Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОДОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Додонов О.В. 
Механізм регулювання продуктивності та оплати праці в умовах ресурсозбереження: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Додонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено науково-практичні засади стосовно вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Грунтуючись на цьому механізмі, розкрито суть заробітної плати з урахуванням залежності її розміру від продуктивності та ступеня раціональності використання економічних ресурсів на будь-якому рівні економіки, визначено принципи формування й умови збільшення витрат на оплату праці за умов ресурсоощадження залежно від зміни продуктивності. Досліджено та надано оцінку продуктивності й оплаті праці в Україні. Вивчено мотивацію працівників до раціонального використання ресурсів на досліджених підприємствах. Проаналізовано, класифіковано й оцінено ресурсоощадні чинники, що дозволило визначити пріоритетні напрями прикладання ефективної праці з метою підвищення рівня продуктивності та на цій підставі - витрат на оплату праці. Розроблено науково-практичні засади та методичні рекомендації щодо вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Запропоновано шляхи вдосконалення складових елементів регулювання оплати праці - формування та розподілу відповідного фонду, застосування погодинно-преміальної системи оплати праці з доплатами за виконання нормативних завдань, тарифної системи, колективно-договірного регулювання, визначення розміру заробітної плати працівників. Розроблено напрями вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці у контексті подальшого реформування оплати праці в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)241-21 + У9(4УКР)245-21 +
Шифр НБУВ: РА355599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Додонова М.В. 
Особисті підсобні господарства сільських жителів Криму: стан, перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Додонова ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто взаємозв'язок економічного та соціального аспектів розвитку особистих підсобних господарств (ОПГ). Визначено сукупність чинників, які мають вплив на спосіб життя сільських жителів. Запропоновано засоби проведення взаємовигідних розрахунків між підсобними господарствами і суспільним виробництвом, а також підсобними господарствами та заготівельними організаціями. Наведено методику аналізу ефективності виробництва в ОПГ різноманітних типів сімей. Систематизовано показники, які визначають рівень та якість життя сільських жителів. Визначено тенденції розвитку ОПГ на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)326
Шифр НБУВ: РА308948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Додонов С.В. 
Потенціал економічної ефективності реалізації виноробної продукції (на прикладі виноробних підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Додонов ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Систематизовано механізми державного регулювання за ступенем їх впливу на виноробну галузь. Розроблено підхід щодо оцінки потенціалу ефективності виробничої та реалізаційної діяльності з використанням матриць координат. Встановлено залежність продажів виноробної продукції від величини перемінних витрат та одержано рівняння щодо оптимізації розміру витрат. Розглянуто стан сировинної бази для виробництва продукції. Запропоновано методику розподілу прибутку в системі виробник сировини - виробник виноматеріалів - завод вторинного виноробства. Розроблено модель визначення попиту у межах регіону на короткостроковий період. Наведено схему оцінки потенціалу екномічної ефективності та визначено напрямки їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)306.752.5-592-07
Шифр НБУВ: РА321310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Додонов Р.О. 
Соціально-філософський аналіз процесу формування та функціонування етноментальності: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Р.О. Додонов ; Ін-т філос. НАН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

У дисертації осмислюється поняття "ментальність", його значення та місце у системі наукових категорій, проаналізовано становлення зазначеного поняття з виділенням основних етапів даного процесу, виявлено методологічну специфіку дослідження ментального феномена філософією та конкретними науками, класифіковані існуючі дефініції категорії "ментальність", визначено родо-видові відзнаки ментального феномена, виділено структурні рівні етнічної ментальності. Визначено місце етноментальності серед феноменів духовного життя суспільства. Зроблено спробу виділити основні риси української етноментальності, здійснено аналіз меж ефективного використання нормативного і емпіричного методів дослідження етнічної ментальності, здійснено осмислення праксіологічної функції етноментальності, її значення для соціальних реформ взагалі і зокрема в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5 + С5*425.7 + Ю6*622

Рубрики:

      
5.

Додонова Г.В. 
Соціокультурна характеристика науково-педагогічних працівників університетів Наддніпрянської України другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Додонова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено соціокультурні особливості (специфічні риси) науково-педагогічних працівників університетів Наддніпрянської України другої половини XIX - початку XX ст. Висвітлено практичні здобутки представників професорсько-викладацьких колективів у суспільному розвитку Наддніпрянської України. Розглянуто зміни у кількісному та якісному складі професорсько-викладацьких колективів університетів Наддніпрянщини. Проаналізовано соціально-економічні умови життя та діяльності наукової інтелігенції. Встановлено соціальний статус науково-педагогічних працівників у суспільстві досліджуваного періоду. Виявлено джерела поповнення наукових кадрів. Визначено освітньо-кваліфікаційний рівень представників науково-педагогічних колективів. Проаналізовано результати науково-педагогічної, навчально-методичної, науково-дослідної роботи професорсько-викладацького складу університетів Наддніпрянщини. Розкрито участь науково-педагогічних працівників Київського, Харківського та Новоросійського університетів у модернізаційних процесах, що відбувалися у різних сферах суспільного життя у пореформену добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Ч484(4УКР)п + Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА357169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Додон І.Е. 
Сучасні підходи до проблеми штучного переривання вагітності в ранніх термінах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Е. Додон ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано переваги диференційованого підходу до вибору методу переривання вагітності. Шляхом комплексного психодіагностичного дослідження доведено, що штучний аборт не залежно від методу його виконання є потужним психотравмуючим фактором, який за певних умов (особливості психологічної структури індивіда, стан протективних резервів особистості, вплив суб'єктивної оцінки ситуації) може стати ініціальним фактором у механізмі розвитку неврозу. Це доводить необхідність надання кваліфікованої психотерапевтичної допомоги жінкам, що вирішують перервати вагітність. Виявлено, що за наявності інших рівних умов застосування медикаментозний метод переривання вагітності має менший невротизуючий потенціал, суб'єктивно сприймається більш позитивно, не викликає суттєвих порушень психологічної рівноваги та адаптаційного процесу, на відміну від оперативного. Виділено групи ризику щодо можливості виникнення психічних розладів післяабортного періоду в жінок з домінуванням астенічних та змішаних психологічних рис, а також особ віком від 18-ти до 30-ти років. Рекомендовано за необхідності переривання вагітності в даного контингенту жінок надавати перевагу медикаментозному аборту. Надано порівняльну характеристику оперативного та медикаментозного методів переривання вагітності ранніх термінів і встановлено, що медикаментозний метод з використанням міфепристону та мізопростолу є високоефективним, фізіологічно обгрунтованим методом, він не має вираженого негативного впливу на стан подальшого репродуктивного здоров'я жінки, добре переноситься жінками, так як не вимагає використання загальних анестетиків, а також є досить простим у вихованні, не залежить від кваліфікації хірурга, не викликає різкого порушення гормонального гомеостазу в організмі жінки. Водночас, у порівнянні з оперативним, цей метод має більше протипоказань, займає більше часу, вимагає більшого суб'єктивного контролю, матеріальних витрат та активної участі з боку пацієнтки. На підставі результатів проведеного експерименту доведено, що міфепристон не викликає суттєвих морфологічних змін у внутрішніх статевих органах піддослідних тварин, які б могли перешкоджати процесам наступного овогенезу та ембріогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.11 +
Шифр НБУВ: РА323078

Рубрики:

      
7.

Додонов О.Ф. 
Участь робітників у політичному житті СРСР. 1961 - 1991 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.Ф. Додонов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 31 с. — укp.

Докладно й об'єктивно розглянуто динаміку взаємозв'язків робітників з інститутами радянської політичної системи 1960 - 80-ті рр. Розкрито поняття "робітничий клас", "клас дегуманізаторів громадського життя" тощо. Проведено аналіз чисельності та соціального складу КПРС, представництва робітників у її керівних органах та їх діяльності з визначення та здійснення партійної політики. Висвітлено особливості діяльності робітників у профспілках, виявлено зниження ефективності їх роботи. Підкреслено факт формування у громадській свідомості ілюзорного уявлення про розвиток профспілкового самоврядування та роботу профорганізацій. Висвітлено практичні заходи комітетів і організацій ВЛКСМ щодо залучення до громадського життя молодих робітників, обговорено прорахунки та труднощі в цій справі. На підставі статистичного та соціологічного матеріалу розглянуто участь робітників в управлінні виробництвом. Виявлено основні ознаки механізму гальмування політичної активності робітників і поступального розвитку суспільства. Проаналізовано помилки та труднощі в теоретичній і практичній діяльності КПРС, державних і громадських організаціях з регулювання соціальних відносин. Показано трагічну розбіжність програмних цілей КПРС з результатами практичної діяльності робітничого класу та інших верств населення, що суттєво вплинуло на поглиблення суспільної кризи. Систематизовано основні уроки історії, наведено наукові прогнози про соціально-перетворювальну роль робітничого класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-281 + Т3(2)63-5
Шифр НБУВ: РА315151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Горбенко К. П. 
Справедливість як соціальний екзистенціал громадянського суспільства / К. П. Горбенко. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації простежується еволюція філософських уявлень про справедливість як одну з базових ціннісних універсалій, що виявляє інтенцію до подолання наявного стан речей на шляху до належного. В роботі запропонована авторська концепція справедливості як соціального екзистенціалу громадянського суспільства. На відміну від інтерпретації М. Гайдеґґера і К. Ясперса, які відносили екзистенціали до переживань індивідуального рівня, соціальні екзистенціали характеризують переживання соціуму в цілому, описують невідрефлексований стан суспільної свідомості. Доводиться, що екзістенціал справедливості інтенційно спрямований на відтворення онтико-онтологічної цілісності людини. Наводиться перелік соціальних екзистенціалів: просторовість, темпоральність, історична справедливість, свобода, турбота, відповідальність, тривожність, страх, смерть тощо. Вказуються основні напрямки оптимізації громадянського суспільства в сучасній Україні.^UThe thesis traces the evolution of philosophical views of justice as one of the basic universals of social life, which reveals its intention to the transcendental in the desire to overcome the existing state of things on the way to the proper. Each historical period generates its own visions of the phenomenon, in particular, the thesis analyzes the concepts of “justice as a world order”, “justice as retribution”, “justice as harmony”, “justice as virtue”, “justice as a manifestation of the Good”, “justice as the Divine Providence”, “justice as a duty”, “justice as a result of a social contract”, “justice as the calculation of happiness”, “justice as equality (inequality)”, “justice as honesty”, “justice as an exchange”. It describes a mechanism of the conciliation of interests of authorities and citizens aimed at reproducing the ontic and ontological human integrity. Unlike in the interpretation of M. Heidegger and K. Jaspers, who qualified existentials solely as experiences of the individual level, social existentials characterize experiences of the society as a whole, describe an unreflected state of social consciousness. It is proven that justice serves as a kind of “buffer” between collective and individual interests, between civil society and the state, for which members of civil society at the existential level must determine the limits of unfreedom they can accept. The question about the criteria of justice as a social existential is raised. The thesis provides a list of social existentials that determine the self-awareness of modern Ukrainian society, including its regional invariants, namely: spatiality, temporality, historical justice, freedom, care, responsibility, anxiety, fear, death, etc.The main directions of optimization of civil society in modern Ukraine are developed, namely: in the economic sphere – promoting the development of market relations to the extent that they allow people to show their creative potential and improve their financial status, if this does not violate the rights of others and does not enrich one through the exploitation of others; in the political sphere – separation of business from power, representative authorities should reflect the interests of the whole society, not lobby the interests of the richest people, leaving aside the interests of those who really create the wealth of the country; in the social sphere – guarantee of a safe life of citizens,social protection and social welfare, full free medical care, health service, education, protection of human rights; in the spiritual sphere, civil society is based on the principles of equality and freedom of creativity, on the priority of human and the harmony of inner and outer human life, on humanistic values.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського