Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (596)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ДРОН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Дроненко В.Г. 
Обгрунтування нового методу формування антирефлюксного ілеотрансверзоанастомозу після правобічної геміколектомії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Г. Дроненко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему сучасної колопроктології, а саме: можливості відтворення анатомо-топографічних структур, подібних до баугінієвого клапану людини. Розроблено конструкцію антирефлюксного ілеотрансверзоанастомозу (ІТА), за якою клапан моделюється виключно зі стінки товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23 +
Шифр НБУВ: РА353403

Рубрики:

      
3.

Дронов С.М. 
Особливості нейротропних ефектів анальгетиків та клонідину в умовах експериментального "психотичного еквіваленту": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.М. Дронов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив наркотичних анальгетиків (промедолу, морадолу, трамалу), ненаркотичних знеболюючих засобів (кеторолаку, парацетамолу) та клонідину на функціональний стан і функціональну організацію утворень лімбіко-ретикуло-неокортикальної системи мозку тварин з метою виявлення особливостей центрального нейротропного компоненту антиноцицептивного ефекту цих фармакологічних засобів за умов та експериментальної "психотичної" патології вищої нервової діяльності. Одержано дані щодо зміни антиноцицептивного потенціалу анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотчиного еквіваленту" та встановлено характер впливу досліджуваних препаратів на прояви афективної симптоматики модельованої "психотичної" патології. Доведено, що передумовою змін антиноцицептивної активності анальгетиків і клонідину за умов експериментального "психотичного еквіваленту" є перехід фронтальної зони кори великих півкуль мозку, дорзальної ділянки гіпокампу та дорзо-медіальної мигдаликового комплексу, а також сітчастого утворення середнього мозку на новий рівень функціональної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-52 +
Шифр НБУВ: РА333311

Рубрики:

      
4.

Дронов 
Діагностика та хірургічне лікування пухлин позапечінкових жовчних проток: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Олексій Іванович Дронов ; АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.2-59
Шифр НБУВ: РА326225

Рубрики:

      
5.

Дронова І.В. 
Моделі і методи управління проектами на ринку освітніх послуг (в умовах інтеграції економіки України у єдиний європейський простір): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / І.В. Дронова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг за умов реформи системи освіти та приведення її до європейських стандартів. Розглянуто рішення ряду задач щодо управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг за умов реформи системи освіти шляхом розробки аналітичних моделей символьно-числового аналізу. Зазначено, що розроблений комплекс методів та моделей є науково-методичною основою для створення інструментальних засобів управління інноваційними проектами на ринку освітніх послуг у період інтеграції економіки України у єдиний європейський економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)к
Шифр НБУВ: РА330694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дронова І.Ю. 
Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Ю. Дронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості епідемічного розповсюдження холери та її збудника на території України в період 7-ї пандемії. Виявлено фактори довкілля, що впливають на епідемічний процес холери та на біологічні властивості збудника. Виявлено залежність інтенсивності епідемічного прояву холери від клімато-географічних характеристик місцевості. Надано рекомендації щодо визначення обсягу лабораторних досліджень об'єктів довкілля на присутність холерних вібріонів на територіях, що належать до різних клімато-географічних зон України. Експериментально виявлено можливість тривалого співкультивування холерних вібріонів з оксегенічною культурою синьо-зелених водоростей Synechocystis PCC в середовищі з підвищеною місткістю NaCl. За таких самих умов виявлено інгібуючу дію зелених водоростей Platimonas viridis на процеси життєдіяльності холерних вібріонів. Розроблено методику визначення експресії генів патогенності у холерних вібріонів на культурі клітин HeLa. Досліджено строки збереження та показано експресію гена ctx у V. cholerae O1 за розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-3 + Р264.929-8
Шифр НБУВ: РА320690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Дронова О. Л. 
Геосистемний аналіз факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій в Україні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. Л. Дронова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено систематизацію процесів та явищ у геосистемі, які виникають під впливом факторів техногенного ризику. Проаналізовано причинно-наслідкові зв'язки у комплексі виникнення та розвитку надзвичайних ситуацій, на підставі чого розроблено методику конструктивно-географічного оцінювання факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Проведено оцінювання соціально-економічних факторів надзвичайних ситуацій в Україні, встановлено їх зв'язок з відповідними змінами у стані природних компонентів і здоров'ї людини. Запропоновано функціональне зонування адміністративних областей України за факторами ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Досліджено кореневі причини виникнення техногенних надзвичайних ситуацій в Україні, пов'язані з фундаментальними макроекономічними проблемами розвитку суспільства на сучасному етапі та, на підставі застосування методів стратегічного планування, запропоновано науково-практичні рекомендації щодо можливих заходів з їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0(45УКР) с6 + Ц9-532
Шифр НБУВ: РА379031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дронова А. О. 
Оптимізація діагностичних та реабілітаційних заходів у відновному періоді геморагічного півкульового інсульту: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / А. О. Дронова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню діагностики та підвищенню ефективності реабілітації хворих на геморагічний півкульовий інсульт на етапі відновного періоду захворювання шляхом виявлення клініко-неврологічних, нейропсихологічних та нейрофізіологічних особливостей та оптимізації лікування за допомогою використання комбінованої нейрометаболічної терапії. Для досягнення поставленої мети нами було проведено відкрите, когортне, контрольоване дослідження 97 хворих (медіана віку хворих була 58 (52; 63) років) на геморагічний півкульовий інсульт впродовж відновного періоду захворювання, яке включало оцінювання клініко-неврологічних даних, нейропсихологічного тестування, показників якості життя, параметрів спектрального аналізу біоелектричної активності головного мозку із подальшою оптимізацією реабілітаційних заходів.Наукова новизна отриманих результатів. Вперше обґрунтовано та доведено ефективність використання комбінації препаратів нейрометаболічної дії іпідакрин та фенібут в реабілітаційних заходах у пацієнтів з ГПІ у відновному періоді захворювання, що сприяє покращенню когнітивних функцій, зокрема підвищенню рівнів запам’ятовування та уваги. Виявлено особливості перебігу відновного періоду у хворих на ГПІ, зокрема дані про зв’язок латералізації вогнища ураження, віку і статі пацієнтів з вираженістю неврологічного дефіциту та динамікою його відновлення, рівнем інвалідизації, ступенем самообслуговування, когнітивними та нейропсихологічним порушеннями. Дістали подальшого розвитку відомості про зміни показників якості життя у пацієнтів з ГПІ у динаміці відновного періоду захворювання та фактори, які на них впливають. Поглиблено уявлення про негативний зв’язок вираженості спастичності м’язів у хворих на ГПІ з показниками незалежності у повсякденному житті та якості життя хворих впродовж відновного періоду захворювання. Розширені дані про стан біоелектричної активності головного мозку у пацієнтів з ГПІ у відновному періоді захворювання на основі комплексного спектрального аналізу ЕЕГ-патерну головного мозку на 30-ту добу захворювання. Встановлені кореляційні зв’язки між параметрами ЕЕГ-патерну та рівнем неврологічних, когнітивних порушень і відновленням незалежності у повсякденному житті на 180-ту добу захворювання.Практичне значення отриманих результатів. В результаті проведеного комплексного клініко-неврологічного та нейропсихологічного дослідження із застосуванням сучасних шкал виявлено клінічні особливості перебігу раннього відновного періоду у хворих на ГПІ, які необхідно враховувати при проведенні реабілітаційних заходів та для диференційованого застосування лікарських засобів. Доведено клінічну ефективність використання у пацієнтів з ГПІ комбінації препаратів іпідакрин 5 мг та фенібут 300 мг тричі на день впродовж місяця на тлі базисної терапії для покращення когнітивних функцій у відновному періоді захворювання.^UThe dissertation is devoted to improving diagnostics and increasing efficiency of rehabilitation of patients with haemorrhagic hemispheric stroke during the recovery period of the disease by identifying clinical-neurological, neuropsychological and neurophysiological features and optimizing treatment using combined neurometabolic therapy.To achieve this goal, we conducted an open, cohort, controlled study of 97 patients (median age of patients was 58 (52; 63) years) with haemorrhagic hemispheric stroke during the recovery period of the disease, which included evaluation of clinical and neurological data, neuropsychological testing, quality indicators of life, parameters of spectral analysis of brain bioelectric activity with further optimization of rehabilitation measures.Scientific novelty of the obtained results. For the first time, the effectiveness of the use of neurometabolic therapy in the form of a combination of the drugs ipidacrine and phenibut in the complex of rehabilitation measures in patients with HHS in the recovery period of the disease, which contributes to the improvement of cognitive functions, in particular, increasing the levels of memorization and attention, has been substantiated and proven.Features of the course of the recovery period in patients with HHS were revealed, in particular, data on the relationship of lateralization of the lesion, the age and gender of patients on the severity of the neurological deficit and the dynamics of its recovery, the level of disability, the degree of self-care, cognitive and neuropsychological disorders.Information on changes in the quality of life indicators of patients with HHS in the dynamics of the recovery period of the disease and the factors affecting them were further developed.The understanding of the negative relationship between the severity of muscle spasticity in patients with HHS with indicators of independence in everyday life and the quality of life of patients during the recovery period of the disease was deepened.It was extended the data on the state of bioelectrical activity of the brain in patients with HHS in the recovery period of the disease based on a complex spectral analysis of the EEG pattern of the brain on the 30th day of the disease. Correlations were set between the parameters of the EEG pattern and the level of neurological and cognitive disorders and the restoration of independence in everyday life on the 180th day of the disease.Practical significance of the obtained results. As a result of a complex clinical-neurological and neuropsychological study with the use of modern scales, clinical features of the course of the early recovery period in patients with HHS were revealed. They must be taken into account when carrying out complex rehabilitation measures and for the differentiated use of medicines.The clinical effectiveness of using a combination of ipidacrine 5 mg and phenibut 300 mg three times a day during a month on the background of basic therapy to improve cognitive functions in the recovery period of the disease has been proven in patients with HHS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Дронь В.С. 
Задача Коші для ультрапараболічних рівнянь типу Колмогорова: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.С. Дронь ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.3,022
Шифр НБУВ: РА310979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дронь Ю.С. 
Екологічні чинники формування відновних умов та їх роль у генезисі бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Ю.С. Дронь ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування відновних умов та їх вплив на генезис бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття. Встановлено роль окремих екологічних чинників у процесі розвитку відновних умов. Наведено визначення терміну "відновні умови". Досліджено їх вплив на грунтоутворення, зокрема, на формування морфологічних, водно-фізичних, мікробіологічних, хімічних властивостей бурувато-підзолистих оглеєних грунтів Передкарпаття, їх екологічний статус і продуктивність. Запропоновано спосіб оптимізації фосфорного забезпечення рослин на кислих гідроморфних грунтах шляхом локального внесення невисоких доз фосфорних добрив під час посіву. Відтворено процес конкрецієутворення за лабораторних умов та запропоновано модель, що його пояснює. Вивчено закономірності поширення ортштейнів та вмісту в них кислоторозчинних форм заліза та марганцю у межах однорідного ареалу досліджуваних грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-1(4УКР) + П034.13-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дроняєва Г. М. 
Розвиток світового фінансового ринку в аспекті формування глобального економічного простору: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Г. М. Дроняєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади дослідження світового фінансового ринку. Визначено вплив глобалізації на розвиток світового фінансового ринку. Охарактеризовано структуру світового фінансового ринку. Досліджено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку. Проаналізовано розвиток світового валютного ринку на сучасному етапі. Визначено вплив глобалізації на інституційну структуру світового фінансового ринку. Проаналізовано розвиток світового фондового ринку як інфраструктурного елементу світового фінансового ринку та чинника формування глобального економічного простору. Визначено вплив фінансової глобалізації на розвиток кризових явищ у світовій економіці. Оцінено перспективи розвитку фінансового ринку України та перспективи його інтернаціоналізації. Обгрунтовано перспективи розвитку інституційної структури світового фінансового ринку за умов формування глобального економічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА377552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дроняк М.М. 
Хірургічне лікування хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Дроняк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми лікування хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці з пріоритетним застосуванням мініінвазивних технологій. На підставі аналізу результатів клінічного та лабораторного моніторингу показано ефективність застосування у хворих на біліарний гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці, двохетапної хірургічної тактики, що полягає в ранній декомпресії жовчовивідних шляхів за допомогою ендоскопічної папілосфінктеротомії вже в перші дві доби з часу госпіталізації та виконання другим етапом, після стабілізації стану хворих, лапароскопічної холецистектомії. Показано, що у хворих на аліментарний гострий панкреатит методом вибору є комплексна консервативна терапія, а у випадку наростання білірубінемії - тимчасове ендобіліарне стентування. З'ясовано, що відкриті оперативні втручання в ранні терміни з моменту госпіталізації хворих в стаціонар проводяться у випадках, коли неможливо усунути блок жовчовивідних шляхів мініінвазивними методами, а в пізні терміни (2 - 3-й тиждень захворювання) - у випадку розвитку гнійно-септичних ускладнень панкреонекрозу. Доведено, що реалізація розробленої хірургічної тактики у хворих на гострий панкреатит, ускладнений синдромом жовтяниці дозволяє зменшити летальність після застосування мініінвазивних технологій до 1,64 %, після відкритих оперативних втручань до 18,75 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-3 +
Шифр НБУВ: РА348467

Рубрики:

      
13.

Зульфугаров І. Г. 
Диференційна діагностика синдрому жовтяниці та її лікування в хірургічних хворих (клініко-експериментальне дослідження): автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. Г. Зульфугаров. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню результатів лікування найбільш тяжкої категорії хірургічних хворих із жовтяницею, спричиненою гострим панкреатитом (ГП) і синдромом Міріззі, як складної проблеми в діагностиці, виборі тактики й обсягу оперативного втручання.Причини незадовільних результатів у разі лікування хворих із синдромом жовтяниці, спричиненим ГП і синдромом Міріззі, були проаналізовані та з’ясовані за даними літератури та клініки. В експерименті обґрунтовано необхідність раннього відновлення прохідності жовчних проток з обов’язковим усуненням причини блоку. На основі морфологічного вивчення печінки обґрунтована тактика лікування хворих на ГП, залежно від особливостей жовтяниці, обґрунтовані методи відновлення фізіологічної жовчної протоки у хворих із різними видами синдрому Міріззі.Об’єктом дослідження є жовтяничний синдром у хворих на ГП і синдром Міріззі.Предметом нашого дослідження стали показники функції та гістологічна структура печінки при механічній і паренхіматозній жовтяниці, морфологічні особливості стінки холедоха й жовчного міхура (ЖМ). У процесі дослідження застосовували клініко-лабораторні, морфологічні та статистичні методи.У роботі вперше в експерименті вивчена морфологія холедоха та печінки в динаміці з збереженим блоком жовчотоку та частково відновленим пасажем жовчі, що стало обґрунтуванням необхідності раннього й повного відновлення жовчотоку.Доповнено наукові дані щодо морфології та функції печінки при частковому порушені пасажу жовчі. В експерименті уточнено гістологічну структуру стінки холедоха в разі часткового й повного відновлення пасажу жовчі.Подальший розвиток дістало морфологічне обґрунтування методу диференційної діагностики механічної та паренхіматозної жовтяниці із застосуванням ультразвуку.Уперше запропоновано диференційно-діагностичні критерії, встановлені в процесі ультразвукової діагностики (УЗД) паренхіматозної та механічної жовтяниці у хворих на ГП. Доповнено наукові дані щодо методів оперативного втручання, спрямованих на збереження фізіологічного пасажу жовчі при другому типі синдрому Міріззі.Для застосування в практичній охороні здоров’я запропоновано неінвазивний метод диференційної діагностики паренхіматозної та механічної жовтяниці (патент України на корисну модель № 134089). Запропоновано ультразвукові критерії відновлення фізіологічного пасажу жовчі у хворих із синдромом Міріззі I та II типу внаслідок лапароскопічної холецистофістулітотомії та пластики стінки холедоха при відкритій лапаротомії.Робота має клініко-експериментальний характер. Для вивчення функції та гістологічної структури печінки, а також структури стінки холедоха сформована модель відновлення жовчотоку після повної обструкції холедоха. Тварин виводили з експерименту через 3, 7, 14, 21 та 35 діб.Клінічний розділ роботи базується на результатах лікування 114 ургентних хворих із синдромом жовтяниці та болями в животі, з яких у 52 (45 %) причиною болю став ГП, у 42 (38,8 %) — патологія ЖМ та позапечінкових жовчних шляхів, у 20 (17,2 %) хворих болі були пов’язані з фіброзом печінки, цирозом печінки, гострим і хронічним гепатитом.^UDissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of PhilosophyThe thesis is devoted to improving the results of treatment of the most severe category of surgical patients suffering with jaundice caused by acute pancreatitis (AP) and Mirizzi’s syndrome, as a difficult problem in diagnosis, choice of tactics and scope of surgical intervention.The causes of unsatisfactory results in the treatment of patients with jaundice syndrome caused by AP and Mirizzi’s syndrome were analyzed and clarified according to the literature and clinical data. The experiment substantiates the need for early restoration of the bile ducts with the obligatory elimination of the cause of the block. The tactics of treating patients with AP are substantiatedon the basis of a morphological study of the liver, depending on the characteristics of jaundice, methods of restoring the physiological bile duct in patients with various types of Mirizzi’s syndrome are substantiated.The object of the study is jaundice in patients with AP and Mirizzi’s syndrome.The subject of our study is the indicators of the function and histological structure of the liver in obstructive and parenchymal jaundice, the morphological features of the wall of the choledochus and gallbladder. Clinical, laboratory, morphological and statistical methods were used during the course of the study.In this work, for the first time in the experiment, the morphology of the common bile duct and liver was studied in dynamics with a preserved block of the bile duct and a partially restored passage of bile, which became the rationale for the need for early and complete restoration of the bile duct.The scientific data on the morphology and function of the liver with a partial violation of the passage of bile has been supplemented. In the experiment, the histological structure of the wall of the choledochus was clarified in the case of partial and complete restoration of the passage of bile.The morphological substantiation of the method of differential diagnosis of mechanical and parenchymal jaundice with the use of ultrasound was further developed.For the first time, differential diagnostic criteria were proposed, which were established in the process of ultrasound diagnostics of parenchymal and obstructive jaundice in patients with AP. The scientific data on methods of surgical intervention aimed at maintaining the physiological passage of bile in patients with the second type of Mirizzi’s syndrome has been supplemented.A non-invasive method for the differential diagnosis of parenchymal and obstructive jaundice has been proposed for use in practical healthcare (Ukrainian patent for a utility model No. 134089). Ultrasonic criteria are proposed for restoring the physiological passage of bile in patients with Mirizzi’s syndrome of types I and II due to laparoscopic management of cholecystoenteric fistula and plastics of the choledochal wall during open laparotomy.The work is clinical and experimental in its nature. In order to study the function and histological structure of the liver, as well as the structure of the wall of the choledochus, a model of recovery of the bile duct after complete obstruction of the choledochus was formed. The animals were withdrawn from the experiment after 3, 7, 14, 21 and 35 days.The clinical section of the work is based on the results of treatment of 114 urgent patients with jaundice syndrome and abdominal pain, of which 52 (45%) patients had AP as the cause of pain, 42 (38.8%) had pathology of the gallbladder and extrahepatic biliary tract, and 20 (17.2%) of patients with pain associated with various liver pathologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Левченко Л. В. 
Обґрунтування тактики хірургічного лікування пацієнтів з обтураційною жовтяницею пухлинного генезу, ускладненою холангітом / Л. В. Левченко. — Б.м., 2022 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
17.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Омельченко Н. М. 
Водно-сольовий баланс організму та репродуктивна функція тварин при довготривалому згодовуванні традиційних та ГМ-рослинних кормів / Н. М. Омельченко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: фізіолого-біохімічні процеси в організмі тварин за тривалого згодовування традиційної та генномодифікованої сої. Мета роботи: вивчення стану водно-сольового балансу організму та репродуктивної функції тварин за тривалого згодовування традиційних та генномодифікованих рослинних кормів (соєвих бобів).Методи дослідження: фізіологічні (тривалі спостереження за змінами стану і функцій організму дослідних тварин), фізико-хімічні (визначення вмісту катіонів і аніонів у біологічних рідинах), біохімічні (визначення вмісту загального протеїну, креатиніну, сечовини та активності ензимів), зоотехнічні (ріст і розвиток тварин, маса та індекси маси внутрішніх органів, молочна продуктивність, збереженість приплоду), статистичні (обробка результатів досліджень).Наукова новизна: Уперше одержано дані щодо тривалого впливу термічно оброблених соєвих бобів традиційного та трансгенного сортів на фізіологічний стан і репродуктивну здатність самок та самців щурів лінії Wistar п'яти поколінь. Встановлено, що за тривалого згодовування термічно оброблених трансгенних соєвих бобів зменшується виживання нащадків у підсисному віці, змінюється функціональний стан нирок лабораторних щурів обох статей, що супроводжується збільшенням концентрації та екскреції ендогенного креатиніну у сечі, підвищенням концентрації креатиніну та сечовини у сироватці крові. Згодовування генетично модифікованих бобів сої не викликає вірогідних змін водно-сольового балансу та не впливає на рівень електролітів у сироватці крові щурів п'яти поколінь. Отримано нові дані щодо впливу розчину арґентуму цитрату, одержаного методом нанотехнології, на репродуктивну функцію, виживання та розвиток нащадків щурів і великої рогатої худоби; функціональний стан видільної системи щурів; молочну продуктивність корів на тлі тривалого вживання тваринами трансгенних соєвих бобів у складі кормового раціону.Запропоновано: Сільськогосподарським підприємствам для забезпечення високої продуктивності та відтворювальної функції, підвищення збереження потомства рекомендується обмежити згодовування генномодифікованої сої у складі раціонів корів під час лактації та надати перевагу використанню в годівлі традиційній сої. З метою зменшення негативного впливу генномодифікованої сої на репродуктивну функцію та молочну продуктивність корів слід під час лактації випоювати 1 мкгAg/кг маси тіла тварини арґентуму цитрату, одержаного методом нанотехнології. Результати дисертаційної роботи доцільно впровадити в навчальний процес для студентів аграрних та біологічних спеціальностей ВНЗ за викладання курсів лекцій з дисциплін: фізіологія тварин, годівля тварин, репродуктивна біотехнологія, технологія виробництва молока.^UObject of research: physiological and biochemical processes in animal organism during long-term feeding of traditional and genetically modified soybeans.The purpose of the work: study of water-salt balance and animals reproductive function during long-term feeding by traditional and genetically modified plant foods (soybeans).Research methods: physiological (long-term changes observations of the state and body functions of experimental animals), physicochemical (studying of cations and anions in biological fluids), biochemical (indicators of total protein, creatinine, urea and enzyme activity), zootechnical (growth and development of animals, mass and mass indices of internal organs, milk productivity, preservation of offspring), statistical (processing of research results).Scientific novelty: For the first time, data on the long-term effects of heat-treated soybeans of traditional and transgenic varieties on the physiological condition and reproductive capacity of five generations female and male Wistar rats. It has been established that long-term feeding of heat-treated transgenic soybeans reduces the survival of offspring in suckling age, changes the kidneys of laboratory rats of both sexes functional state, accompanied by increased concentration and excretion of endogenous creatinine in urine, increased creatinine and creatinine. Feeding genetically modified soybeans does not cause significant changes in water-salt balance and does not affect the serum electrolytes of five generations rats. New data on the effect of argentum citrate solution obtained by nanotechnology on reproductive function, survival and development of offspring rats and cattle were obtained; functional state of rats excretory system; cows milk productivity against the background of long-term consumption of transgenic soybeans by animals as part of the feed ration.Suggested: To ensure high productivity and reproductive function, increase the preservation of offspring, agricultural enterprises are recommended to limit the feeding of genetically modified soybeans in the cows diets during lactation and to prefer the use in feeding by traditional soybeans. In order to reduce the negative impact of genetically modified soybeans on cows reproductive function and milk productivity, 1 μgAg / kg of animal body weight of argentum citrate obtained by nanotechnology should be fed during lactation. The results of the dissertation should be introduced into the educational process for students of agricultural and biological specialties of the university for teaching lectures on disciplines: animal physiology, animal feeding, reproductive biotechnology, milk production technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Поремський М. В. 
Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2 / М. В. Поремський. — Б.м., 2021 — укp.

Поремський М.В. Методи обґрунтування стійкості snow 2.0-подібних потокових шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2^r – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 125 «Кібербезпека». – Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі, яка полягає у розробці методів обґрунтування стійкості SNOW 2.0-подібних потокових шифрів відносно відомих кореляційних атак. З розвитком інформаційних технологій та комп'ютерної техніки значну увагу привернули до себе слово-орієнтованих ПШ, які є програмно-орієнтованими та можуть ефективно працювати на сучасних процесорах. Порівняльні дослідження алгоритмів потокового шифрування показують, що одним із найкращих серед сучасних ПШ є шифр SNOW 2.0, що є на сьогодні міжнародним стандартом. В свою чергу, взявши шифр SNOW 2.0 як прототип, було створено важливий клас SNOW 2.0-подібних ПШ. До цього класу відноситься і нещодавно створений в Україні шифр “Струмок”, прийнятий як національний стандарт ДСТУ 8845:2019. Важливою частиною процесу розробки таких шифрів, що зумовлює вибір окремих компонент і параметрів для їх побудови, є обґрунтування їх стійкості відносно усіх відомих на сьогодні атак. В роботі удосконалено аналітичну оцінку інформаційної складності кореляційних атак на потокові шифри. На відміну від раніше відомої (евристичної) оцінки, отримана аналітична оцінка має належне наукове обґрунтування, містить явну залежність від ймовірності помилки атаки та є справедливою для будь-яких кореляційних атак на потокові шифри незалежно від способу побудови або методу розв'язання системи рівнянь зі спотвореними правими частинами, яка складається на першому етапі атаки. Вперше отримано аналітичне співвідношення для квадратичної евклідової незбалансованості розподілу ймовірностей спотворень у правих частинах рівнянь, що використовуються для побудови кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри. На відміну від відомих співвідношень, які визначають квадратичну евклідову незбалансованість, отримане співвідношення встановлює вираз цього параметра в термінах коефіцієнтів Фур'є розподілу спотворень у правих частинах рівнянь єдиної системи, яка не залежить від конкретної атаки. Це дозволяє отримувати нижні оцінки трудомісткості й обсягу матеріалу, потрібного для реалізації кореляційних атак на SNOW 2.0-подібні шифри та порівнювати за трудомісткістю та обсягом матеріалу кореляційні атаки, що будуються над полями різних порядків.Вперше розроблено метод обґрунтування стійкості двійкових SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на полем з двох елементів, розроблений метод базується на отриманому дисертантом аналітичному співвідношенні для параметра, який характеризує ефективність атаки, та дозволяє обґрунтовувати стійкість двійкових SNOW 2.0-подібних потокових шифрів безпосередньо за параметрами їх компонент. Отримав подальший розвиток метод обґрунтування стійкості модулярних SNOW 2.0-подібних шифрів відносно кореляційних атак над скінченними полями характеристики 2. На відміну від відомих підходів до побудови кореляційних атак на SNOW 2.0, розроблений метод базується на отриманих дисертантом аналітичних співвідношеннях, які узагальнюють низку окремих результатів про матричні представлення незбалансованості відображень, що реалізуються скінченними автоматами. Розроблений метод є застосовним до модулярних -розрядних SNOW 2.0-подібних шифрів при і дозволяє отримувати нижні оцінки ефективності відомих кореляційних атак безпосередньо за параметрами компонент алгоритму шифрування. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що дисертантом розроблено програмні реалізації, які дозволяють в режимі реального часу обчислювати значення нижніх меж трудомісткості та обсягу матеріалу, потрібного для здійснення будь-якої з відомих кореляційних атак на довільний двійковий чи модулярний SNOW 2.0-подібний шифр з вузлами заміни довжини 8 бітів. Розроблені програми застосовані для обґрунтування стійкості шифру “Струмок”, а також його двійкової версії. Вони можуть бути використані на практиці при дослідженні стійкості інших SNOW 2.0-подібних потокових шифрів у СІТС України. Наукові та практичні результати дисертаційної роботи реалізовані в Службі зовнішньої розвідки України – в результаті виконання НДР “Корифена” та в науково-технічних розробках ЗАО “Інститут інформаційних технологій”.^UPoremskyi M. Methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks over a finite fields of order 2^r . – Qualifying scientific work as a manuscript.Thesis for a Candidate of Technical Science degree in specialty 125 «Cybersecurity». – Institute of Special Communication and Information Protection of National technical university of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.This thesis is devoted to solving actual scientific problem of development the methods for security evaluation of SNOW 2.0-like stream ciphers against correlation attacks.With the advancement of information and computer technologies, significant attention has been drawn to word-based SC that are software-oriented and can run efficiently on modern processors. Comparative studies of stream encryption algorithms show that one of the best among current SC is SNOW 2.0, which is currently the international standard. In turn, using SNOW 2.0 cipher as a prototype, an important class of SNOW 2.0-like ciphers was created. This class includes the recently created in Ukraine cipher "STRUMOK", adopted as the national standard DSTU 8845: 2019. An important part of the process of developing such ciphers, which determines the choice of individual components and parameters for their construction, is their security evaluatin against all known attacks.The analytical estimation of information complexity of correlation attacks on stream ciphers is improved in thesis. Unlike the previously known (heuristic) estimate, the analytical estimate obtained has a scientific basis, contains a clear dependence on the probability of an error of attack and is valid for any correlation attacks on stream ciphers, regardless of the method of creation or solving the system of equations with right parts corrupted by noise, which is creating on the first stage of the attack.For the first time, an analytical relation was obtained for the quadratic Euclidean imbalance of the probability distribution of corruptions in the right part of the equations that are used to construct correlation attacks on SNOW 2.0-like ciphers. Unlike the known correlations that determine the quadratic Euclidean imbalance, the obtained relation determines the expression of this parameter in terms of the Fourier coefficients of the corruption in the right part of the equations of a single system that does not dependent on particular attack. This allows us to obtain lower bounds of the complexity and amount of material required to SNOW 2.0-like correlation attack on SNOW 2.0-like ciphers and to compare the complexity and amount of material for different correlation attacks that are built over fields of different orders.For the first time a method of security evaluation of binary SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was developed. In contrast to the known approaches of creating correlation attacks over a field of two elements, the developed method is based on the analytic correlation obtained by researcher for the parameter that characterize the attack efficiency and allows to evaluate the security of binary SNOW 2.0-like stream ciphers directly by the parameters of their components.A method of security evaluation of modular SNOW 2.0-like ciphers against correlation attacks over finite fields of characteristic 2 was further developed. In contrast to the known approaches of creating SNOW 2.0 correlation attacks, the developed method is based on analytical correlations obtained by the thesis, which summarize a number of separate results on matrix representations that are implementing by finite state machines. The developed method is applicable to modular SNOW 2.0-like ciphers and allows to obtain lower bounds of the efficiency of known correlation attacks directly by the parameters of the components of the encryption algorithm.The practical significance of the obtained results consists in developing the software implementations that allow in real time to calculate the values of the lower bounds of the complexity and amount of material required to process any of the known correlative attacks on an arbitrary binary or modular SNOW 2.0-like cipher with 8 bit s-boxes. The developed programs are used to evaluate ofsecurity of the cipher "Strumok", as well as its binary version. They can be used in practice to evaluate the security of other SNOW 2.0-like stream ciphers in SITS of Ukraine.The scientific and practical results of the thesis were implemented at the Foreign Intelligence Service of Ukraine (in the research scientific work «Korifena») and in the scientific and technical developments of CJSC «Institute of Information Technologies».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського