Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (581)Книжкові видання та компакт-диски (518)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛАШНИК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Калашник О.М. 
Вплив продуктів деградації фібрину на клітини лінії РС-12: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Калашник ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше з використанням хромогенного аналізу кількісно визначено базову продукцію тканинного активатора плазміногену (ТАП) клітинами PC-12. Показано, що клітини PC-12 конститутивно продукують ТАП, що сприяє деградації фібрину. Встановлено, що низькомолекулярні продукти стимулюють проліферацію клітин, послаблюють їх адгезію до підложки, збільшують експресію нікотинового ацетилхолінового рецептору і сприяють росту нейритів. Доведено, що високомолекулярні продукти гідролізу, зокрема DD, D та E фрагменти фібрин(оген)у, суттєво збільшують адгезію клітин PC-12 до пластику. Вперше виявлено, що вплив сорбованих і розчинних DD, D та E фрагментів на клітини може бути різним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 +
Шифр НБУВ: РА363159

Рубрики:

      
3.

Калашник О.М. 
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Калашник ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено епізоотологічний аналіз розповсюдження сибірки серед сільськогосподарських тварин в Україні за перід 1996 - 2000 рр. Вивчено імуногенні властивості вітчизняної вакцини проти сибірки зі штаму K-79Z, а також вплив даної вакцини на імунну систему двомісячних телят залежно від дози та способу введення. Досліджено стан імунної реактивності телят, щеплених протисибірковими вакцинами з штамів "55 - ВНИИВВиМ" і "СБ". Надано пропозиції щодо удосконалення заходів імунопрофілактики захворювання великої рогатої худоби в стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-911 + П841.4 + П841.924.11
Шифр НБУВ: РА320272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Калашник 
Глибинно-психологічні витоки тенденції особистості до психологічної смерті: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ілона Вікторівна Калашник ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА359334

Рубрики:

      
6.

Калашник С.Д. 
Економічні основи формування торгових механізмів екологічного захисту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.Д. Калашник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні засади використання торгових механізмів у забезпеченні екологічного захисту економічного суб'єкта. Системно проаналізовано шість векторів екологічної спрямованості торгових механізмів. Розроблено напрями реалізації торгових схем, що базуються на принципі залишеного та надбаного еколого-економічного ефекту. На макроекономічному та територіальному рівнях наведено рекомендації щодо урахування екологічних чинників під час здійснення операцій торгового обміну через механізм ціноутворення. Розглянуто напрями удосконалення екозахисту економічних суб'єктів за рахунок підвищення ролі торгової сфери (зокрема, на підставі поглиблення виробничого та комерційного використання відходів на промисловому підприємстві, оптимізації схем споживання виробленої продукції у кооперації виробника із споживачем, проектантом та науково-дослідними організаціями, трейдерами).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-28 +
Шифр НБУВ: РА321893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Калашник Н.Г. 
Історико-педагогічна генеза формування естетичних смаків учнівської молоді у процесі навчально-виховної діяльності: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.Г. Калашник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Висвітлено основні етапи теоретичного осмислення категорії естетичного смаку в філософії та її втілення в життя в педагогічній теорії та навчально-виховній практиці людства. Розглянуто теоретико-методологічні засади виховання естетичних смаків учнівської молоді за сучасних умов, основні аспекти, принципи та підходи, педагогічні, психологічні та соціокультурні чинники та механізми їх формування, зокрема в дітей різного віку та обдарованості у різноманітних аспектах. Досліджено особливості естетичного виховання та формування естетичних смаків у сучасній українській школі, його програмно-методичне забезпечення. Обгрунтовано доцільність запровадження до навчально-виховного процесу окремої навчальної дисципліни - густосології (смакології), яка інтегрує до цілісної системи всю сукупність знань про естетичні смаки, їх суть та форми, історію розвитку та осмислення, основні передумови, чинники, механізми, принципи, методи та засоби їх формування з урахуванням віку дітей, їх здібностей та естетичних спрямувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355 +
Шифр НБУВ: РА329697

Рубрики:

      
8.

Калашник Ю.М. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики і лікування хворих з хронічним гіпертрофічним фарингітом при наявності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Ю.М. Калашник ; НАМН України, Ін-т оториноларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості та підвищення ефектиності лікування хворих на хронічний гіпертрофічний фарингіт (ХГФ), поєднаний з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Встановлено, що у хворих з даними патологіями порушення клініко-лабораторних показників мають більш виражений характер, ніж у пацієнтів з ізольованою формою ХГФ, що свідчить про потенціюючий вплив ГЕРХ на перебіг запольного процесу у ротоглотці. На підстві вивчення суб'єктивних та об'єктивних даних, показників цитоморфологічних та імунологічних досліджень та математичного аналізу імунної відповіді у динаміці лікування зроблено висновок про ефективність комбінованої терапії пацієнтів з ХГФ, поєднаної з ГЕРХ. Наведено рекомендації щодо застосування комбінованого методу для лікування оторинолорингологічної та гастроентерологічної патології у хворих на ХГФ і ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1-5 + Р413.201.1-5
Шифр НБУВ: РА372774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
10.

Калашник Д.М. 
Матриксна металопротеїназа-9 та інші маркери запалення при ішемічній хворобі серця в динаміці лікування статинами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.М. Калашник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) - стабільну та нестабільну стенокардію. Досліджено вплив різних доз симвастатину на ліпідний спектр, маркери запалення, матриксну металопротеїназу-9 (ММП-9), показники, що характеризують ендогенний синтез та біодоступність оксиду азоту та клінічно-функціональні показники в динаміці лікування. За стабільної стенокардії виявлено підвищення прозапальних маркерів. Проведено порівняльне дослідження перебігу нестабільної та стабільної стенокардії. Виявлено, що за нестабільної стенокардії має місце достовірне підвищення не лише маркерів запалення, але й ММП-9. З'ясовано, що протизапальний та ендотелійпротекторний ефекти розвиваються вже через 14 днів. Встановлено, що антиішемічна властивість симвастатину обумовлена, певно, переважно плеотропними ефектами (нормалізацією функції ендотелію, протизапальними ефектами), про що свідчать дані тредміл-тесту після місячного прийому препарату. За результатами річного спостереження встановлено, що поряд з загальноприйнятими факторами ризику характер перебігу захворювання (кардіоваскулярна смерть, госпіталізація з приводу дестабілізації перебігу ІХС) залежить від маркерів запалення та схильності до прийому симвастатину. Доведено, що раннє (з першої доби госпіталізації) призначення симвастатину у стартовій дозі 40 мг на добу покращує клінічний перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА353137

Рубрики:

      
11.

Калашников В.Ф. 
Народний агітаційний театр в Україні 70-80-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / В.Ф. Калашников ; Київський держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч717.8.3(4УКР) + Щ333(4УКР)6-9

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Калашник М. В. 
Організація діяльності міліції з питань розгляду звернень громадян в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. В. Калашник ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття "звернення громадян", проведено видовий поділ звернень, визначено місце кожного виду в структурі звернень та проведено історичний екскурс щодо виникнення даного поняття як явища. Проаналізовано механізми розгляду звернень громадян у міліції, систему прокурорського нагляду, судового, цивільного та відомчого контролю за діяльністю міліції з питань розгляду звернень громадян. Подано рекомендації щодо поділу компетенції між ними. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень в чинне законодавство та нормативні відомчі акти, запропоновано класифікацію системи стадій розгляду звернень громадян, встановлено основні вимоги до організаційно-правового забезпечення провадження у зверненнях громадян, запропоновано комплекс заходів щодо підвищення ефективності цивільного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028
Шифр НБУВ: РА376891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Калашников В.М. 
Організація регіональної влади в Британських колоніях Північної Америки (XVII - XVIII століття): Автореф.дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Калашников ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено органи влади Британської Америки, що виникли у трьох регіонах - південному, північному та середньо атлантичному. На широкій джерельній базі, з урахуванням здобутків світової історико-правової науки виявлено чинники регіоналізації "ранніх США" (1607 - 1775 рр.). Встановлено, що процеси організації та функціонування органів керування, колоніальних асамблей та судових установ пов'язано з формуванням права колоній. Показано залежність організаційних форм влади регіонів від правових традицій метрополії та місцевих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(7США)4-621 + Т3(7США)4-5 +
Шифр НБУВ: РА323011

Рубрики:

      
15.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Калашников О.М. 
Особливості газодинаміки та ефективність прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.05.15 / О.М. Калашников ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості гідродинаміки руху газу в зоні сепарації прямоточних краплевловлювачів компресорних станцій для подальшого узагальнення закономірностей течії та встановлення впливу вхідних параметрів потоку на формування полів швидкості в сепараційних апаратах. Узагальнені газодинамічні характеристики течій газів є основою теоретичних розрахунків опору апаратів для краплевловлення, рівнянь прогнозування сепараційної ефективності апаратів очищення газів, а також їх загальної ефективності щодо існуючого дисперсного складу забруднень. Запропоновано методику, що дозволяє прогнозувати сепараційну ефективність прямоточних краплевловлювачів, а також витрати тиску в апаратах подібного типу ще на стадії їх проектування. Впроваджені в промисловість технологічні апарати свідчать, що прямоточні відцентрові сепараційні апарати можуть застосовуватися як самостійні апарати і як перші ступені в більш складних апаратах для розвантаження останніх від великих об'ємів рідини на вході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-01
Шифр НБУВ: РА326732

Рубрики:

      
17.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Калашник Г.А. 
Оцінка перспектив алмазоносності Кіровоградського рудного району шляхом використання систем розломів фундаменту (за геолого-геофізичними даними): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Г.А. Калашник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку перспектив алмазоносності Кіровоградського рудного району шляхом використання систем розломів, виділених за даними гравітаційного та магнітного полів за методикою К.Ф.Тяпкіна, в основу якої покладено концепцію ротаційного режиму Землі. Запропоновано нову методику прогнозу різномасштабних алмазоперспективних об'єктів, яка базується на застосуванні визначених в процесі дослідження закономірностей та критеріїв, що випливають з ротагенної природи структуроутворення в їх зв'язку з системами розломів, достовірність якої перевірена бурінням. Виділено алмазоперспективні об'єкти різного ієрархічного рівня: мінералогічна зона, кімберлітове поле, кущ трубок, локальні трубки. Розроблено модель формування експлозивних структур зсувних розломів четвертого порядку, зумовлених ротагенними причинами. Виявлено декілька алмазоперспективних структур зазначеного типу у районі досліджень. Встановлено спільність мінерагенії алмазів та урану, що зумовила визначену комплексну металогенічну спеціалізацію широтних розломів, які значною мірою контролюють прояви порід алмазоносних формацій та скупчення урану, що дозволило додатково розширити перспективні площі на пошуки алмазоносних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.411 + Д59(45УКР4-4КІР)452 + Д390.51 +
Шифр НБУВ: РА329669

Рубрики:

      
19.

Калашник Л.С. 
Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім'ї: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.С. Калашник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз традиційної та сучасної системи родинного виховання дітей у китайській сім'ї. Досліджено основні закономірності становлення та розвитку китайської сім'ї, охарактеризовано її структуру та визначено основні функції, проаналізовано їх залежність від соціально-економічних, політичних, ідеологічних та соціокультурних чинників. Досліджено ціннісні орієнтири, зміст, принципи, методи та засоби родинного виховання дітей у Китаї на різних етапах історичного розвитку. Показано вплив радикальних соціальних і політичних перетворень останнього сторіччя на зміну характеру родинного виховання в Китаї, виявлено основні напрями та тенденції його розвитку в сучасний період. До наукового обігу введено раніше невідомі теоретичні ідеї китайської педагогіки. Розглянуто методи трудового, фізичного, морально-етичного, естетичного, патріотичного, екологічного та розумового виховання дітей, проаналізовано особливості використання традиційних виховних засобів, зокрема міфології. Визначено перспективи творчого використання китайського досвіду родинного виховання в Україні. Простежено особливості співпраці сім'ї та школи у сучасному Китаї як специфічної форми поєднання традиційних і сучасних підходів і методів виховання на засадах народної педагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА340449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Калашник Н. В. 
Профілактика післяопераційних гнійно-запальних ускладнень при абдомінальному розродженні жінок з метаболічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. В. Калашник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив різних методик ушивання матки після першого та повторного кесарева розтину у жінок з метаболічним синдромом на стан інволюції та шва на матці, а також на репаративні процеси в матці. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, біохімічними імунологічними та морфологічними змінами за різних методик ушивання розрізу на матці під час першого та повторного кесарева розтину у жінок з метаболічним синдромом. Це дозволило розширити дані про патогенез післяопераційних ускладнень за абдомінального розродження, з урахуванням різного репродуктивного анамнезу у жінок з метаболічним синдромом. Одержані дані дозволили науково обгрунтувати необхідність розробки диференційованого підходу до ушивання розрізу на матці за першого та повторного кесаревого розтину у жінок з метаболічним синдромом. Встановлено особливості структури показань до першого та повторного кесарева розтину у жінок з метаболічним синдромом. Показано, що за вибору методики ушивання розрізу на матці під час першого та повторного кесарева розтину у жінок з метаболічним синдромом необхідно використовувати дворядний Роверденовський шов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-824 + Р716.23
Шифр НБУВ: РА382749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського