Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (527)Книжкові видання та компакт-диски (533)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАЛЕВСК$<.>+<.>A=ВОЙЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Войцеховський В.Г. 
Агрегація клітин в онтогенезі спороутворюючих мікроорганізмів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.Г. Войцеховський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії в процесі розвитку та диференціації споротвірних бактерій роду Bacillus. Виявлено властивість різних видів бацил на певній фазі ровитку періодичної культури утворювати багатоклітинні агрегати, в яких відбувається диференціація клітин. Досліджено електронно-мікроскопічну структуру, міжклітинну взаємодію, іонний склад, полімери поверхневих шарів клітинних стінок, екзогенні розчинні полімери бактеріальних клітин, об'єднаних в агрегати. Встановлено, що агрегація бактерій - закономірний процес, що забезпечує найкращу компетентність для реалізації міжклітинних взаємодій і створює умови для диференціації мікроорганізмів та індукції спорогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251 +
Шифр НБУВ: РА330102

Рубрики:

      
2.

Войцехівський В.І. 
Біохімічні основи вдосконалення технології виробництва столових плодово-ягідних вин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / В.І. Войцехівський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північного Лісостепу України науково обгрунтовано придатність районованих і перспективних сортів яблуні та суниці для виробництва столових плодово-ягідних вин. Розглянуто вплив погодних умов вирощування та біохімічний склад плодів яблуні та суниці даних сортів. Виділено найбільш стабільні сорти за біохімічним складом. Встановлено доцільність застосування попередньої обробки м'язги суниці для одержання високоякісних купажних компонентів; відібрано найбільш придатні сорти даних культур для виробництва столових яблучних виноматеріалів і спиртованих соків. Вперше у плодово-ягідному виробництві досліджено динаміку змін терпенових спиртів у соках і виноматеріалах та їх вплив на органолептичні показники. Вивчено дію ферментних препаратів на біохімічний склад яблучних виноматеріалів. Теоретично обгрунтовано та практично доведено шляхи підвищення якості та біологічної цінності плодово-ягідних вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19 +
Шифр НБУВ: РА322765

Рубрики:

      
3.

Войцеховський С.О. 
Дослідження чисельних методів для математичних моделей стаціонарних процесів в областях довільної форми: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / С.О. Войцеховський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано метод фіктивних областей у задачах оптимального керування для еліптичних операторів другого, четвертого порядків та варіаційних нерівностей другого порядку з обмеженням усередині області. Для цих задач побудовано різницеві схеми та досліджено їх точність. Запропоновано різницеві схеми для дослідження математичних моделей стаціонарних процесів в областях довільної форми, які описуються крайовими та спектральними задачами для еліптичних операторів другого, четвертого порядків. Досліджено точність нових різницевих схем у крайових та спектральних задачах для еліптичних операторів другого порядку з розривними коефіцієнтами за мінімальних вимог до гладкості розв'язків диференціальної задачі. Одержано нові теоретичні результати стосовно гладкості узагальнених розв'язків крайових задач для еліптичних рівнянь другого та четвертого порядків. Проведено повне обгрунтування екстраполяційного методу Річардсона в крайових та спектральних задачах для еліптичних операторів другого, четвертого порядків у випадку узагальнених розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.1 + В192.165 +
Шифр НБУВ: РА321735

Рубрики:

      
4.

Войцеховська В.В. 
Економічне оцінювання та вибір варіантів інноваційного розвитку підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Войцеховська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Створено нові підходи та методи економічного оцінювання та оптимізації інноваційного розвитку підприємств машинобудування. На підставі аналізу темпів зростання обсягів продукції та використаних під час її виготовлення виробничих ресурсів виявлено кількісну закономірність динаміки ресурсовіддачі залежно від показника оновлення основних засобів та введеного показника їх інноваційності. Розроблено підхід до визначення пріоритетів інноваційного оновлення основних засобів за окремими ланками виробничої системи підприємства. Здійснено оцінювання нормативних показників інноваційності нової техніки, які можуть слугувати орієнтирами для розробників і виробників нового устаткування з метою досягнення певного рівня ресурсоощадження. Побудовано економіко-математичну модель для визначення темпів зростання основних засобів з урахуванням параметрів, що характеризують джерела інвестування, ефективність і тривалість використання основних засобів. Модель застосовано для оцінювання та вибору варіантів ресурсного забезпечення інноваційного розвитку виробництва. Розроблено методичний підхід до оптимізації розподілу інвестиційних коштів між напрямками інноваційних змін на підприємстві. За цього використано методи нелінійного програмування, які забезпечують диверсифікацію інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Войціцький 
Екстензорні та топологічні властивості гіперпросторів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Ростислав Ігорович Войціцький ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.212,0
Шифр НБУВ: РА366436

Рубрики:

      
6.

Войцехівська І.Н. 
Історичне джерелознавство у творчості В.С.Іконникова: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.Н. Войцехівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

На основі аналізу творчої спадщини В.С.Іконникова досліджено його внесок у розроблення проблем теоретичного та практичного джерелознавства, опрацювання шляхів і методів дослідження джерел, їх критичного аналізу й оцінки. Реконструйовано життєвий та творчий шлях В.С.Іконникова як історика-джерелознавця, обгрунтовано узагальнену оцінку факторів, що вплинули на формування наукових поглядів та джерелознавчого мислення історика, окреслено концептуальні підходи та методологічні засади його творчості. Упорядковано бібліографію праць вченого, проведено їх бібліометричний аналіз; визначено пріоритетні напрями досліджень та виокремлено блок джерелознавчих праць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Іконников + Т211(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА308470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Войцехівська Н.К. 
Категорія згоди в українському літературному діалогічному дискурсі (на матеріалі художньої літератури ХХ - початку ХХІ століть): автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н.К. Войцехівська ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено комплексний опис категорії згоди в українському літературному діалогічному дискурсі. З'ясовано сутність згоди як когнітивно-комунікативної категорії, описано ознаки та структуру унісонного комунікативного акту, визначено мовленнєві стратегії і тактики досягнення взаєморузуміння, а також розкрито причини, функції та умови появи висловлень зі значенням згоди в діалозі. Показано, що поліфункціональність унісонних висловлень зумовлює існування в діалогічному дискурсі численних конотацій згоди - цілковитої або часткової, що виражаються спеціалізованими (типовими) та неспеціалізованими (нетиповими) засобами - вербальними та невербальними, експліцитними й імпліцитними. Проаналізовано лексико-семантичні, морфологічні, синтаксичні та стилістичні засоби вираження згоди в діалозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357 +
Шифр НБУВ: РА367108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Войцеховська О.В. 
Клінічне та лабораторне обгрунтування реабілітації зубощелепного апарату при односторонніх необмежених дефектах зубних рядів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Войцеховська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

На підставі результатів клінічних і лабораторних досліджень встановлено, що однобічна втрата жувальних зубів призводить до виникнення функціональних порушень в усіх компонентах зубощелепного апарата, вираженість яких залежить від кількості втрачених зубів і терміну їх втрати. З'ясовано, що клінічні та функціональні порушення, обумовлені однобічними необмеженими дефектами зубних рядів, негативно впливають на ефективність протезування. Обгрунтовано необхідність проведення передпротезійної реабілітації даної категорії пацієнтів. На підставі електроміографічних досліджень доведено доцільність раннього протезування однобічних необмежених дефектів зубних рядів. Виявлено, що найбільш оптимальним методом лікування є зубна імплантація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 +
Шифр НБУВ: РА357650

Рубрики:

      
9.

Войціховський А.В. 
Міжнародне співробітництво держав у боротьбі з фальшивомонетництвом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Войціховський ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва держав у боротьбі з фальшивомонетництвом. Визначено соціальну та політико-правову обумовленість формування міжнародно-правового механізму протидії злочину. Розглянуто певні міжнародно-правові документи, національне законодавство України та зарубіжних держав у цій галузі. Висвітлено діяльність Інтерполу та Європолу у сфері міжнародного співробітництва у боротьбі з фальшивомонетництвом, а також види та форми відповідальності за скоєння даного злочину. Здійснено критичний аналіз сучасного стану міжнародного співробітництва держав у цій боротьбі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення існуючого міжнародно-правового механізму та національного законодавства з метою підвищення ефективності протидії злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.2 +
Шифр НБУВ: РА338301

Рубрики:

      
10.

Войцеховська О.В. 
Нелінійні властивості комбінованих транзисторних негатронів та пристрої автоматики на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Войцеховська ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено нелінійні властивості динамічних комбінованих транзисторних негатронів і реалізації пристроїв автоматики на їх базі. Розроблено нові математичні моделі нелінійного режиму роботи комбінованого негатрона на біполярному та польовому транзисторах. Під час розрахунку параметрів пристроїв автоматики з використанням таких негатронів, які працюють у режимі великого сигналу, достатньо врахувати першу та другу гармоніки сигналу, а також амплітуду імпульсу колекторного струму. Визначено Y-параметри динамічного комбінованого транзисторного негатрона у режимі великого сигналу. Розроблено математичні моделі параметричного та основного режимів роботи даного негатрона на біполярному транзисторі. Запропоновано методику оцінювання максимально досяжного значення потужності генерованих коливань, яка дозволяє розрахувати оптимальне значення провідності навантаження та максимальне значення генерованої потужності. Створено математичну модель та методику рохрахунку генератора електричних коливань, який використовує комбінований негатрон на польовому транзисторі, що дозволяє здійснювати аналіз роботи генератора залежно від величини генерованих коливань. Розроблено та досліджено пристрої авоматики на підставі нелінійних властивостей транзисторних негатронів, а саме: автогенераторні пристрої, активні перетворювачі частоти, генераторні давачі різного функціонального призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.395 с116 +
Шифр НБУВ: РА352654

Рубрики:

      
11.

Войцев А.В. 
Підсистема оперативного календарного планування гнучкої виробничої системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / А.В. Войцев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оперативного планування з застосуванням нового оригінального підходу, який базується на динамічному синтезі розкладів, що дало змогу удосконалити структуру системи управління оперативним календарним плануванням роботи гнучкої дільниці виробництва полімерного харчового устаткування, мінімізувати його склад та забезпечити високу ефективність використання. Розроблено метод подання інформації про послідовність виконання запланованих операцій для об'єктів дослідженої гнучкої виробничої системи (ГВС), особливість якої полягає у багатоваріантності технологічних маршрутів виробництва продукції. Створено методику символьного подання варіантів рішень у процесі пошуку квазіоптимальних розкладів з використанням генетичних алгоритмів. Модифіковано метод побудови зазначених розкладів шляхом застосування генетичних алгоритмів, що забезпечує одержання квазіоптимальних графіків роботи устаткування за малі інтервали часу. Теоретично оцінено та сформувальовано вимоги щодо надійності розкладів, що дозволяє враховувати стохастичність процесів, які відбуваються у системі та визначати часові параметри початку і завершення з високою точністю усіх операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Л80 + У9(4УКР)306.0-23 +
Шифр НБУВ: РА338001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Войцеховський М.М. 
Правові основи організації та діяльності органів міліції України у повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Войцеховський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз правового регулювання, організації та діяльності міліції України у другій половині 1940-х - початку 50-х рр. На основі широкого кола джерел, у тому числі документів українських державних і відомчих архівів, проаналізовано процес відбудови, структурної реорганізації та діяльність органів міліції. Досліджено правові засади організації та діяльності міліції, кількісні та якісні зміни в структурі міліцейських підрозділів, визначено динаміку основних напрямків, форм і методів роботи. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного правового механізму реорганізації української міліції в правоохоронний орган на рівні європейських стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 + Х621.163.1-1(2УК)62
Шифр НБУВ: РА314303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Войцеховський С.В. 
Розрахунок характеристик вихрових клапанів з урахуванням тертя об стінки вихрової камери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / С.В. Войцеховський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи розрахунку та проектування вихрових клапанів, що використовуються як виконавчі пристрої у системах управління потоками суцільних середовищ. На основі експериментальних досліджень визначення моменту тертя обертової рідини об стінки вихрової камери встановлено зв'язок між законом опору та розподілом дотичних напружень на стінках. Одержані залежності використано під час математичного моделювання процесів, що відбуваються за умови течії закрученого потоку у вихровому клапані. Зазначено, що у порівнянні з методикою, заснованою на аналогії з обтіканням гладкої плоскої пластини, запропонована модель дає кращий збіг з експериментом, не потребує штучного підбору такого значення місцевого коефіцієнта тертя або турбулентної в'язкості, за яких досягається задовільний збіг розрахункових та експериментальних даних. На підставі аналізу результатів числового експерименту удосконалено існуючу методику інженерного розрахунку вихрових клапанів, що дозволяє одержати оптимальне співвідношення їх основних показників - коефіцієнта підсилення та ступеня лінійності вихідної характеристики. На основі розробленої методики розраховано та виготовлено дослідно-промислові зразки вихрових клапанів для системи автоматичного регулювання добору проб відпрацьованих газів двигунів внутрішнього згоряння та для системи пневмозоловидалення у складі енергоблоку "Кураховська ТЕС".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048-02 +
Шифр НБУВ: РА331344

Рубрики:

      
14.

Войцешина Н.І. 
Технологічні властивості картоплі залежно від сорту, умов вирощування та зберігання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / Н.І. Войцешина ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми зберігання картоплі та її переробки для одержання продуктів харчування. Вивчено вплив погодних умов на господарські, споживні та технологічні властивості сортів картоплі. Проведено комплексну оцінку сортів вітчизняної та зарубіжної селекції стосовно придатності до переробки для виготовлення картоплепродуктів, а також оцінку сортів картоплі за сукупністю фізичних, теплофізичних і фізіологічних властивостей. Визначено кращі вітчизняні сорти картоплі для тривалого зберігання, розраховано їх економічну ефективність вирощування, зберігання та переробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4 + Л912.1 +
Шифр НБУВ: РА343920

Рубрики:

      
15.

Войцеховська А.Д. 
Трансформація та нелінійна взаємодія хвиль в сонячній атмосфері та в космічній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.Д. Войцеховська ; НАН України. Головна астрон. обсерваторія. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто процес трансформації та нелінійні взаємодії хвиль в сонячній атмосфері та в магнітосфері Землі. Враховуючи кінетичні ефекти в динаміці альвенівських хвиль одержано ряд нових нелінійних механізмів трансформації великомасштабних магнітогідродинамічних (МГД) хвиль в дисипативну короткохвильову область, де МГД турбулентність існує в якості кінетичних альвенівських хвиль. Виявлено, що врахування кінетичних ефектів в альвенівських хвилях суттєво впливає на процеси трансформації та нелінійної взаємодії МГД хвиль між собою та з іншими типами хвиль. На основі дворідинної магнітної гідродинаміки розглянуто нелінійні механізми генерації альвенівських хвиль різних типів (кінетичних, інерційних, стиснення), електронно-звукових та нижньогібридних хвиль. Як додаток до наведених теоретичних результатів досліджено атмосферу Сонця та магнітосферу Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 +
Шифр НБУВ: РА329186

Рубрики:

      
16.

Войцещук А.Д. 
Фінансові оцінки та контроль митної вартості товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.Д. Войцещук ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено місце та роль митної вартості у системі митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності країни. Розкрито економічний зміст поняття "митна вартість" і проаналізовано функції, шляхом яких вона реалізується. Розглянуто інформаційне забезпечення визначення та контролю митної вартості товарів. Висвітлено сучасний стан та обгрунтовано практичні рекомендації щодо удосконалення фінансових оцінок і контролю митної вартості товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 +
Шифр НБУВ: РА341128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Войцещук А. Д. 
Ризикоорієнтована парадигма збалансування митного простору України в глобальному середовищі / А. Д. Войцещук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування та функціонування митного простору під впливом процесів глобалізації.Мета – теоретико-методологічне обґрунтування ризикоорієнтованої парадигми збалансування митного простору України в процесі глобальної інтеграції та розробка стратегічних напрямів його розвитку з урахуванням викликів глобального середовища.Методи – систематизації та узагальнення; наукової абстракції та експлікації; аналізу, синтезу, індукції, дедукції; типологізації; історико-логічний; інституційного аналізу; структурно-функціонального аналізу; ризикології; порівнянь; економетричного моделювання; кореляційно-регресійний аналіз; описової статистики та візуального аналізу. Результати дослідження полягають у вирішенні важливої науково-прикладної проблеми обґрунтування теоретико-методологічних засадрозробки ризикоорієнтованої парадигми збалансування митного простору України в глобальному середовищі та формулюванні прикладних рекомендацій щодо визначення стратегічних пріоритетів розвитку митного простору з урахуванням процесів глобальної інтеграції. Новизна полягає у розвитку концептуальних положень ризикоорієнтованої парадигми збалансування митного простору країни в основу якої закладено модель формування митного простору країни. Ідентифіковано країни у митному просторі із використанням запропонованих характеристик соціально-економічного розвитку, що дозволило з'ясувати позиції України. Розроблено теоретико-концептуальні підходи до оцінювання впливу характеристик митного простору на показники, які відображають соціальну, екологічну та економічну площини збалансованого розвитку. Поглиблено теоретико-методологічні підходи до оцінювання ризиковості митного простору. Удосконалено інституційно-регулятивні підходи до оцінювання ефективності функціонування інститутів митного простору країни. Розвинено теоретико-методичні підходи до визначення системних суперечностей процесів глобалізації та мегарегіональної інтеграції у формуванні й забезпеченні збалансування митного простору. Ідентифіковано фіскальні та нефіскальні ризики митного простору України із врахуванням імплементації світових стандартів сфер регулювання митного простору. Удосконалено методологію оцінювання просторових і функціональних асиметрій митного простору України із доповненням взаємопов'язаних критеріїв. Розвинено науково-організаційні підходи до трансформації митного простору України.Впроваджено у діяльність Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, Державної фіскальної служби України, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), ТзОВ «Рімексон», Регіонального центру з інституційного розвитку європейського регіону Всесвітньої митної організації, Тернопільського національного економічного університету.Сфера використання – діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України.^UThe object of research is the process of formation and functioning of the customs area under the influence of globalization processes.The aim is theoretical and methodological substantiation of risk-oriented paradigm of balancing the customs area of Ukraine in the process of global integration and development of strategic directions of its development taking into account the challenges of the global environment.The methods are as follows: systematization and generalization; scientific abstraction and explication; analysis, synthesis, induction, deduction; typology; historical and logical; institutional analysis; structural-functional analysis; risk-taking; comparisons; econometric modeling; correlation-regression analysis; descriptive statistics and visual analysis.The results of the research consist in solving an important scientific and applied problem of substantiation of theoretical and methodological principles of developing a risk-oriented paradigm of balancing the customs area Ukraine in the global environment and formulating applied guidelines for identifying the strategic priorities of the development of the customs area taking into account the processes of the global integration.The novelty of research is in the formation of the conceptual framework of a risk-oriented paradigm of balancing the customs territory of the country, which is based on the model of the formation of the customs space of the country. The countries in the customs area are identified by means of the proposed characteristics of the socio-economic development, which enables to find out Ukraine's position. Theoretical and conceptual approaches to the assessment of the impact of customs area characteristics on indicators that reflect the social, ecological and economic aspects of balanced development are investigated. Theoretical and methodological approaches to the assessment of the risk of customs area are deeply examined. Institutional and regulatory approaches to the evaluation of the functioning of the institutions of the customs area efficiency have been improved. Theoretical and methodical approaches to the definition of systemic contradictions in the processes of globalization and megaregional integration in shaping and ensuring the balance of the customs area are developed. The fiscal and non-fiscal risks of Ukraine's customs territory have been identified, taking into account the implementation of world standards for the sphere of regulation of the customs area. The methodology of estimating spatial and functional asymmetries of the customs area of Ukraine with the addition of interrelated criteria has been enhanced. Scientific and organizational approaches to the transformation of the customs space of Ukraine are developed.The findings of the research were implemented in the activities of the Tax and Customs Policy Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine, the State Fiscal Service of Ukraine, the Ukrainian National Committee of the International Chamber of Commerce (ICC Ukraine), LLC “Rimekson”, the Regional Center for Institutional Development of the European Region of the World Customs Organization, Ternopil National Economic University.Their area of application is the respective activities of the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine, Ministry of Finance of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Войценко К. І. 
Морфологічні особливості структурних компонентів колінного суглоба на різних термінах опіоїдного впливу / К. І. Войценко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню структурних компонентів хрящового покриття дистального кінця стегнової кістки та проксимального кінця великогомілкової кістки в нормі та патоморфологічні зміни в суглобовому хрящі на різних термінах перебігу експериментального опіоїдного впливу.У науковій роботі були використані морфологічні методики (препарування, скелетування, мікроструктурні, ультраструктурні, морфометричні) відтворена модель хронічного опіоїдного впливу. Достовірність проведених досліджень підтверджено статистичними даними. Результати досліджень надають можливість встановити термін виникнення початкових змін та динаміку їх прогресування з метою з'ясування термінів експериментального опіоїдного впливу на яких виникають незворотні патоморфологічні прояви у тканинах хрящового покриття дистального кінця стегнової кістки та проксимального кінця великогомілкової кістки.Це також надає можливість стверджувати, що кожний тиждень хронічного опіоїдного впливу є своєрідним несприятливим етапом, впродовж якого виникають зміни у тканинах хрящового покриття колінного суглоба, що в подальшому створює сприятливе патоморфологічне підґрунтя, на тлі якого можливий розвиток дистрофічних змін, що призводить до розвитку артрозів та артритів, які проявляються порушеннями функцій в суглобі. Результати роботи мають практичне значення для морфологів, патоморфологів та травматологів в аспекті розробки нових методів діагностики, профілактики та лікування патології хрящового покриття колінного суглоба у хворих опіоманією.^UThe thesis deals with the research of the structural components of the cartilaginous covering of the distal end of the femur and the proximal end of the tibia in norm and pathomorphological changes in the articular cartilage at different terms of the experimental opioid effects.The study was performed on 127 sexually mature, white, outbred male rats, weighing 80-135 g, aged 4.5-7.5 months. The material for the study is represented by preparations of the knee joint, pieces of the cartilage covering the distal end of the femur and the proximal end of the tibia of the knee joint for the study of its structural components.The results of the research provide an opportunity to establish the period of occurrence of initial changes and the dynamics of their progression to determine the timing of experimental opioid effects on which irreversible pathomorphological manifestations occur in the cartilaginous tissues of the distal end of the femur and proximal tibia. This also makes it possible to assert that each week of chronic opioid effects is a kind of adverse stage, during which changes occur in the tissues of the cartilage covering the knee joint, which later creates a favourable pathomorphological basis, against which the development of dystrophic changes is possible, which leads to the development of arthrosis and arthritis, which are manifested by dysfunction in the joint.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Поточилова В. В. 
«Мікробіологічне обґрунтування ефективності комплексного застосування антибіотиків та полівалентного піобактеріофагу за гострого некротичного панкреатиту» / В. В. Поточилова. — Б.м., 2021 — укp.

Поточилова В.В. Мікробіологічне обгрунтування ефективності комплексного застосування антибіотиків та полівалентного піобактеріофагу за гострого некротичного панкреатиту. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.07. «Мікробіологія» - Національна академія медичних наук України, Державна установа «Інститут епідеміології і інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К Заболотного НАН України, Київ, 2020. Дисертаційну роботу присвячено вивченню мікробної складової та профілю резистентності облігатно- та факультативно-анаеробних мікроорганізмів, що були виділені у пацієнтів, хворих на ГНП та представлено вирішення актуальної наукової задачі – вдосконалення мікробіологічної діагностики та лікування ГНП. За даними досліджень встановлено та проаналізовано кількісний і якісний склад мікроорганізмів, що були виділені з тканини підшлункової залози у хворих на ГНП. Досліджено співвідношення факультативно- та облігатно-анаеробних мікроорганізмів - чинників ГНП у обстежених хворих. Ключові слова: гострий некротичний панкреатит, полівалентний піобактеріофаг, факультативно-анаеробні мікроорганізми, облігатно-анаеробні мікроорганізми, антибіотикорезистентність.^UThe dissertation for the Ph. D. Degree (biology) in specialty 03.00.07 –"Microbiology" - National Academy of Medical Sciences of Ukraine, State Institution "Institute of Epidemiology and Infectious Diseases by L.V. Gromashevsky of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine ", Institute of Microbiology and Virology by D. K. Zabolotny of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2020. The dissertation is devoted to the study of the microbial components and the resistance profile of obligate and facultative anaerobic microorganisms isolated from patients with acute necrotic pancreatitis and presents the solution of an urgent scientific problem - improving microbiological diagnosis and treatment of acute necrotic pancreatitis.According to the research data, the quantitative and qualitative compositions of microorganisms isolated from the tissue of the pancreas in patients with acute necrotizing pancreatitis was established and analyzed. The ratio of facultative and obligate-anaerobic microorganisms caused acute necrotic pancreatitis in the examined patients was studied. For this, the content of the pancreas and the blood of patients with pancreatitis-associated infections was investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Войцеховська М. М. 
Інформаційна технологія оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації / М. М. Войцеховська. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі вирішено актуальне наукове завдання з розробки моделей та методів інформаційних процесів оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації, які дозволять автоматизувати систему визначення поточного рівня культури інформаційної безпеки організації з врахуванням персональних показників співробітників, актуальних ризиків в галузі інформаційної безпеки та нормативних вимог до ведення безпечної діяльності організації в умовах інформатизації. Метою дисертаційного дослідження є розробка моделей та методів інформаційної технології комплексного оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації з урахуванням особливостей людино-машинної взаємодії, для підтримки прийняття рішень щодо забезпечення відповідного показника безпеки організації.^UThe thesis is devoted to solving the current scientific problem of developing an information technology to assess the level of information security culture of organization taking into account the personal information security culture of employees. The thesis purpose is to develop models and methods of information technology for complex assessment of the level of information security culture of organization, taking into account the peculiarities of human-computer interaction, to support decision-making to ensure appropriate security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського