Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (292)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ДУБОВИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Транспорт   
1.

Дубовик С.А. 
Асимптотичні методи синтезу систем керування рухом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / С.А. Дубовик ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 35 с. — укp.

Вперше показано, що у межах збурених задач керування квадратичний критерій якості може успішно використовуватись для надання лінійним системам еталонних властивостей. Запропоновано метод лінійно квадратичного синтезу для регулярно й сингулярно збурених задач, що дозволяє задавати еталонні властивості замкнутої системи з різним ступенем грубості. Розроблено новий метод синтезу термінальних систем керування сингулярно збуреними об'єктами, що вирішує задачу субоптимального синтезу у вигляді композиції вкорочених термінальних регуляторів для зовнішніх змінних і стаціонарних регуляторів для швидких, що дозволяє істотно спростити алгоритм. Вперше запропоновано оцінку грубості багатомірної системи за критичним значенням параметра сингулярних збурень, наведено визначення поняття жорсткості як негрубості замкнутої системи. Розроблено новий метод композиційного синтезу стаціонарного регулятора, заснований на оцінках жорсткості й D-розбивці за зазначеними параметрами. Створено метод оцінки ймовірності великих відхилень у слабко збурених нелінійних системах, заснований на функціоналі дії для системи великих відхилень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-082.022-05 + О424.1-011.11 +
Шифр НБУВ: РА332055

Рубрики:

      
2.

Дубовик В.І. 
Вплив репродукування оздоровленої еліти на продуктивність насіннєвої картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Дубовик ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено характер мінливості продуктивності у процесі репродукування еліти, відтвореної на основі оздоровленого матеріалу для розповсюджених сортів картоплі у Північно-східному Лісостепу. Встановлено в елітному насінництві рівнозначність методів оздоровлення та видів вихідного насіннєвого матеріалу за продуктивністю. Визначено граничні строки дії ефекту оздоровлення для сортів картоплі різних груп стиглості. Розроблено математичні моделі для прогнозування врожаю під впливом сукупної дії розміру листового апарата, його ураженості вірусною інфекцією та погодними умовами. Запропоновано строки сортооновлення для оздоровленого посадкового матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37
Шифр НБУВ: РА314640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дубовик С.Ф. 
Державне управління вугільною промисловістю у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.Ф. Дубовик ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню механізму державного управління вугільною промисловістю, а також вибору оптимального ступеня державного впливу на її діяльність у перехідній економіці. Розглянуто існуючі світові моделі функціонування вугільної галузі, методи та інструменти її регулювання, можливості використання позитивного досвіду для реформування вітчизняної вугільної промисловості. Обгрунтовано необхідність структурної перебудови вугільної галузі України, а також визначено роль держави у цьому процесі. Досліджено механізм державного управління галуззю на сучасному етапі та запропоновано шляхи його вдосконалення. Проаналізовано хід реформування вугільної промисловості та розроблено практичні рекомендації щодо його прискорення і корегування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дубовик Н.А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.А. Дубовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА327068

Рубрики:

      
5.

Дубовик А. О. 
Інструменти оцінки бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Дубовик ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичне забезпечення експрес-оцінки вартості бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів, придатного для самостійного використання інвесторами для прийняття оперативних рішень за формування, поточного моніторингу й управління портфелем цінних паперів. Визначено основні інструменти вартісної оцінки бізнесу та виділено з них ті, які базуються на використанні інформації ринку цінних паперів. Встановлено взаємозв'язок індикаторів ринку цінних паперів та інструментів оцінки бізнесу як цінових мультиплікаторів. Розроблено класифікацію цінових мультиплікаторів і доведено доцільність використання як ключового мультиплікатора EV/A. Сформовано систему кількісних та якісних показників для розрахунку справедливої величини ключового цінового мультиплікатора та на її основі внутрішньої вартості цінних паперів. Вдосконалено методичний підхід щодо скорингу акцій на основі вартісних критеріїв, який дозволяє кількісно оцінити ступінь недооцінки цінних паперів ринком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА379424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дубовик Л.І. 
Логіко-граматичні аспекти категорії причини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.І. Дубовик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості структурування та засоби реалізації категорії причини у складному реченні й тексті для визначення її логіко-граматичних параметрів. Розглянуто кваліфікаційні та класифікаційні ознаки даної категорії, а також її парадигматичні взаємозв'язки у системі категорій української мови. Визначено ядерні та периферійні площини поліцентричної організації категорії причини, з'ясовано специфіку її реалізації в гіпо- та паратаксичних конструкціях, у складних безсполучникових реченнях з недиференційованим синтаксичним зв'язком корелятивного й некорелятивного типів, у неелементарних складних реченнях. Досліджено текстотвірний потенціал категорії причини, зокрема, засоби та способи її репрезентації у межах надфазних єдностей і текстових величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА339350

      
7.

Дубовик В.О. 
Підвищення працездатності та довговічності корпусних деталей з алюмінієвих сплавів шляхом управління внутрішніми напруженнями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.О. Дубовик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто математичну модель процесу управління внутрішніми напруженнями в корпусі шестеренного насосу, описано метод кінцевих елементів, запропоновано модель геометричної форми корпусу. Визначено параметри математичної моделі: температуру нагрівання, охолодження корпусу та кількість циклів і степінь відносної деформації в циклах. Проаналізовано напружено-деформований стан корпусу на основі моделі Боднера-Партома. Відзначено, що граничні та початкові умови включають гіпотезу однорідності і ізотропності матеріалу. Виявлено подрібнення мікроструктури матеріалу корпусу. Доведено, що в 1,2 - 1,4 рази підвищується твердість, в 1,2 - 1,5 рази - зносостійкість та в 1,25 - 1,5 рази границі міцності і текучості матеріалу корпусу в порівнянні з відповідними показниками існуючих аналогів. Досліджено зменшення в 1,5 - 1,7 рази величини деформацій корпусу зі сформованим полем напружень за умов експлуатації у порівнянні з відповідними показниками серійного насосу, гама-процентний ресурс шестеренного насосу з корпусом, у якому виконано формування внутрішніх напружень, на 16 - 18 % перевищив ресурс серійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148.1 + К448.1-02 +
Шифр НБУВ: РА336403

Рубрики:

      
8.

Дубовик В.М. 
Післяопераційна реабілітація хворих на аутоімунний тиреоїдит з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.М. Дубовик ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень на кроликах з моделлю аутоімунного тиреоїдиту (АІТ), що свідчать про посилення процесів репаративної регенерації за типом реституції у щитоподібній залозі після лазерного впливу, порівняно з контрольною групою тварин. Після лазеротерапії відзначено стійке знижиння обсягу лімфоплазмоцитарної інфільтрації у щитоподібній залозі, ознаки стабілізації лімфоцитопоезу та епітеліоретикулопоезу у вилочковій залозі. Тобто, низькоінтенсивна лазеротерапія відновлює та стабілізує морфофункціональний стан щитоподібної та вилочкової залоз до межі норми. Обстежено 60 хворих на гіпертрофічну форму АІТ до оперативного лікування, протягом двох років післяопераційного періоду та після застосування лазеротерапії. Зазначено, що оперативне втручання негативно впливає на перебіг АІТ: у віддаленому післяопераційному періоді спостерігається повільне згасання функції щитоподібної залози внаслідок активізації аутоімунного процесу. Проведене через два роки після операції лазерне лікування дозволило покращити функцію щитоподібної залози, зменшити її обсяг, знизити індекси антитиреоїдних аутоантитіл та нормалізувати показники клітинного імунітету. Доведено, що така дія лазеротерапії виявляється через один місяць після її завершення, досягає максимального прояву через три місяці, а через шість місяців спостерігається початок гальмування її імунокоригуючої дії. Повторний курс лазеротерапії дозволяє досягти подовження клініко-імунологічної ремісії захворювання, його проведення рекомендовано через шість місяців після попереднього курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 +
Шифр НБУВ: РА327208

Рубрики:

      
9.

Дубовик О. В. 
Управління Інтернет-рекламою в підприємствах торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Дубовик ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано засади класифікації інтернет-реклами, які адаптовані до функціонування торговельних підприємств, що сприятиме оптимізації планування комунікаційних заходів у мережі Інтернет. Проведено класифікацію інтернет-магазинів з метою диференційованого підходу до цілеспрямованого впливу на діяльність підприємства зі створення та розповсюдження рекламної інформації. Запропоновано методичні підходи до формування комплексу заходів, інструментів інтернет-реклами, рекламних технологій та інтернет-мерчандайзингу з урахуванням еволюції застосування мережі Інтернет у діяльності торговельних підприємств і цільових сегментів споживачів. Визначено засади структурування маркетингової інформаційної системи торговельного підприємства шляхом виокремлення підсистеми управління інтернет-рекламою, що сприятиме створенню обгрунтованих рекламних кампаній у мережі Інтернет, оцінці результативності управління інтернет-рекламою в підприємствах торгівлі. Розроблено систему оцінювання результативності управління інтернет-реклами, яка передбачає агрегування оцінних (організаційних, економічних, комунікаційних і технічних) компонентів інтернет-реклами, яка допомагатиме формуванню та імплементації інтегрованих маркетингових комунікаційних програм підприємств торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81 ф121
Шифр НБУВ: РА375951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дубовик О.В. 
Управління маркетинговими дослідженнями підприємств в процесі формування конкурентних переваг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Дубовик ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено співвідношення параметрів "ціна - якість", якими керуються споживачі під час вибору товарів повсякденного попиту та довготермінового користування, а також послуг, що дало змогу розробити механізм ефективного позиціонування і формування конкурентних переваг на регіональному ринку. Надано кількісну оцінку параметрів конкурентоспроможності для різних груп товарів на даному ринку, наведено методику оцінки конкурентоспроможності товарів на ринку функціональної, видової, предметної та цінової конкуренції. Удосконалено концепцію трирівневого підходу до визначення суті товару, що дало змогу сформувати потенційні напрямки створення конкурентних переваг. Запропоновано бенчмаркінговий підхід на сучасному українському ринку та представлено кількісну оцінку факторів конкурентоспроможності на регіональному ринку з розмежуванням специфіки товарів. Розвинуто методику оцінки конкурентоспроможності товарів на ринку функціональної, видової, предметної та цінової конкуренції та механізм формування конкурентного позиціонування для вітчизняних підприємств. Визначено механізм ідентифікації українських підприємств щодо ступеня їх маркетингової орієнтації. Запропоновано схематичну модель диференціації вітчизняних підприємств та визначення їх категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 +
Шифр НБУВ: РА335128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дубовик М.Ф. 
Фізико-технологічні проблеми отримання монокристалів потрійних оксидів з ефективними функціональними властивостями - Basub1-x/subSrsubx/subNbsub2/subOsub6/sub, Lasub3/subGasub5/subSiOsub14/sub, Lisub6/subGdBsub3/subOsub9/sub: Автореф. дис... д-ра. техн. наук: 05.02.01 / М.Ф. Дубовик ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів"; Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено люмінесцентні властивості монокристалів LiGBO:Ce. Розроблено способи виготовлення кристалічних елементів для п'єзоелектричних перетворювачів енергії, піроприймачів і модуляторів оптичного впромінюванн (BSNO), резонаторів і фільтрів ОАХ і ПАХ (LGSO), сцинтиляторів (LiGBO).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022
Шифр НБУВ: РА315879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дубовик С.Г. 
Функціональний підхід до вивчення категорії відмінка іменника в початкових класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.Г. Дубовик ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено методику викладання граматики української мови в початкових класах (на прикладі категорії відмінка). Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику застосування функціонального підходу до вивчення відмінків іменників, яка передбачає їх розгляд у єдності значень, форм і функцій. Розроблена методична система спрямована на практичне засвоєння молодшими школярами норм граматичної сполучуваності слів на рівні словосполучень, речень, а отже, й текстів. Запропонована система роботи сприяє формуванню в учнів початкових класів необхідних граматичних знань і практичних умінь, пов'язаних з оформленням власних висловлювань, підвищенню загального рівня культури усного та писемного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-911.32
Шифр НБУВ: РА317682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Любчик О. К. 
Податковий механізм регулювання економіки України. / О. К. Любчик. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена систематизації і розширенню теоретичних засад функціонування податкового механізму регулювання економіки, розробці науково-практичних рекомендацій його модифікації для підвищення ефективності податкової системи, досягнення цілей соціально-економічного розвитку в сучасних умовах в Україні. Обґрунтовано застосування методології дослідження функціонування податкового механізму на засадах поєднання функціонального і процесного підходу. Сформульовано загальні принципи побудови податкового механізму і ті завдання, які він повинен виконувати. Базуючись на положеннях теорії ієрархічних систем, доведено можливість розгляду податкового механізму як сукупності порівняно незалежних, алевзаємопов'язаних податкових підмеханізмів, які можуть бути представлені у вигляді ієрархічної структури. Удосконалено науково-методичні підходи щодо аналізу дієвості податкових підмеханізмів за процесним і функціональним підходами. Систематизовано основні напрямки модифікації податкового механізму й удосконалення процесу оподаткування суб'єктів господарювання. Обґрунтовано науково-методичні рекомендації щодо конструювання податкового механізму.^UThe thesis is devoted to systematization and expansion of theoretical foundations of tax mechanism functioning of the economy regulation, development of scientific and practical recommendations of its modification to increasing the efficiency of tax system and achievement of goals of social and economic development in contemporary conditions in Ukraine.Generalization of theoretical achievements of financial science has allowed to deepen the essence of the concept of tax mechanism as well as to expand the conceptual apparatus of the research.The tax mechanism has been proposed to be considered in the broad sense as a type and a form of organization and implementation of tax relations as well as in the narrow one – as a system of methods, techniques, levers and system of legislative, organizational, information support and information flows (input and output), through which the action of elements of the tax mechanism is directed to synchronize and harmonize the interests of society, the state, economic entities, households through the implementation of tax functions.The dialectics of the interrelation of tax policy, the tax system, the tax mechanism which has allowed to determine its place and role in regulating the economic processes of the country has been investigated. The general principles of the tax mechanism development and the tasks that it must fulfill have been formulated. Based on the theory of hierarchical systems, the possibility of considering the tax mechanism as a set of relatively independent but interrelated tax sub-mechanisms which can be represented as a hierarchical structure has been proved. The specifics of the methods, techniques and levers applied stipulated theidentification of a number of such sub-mechanisms within the overall tax mechanism.The scientific and methodological approaches to the analysis of the effectiveness of tax sub-mechanisms by the process approach which can be the foundations for the development and application of new methods, techniques and levers of the tax mechanism as well as the identification of possible reserves for optimization of the tax burden and the means of their implementation have been improved.The scientific and methodological approaches to assessing the effectiveness of the tax mechanism by the functional approach which allows to evaluate the efficiency of the tax mechanism as a whole and each of the sub-mechanisms by the degree of performance of functions as well as, in particular, allows to identify the cause and effect relationships between the tasks of the tax policy and the result of the action of the tax mechanism have been proposed. The results obtained can be the basis for the development of management actions to increase the effectiveness of the tax mechanism and reduce the negative impact of exogenous factors.The analysis of the effectiveness and efficiency of the tax mechanism functioning by functional and process approaches has proved that the tax mechanism does not fully fulfill the tasks set to stimulate production. The tax potential of a number of taxes has not been fully realized. The existence of a number of schemes within the framework of the legislation makes it possible to "aggressively minimize" the payment of taxes, which violates the balance of interests of taxpayers and the state.It has been proved that the tax mechanism must be modified. Systematization of modification directions of the tax mechanism has allowed to propose steps for the improvement of the taxation process of business entities. The main directions of tax mechanism modification have been grouped by blocks. The main purpose of modifying the tax mechanism through the development of its sub-mechanisms is to strengthen the effect of tax levers to develop social and economic processes or accelerate their development.A model of the tax mechanism has been elaborated as well as correlationregression analysis has been conducted to determine the factors that influence the effectiveness of the tax mechanism and its components. Quantitative characteristics of the functioning and development of the tax system through the action of the tax mechanism by extrapolation of development trends have been determined using dynamic models, the structure and parameters of which have been estimated according to previous observations.The scientific and methodological recommendations for the development of the tax mechanism which constitute a deliberate process of creating a theoretical project for the choice of tax methods, techniques, levers and their consistent combination on a legislative basis, to ensure the specified parameters that are determined by the tax policy and for further purposes have been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Дубовик О. М. 
«Отримання сцинтиляційних монокристалів ZnWO4, MgWO4 та твердих розчинів (Zn,Mg)WO4». / О. М. Дубовик. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі викладено результати комплексних досліджень отримання допованих кристалів ZnWO4 та впливу домішкових дефектів на їхні оптичні та сцинтиляційні властивості. Одержані результати дозволили розробити технологічні умови отримання крупногабаритних сцинтиляційних монокристалів з поліпшеними характеристиками: світловим виходом 15 000 фот / МеВ, енергетичною роздільною здатністю – 8,5% при збудженні гамма-квантами з енергією 662 кеВ, рівнем післясвітіння через 20 мс - 0,002% та власним радіаційним фоном альфа- випромінювання 0,18 мБк/кг.Уперше в світі отримано об'ємні кристали MgWO4 оптичної якості та системно досліджено їхні оптичні й сцинтиляційні властивості в широкому температурному діапазоні, а також параметри власного радіаційного фону. Вирощені кристали мали наступні параметри: світловий вихід відносно CdWO4 склав близько 35%, післясвітіння через 20 мс - 0,035%, загальний радіаційний фон альфа-випромінювання склав 5,7 мБк/кг.Отримано новий сцинтиляційний матеріал твердих розчинів (Zn,Mg)WO4. Розроблено та впроваджено технологію вирощування оптично якісних монокристалів методом Чохральського. Встановлено, що монокристали ZnxMg1-хWO4 при х = 0,2 – 1 мають моноклінну структуру типу вольфраміт. Дослідження залежності параметрів кристалічної структури змішаних кристалів (Zn,Mg)WO4 від відносної концентрації катіонів показали лінійне збільшення об'єму елементарної ґратки при переході від MgWO4 до ZnWO4.Досліджено залежність зростання світлового виходу від складу змішаних кристалів (Zn,Mg)WO4, яка має максимум при співвідношенні Zn/Mg близько одиниці. Величина світлового виходу для кристала Zn0,5Mg0,5WO4 в ~ 1,5 рази перевищує таку для ZnWO4 і в ~ 2,1 рази для MgWO4. Завдяки збільшеному світловому виходу до 22 500 фот / МеВ показана можливість використання сцинтиляційних детекторів на основі монокристалів твердих розчинів замість токсичного CdWO4.Ключові слова: монокристал, вольфрамат цинку, вольфрамат магнію, твердий розчин, метод Чохральського, оптичні властивості, сцинтилятор, світловий вихід, люмінесценція.^UThe work is devoted to obtaining of high efficient inorganic scintillation crystals ZnWO4, MgWO4 and solid solutions (Zn,Mg)WO4. Structure, luminescent, and scintillation properties of the obtained crystals have been studied.ZnWO4 crystal scintillators of large volume (up to ∅55×150mm) with advanced scintillation properties and reasonable mechanical characteristics were developed. It was achieved thanks to optimization of growth conditions and initial composition by doping ZnWO4 charge with metals of the first and second groups, as well as by elements with high electric negativity. The best one-centimeter samples shown energy solution at the level of 8,5 % for 662 keV γ line of 137Cs. Low level of afterglow (0.002%, 20 ms after excitation) was obtained with one of ZnWO4 scintillators.Developed a technique for the growing MgWO4 crystals by pulling a seed from the melted flux solution, and used this to produce ≥ 1 cm3 crystals of good optical quality. The optical and scintillation properties of this new crystal scintillator were systematically studied for the first time. The crystal shows a broad emission band with a maximum at 470 nm under X-ray excitation. The afterglow of the crystal is found to be 0.035% 20 ms after termination of X-ray excitation. The relative photoelectron output was found to be 35% that of CdWO4. The relative intensity and scintillation decay kinetics were investigated over the temperature range 7–305 K. The relative scintillation efficiency of MgWO4 is found to be ⁓33 % that of ZnWO4 at T = 7 K. These results demonstrate that MgWO4 has a good prospect as a scintillation detector for particular applications, such as rare event searches that require a range of different cryogenic scintillators.Mixed crystals (Zn,Mg)WO4 were first grown by the Czochralski method. Structure, luminescent, and scintillation properties of the obtained mixed crystals have been studied. It is shown that the light output of ZnxMg1-xWO4 solid solutions has a maximum at x = 0,5 under X-ray excitation.Presented results allow to consider (Zn,Mg)WO4 as a new and promising scintillating material.Keywords: single crystal, zinc tungstate, magnesium tungstate, solid solution, Czochralski method, optical properties, scintillator, light output,


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дубовик О. С. 
Чутливість збудників гнійно-запальних захворювань шкіри до комплексної дії антимікробних препаратів та світлодіодного випромінювання in vitro та in vivo / О. С. Дубовик. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу світлодіодного випромінювання та протимікробних засобів на планктонні клітини та біоплівки мікроорганізмів, збудників гнійно-запальних захворювань. В роботі обґрунтовано практичне вирішення актуального завдання – визначено дію синього та червоного спектрів світлодіодного випромінювання та протимікробних препаратів на планктонну та біоплівкову форму існування збудників гнійно-запальних захворювань шкіри на підставі оцінки мікробіологічних, імунологічних та морфологічних ознак. Встановлено етіологічні чинники гнійно-запальних захворювань шкіри у дітей. Визначено здатність ізолятів до біоплівкоутворення та їх антибіотикочутливість у планктонній і біоплівковій формі існування. Для проведення експериментальних досліджень було розроблено пристрій для впливу оптичного випромінювання на патогенні бактерії та спосіб визначення впливу світлодіодного випромінювання на мікроорганізми in vitro. Визначено оптимальні комбінації для максимального пригнічення утворення добових біоплівок та продукції планктонних клітин ізолятів із застосуванням хлоргексидину з опроміненням синім світлом та пероксиду водню з опроміненням червоним світлом. Доведено, що світлодіодне випромінювання синього та червоного спектрів комплексно з цефепімом пригнічує утворення планктонних клітин з наступним блокуванням формування щільних біоплівок та скорочує терміни загоєння осередку запалення при локалізованій гнійно-запальній інфекції до 7 діб порівняно із застосуванням тільки антибактеріального препарату.^UThe thesis is dedicated to the study of the impact of LED radiation and antimicrobial medications on planktonic cells and biofilms of microorganisms, purulent-inflammatory diseases pathogens. Practical solution of the actual problem is justified – action of blue and red spectrum of LED radiation and antimicrobial preparations on planktonic and biofilm forms of purulent-inflammatory skin diseases pathogens is determined on the assessment of microbiological, immunological and morphological signs. Etiologic factors of purulent-inflammatory skin diseases in children were stated. Isolates ability to biofilms formation and their sensitivity to antibiotics in plankton and biofilm existence forms were detected. The device for optical radiation impact on pathogen bacteria and method of LED radiation impact on microorganisms in vitro were worked out for experimental research. Optimal combinations for maximal oppression of daily biofilms formation and plankton cells isolates production with the use of chlorhexidine together with blue exposure and hydrogen peroxide with red exposure were detected. LED radiation of blue and red spectrum in combination with cefepime was proved to oppress plankton cells formation with further dense biofilms formation blockade and shorten focus of inflammation healing terms at local purulent-inflammatory infection up to 7 days compared with the use of antibacterial preparation alone.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Дубовик Д. Д. 
Інформаційна технологія оцінки замулення штучних водосховищ / Д. Д. Дубовик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено порівнянню процесів замулення, що відбуваються в близькими за характеристиками водоймах, обраному прототипі шляхом розробки інформаційної технології оцінки замулення великих штучних водосховищ. Iнформаційна технологія розроблена на основі методу аналогії, пов'язаної з розробкою системи критеріїв аналогії, інформаційних моделей замулення та відповідних оцінок замулення водосховищ Дніпровського каскаду. Виконано оцінку об'єму замулення водосховищ Дніпровського каскаду. Оцінки процесів замулення штучних водосховищ є актуальними, мають практичне значення і були використані при розробці концепції та методологічних аспектів відносно відстеження техногенної безпеки м. Дніпро.^UThe dissertation is devoted to the problem of development of information technology of siltation assessment of large artificial reservoirs on the basis of analogy method, connected with development of system of analogy criteria, siltation information model and corresponding siltation assessments of reservoirs of Dnieper cascade.Analysis and generalization of the results of information analysis of the properties of artificial reservoirs allowed the author to formulate for the first time the task of comparative analysis of models of artificial reservoir-prototype and artificial reservoir-analogue, to give a theoretical justification and quantitative description of such analysis. and pace.On this basis, the basic ideas about the composition of the data necessary for the formation of a cluster of criteria and further analysis of the possibility of estimating the volume of sediments in the reservoir-analogue based on information about the processes of siltation in the reservoir-prototype. Comparison of the results obtained on the basis of these approaches to the estimation of siltation volumes with the data of direct measurements is the basis for verification of the results obtained in this work, which confirms their reliability.The estimation of volumes of siltation of reservoirs of the Dnieper cascade is executed. Estimates of siltation processes of artificial reservoirs are relevant, have practical significance and were used in the development of the Concept and methodological aspects regarding the monitoring of technogenic safety of the Dnieper.The aim of the study. Improving the efficiency of assessment of siltation processes of artificial reservoirs by developing information technology for modeling their siltation using analogy methods. Research objectives:1. Develop a system of analogy criteria to compare the characteristics of the reservoir-prototype with reservoirs-analogues.2. To develop information technology for assessment of siltation of reservoirs.3. To substantiate the information technology for assessing the siltation of the reservoir-analogue on the basis of information about the siltation of the reservoir-prototype (standard), using the criteria of analogy.4. To carry out modeling of processes of siltation of artificial reservoirs of the Dnieper cascade with use of the developed information technology. Estimate the intensity of siltation of reservoirs of the Dnieper cascade.Object of research - processes of siltation of artificial reservoirs of the Dnieper cascade.The subject of research - models, methods and information technology for assessing the processes of siltation of large artificial reservoirs.Scientific novelty of the obtained results.The main results that determinescientific novelty of the dissertation:1. For the first time:-Developed information technology for research and calculation of siltation characteristics of artificial reservoirs, which in contrast to existing, in accordance with the needs of assessing the ecological status of reservoirs, describes the state of the prototype reservoir and allows converting this information into information about the unknown state of the analogue reservoir. information according to the developed algorithms in accordance with the requirements of end users.2. Improved:–Method of estimating the volume of sludge formation in large artificial reservoirs, which differs from the existing proposed system of complex criteria, combining quantitative assessment of the proximity of artificial reservoirs by the nature of siltation processes and expert assessment of weights of components of complex criteria, which allows comprehensive assessment prototype and analogue and to form requirements for the volume and composition of the primary data on the unknown state of the analogue reservoir required to convert information about the state of the prototype into information about the state of the analogue.3. Received further development:- method of analogy for assessing the state of the reservoir-analogue using information about the state of the reservoir-prototype, which gives more opportunities for its application.-Models and calculation algorithms based on the zonal approach to processing information about the state of reservoirs.The practical use of the scientific results obtained in the dissertation is evidenced by the relevant act of implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Дубовик С. Л. 
Хірургічне лікування хворих із переломами в дистальній третині діафізу плечової кістки: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. Л. Дубовик. — Б.м., 2023 — укp.

Клінічні дослідження проведені у період з 2019 до 2022 рр. у трьохвідділеннях травматології та ортопедії КНП «МКЛ № 11» Одеської МР. В межах проведеного дослідження було обстежено 127 пацієнтів (чоловіків 85, жінок – 42) із переломами ДТДПК у віці від 19 до 69 років (середній вік склав 34,9 ± 17,5 років). Критерієм включення в клінічне дослідження становили хворі із переломами ДТДПК, які згідно з міжнародною класифікацією АО/ ASIF належать до сегмента 12 (тип А-С), критерієм виключення із дослідження став сегмент 13. Для подальшого ретро-проспективного порівняльного аналізу пацієнтів розподілили на дві клінічні групи з урахуванням виду оперативного втручання: першу (порівняння) склали 92 (72,44 %) пацієнта, яким виконана відкрита репозиція та внутрішня фіксація (ОRIF) пластиною; у другу (дослідження) увійшли 35 пацієнтів (27,56 %), у лікуванні яких застосували черезкістковий остеосинтез (ЧКО), розробленим пристроєм стрижневого типу.Вдосконалена технологія малоінвазивного остеосинтезу позасуглобових переломів дистального відділу плечової кістки розширює покази до хірургічного лікування хворих різних вікових груп, забезпечуючи стабільну фіксацію уламків на весь період зрощення.Розроблена тактика малоінвазивного лікування з урахуванням наявності будь-якої супутньої патології, що є протипоказанням до накісткового остеосинтезу, дозволяє оптимізувати індивідуальний підхід до лікування постраждалих з переломами плечової кістки в нижній третині, уникнути ускладнень, знизити частку незадовільних результатів, скоротити терміни непрацездатності та інвалідність у пацієнтів даної категорії.^UClinical studies were conducted in the period from 2019 to 2022 in three departments of traumatology and orthopedics of the Communal Non-Commercial Enterprise "City Clinical Hospital No. 11" of the Odessa City Council. Within the scope of the study, 127 patients (85 men, 42 women) with fractures of the cervical spine aged from 19 to 69 years (average age was 34.9 ± 17.5 years) were examined. The criteria for inclusion in the clinical study were patients with DTHD fractures, which according to the international classification of AO / ASIF belong to segment 12 (type A-C), the criterion for exclusion from the study was segment 13. For further retro-prospective comparative analysis, patients were divided into two clinical groups taking into account the type of surgical intervention: the first (comparison) consisted of 92 (72.44 %) patients who underwent open reposition and internal fixation (ORIF) with a plate; the second (study) included 35 patients (27.56 %), in the treatment of which transosseous osteosynthesis (TOS), developed by us, with a rod-type device, was used.The improved technology of minimally invasive osteosynthesis of extra-articular fractures of the distal part of the humerus expands the indications for surgical treatment of patients of various age groups, ensuring stable fixation of fragments for the entire period of fusion.The developed tactics of minimally invasive treatment, taking into account the presence of any accompanying pathology, which is a contraindication to bone osteosynthesis, allows to optimize an individual approach to the treatment of victims with fractures of the humerus in the lower third, to avoid complications, to reduce the proportion of unsatisfactory results, to shorten the periods of incapacity for work and disability in patients of the given category.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського