процесу нормалізації відносин між конфліктуючими сторонами, охарактеризовано структуру, стратегії, техніки процесу. Визначено вимоги до особистості та професійної діяльності фахівця з медіації. У межах аналітико-системного дослідження розкрито зміст професійної освіти фахівців з розв'язання конфліктів. Узагальнено організаційно-педагогічні умови навчання медіаторів. Обгрунтовано відповідність ефективності й якості вищої освіти до Європейських стандартів, визначених Болонською декларацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р(4ІСП)3
Шифр НБУВ: РА380660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Демидов В.І. 
Система підтримки прийняття рішень в автоматизованій системі управління технологічним процесом синтезу жирів із потрібними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Демидов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику композиції апроксимаційного та нейромережевого підходів до вирішення задач оцінювання та прогнозування, що дозволяє підвищити точність оцінювання у задачах побудови моделі "склад - властивість" щодо результатів кожного з цих методів. Розвинуто математичну модель даного класу як апроксимуючих поліномів, що за рахунок композиції аргументів дозволяє суттєво зменшити необхідний об'єм навчальної вибірки за умов збереження необхідної точності моделі. Удосконалено спосіб ініціалізації матриці вагових коефіцієнтів для штучних нейронних мереж шляхом ортогоналізації векторів входу нейронів прихованого шару, що дозволило зменшити потрібний об'єм навчальної вибірки для досягнення заданої точності та підвищити швидкість навчання у порівнянні з традиційними методами. Удосконалено методику розбиття вибірки на навчальну, тестову та контрольну шляхом максимізації репрезентативності кожної з них, який дозволяє підвищити якість прогнозування за умов малої вибірки для будь-яких методів, за яких застосовуються наведені вибірки. Запропоновано методику оцінки температури плавлення триацилгліцеринів за жирнокислотним скадом на базі вдосконалених для умов малої вибірки методів побудови функціоналу "склад - властивість". Розвинуто методику оцінки температури плавлення жирів за їх складом, що дозволяє суттєво підвищити точність прогнозування. Розроблено математичну модель системи підтримки прийняття рішень для розв'язання задачі синтезу жирів з необхідними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352661

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Демидов В.К. 
Статистичне моделювання випадкових процесів та полів в задачах геофізичного моніторингу геологічного середовища: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 04.00.05 / В.К. Демидов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено алгоритм і методологію статистичного моделювання випадкових процесів і дво- та тривимірних випадкових полів для задач моніторингу геологічного середовища. Проаналізовано еволюційний розвиток статистичних методів для задач геології. Розроблено пакет прикладних програм (ППП) CSM, в якому застосовано алгоритми статистичного моделювання методом спектральних розкладів і рандомізації. Досліджено основні типи кореляційних функцій (експонента, експотенційно згасаюча косинусоїда, Бесселева функція, функція Коші). Удосконалено математичний апарат для розрахунку автокореляційної функції для нерівномірної сітки спостережень (доведено теорему). Наведено методику статистичного моделювання випадкових процесів, дво- і тривимірних полів у єдиному комплексі, від аналізу вхідних даних до прогнозу. Розроблено алгоритм статистичного моделювання методом рандомізації для практичної кореляційної функції виду exp (x) cos (x). Створено програмно-алгоритмічний комплекс, що включає статистичне моделювання на основі методів спектрального розкладу та рандомізації, розрахунок спеціальних функцій, побудову автокореляційних функцій. Проведено апробацію розроблених методів та алгоритмів у процесі дослідження території розміщення потенційно-небезпечних об'єктів (визначено густину грунтів на Рівненській АЕС) та урбанізованих територій (підтоплення на лівобережжі Києва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0с 18 +
Шифр НБУВ: РА361146

Рубрики:

      
14.

Демидова В.Г. 
Формування в майбутніх педагогів прогностичного компонента професійної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Г. Демидова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено, що прогностичний компонент професійно-педагогічної діяльності діє у пізнавальній сфері даної діяльності та пов'язаний зі створенням її ідеального плану, вибором найбільш продуктивних засобів досягення мети цієї діяльності. Встановлено психологічні засади, на підставі яких відбувається формування прогностичного компонента, а також педагогічні умови, відтворення яких забезпечує формування цього компонента під час навчання у вищому навчальному закладі. Визначено вплив індивідуальних особливостей майбутніх педагогів і моделей організації навчального процесу на його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА316428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Демидова Ю.О. 
Формування першооснов пізнавальної самостійності старших дошкільників у конструктивній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Ю.О. Демидова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст та характерні особливості формування першооснов пізнавальної самостійності старших дошкільників, розглянуто методику її формування, що забезпечує поетапний розвиток компонентів пізнавальної самостійності (емоційно-мотиваційний, когнітивно-змістовий, діяльнісно-перетворювальний). Визначено педагогічні умови, які сприяють ефективності формування першооснов пізнавальної самостійності: забезпечення єдності мислительної діяльності та практичного досвіду дітей у процесі конструювання; індивідуалізація та диференціація навчання конструювання; моделювання ситуацій для прояву пізнавальної самостійності дітей у процесі конструювання; створення доброзичливої, сприятливої атмосфери у дитячому колективі; теоретична та практична підготовка вихователів до роботи за експериментальною програмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.212 + Ч411.334 + Ю983.51 +
Шифр НБУВ: РА353783

Рубрики:

      
16.

Мазаєва В. С. 
Технологія жирових продуктів із заданими властивостями багатоцільового призначення / В. С. Мазаєва. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження є технологія жирових продуктів з наперед заданими властивостями та створення жирових основ продуктів багатоцільового призначення. Метою роботи є наукове обґрунтування розрахункового методу створення рецептур жирових продуктів багатоцільового призначення, на підставі визначення ацилгліцерольного складу сировинних компонентів і відповідних фізико-хімічних показників. В процесі виконання даної роботи використані теоретичні та експериментальні методи дослідження. Триацилгліцерольний склад рослинних олій визначено за допомогою газового хроматографу Hewlett Packard HP-6890. Характеристики плавлення та кристалізації визначено за допомогою диференційного скануючого калориметру Q20, вміст твердих та рідких триацилгліцеролів дослідних сумішей визначено також за допомогою диференційної скануючої калориметрії та методом ядерно-магнітного резонансу «The minispec mq 20»; обробку даних, одержаних з використанням диференційної скануючої калориметрії, виконано за допомогою програмного пакету TA Universal Analysis. Фізико-хімічні показники сумішей визначено за стандартними методиками. Для планування експериментів і обробки експериментальних даних застосовано математичні методи з використанням програмного пакету Statistica. Розрахунок жирової основи з заданими фізико-хімічними показниками проводився за допомогою програмних пакетів MathCad та Microsoft Excel. Теоретичні та практичні результати: науково обґрунтовано технологію жирових продуктів з наперед заданими властивостями та створення жирових основ продуктів багатоцільового призначення; експериментально підтверджено робочу гіпотезу щодо можливості створення жирових рецептур із заданими властивостями розрахунковим методом; залежності процесів плавлення – кристалізації методом диференційної скануючої калориметрії в діапазоні температур від 60 °С до мінус 40 °С, зокрема встановлено координати характерних точок фазових перетворень (всього 15) та залежність фізико-хімічні властивості жирових сумішей від визначальних (за вмістом) триацилгліцеролів; залежності розрахунку складу жирової суміші з заданими властивостями в залежності від триацилгліцерольного складу початкових сировинних компонентів; порівняльний аналіз експериментальних даних щодо температур плавлення і застигання, а також вмісту твердих триацилгліцеролів, одержаних стандартними методами і методом ДСК. Наукова новизна. У дисертаційній роботі запроваджено принципово новий методологічний підхід у створенні рецептур олієжирових продуктів із застосуванням розрахункового методу: вперше розроблено методологію розрахунку складу жирової суміші з наперед заданими властивостями в залежності від її триацилгліцерольного складу, що дозволило розрахунковим методом визначати масову частку компонентів у жировій суміші; вперше одержано нові наукові дані щодо координат характерних точок фазових переходів на діаграмах ДСК під час плавлення – кристалізації бінарних сумішей пальмового олеїну та пальмового стеарину, що дозволило визначити інтервали температур процесів плавлення та кристалізації; вперше встановлено кількісні залежності температур плавлення – застигання і вмісту твердих триацилгліцеролів від триацилгліцерольного складу модельних жирових сумішей, що дозволило спрогнозувати фізико-хімічні показники жирової суміші; отримано подальший розвиток теоретичного уявлення щодо процесів плавлення-кристалізації жирових сумішей, зокрема, вперше встановлено межі фазових перетворень бінарних сумішей пальмового олеїну та пальмового стеарину у широкому діапазоні температур, що дозволить виявити взаємодію жирів у сумішах. Ступінь впровадження: результати роботи впроваджено у навчальний процес кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ «ХПІ» під час викладання дисциплін «Технологія галузі. Технологічні розрахунки, облік та звітність у галузі» і «Сучасні напрями розвитку технології переробки жирів», в курсовому та дипломному проектуванні, а також науково-дослідній роботі студентів зі спеціальності 181 «Харчові технології» та спеціалізації 181.01 «Технологія жирів, жирозамінників та ефірних масел» та проведено промислові випробування на підприємстві ООО «Комплекс ММК» розрахункового методу створення жирових сумішей і випущено дослідно-промислову партію жирової основи маргарину для «листкового» тіста. Сфера використання: олійножирова галузь, маргаринова, кондитерська продукція та харчоконцентратна, хлібопекарська, молочна промисловості.^UThe object of the study is the technology of fatty foods with predetermined properties and the creation of fatty bases of products for multipurpose use. The purpose of the work is to provide a scientific substantiation of the calculation method for the creation of formulations of fatty products of multipurpose use, based on the determination of the acylglycerol composition of the raw components and the corresponding physicochemical indices. In the course of this work, theoretical and experimental methods of research were used. The triacylglycerol composition of vegetable oils is determined using the Hewlett Packard HP-6890 gas chromatograph. Characteristics of melting and crystallization are determined using a differential scanning calorimeter Q20, the content of solid and liquid triacylglycerols of the experimental mixtures is also determined by differential scanning calorimetry and the method of nuclear magnetic resonance «The minispec mq 20»; data processing using differential scanning calorimetry was performed using TA Universal Analysis software package. Physical and chemical parameters of mixtures are determined according to standard methods. For planning of experiments and processing of experimental data, mathematical methods using the software package Statistica were used. The calculation of the fatty basis with the given physical and chemical parameters was carried out using software packages MathCad and Microsoft Excel. Theoretical and practical results: scientifically substantiated technology of fat products with predetermined properties and creation of fatty bases of products of multipurpose purpose; experimentally confirmed the working hypothesis about the possibility of creating fat recipes with given properties by the calculation method; the dependence of the melting processes on crystallization by the method of differential scanning calorimetry in the temperature range from 60 °C to minus 40 °C; in particular, the coordinates of the characteristic points of phase transformations (total 15) and the dependence of the physical and chemical properties of fatty mixtures on the determinant (content) of the triacylglycerols are established; depending on the calculation of the composition of the fatty mixture with the given properties, depending on the triacylglycerol composition of the initial raw components; a comparative analysis of experimental data on the melting and freezing temperatures, as well as the content of solid triacylglycerols produced by standard methods and the DSC method. Scientific novelty. In the dissertation work a fundamentally new methodological approach was introduced in the creation of formulations of oily products with the use of the calculation method: for the first time a methodology for calculating the composition of fatty mixture with predetermined properties, depending on its triacylglycerol composition, was developed, which allowed the calculation method to determine the mass fraction of components in the fatty mixture; for the first time new scientific data on the coordinates of the characteristic points of phase transitions in the DSC diagrams during melting - crystallization of binary mixtures of palm olein and palm stearin has been obtained, which allowed to determine temperature intervals of melting and crystallization processes; for the first time, quantitative dependences of melting temperatures were established - the hardening and the content of solid triacylglycerols from the triacylglycerol composition of model fatty mixtures, which allowed to predict the physical and chemical parameters of the fatty mixture; further development of theoretical understanding of the processes of melting-crystallization of fatty mixtures was obtained, in particular, the boundaries of phase transformations of binary mixtures of palm olein and palm stearin in a wide range of temperatures were established for the first time, which would reveal the interaction of fats in mixtures. The degree of implementation: the results of work are introduced into the educational process of the technology department of fats and fermentation products NTU «KhPI» during the teaching of disciplines «Technology industry. Technological calculations, accounting and reporting in the industry» and «Modern directions of development of technology of processing of fats», in course and graduation design, as well as research work of students in specialty 181 «Food Technologies» and specialization 181.01 «Technology of fats, fat substitutes and essential oils» and industrial tests were carried out at the enterprise of LLC «MMK Complex», a calculation method for the production of fat mixtures, and a pilot-industrial batch of the fatty basis of margarine for «puff pastry» was produced. Sphere of use: the oil-and-fat industry, margarine, confectionery products and food-concentrate, baking, dairy industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Демидов О. В. 
Енергоефективний безредукторний тяговий привод приміського електропоїзду на базі синхронного двигуна з постійними магнітами / О. В. Демидов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-практичної задачі щодо підвищення енергоефективності приміських електропоїздів змінного струму на основі концепції електромеханічного перетворювання енергії за допомогою безредукторного тягового приводу з синхронним двигуном зі збудженням від постійних магнітів та вхідного 4qs–перетворювача.Розроблено імітаційну модель ланки «тяговий двигун – тяговий інвертор», особливістю якої є визначення миттєвих складових втрат інвертора за регресійними залежностями, а також визначення втрат в двигуні виходячи з гармонійного аналізу фазних струмів з урахуванням втрат від вищих гармонійних струму. Розроблено методику ідентифікації параметрів системи керування 4qs-перетворювачем приміського електропоїзду, що забезпечує оптимальні, за коефіцієнтом потужності в тяговій мережі, залежності коефіцієнту модуляції та коефіцієнту зсуву між мережевим струмом та опорним синусоїдальним сигналом. Розроблено концептуальний проект приміського електропоїзду змінного струму^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and technical problem on increase of energy efficiency of commuter electric AC trains on the basis of the concept electromechanical energy conversion by means of direct traction drive with permanent magnet synchronous motor and input 4 qs-converter. A simulation model of the link "traction motor - traction inverter" has been developed, the feature of model is to determine the instantaneous components of inverter losses by regression dependences, as well as to determine losses in the motor using harmonic analysis of phase currents taking into account losses from higher harmonic currents. A method for identifying the parameters of the control system of a commuter electric train 4qs-converter, which provides optimal, according to the traction network power factor, dependence of the modulation factor and the shift factor between the mains current and the reference sinusoidal signal, has been developed. A conceptual design of a commuter AC electric train has been developed


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Касьяненко Л. М. 
Технологія одержання мастильних олив із рослинних олій / Л. М. Касьяненко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є технологія одержання мастильних олив із олій.Предметом дослідження є технологічні параметри гідрохлорування, епоксидування, триацилгліцеролів, естерів жирних кислот та їх подальшого перетворення в гідроксильні та eстерні сполуки олій, трибологічні та фізико-хімічні властивості мастильних олив на основі рослинної сировини.Дисертаційна робота присвячена розробці способів одержання мастильних матеріалів з олій шляхом гідрохлорування або епоксидування з подальшим одержанням кисневмісних похідних та збільшенням вуглецевого радикалу. Було відпрацьовано декілька шляхів синтезу хлорпохідних триацилгліцеролів (ТАГ) соняшникової олії, зокрема гідрохлорування сухим HCl або хлорним вапном Ca(OCl)2. Досліджено взаємодію хлорвмісних ТАГ з натрієвими милами гідрожиру (переважно кислоти ряду С18), кокосової олії (переважно кислоти ряду С12,14) та оцтової кислоти. Також опрацьовано методи отримання епоксисполук, а саме метод УФ-опромінення соняшникової олії у тонкому шарі та метод епоксидування надкислотами. Вивчено взаємодію епоксигруп з стеариновою, лауриновою та оцтовою кислотами для одержання мастильного матеріалу. Встановлено, що одержані сполуки мають високі трибологічні характеристики та відповідають критеріям біомастил.^UThe object of research is the technology of obtaining lubricating oils from oils.The subject of research is the technological parameters of hydrochlorination, epoxidation, triacylglycerols, fatty acid esters and their subsequent conversion into hydroxyl and ester compounds of oils, tribological and physicochemical properties of lubricating oils based on vegetable raw materials.The dissertation work is devoted to the development of methods for obtaining lubricants from oils by hydrochlorination or epoxidation with the subsequent production of oxygen - containing derivatives and the increase of the carbon radical. Several routes for the synthesis of chlorinated triacylglycerols (TAG) of sunflower oil have been developed, in particular hydrochlorination with dry HCl or chlorinated lime Ca(OCl)2.The interaction of chlorine-containing TAGs with sodium soaps of hydrofat (mainly acids of the C18 series), coconut oil (mainly acids of the C12,14series) and acetic acid was studied. Methods for obtaining epoxy compounds have also been developed, namely the method of UV irradiation of sunflower oil in a thin layer and the method of epoxidation with peracids. The interaction of epoxy groups with stearic, lauric and acetic acids to obtain a lubricant has been studied. It was found that the obtained compounds have high tribological characteristics and meet the criteria of bio-oils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Литвиненко О. В. 
Організаційно-технологічні моделі забезпечення якості будівництва в умовах цифрової трансформації / О. В. Литвиненко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота містить нове вирішення актуального науково-прикладного завдання створення інформаційно-методичного інструментарію забезпечення якості будівництва та формалізації апарату розрахунку параметрів якості будівельних робіт в умовах цифрової трансформації, що спрямовані на забезпечення рівня якості, передбаченого проектом протягом усього життєвого циклу об'єкта, а також мінімізувати відхилення якісних параметрів виконання будівельних процесів через трансформаційні функціонально-організаційні та організаційно-технологічні зміни і уточнення в процесі оперативного управління будівництвом, реінжинірингу процесів оперативного управління виконанням робіт та цифрового адміністрування будівельним проектом, забезпечення успішних комунікацій та надійної взаємодії між провідними учасниками будівельного виробництва, наслідком якого є обґрунтоване прогнозоване підвищення якості виконання будівельних робіт. Результати дисертаційної роботи підтверджують прийняту гіпотезу щодо можливості управління якістю будівництва на основі застосування нового, заснованого на можливостях і перевагах цифровізації, інструментарію адміністрування якістю при виконанні будівельних процесів, що у результаті має привести до зменшення трудомісткості та вартості будівництва, а також подовження термінів експлуатації окремих будівель і споруд та їх конструктивних елементів за рахунок управління якістю протягом усього життєвого циклу об'єкта, покращення техніко-економічних показників проектів організації будівництва та проектів виконання робіт за рахунок поєднання і узагальнення оперативної достовірної інформації з будівельного майданчика про якість будівельної продукції, будівельних процесів, матеріально-технічних ресурсів під час управління якістю. Визначено основні контури та базові принципи формування комплексної системи якості на основі формалізації параметрів процесів організації будівництва, що, в свою чергу, визначило методологічний базис та хід подальших досліджень. Нова система формування якості будівництва об'єкту, в основу якої покладено формат «управління за відхиленнями» на основі використання методів нечіткої логіки та збору і аналізу інформації щодо якості на базі контрольних карті та цілеспрямування на мінімізацію відхилень якісних параметрів будівельного проекту, яка реалізується на основі поєднання інформаційно-параметричної бази учасників будівництва та реалізується протягом усього життєвого циклу проекту у форматі єдиної цифрової інформаційної моделі, часткова або повна параметрична база якої може бути використана у якості бази для моделювання системи якості об'єктів-аналогів або аналогічних видів будівельних робіт чи процесів на інших будовах або об'єктах. В дисертаційній роботі розроблено і реалізовано цифрову систему спостереження за якістю яка базується на використанні методів fuzzy logic для оцінювання впливу на загальну якість будівельної продукції окремих параметрів якості будівельних процесів, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, методів контролю якості та інших параметрів, яка реалізується з урахуванням тенденцій попередніх періодів на основі оперативної інформації із будівельного майданчика. Даний підхід є теоретичною основою для побудови інформаційних організаційно-технологічних моделей забезпечення якості будівництва та адаптивного інструментарію у складі єдиної комплексної системи формування якості будівництва. Головним практичним результатом дослідження є організаційно-технологічні моделі управління якістю будівництва об'єкту, що включає систему адміністрування якістю будівельних процесів, продукції та виконавців робіт, а також виявлення критеріїв оцінювання якості. На основі результатів досліджень створено систему нечітких рівнянь забезпечення якості влаштування фасадних систем (у середовищі Matlab), а також запропоновано методичний підхід до адаптування запропонованих рівнянь до інших видів будівельних робіт.^UThe dissertation contains a new solution to the current scientific and applied problem of creating information and methodological tools to ensure the quality of construction and formalization of the apparatus for calculating the parameters of quality of construction works in digital transformation, aimed at ensuring the quality level provided by the project minimize deviations of quality parameters of construction processes through transformational functional-organizational and organizational-technological changes and clarifications in the process of operational construction management, reengineering of operational management and digital administration of construction projects, ensuring successful communications and reliable interaction between leading participants in construction which is a reasonable projected improvement in the quality of construction work. The results of the dissertation confirm the accepted hypothesis about the possibility of building quality management based on the application of new, based on the capabilities and benefits of digitalization, quality administration tools for construction processes, which should reduce the complexity and cost of construction and extend the life of individual buildings. and structures and their structural elements through quality management throughout the life cycle of the object, improving the technical and economic performance of construction projects and projects by combining and summarizing reliable operational information from the construction site on the quality of construction products, construction processes, material -technical resources during quality management. The basic contours and basic principles of forming a comprehensive quality system based on the formalization of the parameters of the processes of construction organization, which, in turn, determined the methodological basis and course of further research. A new system of forming the quality of construction of the facility, which is based on the format of "deviation management" based on the use of fuzzy logic and collection and analysis of quality information based on control charts and aiming to minimize deviations of qualitative parameters of the construction project. based on a combination of information and parametric base of construction participants and implemented throughout the project life cycle in the format of a single digital information model, partial or complete parametric base which can be used as a basis for modeling the quality system of similar objects or similar types of construction works or processes on other buildings or objects. The dissertation develops and implements a digital quality monitoring system based on the use of fuzzy logic methods to assess the impact on the overall quality of construction products of individual parameters of quality of construction processes, building materials, products and structures, quality control methods and other parameters. trends of previous periods based on operational information from the construction site. This approach is the theoretical basis for the construction of information organizational and technological models to ensure the quality of construction and adaptive tools as part of a single integrated system of building quality. The main practical result of the study is the organizational and technological models of quality management of construction of the object, which includes the system of administration of the quality of construction processes, products and contractors, as well as identifying quality assessment criteria. Based on the research results, a system of fuzzy equations for ensuring the quality of facade systems (in the Matlab environment) was created, and a methodological approach to adapting the proposed equations to other types of construction work was proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Демидович І. М. 
Визначення авторства природньосмовних текстів методами та засобами конструктивно-продукційного моделювання: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / І. М. Демидович. — Б.м., 2024 — укp.

Демидович І. М. Визначення авторства природньомовних текстів методами та засобами конструктивно-продукційного моделювання.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії заспеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» – Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2023.Дисертація присвячена дослідженню та розробці різних методів й засобів встановлення авторства природньомовних текстів на основі різних показників, що відображають особливості авторського стилю мовлення.У дисертаційній роботі отримані нові науково обґрунтовані теоретичні та експериментальні результати, що у сукупності дозволять застосовувати досліджені методи самостійно або у комплексі з іншими для встановлення авторства текстів та пошуку запозичень.У першому розділі виконано огляд та аналіз існуючих наразі методів тапідходів, що допомагають вловити авторський стиль для різних мов світу. Показано, що різні підходи зумовлені складністю задачі та особливостями різних мов. Встановлено, що досконалого 100% результату у питанні встановлення авторства текстів досі не набуто, незважаючи на широкий перелік використаних інструментів та підходів.Виявлено, що дослідження підходів для роботи саме з україномовнимитекстам мають невеликий відсоток на відміну від робіт присвячених іншим мовам, що зумовлено складністю нормалізування та вільністю побудови речень.З’ясовано, що через особливості побудови речень українською мовою,широкі можливості автора щодо надання тексту певної стилістики на вимогу ідеї твору чи призначенні роботи, поширені методи та підходи роботи з іншими мовами не зможуть в достатній мірі відобразити авторський стиль.У другому розділі представлені досліджені методи та розроблені моделі статистичного аналізу, аналізу складності текстів, рекурентного аналізу конструктивно-продукційного моделювання.Виконано адаптацію методів для роботи з природньомовними текстами українською мови. Запропоновано метод створення профілю автора та метод роботи з багатьма показниками для найкращого врахування особливостей авторського стилю.Розроблена модель природньомовного тексту у вигляді множини правил стохастичних граматик та розроблені метод порівняння текстів на основі порівняння цих правил, що дозволяє враховувати синтаксичні та стилістичні особливості тексту автора.Розроблені конструктори для перетворення природньомовного тексту на множину стохастичних правил та подальше порівняння таких множин для встановлення ступеня їх співпадіння.У третьому розділі приведені результати експериментальних досліджень.Перевірена та підтверджена ефективність кожного з методів та розроблених моделей. Виконано експерименти за допомогою репрезентативних вибірків як художніх творів різних авторів, так технічних текстів різного розміру та складу.Встановлено ступінь ефективності кожного з досліджених методів окремо.В подальшому методи було об’єднано для отримання кращого результату та врахування різних особливостей авторського стилю. Було розвинуто та експериментально доведено ефективність методів роботи з великою кількістю різних показників для отримання кращого результату.У четвертому розділі розроблено інструменти для автоматичного аналізу тексту, підрахунку відповідних показників та подальшого порівняння робіт за ними. Та інструменти що на основі розроблених конструкторів автоматично будують множини правил для різних текстів та порівнюють обрані на ступінь схожості.Ключові слова: багатокритеріальна оптимізація, генетичний алгоритм,рекурентний аналіз, розпізнавання образів, конструктивне моделювання, авторство текстів, стохастичні граматики, формальні мови, природньомовні тексти, атрибуція текстів, українська мова, авторська атрибуція, критерій Стьюдента.^UDemidovych I. M. Methods and tools development for Ukrainian-language texts authorship determining based on constructive-synthesizing modeling.Thesis submitted for obtaining the Doctor of Philosophy degree in the specialty 122 "Computer Sciences" – Ukrainian State University of Science and Technology, Dnipro, 2023.The dissertation is devoted to the research and various methods and means development for establishing the natural language texts authorship based on various indicators that reflect the peculiarities of the author's speech style.New theoretical and experimental scientifically based results were obtained, which together will allow applying the researched methods independently or in combination with others to establish the authorship of texts and search for borrowings.In the first chapter, a review and analysis of currently existing methods and approaches that help to capture the author's style for different languages of the world is performed. It is shown the variety of different existing approaches due to the complexity of the task and the structure distinction in different languages. It has been established that a perfect 100% result in establishing the texts authorship has not yet been achieved, despite the wide range of tools and approaches used.It was found that the research of approaches for working specifically with Ukrainian-language texts has a small percentage, in contrast to works devoted to other languages, which is due to the complexity of its formalization and the variety of sentence constructions.It has been found that due to the complexity of sentence structure in the Ukrainian language, and the wide possibilities for the author to provide the text with a certain style at the request of the main idea or the purpose of the work, commonly used methods and approaches will not be able to sufficiently reflect the author's style.The second section presents the researched methods and developed models statistical analysis, analysis of text complexity, recurrent analysis, structural and production modeling. Methods adaptation for working with natural language texts in the Ukrainian language has been developed. An author's profile creating and working with the range of indicators, finding the best among them to reflect the author's style crucial features methods are proposed.A natural language text model in the form of stochastic grammars rules set was developed and the texts comparing method based on the comparison of these rules was developed, which allows working with the syntactic and stylistic features of the author's text.Constructors have been developed for converting natural language text into a set of stochastic rules and further comparing such sets to establish the degree of their similarity.The third section presents the results of experimental research. The effectiveness of each method and developed model has been tested and confirmed. Experiments were carried out with the help of representative samples: different authors fictional works and technical texts in different sizes and formats. The effectiveness degree of each investigated method was determined separately.The methods were combined to obtain a better result and take into account various features of the author's style. The effectiveness of methods working with a large number of different indicators to obtain a better result was developed and experimentally proven. In the fourth chapter, tools are developed for automatic text analysis, calculation of relevant indicators and further comparison of works based on them. And tools based on developed constructors that automatically build sets of rules for different texts and compare the selected ones for the degree of similarity.Keywords: multicriteria optimization, genetic algorithm, recurrent analysis, pattern recognition, constructive-synthesizing modeling, authorship of texts, stochastic grammars, formal languages, natural language texts, attribution of texts, Ukrainian language, authorship attribution, Student's criterion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського