Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЯТЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Дятлова О.С. 
Бабки (Insecta, Odonata) південного заходу України: біорізноманітність, екологія та охорона: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.С. Дятлова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова МОН України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено одонатофауну о. Зміїний і національного парку "Нижньодністровський". Встановлено вікову, статеву структуру модельних популяцій I. elegans і C. pulchellum, співвідношення морф самиць, морфометричні характеристики морф "infuscans" і "andromorpha", їх плодючість і зараженість паразитами. Виявлено шість "ключових" одонатологічних територій на південному заході України, з них три - дельтові ділянки річок Дунай, Дністер і Дніпро відносяться до найбільш цінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.212*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дятленко Н.М. 
Господарсько-правові засоби попередження ухилень від сплати податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.М. Дятленко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено господарсько-правовий аналіз причин і засобів ухилень від сплати податків. Запропоновано конкретні правові засоби їх усунення. Визначено напрямки створення господарсько-правового механізму, застосування якого повинно максимально виключати протиправні ухилення від сплати податків. На основі дослідження причин і способів ухилень від сплати податків розроблено їх класифікацію. Сформульовано основні напрямки реформування системи оподаткування в Україні. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення законодавства. Узагальнення практики розгляду господарськими судами спорів платників податків з податковими органами дозволило визначити недоліки чинного законодавства, які перешкоджають забезпеченню принципу верховенства права в податкових правовідносинах. Запропоновано шляхи удосконалення розгляду господарських спорів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо господарсько-правового вирішення проблеми ухилень від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)2 + Х839(4Укр)207
Шифр НБУВ: РА319013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дятлов Ю.В. 
Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Ю.В. Дятлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову діяльність видатного українського фізика М.Д.Пальчикова (1857 - 1908 рр.) у контексті розвитку фізичних досліджень в останній третині XIX - на початку XX ст. З використанням широкого комплексу джерел вивчено погляди вченого на теоретичні проблеми фізики, його дослідження в галузі фізичної хімії, поляризації неба, метеорології, земного магнетизму, проаналізовано його технічну творчість. Розглянуто результати М.Д.Пильчикова у галузі нових напрямків фізики: радіотехніці, x-променології та радіоактивності. Висвітлено його участь у реформуванні вищої школи та системи науково-дослідної роботи, науково-просвітницьку діяльність, позицію в українському національно-визвольному русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 г(4УКР)5 д Пильчиков М. +
Шифр НБУВ: РА332169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дятлова О.М. 
Інтегративний підхід до навчання суспільствознавства в загальноосвітніх школах України (20-ті - 30-ті роки ХХ століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Дятлова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему застосування інтегративного підходу до навчання суспільствознавства у загальноосвітніх школах України у 1920-х - початку 1930-х рр. Розглянуто питання щодо форм організації та методів навчання, що відповідали даному підходу. Проаналізовано історію вирішення проблеми, її сучасний стан в Україні. Досліджено процес становлення та розвитку ідей інтеграції змісту освіти в педагогічній і методичній науці. Розкрито суть понять "інтеграція змісту освіти" та "інтегративний підхід в освіті". У хронологічних межах визначено основні етапи розвитку змісту, методів і форм організації навчання суспільствознавства у контексті запровадження інтегративного підходу на кожному з них. Проаналізовано принципи інтегративного структурування навчального змісту у навчальних програмах і навчальній літературі з суспільствознавства на кожному з визначених етапів. Доведено, що інтегративний підхід до навчання суспільствознавства зумовив зміни у змісті навчання та у переосмисленні окремих положень методичної науки. З використанням даного підходу визначено пріоритетність активних методів і колективних форм організації навчання. Систематизовано сучасний досвід застосування інтегративного підходу у системі шкільної суспільствознавчої освіти за умов її реформування. Обгрунтовано актуальність ідей педагогіки 1920-х - 1930-х рр. для сучасної практики. Окреслено перспективні шляхи подальшої розробки дослідженої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА361617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дятлов В.В. 
Наукові основи обробки та зберігання плодоовочевої продукції із застосуванням плівкоутворюючих композицій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / В.В. Дятлов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано збереження свіжої плодоовочевої продукції, обробленої композиційними плівкотвірними складами, застосування яких допоможе знизити її природні втрати, підвищити вихід товарної продукції та подовжити термін зберігання. Розроблено композиційні плівкотвірні склади для обробки плодів і технологію обробки та зберігання з відповідною нормативною документацією. Проведено комплексні дослідження зі зберігання яблук і томатів, оброблених плівкотвірними композиціями. Відзначено, що в плодах за рахунок обмеження газо- та паропроникності шкірочки, формується модифікований - внутрішньотканинний газовий склад, знижується інтенсивність дихання й активність протікання біохімічних процесів. Сформульовано наукову концепцію збереженості плодів із застосуванням плівкотвірних композицій. Викладено методологічні підходи до вибору плівкотвірних компонентів складів для обробки плодів. Описано математичну модель загальних втрат плодів та їх прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА342502

Рубрики:

      
7.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дятлова Н.В. 
Оцінка та вибір ефективного способу забезпечення реалізації будівельного проекту машинами та механізмами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / Н.В. Дятлова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено механізм оцінки та вибору ефективного способу забезпечення реалізації будівельного проекту машинами та механізмами, що передбачає врахування фінансових можливостей будівельних підприємств за умов ринку, а також впливу фінансової й амортизаційної політики будівельного підприємства на вартість забезпечення засобами механізації. Удосконалено класифікацію факторів, що необхідно враховувати у разі оцінювання способів забезпечення реалізації проектів будівельними машинами. Наведено методику калькулювання собівартості машино-години експлуатації засобів механізації, що дає змогу підвищити точність її розрахунку у рамках розробленої підприємством фінансової й амортизаційної політики. Розвинуто науково-методичні підходи до визначення оптимального періоду заміни будівельних машин і механізмів, що грунтуються на застосуванні методів динамічного програмування, еквівалентного ануїтету та показників рентабельності експулатації машин і механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-591.1 +
Шифр НБУВ: РА338193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дятленко Н.М. 
Психологічні умови розвитку самоповаги у дошкільників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Дятленко ; Центр. ін-т післядипломн. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні та експериментальні підходи щодо вивчення процесів самосвідомості, пов'язані з виробленням ціннісного ставлення до себе у ранньому онтогенезі. Проаналізовано ступінь розробленості проблеми у філософській та психолого-педагогічній літературі, запропоновано концепцію та програму дослідження, визначено критерії самоповаги дошкільників. Експериментально виявлено тенденції у розвитку самоповаги дошкільників за особливостями співвідношення у їх поведінці прагнення до самовираження, домагання визначення та дій самозбереження. Показано особливості дамагань, мотивації та самооцінки дошкільників як показників самоповаги. Охарактеризовано рівні розвитку самоповаги, виділено статеві та вікові її особливості, встановлено залежність самоповаги дітей від міри регламентованості їх діяльності та стилю керівництва з боку значущого дорослого. Експериментально обгрунтовано залежність самоповаги від типу ціннісного ставлення до дитини у родині та дошкільному закладі, запропоновано методику оптимізації ставлення до себе у дошкільників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.401.2 + Ч411.352.212 +
Шифр НБУВ: РА322242

Рубрики:

      
10.

Дятленко Т.І. 
Формування в учнів старших класів умінь аналізувати пейзаж у прозових творах різних художніх систем: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.І. Дятленко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано критерії та рівні сформованості в учнів старших класів умінь аналізувати художній образ природи, визначено психолого-педагогічні та методичні умови розвитку в дітей відповідних умінь. Зважаючи на вікові особливості учнів, розроблено методику роботи над літературним пейзажем, яка грунтується на практичному застосуванні старшокласниками знань про пейзаж як теоретико-літературного поняття та специфічних особливостей його у прозових творах різних художніх систем, а також передбачає поетапне виконання завдань визначеного типу, що передбачає відповідну процедуру розумових дій, максимально адаптовану до можливостей і потреб учнів. Установлено, що запропонована система роботи впливає на літературний розвиток учнів, стимулює творчу активність, адекватне сприймання найменших композиційних елементів тексту твору, формує естетичні смаки, національну самосвідомість старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20 +
Шифр НБУВ: РА338883

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петрик І. В. 
Інноваційний розвиток соціо-еколого-економічних систем України та регіонів / І. В. Петрик. — Б.м., 2021 — укp.

Петрик І. В. Інноваційний розвиток соціо-еколого-економічних систем України та регіонів. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 051 «Економіка». – Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, Маріуполь, 2021.У дисертаційній роботі теоретично узагальнено та запропоновано нове вирішення наукової та прикладної проблеми щодо інноваційного розвитку соціо-еколого-економічних систем України та регіонів – обґрунтовано теоретичні положення, розроблено науково-методичні підходи, методи і науково-практичні рекомендації.У роботі науково обґрунтовано об'єктивну необхідність і доцільність дослідження інноваційного розвитку країни і регіонів як соціо-еколого-економічних систем, процеси в яких мають першочергове значення для сталого розвитку в глобалізованому світі. Узагальнено теоретичні засади розвитку соціо-еколого-економічних систем країни та регіонів, доведено роль і значущість їх інноваційної складової. На основі систематизації положень теорії інноваційного розвитку та сучасних наукових концепцій, отримав розвиток понятійний апарат в рамках предметного поля дослідження. Так, уточнено теоретичний зміст поняття соціо-еколого-економічної системи країни та регіонів з акцентом на її взаємопов'язаних і взаємозалежних підсистемах та їх елементах, а також властивостях, зокрема інноваційності. Інноваційні зв'язки в підсистемах та між ними є підґрунтям для розвитку. Практичне значення одержаних наукових результатів підтверджено їх впровадженням у діяльність Департаменту економіки Донецької облдержадміністрації, Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України, Громадської організації «Інновації та соціально-економічні ініціативи», ТОВ «Нові теплотехнології», а також у навчальний процес Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України.Ключові слова: інноваційний розвиток, соціо-еколого-економічна система країни та регіонів, інноваційний потенціал, інноваційність системи, сукупність показників, науково-методичний підхід, методика оцінювання, комплексний показник, аналітичне забезпечення, концепція інноваційного розвитку, стратегічні пріоритети, механізми.^UPetryk I. V. Innovative development of socio-ecological-economic systems of Ukraine and regions. – Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.Thesis for a Doctor of Philosophy Degree in the specialty 051 «Economics». – Donetsk State University of Management, Ministry of Education and Science of Ukraine, Mariupol, 2021.The dissertation theoretically summarises and proposes a new solution to the scientific and applied problem of innovative development of socio-ecological-economic systems of Ukraine and regions, namely, the theoretical positions have been substantiated, scientific and methodical approaches, methods, and scientific and practical recommendations have been developed.The objective necessity and expediency of researching the country and regions' innovative development as socio-ecological-economic systems, the processes that are of paramount importance for sustainable development in a globalised world, have been scientifically grounded.Theoretical principles on the country and regions' innovative development as socio-ecological-economic systems, the role and significance of the innovation component country and regions' innovative development as socio-ecological-economic systems have been summarised. Therefore, the theoretical meaning of the socio-ecological-economic system in the country and regions has been clarified, emphasising its interconnected and interdependent subsystems and their composition and properties, particularly innovation. It is the innovative connections in the subsystems and between them that form the basis for development.Their introduction confirms the practical significance of the obtained scientific results into the activities of the Economics Department of Donetsk Regional State Administration, the Institute of Market Problems and Economic-Ecological Research of the National Academy of Sciences of Ukraine, NGO «Innovations and Socio-Economic Initiatives», LLC «New Heat Technologies», Donetsk State University of Management.Key words: innovative development, the socio-ecological-economic system of the country and regions, innovation potential, system innovativeness, set of indicators, scientific-methodical approach, evaluation methodology, complex indicator, analytical support, innovative development concept, strategic priorities, mechanisms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лигомина Т. А. 
Соціально-психологічні чинники формування професійного іміджу практичного психолога закладу освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / Т. А. Лигомина. — Б.м., 2023 — укp.

У роботі представлено результати дослідження соціально-психологічних чинників формування професійного іміджу практичних психологів закладів освіти. Актуальність дослідження обумовлена істотними змінами у професійній ролі, підвищенні рівня вимог і відповідальності практичного психолога закладу освіти й одночасно низьким рівнем обізнаності аудиторії іміджу щодо особливостей професійної діяльності практичного психолога, його функцій, етичних правил і принципів роботи. В умовах збройної російської агресії перед практичними психологами закладів освіти постали нові, раніше не вирішуванні питання. Сьогодні питання їх професійного іміджу набувають особливої ваги, адже якість психологічної допомоги для педагогічних працівників, дітей, їх батьків, інших учасників освітнього процесу часто має життєво важливе значення.^UThe study presents the results of research of psychosocial factors of the formation of the professional image of practical psychologists in educational institutions. The relevance of the thesis resulted from significant changes in the professional role, increasing the level of requirements and responsibilities of a practical psychologist of an educational institution and at the same time low level of audience awareness of the specific features of the professional activities practical psychologist. In the conditions of armed Russian aggression, practical psychologists of educational institutions faced new, previously unsolvable issues. Today, the issue of their professional image is gaining particular importance, because the quality of psychological assistance for pedagogical workers, children, their parents, and other participants in the educational process is often of vital importance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського