Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОЛГОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Долгов Л.О. 
Електрооптика та структурні особливості системи "рідкий кристал - наночастинки - полімер": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Л.О. Долгов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження електрокерованого світлорозсіяння та структури суспензій неорганічних колоїдних наночастинок (НЧ) у нематичному рідкому кристалі (РК), а також трикомпонентних композитів типу РК - НЧ - полімер на їх основі. Визначено стабільність колоїдних НЧ неорганічних матеріалів в РК та електрооптичний відгук таких суспензій. Як один з ефективних шляхів стабілізації таких композитів запропоновано використовувати метод формування в них полімерної сітки. Вивчено особливості фотоіндукованої фазової сепарації в трикомпонентних сумішах типу РК - НЧ - преполімер. Показано, що у разі фазової сепарації в таких композитах за типових для капсульованих РК концентрацій полімеру та невеликої концентрації НЧ наночастинки, в основному, потрапляють у полімер, модифікуючи його властивості. Досліджено механізми світлорозсіяння в композитах РК - НЧ - полімер. Запропоновано модель світлорозсіяння, на базі якої проведено розрахунок світлопропускання шарів капсульованих РК, доповнених наночастинками. Досліджено кутові характеристики світлопропускання композитів у ввімкненому стані. Показано, що шляхом оптимізації показника заломлення матеріалу наночастинок та ступеня їх агрегації можна мінімізувати кутову залежність розсіяння світла в суспензії, а отже - розширити кут огляду системи. Виявлено, що в композитах РК - НЧ - полімер можлива хімічна взаємодія НЧ з іншими компонентами. Обгрунтовано необхідність врахування даних процесів для визначення компонент для композитів РК - НЧ - полімер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022 + Ж364 +
Шифр НБУВ: РА351098

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Долгова Т.А. 
Індукція та прояв радіоадаптивної відповіді у поколіннях рослин з різним генотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.А. Долгова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Вперше на клітинному та організмовому рівнях рослин з різним генотипом виявлено можливість індукції радіоадаптивної відповіді (РАВ) внаслідок впливу на насіння, що перебуває у стані спокою, адаптивною (окремо та сумісно мм-радіохвилями та гамма-радіацією) та тестовою (гамма-радіацією) дозами опромінення. Встановлено важливе значення рівня синхронізації першого мітозу під час проростання опроміненого насіння як показника стимуляції мітотичної активності за прояву РАВ. Виявлено зберігання прояву РАВ у поколіннях опроміненого насіння за комплексом показників (проліферацією клітин, ростовими реакціями, рівнем хромосомного мутагенезу, урожайністю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.2 + П21-271.25
Шифр НБУВ: РА330913

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Долгова Т.І. 
Комплексна оцінка стану грунтів в гірничодобувних районах та прогноз наслідків їх техногенної трансформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Т.І. Долгова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 36 с. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми підвищення ефективності контролю екологічної безпеки в гірничопромислових районах за станом техногенно трансформованих грунтів та наслідками їх зміни шляхом використання встановлених закономірностей взаємозв'язку між інтегрованим рівнем дії гірничих підприємств на грунти та їх екологічною стійкістю, ступенем мінливості, здатністю до самоочищення та родючістю за умов техногенного навантаження. Обгрунтовано показники комплексної оцінки перебудови грунтів під дією визначених факторів техногенезу, здійснено прогнозування її наслідків за рівнем їх стійкості та встановлено критерії вибору екологічно доцільних методів реабілітації. Для проведення дослідження грунтів, що межують з гірничими підприємствами, сформовано систему екологічного моніторингу на базі використання розроблених методів їх комплексної оцінки (аналізу стану та здатності до самовідновлення, прогнозу наслідків техногенної трансформації та визначення екологічного бонітету, вибору доцільних способів реабілітації та визначення рівня техногенного впливу гірничих об'єктів). З метою одержання інформації для проведення моделювання, системного аналізу, математичної статистики та ГІС-технологій використано традиційні методи дослідження грунтів (хімічні, фізичні, біохімічні, геохімічні), що забезпечує підвищення рівня їх моніторингу (з біоекологічного до геосистемного).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 +
Шифр НБУВ: РА334848

Рубрики:

      
4.

Долгов О.В. 
Національне самовизначення територіально-політичних систем в контексті політичної лімології: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Долгов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — Миколаїв, 2005. — 18 с. — укp.

У територіальному аспекті досліджено процеси національного самовизначення політичних систем у контексті політичної лімології. Проаналізовано теоретико-методологічні засади лімології - галузі політології, що вивчає кордони як чинники національно-політичного розвитку. Висвітлено еволюцію політичних кордонів та їх інституціалізацію у процесі національного самовизначення. Обгрунтовано, що державний кордон - соціокультурний і політичний феномен, що є індикатором суспільно-політичних процесів у державі. Розглянуто процес політичного розмежування України на пострадянському просторі та встановлення її кордонів. Запропоновано типологію політичних кордонів України та практичні рекомендації щодо її лімополітики як прояву національної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф4(4УКР)64 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА339278

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського