Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (215)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛІНІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Калініна Н.О. 
Адаптація кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу: вплив регуляторів росту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.О. Калініна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив екзогенних регуляторів 6-БАП, продуктів термофільного метанового бродіння мелясної барди (ПТМБ) та івіну на адаптацію різних сортів і гібридів кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу. Вперше визначено концентраційні залежності впливу регуляторів росту для сорту Одеська 10 та гібридів одеської селекції ОдМА 310 МВ, Од 480 МВ, Фоліант МВ. Зазначено, що гібриди кукурудзи та сорт Одеська 10 розрізняються за ацидофікуюючою активністю коренів, яка позитивно корелює зі стійкістю. Встановлено, що під впливом хлоридного засолення у коренях кукурудзи зростає активність пероксидази і знижується загальна кількість білка. Вперше досліджено фітогормональний статус клітин кореня кукурудзи за дії хлоридного засолення та під впливом препарату 6-БАП за даних умов. Виявлено, що синтетичний цитокінін 6-БАП сприяє нормалізації фітогормонального статусу паростків у результаті зменшення рівня АБК та ЮК і зростання кількості зеатинів. Встановлено, що попереднє замочування насіння та обробка вегетуючих рослин кукурудзи водними розчинами 6-БАП і ПТМБ та івіна сприяє накопиченню біомаси та покращенню ростових показників паростків, що свідчить про можливість використання регуляторів росту для зменшення негативного впливу засолення. На підставі результатів наукового дослідження теоретично обгрунтовано можливості використання ПТМБ та івіну для підвищення стійкості кукурудзи щодо впливу хлоридного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.91 + П212.2-468.5 +
Шифр НБУВ: РА337750

Рубрики:

      
2.

Калініна 
Бюджетування як метод управління оборотним капіталом промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ольга Миколаївна Калініна ; Харківський національний економічний ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-572-21
Шифр НБУВ: РА354443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Калініна О.Ю. 
Мінливість та успадкування ознак габітусу в льону олійного: автореф. дис.... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Ю. Калініна ; Селекційно-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мінливість і успадковування ознак карликовості, а також кількісні ознаки галуження стебла та висоти рослини льону олійного за різних умов вирощування. Виявлено, що успадковування ознак галуження та висоти рослини відповідає адитивно-домінантній моделі з домінуванням більшого прикореневого галуження стебла та меншого рівня ознак "висота рослини" та "кількість бічних пагонів" та переважанням у контролі кількісник ознак генів з домінантними ефектами. Встановлено рецесивний та моногенний характер успадковування ознаки карликовості в льону олійного. Визначено наявність позитивних кореляційних зв'язків між ознаками "кількість бічних стебел" і "кількість бічних пагонів" (r=0,49), "кількість бічних пагонів" і "висота рослини" (r=0,42) та слабкої негативної кореляції між висотою рослини та ступенем прикореневого галуження стебла (r=0,34). Зазначено, що в результаті індивідуальних доборів схрещування одержано 79 лінійних зразків льону з новими комплексами ознак, що становлять інтерес для селекції та генетичних досліджень льону олійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-31 +
Шифр НБУВ: РА366295

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Калініна 
Ріст та диференціація клітин кореня Brassica rapa L. в умовах мікрогравітації та кліностатування: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Яна Михайлівна Калініна ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.16Bra*691.7-631
Шифр НБУВ: РА353788

Рубрики:

      
5.

Калініна Л.А. 
Розвиток естетичного смаку молодших школярів у діяльності аматорського дитячого театру ляльок: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.А. Калініна ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено шляхи, форми та методи розвитку естетичного смаку молодших школярів у театрально-сценічній діяльності у дитячих аматорських театрах ляльок за умов дозвілля. Розглянуто теоретичні засади досліджуваної проблеми, показано можливості мистецтва театру ляльок у розвитку естетичного смаку молодших школярів. Розкрито особливості дозвіллєвої діяльності, які необхідно враховувати під час організації занять молодших школярів мистецтвом театру ляльок, уточнено зміст базових понять ("естетичний смак", "аматорський театр", "театрально-сценічна діяльність", "мистецтво театру ляльок", "дозвілля", "дозвіллєва діяльність"). Обгрунтовано значення естетичного смаку як ознаки духовної якості особистості. Доведено, що специфіка театрально-сценічної діяльності молодших школярів найбільш адекватно може бути відображена у моделі естетичного смаку, розглянуто її мотиваційний, діяльнісний, когнітивний та емоційно-почуттєвий аспекти. Здійснено експериментальну апробацію розробленої методики, показано її ефективність. Наведено рекомендації щодо використання мистецтва театру ляльок в організації дозвіллєвих занять для дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.25 + Ч421.331.1 + Щ337 +
Шифр НБУВ: РА350297

Рубрики:

      
6.

Калініна Л.М. 
Система інформаційного забезпечення управління загальноосвітнім навчальним закладом: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.06 / Л.М. Калініна ; Держ. вищ. навч. закл. "Ун-т менеджменту освіти". — К., 2008. — 41 с. — укp.

Наведено теорію та методологію управління загальноосвітнім навчальним закладом (ЗНЗ) на основі використання сучасних наукових підходів, ІКТ і технічних засобів. На підставі системного аналізу розкрито суть основних дефініцій, виокремлено зміст і специфіку інформаційної діяльності, проблеми її організації та здійснення. Розкрито генезис загального менеджменту та його вплив на становлення інформаційного як нової галузі освітнього менеджменту за умов розвитку інформаційного суспільства в Україні. Визначено та конкретизовано загальну структуру принципів управління ЗНЗ, яка містить основні групи: загальні, структурні та спеціальні - інформаційного забезпечення управління ЗНЗ, які обгрунтовано. Узагальнено характерні ознаки категорії "інформація", виділено її основні концепти та 22 категоріальні модифікації на основі атрибутивної та функціональної концепції інформації, філософії інформаційної цивілізації та наукових підходів. Окреслено поняття та термінології проблеми дослідження як сукупність базових ("інформація", "інформаційне забезпечення", "інформаційне управління ЗНЗ") і похідних понять. Класифіковано види соціальної та управлінської інформації. Розкрито їх суть і охарактеризовано джерела інформації, що використовуються у ЗНЗ. Обгрунтовано зміст і структуру інформаційної компетентності керівників ЗНЗ. За розробленою методикою та критеріями визначено стан її сформованості. Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано моделі: системи інформаційного забезпечення управління ЗНЗ, факторно-критеріальну модель ефективності управління, модель джерел інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)ф + Ч421.41ф +
Шифр НБУВ: РА360698

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Калініна Г.П. 
Удосконалення технології молочних напоїв на основі використання цикорію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Г.П. Калініна ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено метод визначення індексу коагуляції білків, який характеризує термостійкість молока. Установлено, що даний індекс термостійкого молока не перевищує 12 %. Доведено доцільність проведення термізації, що вдосконалює первинну теплову обробку молока-сировини. Виявлено стабілізувальний ефект вмісту цикорію на білки молока внаслідок теплової обробки, що доведено результатами досліджень взаємодії вуглеводів цикорію з амінокислотами молока та фракційного складу білків молочно-цикорної суміші. З урахуванням функціонально-технологічних властивостей даної суміші розроблено рецептури й оптимізовано параметри технологічного процесу. Досліджено мікробіологічні показники готового продукту, за якими обгрунтовано та встановлено оптимальний режим проведення пастеризації та строк придатності молочного напою до споживання. Розроблено нормативну документацію на "Напій молочний з цикорієм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л953 +
Шифр НБУВ: РА352259

Рубрики:

      
8.

Лелюк О. Ю. 
Трансформація корпоративних стратегій управління людськими ресурсами в умовах кризи / О. Ю. Лелюк. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є трансформація корпоративних стратегій управління людськими ресурсами в умовах кризи. Метою дисертаційної роботи є розвиток теоретико-методологічних основ управління людськими ресурсами в системі регулювання ринку праці та розробка науково-практичних рекомендацій щодо трансформації корпоративних стратегій управління людськими ресурсами в умовах прояву кризи. Методи дослідження: діалектичний метод, метод наукового узагальнення, аналізу й синтезу, статистичного аналізу, прогнозування та ін. Теоретичні результати: полягають у поглибленні теоретико-методологічних основ управління людськими ресурсами в системі регулювання внутрішньофірмового ринку праці і розробці науково-практичних рекомендацій щодо трансформації корпоративних стратегій управління людськими ресурсами в умовах кризи. Практичні результати: полягають в тому, що здійснені розробки теоретичного та науково-практичного характеру виступають основою визначення напрямів та важелів трансформації підходів до управління людськими ресурсами в системі регулювання внутрішньофірмового ринку праці корпоративних структур. Наукова новизна: вперше: висунуто та підтверджено гіпотезу щодо трансформації тривалості економічного циклу під впливом підвищення якості людських ресурсів; удосконалено: концептуальні основи регулювання внутрішньофірмового ринку праці корпоративних структур, а саме запропоновано концептуальну схему механізму управління людськими ресурсами корпоративних структур в умовах кризи; організаційно-економічні засади управління людськими ресурсами в умовах кризи, зокрема розроблено логіко-структурну схему системи антикризового реінжинірингу управління людськими ресурсами; отримали подальшого розвитку: теоретико-методологічні основи антикризового управління людськими ресурсами, а саме розроблено концептуальну схему антикризової стратегії управління людськими ресурсами; понятійно-категорійний апарат дослідження природи економічних криз через надання авторських визначень понять «циклічність», «криза», «кризовий стан». Ступінь упровадження: результати дослідження впроваджено в практичну діяльність Верховної Ради України, Донецької обласної торгово-промислової палати (м. Маріуполь), Донецького обласного центру зайнятості (м. Краматорськ), Маріупольського міського центру зайнятості, ТОВ «Лемтранс» (м. Київ), ТОВ «Стиролбіофарм» (м. Київ), а також у навчальному процесі Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України (м. Київ). Сфера використання: міжгалузева.^UThe object of research is the transformation of corporate human resource management strategies in a crisis. The purpose of the dissertation is the development of theoretical and methodological foundations of human resources management in the system of labor market regulation and the development of scientific and practical recommendations for the transformation of corporate strategies for human resource management in a crisis. Research methods: dialectical method, method of scientific generalization, analysis and synthesis, statistical analysis, forecasting, etc. Theoretical results: are to deepen the theoretical and methodological foundations of human resource management in the system of regulation of the internal labor market and the development of scientific and practical recommendations for the transformation of corporate human resource management strategies in a crisis. Practical results: are that the developed developments of theoretical and scientific-practical nature are the basis for determining the directions and levers of transformation of approaches to human resource management in the system of regulation of the internal labor market of corporate structures. Scientific novelty: for the first time: the hypothesis concerning transformation of duration of an economic cycle under the influence of increase of quality of human resources is put forward and confirmed; improved: conceptual bases of regulation of the intra-firm labor market of corporate structures, namely the conceptual scheme of the mechanism of management of human resources of corporate structures in the conditions of crisis is offered; organizational and economic principles of human resources management in a crisis, in particular, developed a logical and structural scheme of anti-crisis reengineering of human resources management; received further development: theoretical and methodological foundations of anti-crisis human resources management, namely, developed a conceptual scheme of anti-crisis strategy of human resources management; conceptual and categorical apparatus for studying the nature of economic crises by providing author's definitions of the concepts "cyclicity", "crisis", "crisis state". Degree of implementation: the results of the study were implemented in the practice of the Verkhovna Rada of Ukraine, Donetsk Regional Chamber of Commerce and Industry (Mariupol), Donetsk Regional Employment Center (Kramatorsk), Mariupol City Employment Center, LLC "Lemtrans" (Kyiv), LLC "Styrolbiopharm" (Kyiv), as well as in the educational process of Vasyl Stus Donetsk National University (Vinnytsia), the Institute of Personnel Training of the State Employment Service of Ukraine (Kyiv). Scope: intersectoral.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Міщенко С. О. 
Регулювання ринку праці промислового регіону в умовах трудоресурсної волатильності / С. О. Міщенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процес регулювання ринку праці промислового регіону в умовах трудоресурсної волатильності. Метою дисертаційної роботи є розвиток теоретико-методологічних основ дослідження ринку праці та розробка науково-практичних рекомендацій щодо регулювання ринку праці промислового регіону з урахуванням проявів трудоресурсної волатильності. Методи дослідження: діалектичний метод, метод історичного аналізу, метод системного аналізу, метод статистичного та порівняльного аналізу, прогнозування та ін. Теоретичні результати: полягають у поглибленні теоретико-методологічних основ дослідження ринку праці та розробці науково-практичних рекомендацій щодо регулювання ринку праці в умовах трудоресурсної волатильності з урахуванням специфіки промислових регіонів. Практичні результати: полягають в тому, що отримані наукові висновки теоретичного та науково-прикладного характеру виступають основою формування організаційно-економічних засад регулювання ринку праці промислового регіону в умовах трудоресурсної волатильності. Наукова новизна: вперше: у науковий обіг введено поняття трудоресурсної волатильності; удосконалено: теоретико-методологічні основи дослідження ринку праці через висунення та підтвердження гіпотези щодо впливу трудоресурсної волатильності на трансформацію механізмів регулювання ринку праці; організаційно-економічні засади регулювання ринку праці; концептуально-функціональне забезпечення регулювання ринку праці; отримали подальшого розвитку: теоретичні основи дослідження ринку праці; теоретико-прикладні засади регулювання ринку праці в умовах трудоресурсної волатильності. Ступінь упровадження: результати дослідження впроваджено в практичну діяльність Донецького обласного центру зайнятості (м. Краматорськ), Донецької торгово-промислової палати (м. Маріуполь), Ради Об'єднання організацій роботодавців Донецької області (м. Маріуполь), Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, Маріупольського міського центру зайнятості, ККП «Маріупольтепломережа», ТОВ «Сервісінвестбуд» (м. Маріуполь), а також у навчальному процесі Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості (м. Київ), Приазовського державного технічного університету МОН України (м. Маріуполь). Сфера використання: міжгалузева.^UThe object of the study is the process of regulating the labor market of the industrial region in conditions of labor volatility. The purpose of the dissertation is the development of theoretical and methodological foundations of labor market research and development of scientific and practical recommendations for regulating the labor market of the industrial region, taking into account the manifestations of labor volatility. Research methods: dialectical method, method of historical analysis, method of system analysis, method of statistical and comparative analysis, forecasting, etc. Theoretical results: are to deepen the theoretical and methodological foundations of labor market research and development of scientific and practical recommendations for regulating the labor market in conditions of labor volatility, taking into account the specifics of industrial regions. Practical results: are that the obtained scientific conclusions of theoretical and scientific-applied nature are the basis for the formation of organizational and economic principles of labor market regulation of the industrial region in conditions of labor volatility. Scientific novelty: for the first time: the concept of labor resource volatility was introduced into scientific circulation; improved: theoretical and methodological foundations of labor market research by proposing and confirming the hypothesis of the impact of labor volatility on the transformation of labor market regulation mechanisms; organizational and economic principles of labor market regulation; conceptual and functional support of labor market regulation; received further development: theoretical foundations of labor market research; theoretical and applied principles of labor market regulation in conditions of labor volatility. Degree of implementation: the results of the study are implemented in the practical activities of the Donetsk Regional Employment Center (Kramatorsk), Donetsk Chamber of Commerce and Industry (Mariupol), the Council of the Association of Employers of Donetsk region (Mariupol), the Executive Committee of Mariupol City Council, Mariupol City Employment Center, Mariupolteplomerezha, Servicinvestbud LLC (Mariupol), as well as in the educational process of the Institute of Personnel Training of the State Employment Service (Kyiv), Priazovsky State Technical University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Mariupol). Scope: intersectoral.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Нідзієва В. А. 
Методичні засади управління розвитком організаційної культури закладу загальної середньої освіти / В. А. Нідзієва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню методичних засад формування й розвитку організаційної культури закладів загальної середньої освіти, розробленню методики управління цим процесом. Розроблено і теоретично обґрунтовано модель змісту організаційної культури закладу освіти, концептуальну модель управління розвитком і факторно-критеріальну модель ефективності управління розвитком організаційної культури. Визначено умови, критерії та показники рівнів сформованості організаційної культури, зміст управлінської діяльності з розвитку організаційної культури, удосконалено термінологічно-понятійний апарат. Експериментально перевірено ефективність моделі управління розвитком організаційної культури і розроблено методичні рекомендації для керівників закладів освіти щодо впровадження методики управління розвитком організаційної культури в систему організаційно-методичної роботи закладу загальної середньої освіти.^UThesis is devoted to the substantiation of the methodological foundations of the formation and development of the organizational culture of institutions of general secondary education and the development of methods for managing this process. The paper describes the state of elaboration of the problem in domestic and foreign discourse, developed and theoretically substantiated a model of the content of the organizational culture of an educational institution, a conceptual model of development management and a factor-criterion model of the effectiveness of management of the development of organizational culture. The conditions, criteria and indicators of the levels of formation of organizational culture, the content of management activities for the development of organizational culture have been determined; the terminological apparatus has been improved. The model for managing the development of organizational culture and its effectiveness have been experimentally tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Рогова В. Б. 
Контрольно-оцінювальна діяльність учителя в умовах компетентнісно орієнтованого навчання учнів гімназії / В. Б. Рогова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації подано результати теоретико-практичного дослідження проблеми контрольно-оцінювальної діяльності вчителя в умовах компетентнісно орієнтованого навчання учнів гімназії та його підготовка.Проаналізовано стан розробленості досліджуваної проблеми у педагогічній теорії, визначено зміст і структуру контрольно-оцінювальної діяльності як інтегрованого дидактичного феномен, об'єктом якої є системний дидактичний процес, що здійснюється в умовах компетентнісно орієнтованого середовища гімназії.Виявлено й дефініційовано організаційно-дидактичні умови як основу моделювання підготовки вчителя до ефективного здійснення контрольно-оцінювальної діяльності в умовах компетентнісно орієнтованого навчання учнів гімназії, розроблено, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено дієвість функційно-структурної моделі формування досліджуваного феномена відповідно до виокремлених критеріїв, показників і рівнів сформованості готовності вчителя гімназії до ефективного здійснення контрольно-оцінювальної діяльності в умовах компетентнісно орієнтованого навчання учнів.Ключові слова: контрольно-оцінювальна діяльність, готовність учителя гімназії до здійснення ефективної контрольно-оцінювальної діяльності, функційно-структурна дидактична модель підготовки вчителя до ефективного здійснення контрольно-оцінювальної діяльності в умовах компетентнісно орієнтованого навчання учнів гімназії.^UThe dissertation is aimed at investigating the problem of teacher's control and evaluation activities in terms of competence-oriented learning of gimnasium students.The state of elaboration of the problem investigated in the pedagogical theory is analyzed, the content and structure of control and evaluation activities as the integrated didactic phenomenon whose object is a systemic didactic process carried out under conditions of the competence-oriented gymnasium environment is defined. Identified and defined organizational and didactic conditions as a basis for modelling teacher training for effective implementation of control and evaluation activities in terms of competence-oriented learning of gimnasium students, namely: activation of internal motivation for effective implementation of control and evaluation activities as a factor of gimnasium teachers' professional development.Criteria for assessing the levels of gimnasium teachers' readiness for the effective performance of control and evaluation activities (motivational and value-oriented, cognitive-semantic, organizational-managerial, subject-activity and reflection-prognostic) are identified. Indicators for the formation of gymnasium teachers' readiness to perform effectively control and evaluation activities comprise a set of formed competences (subject-matter (philological / natural / physical-mathematical / artistic etc.), project-based, digital, professional-communication, socio-cultural analytical, analytical-expert, managerial, reflective), whose mastery contributes to the quality of control and evaluation of student achievements. Assessment of the formation of gimnasium teachers' readiness to perform control and evaluation activities takes place at four levels: high (creative and transformative), sufficient (partially research), average (productive), low (reproductive). On the basis of the quantitative analysis of the received results the indicators confirming the positive dynamics of forming gymnasium teachers' readiness for the effective performance of control and evaluation activities are stated. Key words: control and evaluation activities, gymnasium teachers' readiness for the effective performance of control and evaluation activities, functional-structural didactic model of teacher training for the effective performance of control and evaluation activities in terms of competence-oriented learning of gymnasium students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Грекова М. В. 
Структура і властивості модифікованих жароміцних нікелевих сплавів для деталей ракетних та реактивних двигунів / М. В. Грекова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена матеріалознавчим питанням стабілізації структури і підвищення комплексу фізико-механічних властивостей жароміцних нікелевих сплавів для деталей ракетних та реактивних двигунів.Мета роботи – підвищення фізико-механічних і корозійних властивостей жароміцних нікелевих сплавів для деталей ракетних та реактивних двигунів на основі встановлених закономірностей формування структури в результаті модифікування нанодисперсними композиціями.Проведений аналіз сучасних напрямків підвищення властивостей жароміцних нікелевих сплавів, їх хімічних складів, структурної стабільності і фазового складу, режимів термічної обробки, приведена класифікація нікелевих сплавів I, II, III, IV покоління.Не дивлячись на велику кількість наукових робіт, присвячених різноманітним аспектам матеріалів і сучасним технологіям виготовлення деталей авіаційно-космічної техніки, існує проблема підвищення фізико-механічних властивостей ЖНС. Це викликано тим, що деталі ракетних і авіаційних двигунів під час експлуатації схильні до дії агресивного середовища палива при підвищених температурах. Найкращим способом підвищення якості сплавів – є спосіб модифікування тугоплавкими сполуками. Також розглянуті способи отримання нанодисперсних композицій. З існуючих методів, інтерес представляє плазмохімічний синтез, який дозволяє отримувати нанодисперсні порошки з заданим складом і фракціями різних металів і сполук.Підвищення якості сплавів модифікуванням наноматеріалами залишається не повністю вивченим, хоча наявні розробки і попередні дослідження інших учених свідчать про надзвичайну перспективність методу. Таким чином, дослідження по розробці жароміцних нікелевих сплавів на якісно новому рівні шляхом модифікування нанодисперсними матеріалами мають актуальне значення.^UThe dissertation work is devoted to material science issues of stabilization of structure and increase of complex of physical and mechanical properties of heat - resistant nickel alloys for details of rocket and jet engines.The purpose of the work is to increase the physico-mechanical and corrosion properties of heat-resistant nickel alloys for parts of rocket and jet engines based on the rules of structure formulation as a result of modified nanodisperse compounds.The analysis of modern directions of increase of properties of heat-resistant nickel alloys, their chemical compositions, structural stability and phase composition, modes of heat treatment is carried out, the classification of nickel alloys of I, II, III, IV generation is resulted.Despite the large number of scientific papers on various aspects of materials and modern technologies for the manufacture of aerospace parts, there is a problem of improving the physical and mechanical properties of the railway. This is because the parts of rocket and aircraft engines during operation are exposed to aggressive fuels at elevated temperatures.The best way to improve the quality of alloys is to modify the refractory compounds. Also considered are methods for producing nanodispersed compositions. Of the existing methods, of interest is plasma chemical synthesis, which allows obtaining nanodispersed powders with a given composition and fractions of various metals and compounds.Improving the quality of alloys by modifying nanomaterials remains not fully understood, although the available developments and previous studies of other scientists indicate the extreme prospects of the method. Thus, research on the development of heat-resistant nickel alloys at a qualitatively new level by modifying nanodispersed materials is of great importance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Калініна І. О. 
Моделі та інформаційні технології ймовірнісно-статистичного аналізу нелінійних нестаціонарних процесів в задачах машинного навчання: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.13.06 / І. О. Калініна. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальну науково-практичну проблему: підвищення ефективності ймовірнісно-статистичного аналізу даних, моделювання та прогнозування в задачах машинного навчання засобами сучасних інформаційних технологій з урахуванням нелінійності і нестаціонарності даних, а також можливих невизначеностей, що є характерними для них.На основі розроблених інформаційних технологій та інформаційно-аналітичних систем вирішено ряд прикладних задач машинного навчання. Результати вирішення практичних задач експериментально підтверджують достовірність наукових положень, які отримані з метою підвищення якості та ефективності ймовірнісно-статистичного аналізу даних в задачах машинного навчання завдяки створенню та вдосконаленню методів, моделей, інформаційних технологій для нелінійних нестаціонарних процесів.^UThe dissertation solves an actual scientific and practical problem: increasing the efficiency of probabilistic and statistical data analysis, modelling and forecasting in machine learning tasks by means of modern information technologies, taking into account the nonlinearity and non-stationarity of data, as well as possible uncertainties that are characteristic of them. Based on the developed information technologies and information-analytical systems, a number of applied problems of machine learning have been solved. The results of solving practical problems experimentally confirm the validity of scientific propositions, which were obtained in order to improve the quality and efficiency of robabilistic-statistical data analysis in machine learning problems thanks to the creation and improvement of methods, models, and information technologies for non-linear non-stationary processes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського