Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (320)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗУБКОВ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ИВАНОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Зубкова І.Ю. 
Динаміка Я-образу вчителя-професіонала: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Ю. Зубкова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано, що цілісність Я-образу вчителя-професіонала зумовлюється системою об'єктивних і суб'єктивних детермінант, а також гармонізацією особистісних властивостей, які надають даному образу якісну визначеність. Практична реалізація результатів дослідження здійснено за допомогою комплексу методів для ефективної діагностики розвитку цілісного Я-образу вчителя-професіонала. За результатами порівняльного аналізу динаміки Я-образу в педагогів-початківців і досвідчених вчителів виявлено прогресивні та деструктивні тенденції, що його змінюють. Доведено ефективність розробленої програми психолого-педагогічного навчання з елементами тренінгу особистісного зростання, спрямованого на підвищення адекватності Я-образу педагога, його активний розвиток та високий рівень педагогічної діяльності вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч421.421 + Ю932.2-223
Шифр НБУВ: РА313680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зубковська Г.Г. 
Експериментальне обгрунтування підходів до вибору ефективних психофармакологічних засобів для лікування стійкого патологічного стану мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.Г. Зубковська ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження уперше експериментально визначено зрушення умовно-рефлекторної пам'яті та зміни поведінки тварин і концентрації нервоспецифічних білків S-100 за умов стійкого патологічного стану головного мозку, спричиненого підгострим застосуванням сиднокарбу. Установлено закономірності дії психотропних лікарських засобів (ЛЗ) (нейролептиків, антидепресантів), а також ноотропних засобів) на поведінку, агресивність і відтворення енграм умовно-рефлекторної пам'яті у щурів за умов стійкого патологічного стану головного мозку. Уперше показано, що психофармакологічні засоби (аміназин, галоперідол, дроперідол, амінтриптілін), які порушують активність матриці довгострокової пам'яті, що є чинником стійкого патологічного стану мозку, поліпшують поведінку та пам'ять у щурів. За умов цього стану ноотропні лікарські речовини, навпаки, підсилюють розлади поведінки та погіршують показники умовно-рефлекторної пам'яті. Визначено дію психофармакологічних ЛЗ на концентрацію адреналіна, норадреналіна та білка S-100 у сироватці крові та структурах центральної нервової системи, які регулюють поведінкові та мнестичні реакції, за наявності стійкого патологічного стану мозку, спричиненого підгострим застосуванням сиднокарба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702 + Е60*739*1*02 +
Шифр НБУВ: РА338491

Рубрики:

      
3.

Зубков С.О. 
Ефективність політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Зубков ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі. Запропоновано визначення даних активів. Удосконалено та доповнено класифікацію необоротних активів підприємств торгівлі, основних засобів і джерел їх фінансування. Проаналізовано теоретичні аспекти необоротних активів та їх складових елементів. Запропоновано принципи та визначення політики фінансування активів. Розвинуто систему показників оцінки ефективності використання необоротних активів підприємств торгівлі. Розроблено комплексну систему показників оцінки ефективності політики фінансування даних активів. Обгрунтовано методичний підхід щодо формування такої політики. Удосконалено й адаптовано до потреб політики фінансування багатокритеріальні методи оптимізації джерел фінансування необоротних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-572-93 +
Шифр НБУВ: РА355561

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зубкова О.І. 
Обернена задача розсіяння для неермітових систем диференціальних рівнянь: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / О.І. Зубкова ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано обернені задачі розсіяння для операторів Шредінгера з неермітовими, зокрема трикутними, матричними потенціалами на півосі та на осі. Для систем з трикутними матричними потенціалами, дійсними на діагоналі та без віртуального рівня, визначено необхідні та достатні (для осі - з невеликою відмінністю) умови для того, щоб задані величини були даними розсіяння розглянутих задач. Установлено, зокрема, властивості нормувальних поліномів даних задач розсіяння. Для матричних потенціалів введено нове поняття фазової еквівалентності у кількох варіантах, а саме: фазова напівеквівалентність, фазова тильда-напівеквівалентність і фазова еквівалентність. Завдяки введенню понять і одержанню для них результатів розширено теорему Марченка - Аграновича про характеристичні властивості даних розсіяння для систем з ермітовим матричним потенціалом на характеристичні властивості даних розсіяння для введених класів неермітових задач. Визначено умови щодо припустимих, зокрема неермітових, збурень нормувальних матриць, які не виводять з класу задач з матричними потенціалами, фазово-еквівалентними одному й тому ж ермітовому потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА357421

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Зубкова Н.Л. 
Поствакцинальні віруснейтралізуючі антитіла до полівірусів трьох типів та чинники, що впливають на їх рівні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.Л. Зубкова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що на якість імунізації оральною полімієлітною вакциною несприятливо впливає наявність неполімієлітних ентеровірусів у кишечнику щеплених. Визначено, що вакцинні штами поліовірусів мають нижчі інтерферуючі властивості у порівнянні з епідемічно актуальними штамами вірусів Коксакі В-5 та ЕСНО-30. Встановлено, що стан поствакцинального імунітету залежить від стану мікробіоценозу кишечнику. Розглянуто можливість корекції поствакцинальної імунної відповіді за допомогою продукту "Лактовіт білковий" та імуномодуляторів метилурацилу та дибазолу. Визначено властивість нейрамінів S.aureus та A.laidlawii впливати на інфекційний титр поліовірусів. Встановлено, що нейрамінін, одержаний з S.aureus, стимулює більш тривалий синтез антитіл у високих титрах до поліовірусів типів 1 та 3, але такої залежності щодо поліовірусу типу 2 не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*72 + Е60*745
Шифр НБУВ: РА320602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Зубков О.В. 
Розширення зони огляду і поліпшення технічних характеристик комплексу вертикального радіолокаційного зондування атмосферного прикордонного шару: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.В. Зубков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення оперативності вимірювання профілів швидкості вітру та температури, а також розширення просторової області їх вірогідного визначення комплексами вертикального радіолокаційного зондування атмосферного прикордонного шару, які містять доплерівський радіопрофайлер і радіоакустичну систему. Для підвищення оперативності вимірювання розроблено комбіновані методи параметризації спектра, що дало змогу істотно скоротити час первинної обробки прийнятих радіосигналів. Уперше застосовано методи прогнозування з мінімальною середньоквадратичною похибкою прогнозування на базі моделей авторегресії для екстраполяції профілів метеовеличин за межі просторової області їх вірогідного визначення доплерівським радіопрофайлером з якістю, що задовольняє вимоги автоматизованих систем керування повітряним рухом. Удосконалено алгоритм адаптивного керування частотою радіопередавача системи радіоакустичного зондування (РАЗ), у якому передбачено компенсацію впливу зносу акустичного пакета горизонтальним вітром, що дає змогу точно виконати умови Брега. На підставі забезпечення вимог до короткочасної нестабільності частоти передавача запропоновано удосконалені алгоритми обробки сигналів у радіолокаційному комплексі вертикального зондування, керування радіочастотою радіоакустичної системи, а також технічні вимоги до синтезатора радіочастоти системи РАЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28 +
Шифр НБУВ: РА329921

Рубрики:

      
7.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зубков Л.П. 
Теоретичні та експериментальні дослідження процесів очистки газів в каталітичному перетворювачі нової конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Л.П. Зубков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість розробки каталітичного перетворювача шкідливих газових викидів нового типу. Трансформовано метод опису багатокомпонентних систем для вивчення впливу вихідного складу кераміки на її властивості на базі побудови семимірного симплексу концентрацій у шестимірному просторі та проектування функцій відклику на площину з метою графічного представлення їх у тримірному просторі у вигляді чотирикомпонентних симплексів концентрацій. Удосконалено метод розв'язання задачі визначення параметрів тримірного плину у міжлопаткових каналах каталітичних перетворювачів шкідливих газових викидів сміттєспалювальних печей шляхом урахування тепла внаслідок горіння горючих складових домішок. Уперше для міжлопаткових каналів каталітичних перетворювачів одержано результати розрахункових і експериментальних досліджень нових ефектів у тримірній структурі плину газів за зазначених умов. Проведено ідентифікацію констант швидкостей перетворення хлоровмісних вуглеводнів у нешкідливі речовини, рівноважних констант речовин, що надходять до каталізатору та відходять від нього, а також визначено величини енергії активації процесів конверсії шкідливих речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.5 +
Шифр НБУВ: РА345230

Рубрики:

      
9.

Зубкова Н.В. 
Удосконалювання 3D-моделювання різальних інструментів і елементів припуску шляхом уніфікації структур багатопараметричних відображень простору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.В. Зубкова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано спільну уніфікацію структур відображень, алгоритмів 3D-моделювання й отриманих 3D-моделей різальних інструментів, оброблюваних деталей і елементів припуску у процесі обробки різанням. Розроблено вихідну та конкретні структури багатопараметричних відображень простору, орієнтовані на уніфікацію 3D-моделей. Розроблено алгоритм 3D-моделювання, заснований за принципами багато параметричних відображень, який відрізняється від існуючих урахуванням вимог уніфікації. Алгоритм містить уніфіковані блоки, що мають однакову побудову, але різне математичне наповнення для конкретних задач. Уніфікація забезпечує компактність формалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-1 + К63-56-02
Шифр НБУВ: РА320930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зубкова А.Б. 
Управління організаційною культурою якості продукції на машинобудівному підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.Б. Зубкова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення, методичні підходи та практичні рекомендації з управління організаційною культурою якості продукції (ОКЯП), що сприятиме забезпеченню конкурентоспроможності машинобудівних підприємств України. Проаналізовано існуючі підходи до управління якістю на підприємствах, визначено поняття "культура якості" як складової організаційної культури, спрямованої на забезпечення якості продукції. Виявлено динамічний вплив ОКЯП на темп росту експорту підприємств, обгрунтовано її характеристики. Вдосконалено класифікацію інтелектуального капіталу, витрат на якість. Запропоновано метод економічного оцінювання ОКЯП. Визначено складові оцінки ефективності системи управління якістю та розроблено методичний підхід до цього управління на основі ОКЯП машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-823.2-21
Шифр НБУВ: РА374952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Зубков С. О. 
Методологія формування стратегії розвитку підприємств торгівлі / С. О. Зубков. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процес формування стратегії розвитку підприємства торгівлі; мета – розробка та наукове обґрунтування теоретико-методологічних положень, практичних рекомендацій щодо формування стратегії розвитку підприємств торгівлі; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – розробка нових теоретико-методологічних підходів до формування стратегії розвитку підприємств торгівлі; новизна – концепція формування стратегії розвитку підприємств торгівлі, методологічний базис підтримки формування стратегії розвитку підприємства торгівлі, структуризація підходів науково-методологічного апарата дослідження процесів формування стратегії розвитку підприємства торгівлі, концептуальну модель та науково-методичний підхід до формування організаційно-економічного механізму мобілізації ресурсного потенціалу підприємства торгівлі, система оцінки ефективності використання елементів ресурсного потенціалу підприємства торгівлі, науково-методичний підхід до управління фінансуванням основної діяльності підприємств торгівлі, теоретико-методологічний базис підтримки бізнес-моделі підприємства торгівлі, науково-методологічний підхід до оцінки конкурентоспроможності та рівня інноваційної активності бізнес-моделі підприємств торгівлі, науково-практичний підхід до оцінки ефективності управління та необхідності стратегічної трансформації бізнес-моделі підприємства торгівлі, методичний інструментарій для оцінювання ефективності стратегій інтеграції підприємств торгівлі, науково-практичний підхід до обґрунтування кластерного розвитку підприємств торгівлі, методологічний базис стратегічної компоненти ядра розвитку підприємства торгівлі^UObject - process of trade enterprises development strategy forming; the purpose is development and scientific substantiation of theoretical and methodological positions and practical recommendations concerning formation of strategy of development of the trade enterprises; methods - general scientific and specific; results - development of new theoretical and methodological positions concerning formation of strategy of development of the trade enterprises, novelty - the concept of trade enterprises development strategy forming, methodological basis for the trade enterprises development strategy formation, structuration the approaches of the scientific and methodological apparatus of research of trade enterprise development strategy formation processes, conceptual model and the scientific and methodical approach to formation of the organizational and economic mechanism of trade enterprise resource potential mobilization, the system of trade enterprise resource potential assessment, the scientific and methodological approach to managing the financing of trade enterprises' main activities, the theoretical and methodological basis of trade enterprise business model supporting, the scientific and methodological approach to the trade enterprises business model competitiveness and innovation assessment, scientific and practical approach to the trade enterprise business model strategic transformation need, the methodological tools for evaluating the effectiveness of strategies for the integration of trade enterprises, scientific and practical approach to trade enterprises cluster development substantiation, the methodological basis of the development core strategic component


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рябоштан В. А. 
Термічна стабільність нано- та мікрокристалічних псевдосплавів на основі міді: автореферат дис. ... д.філософ : 132 / В. А. Рябоштан. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі представлені результати експериментальних та теоретичних досліджень формування структури та закономірностей структурних змін під впливом температури у псевдосплавах міді з низькою концентрацією таких легуючих елементів, як молібден та тантал, що були отримані методом вакуумної конденсації із парової фази (method PVD).Метою дисертаційної роботи є дослідження процесів формування вакуумних конденсатів міді з низькою концентрацією легуючого елементу (молібден/тантал), структурні зміни, що відбуваються в них під дією температури, та механізми термічної стабілізації структури легуючими елементами, що знаходяться в матричному металі у різному структурно-фазовому стані.Об’єктом дослідження є термічна стабільність мікро та наноструктурних матеріалів, що є актуальною проблемою для всіх дисперсних сплавів та композиційних матеріалів.Предметом дослідження процеси та явища, що призводять значного підвищення термічної стабільності та механічних властивостей у системах Cu-Mo та Cu-Ta, при вмісті легуючого компоненту в диапазоні від 0,3 до 0,4 ат%.Методичною та теоретичною базою дослідження є фундаментальні положення теорії фізичної адсорбції, методичні розробки та наукові праці провідних вчених з питань вивчення адсорбційних та рекристалізаційних процесів.При вирішенні завдань дисертаційного дослідження застосовано сучасні загальнонаукові та спеціальні методи: методи отримання зразків у вигляді фольг псевдосплавів; спеціальні методи вивчення стану структури (мікроскопія, електронна мікроскопія, рентгенівська діфрактометрія, рентгенофлуоресцентний метод (РФА) та енергодисперсійну рентгенівську спектроскопію (EDS)); методи вибіру фізичних властивостей (напр., вимір мікротвердості за допомогою твердоміра ПМТ-3); метод температурної обробки у вакуумі; спеціальні методи отримання, обробки та обчислення інформації, яку дають знімки структури, отримані різними способами; математичне та комп’ютерне моделювання; абстрактно-логічні методи - для теоретичних узагальнень результатів дослідження. Актуальність теми роботи пов'язана з проблемою підвищення стабільності нано- і субмікрокристалічних металів, що мають унікальні функціональні властивості, але їхнє практичне використання обмежується низькою термічною стабільністю вихідного стану. Теоретичні і експериментальні результати, які є в світовій літературі, дозволяють зробити висновок про можливість розв’язання цієї проблеми шляхом цілеспрямованого легування матричних металів елементами, що мають по відношенню до них ексклюзивні фізико-хімічні властивості. Атоми цих речовин в певних технологічних умовах отримання металу, або термічної обробки здатні формувати сегрегації на границях зерен матричних металів і в результаті стабілізувати вихідний структурний стан і фізико-механічні властивості при температурному або іншому енергетичному впливі.?Наукова новизна проведеного дослідження полягає у явищах, що вперше були зафіксовані під час експерементів, а також висунутих теоріях щодо механізмів, за якими ці явища відбуваються. В дисертаційній роботі здобуті нові знання про механізми формування структури псевдосплавів міді під час їх осадження з парової фази у вакуумі та умови формування й розпаду аномальних розчинів легуючих елементів, що в звичайних умовах не мають розчинності, у матриці міді; про механізми та фактори, що підвищуюють термічну стабільність мікро- та наноструктурних матеріалів на основі міді. Здобувачем зафіксовано низку нових явищ під час експерименту та висунуто ряд тез, що пояснюють ці явища. На основі експериментальних результатів проведено моделювання фізичної взаємодії між атомами легуючого компоненту та поверхнею зерна матричного металу. Результати експериментальних і теоретичних досліджень, отримані при виконанні роботи, можуть бути використані в якості наукової основи нових технологій отримання нано- і субмікрокристалічних металів у вигляді плівок, фольг, покриттів і масивних виробів з надвисоким поєднанням міцневих і електропровідних властивостей. Особливістю цих металів в порівнянні з існуючими аналогами, які виробляють в Україні і за кордоном, є специфічний структурний стан, стабільний до 0,8-0,9 від температури плавлення матричного металу, що на 200-300°С перевищує аналогічні показники, застосовувані в даний час для сплавів на основі міді.?Розроблені метали на основі міді можуть бути використані в якості покриттів і самостійних елементів електроконтактних матеріалів, наконечників, електродів точеного зварювання, високопровідних і термічно стабільних елементів електронної техніки і т.д. Отримані в дисертації результати можуть бути використані в наукових центрах і університетах України і за її межами, де розвивається аналогічна тематика досліджень.^UThis thesis presents the results of experimental and theoretical studies of structure formation and patterns of structural changes under the influence of temperature in copper pseudoalloys with a low concentration of alloying elements such as molybdenum and tantalum, which were obtained by the method of vacuum condensation from the vapor phase (PVD method).The aim of the dissertation is to study the processes of formation of vacuum copper condensates with a low concentration of alloying elements (molybdenum/tantalum), structural changes that occur in them under the influence of temperature, and mechanisms of thermal stabilization of the structure by alloying elements in the matrix metal in different structural and phase states.The object of the study is the thermal stability of micro- and nanostructured materials, which is an urgent problem for all dispersed alloys and composite materials.The subject of the study is the processes and phenomena that lead to a significant increase in thermal stability and mechanical properties in Cu-Mo and Cu-Ta systems, with the content of the alloying component in the range from 0.3 to 0.4 at%.The methodological and theoretical basis of the study is the fundamental principles of the theory of physical adsorption, methodological developments and scientific works of leading scientists on the study of adsorption and recrystallization processes.In solving the problems of the dissertation research, modern general scientific and special methods were used: methods for obtaining samples in the form of pseudo-alloy foils; special methods for studying the state of the structure (microscopy, electron microscopy, X-ray diffractometry, X-ray fluorescence method (XRF) and energy dispersive X-ray spectroscopy (EDS)); methods for selecting physical properties (e.g, measurement of microhardness using the "ПMT-3" hardness tester); method of temperature treatment in vacuum; special methods for obtaining, processing and calculating information provided by structure images obtained in various ways; mathematical and computer modeling; abstract and logical methods for theoretical generalizations of research results. The relevance of the research topic is related to the problem of increasing the stability of nano- and submicrocrystalline metals, which have unique functional properties, but their practical use is limited by the low thermal stability of the initial state. Theoretical and experimental results available in the world literature suggest that this problem can be solved by targeted doping of matrix metals with elements that have exclusive physical and chemical properties in relation to them. The atoms of these substances under certain technological conditions of metal production or heat treatment are able to form segregations at the grain boundaries of matrix metals and, as a result, stabilize the initial structural state and physical and mechanical properties under temperature or other energy effects.?The scientific novelty of the study lies in the phenomena that were first observed during the experiments, as well as the theories put forward regarding the mechanisms by which these phenomena occur. The dissertation work provides new knowledge about the mechanisms of formation of the structure of copper pseudo-alloys during their deposition from the vapor phase in vacuum and the conditions of formation and decay of anomalous solutions of alloying elements that are not normally soluble in the copper matrix; about the mechanisms and factors that increase the thermal stability of micro- and nanostructured materials based on copper. The applicant recorded a number of new phenomena during the experiment and put forward a number of theses explaining these phenomena. Based on the experimental results, the physical interaction between the atoms of the alloying component and the grain surface of the matrix metal was modeled. The results of experimental and theoretical studies obtained in this work can be used as a scientific basis for new technologies for the production of nano- and submicrocrystalline metals in the form of films, foils, coatings, and massive products with an ultra-high combination of strength and conductive properties. The peculiarity of these metals in comparison with existing analogues produced in Ukraine and abroad is a specific structural state stable up to 0.8-0.9 of the melting point of the matrix metal, which is 200-300°C higher than the similar indicators currently used for copper-based alloys.?The developed copper-based metals can be used as coatings and independent elements of electrical contact materials, tips, electrodes for chiseled welding, highly conductive and thermally stable elements of electronic equipment, etc. The results obtained in this thesis can be used in research centers and universities in Ukraine and abroad, where similar research topics are being developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського