Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (168)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМКІВ$<.>+<.>A=ЛАДОМИР$<.>+<.>A=ОРЕСТІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Демків Л.С. 
Динаміка заселеності нестаціонарних станів в напівпровідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.С. Демків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено динаміку заселеностей енергетичних рівнів у напівпровідниках під дією електромагнітного випромінювання та низькочастотного збурення, яке змінює положення енергетичних рівнів за гармонічним законом з різною амплітудою модуляції. У адіабатичному наближенні з нестаціонарного рівняння Шредінгера отримано аналітичні вирази для динаміки заселеностей рівнів дво- та трирівневих квантових систем. Досліджено спектральний розподіл низькочастотного відгуку заселеностей рівнів на частотах, рівних або кратних частоті модулюючого низькочастотного збурення. За допомогою кінетичних рівнянь проаналізовано вплив часу життя рівнів і механізму релаксації на динаміку заселеності рівнів. Показано, що отриманий аналітичний вираз для амплітудної обвідної динаміки заселеності рівнів можна використовувати для розрахунку модуляційних (диференційних) спектрів поглинання. Розраховано та проаналізовано особливості модуляційних спектрів у ході реалізації переходів рівень - зона, зона - зона та біля критичних точок. Запропонований спосіб розрахунку модуляційних спектрів використано для розрахунку спектрів п'єзофотопровідності субселеніду індію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27.022 + В379.37,022
Шифр НБУВ: РА314071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Демків Р.Я. 
Закон в системі нормативно-правового регулювання діяльності міліції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.Я. Демків ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми нормативно-правового регулювання діяльності міліції, яка будується за принципами законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з громадськими організаціями та населенням, а також роль у ньому закону. Наведено визначення відомчого нормативно-правового регулювання діяльності міліції. Охарактеризовано предмет його регулювання. Розкрито основні переваги закону щодо інших форм (джерел) права, вимоги до закону як пріоритетної форми (джерела) права в Україні, особливості законодавчого та підзаконного регулювання, співвідношення закону з відомчими нормами, які видаються МВС. Досліджено їх системні зв'язки, охарактеризовано основні напрямки гармонізації законодавства у правоохоронній сфері. Наведено пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-30 +
Шифр НБУВ: РА354527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Демківський Є.О. 
Інформаційні технології аналізу і прогнозування нестаціонарних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Є.О. Демківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему побудови систем підтримки прийняття рішень (СППР) за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів, що описуються часовими рядами. Досліджено різні підходи до автоматизації вибору класу та структури моделей, які описують часові ряди. Запропоновано технологію виділення, моделювання та прогнозування детермінованих і стохастичних трендів, а також нові моделі для опису стохастичних трендів й умови вибору кращої моделі за множиною статистичних параметрів. Створено порогову модель стохастичної волатильності для моделювання та прогнозування змінної у часі дисперсії. Розроблено технологію оцінки параметрів зазначеної моделі. Наведено конкретні приклади й умови ефективного застосування запропонованих моделей. Розроблено архітектуру та створено прототип СППР за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 +
Шифр НБУВ: РА352119

Рубрики:

      
5.

Демків О.Б. 
Мережева структура соціального капіталу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.Б. Демків ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Висвітлено особливості реконцептуалізації феномену соціального капіталу (СК), визначено його відмінні рівні інтерпретації. Показано вирішальну роль мережевої структури СК для системного бачення даного феномену, висвітлено перспективи застосування мережевого аналізу в практичному дослідженні СК. З'ясовано соціальні та політичні умови, які вплинули на формування теорії СК, розглянуто можливі шляхи адаптації теорії СК до умов сучасного українського суспільства. Розкрито зміст понять організаційної поразки, демодернізації та трансформації ціннісно-нормативної системи у даному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 +
Шифр НБУВ: РА343030

Рубрики:

      
6.

Демківська Т.І. 
Методи та засоби прогнозування екологічних та економічних процесів на основі комп'ютерного моделювання часових рядів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.І. Демківська ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему прогнозування економічних та екологічних процесів за допомогою ARIMA (Auto Regression Integrated Moving Average)-моделей. Досліджено різноманітні підходи до автоматизації вибору класу та структури ARIMA-моделей. Експериментально підтверджено доцільність використання часткового коефіцієнта кореляції для знаходження структури моделі, що дозволяє без участі оцінок фахівців та емпіричних висновків побудувати достатньо вузький клас моделей. Розроблено числовий алгоритм і програму виділення класу, який містить модель, що адекватно описує часовий ряд. Здійснено цілеспрямований пошук методів оптимізації, призначених для оцінювання параметрів ARIMA-моделей. Описано алгоритм побудови прогнозу та проведено його числову реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-230.38в612
Шифр НБУВ: РА315402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Демків Л.І. 
Оцінки точності різницевих схем з урахуванням початково-крайового ефекту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Л.І. Демків ; Ін-т математики НАН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Розглянуто початково-крайові задачі для лінійних і квазілінійних одно- та двовимірних рівнянь параболічного типу зі сталими коефіцієнтами, досліджено задачу Діріхле для двовимірних квазілінійних рівнянь еліптичного типу зі змінними коефіцієнтами та мішаними похідними. Одержано нові вагові апріорні оцінки точності різницевих схем, що апроксимують згадані задачі, з урахуванням початково-крайового ефекту. Дану методику розроблено на базі використання вагових оцінок різницевих функцій Гріна, які є більш точними у порівнянні з відомими. Запропоновано два підходи щодо одержання вагових апріорних оцінок точності різницевих схем у випадку крайових умов третього роду, що базуються на традиційних різницевих схемах і модифікованих. Відзначено, що оскільки у науковому дослідженні розглядаються не "екзотичні" різницеві схеми, а лише традиційні та їх модифікації, то одержані результати можна використати для розв'язання широкого класу практичних задач гідродинаміки, механіки та електродинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.13,0 +
Шифр НБУВ: РА345953

Рубрики:

      
8.

Демків І.Я. 
Стан антиоксидантної системи і гуморального імунітету за токсичного ураження білих щурів етиловим спиртом на фоні тривалого введення солей свинцю і кадмію та їх корекція: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.Я. Демків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено особливості змін стану антиоксидантної системи та гуморальної ланки імунітету у білих щурів за умов гострого токсичного ураження етиловим спиртом на фоні тривалого введення солей свинцю і кадмію. Запропоновано адекватні методи кореляції цього ураження. Виявлено корелятивні зв'язки між дослідженими показниками антиоксидантної системи та гуморальної ланки імунітету в організмі білих щурів в процесі інтоксифікації важкими металами й етанолом. Доведено ефективність поєднаного застосування карнітину хлориду та альгігелю, які проявляють антиоксидантні та сорбуючі властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.451-29 + Р419.441-29 +
Шифр НБУВ: РА365089

Рубрики:

      
9.

Демків Я.В. 
Стратегії виходу машинобудівних підприємств на ринки високотехнологічних товарів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Я.В. Демків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 24 с. — укp.

Проаналізовано основні тенденції розвитку високотехнологічного сектору вітчизняної економіки та стан високотехнологічного виробництва у вітчизняному машинобудуванні. Розроблено метод ранжування споживчої вартості високотехнологічних товарів (ВТ), завданням якого є спрощення ідентифікації найближчих конкурентів машинобудівного підприємства. Удосконалено метод обгрунтування вибору стратегії виходу на ринок ВТ і вибору цільового ринку виробником ВТ, а також методологічні рекомендації щодо трансформації комплексу маркетингу ВТ, який передбачає зміну пріоритетів у процесі формування інструментів впливу на ринок. Розроблено методичні підходи до дослідження споживчих потреб на ринках ВТ. Систематизовано класифікації видів ВТ і стратегій виходу на ринки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 + У9(4УКР)421.52
Шифр НБУВ: РА375120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Демків Т. М. 
Трансформація електронних збуджень у композитних люмінесцентних матеріалах / Т. М. Демків. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена вирішенню актуальної проблеми – з'ясуванню механізмів люмінесцентних процесів у нанокомпозитних діелектричних матеріалах з вкрапленими наночастинками з урахуванням впливу просторового обмеження на люмінесценцію наночастинок. Робота містить результати дослідження особливостей механізмів випромінювальної релаксації енергії збудження та люмінесцентних властивостей у полімерних та кристалічних нанокомпозитних матеріалах. Виявлено більше ніж на порядок зростання інтенсивності рентгенолю-мінесценції полістирольних нанокомпозитiв з вкрапленими наночастинками із спектральним складом випромінювання (смуги при 350 і 420 нм) та часовими константами ( ~ 3 нс), характерними для люмінесцентного полістиролу. Значне збільшення ефективності полістирольних композитів зумовлено зростанням їхньої поглинальної здатності за рахунок введення у них наночастинок з великим ефективним атомним номером. З'ясовано механізми передачі енергії збудження від наночастинок до полімерної матриці: 1) перепоглинання люмінесценції наночастинок полістирольною матрицею або її активаторами; 2) резонансний механізм передачі від наночастинок до активаторів полімерної матриці; 3) електронний механізм збудження за рахунок вильоту електронів з наночастинки у полістирольну матрицю внаслідок зовнішнього фотоефекту. Вклад у люмінесценцію полістирольної матриці дають високоенергетичні електрони, які зазнали електрон-електронного розсіяння, тоді як енергії термалізованих електронів недостатньо для збудження полістирольної матриці. Механізми перепоглинання люмінесценції та резонансний є визначальними для крупних наночастинок, електронний механізм – для наночастинок малих розмірів за умови, що довжина вільного пробігу та довжина дифузії електронних збуджень у наночастинках більша за їх розміри.^UThe thesis is devoted to the solution of an actual problem, namely, finding out the mechanisms of luminescence processes in nanocomposite materials with embedded nanoparticles, taking into account the influence of spatial confinement on the luminescence of nanoparticles.Thermalization length and distribution of electrons by energies are critical for observing of luminescence in nanoparticles. Based on calculations of the YVO4 energy band structure by the method of projection connected waves in parabolic approximation the distribution of electron by kinetic energies after electronic excitations multiplication in YVO4 was received, showing that electrons are mainly localized in the bottom of conduction band. This allows us to neglect the influence of the thermalized electrons leaving nanoparticles on the luminescence of polystyrene matrix. Mechanisms of scintillation process in polymeric film nanocomposites based on the polystyrene matrix with activators (n-terphenyl and POPOP) and embedded dielectric nanoparticles of fluorides MeF2 (Me = Ba, Ca, Sr), LnF3 (Ln = Ce, Gd, La), phosphates (LaPO4-Pr) and oxides (YVO4: Eu) of different sizes and different weight concentrations. X-ray excited luminescence spectra of polystyrene composites with embedded inorganic nanoparticles contain two bands with maxima at ~350 and ~420 nm, and reveal decay time constant ( ~ 3 ns), which coincide with the parameters of X-ray excited luminescence of polystyrene scintillator exceeding the intensity of luminescence polystyrene emission without nanoparticles more than an order of magnitude. It has been found out that if the nanoparticle sizes exceed the length of mean free path of electron, then a slow component appears in decay luminescence kinetics of the composite, which corresponds to the decay constant of the material from which nanoparticle is produced, indicating about re-absorption of the intrinsic (BaF2, SrF2) or impurity (LaPO4-Pr) emission by nanoparticles embedded in the polystyrene matrix. Polystyrene composites with embedded nanoparticles of LaF3, LaF3-Gd, GdF3, which have no intrinsic luminescence, show enhancement of X-ray exited luminescence intensity by ~20 times with the spectral composition of emission and the decay time constants characteristic for luminescence polystyrene. Presence of scintillation response of nanocomposite scintillators with imbedded non-luminescence nanoparticles confirms that the main mechanism of scintillation origin is the excitation of a polystyrene matrix by electrons, which are formed by the mechanism of photoelectric effect in nanoparticles under ionizing radiation influence.Based on the investigations of luminescence spectral characteristics, its decay kinetics, and the simulation of luminescence processes, the main mechanisms of excitation of polystyrene nanocomposites with imbedded nanoparticles were determined: 1) re-absorption of nanoparticle luminescence by a polystyrene matrix or its activators; 2) resonance mechanism of energy transfer from nanoparticles to polymer matrix; 3) electronic mechanism of excitation due to electron escape from nanoparticle due to the photoelectric effect. The mechanisms 1 and 2 are deter¬minative for large nanoparticles embedded in polystyrene matrix, mechanism 3 for small-size nanoparticles, when the free path length is larger than nanoparticle size.A number of semiconductor compounds, in particular CsPbX3 perovskites (X = Cl, Br, I), attracting attention of many researchers in view of their possible use as solar cells, LEDs, etc., have some disadvantages connected is with hygroscopicity and/or photoblanching, and, accordingly, need protection from the negative effects of the external environment. This paper presents the results of studies of the conditions for microphase formation in crystalline matrixes on the example of phase formation of K2LaCl5 and LaCl3 in the KCl and NaCl matrixes, respectively, during the growth of crystals with following long-time annealing. Formation of CsSnBr3 microphase in CsBr-Sn crystals in the process of temperature annealing and in Cs4SnBr6 crystals as a result of the solid state decay on the CsSnBr3 and CsBr phases by the characteristic luminescence parameters and microscopic studies was revealed. CsPbBr3 nanocrystals with a size of ~200 nm, embedded in polymeric granules in the size of ~1 microns have been obtained. Temperature dependences of luminescence intensity of the bound and self-trapped excitons of CsPbBr3 nanocrystals embedded in polymeric granules can be used to determine the temperature of microbiological objects in the temperature range of 77–300 K.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Демків Ю. М. 
Управління якістю банківських послуг / Ю. М. Демків. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації удосконалено підхід до визначення сутності управління якістю банківських послуг, досліджено його еволюцію на різних етапах розвитку банківської системи України, розвинуто концептуальні засади формування системи управління якістю банківських послуг, обґрунтовано тенденції конвергенції підходів до встановлення цін банківських послуг в Україні, удосконалено методичні засади оцінювання якості банківських послуг, поглиблено науково-методичне забезпечення оцінювання впливу розвитку кадрового забезпечення банку на показники якості банківських послуг, розроблено науково-методичний підхід до визначення ролі сертифікації менеджменту якості банківських послуг до вимог міжнародних стандартів у забезпеченні ефективності банків, удосконалено методичний інструментарій оцінювання впливу інновацій на фінансові показники діяльності банків, удосконалено методичне забезпечення оцінювання взаємозв'язку фінансових та нефінансових показників управління якістю банківських послуг.^UThe approach to the definition of the nature of the management of the quality of banking services is improved in the paper; the evolution of the quality management of banking services at different stages of development of the banking system of Ukraine is investigated, the conceptual basis of the formation of a quality management system for banking services is developed, the trends of convergence of price parameters of banking services in the Ukrainian banking system are substantiated, the methodical principles of assessing the quality of banking services are improved, scientific and methodological support for assessing the impact of bank's personnel development on the banking services quality indicators are advanced, the scientific and methodological approach to determining the role of certification of banking services quality management in compliance with the requirements of international standards in ensuring the efficiency of banking business is developed, the methodical tools for assessing the impact of innovations on performance indicators of banks are improved, the methodological support for the assessment of interconnection financial and non-financial indicators of quality management of banking services is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Демків Л. І. 
Аналіз та синтез нечітких регуляторів динамічних систем / Л. І. Демків. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі проведено дослідження підходів до синтезу динамічних систем із використанням теорії нечітких множин. Особливу увагу приділено випадку, коли одна з підсистем сімейства динамічних систем є нестійкою внаслідок дії синтезованого регулятора. Показано, що такий підхід дає змогу надати загальній системі нових властивостей та підвищити швикодію перехідних процесів, не спричиняючи недопустимих перерегулювань проміжних та вихідної координати. Показано, що загальна система залишається стійкою. Запропоновано підхід до синтезу регулятора, що забезпечує керований коливний режим в околі робочої точки, який можна, за потреби, зупинити. Амплітуда та частота коливань, у такому випадку, залежать від параметрів нечіткого регулятора.Для розв'язання задач, де виникає потреба в обмеженні значень проміжних координат вектора станів системи, було використано каскадний нечіткий регулятор. Такий регулятор дозволяє не лише обмежити значення згаданих параметрів, а й забезпечити бажану швидкодію системи. При цьому одержується суттєвий виграш у кількості правил у базі правил нечіткого регулятора. Для випадку системи зі змінними параметрами показано, що синтезований нечіткий регулятор забезпечує її робастність.Запропоновані підходи застосовано для синтезу нечіткого регулятора дугової сталеплавильної печі та нечіткого коректора задавача швидкості електромобіля.^UIn this paper, we study the approaches to the synthesis of dynamic systems using the theory of fuzzy sets. Particular attention is paid to the case when one of the subsystems of a family of dynamical systems is unstable due to the action of the synthesized regulator. It is shown that such an approach enables the general system of new properties to be improved and increases the transcoding swquid, without causing inadmissible overlaps of intermediate and initial coordinates. It is shown that the overall system remains stable. An approach to the synthesis of the regulator is provided, which provides controlled oscillatory mode in the vicinity of the working point, which can be stopped if necessary. The amplitude and frequency of oscillations, in this case, depend on the parameters of the fuzzy controller.To solve problems where there is a need to limit the values ​​of the intermediate coordinates of the state vector of the system, a cascade fuzzy controller was used. Such a regulator allows not only to limit the value of the mentioned parameters, but also to provide the desired performance of the system. In this case, there is a significant gain in the number of rules in the base rules of the fuzzy controller. For a system with variable parameters it is shown that a synthesized fuzzy controller ensures its robustness.The proposed approaches are used for the synthesis of the fuzzy regulator of an arc furnace and an unclear correction of the electromotive velocity sensor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Демків В. Г. 
Регулятивні чинники розвитку творчої активності майбутніх дизайнерів / В. Г. Демків. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – творча активність майбутніх дизайнерів; мета – визначити регулятивні чинники та розробити систему засобів розвитку творчої активності майбутніх дизайнерів; новизна – вперше визначені регулятивні предиктори творчої активності майбутніх дизайнерів, серед яких провідними є метакреативність та саморегуляція навчально-професійної і творчої діяльності; вперше концептуалізовано психологічну структуру творчої активності майбутнього дизайнера, що містить потребово-мотиваційний, когнітивно-креативнісний, емоційно-вольовий та діяльнісно-результативний компоненти; розширено уявлення про когнітивні особливості творчої активності майбутніх дизайнерів, що проявляються у позитивному зв'язку образної креативності, образної пам'яті, здатності до візуально-просторових уявлень, естетичних здібностей та естетичного інтелекту; розширено уявлення про типологію мотивації вибору професії дизайнера через встановлення її кластерних профілів та особливостей актуалізації на різних етапах професійної підготовки; розширено уявлення про стан потоку у творчій діяльності як параметр творчої активності майбутніх дизайнерів, пов'язаний з високою академічною успішністю; розширено уявлення про психоемоційні стани майбутніх дизайнерів, які мобілізують творчу активність та сприяють досягненню цілей навчально-професійної і творчої діяльності; дістали подальшого розвитку засоби психодіагностики професійно важливих якостей та здатностей дизайнера; дістала подальшого розвитку система знань про психологічні засоби розвитку творчої активності особистості майбутнього дизайнера; результати – розроблені та апробовані засоби психодіагностики професійно важливих якостей та здатностей дизайнера та система знань про психологічні засоби розвитку творчої активності особистості майбутнього дизайнера. Результати можуть бути використані практичними психологами ЗВО, керівництвом та викладачами ЗВО для створення умов сприяння творчій активності у процесі навчально-професійної діяльності. Результати дисертаційного дослідження впроваджені у навчальний процес закладів вищої освіти України; галузь – психологія.^UObject – the creative activity of future designers; goal – to identify regulatory factors and develop a system of tools for the development of creative activity of future designers; novelty – regulatory predictors of creative activity of future designers have been determined for the first time, among which metacreativity and self-regulation of educational-professional and creative activity are leading; the psychological structure of creative activity of the future designer has been conceptualized for the first time, which contains need-motivational, cognitive-creative, emotional-volitional and activity-productive components; the idea of cognitive features of creative activity of future designers has been expanded, which are manifested in the positive connection of figurative creativity, figurative memory, ability to visual-spatial representations, aesthetic abilities and aesthetic intelligence; the idea of the typology of motivation to choose the profession of designer has been expanded through the establishment of its cluster profiles and features of actualization at different stages of training; the idea of the state of flow in creative activity has been expanded as a parameter of creative activity of future designers, associated with high academic performance; the idea of psycho-emotional states of future designers has been expanded who mobilize creative activity and contribute to the goals of educational, professional and creative activities; means of psychodiagnostics of professionally important qualities and abilities of the designer have been received further developed; of the system of knowledge about the psychological means of developing the creative activity of the future designer has been received further developed; results – means of psychodiagnostics of professionally important qualities and abilities of the designer and the system of knowledge about psychological means of development of creative activity of the future designer's personality have been developed and tested. The results can be used by practical psychologists of institution of higher education, management and teachers of institution of higher education to create conditions for promoting creative activity in the process of educational and professional activities. The results of the dissertation research have been introduced into the educational process of higher education institutions of Ukraine; area – psychology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського