Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (445)Книжкові видання та компакт-диски (521)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗОЛОТУХІН$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=СЕМЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Золотухін 
Вплив низькоінтенсивного гамма-випромінювання на систему крові при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Віталій Вікторович Золотухін ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р361
Шифр НБУВ: РА349119

Рубрики:

      
2.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Золотухіна Л.О. 
Договірні форми реалізації соціально-економічних прав та інтересів працівників в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.О. Золотухіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять і критеріїв класифікації інтересів у трудових правовідносинах. Виявлено місце трудових прав у системі інших соціально-економічних прав і охарактеризовано взаємозв'язок між ними. З'ясовано ознаки договірних форм регулювання соціально-трудових відносин. Досліджено диференціацію інтересів працівників залежно від форми власності підприємства. Виявлено значущість факультативних умов трудового договору та зобов'язальних умов колективних договорів і угод для забезпечення прав й інтересів сторін трудових правовідносин. Розкрито значення переведення, переміщення, зміни істотних умов праці стосовно забезпечення та поєднання інтересів роботодавця та працівників. На підставі зроблених теоретичних висновків і виявлених недоліків у правовому регулюванні наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА349287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Золотухін Ю.В. 
Еволюція функціонально-ділової графіки в контексті графічного дизайну: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / Ю.В. Золотухін ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено художні, технологічні та функціональні аспекти знакових і формально-графічних систем функціонально-ділової графіки. У структурі функціонально-ділової графіки сформульовано класи формально-графічних і знакових систем, побудовано модель структурних відношень між ними. Розроблено класифікацію формально-графічних і знакових систем. Проведено комплексне дослідження еволюції графічних знакових систем у контексті графічного дизайну. На прикладі генезису маркувальної та штемпельної графіки простежено еволюцію їх морфологічних ознак. Стверджено виникнення формотворчих тенденцій і принципів композиційної побудови печатки (штемпелю або формовідтиску) з IV тис. до н.е. Досліджено витоки знакової ідентифікації в античних і середньовічних системах. Підтверджено прецедент формування фірмового знаку в Європі у період XII - XVI ст. Виявлено факт зародження формальних ознак графічного дизайну за умов становлення товарно-виробничих відносин в елліністичному та середньовічному періодах. До наукового обігу введено терміни "функціонально-ділова графіка", "штемпельна графіка", маркірувальна графіка", "формовідбиток". Проведено семіотичний аналіз античної та середньовічної маркірувальної графіки, виявлено схожі та відмінні риси її формальних і змістових ознак. Доведено, що стародавні знакові системи розв'язували практичні задачі, актуальні для графічного дизайну і в сучасний період, зокрема: проектування візуальних комунікацій і самої візуальної "мови". Зроблено висновок, що сучасний графічний дизайн як і стародавня функціонально-ділова графіка трансформує невізуальний зміст у візуальні знаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 г + Щ158.4 +
Шифр НБУВ: РА362455

Рубрики:

      
5.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Золотухіна Н.А. 
Культурно-стильова своєрідність образа кримської природи: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Н.А. Золотухіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено художньо-стильові модуси в образі кримської природи у творчості художників XIX - XX ст. Розглянуто проблему зв'язку культури та людини, людини та природи як першої, основної форми буття. Розкрито значення категорії художнього образу. Обгрунтовано тезу, згідно з якою художньо-стильові модуси - основа формування цілісної художньої системи освоєння світу. Увагу приділено образу Криму у творчості українських і російських художників - значному явищу у культурному полі України (І. Айвазовського, С. Свєтославського, С. Васильківського, В. Орловського, І. Труша, А. Куінджі, К. Богаєвського, М. Волошина). Розглянуто новаторство Ф. Васильєва та О. Купріна у створенні символічного образу кримської природи. Обгрунтовано ролі М. Самокиша, організатора школи кримського образотворчого мистецтва та М. Барсамова, першого дослідника кримського пейзажного живопису як провідні. Розглянуто творчі портрети видатних кримських художників, а саме: Ф. Захарова, Я. Басова, В. Толочка, В. Бернадського. На підставі аналізу робіт Ф. Захарова зроблено висновок щодо синтезу реалізму й імпресіонізму в його художній картині світу, розкрито глибокий зв'язок Людини та Природи. Обгрунтовано художньо-стильове різноманіття творчого методу Я. Басова, романтичний модус його акварелей. На підставі культурологічного аналізу творчості В. Толочка та В. Бернадського розкрито гуманістичний характер їх образного світу, основою якого є художня правда, її запропоновано розглядати як синонім краси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-6Крм)5/6-390 + Щ147.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366347

Рубрики:

      
8.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Семенович Т.А. 
Організаційно-економічний механізм стабілізації фінансового стану транспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.А. Семенович ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання стабілізації фінансового стану транспортних підприємств. Визначено та досліджено основні умови та фактори впливу на механізм стабілізації фінансового стану та розглянуто питання методичного забезпечення оцінки його стабільності. Здійснено аналітичну оцінку даного стану транспортних підприємств, виявлено тенденції формування показників їх фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності та ділової активності. Визначено й обгрунтовано методи стабілізації фінансового стану підприємства. Запропоновано механізм їх поетапної реалізації. Розроблено метод якісної оцінки зазначеного стану підприємства, що дозволяє визначити лінгвістичні характеристики показників фінансового стану. Обгрунтовано методи обмеження ризику зниження фінансової стійкості залежно від визначених зон фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)371-93 +
Шифр НБУВ: РА340971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Золотухіна Н.А. 
Поетика новел М.С.Гумільова 1907-1909 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.А. Золотухіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поетику та жанрові особливості малої прози М.С. Гумільова 1907 - 1909 рр. Показано важливу роль у цих творах символів, інтертексту, автоінтертексту та міфопоетики. Доведено, що новели М.С. Гумільова стилізовані під новелістику італійського Ренесансу, лицарські романи, романтичну новелу XIX ст. Виявлено їх подібність за структурою, а також єдність на рівнях поетики та концептуалізації, що пояснює задум письменника об'єднати новели у книгу "Тень от пальмы". Новелістику М.С.Гумільова 1907 - 1909 рр. розглянуто в широкому контексті творчого доробку письменника періоду межі століть: літератури символізму та постсимволізму. Виявлено тісний зв'язок малої прози даного періоду з релігійно-філософськими та художньо-естетичними концепціями М.С.Гумільова, з його прагненням створити нову естетику акмеїзму. Доведено, що дані твори є важливою частиною єдиного "тексту" автора. Зроблено висновок, що новелістика М.С.Гумільова своєрідно відображає загальні тенденції розвитку літератури "срібного століття": процес оновлення історично сформованих жанрів новели за допомогою стилізації, інтертексту, автоінтертексту, міфопоетики та широкого використання символіки. Висвітлено суттєвий внесок М.С.Гумільова у розвиток модерністської літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гумільов, М.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА352721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Золотухін Е.В. 
Політичний маркетинг в сучасній Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Е.В. Золотухін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади та специфіку української практики політичного маркетингу, спрямованої на формування та управління політичного ринку в Україні. На підставі вивчення західного та вітчизняного досвіду впровадження політичного маркетингу запропоновано концепцію інтегративного технологічного підходу щодо вивчення політичного поля. Доведено, що сучасна українська політика має ринковий вимір, запропоновано її визначення як системи, у межах якої з використанням новітніх технологій відбувається виробництво політичного товару (політичних партій, проектів і їх іміджу), виведення його на політичний ринок та купівля громадянами країни у виборчий і міжвиборчий періоди. На підставі вивчення результатів досліджень громадської думки населення України щодо актуальних питань соціально-політичних перетворень в державі визначено специфіку та перспективи політичного маркетингу в Україні. Обгрунтовано напрями подальшого розвитку українського політичного ринку, що забезпечують високу якість політичного товару, посилюють конкурентоздатність суб'єктів політичного ринку, підвищують рівень їх політичних взаємодій, сприяють удосконаленню технологій політичного маркетингу та професійного політичного консультування з урахуванням національних інтересів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 +
Шифр НБУВ: РА356495

Рубрики:

      
13.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Золотухін С.Е. 
Розповсюджений рак прямої кишки. Шляхи підвищення ефективності лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / С.Е. Золотухін ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 35 с. — укp.

Розкрито принципово новий підхід до лікування обмеженомобільних та іммобільних форм пухлини, який полягає у переведенні місцевонерезектабельного процесу до резектабельного стану, що дозволяє у більшості випадків виконати радикальні та паліативні резекції. За цього одержано задовільні безпосередні, віддалені та функціональні результати за умов переважного виконання первинновідновних і сфінктерозберігаючих втручань. Доведено доцільність виконання циторедуктивних первинно відновних і сфінктерозберігаючих резекцій, які виконувались ситуаційно після ревізії черевної порожини та діагностування невидальних пухлинних осередків. За цього відзначено щодо високої якості життя пацієнтів та одержання задовільних віддалених результатів, які значною мірою перевищують аналогічні показники, одержані після застосування консервативних методів лікування. За випадків лікування нерезектабельних генералізованих форм раку прямої кишки, які не підлягають оперативним втручанням, установлено високу ефективність розробленого способу поєднання променевого лікування й ендолімфатичної хіміотерапії. Показано, що одержані результати значно перевищують аналогічні показники після застосування сучасних схем хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-5 +
Шифр НБУВ: РА340817

Рубрики:

      
17.

Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Золотухіна 
Технологія напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Інна Василівна Золотухіна ; Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 + Л991.5
Шифр НБУВ: РА346867

Рубрики:

      
19.

Миколенко Т.М. 
Український міський сленг (на матеріалі усного мовлення тернопільців): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Миколенко ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Наведено результати дослідження сленгу жителів окремого міста (на матеріалі мовлення жителів Тернополя). Вміщено понад 6000 сленг-одиниць, одну третю яких вперше зафіксовано автором. Зібрано та структуризовано сленгізми у лексико-семантичні групи, синтезовано лексику з погляду синонімії й антонімії. Проаналізовано основні джерела та механізм переходу одиниць у жаргонізовану розмовну мову й визначено деякі способи творення тернопільського міського сленгу. Висвітлено особливості сленгової лексики мешканців міста з урахуванням детермінантів біосоціальної бази - статі та віку. Наведено матеріали сленгової лексики жителів Тернополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 +
Шифр НБУВ: РА342748

      
20.

Миколюк О. А. 
Управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. А. Миколюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 19 с.: a-рис. — укp.

Розроблено систему управління ефективністю енергоспоживання машинобудівного підприємства на засадах поєднання системного, процесно-орієнтованого й об'єктно-цільового підходів. Визначено сутність категорій "потенціал енергоощадження", "ефективне енергоспоживання", "енерговіддача" та "персоніфікація мотивації енергоспоживання" з урахуванням специфіки машинобудівних підприємств та обгрунтовано зв'язки між ними. Проаналізовано основні тенденції енергоспоживання у машинобудуванні та досліджено детермінанти енергоємності продукції машинобудівних підприємств. Розроблено методичні рекомендації з формування потеціалу енергоощадження машинобудівного підприємства й оцінювання інтегрального показника віддачі від його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-554.2
Шифр НБУВ: РА379566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського