Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (395)Книжкові видання та компакт-диски (361)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМЧУК$<.>+<.>A=ГЛЕБ$<.>+<.>A=ВИКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демчук А.І. 
Вербалізація просодичних характеристик голосу в сучасній англійській мові (на матеріалі словників і художніх текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Демчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс засобів вербалізації просодичних характеристик голосу у сучасній англійській мові. У художніх творах виокремлено корпус лексичних одиниць (ЛО), які вербалізують просодичні характеристики мовленнєвого голосу (мелодику, гучність, темп, якість) на рівні сем, семем і словосполучень як окремо, так і у різних комбінаціях двох, трьох або чотирьох параметрів. З'ясовано, що проаналізований корпус ЛО репрезентує самостійний шар вокабуляру та формує окремий фрагмент англійської мовної картини світу. Виявлено, що вербальна сполучуваність просодичних характеристик, на відміну від семних комбінацій, реалізується за умови вербалізації одного або декількох параметрів у декількох словесних одиницях. Доведено, що природа досліджених явищ і семантична структура ЛО обумовлюють частиномовну дистрибуцію вербалізаторів окремих просодичних характеристик та їх комбінацій. Встановлено, що засоби вербалізації просодичних параметрів виконують у художніх творах характерологічну функцію, яка реалізується у константних і ситуативних характеристиках мовленнєвого голосу персонажа. Зроблено висновок, що константні характеристики ідентифікують мовця за гендерною, віковою, національною, професійною ознаками та відображають його зовнішні та внутрішні властивості. З'ясовано, що ситуативні характеристики репрезентують вербалізацію емоційного мовленнєвого голосу та реалізуються лише в емоціогенних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА369124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Демчук О.В. 
Вибір методу відновлення втраченої крові при операціях на аорті та магістральних судинах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Демчук ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

Запропоновано технологію передопераційного резервування компонентів аутокрові як етапу передопераційної підготовки хворих, яка передбачає диференційований вибір виду гемодилюції та складу інфузійних середовищ з урахуванням толерантності до гіпоксії-анемії. Після проведення передопераційного резервування компонентів аутокрові у хворих завдяки диференційованому вибору гемодилюції відзначено покращання показників центральної гемодинаміки та гемограми. Внаслідок проведення "антигіпоксичної" гемодилюції відзначено відновлення показників доставки, споживання кисню та показника транскапілярного обміну завдяки імуноорієнтованій терапії, що передбачає плазмаферез, виявлено стабілізацію показників клітинної ланки імунітету, що характеризує усунення імуносупресії. Відзначено, що впровадження технології передопераційного резервування компонентів аутокрові дозволило зменшити не менше, ніж на 45 % час післяопераційної ШВЛ, більше, ніж удвічі зменшити частоту розвитку гепатонефропатії, компартмент-синдрому, респіраторного дистрес-синдрому, зменшити або виключити розвиток гемолізу, виключити додаткове проведення гемотрансфузії, зменшити час перебування у відділенні інтенсивної терапії не менше, ніж на 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.11 +
Шифр НБУВ: РА363696

Рубрики:

      
3.

Демчук Н.М. 
Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.М. Демчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено поживну цінність та ефективність використання нових білкових та білково-жирових домішок, виготовлених на основі місцевих екологічно чистих сортів кормових бобів та безерукового зерна озимого ріпаку, з включенням їх до стандартних комбікормів замість дорогих та енергоємних шротів, трав'яного борошна та меляси з використанням у годівлі ремонтних теличок старше 6-місячного віку. Встановлено особливості росту, легеневої вентиляції, газообміну, теплопродукції та балансу енергії, окремі гематологічні показники в організмі теличок української чорно-рябої молочної породи страше 6-місячного віку під час згодовування їм комбікормів з запропонованими добавками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 +
Шифр НБУВ: РА328448

Рубрики:

      
4.

Демчук 
Властивості клонових ліній сортів картоплі після оздоровлення та культивування in vitro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Інга Володимирівна Демчук ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-313
Шифр НБУВ: РА359913

Рубрики:

      
5.

Демчук С.П. 
Зміст фізичного виховання в соціальній інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років із церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту / С.П. Демчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну (психолого-педагогічної, фізичної та фізіотерапевтичної дії) програму соціальної інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років з церебральним паралічем засобами фізичного виховання. Обгрунтовано можливість ефективного використання засобів фізичного виховання в системі комплексного застосування реабілітаційних заходів для оздоровлення даних школярів і здійснення соціально-педагогічного впливу на них. Виявлено ефективні методи та тести, які дають змогу визначити ступінь впливу розробленої програми на фізичний та психічний стан даних школярів, а також з'ясувати її оздоровчий, реабілітаційний та інтеграційний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Ю948.28
Шифр НБУВ: РА325787

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Глебчук Г. С. 
Математичне моделювання зсувної небезпеки в умовах підтоплення та сейсмічних впливів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Г. С. Глебчук ; Ін-т телекомунікацій і глобалізації інформац. простору НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано обернену задачу механіки грунтів відносно ідентифікації фізико-механічних характеристик грунту, з яких складається зсув. Узагальнено та проведено математичне моделювання зсувної небезпеки схилу за наявності умов підвищення рівня грунтових вод, зміни сейсмічності ділянки будівництва, в результаті системної дії двох факторів: сейсміки та води, за наявності будівлі та за облаштування котловану за умов відсутності грунтових вод або підвищення їх рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.124.1 с18
Шифр НБУВ: РА375954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Демчук Г.В. 
Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у осіб молодого віку різних соціальних груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Г.В. Демчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За результатами ретроспективного аналізу клініко-мікробіологічного аналізу негоспітальної пневмонії (НП) у 1 132 військовослужбовців строкової служби (ВСС), які хворіли з 1987 до 1998 р., установлено, що основним збудником НП був S. pneumoniae (34,6 %), зменшилось виявлення S. aureus і Streptococcus spp. і збільшилось - H. influenzae та грамнегативних ентеробактерій. Визначено, що пневмокок підвищує стійкість до пеніциліну від 16,2 % до 45,2 %, що впливає на зниження ефективності лікування НП. Відзначено, що НП у цивільних осіб молодого віку, що вели звичайний спосіб життя, та у ВСС мала нетяжкий перебіг, спричинялась переважно S. pneumoniae. У наркозалежних осіб (НЗО) НП мала тяжкий, ускладнений перебіг і у 13,3 % стала причиною смерті. Основним збудником був S. aureus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327689

Рубрики:

      
8.

Глебова Н.І. 
Продукування етнокультурних ідентичностей спільнот Північного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / Н.І. Глебова ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано концептуально-теоретичну модель продукування етнокультурної ідентичності (ЕКІ), що об'єднує її формування, збереження, відтворення та застосування евристичного потенціалу для теоретичних та емпіричних соціологічних досліджень регіональних і локальних ЕКІ Північного Приазов'я. Досліджено функціонування процесів продукування ЕКІ та механізмів трансляції соціальних смислів та історичної пам'яті (ІП) в життєдіяльності етнокультурних спільнот регіону. Доведено, що ЕКІ спільнот продукуються в сім'ї, національно-громадських організаціях та ІП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА372760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Демчук М. Б. 
Розробка складу, технології і дослідження таблеток фамотидину з тіотриазоліном: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / М. Б. Демчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2011. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив наступних допоміжних речовин: МКЦ 102, МКЦ 122, МКЦ 112, МКЦ 301, МКЦ 250, Ludipress, таблетози 80, сорбіту, лактози, Pharmatose DCL 22, крохмалю картопляного, Polyplasdone XL-10, натрій кроскармелози, натрій крохмаль гліколяту, натрій карбоксиметил крохмалю, тальку, Vitacel, кремнію діоксиду, арбоцель 300, кальцію стеарату, магнію стеарату, кислоти стеаринової, натрій стеарил фумарату, натрій лаурилсульфату, ГПМЦ Pharmacoat 603, ГПМЦ Pharmacoat 606, ГПМЦ Pharmacoat 615, метилцелюлози Metolosae БМ 15, твіну 80, ПЕГ 400, пропіленгліколю, гліцерину, титану (IV) оксиду, ПВП на якість таблеток фамотидину з тіотриазоліном, покритих оболонкою. Досліджено фармако-технологічні властивості розроблених таблеток, запропоновано методики контролю їх якості, визначено умови та термін зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521 + Л663.35
Шифр НБУВ: РА380661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Демчук Р.В. 
Сакральне та профанічне в культурно-філософській символіці Софії Київської: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Р.В. Демчук ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення філософсько-методологічного та релігієзнавчого значення. Досліджено специфіку символічного світорозуміння, конкретизованого в знакових системах християнських храмів на підставі філософського аналізу ідейно-художньої програми Софії Київської. Висвітлено феномен "софійності" давньоруського християнського світогляду, що є архетипом української культури та формування ідеологеми "Святої Русі". Запропоновано інтерпретацію світських сюжетів баштових циклів Софії Київської та символічне розуміння їх двох'ярусності як відображення двох'ярусності християнської моделі світобудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655 + Э372-505 + Щ143(4УКР)31 + Ю224.23
Шифр НБУВ: РА315743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Глебов С.В. 
Становлення системи безпеки і співробітництва в Чорноморському регіоні та роль України у цьому процесі (1990-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.В. Глебов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено загальну характеристику Чорноморського регіону як геополітичного простору з виявленням його якісних особливостей з географічним і політико-структурним розумінням існуючих зв'язків у визначенні терміна "регіон". З'ясовано місце та значення даного регіону як підсистеми європейської системи міжнародних відносин у процесі постбіполярної регіоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність Чорноморських держав, розглянуто сучасне розміщення сил у регіоні як визначальну основу в справі пошуку дійових шляхів побудови системи регіональної безпеки та співробітництва. Розроблено можливі варіанти та шляхи прискорення формування системи регіональної безпеки. Визначено основні напрямки розвитку регіонального економічного співробітництва як ключового, сполучного різних національних інтересів фактора у подоланні міждержавних протиріч. Позначено ступінь впливу сучасних регіональних процесів на державну політику та національні інтереси України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1
Шифр НБУВ: РА319501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Демчук Т. В. 
Структурно-семантичні особливості синонімічних односкладових дієслів сучасної китайської мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / Т. В. Демчук ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено базовий, ключовий і допоміжний критерії ідентифікації та класифікації синонімічних лексем сучасної китайської мови, а також їх операційні одиниці. Розроблено розгорнуту типологію синонімів сучасної китайської мови. Описано класифікаційну модель, а також проведено дослідження особливостей семантичної парадигми односкладових дієслів сучасної китайської мови в контексті синонімії. З'ясовано, що визначення їх функціонально-граматичної характеристики та статусу в лексичному фонді сучасної китайської мови дає можливість створити оригінальну модель їх аналізу та класифікації. Запропоновано експериментальну таблицю, яка містить операційні одиниці базового, ключового та допоміжного критеріїв ідентифікації та класифікації синонімічних лексичних одиниць сучасної китайської мови, а також семантико-функціональні елементи значення синонімічних лексико-семантичних варіантів досліджуваних слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.13-315.3 + Ш171.13-212.5
Шифр НБУВ: РА371185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Демчук О.В. 
Удосконалення керування капіталом підприємств рибної промисловості України (на прикладі об'єднань "Керчрибпром" і "Югрибпошук"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Демчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджуються методичні і прикладні питання рибного господарства України. Розроблено рекомендації з акціонування риболовних океанічних флотилій, уточнено методи прогнозування розвитку рибного господарства, обгрунтовано багатофакторні моделі фінансового менеджменту для рибної промисловості. Запропоновані шляхи підвищення ефективності керування основним, зворотним і людським капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)352.10-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Демчук Л.А. 
Формування та ефективне використання оборотних засобів сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.А. Демчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено економічну сутність оборотних засобів, надано пропозиції щодо удосконалення їх управління. На підставі аналізу достатності оборотних засобів сільськогосподарських підприємств відзначено її зниження. Встановлено головні причини порушення оптимальної структури джерел формування: зниження доходності сільськогосподарських підприємств, відмову їх від нормування оборотних засобів, інфляцію, кризу платежів, високі проценти ставки за кредитні ресурси. Обгрунтовано необхідність короткострокового банківського кредиту сільськогосподарським підприємствам. Запропоновано напрями підвищення кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників за сучасних умов. Рекомендовано систему показників ефективності використання оборотних засобів, визначено шляхи підвищення та проаналізовано їх рівень у сільськогосподарських підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-572 + У9(4УКР-4КІР)321.0-572
Шифр НБУВ: РА316498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Демчук Н.Р. 
Художній світ прози Т.Шевченка (проблема психологічного аналізу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.Р. Демчук ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації художній світ прози Т.Шевченка протрактовано у принципово новому теоретичному ракурсі. Автор досліджує повісті з точки зору специфіки парадигми художнього психологічного аналізу й приходить до висновків: у парадигмі прийомів та засобів психологічних студій прози Т.Шевченка домінує зовнішня мова екстервентного психологічного аналізу; у художній структурі повістей Т.Шевченка лаконічні сентенції від авторського аналізу доповнюються і уточнюються ознаками аналізу інтроспективного - сповіддю героя та його епістолярієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Демчук Т. В. 
Особливості одночастинкової та колективної динаміки в металічних розплавах при нормальних та високих тисках / Т. В. Демчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню поведінки одночастинкової та колективної динаміки у рідких металах за нормального та високих тисків використовуючи комп'ютерне моделювання методом ab initio молекулярної динаміки.В рамках методу першопринципного комп'ютерного моделювання розглянуто ряд металів у рідкому стані, а саме, розплав Tl за нормального тиску поблизу температури плавлення, розплави Pb, In та Al вздовж лінії плавлення, та розплави Si та Na вздовж ізотерм. У методах ab initio молекулярної динаміки електронна густина розглядається явно в рамках теорії функціоналу густини. Для кожної іонної конфігурації знаходяться одночастинкові хвильові функції та електронна густина з них, що дозволяє встановити сили Геллмана-Фейнмана, які діють на іони. Такий підхід дає точніші результати при дослідженні металічних систем через можливість правильного врахування миттєвих конфігурацій іонів і електронної густини. Переваги використання першопринципного комп'ютерного моделювання особливо помітні при дослідженні рідких металів за високих тисків.На основі отриманих з комп'ютерного експерименту даних досліджено особливості колективної динаміки систем, її кореляцію з одночастинковою, характеристики структури, а також вплив локальної структури на динаміку у розглянутих розплавах. З визначених в ході моделювання положень та швидкостей частинок розраховано часові кореляційні функції потік-потік та густина-густина. Останні пов'язані з динамічним структурним фактором — функцією, яку отримують з експериментів по непружному розсіюванню нейтронів або рентгенівських променів. Виявлено, що частотний спектр кореляційної функції поперечного потоку демонструє присутність двох піків для усіх досліджених розплавів за різних термодинамічних умов. При цьому, даний ефект спостерігається лише за великих хвильових чисел, поза межами першої псевдозони Брілюена.Дослідження присутності інтрамолекулярних зв'язків у рідкому Pb вздовж кривої плавлення у діапазоні тисків 0–70 ГПа на основі аналізу найближчих сусідів показало, що в розплаві присутні різноманітні структурні утворення, характерні для кристалічних систем. Аналіз топологічної конфігурації таких структурних утворень виявив, що за різних тисків у розплаві вони мають різну переважаючу конфігурацію. Причому, така переважаюча конфігурація відповідає структурі кристалічного Pb за відповідного тиску. Встановлено, що лише 40% з усіх виявлених структурних утворень мають притаманну рідкій фазі ікосаедричну конфігурацію.Розплав Si досліджено у діапазоні тисків 10,2–27,5 ГПа. Розраховані парні функції розподілу для рідкого Si вздовж ізотерми за різних тисків демонструють стійкість значення середньої міжатомної відстані у першій координаційній сфері. Даний результат повторює результат дослідження розплаву Si вздовж кривої плавлення у діапазоні тисків 4–23 ГПа методом дифракції рентгенівських променів. При цьому, розраховані статичні структурні фактори для усіх тисків демонструють присутність плеча біля першого максимуму. Такі дані свідчать про існування ковалентних зв'язків між атомами Si та частково тетраедричного впорядкування у широкому діапазоні тисків. Дослідження тричастинкової функції розподілу показало, що у розплаві Si присутнє тетраедричне впорядкування, яке зменшується зі зростанням тиску, в той час як притаманне рідинам ікосаедричне впорядкування збільшується зі зростанням тиску.Для встановлення особливостей одночастинкової динаміки досліджених розплавів розраховано частотні спектри автокореляційної функції швидкостей. Виявлено, що такий спектр може містити два піки за присутності двох віток на дисперсії поперечних колективних збуджень. При цьому, температура в системі не впливає на положення максимумів таких піків. Проведений аналіз частот поширення одночастинкових та колективних збуджень показав, що для усіх досліджених металів за різних термодинамічних умов положення максимумів на частотному спектрі автокореляційної функції швидкостей співпадають з характеристичними частотами поперечних колективних мод. Такий результат свідчить про прямий прояв поперечної колективної динаміки у поведінці одночастинкової динаміки рідких металів та суперечить попереднім гіпотезам, де один пік розглядався як наслідок поздовжніх мод, а другий — поперечних.Дослідження колективної динаміки рідких металів у різних термодинамічних точках дозволило встановити, що значення характеристичної частоти високочастотної вітки дисперсії поперечних колективних мод лінійно зростає зі збільшенням густини системи. При цьому показано, що дана залежність є універсальною для металічних розплавів. Більше того, виявлено, що нахил такої лінійної залежності однаковий для усіх полівалентних металів.^UThe thesis is devoted to the study of single-particle and collective dynamics in liquid metals at normal and high pressures via computer simulations within ab initio molecular dynamics.A number of metals in the liquid state, namely, the molten Tl at normal pressure near the melting temperature, liquid Pb, In and Al along the melting lines, and liquid Si and Na along some isotherms are investigated by first-principle computer modelling. In the methods of ab initio molecular dynamics the electron density is considered explicitly within the density functional theory. For each ionic configuration, one estimates one-electron wave functions and the electron density from them, which allows one to calculate the Hellman-Feynman forces acting on the ions. This approach gives more accurate results for metallic systems due to account for the instantaneous configurations of ions and electron density. The advantages of application ab initio computer modelling are especially noticeable in the study of liquid metals at high pressures.Based on the data obtained from the computer experiment, the features of the collective dynamics, its correlation with single-particle one, the features of the structure and their effect on the dynamics in considered melts are investigated. From the trajectories and velocities of the particles determined during the modelling, current-current and density-density time correlation functions were calculated. The latter are related to the dynamic structure factor that can be measured by inelastic X-ray or neutron scattering experiments.It is found that the frequency spectrum of the correlation function of the transverse current shows the presence of two peaks for all investigated melts with different thermodynamic conditions. Besides, this effect is observed only at large wave numbers, outside the first pseudo-Brillouin zone.The study of the presence of intramolecular bonds in liquid Pb along the melting curve in the pressure range 0-70 GPa via the common neighbours analysis showed that there are various structure clusters in the melt with similar to the crystalline short-range structures. Analysis of the topological structure of such clusters shows that different predominant configuration emerges in system at different pressures. Moreover, this predominant configuration corresponds to the structure of crystalline Pb at the appropriate pressure. It was found that almost 40% of all detected structural clusters have the icosahedral configuration appropriate to liquid and glass phases.Liquid Si was investigated in the pressure range of 10.2-27.5 GPa. Pair distribution functions for liquid Si along the isotherm at different pressures were calculated. Curves show the constant value of the mean distance between the two nearest neighbours. Same result was previously obtained in the study of the Si melt along the melting curve in the pressure range of 4-23 GPa by X-ray diffraction. Besides, the calculated static structural factors for all pressures demonstrate the presence of the shoulder near the first maximum. Such data indicate the presence of covalent bonds between Si atoms and partially tetrahedral ordering in a wide range of pressures. The study of the bond-angle distribution functions showed that there is a tetrahedral ordering in molten Si, which decreases with increasing pressure, while the icosahedral ordering increases with increasing pressure.The frequency spectra of the autocorrelation velocity function were calculated in order to study the features of the single-particle dynamics of the investigated melts. It was found that such spectra may contain two peaks simultaneously with the presence of two branches in the transverse collective excitations dispersion. In addition, the temperature in the system does not make an effect on the peak maxima positions. The analysis of single-particle and collective modes frequencies showed that for all investigated metals with different thermodynamic conditions the positions of the maxima on the frequency spectrum of the velocity autocorrelation function coincide with the characteristic frequencies of transverse collective modes. This result indicates a direct manifestation of the transverse collective dynamics in the single-particle dynamics of liquid metals and contradicts with the previous hypotheses, where one peak was considered as a consequence of longitudinal modes and the second as a consequence of transverse modes.The study of the collective dynamics of liquid metals at different thermodynamic points revealed that the value of the characteristic frequency of the high-frequency transverse collective modes dispersion branch increases linearly with increasing density of the system. It is shown that such dependence is universal for all metallic melts. Moreover, it was found that the slope of such a linear dependence is the same for all polyvalent metals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Демчук А. О. 
Математичне моделювання плазмонних спектрів металічних наночастинок та фрактальних кластерів. / А. О. Демчук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розроблено математичні моделі та методи для опису процесів розсіювання та поглинання світла наночастинками металів і кластерами, сформованими з таких наночастинок. Узагальнено модель дипольного збудження на випадок урахування впливу заряду підкладки на спектри екстинкції. Розроблено та удосконалено алгоритми методу дискретних диполів (DDA) та методу скінченних різниць у часовій області (FDTD), які реалізовано у вигляді обчислювально-вимірювального комплексу для розрахунку спектрів екстинкції та локальних полів. Сформульовано і розв'язано обернені задачі, які дають змогу визначати параметри наночастинок та їх кластерів (розміри, форма, відстань та взаємодія) на основі експериментальних і розрахованих спектрів екстинкції.^UMathematical models and methods describing the process of light absorption and scattering by metal nanoparticles and the clusters formed from such nanoparticles are developed in the dissertation. The dipole excitation model is generalized for the case of the substrate charge influence on the extinction spectra. Developed and improved algorithms of the discrete dipole approximation (DDA) and the finite-difference time-domain (FDTD) methods implemented as computational-measurement system for calculating extinction spectra and local fields. Inverse problems are formulated and solved to determine the nanoparticles and clusters' parameters (size, shape, distance and interaction) based on the experimental and simulated extinction spectra.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Демчук Т. І. 
Правове забезпечення реалізації права на доступ до екологічної інформації / Т. І. Демчук. — Б.м., 2021 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.У дисертації здійснено комплексний науковий аналіз питань правового забезпечення реалізації права на доступ до екологічної інформації, сформульовано теоретичні узагальнення та практичні пропозиції, що загалом вирішують важливе наукове завдання і спрямовані на вдосконалення нормативного забезпечення відповідних суспільних відносин.Проведено періодизацію виникнення та розвитку категорії «екологічна інформація», зокрема: 1-й етап (1950-1972 рр.) – проголошення права на отримання та передачу інформації (в тому числі екологічної), передбачене у положеннях Конвенції Ради Європи 1950 року; ІІ-ий етап (1972-1990 рр.) – закріплення Стокгольмською декларацією 1972 р. права на поширення інформації та забезпечення доступу до вільного і безперешкодного обміну інформацією. Даний етап характеризується визнанням екологічних прав людини, тому інформація про стан навколишнього природного середовища віднесена до інформації, яка потребує поширення; ІІІ-ій етап (1990-1998 рр.) – ознаменований закріпленням поняття «екологічна інформація» у Директиві Ради 90/313/ЄЕС. Характерною особливістю даного етапу є включення терміну “екологічна інформація” до правової матерії, а також наповнення даної дефініції ширшим змістом; IV-ий етап (1998 р. – по сьогоднішній день) – пов'язаний з прийняттям Орхуської конвенції, яка безпосередньо містить основне тлумачення терміну «екологічна інформація» та її ратифікацією практично всіма країнами Європи.Проведено розмежування понять «екологічна інформація», «інформація про навколишнє природне середовище», «інформація про навколишнє середовище», «інформація про стан довкілля». Встановлено, що термін «довкілля» є ширшим ніж терміни «навколишнє природне середовище» та «навколишнє середовище» й включає в себе останні. Перелік складових частин довкілля не є вичерпним і охоплює все, що оточує людину, її побут, продукти харчування тощо. Обґрунтовується доцільність використання терміну «екологічна інформація».^UQualifying scientific work on the rights of the manuscript. The dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 081 - the Law. - National University «Odessa Law Academy», Odessa, 2021.The dissertation provides a comprehensive scientific analysis of the legal support of the right to access environmental information, formulates theoretical generalizations and practical skills that generally solve an important scientific problem and is designed to improve the framework of relevant public relations.There was periodized the emergence and development of the category "environmental information", in particular: Stage I (1950-1972) - the proclamation of the right to receive and transmit information (including environmental), provided for in the provisions of the Council of Europe Convention of 1950; Stage II (1972-1990) - consolidation of the Stockholm Declaration of 1972 the right to disseminate information and ensure access to free and unobstructed exchange of information. This stage is characterized by the recognition of environmental human rights, so information about the state of the environment is classified as information that needs to be distributed; Stage III (1990-1998) was marked by the enshrinement of the concept of "environmental information" in Council Directive 90/313 / EEC. A characteristic feature of this stage is the inclusion of the term "environmental information" in the legal matter, as well as filling this definition with a broader meaning; Stage IV (1998 - present) - is associated with the adoption of the Aarhus Convention, which directly contains the basic interpretation of the term "environmental information" and its ratification by almost all European countries.A distinction was made between the concepts of "ecological information", "information on the natural environment", "information on the environment", "information on the state of the environment". It was also determined that the term "environment" is broader than the terms "nature environment" and "environment" and includes the latter. The list of components of the environment is not exhaustive and covers everything that surrounds a person, it's life, food and more. The expediency of using the term "environmental information" is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Геба Г. І. 
Дезінтеграційні процеси в ЄС: політичні та безпекові виміри. / Г. І. Геба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному аналізу дезінтеграційних процесів у ЄС, які гіпотетично можуть стримувати інтеграцію, призводити до припинення членства окремих держав у Європейському Союзі та потенційно завершитися розпадом об'єднання. У дисертації вперше проведено комплексний науковий аналіз причин, наслідків та імовірних майбутніх перспектив європейської дезінтеграції як процесу, що є протилежним євроінтеграції, яка традиційно вивчається у наукових дослідженнях. Також вперше на науковому рівні розглянуто процес «євроінтеграції  євроскептицизму». У дослідженні уточнено вплив процесів дезінтеграції у Європейському Союзі на зовнішню політику та безпеку його країн-членів. У дисертації розглянуто кейс Брекзиту як причинно-наслідковий елемент дезінтеграції.Соціально-економічні, політико-бюрократичні проблеми ЄС та Брекзит аналізуються у якості внутрішніх факторів дезінтеграції, проблема міграції та російський вплив аналізуються у якості зовнішніх факторів дезінтеграції, а також розглядається подвійна роль США у якості зовнішнього чинника, який відіграє важливе значення у процесах європейської інтеграції та дезінтеграції.Сформульовано загальний висновок, що на даний час Євросоюз не стоїть на порозі формального розпаду, незважаючи на певне ослаблення європейської солідарності. Зроблено припущення, що певні неформальні ознаки дезінтеграційних процесів, які виявляються, зокрема, у неузгодженості та відмінності позицій у ЄС та наслідком яких став Брекзит, є, імовірніше, винятком, аніж показником загальної тенденції, адже загалом такі процеси не набувають подальшого розвитку. Євросоюз неодноразово демонстрував свою здатність вижити і пристосуватися до кризових явищ, що є показником достатнього потенціалу та досить високого ступеню резистентної спроможності ЄС консервувати інтеграційні властивості попри зовнішні та внутрішні виклики.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive analysis of disintegration processes in the European Union, which can hypothetically slow down the integration, lead to the termination of the EU membership by individual states and potentially end in the collapse of the union.The dissertation for the first time conducts a comprehensive scientific analysis of the causes, consequences and probable future prospects of the European disintegration as a process that is the opposite of the European integration, which is traditionally studied in academic literature. Also, for the first time at the academic level, the process of “European integration of the euroskepticism”. The study clarifies the impact of disintegration processes in the European Union on the foreign policy and security of its member states. The dissertation considers the Brexit case as a causal element of disintegration.The socio-economic, political and bureaucratic problems of the EU and the Brexit are analyzed as a internal disintegration factors, the migration problem and Russia's actions are analyzed as a external disintegration factors, and considered the dual role of the United States, which are an external factor and plays an important role in the processes of European integration and disintegration.The general conclusion is that the EU is not currently on the verge of formal disintegration, despite some weakening of the European solidarity. It has been suggested that some certain informal signs of disintegration processes, in particular, the contradictions between the EU countries and Brexit outcomes, are an exception rather than an indicator of the general trend, because these disintegration processes do not develop further. The European Union has repeatedly demonstrated its ability to survive and adapt to crises. Thus, there is an indicator of a sufficient capacity and a fairly high degree of the EU's resistance ability to preserve its integration properties despite external and internal challenges.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Демчук Ю. Я. 
Бітуми, модифіковані смолами, одержаними з фенольної фракції кам'яновугільної смоли / Ю. Я. Демчук. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційному дослідженні вирішено важливе науково-практичне завдання – одержання високоякісних дорожніх бітумів, що модифіковані смолами, які отримуються з фенольної фракції кам'яновугільної смоли (КВС). Проаналізовано досвід України і світу в застосуванні у промислових масштабах та розробленні нових різноманітних модифікаторів дорожніх бітумів. На основі огляду наукової та патентної літератури запропоновано напрямок проведення досліджень. Опрацьовано стандартні та сучасні методики досліджень бітумів, їх модифікаторів, продуктів застосування бітумів, модифікованих полімерами (БМП), – бітумних емульсій (БЕ), литих емульсійно-мінеральних сумішей (ЛЕМС), асфальтобетонних сумішей. Визначено основні характеристики та склад сировини: залишкового (дистиляційного) нафтового бітуму БД 60/90; окисненого нафтового бітуму БНД 60/90; широкої фенольної фракції (ШФФ); вузьких фракцій, вилучених з ШФФ (п.к.–185 та 185–к.к. °C). Опрацьовано та вдосконалено методики одержання фенол-крезол-формальдегідних смол з ШФФ, вузьких фракцій і вилучених з них концентратів фенолу та/чи його похідних («сирі» феноли), БМП, БЕ, ЛЕМС. Ключові слова: бітум, модифіковані бітуми, адгезійна добавка, фенольна фракція, феноло-крезоло-формальдегідна смола.^UThe dissertation research solved an important scientific and practical problem – the production of high-quality road bitumen modified with resins obtained from the phenolic fraction of coal-tar pitch (CTP). The experience of Ukraine and the world experience in the application on an industrial scale and the development of new various modifiers of road bitumen are analyzed. Based on a review of scientific and patent literature, the direction of research has been proposed. The standard and modern research methods for bitumen, its modifiers, bitumen based products, polymer modified bitumen (PMB), bituminous emulsions (BE), slurry surfacing mixes (SSM) and pavement have been examined. The main characteristics and composition of raw materials were determined: distilled petroleum bitumen BD 60/90; oxidized petroleum bitumen BND 60/90; wide phenolic fraction (WPhF); narrow fractions distilled from WPhF (initial boiling point–185 °C and 185 °C–final boiling point). The methods of obtaining phenol-cresol-formaldehyde resins from WPhF, narrow fractions and distilled from them concentrates of phenol and/or its derivatives ("raw" phenols), PMB, BE, SSM were examined and improved. Key words: bitumen, modified bitumen, adhesion promoter, phenolic fraction, phenol-cresol-formaldehyde resin.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського