Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАМОРСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Заморська 
Відносно визначені норми права: поняття, структура, функції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Любов Ігорівна Заморська ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3
Шифр НБУВ: РА366003

Рубрики:

      
2.

Заморська І.Л. 
Господарсько-біологічні особливості, формування врожаю і продуктивність суниці ананасної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.Л. Заморська ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с. — укp.

За умов Правобережного Лісостепу України проведено комплексну оцінку біологічної здатності 6-ти сортів суниці до формування врожайності та їх фактичної продуктивності. Визначено рівень адаптації сортів до умов регіону, установлено ступінь їх стійкості проти найбільш поширених хвороб та шкідників. Уперше за умов даного регіону вивчено процеси органогенезу та динаміку хімічних та фізичних показників у разі достигання та короткочасного зберігання сортів. Розроблено критерії оцінки стиглості для встановлення оптимального строку збирання ягід та відібрано кращі сорти на придатність до короткочасного зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-2(4УКР) + П258.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325538

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Заморський Т. В. 
Фізична реабілітація хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Т. В. Заморський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено та науково обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації для хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, яка спрямована на відновлення рухливості в суглобах нижньої кінцівки, покращання стереотипу ходи, відновлення сили м'язів, зменшення болю, покращання якості життя. Вперше визначено особливості змісту та спрямованості програми фізичної реабілітації хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, підібрані адекватні засоби та методи фізичної реабілітації, які покращують опороздатність прооперованої кінцівки, покращують динамічні показники ходи, якість життя та сприяють соціальній адаптації хворих. Одержано дані про усунення конкордатних положень у хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба під впливом програми фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 + Р418.120.161-54 + Ч510.9
Шифр НБУВ: РА379414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Заморський І.І. 
Фотоперіодичний компонент механізмів адаптації до гострої гіпоксії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.І. Заморський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Доведено участь фітоперіодичних механізмів у регуляції негайної адаптації щурів до гострої гіпобаричної гіпоксії, а також визначено місце та роль шишкоподібного тіла у даних механізмах. Встановлено, що збільшення фотофази підвищує чутливість тварин до гострої гіпоксії, погіршує антиоксидантний захист макромолекул та збільшує реактивність стрес-реалізуючих нейроендокринних систем, а подовження скотофази посилює стійкість до гіпоксії та покращує антиоксидантний захист ліпідів, але погіршує захист білків. З'ясовано, що шишкоподібне тіло займає одне з важливих місць у всій системі антигіпоксичного захисту організму, здійснюючи такий захист відповідно до тривалості фотоперіоду за дії власних гормонів індольної (мелатонін) та пептидної (у складі препарату епіталаміну) природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725
Шифр НБУВ: РА309845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Драчук В. М. 
Нефропротекторна активність похідних сірковмісних амінокислот (адеметіоніну, таурину та глутатіону) за умов експериментального гострого пошкодження нирок / В. М. Драчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню нефропротекторних властивостей похідних сірковмісних амінокислот (адеметіоніну, таурину та глутатіону) за умов гострого пошкодження нирок різної етіології в порівняльному аспекті та встановлення механізмів їх впливу. У ході експериментальних досліджень виявлено умовно-ефективні дози для обраних препаратів: адеметіоніну – 20 мг/кг, глутатіону – 30 мг/кг та таурину – 100 мг/кг. На моделі рабдоміолітичного гострого пошкодження нирок виразніший нефропротекторний вплив демонстрував адеметіонін за здатністю усувати токсичний вплив міоглобіну. При гентаміциновій нефропатії за рядом показників переважав таурин, при ішемії-реперфузії максимальний протекторний вплив зафіксовано у глутатіону. Нефропротекторний ефект зумовлений здатністю препаратів посилювати сечовиділення, швидкість клубочкової фільтрації, зменшувати прояви ретенційної азотемії та протеїнурії; нормалізувати іонорегулювальну функцію, що реалізувалось активацією клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансів, покращанням енергозабезпечення нирок, та підтверджується даними морфологічного дослідження. Доведено виразний антиоксидантний вплив досліджених похідних сірковмісних амінокислот, а також їх здатність відновлювати фібрино- та протеолітичну активність в нирках.^UThe dissertation is devoted to the study of nephroprotective properties of the derivatives of sulfur-containing amino acids (ademetionine, taurine and glutathione) under the conditions of acute kidney injury of different aetiology in the comparative aspect with the determination of the pathogenetic mechanisms of their influence. In the experimental studies, the conventionally effective doses for the selected drugs were determined: ademetionine 20 mg/kg, glutathione 30 mg/kg, and taurine 100 mg/kg. On the model of rhabdomyolytic acute kidney injury, ademetionine demonstrated more significant nephroprotective effect by its ability to eliminate the toxic effects of myoglobin. Taurine predominated in a number of indices on the model of gentamicin nephropathy, while in ischemia-reperfusion injury the maximum protective effect was shown by glutathione. The nephroprotective effect is due to the ability of the investigated drugs to increase urine output and glomerular filtration rate, to reduce the manifestations of retention azotemia and proteinuria, and to normalize the ion-regulating kidney function realized by the activation of the glomerular-tubular and tubular-tubular balance, as well as improve the energy supply of the kidneys, and is confirmed by the data of the morphological study. A significant antioxidant effect of the studied derivatives of sulfur-containing amino acids has been demonstrated, as well as their ability to restore fibrinolytic and proteolytic activity in the kidneys.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Дудка Є. А. 
Роль мелатоніну при гострому пошкодженні нирок медикаментозного ґенезу / Є. А. Дудка. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт - медикаментозне гостре пошкодження нирок; мета - встановити вплив мелатоніну на перебіг гострого пошкодження нирок, індукованого токсичною дією лікарських засобів, та виявити механізми нефропротекторної дії екзогенного мелатоніну; методи - патофізіологічні, біохімічні, фармакологічні, гістологічні, статистичні; результати - встановлено, що гіпофункція пінеальної залози викликає десинхроноз функції нирок; показано зменшення впливу токсичного чинника на нирки при застосуванні у профілактично-лікувальному режимі мелатоніну дозою 5 мг/кг; доведено, що нефропротекторний ефект екзогенного мелатоніну при гентаміцин-індукованомугострому пошкодженні нирок на тлі незміненої секреції ендогенного мелатоніну реалізується у обмеженні виразності та поширеності гістопатологічних змін у нирках, зростанні діурезу та клубочкової фільтрації, зменшенні протеїнурії та ретенційної азотемії, попередженні надмірних втрат калію, зростанні реабсорбції натрію та відновленні клубочково-канальцевого балансу, та обумовлений антиоксидантною дією.^UObject - medical acute kidney damage; goal - to establish the effect of melatonin on the course of acute renal damage induced by toxic effects of drugs, and to identify the mechanisms of nephroprotective action of exogenous melatonin; methods - pathophysiological, biochemical, pharmacological, histological, statistical; results - it is established that hypofunction of the pineal gland causes desynchrony of renal function; shown a decrease in the impact of toxic factors on the kidneys when used in the prophylactic and melatonin regimen at a dose of 5 mg / kg; proved that the nephroprotective effect of exogenous melatonin in gentamicin-induced acute renal damage on the background of unchanged secretion of endogenous melatonin is realized in limiting the severity and prevalence of histopathological changes in the kidneys, increasing diuresis and glomerular filtration, reduction of retention, and restoration of glomerular-tubular balance, and due to antioxidant action.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Чецький Б. О. 
Господарсько-біологічна оцінка яблуні в умовах Правобережного Лісостепу України: автореферат дис. ... д.філософ : 203 / Б. О. Чецький. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі на основі результатів експериментальних досліджень та їх теоретичних узагальнень поглиблено фундаментальні знання з анатомії пагонів і бруньок рослин яблуні; детально встановлено архітектоніку трирічних гілок яблуні. Визначено показники росту, фотосинтетичну продуктивність і баланс фітомаси п’яти сортів яблуні та досліджено ступінь стійкості насаджень до несприятливих погодних умов. Встановлено в умовах Правобережного Лісостепу особливості росту та плодоношення сортів яблуні у зрошуваному насадженні на підщепі М.9 й удосконалено технологію вирощування плодів яблуні за рахунок оптимізації системи краплинного зрошення. Визначено господарську врожайність сортів, товарні та споживчі якості плодів, економічну доцільність застосування нових сортів яблуні на підщепі М.9 в умовах Правобережного Лісостепу України.^UIn the dissertation, based on the results of experimental studies and their theoretical generalizations, the fundamental knowledge of the anatomy of shoots and buds of apple plants was deepened; the architectonics of three-year-old apple branches was established in detail. The growth rates, photosynthetic productivity and phytomass balance of five apple varieties were determined and the degree of resistance of the plantations to adverse weather conditions was investigated. The peculiarities of growth and fruiting of apple varieties in irrigated plantations on rootstock M.9 were established in the conditions of the Right-Bank Forest-Steppe and the technology of growing apple fruits was improved by optimizing the drip irrigation system. The economic yield of varieties, marketable and consumer qualities of fruits, economic feasibility of using new apple varieties on rootstock M.9 in the conditions of the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine were determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Заморський В. О. 
Керування магнітними характеристиками та контроль гістерезисних втрат у феритових наночастинках та нанокомпозитах: автореферат дис. ... д.філософ : 105 / В. О. Заморський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню низки важливих завдань в області фізики магнетизму – з’ясуванню закономірностей зміни статичних та динамічних магнітних характеристик наночастинок феритів-шпінелей та композитів на їх основі в залежності від їх хімічного складу. За допомогою широкого арсеналу експериментальних методик, серед яких вібраційна магнітометрія, калориметричні вимірювання, електронна мікроскопія, рентгеноструктурний аналіз, проведено деталізоване дослідження реальних ансамблів магнітних наночастинок феритів-шпінелей (Ni,Zn)Fe2O4 і композитів CoFe2O4/Fe3O4 та Fe3O4/CoFe2O4 зі структурою ядро/оболонка, магнітних наночастинок NaFeO2, які у об’ємному стані є неколінеарним антиферомагнетиком. На основі аналізу отриманих експериментальних даних та проведеного чисельного моделювання зроблено важливі висновки, які вказують можливі методи розроблення наноматеріалів з оптимізованими та керованими магнітними характеристиками, перспективних для різних технічних та медичних застосувань, таких як індуктори тепла для магнітної гіпертермії.У першому розділі дисертаційної роботи обговорюються загальні властивості магнітних наночастинок у контексті біомедичних застосувань. Обґрунтовуються необхідні вимоги для створення наноматеріалів з контрольованими та відтворюваними структурними, магнітними та тепловими характеристиками та методів впливу для отримання параметрів, що відповідають поставленим завданням.Особлива увага приділена наноматеріалам для використання у магнітній гіпертермії. На основі огляду робіт робляться висновки про вимоги до розміру таких наночастинок та їх відповідної дисперсії, про необхідність перебування феро(фери)магнітних наночастинок в однодоменному стані та про питання біосумісності магнітних наночастинок.У підсумку зроблено висновки про теперішній стан досліджень властивостей магнітних наночастинок для біомедичних застосувань, а також сформульовано мету роботи та наукові завдання, на розв’язання яких були спрямовані дослідження, що представлені у даній роботі.У другому розділі проведено детальний опис умов виготовлення та методів дослідження ансамблів наночастинок та нанокомпозитів, які вивчалися відповідно до поставлених завдань.У третьому розділі викладено результати систематичних досліджень магнітних і калориметричних властивостей ансамблів наночастинок нікель-цинкового фериту Ni1-xZnxFe2O4 в широкому діапазоні концентрацій 0 ≤ x ≤ 0,8. Експериментально підтверджено, що за умов дії змінного магнітного поля ефективність нагріву магнітних наночастинок суттєво зменшується за наближення їх температури до точки Кюрі, що дозволяє розробити системи, які унеможливлюють перегрів цільової області нагрівання. Визначено діапазон концентрацій, в межах якого параметри магнітних наночастинок задовольняють вимогам, необхідним для їх застосування у самоконтрольованій гіпертермії..У четвертому розділі запропоновано процедуру поглибленого аналізу магнітних параметрів наночастинок, а також викладено результати досліджень композитних наночастинок з архітектурою ядро/оболонка, які складаються з магнітно-твердих і магнітно-м’яких матеріалів. Результати, викладені в цьому розділі, надають підґрунтя для розуміння впливу архітектури ядро/оболонка на намагніченість та ефективну анізотропію композитних наночастинок CoFe2O4/Fe3O4 та Fe3O4/CoFe2O4, та наведені результати говорять про високу ефективність цього способу виготовлення магнітних наночастинок з метою керовавання магнітними параметрами для різних технологічних та біомедичних застосувань.У п’ятому розділі викладено результати магнітних і калориметричних досліджень ансамблю наночастинок NaFeO2. Зазначено, що об’ємні зразки NaFeO2 є неколінеарними антиферомагнетиками з нехтовно малою результуючою намагніченістю, однак при переході до наномасштабних розмірів ці матеріали демонструють відносно велику намагніченість, яка є порівнянною з намагніченістю феритів-шпінелей. З’ясовано механізми енергетичних втрат за умов дії змінного магнітного поля. Показано, що магнітні наночастинки NaFeO2 є перспективними для використання в медицині, зокрема в якості контрастних агентів у магнітній резонансній томографії або теплових індукторів у магнітній гіпертермії.^UThe dissertation is dedicated to solving a number of important tasks in the physics of magnetism - to find out the patterns of changes in the static and dynamic magnetic characteristics of ferrite-spinel nanoparticles and composites based on them, depending on their chemical composition. With the help of a wide arsenal of experimental methods, including vibrational magnetometry,calorimetric measurements, electron microscopy, X-ray structural analysis, a detailed study of real ensembles of magnetic nanoparticle ferrite-spinels (Ni,Zn)Fe2O4 and composites CoFe2O4/Fe3O4 and Fe3O4/CoFe2O4 with a core/shell structure, magnetic nanoparticles NaFeO2, which in the bulk state are non-collinear antiferromagnet. Based on the analysis of the obtained experimentaldata and the conducted numerical simulations, important conclusions were made that indicate possible methods of developing nanomaterials with optimized and controlled magnetic characteristics, promising for various technical and medicalapplications, such as heat inducers for magnetic hyperthermia.The first chapter of the thesis discusses the general properties of magnetic nanoparticles in the context of biomedical applications. The necessary requirements for the creation of nanomaterials with controlled and reproducible structural, magnetic, and thermal characteristics and exposure methods for obtaining parameters corresponding to the tasks are substantiated. Special attention is paid to nanomaterials for use in magnetic hyperthermia. Based on the review of the works, conclusions are made about the requirements for the size of such nanoparticles and their respective dispersion, about the need for ferro(ferro)magnetic nanoparticles to be in a single-domain state, and about the issue of biocompatibility of magnetic nanoparticles.As a result, conclusions were drawn about the current state of research on the properties of magnetic nanoparticles for biomedical applications, and the purpose of the work and scientific tasks, which were aimed at solving the research presented in this work, were formulated.The second chapter provides a detailed description of the fabrication conditions and research methods of the nanoparticles ensembles and nanocomposites, which were studied in accordance with the assigned tasks.The third chapter presents the results of systematic studies of magnetic and calorimetric properties of the ensembles of Ni1-xZnxFe2O4 nickel-zinc ferrite nanoparticles over a wide range of concentrations 0 ≤x≤ 0.8. It has been experimentally confirmed that under the application of an alternating magnetic field, the heating efficiency of magnetic nanoparticles significantly decreaseswhen their temperature approaches the Curie point, which allows the development of the systems that prevent overheating of the target heating area. The range of concentrations within which the parameters of magnetic nanoparticles meet the requirements necessary for their use in self-controlled magnetic hyperthermia has been determined.In the fourth chapter, a procedure for in-depth analysis of the magnetic parameters of nanoparticles is proposed, as well as the results of studies of composite nanoparticles with a core/shell architecture, which consist of magnetically hard and magnetically soft materials, are presented. The purpose of the work, the results of which are presented in this section, was to understand the influence of the core/shell architecture on the magnetization and effective anisotropy of composite nanoparticles CoFe2O4/Fe3O4 and Fe3O4/CoFe2O4; calculation, measurement and analysis of specific power losses under the action of an alternating magnetic field, as well as to find a method of the fabrication of magnetic nanoparticles with controlled magnetic parameters for varioustechnological and biomedical applications.The fifth chapter presents the results of magnetic and calorimetric studies of an ensemble of NaFeO2 nanoparticles. It is noted that NaFeO2 bulk samples are non-collinear antiferromagnets with negligibly small resulting magnetization.However, when moving to nanoscale dimensions, these materials demonstrate a relatively high magnetization, which is comparable to the magnetization of ferritespinels. The mechanisms of energy losses under the conditions of action of a variable magnetic field have been clarified. It is shown that magnetic nanoparticles of NaFeO2 are promising for the use in medicine, in particular as contrast agents in magnetic resonance imaging or heat inductors in magnetichyperthermia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського