Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (277)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАРУБ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Зарубіна А. В. 
Географічні основи формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. Зарубіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто загальну стратегію формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградщини: узагальнено теоретичні та методологічні аспекти екомережної концепції з адаптацією до регіональних особливостей, визначено основні проблемні фактори та можливі ресурси для формування в межах конкретного регіону. Проаналізовано історичні етапи господарського освоєння та природозаповідання в межах Кіровоградщини. Виділено природні ядра, екокоридори, які охоплюють більшість об'єктів і територій природно-заповідного фонду. Обгрунтовано територіально-функціональну структуру регіональної екомережі в розрізі фізико-географічних районів у межах регіону дослідження, створено низку картосхем. Визначено шляхи ландшафтно-екологічної оптимізації території дослідження за умов проектування екомережі, напрями раціонального землекористування в межах Кіровоградщини, висвітлено суспільно-економічне значення розробленої природоохоронної стратегії для регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4КІР)08 + Б1(4УКР-4КІР) в75,022
Шифр НБУВ: РА376239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Заруба П.І. 
Кримінальна відповідальність за злочини у сфері приватизації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.І. Заруба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження проблем кримінальної відповідальності за злочини у сфері приватизації. Здійснено кримінально-правовий аналіз складу злочинів у сфері приватизації, зокрема, таких, як незаконна приватизація державного та комунального майна, незаконних дій щодо приватизаційних паперів, недотримання відповідальною особою обов'язкових умов щодо приватизації державного та комунального майна або підприємств та їх подальшого використання. Визначено основні елементи та ознаки злочинів у сфері приватизації. Наведено рекомендації щодо застосування відповідних кримінально-правових норм у судово-слідчій практиці. Обгрунтовано пропозиції щодо подальшого удосконалення кримінального та регулювального законодавства у сфері приватизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА352674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Зарубіна Н.Є. 
Особливості накопичення гамма-випромінюючих радіонуклідів макроміцетами на території зони відчуження та "південного сліду" після аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.Є. Зарубіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано динаміку вмісту радіонуклідів у макроміцетах Чорнобильської зони після аварії на ЧАЕС. Д Обгрунтовано, що після аварії на ЧАЕС макроміцети накопичували всі гамма-випромінюючі радіонукліди аварійного викиду. Визначено, що кількість радіонуклідів залежить від 3-х головних критеріїв: щільності забруднення радіонуклідами грунтів, належності макроміцетів до певної екологічної групи та глибини розташування міцелію у грунті. Встановлено, що для першого етапу характерне повільне збільшення даного радіонукліда, а з 1995 р. зменшення. Виявлено вплив іонізуючих випромінювань на розміри спор макроміцетів певних видів, що є показником їх радіаційного ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*801&1-652.152(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зарубін В.С. 
Планування багатономенклатурного виробництва управляючою експертною системою в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.С. Зарубін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну проблему планування багатономенклатурного виробництва управляючою експертною системою за умов невизначеності. Розроблено комплекс математичних моделей щодо функціонування спеціалізованої управляючої експертної системи планування виробництва, яка входить до складу автоматизованої системи управління підприємством. Зазначено, що дана методика розв'язання задачі планування виробництва допомагає ефективно розв'язати задачу планування за умов, коли технічні характеристики обладнання задані нечітко. Розглянуто формальну модель задачі планування виробництва, що враховує випадковий характер попиту на продукцію, наявність сировинних та інших ресурсів, прибуток на реалізацію, витрати на зберігання нереалізованої частини продукції. Викладено точний і наближений методи для розв'язання задачі математичного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-23в611 +
Шифр НБУВ: РА352760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Зарубін І.Є. 
Синтез механізмів ефективної платіжної політики великого металургійного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Є. Зарубін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведеного дослідження процесів фінансового менеджменту підприємств металургійної промисловості України розроблено концепцію синтезу механізмів ефективної платіжної політики великого металургійного комплексу на базі принципів адаптивного підходу. Створена концепція дозволяє вчасно уникнути фінансових втрат, зумовлених зміною умов економічного середовища, а також підвищити платоспроможність і фінансову стійкість металургійного комплексу з урахуванням стратегічних цілей розвитку. Запропоновано механізми управління платежами на рівнях стратегічного й оперативного управління, які базуються на організаційно-правових методах і методах економіко-математичного моделювання. Реалізація механізму функціонування інформаційної системи управління платежами великого металургійного комплексу, який передбачає використання сучасних інформаційних технологій і методів синтезу експертних систем, а також забезпечує підвищення ефективності організаційних і економічних процесів управління платежами комплексу у межах формування ефективної платіжної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-93-21 +
Шифр НБУВ: РА353442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заруба В.М. 
Синявський Антін Степанович: життя, наукова та громадська діяльність (1866-1951): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.П.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена всебічному науковому вивченню та висвітленню життєвого шляху, наукової та громадської діяльності видатного вченого та суспільного діяча А.С. Синявського (1866-1951). На підставі широкого кола архівних та друкованих джерел і літератури, вперше в українській історичній науці встановлюються та аналізуються маловідомі та раніш замовчувані події і показується роль в них А.Синявського. Значну увагу приділено аналізові праць вченого з історії, археології, педагогіки, географії. Визначається роль і місце вченого в розвитку національно-визвольного руху і української науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Синявський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
12.

Зарубінська І. Б. 
Теоретико-методичні основи формування соціальної компетентності студентів вищих навчальних закладів економічного профілю: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / І. Б. Зарубінська ; Ін-т вищ. освіти НАПН України . — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи та методику формування соціальної компетентності майбутніх фахівців економічного профілю, обгрунтовано педагогічні умови її реалізації, експериментально перевірено їх педагогічну ефективність. З'ясовано сутність поняття "соціальна компетентність особистості", її структуру, визначено критерії (ціннісно-мотиваційний, когнітивний, операційно-технологічний, рефлексивний, особистісний), показники та рівні сформованості соціальної компетентності студентів ВНЗ економічного профілю. Розроблено методику діагностики соціальної компетентності у студентському віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312
Шифр НБУВ: РА380665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Заруба К.В. 
Технологічні та якісні властивості вовни овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / К.В. Заруба ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні відомості з питань формування продуктивності та технологічних показників вовни в овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи з різним характером песижності під час народження. Вивчено вікову мінливість господарсько-корисних ознак у овець від народження до віку 27 місяців. Одержано нові дані щодо характеру вовнового покриву новонароджених ягнят, кількісного та якісного складу песиги, її топографічної мінливості та процесів випадіння, інтенсивності росту та розвитку молодняку, сортового складу рун, вікової та топографічної мінливості якісних показників вовни. Установлено взаємозв'язок між песижністю новонароджених ягнят з їх подальшою продуктивністю та якістю вовни. Установлено інтенсивне та синхронне на різних ділянках тулуба випадіння песиги у перші місяці життя ягнят. Достатньо високі коефіцієнти повторюваності живої маси ярок у 4 - 8-місячному віці та тонини - у віці 2 і 8 місяців з показниками 15-місячних ярок свідчать про можливість відбору з цими показниками у ранньому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3,1 + П661.3,1 + П661.3,1
Шифр НБУВ: РА360506

Рубрики:

      
14.

Заруба В.М. 
Українське козацьке військо в російсько-турецьких війнах останньої чверті XVII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2004. — 36 с. — укp.

На базі широкого кола джерел досліджено героїчну боротьбу народу України проти експансії Османської імперії та Кримського ханату в 1670-х - 1690-х рр. Розкрито історіографію проблеми, вивчено склад, комплементацію, озброєння та військове мистецтво тогочасних збройних сил українського народу. Детально розглянуто бойові дії першої російсько-турецької війни 1676 - 1681 рр. - Чигиринські походи, боротьба за Правобережжя, дії козацьких польових підрозділів, умови підписання Бахчисарайської угоди. Установлено провідну роль козацької армії у другій російсько-турецькій війні 1686 - 1700 рр. - в Кримських, Дніпровських та Азовських походах, у воєнних акціях у степах. Запропоновано суттєві доповнення до історії реєстрового та охотницького військ, а також біографії І.Самойловича, І.Мазепи, І.Новицького, компанійських та сердюцьких полковників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(2)461.685.2 +
Шифр НБУВ: РА330432

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Заруба Ю.О. 
Фінансовий механізм підвищення конкурентоспроможності банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.О. Заруба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Проаналізовано теоретичні основи конкурентоспроможності банку з урахуванням особливостей банківської діяльності. Визначено місце та значення фінансового механізму у забезпеченні конкурентного розвитку банку, сформульовано принципи та особливості його функціонування. Встановлено вплив складових власного капіталу банку на стабільність його фінансового механізму. Розроблено підходи до менеджменту депозитних ресурсів стосовно зниження чутливості клієнтів банків до коливань ринкових процентних ставок, стабілізації обсягу та підвищення привабливості депозитних вкладень. Проаналізовано ефективність кредитної активності банків з урахуванням стану ринку кредитів і депозитів, обгрунтовано напрямки кредитної експансії банків України. Удосконалено методологічні підходи щодо віднесення витрат на собівартість банківських послуг. Досліджено управління прибутковістю банку за умов динамічної ринкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА324270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Вікторова 
Формування професійно-термінологічної компетентності студентів вищих аграрних навчальних закладів у фаховій підготовці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Леся Вікторівна Вікторова ; Чернігівський держ. педагогічний ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш141.14-913.34
Шифр НБУВ: РА366159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) / І. В. Віктор. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З'ясовані природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору «учнівства через традицію». На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню «добре знайоме суспільство». На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації. Ключові слова: герменевтика, ментальність, міжкультурний діалог, національна культура, перформативний поворот, постмодернізм, ритуал, соціокультурне конструювання, суб'єкт, суспільна міфологія, традиція, філософія культури, філософська антропологія.^UThe thesis is devoted to the complex of philosophical research of rituals on the material of Ukrainian culture. The aim is to investigate the ritual in contemporary Ukrainian society, the influence on myths and rituals of mass culture and its mechanisms, philosophical and anthropological characteristics and changes of ritual in the symbolic space of Ukrainian postmodern culture.For the first time: - the classification of the basic rituals of Ukrainian culture has been carried out, the philosophical and anthropological principles of such possible classifications have been clarified (psychoanalysis, psychoanalytic anthropology, mythopoetics, genetic analysis, initiation and phenomenological theory of ritual); - the natural and cultural components of the rituals of Ukrainian culture from the point of view of «apprenticeship through tradition» (F. Vaal) have been clarified; - the concept of «parallax» has been applied to explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture; - the significance of intercultural dialogue for the modern Ukrainian culture of the beginning of the XXI century and the inclusion of traditional ceremonial complex in general mental installations of Ukrainians has been clarified. Clarified: - the concept of ritual and rite; - cultural-anthropological and philosophical-anthropological methods of rituals research in the context of «performative turn». Further development was found: - identification of the main semantic images and symbols in the Ukrainian cultural world picture, their basic realization in rituals and holidays (the center of the world, the world tree, the earth-mother, the grain-life, the temple, the tavern-tavern, the feast as meeting with the ancestors, education as involvement in a family, etc.); - disclosure of the importance of cultural heredity, traditions for the current state of Ukrainian culture, the place of ritual culture in it; - a philosophical generalization of the socio-cultural level of «well-known society», which for a long time was represented in the Ukrainian culture by an expanded family, a sociable community, and thus the Ukrainian traditional culture maintains a high adaptive potential, a capacity for modernization.In developing the typology of rites of Ukrainian culture, the following groups of rituals will play the most important role: - rituals of agrarian direction; - family rituals; - rituals of transition and ancestors (birth, death, wedding); - rituals of the center of the world and temple space; - rituals of upbringing and life trials (initiations). Tradition as a cultural heritage can effectively support itself when simultaneously perform the function of communication and divergence. Tradition is supported as abstract principles and technologies, as well as personification, while traditionally reproduced by heroism, when certain definite principles of tradition are embodied in personalities, national heroes. Stereotypes contribute to the reproduction of traditions derived from certain national cultures, and stereotypes can function as nationally marketed in a globalized world. The concept of «parallax» can explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture. The dialectical process of the development of tradition includes the disappearance or transformation of cultural-specific (ethnic) stereotypes, as well as the spread of new myths in local traditions. A number of the ideas presented in the dissertation can contribute to further advancement in the explication of fundamental philosophical concepts (tradition, archetype, power, ideology, mass culture, myth, globalism).Key words: hermeneutics, intercultural dialogue, mentality, national culture, performative turn, philosophical anthropology, philosophy of culture, postmodernism, ritual, social mythology, sociocultural design, subject, tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вікторов Б. В. 
Інноваційний розвиток мережевих підприємств / Б. В. Вікторов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено розробку теоретичних, методичних та практичних аспектів дослідження інноваційного розвитку мережевих підприємств у вітчизняному та міжнародному бізнесі та визначення шляхів удосконалення управління ним.Представлено систематизацію основних поглядів щодо трактування сутності поняття мережевого підприємства. З огляду на визначені сутнісні ознаки та функції мережевих підприємств сформульовано авторський підхід до трактування досліджуваного поняття. А саме, визначено, що мережеве підприємство є бізнес-структурою учасників, які об'єднуються та забезпечують взаємодію з огляду на можливість розвитку нових більш потужних бізнес-структур, досягнення цільових орієнтирів завдяки здійсненню спільної господарської діяльності, в умовах певного координування або на договірних умовах. Встановлено, що наукова новизна представленого трактування полягає в тому, що в ньому враховано основні категорії призначення (необхідності) створення та розвитку учасників мережевої структури, які основані на об'єднанні ідентифікаційних ознак мережі. Виходячи із розглянутих ознак та представленого трактування визначено авторський підхід до складу основних засад соціально-економічної необхідності мережевих підприємств, який включає: потребу забезпечення позитивної динаміки росту та / або стабілізації бізнесу за рахунок створення більш потужних бізнес-структур, можливості використання комплексних рішень в управлінській сфері та застосування інновацій різних категорій; ймовірність досягнення високих цільних орієнтирів завдяки партнерській та узгодженій взаємодії учасників, основаній на певних організаційно-економічних моделях. Визначено основні наукові підходи стосовно класифікування ознак, які визначають типи мережевих підприємств, що функціонують на сучасному етапі розвитку. Наведено пропозицію стосовно розширення традиційних наукових підходів завдяки виокремленню ознаки членства всіх учасників партнерства у якості структурних елементів, які підпорядковуються єдиному керівному центру мережі (за умов централізації) та ознаки інноваційності продукції (послуг). Дослідження основних підходів до систематизації типологічних ознак мережевих підприємницьких структур дозволило визначити власний підхід до вказаної проблеми. Вказано, що цей підхід передбачає положення наукових підходів, враховує сучасну практику розвитку мереж, які здійснюють діяльність на міжнародних ринках. Також авторська пропозиція дозволяє розширити теоретичну базу дослідження, може бути використана в процесі історіографії змін мережевої економіки країни.^UThe development of theoretical, methodical and practical aspects of the research of innovative development of network enterprises in domestic and international business and the identification of methods to improve its management have been carried out in the PhD thesis.The systematization of the basic views on the interpretation of the essence of the concept of network enterprise has been presented. Taking into account the defined essential features and functions of network enterprises, the author's approach to the interpretation of the concept under research has been formulated. In particular, it has been determined that the network enterprise is a business structure of participants, which team up and ensure interaction in view of the possibility of developing new more powerful business structures, achieving targets through joint economic activities, in terms of certain coordination or contractual terms. It has been established that the scientific novelty of the provided interpretation is that it takes into account the main categories of purpose (necessity) of creation and development of participants in the network structure, which are based on the combination of network identification features. Based on the considered features and the presented interpretation, the author's approach to the basic principles of socio-economic necessity of network enterprises, which includes the need to ensure positive growth dynamics and / or stabilization of business by establishing more powerful business structures, the possibility of using integrated management solutions and application of innovations of different categories, the probability of achieving high overall goals due to partnership and coordinated interaction of participants, based on certain organizational and economic models, has been determined.The main scientific approaches to the classification of features that determine the types of network enterprises operating at the present stage of development have been identified. The proposal to expand traditional scientific approaches due to distinguishing the indicator of membership of all partners as structural elements that subordinate to a single management center of the network (in case of centralization) and the indicator of innovation of products (services), has been presented. The research of the main approaches to the systematization of typological features of network business structures has allowed to determine the author's own approach to this problem. It has been stated that this approach provides for the provisions of scientific approaches, takes into account the current practice of developing networks operating in international markets. In addition, the author's proposal allows to expand the theoretical basis of the study, may be used in the process of historiography of changes in the network economy of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Заруба С. В. 
МІКРОЕКСТРАКЦІЯ У ПОЄДНАННІ З ОПТИЧНИМИ МЕТОДАМИ ДЕТЕКТУВАННЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОННИХ СПОЛУК ФОСФОРУ, СУЛЬФУРУ ТА ЙОДУ / С. В. Заруба. — Б.м., 2021 — укp.

Заруба С.В. Мікроекстракція у поєднанні з оптичними методами детектування для визначення аніонних сполук Фосфору, Сульфуру та Йоду. – Рукопис.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю 02.00.02 – аналітична хімія. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, Київ, 2021.Дисертація присвячена вдосконаленню стадій розділення фаз, перемішування, відбору екстракту та вимірювання аналітичного сигналу при мікроекстракційному розділенні та концентруванні.Розроблені нові методики визначення неорганічних аніонів: йодиду (сумарного йоду), йодату, фосфату, сульфіту та тіоціанату, які базуються на різноманітних техніках проведення мікроекстракції із спектрофотометричним детектуванням. Показана можливість практичного застосування розроблених методик аналізу із застосуванням мікроекстракційного концентрування з оптичним детектуванням для визначення аніонних сполук Фосфору, Сульфуру та Йоду у різних типах вод, харчових продуктах та біологічних рідинах людини. Ключові слова: дисперсійна рідинна мікроекстракція, краплинна рідинна мікроекстракція, неорганічні аніони, спектрофотометрія, оптичний зонд.^UThe Thesis is devoted to improving stages of the phase separation, mixing, extract selection and measurement of an analytical signal during the microextraction separation and concentration. Effectiveness of the proposed solutions is illustrated by development of new methods for determination of inorganic anions: iodide (total iodine), iodate, phosphate, sulfite and thiocyanate, which are based on various techniques of microextraction with the spectrophotometric detection.It has been found that higher alcohols (1-undecanol and 1-decanol) have the good extraction ability in relation to phosphorus heteropolyblues. Expediency of using a hybrid droplet-dispersed microextraction (МЕ) technique for determination of inorganic anions by an example of definition of orthophosphate-anion has been substantiated. It is shown that the rate of establishment of extraction equilibrium in the dispersive liquid-liquid microextraction (DLLME) based on solidification of a floating organic drop (DLLME-SFO) is much higher than that in the classical droplet liquid microextraction based on solidification of a floating organic drop (DLME- SFO) (10 and 120 minutes accordingly) while maintaining the ease of selection of an extract from the water phase surface. Freezing the extract in a dynamic mode allows to achieve the easy phase separation without the use of a centrifuge, which is usually used in microextraction. A new microextraction-photometric technique has been developed in the form of DLLME-SFO for definition of orthophosphate-anions in aqueous samples (river and tap water), which is based on the formation of a stibium-molybdophosphate complex followed by its subsequent reduction with ascorbic acid and extraction using 55 microliters of 1-undecanol. A microextraction-photometric technique in the form of a vortex liquid microextraction (VLLME) has been developed for determination of orthophosphate-ions in aqueous samples. The limit for detection of phosphate (expressed as Р) is 0.18 ϻg/l, and the duration of extraction is only 90 s. Interfering effect of up to 0.3 mg/l of As (V) can be eliminated by masking with sodium thiosulphate.For the first time, the possibility of using a co-solvent (tetrachloride carbon) is shown, and the advantages of its application are substantiated to change density of the organic phase in the vortex extraction determination of inorganic anions by means of an example of iodide-anion. This approach allowed to minimize the volume of the extraction solvent – amyl acetate, which is lighter than water, due to the possibility of separation and collection of the extract at the bottom of the extraction ware. It has been found that the microextraction determination of iodide in excess of iodate- anions in the form of ІА with astrafloksin in the hydrochloric medium goes through the stages of formation of a complex aggregate ICl2-, formation of ІА out of AF and extractive removal of ІА. A microextraction-photometric technique for determination of iodide in mineral waters has been developed. The advantages of using colorless counter-ions in the microextraction-photometric determination of anions are shown by an example of defining some inorganic forms of iodine in the form of ionic associate with anion I3– and colorless counter-ion – tetrabutylammonium cation (TBA+). Expediency of using N-bromosuccinimide (NBS) as an oxygen carrier, and oxalic acid as a reducing agent of excess of oxidizer has been proposed and substantiated. Microextraction-photometric techniques for determination of the main forms of iodine in mineral and sea waters and table salt – iodide- and iodate-anions, with a detection limit of 8.8 and 8.3 nmol/l accordingly, have been developed. The possibility of the simultaneous determination of I–, IO3– and total iodine in a standardized test solution using VLME is shown. The simultaneous determination of these ions is possible at a ratio of I– to IO3– from 10:1 to 1:10. Definition of I2 is not hindered by the 5000-fold excess of I– and IO3–.For the first time, the possibility of using an optical probe and the advantages of its application to conduct ME into a droplet is shown by an example of determination of sulfite- and thiocyanate-anion. The use of the optical probe allowed to combine selection of the extract and its transfer to the microchemical apparatus in one stage, which simplified and speeded up the analysis. Fixing a droplet of the extraction solvent on the probe increases its stability with the intensive mixing of the donor phase, which allows to significantly decrease the time for establishment of extraction equilibrium. Microextraction-photometric techniques for determination of sulfite-anions in food products (in the form of HS-DLME) and thiocyanate-anions in human saliva (in the form of DLME-DI) have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського