Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (301)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАПОРОЖЕЦ$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Запорожець Ю. В. 
Інтенсифікація процесу екстрагування хмелю за допомогою низькочастотних механічних коливань у пивоварному виробництві: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / Ю. В. Запорожець ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено дифузійні властивості хмельової сировини та встановлено вплив на її структуру низькочастотних механічних коливань. Доведено можливість вилучення необхідної гами цільових компонентів з хмельової сировини водою за віброекстрагування з обгрунтуванням режимних параметрів процесу. Розроблено нову конструкцію вібротранспортувального пристрою й обгрунтовано його геометричні розміри. Встановлено новий ефект протитечійного розділення фаз за безперервного віброекстрагування. Визначено структуру гідродинамічного потоку та розроблено математичну модель для встановлення рівня поздовжнього перемішування за безперервного віброекстрагування. Обгрунтовано оптимальний режим віброекстрагування ізогумулона із хмельової сировини, який забезпечує високу продуктивність апарата з низьким поздовжнім перемішуванням. Вдосконалено моделювання зовнішнього масообміну за допомогою модельних зразків з дифузійним типом розчинення, а також теорію оновлення міжфазної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3
Шифр НБУВ: РА376819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Запорожець І.Г. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Запорожець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності й обгрунтовано шляхи їх удосконалення. Охарактеризовано діяльність з охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності як об'єкт державного управління. Розкрито структуру державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Визначено суб'єкти управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності. Наведено характеристику методів і форм управління у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності. Розглянуто систему й особливості адміністративно-правових засад управління у сфері охорони прав на окремі об'єкти інтелектуальної власності - об'єкти промислової власності, селекційні досягнення та на об'єкти авторського права й суміжних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)131 +
Шифр НБУВ: РА348342

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Запорожець М.П. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності місцевих загальних судів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.П. Запорожець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні і практичні питання адміністративно-правового забезпечення діяльності місцевих загальних судів України. З'ясовано значення внутрішньорганізаційної діяльності судів у структурі предмета адміністративного права. Визначено сутність внутрішньоорганізаційних відносин у місцевих загальних судах, їх особливості та види та наведено характеристику деяких з них. Обгрунтовано значення інституту адміністративної відповідальності в системі адміністративно-правових засобів забезпечення діяльності місцевих загальних судів. Запропоновано шляхи удосконалення чинного адміністративного законодавства та його реалізації у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891,9(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА333940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Запорожець О.А. 
Адсорбовані на кремнеземах органічні реагенти у комбінованих спектроскопічних і тест-методах аналізу: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / О.А. Запорожець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Ш.. — К., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні підходи та практичні рекомендації щодо гетерогенізації органічних аналітичних реагентів шляхом їх нековалентної іммобілізації на поверхні нефункціоналізованих кремнеземів (КЗ) з метою створення сорбційно-спектроскопічних і ВТ-методик аналізу, придатних для застосування за умов стаціонарної лабораторії та на місці відбору проби. На основі систематичного дослідження іммобілізації на КЗ матрицях близько 40-ка органічних реагентів, їх комплексних сполук та іонних асоціатів виявлено основні критерії, що впливають на хіміко-аналітичні властивості твердофазних реагентів (ТР) такого типу. Розроблено нові аналітичні форми комплексотвірних, амінообмінних і хемілюмінесцентих реагентів. Методом молекулярного збирання ліганду на поверхні КЗ одержано ТР, які утворюють із іонами металів комплекси зі співвідношеннями M : R = 1 : 2. На підставі кількісної оцінки комплексотвірної здатності адсорбованих реагентів обгрунтовано причини зростання їх вибірковості в порівнянні з аналогами в розчині. Одержано кореляційні рівняння, які дозволяють прогнозувати та скеровувати хіміко-аналітичні властивості ТР. Розроблено низку сорбційно-спектроскопічних і ВТ методик, які за основними метрологічними характеристиками вигідно відрізняються від кращих аналогів з літератури. Сформульовано найбільш перспективні області застосування даних ТР та наведено напрямки подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31 +
Шифр НБУВ: РА325071

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Запорожець О.В. 
Аналіз на основі метода скінченних елементів осесиметричного деформування тонких пружних конічних оболонок і пластин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Запорожець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6
Шифр НБУВ: РА330606

Рубрики:

      
6.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Запорожець Є.О. 
Електронейроміографічні особливості тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних порушень у хворих після мозкового інсульту та патогенетичне обгрунтування їх терапії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 14.03.04 / Є.О. Запорожець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Наукова робота містить результати електронейроміографічних досліджень особливостей тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних розладів у хворих після перенесеного мозкового інсульту. Було встановлено, що у даної категорії хворих з м'язовою спастикою у значному відсотку випадків реєструється пластичний тип м'язової гіпертонії, наявна залежність ступеня вегетативно-адаптаційних розладів від півкульної латералізації вогнищевого ушкодження. Запропонована та обгрунтована необхідність диференційованого підходу до лікування вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

      
8.

Запорожець Н.М. 
Застосування імуномодуляторів місцевої дії при лікуванні хронічного катарального гінгівіту в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Запорожець ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексних імунологічних досліджень крові, ротової та ясеневої рідини в осіб молодого віку з інтактним пародонтом і запальними захворюваннями пародонта встановлено, що хронічний катаральний гінгівіт (ХКГ) є патологічним процесом, за якого спостерігаються місцеві та системні порушення імунного статусу, а основні зміни відбуваються в системі місцевого імунітету ротової порожнини, що необхідно враховувати під час лікування захворювання. Уперше показано, що у хворих на ХКГ мають місце зміни у системі гуморального імунітету ротової порожнини залежно від ступеня тяжкості захворювання. За легкого ступеня ХКГ виявлено напруженість факторів неспецифічної резистентності (за рівнем лізоциму в ротовій рідині), за середнього та важкого ступеня ХКГ їх активність знижується. За цього відбувається активізація специфічного імунітету - посилене вироблення антитіл (зростання вмісту SIgA, IgA, і IgG у ротовій та ясеневій рідинах). На підставі цього обгрунтовано та розроблено спосіб фармакокорекції виявлених імунних порушень у ротовій порожнині у хворих ХКГ препаратами спрямованої місцевої імуномодулювальної дії - "Лісобакт" та "Імудон". Ефективність запропонованої схеми лікування ХКГ в осіб молодого віку підтверджено нормалізацією клінічних та імунологічних показників, скороченням термінів лікування та збільшенням тривалості ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336616

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Запорожець Т.М. 
Комплекс пептидних фрагментів гемоглобіну: роль в регуляції системи крові: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Т.М. Запорожець ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено регуляторну дію комплексу пептидних фрагментів гемоглобіну (КПФГ) на гематологічні показники крові та кісткового мозку, перекисне окислення ліпідів, гемостаз, імунітет за фізіологічних умов та під час дії критеріїв, що моделюють стан системи крові. Доведено, що КПФГ стимулює процеси проліферації та диференціювання клітин-попередників мієлоїдного та еритроїдного ростків, знижує експресію манозовміщувальних мембранних структур лейкоцитів, стабілізує антиоксидантний гомеостаз та процеси гемокоагуляції, моделює клітинний та гуморальний імунітет. Визначено механізм підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів внаслідок дії КПФГ за фізіологічних умов та у процесі відтворення внутрішньосудинного гемолізу. Розглянуто механізми апоптозу клітин кісткового мозку у разі патології системи крові. Встановлено, що даний комплекс призупиняє процес апоптозу у клітинах кісткового мозку, позитивно впливає на експресію онкопротеїну bcl-2 та негативно на експресію ядерного білка p53.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.6 +
Шифр НБУВ: РА322049

Рубрики:

      
10.

Запорожець О.Ю. 
Кризові репутаційні стратегії держав у міжнародних відносинах (на прикладі України та Російської Федерації): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.Ю. Запорожець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу адаптації корпоративних принципів і комунікативних стратегій кризового управління до рівня державного кризового репутаційного менеджменту. На основі аналізу кризових репутаційних стратегій керівництва Росії та України показано, що на міжнародну репутацію держав негативно впливає застосування таких комунікативних стратегій, як замовчування або поширення напівправдивої інформації про основні аспекти події, ухиляння від взаємодії з засобами масової інформації, уникнення відповідальності за кризу та її наслідки, використання кризової ситуації для посилення державного контролю на мас-медіа: обмеження прав і свобод громадян та централізації влади, а також ігнорування важливості стратегій примирення (турбота про постраждалих). Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності державного кризового управління. Розглянуто технології "помаранчевої революції" як специфічного механізму управління політичним процесом і кризового менеджменту зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4УКР)64-(4РОС)
Шифр НБУВ: РА340657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Запорожець Ю. А. 
Метод оцінки екологічної безпеки забруднення ґрунтів промисловим підприємством. / Ю. А. Запорожець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі зменшення антропогенного впливу на ґрунт промисловим підприємством шляхом моделювання та прогнозуваннярозповсюдження забруднюючих речовин з потоком вологи в ґрунтовому шарі в процесі фільтрації під впливом промислових об'єктів. Результати роботи пройшли апробацію та були впровадженні. Загальний фільтраційний процес розглядається як комплекс окремих фізичних і фізико-хімічних процесів в ґрунтовому шарі. В ході дослідження розглянуті окремі складові процесу фільтрації та проведено обґрунтований вибір математичних моделей для їх опису. Запропоновані моделі враховують в собі особливості властивостей ґрунтового шару опосередковано, тобто через механізми перенесення рідини в середині ґрунту тому не дають повною мірою оцінити антропогенний вплив на якість та стан ґрунтів і ґрунтових вод в реальних умовах. Тому для врахування властивостей ґрунтового шару в математичній моделі фільтраційного процесу була розроблена нова модель яка буде враховувати в собі особливості пористого середовища. Одним із проблемних місць при оцінці впливу промислового об'єкта на стан ґрунтів та ґрунтових вод є оцінювання впливу типу ґрунту та відповідному цьому типу механізму перенесення рідини в середині ґрунтового шару на загальний результати фільтраційних процесів. З метою врахування ґрунтового шару при оцінці впливу промислового підприємства на стан ґрунтів розглянуто класифікацію ґрунтів з точки зору процесів фільтрації, які в них відбуваються. Для різних типів ґрунтів встановлені вагові коефіцієнти впливу окремих процесів, що становлять геофільтрацію в ґрунтовому шарі. Для оцінки впливу промислового підприємства на ґрунтовий шар запропоновано методику визначення показників ефективності очищення, яка заснована на імітаційному експерименті. Розроблено алгоритм проведення імітаційного експерименту на комплексі моделей з урахуванням встановлених коефіцієнтів. За результатами імітаційного експерименту визначено величини, що дозволяють судити про стан ґрунтового шару: інтервальна оцінка ступеня очищення; висота ґрунтового шару, яка забезпечує максимально можливу ступінь очищення та ймовірності повного очищення від забруднювача під час проходження через шар ґрунту для всіх ґрунтів представлених в класифікації ґрунтів України. При оцінці рівня впливу промислового підприємства но стан ґрунтового шару запропоновано розглядати ризик проникнення забруднювача в підземні води через шар ґрунту та встановлено шкалу оцінювання цього ризику. Для всіх розглянутих типів ґрунтів, з класифікації, оцінено ризик проникнення забруднень в ґрунтовий шар у випадках, коли початкова концентрація забруднювача перевищує фонову в три, п'ять і десять разів. Запропоновану методику була застосовано для аналізу впливу викидів металургійних підприємств та викидів теплоелектростанції на стан ґрунтового шару. Використання методики дає можливість отримати значення показників ефективності очищення ґрунтів, в залежності від початкової концентрації забруднювача, з урахуванням типу ґрунту для оцінки ризику проникнення забруднювача в підземні води через шар ґрунту.^UThis dissertation work is dedicated to a major problem on reduction of human impact on soil caused by an industrial plant by modeling and forecasting the emission of pollutants with moisture flow in the soil during infiltration process under the impact of industrial plants.General infiltration process is considered a system of separate physical and physicochemical processes in the soil. In this research, certain components of infiltration process were studied and the mathematical models for their description were reasonably selected. The recommended models comprise peculiar properties of the soil indirectly, i.e. via mechanisms of fluid transport in the soil, therefore they do not allow full assessment of human impact on condition and quality of soil and groundwater in practice. For this reason, to consider properties of the soil in the mathematical model of the infiltration process, a new model that will take into account properties of the porous media was designed. One of the challenges to evaluate industrial impact on soil and groundwater condition is the impact assessment of soil type and corresponding to this type mechanism of fluid transport in the soil upon general results of infiltration processes. To take into accout the soil media when evaluating an impact of an industrial plant on soil condition, the soil classification has been considered in terms of infiltration processes that occur in soils. Significant coefficients of impact of separate processes, which represent geofiltration in the soil media, were defined for different types of soil. To assess the impact of an industrial plant on soil, a technique for identifying values of purification efficiency, based on simulation experiment, was proposed. An algorithm to conduct a simulation experiment on a set of models taking into account defined coefficients was designed; it was implemented 10,000 times. According to the simulation experiment results, we defined values that provide assessment of soil condition: interval estimation of purification degree; soil depth that provides a maximum possible purification degree and probabilities of full purification from a contaminant while passing through soil for all soil types provided in the Ukrainian system of soil classification. To assess the impact level of an industrial plant on soil condition, it was proposed to consider a risk of pollutant penetration to groundwater through soil, and a scale for assessment of such a risk was developed based on Harrington's desirability scale. The risk of contamination penetration to soils was evaluated for all reviewed soil types from the classification in cases when initial pollutant concentration exceeds back-ground concentration by three, five and ten times. The provided technique was implemented to analyze impact of emissions caused by iron and steel industries and thermal power stations on soil condition. Use of this technique allows us to obtain parameter values of soil purification efficiency depending on the initial pollutant concentration with regard to a soil type to evaluate risk of pollutant penetration to groundwater through soil.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Запорожець Т.Ю. 
Модифікація акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу: Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.06 / Т.Ю. Запорожець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено модифікацію акрилових полімерів моно- і ди(мет)акрилатами 1,4-бутандіолу, вивчено кінетику їх кополімеризації з метил(мет)акрилатом. Досліджено розподіл метакрилату, моно- і ди(мет)акрилатів 1,4-бутандіолу між водою та толуолом, розраховано коефіцієнти рівняння закону розподілу Нериста - Шилова, на підставі цього запропоновано методику дослідження кінетики емульсійної кополімеризації для контролю зміни концентрації кожного з мономерів під час реакції. Простежено кінетику емульсійної полімеризації моно і диєстерів (мет)акрилових кислот бутандіолу з металакрилатом. Установлено дестабілізувальну дію гідроксилвмісних моно(мет)акрилатів 1,4-бутандіолу на процеси синтезу дисперсій. Проаналізовано вплив бензолсульфокислоти, пероксиду водню в комплекті з сульфатом заліза на властивості синтезованих емульсійних гідроксилвмісних кополімерів. Установлено кінетичні закономірності каталітичного розпаду пероксиду водню у присутності полімерних колоїдних систем. Показано, що зменшення швидкості розпаду пероксиду водню пов'язане з адсорбіцією катіонів заліза (ІІ) на міжфазній поверхні латексних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.62
Шифр НБУВ: РА318725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Запорожець А. О. 
Науково-практичні засади створення засобів та методів контролю забруднення повітря об’єктами енергетики / А. О. Запорожець. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розвитку теоретичних засад, методологічного апарату та апаратно-програмних засобів контролю забруднення повітря об’єктами енергетики на базі просторово-розгалужених бездротових сенсорних мереж, що відповідатимуть сучасним вимогам щодо швидкодії та рівню інформативності, з локалізацією джерел забруднення. Об’єкт дослідження: процес контролю забруднення повітря об’єктами енергетики та локалізації джерел забруднення. Мета: розвиток науково-технічних засад побудови, практичного використання та дослідження засобів контролю забруднення повітря об’єктами енергетики та локалізація джерел забруднення на базі просторово розгалужених бездротових low-cost сенсорних мереж. Методи: теорії інформаційно-вимірювальних систем, теорії електротехнічного приладобудування, теорії керування, теорії вимірювань, теорії випадкових процесів, фізичного та математичного моделювання, теорії ймовірностей, теорії алгоритмів, математичної статистики, планування багатофакторного наукового експерименту, обробки та верифікації його результатів тощо. Результати: вирішено актуальну науково-прикладу проблему, що полягає у створенні теоретичних засад, розробленні та практичному застосуванні засобів контролю забруднення повітря об’єктами енергетики, що забезпечує локалізацію джерел забруднення повітря на базі просторово розгалужених бездротових сенсорних мереж. Новизна: удосконалено науково-практичні засади статистичного дослідження впливу складових енергетичного балансу на викиди забруднюючих речовин у повітря із використанням оцінки коефіцієнта їх кореляції за малих обсягів досліджуваних вибірок; вперше запропоновано ітераційний метод розв’язання оберненої задачі розповсюдження забруднюючих речовин у повітрі, а саме локалізації джерела забруднення та визначення концентрації його викидів, із використанням розроблених оптимізаційних моделей та модифікованого методу Ньютона; вперше розроблено метод прогнозування концентрації кисню в повітрі, що базується на аналізі метеорологічних параметрів повітря, із застосуванням оберненої функціональної залежності, встановленої за допомогою дискретного перетворення Фур’є; вперше запропоновано матричний метод формування даних вимірювальних модулів для контролю забруднення атмосферного повітря, що ґрунтується на деталізації властивостей сформованих груп даних та відповідних мір (Евклідової відстані, квадрату Евклідової відстані, Манхеттенської відстані, відстані Чебишова чи степеневої відстані); вперше запропоновано використання набору лінійних математичних моделей для градуювання сенсорів дрібнодисперсного пилу, що встановлюють зв’язок між характеристиками даних вимірювальних модулів (максимальне, мінімальне, середнє значення, середнє квадратичне відхилення) та відповідними даними еталонного засобу контролю (BAM-пристрою); розвинуто науково-практичні аспекти оцінювання технічного стану сенсорів вимірювальних модулів багатоканальних мереж контролю забруднення повітря із використанням ряду статистичних мір (коефіцієнта детермінації, коефіцієнта кореляції, розмаху та коефіцієнта варіації) як динамічних характеристик; отримала подальший розвиток методологія створення систем контролю забруднення повітря об’єктами енергетики, що базується на сучасній теорії використання моделей інформаційних полів та статистичних методах опрацювання даних. Результати впроваджено в: ДП «Завод «Електроважмаш»», ТОВ «Укрекоконсалт»; ТОВ «Буд-Буд», ТОВ «Передові мембранні технології», ТОВ «Науковий парк Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління «ЧОРНОБИЛЬ»», Національному авіаційному університеті та Національному технічному університеті «Харківський політехнічний університет».^UThe dissertation work is devoted to the development of theoretical foundations, methodological apparatus and hardware and software tools for controlling of air pollution by energy objects based on spatially branched wireless sensor networks that will meet modern requirements for speed and level of information content, with the localization of pollution sources. Object of research: the process of air pollution control by energy facilities and the localization of pollution sources. Purpose: development of scientific and technical foundations for the construction, practical use and research of means for controlling air pollution by energy facilities and localization of pollution sources based on spatially branched wireless low-cost sensor networks. Methods of the theory of information-measuring systems, theory of electrical instrumentation, control theory, measurement theory, theory of random processes, physical and mathematical modeling, probability theory, theory of algorithms, mathematical statistics, planning of a multifactorial scientific experiment, processing and verification of its results are used. Results: the actual scientific example problem was solved, which consists in creating theoretical foundations, developing and practical application of means for controlling air pollution by energy facilities, which ensures the localization of air pollution sources on the basis of spatially branched wireless sensor networks. Novelty: improved scientific and practical foundations for the statistical study of the impact of energy balance components on emissions of pollutants into the using assessment of their correlation coefficient with small volumes of the studied samples; for the first time, an iterative method for solving the inverse problem of the distribution of pollutants in the air, namely, localizing the source of pollution and determining the concentration of its emissions, was proposed using the developed optimization models and the modified Newton method; for the first time, a method has been developed for predicting the oxygen concentration in the air, based on the analysis of meteorological parameters of the air, using the inverse functional dependence established using the discrete Fourier transform; for the first time, a matrix method for generating data from measuring modules for atmospheric air pollution control is proposed, based on detailing the properties of the generated data groups and the corresponding measures (Euclidean distance, squared Euclidean distance, Manhattan distance, Chebyshev distance or power-law distance); for the first time, a set of mathematical models is proposed for graduation of fine dust sensors, establishing a relationship between the characteristics of these measuring modules (maximum, minimum, average value, standard deviation) and the corresponding data of the reference control device (BAM device); scientific and practical aspects of assessing the technical condition of sensors of measuring modules of multichannel air pollution control networks have been developed using a number of statistical measures (determination coefficient, correlation coefficient, range and coefficient of variation) as dynamic statistical characteristics of control results; methodology for creating air pollution control systems by energy facilities, based on the modern theory of using information field models and statistical data processing methods, was further developed. The results have been implemented at SE "Plant" Elektrotyazhmash "", LLC "Ukrekoconsult"; Bud-Bud LLC, Advanced Membrane Technologies LLC; LLC "Science Park of the State Ecological Academy of Postgraduate Education and Management" CHERNOBYL""; National Aviation University and National Technical University "Kharkiv Polytechnic University".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Карпенко С. В. 
Нормалізація впливу на довкілля шуму та викидів забруднюючих речовин компресорних станцій магістральних газопроводів / С. В. Карпенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності засобів та методів нормалізації стану довкілля в умовах впливу шуму та викидів забруднюючих речовин від компресорних станцій магістральних газопроводів. У роботі досліджені методи очищення лопаток ротора та направляючого апарату компресора ГТУ від забруднень на основі застосування екологічно чистих матеріалів, а також чинники та джерела фізичного і хімічного забруднення атмосферного повітря на компресорних станціях магістральних газопроводів. Теоретично обґрунтовано та експериментально доведено можливість застосування полідисперсних гранул аморфного льоду (розміром 2 … 5 мм) для очищення поверхні лопаток осьових компресорів ГТУ від забруднень під час їх технічного обслуговування та ремонту, що реалізується за рахунок кумулятивного ефекту гранул при контакті з твердою поверхнею лопаток. Розроблено та запатентовано пристрої для отримання гранул льоду та для очищення забруднених поверхонь крижаними гранулами.Показано, що ГПА у цілому є комплексними та стаціонарними джерелами шуму, вони досліджені експериментально та із застосуванням розробленої обчислювальної моделі. Отримані залежності рівнів звуку від параметру ефективного опору потоку σe (10…20000 кПа с/м2), який застосовується для визначення імпедансу покриття поверхні, що відбиває звукові промені, значення якого від типу поверхні досліджені і наведені в роботі. Удосконалено модель обчислення концентрацій забруднення повітря викидами стаціонарних джерел компресорних станцій шляхом уточнення ефективної висоти джерел викиду за відсутності вертикальної складової швидкості об'єму газів, що витікає з гирла джерела в одиницю часу, та спливання газів тільки за рахунок термогравітаційної конвекції, яка виникає завдяки різниці температур між об'ємом газів, що витікає, та навколишнього повітря.Ключові слова: охорона довкілля, компресорна станція, газотурбінна установка, шум, забруднення повітря, стаціонарне джерело, модель обчислення.^UThe thesis is devoted to efficiency of means and methods to control the impact of noise and emissions on environment from the compressor stations of the gas pipelines.The cleaning methods of the rotor blades and compressor apparatus of gas turbines from their surface contamination have been studied by the application of environmentally friendly materials, as well as the factors and sources of physical and chemical air pollution from compressor stations. The possibility of using polydisperse granules of amorphous ice (size of 2 to 5 mm) to clean the surface of the blades of axial compressors of gas turbines from contamination during their maintenance and repair is theoretically substantiated and experimentally proved. It is realized due to the cumulative effect of granules in contact with the solid surface of the blades. A device for obtaining ice polydispersed granules and a special device for cleaning the surfaces have been developed and patented.It is shown that gas pumping units in general are complex and stationary noise sources, they are studied experimentally and using a developed calculation model. The dependences of sound levels from effective flux resistance σe (10…20000 kPa s/m2 depending on the type of surface), which is used to determine the impedance of the surface covering that reflects sound rays, were studied and given in the thesis.The calculation model of air pollution concentrations produced by emissions from stationary sources of compressor stations has been improved by specifying the effective height of emission sources in the absence of a vertical component of the gas volume flowing from the source per unit time and only gas uplift due to Archimedes forces defined by the temperature difference between the exhaust gases and the ambient air.Key words: environmental protection, compressor station, gas turbine installation, noise, air pollution, stationary source, calculation model, measurement.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Запорожець Г.В. 
Організаційне та інформаційне забезпечення реструктуризації комунального господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.В. Запорожець ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 21 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження визначено особливості проведення трансформаційних змін і проблеми адаптації комунальних підприємств до ринкових умов господарювання. Виявлено специфіку, особливості та характерні риси їх діяльності. Запропоновано трактування терміну "реструктуризація". Удосконалено інформаційно-аналітичний інструментарій визначення доцільності та забезпечення ефективності реструктуризації на базі впровадження структурно-змістової моделі аналізу якості комунальних послуг і якості процесів, що їх створюють. Для визначення напрямків й обгрунтування видів реструктуризації запропоновано систему показників якості й ефективності витрат наданих посуг і бізнес-процесів. Розроблено концепцію та моделі реструктуризації підприємств комунальної власності, а саме: модель процесної реструктуризації та моделі реструктуризації шляхом диференціації й інтеграції. Сформульовано методичні підходи до оцінки ефективності реструктуризації комунальних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.3-31 +
Шифр НБУВ: РА346030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Запорожець Т. Ю. 
Особливості імунних порушень та їх корекція у хворих на хронічний поліпозний етмоїдит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Т. Ю. Запорожець ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, Н.-д. ін-т травматології та ортопедії. — Донецьк, 2010. — 23 с. — укp.

Узагальнено дані комплексного клініко-імунологічного обстеження 162-х хворих на поліпозний етмоїдит (ХПЕ). Встановлено, що у хворих з рецидивами поліпозного процесу у навколоносових пазухах має місце персистувальна хламідійна та герпетична інфекції. Бактеріологічне дослідження виявило дисбіотичні порушення слизової оболонки носа. У хворих на ХПЕ виявлено порушення системного імунітету: Т-лімфоцитопенію, зниження кількості циркулювальних CD4+-лімфоцитів, зменшення імунорегуляторного індексу CD4/CD8, пригнічення показників ФАМ, дисімуноглобулінемію. Спостерігалося зниження концентрації alpha- та gamma-ІФН у крові, а також відбувався дисбаланс між вмістом у крові цитокінів з про- та протизапальними властивостями, що відповідало терміну виникнення рецидиву хвороби. Патогенетично обгрунтовано включення комбінації субаліну та імуномаксу до комплексу лікування хворих на ХПЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.463.011-25
Шифр НБУВ: РА378125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Запорожець В. А. 
Особливості функціонування УАПЦ в 90-х рр. ХХ ст. – 10 рр. ХХІ ст. / В. А. Запорожець. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене особливостям функціонування Української автокефальної православної церкви (далі – УАПЦ) у наш час. Увагу зосереджено як на зовнішньоцерковних, так і внутрішньоцерковних аспектах існування цієї релігійної організації у незалежній Україні.На сучасному етапі поступу людини релігійний фактор відіграє важливу роль, яка пов'язана із становленням нового суспільства у ситуації після Революції Гідності та військової кризи на сході України, що триває донині. Безперечно, у таких умовах відбувається активізація традиційних конфесій, які у вітчизняній історії мали певне державотворче та соціокультурне значення, зокрема це стосується і УАПЦ. Необхідно відзначити, що наукове осмислення УАПЦ орієнтовано, здебільшого, на її історію, але менше уваги приділяється її сучасній специфіці, особливостям та основним церковно-правовим і цивілізаційним векторам розвитку. Саме здобуття незалежності нашої країни у 1991 році спричинило активну інституалізацію і функціонування УАПЦ у різних сферах суспільного буття українців.^UThe dissertation is devoted to the specifics and peculiarities of the functioning of the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church in the modern period. The work focuses on both external church and internal church aspects of the existence of this religious organization in an independent Ukraine.In modern Ukrainian realities, the religious factor plays an important role, which is associated with the emergence of a new society in a situation after the Revolution of Dignity and the military crisis in eastern Ukraine. Undoubtedly, under such conditions, the activation of traditional denominations, which in the national history have a certain state-building and socio-cultural significance, in particular, the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church (hereinafter referred to as the UAOC), is taking place. It should be noted that the scientific understanding of the UAOC in the literature, to a greater extent, is drawn to its history, but little attention is paid to the specifics, peculiarities and basic church-legal and socio-cultural development vectors. It was with the achievement of our country's independence in 1991 that the UAOC actively institutionalized and functioned in our fields in various spheres of social life.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Запорожець Л.А. 
Продовольчий ринок столичного суспільно-географічного району та основні напрямки удосконалення його територіальної організації: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Л.А. Запорожець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти формування, функціонування та розвитку продовольчого ринку суспільно-географічного району (СГР), розроблено методичні засади його дослідження. Розкрито сутність поняття "продовольчий ринок СГР" як суспільно-територіальної системи. Охарактеризовано чинники формування та сучасний стан продовольчого ринку Столичного СГР, виявлено регіональні відмінності його функціонування. Виокремлено функціонально-територіальну та функціонально-управлінську структури продовольчого ринку Столичного СГР. Зроблено інтегральне продовольче оцінювання адміністративних районів за рівнем розвитку продовольчого ринку. Визначено основні напрями удосконалення територіальної організації продовольчого ринку Столичного СГР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 +
Шифр НБУВ: РА369894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Запорожець О.П. 
Психофізіологічні властивості учнів молодшого шкільного віку з різним фізичним та розумовим навантаженням: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.02 / О.П. Запорожець ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліжено властивості основних нервових процесів, сенсомоторних функцій, пам'яті й уваги, успішності навчання (УН) дітей молодшого шкільного віку з різним режимом фізичної та розумової активності. Показано, що функціональна рухливість нервових процесів, сенсомоторні та психічні функції повільно та нерівномірно розвиваються за віку від 7-ми до 9-ти років. Визначено, що у дітей, які займаються спортом, наявні відмінності розвитку властивостей нейродинамічних, сенсомоторних і психічних функцій у порівнянні з їх однолітками контрольної групи. Такі відмінності установлено у дітей, які мають додаткове розумове навантаження у порівнянні з тими, що мають додаткове фізичне навантаження. Виявлено, що додаткові фізичні та розумові навантаження є важливим чинником, який позитивно впливає на УН учнів. Показано, що діти, які займаються шахами, мають найвищу УН. З'ясовано, що УН дітей, що займалися гімнастикою, була вищою у порівнянні з їх однолітками, які не займаються спортом, але нижча за тих, що займаються шахами. Проведено оцінювання взаємозв'язку УН з певними досліджуваними психофізіологічними властивостями. Вмзначено динаміку зв'язків функціональної рухливості нервових процесів, функцій пам'яті й уваги з успішністю шкільного навчання. У дітей, які мають додаткове фізичне або розумове навантаження, кількість вірогідних кореляційних зв'язків УН з психофізологічними показниками більша та ці зв'язки є більш тісними, ніж у школярів контрольної групи. Особи з високими показниками нейродинамічних і психомоторних функцій характеризуються вищою УН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.2-214 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА358605

Рубрики:

      
20.

Запорожець О.П. 
Психофізіологічні функції і успішність навчання учнів молодшого шкільного віку з різним фізичним та розумовим навантаженням: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.П. Запорожець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено дані щодо розвитку властивостей основних нервових процесів, сенсомоторної сфери, функції пам'яті та уваги дітей молодшого шкільного віку, які одержують додаткове розумове або фізичне навантаження. Показано, що у дітей, які займаються спортом, відбувається прогресивний розвиток психофізичних функцій. Виявлено, що додаткові фізичні та розумові навантаження є одним із важливих чинників, які позитивно впливають на успішність навчання учнів. Проведено оцінку щільності зв'язку успішності навчання з досліджуваними психофізіологічними функціями. Встановлено, що учні з високими показниками нейродинамічних та психомоторних функцій характеризуються вищою успішністю навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-38 +
Шифр НБУВ: РА339265

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського