Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (684)Книжкові видання та компакт-диски (600)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛАШ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калашнік 
Автоматизована система контролю та обліку зерна на підприємствах зернопереробної промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Дмитро Вікторович Калашнік ; Кіровоградський держ. технічний ун-т. — Кіровоград, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л82-5-05
Шифр НБУВ: РА305693

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Калашник О.М. 
Вплив продуктів деградації фібрину на клітини лінії РС-12: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Калашник ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше з використанням хромогенного аналізу кількісно визначено базову продукцію тканинного активатора плазміногену (ТАП) клітинами PC-12. Показано, що клітини PC-12 конститутивно продукують ТАП, що сприяє деградації фібрину. Встановлено, що низькомолекулярні продукти стимулюють проліферацію клітин, послаблюють їх адгезію до підложки, збільшують експресію нікотинового ацетилхолінового рецептору і сприяють росту нейритів. Доведено, що високомолекулярні продукти гідролізу, зокрема DD, D та E фрагменти фібрин(оген)у, суттєво збільшують адгезію клітин PC-12 до пластику. Вперше виявлено, що вплив сорбованих і розчинних DD, D та E фрагментів на клітини може бути різним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 +
Шифр НБУВ: РА363159

Рубрики:

      
3.

Калашник О.М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Калашник ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції щодо удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11
Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Калашніков О.О. 
Геометричне та комп'ютерне моделювання компонування обладнання спеціальної техніки швидкого реагування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.О. Калашніков ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу раціонального розміщення рятувального обладнання у спеціальній техніці швидкого реагування, математичною моделлю якої є тривимірна оптимізаційна задача розміщення неопуклих багатогранників у наборі паралелепіпедів з урахуванням численних обмежень. Досліджено, класифіковано та формалізовано обмеження задачі, розроблено нову математичну модель розміщення багатогранників, детально вивчено область допустимих рішень та надано її геометричну інтерпретацію. Для розв'язання задачі запропоновано новий метод, складовими якого є метод побудови поверхні 0-рівня <$EPHI>-функції двох неопуклих багатогранників для формалізації геометричних умов неперетину, метод моделювання розміщення багатогранників з урахуванням обмежень задачі та модифікований метод дискретної оптимізації на множині розміщень. Розроблено відповідне програмне забезпечення, що може бути використане під час проектування спеціальної техніки швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.25,0 + Ц980 в6 +
Шифр НБУВ: РА334959

Рубрики:

      
5.

Калашник 
Глибинно-психологічні витоки тенденції особистості до психологічної смерті: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ілона Вікторівна Калашник ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА359334

Рубрики:

      
6.

Калашнікова К.А. 
Диференційоване застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / К.А. Калашнікова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 25 с. — укp.

Обстежено 102 дітей, хворих на системну та обмежену форми склеродермії в умовах спеціалізованого кардіоревматологічного відділення МКЛ N 2 та дитячого санаторію "Люстдорф" м.Одеси. Проведено порівняльний аналіз функціонального стану органів гастродуоденальної та гепатобіліарної систем за різних клінічних форм склеродермії. Вивчено механізм лікувальної дії на основні патогенетичні ланки склеродермічного процесу та ефективність застосування лазеропунктури під час склеродермії окремого фізичного чинника та в комплексі з вакуум-ультрафонофорезом лікувальної суміші, масажем вогнищ шкіри із втиранням обліпихової олії. За даними безпоседніх та відалених результатів доведено високу ефективність розробленого комплексу відновлювального лікування дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення. Він позитивно впливає на клінічний перебіг та зворотний розвиток основних проявів захворювання, відновлює мікроциркуляцію, нормалізує імунний статус, подовжує період ремісії, сприяє стабілізації процесу та профілактиці важких ускладнень з боку органів травлення, зменшує рівень інвалідизації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52-54
Шифр НБУВ: РА311052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Калашніков В.М. 
Економіко-організаційні особливості розвитку роздрібної торгівлі хлібом та хлібопродуктами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Калашніков ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади розвитку роздрібної торгівлі хлібом і хлібобулочними виробами. Розкрито суть і виокремлено особливості продовольчого ринку. Уточнено економічну суть ринку хліба та хлібобулочних виробів та визначено його специфіку. Систематизовано та надано змістову характеристику сучасних форм і видів роздрібної торгівлі хлібом і хлібобулочними виробами. Виявлено основні тенденції та проблеми розвитку хлібопекарської галузі. Виокремлено особливості попиту на хліб і хлібобулочні вироби у різних сегментах товарного ринку. Ідентифіковано фактори, що здійснюють найбільш вагомий вплив на реалізацію хлібної прдукції. Запропоновано структурно-логічну схему процесу розробки стратегії місцерозташування підприємств роздрібної торгівлі хлібопродуктами. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації щодо розробки ефективної цінової політики даних підприємств за умов конкурентного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.2 + У9(4УКР)421.512.2
Шифр НБУВ: РА356971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Калашнікова Т.В. 
Економічна динаміка та механізм відтворення в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Калашнікова ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто основні положення теорії та практики забезпечення позитивної економічної динаміки та формування відтворювальних фондів сільськогосподарських підприємств у період здійснення ринкових трансформацій. Визначено основні тенденції в напрямках економічної динаміки сільського господарства регіону. Методологічно обгрунтовано та проаналізовано основні елементи регулювання відтворювальних відносин на макро- та мікроекономічних рівнях, зокрема, - механізми ціновий, податковий та орендної плати, а також проведено кількісну оцінку впливу складових механізму господарювання та ефективності використання окремих елементів аграрного ресурсного потенціалу на формування фондів відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96
Шифр НБУВ: РА314121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калашник С.Д. 
Економічні основи формування торгових механізмів екологічного захисту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.Д. Калашник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні засади використання торгових механізмів у забезпеченні екологічного захисту економічного суб'єкта. Системно проаналізовано шість векторів екологічної спрямованості торгових механізмів. Розроблено напрями реалізації торгових схем, що базуються на принципі залишеного та надбаного еколого-економічного ефекту. На макроекономічному та територіальному рівнях наведено рекомендації щодо урахування екологічних чинників під час здійснення операцій торгового обміну через механізм ціноутворення. Розглянуто напрями удосконалення екозахисту економічних суб'єктів за рахунок підвищення ролі торгової сфери (зокрема, на підставі поглиблення виробничого та комерційного використання відходів на промисловому підприємстві, оптимізації схем споживання виробленої продукції у кооперації виробника із споживачем, проектантом та науково-дослідними організаціями, трейдерами).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-28 +
Шифр НБУВ: РА321893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Калашніков В.О. 
Етіологічна роль умовно-патогенної мікрофлори, удосконалення методів профілактики і терапії ендометритів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.О. Калашніков ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль умовно-патогенної мікрофлори у виникненні післяпорогових ендометритів та показано необхідність розробки нових засобів профілактики та лікування післяродових патологій у корів. Визначено видову структуру умовно-патогенної мікрофлори, виділеної з піхви здорових і хворих на ендометрит корів. Установлено видовий склад, токсигенні, гемолітичні та патогенні властивості мікроорганізмів, виділених від корів, хворих на ендометрит. Проаналізовано й узагальнено одержані за цього дані. Установлено, що функціональні порушення органів статевої системи наявні у 77,3 % корів. Ці порушення як причина вибраковування становили 1,26 % випадків. Симптоматичні захворювання репродуктивних органів установлено у 22 % тварин, але вони зумовили вибраковування 56,5 % тварин. З'ясовано, що основною причиною вибракування тварин і великих економічних збитків тваринницьких господарств є симптоматична неплідність, а функціональні порушення статевої системи в 44,8 разів рідше призводять до вибраковування тварин. З метою профілактики післяпорогових ендометритів запропоновано здійснювати імунізацію тільних корів вакциною, виготовленою з протективних антигенів патогенних ізолятів. Створено й експериментально доведено ефективність використання нової субодиничної інактивованої вакцини для профілактики післяпорогових ендометритів у корів і лікувально-стимулювального препарату "Утеротон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911 +
Шифр НБУВ: РА355758

Рубрики:

      
11.

Калашнікова О. А. 
Зображальний аспект візуальної мови графічного дизайну (на матеріалі плаката): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / О. А. Калашнікова ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування зображення у графічному дизайні. На прикладі книги епохи Відродження та тиражної графіки (кольорової гравюри з високим способом друку) виявлено закономірності побудови зображення, які екстрапольовано на зображальний аспект візуальної мови графічного дизайну. Установлено, що вони є загальними для всіх видів творчої діяльності, що пов'язані зі створенням зображення на площині. На матеріалі плаката досліджено розвиток візуально-пластичної мови графічного дизайну від кінця XIX ст. до 1960-х рр. XX ст. Одержані результати дали можливість обгрунтувати специфіку створення зображення. Доведено, що у 1960-х рр. закінчилось формування базових понять, які стосуються трактування форми та простору: об'ємно-просторового, умовного та площинного. Окреслено тенденції розвитку візуально-пластичної мови графічного дизайну за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ166.63(0)64
Шифр НБУВ: РА381636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
12.

Калашнікова Л.В. 
Інтернет-сайти вищих навчальних закладів як інноваційні канали комунікації в умовах формування інформаційного суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.В. Калашнікова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження особливостей використання спеціалізованих Інтернет-сайтів вищих навчальних закладів як інноваційних каналів комунікації за умов локалізації іформаційних потоків. На підставі використання теорії соціальних змін Т.Парсонса розглянуто процес переходу України до інформаційного суспільства. Встановлено, що його основними формотворчими елементами є інформаційний простір і сфера освіти, виявлено їх взаємозалежність і взаємообумовленість. Проаналізовано специфіку розвитку інформаційного простору, обумовлену його ключовою роллю у процесі формування в Україні суспільства нового типу. Показано, що своєрідну основу, фундамент для його побудови забезпечує інтенсивний розвиток освіти у період активізації інформаційних потоків. Визначено функціональну структуру спеціалізованих Інтернет-сайтів вітчизняних ВНЗ, одним з пріоритетних завдань яких є реалізація інформаційного потенціалу навчального закладу. На підставі результатів проведеного дослідження підтверджено недостатній рівень розвитку Інтернет-сайтів ВНЗ України та відзначено деформацію заданої поліфункціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + C5*328.93 +
Шифр НБУВ: РА339996

Рубрики:

      
13.

Калашнікова В.Є. 
Історико-культурні цінності Східної України в роки Великої Вітчизняної війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Є. Калашнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено особливості архівного, бібліотечного та музейного фондів Східної України напередодні війни. Висвітлено евакуацію історико-культурних цінностей в східні райони СРСР в перший рік війни, зроблено висновки щодо неспланованості даного процесу та причини його провалу. Розглянуто місце історико-культурних цінностей в політиці окупантів. Розкрито цілі та механізми захоплення, вивезення за межі країни та знищення культурного надбання Східної України окупантами. Встановлено обсяги збитків, заподіяних в ході воєнних дій архівними, бібліотечними та музейними установами. Висвітлено героїчні подвиги простих людей в порятунку та збереженні історико-культурних цінностей в роки Великої Вітчизняної війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)622-7
Шифр НБУВ: РА371688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Калашник Н.Г. 
Історико-педагогічна генеза формування естетичних смаків учнівської молоді у процесі навчально-виховної діяльності: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.Г. Калашник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Висвітлено основні етапи теоретичного осмислення категорії естетичного смаку в філософії та її втілення в життя в педагогічній теорії та навчально-виховній практиці людства. Розглянуто теоретико-методологічні засади виховання естетичних смаків учнівської молоді за сучасних умов, основні аспекти, принципи та підходи, педагогічні, психологічні та соціокультурні чинники та механізми їх формування, зокрема в дітей різного віку та обдарованості у різноманітних аспектах. Досліджено особливості естетичного виховання та формування естетичних смаків у сучасній українській школі, його програмно-методичне забезпечення. Обгрунтовано доцільність запровадження до навчально-виховного процесу окремої навчальної дисципліни - густосології (смакології), яка інтегрує до цілісної системи всю сукупність знань про естетичні смаки, їх суть та форми, історію розвитку та осмислення, основні передумови, чинники, механізми, принципи, методи та засоби їх формування з урахуванням віку дітей, їх здібностей та естетичних спрямувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355 +
Шифр НБУВ: РА329697

Рубрики:

      
15.

Калашник Ю.М. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики і лікування хворих з хронічним гіпертрофічним фарингітом при наявності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Ю.М. Калашник ; НАМН України, Ін-т оториноларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості та підвищення ефектиності лікування хворих на хронічний гіпертрофічний фарингіт (ХГФ), поєднаний з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Встановлено, що у хворих з даними патологіями порушення клініко-лабораторних показників мають більш виражений характер, ніж у пацієнтів з ізольованою формою ХГФ, що свідчить про потенціюючий вплив ГЕРХ на перебіг запольного процесу у ротоглотці. На підстві вивчення суб'єктивних та об'єктивних даних, показників цитоморфологічних та імунологічних досліджень та математичного аналізу імунної відповіді у динаміці лікування зроблено висновок про ефективність комбінованої терапії пацієнтів з ХГФ, поєднаної з ГЕРХ. Наведено рекомендації щодо застосування комбінованого методу для лікування оторинолорингологічної та гастроентерологічної патології у хворих на ХГФ і ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1-5 + Р413.201.1-5
Шифр НБУВ: РА372774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
17.

Калашник Д.М. 
Матриксна металопротеїназа-9 та інші маркери запалення при ішемічній хворобі серця в динаміці лікування статинами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.М. Калашник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) - стабільну та нестабільну стенокардію. Досліджено вплив різних доз симвастатину на ліпідний спектр, маркери запалення, матриксну металопротеїназу-9 (ММП-9), показники, що характеризують ендогенний синтез та біодоступність оксиду азоту та клінічно-функціональні показники в динаміці лікування. За стабільної стенокардії виявлено підвищення прозапальних маркерів. Проведено порівняльне дослідження перебігу нестабільної та стабільної стенокардії. Виявлено, що за нестабільної стенокардії має місце достовірне підвищення не лише маркерів запалення, але й ММП-9. З'ясовано, що протизапальний та ендотелійпротекторний ефекти розвиваються вже через 14 днів. Встановлено, що антиішемічна властивість симвастатину обумовлена, певно, переважно плеотропними ефектами (нормалізацією функції ендотелію, протизапальними ефектами), про що свідчать дані тредміл-тесту після місячного прийому препарату. За результатами річного спостереження встановлено, що поряд з загальноприйнятими факторами ризику характер перебігу захворювання (кардіоваскулярна смерть, госпіталізація з приводу дестабілізації перебігу ІХС) залежить від маркерів запалення та схильності до прийому симвастатину. Доведено, що раннє (з першої доби госпіталізації) призначення симвастатину у стартовій дозі 40 мг на добу покращує клінічний перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА353137

Рубрики:

      
18.

Калашніков О.М. 
Методи підоптимального синтезу функціональних пристроїв обробки сигналів з підвищенним завадозахистом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / О.М. Калашніков ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення якості, ефективності та завадостійкості визначених пристроїв обробки сигналів (зокрема, нерекурсивних та рекурсивних цифрових фільтрів, фільтрів на поверхневих акустичних хвилях, деконволюторів, антенних решіток). Запропоновано новий уніфікований методологічний підхід до оптимального синтезу таких пристроїв, який полягає у формулюванні критеріїв синтезу (відносної середньоквадратичної похибки та відношення сигнал/завада) за допомогою узагальненого відношення Релея, та подальшої оптимізації за допомогою розроблених процедур. Встановлено, що такий підхід може бути застосований при синтезі пристроїв для обробки сигналів в частотній, часовій та просторовій областях. Основні результати роботи використовувались при вирішенні задач обробки інформаційних сигналів, для проектування пристроїв на поверхневих акустичних хвилях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.44

Рубрики:

      
19.

Калашніков Є. Є. 
Моделі та засоби автоматизації процесів керування дозуванням сипких матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Є. Є. Калашніков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Вдосконалено математичну модель руху сипкого матеріалу по похилій площині, закріплені на тензометричних датчиках сили, що дозволяє, на відміну від існуючих моделей, врахувати фізико-механічні властивості цього матеріалу та виключити з алгоритму керування ваговимірювальним лотком (ВВЛ) параметр швидкості переміщення сипкого матеріалу. Набув подальшого розвитку метод керування дозуванням сипких матеріалів на основі вимірювання їх вагових характеристик на конвеєрних лініях з застосуванням автоматизованого ВВЛ. Вдосконалено структуру автоматизованої ваговимірювальної системи шляхом використання автоматизованого ВВЛ, закріпленого шарнірними з'єднаннями з тензометричними датчиками сили. Введення до складу системи автоматизованого ВВЛ з оригінальною конструкцією дозволило виключити недоліки, властиві системам, побудованим на базі конвеєрних ваг, і зменшити похибку дозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.31-51-05
Шифр НБУВ: РА382793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Калашнікова С.М. 
Морфологія судинно-нервових взаємовідношень щитоподібної залози людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / С.М. Калашнікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 35 с. — укp.

Комплексно вивчено індивідуальну анатомічну мінливість будови щитоподібної залози, її артерій, вен і нервів. Показано взаємозаєв'язок між формами мінливості органу, його судинами й нервами, а також соматотипами. Визначено зони переважного кровопостачання ділянок залози верхніми й нижніми щитоподібними артеріями, а також види анастомозів між їх гілками. Установлено місця найбільш частого проникнення артеріальних судин у товщу органа й зони концентрації найбільших нервів у капсулі залози та її товщі. Вивчено мієлоархітектоніку внутрішньоорганних нервів залози, а також нервів періартеріальних сплетень її артерій на двох рівнях в осіб двох вікових груп. Визначено закономірності формування судинно-нервових взаємовідношень у капсулі й стромі щитоподібної залози людини в онтогенезі. Уперше описано дану залозу як судинно-нервово-тканинний комплекс з урахуванням розподілу у стромі органа судин і нервів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*697.0 +
Шифр НБУВ: РА331196

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського