Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (554)Книжкові видання та компакт-диски (287)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=КАМІНСЬКИЙ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ФРАНЦЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Камінський А.Б. 
Економіко-математичне моделювання фінансових ризиків: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / А.Б. Камінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення економіко-математичного моделювання фінансових ризиків. Розвинуто інструментарій їх аналізу, вимірювання та моделювання. Побудовано та досліджено економіко-математичні моделі управління ризиком. Обгрунтовано роль процедур вимірювання та рейтингової оцінки фінансових ризиків у межах різних концептуальних підходів та запропоновано нові міри ризику. Розроблено логіку й інструментарій стохастичного моделювання фінансових ризиків. Змодельовано асиметрію та екстремальні збитки у межах різних підходів до їх вимірювання. Запропоновано методику урахування скосу та ексцесу на базі функції Грама - Шарльє у разі моделювання величини умовного капіталу-під-ризиком. Запропоновано методики розрахунку величини "економічного капіталу" фінансових інститутів. Досліджено логіку рейтингового моделювання фінансових ризиків. Розвинуто експертний підхід до рейтингового оцінювання. Запропоновано нечітко-множинний підхід до моделювання фінансових ризиків зі спеціальною агрегацією окремих функцій належності з допомогою копул. Побудовано систему рейтингових моделей ліквідності портфеля акцій. Розроблено експертні процедури аналізу систем ризик-менеджменту українських банків і методику побудови двоетапної чотирохстратифікованої вибірки з головною компонентою у формулі нейманівського розміщення. Базуючись на розроблених процедурах, проведено два експертні дослідження у банківському секторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-99 в611 + У9(4УКР)262.10-99 в611
Шифр НБУВ: РА354004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Камінський В.В. 
Клінічне обгрунтування використання остеотропної кераміки в комплексному лікуванні хворих з посттравматичними дефектами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Камінський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що в посттравматичних кісткових дефектах нижньої щелепи найбільш часто мають прояв монокультури аеробних мікроорганізмів (золотавого чи епідермального стафілококу та стрептококу), рідше - дані мікроорганізми зустрічаються в асоціаціях. Визначено, що в ділянку перелому нижньої щелепи патогенна мікрофлора може проникати з зіву або порожнини носа та сприяти розвитку гнійно-запальних ускладнень; ліквідація персистенції мікроорганізмів в цих вогнищах є профілактикою інфікування кісткової рани в хворих з переломами нижньої щелепи. Виявлено, що в посттравматичних вогнищах, що виникають у разі видалення зуба з щілини перелому, мікрофлора малочутлива до традиційної антибіотикотерапії; чутливість виявлених мікроорганізмів у монокультурі та в асоціаціях до гентаміцину, ампіциліну, пеніциліну, тетрацикліну була меншою, ніж у 40 % випадків. Встановлено, що найбільш ефективними антибіотиками в хворих з переломами нижньої щелепи є препарати груп цефалоспорину та лінкоміцину. Запропоновано спосіб профілактики розвитку гнійно-запальних ускладнень та атрофії краю альвеолярного відростка шляхом використання для заповнення посттравматичних дефектів нижньої щелепи, що виникають у разі видалення зубів з щілини перелому, вітчизняної остеотропної біоактивної кераміки ("Кергап") у чистому виді та в суміші з лінкоміцином чи іонами срібла. Доведено, що об'єктивним тестом ефективності проведеного лікування та прогнозу перебігу пошкодження нижньої щелепи є контактна термометрія м'яких тканин патологічного вогнища (слизової оболонки альвеолярного відростка та шкіри). Дані ультразвукової та денситометрії є показником швидкості відновлення кістковоі тканини в посттравматичному дефекті, а також індикатором насиченості кісткової тканини мінеральними солями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА321708

Рубрики:

      
5.

Камінський О.А. 
Комплексна детоксикаційно-гемостатична терапія при гастродуоденальних кровотечах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Камінський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами шляхом застосування у комлпексному лікуванні детоксикаційно-гемостатичних заходів, зокрема, 1 %-ої суспензії силіксу у 2 %-му колоїдному розчині крохмалю, що має більшу стабільність, меншу кислотність, здатність уповільнювати дифузію соляної кислоти, високу сорбційну ємність відносно білка та здатності прискорювати зупинку кровотечі у експериментальних тварин. Ендотоксикоз розвився у 70 % хворих (більш, ніж у 70 % він мав субклінічні прояви). Установлено вірогідний взаємозв'язок розвитку ендотоксикозу з концентрацією гемоглобіну та системним тиском. За кровотечі, що триває, ендотоксикоз розвивається у 1,2 раза частіше, ніж за стабільного гемостазу, у разі нестабільного гемостазу - у 1,4 раза частіше. За умов застосування суспензії силіксу клінічні та лабораторні ознаки ендотоксикозу зникали протягом 2 - 3-х днів (у контрольній групі - 3 - 5 днів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-5 +
Шифр НБУВ: РА352575

Рубрики:

      
6.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
7.

Камінський А.В. 
Математичне моделювання процесів оптимізації центрування електричних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.В. Камінський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено процес розв'язування взаємозв'язаних задач вибору оптимальних перерізів ліній та координат розміщення джерела живлення (ДЖ) повітряних та кабельних радіальних та радіально-магістральних розподільних мереж. Розроблено математичні та комп'ютерні моделі даних задач для їх розв'язування у середовищі електронного процесора Excel, в який інтегровано запропонований метод розв'язання задачі центрування мережі з урахуванням обмежень на координати ДЖ у вигляді опуклих багатокутників для неевклідової метрики мережі. Визначено умови оптимального розв'язування даних задач в аспекті системного підходу. Наведено нову формалізацію задачі прийняття оптимальних рішень, на підставі якої теоретично обгрунтовано існування таких розв'язків задачі вибору оптимальних перерізів ліній електромережі, оптимальність яких неможлива за будь-яких значень параметрів задачі. Визначено клас задач оптимізації, до якого віднесено задачу вибору оптимальних перерізів ліній, визначено умови існування даних розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА331405

Рубрики:

      
8.

Францевич О.М. 
Математичні моделі адаптивного радіоканалу зв'язку з системами регулювання потужності передавача на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.М. Францевич ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів зв'язку - фазі-систем (систем з нечіткими регуляторами) автоматичного регулювання потужності передавача (АРПП). Удосконалено методику параметричного синтезу нечітких (що працюють на базі нечіткої логіки) регуляторів. З використанням запропонованої методики синтезу нечітких регуляторів в інтерактивній системі MATLAB для зазначених фазі-систем розроблено основну модель нечіткого регулятора з описом її функціонування, шляхом моделювання цих систем одержано оптимальні параметри нечітких регуляторів, за яких системи забезпечують максимальну динамічну точність і швидкодію. Наведено результати досліджень, здійснених за методом математичного моделювання адаптивних радіоканалів зв'язку з системами автоматичного регулювання потужності передавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА338428

Рубрики:

      
9.

Камінський В.В. 
Математичні моделі квазідетермінізації процесів в складних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Камінський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові підходи щодо математичного моделювання процесів у складних системах за умов невизначеності даних. Розроблено основні положення теорії слабких множин як нового, більш універсального у порівнянні з теорією нечітких множин, засобу моделювання складних систем за умов невизначеності даних. Виконано постановку та формалюзацію нової задачі детермінізації процесів у складних системах і запропоновано новий підхід до математичного моделювання систем з частково невідомими вхідними та вихідними даними, але з відомими структурою та законами функціонування. На підставі запропонованих теорій розроблено нову технологію математичного моделювання, яка дозволяє формулювати та розв'язувати задачі відтворення станів складних систем, а також інші задачі за умов невизначеності даних, коли невідомі не лише детерміновані, але навіть і нечітко задані значення невизначених даних. Результати наукового дослідження використано в процесі створення аналітичної системи відтворення картини електроспоживання в електроенергетичних системах електропостачання за умов недостатньої кількості реальних телевимірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.0 +
Шифр НБУВ: РА345860

Рубрики:

      
10.

Камінський В.О. 
Механізми індукції апоптозу у лімфомних клітинах під впливом алкалоїдів чистотілу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.О. Камінський ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми індукції апоптозу під впливом чотирьох основних алкалоїдів чистотілу (Chelidontium majus L.) хелідоніну, сангвінарину хелеритрину та коптизину. Установлено, що хелідонін, сангвінарин, хелетринин та коптизин індукують апоптоз, який реалізується на мітохондріальному рівні, про що свідчать вивільнення цитохрому c з мітохондрій, активація каспази-9 та каспази-3. Індукція апоптозу лімфоїдних клітин під впливом цих алкалоїдів може реалізуватись також з залученням каспази-8, яка бере участь у здійсненні рецептор-опосередкованого шляху апоптозу. У механізмах індукції апоптозу сангвінарином, хелеритрином і коптизином залучені їх пошкоджувальний вплив на мітохондрії та інтеркаляцію у структуру ДНК лімфомних клітин. Сангвінарин і хелетринин є сильними інтеркаляторами в структуру ДНК лімфомних клітин, спричинюють одно- та двониткові розриви в ланцюнах ДНК, знижують трансмембранний потенціал мітохондрій, а також вміст АТР на ранніх етапах своєї дії. Хелідонін не інтеркалює у структуру ДНК лімфомних клітин, зупиняє клітинний цикл у G2/M фазі й активує проапоптичну дію білка Bad.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-522 +
Шифр НБУВ: РА345963

Рубрики:

      
11.

Камінський Р.М. 
Моделювання інтелектуальної діяльності людини-оператора як системи опрацювання зображень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / Р.М. Камінський ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено принципи побудови теорії розробки методів і засобів моделювання інтелектуальної діяльності людини-оператора як системи опрацювання зображень на базі концепції розкриття індивідуальних залежностей "вхід - стан" і "вхід - стан - вихід" шляхом розвитку її за напрямками: побудови апріорних моделей інтелектуальної діяльності, розробки способів і засобів градуювання розпізнавальної складності спеціалізованих тестових зображень, розробки методу формального визначення функціонального стану людини-оператора, створення критеріїв оцінювання індивідуальних показників оперативності та функціональної ефективності цієї людини. Розвинуто теорію шуму з об'єктами уваги на зображеннях та створення спеціалізованих тестових зображень з заданою складністю їх розпізнавання. Запропоновано означення малорозмірного зображення об'єкта та досліджено його властивості стосовно його використання у тестових зображеннях. Розроблено математичну модель тренду часового ряду значень тривалостей розпізнавання зображень наданої послідовності та спосіб об'єктивного визначення функціонального стану оператора, що дозволило визначати фази його стану та рівні працездатності, а також побудувати моделі його перебування за екстремальних ситуацій, виходу з них та накопичення втоми. Запроваджено коректний метод визначення параметрів розподілу значень часу розпізнавання зображень на підставі кумуляти, побудованої за частістю кожної варіанти вибірки, що дозволило вдосконалити та доповнити систему індивідуальних показників оперативності. Розроблено критерії оцінювання функціональної ефективності інтелектуальної діяльності, що враховує розпізнавальну складність опрацьованих зображень, функціональний стан людини-оператора й імовірність допущення ним помилки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.421 + З970.810 +
Шифр НБУВ: РА349822

Рубрики:

      
12.

Камінський В.М. 
Оптимізація збереження геопросторової інформації в географічній інформаційній системі військового призначення: автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.04 / В.М. Камінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та практичні засади збереження геопросторової інформації під час вирішення завдань топогеодезичного забезпечення військ. Розроблено математичну модель взаємозв'язків між геопросторовими об'єктами на підставі вивчення сучасного стану структур збереження геопросторової інформації. Удосконалено об'єктно-реляційну модель збереження даних, яка представлена сукупністю таблиць з реляційними зв'язками між ними, де записи в таблицях є окремими об'єктами з набором атрибутів (описових властивостей) і методів (алгоритмів обробки даних). Розроблено методи аналізу та маніпулювання геопросторовими об'єктами в об'єктно-реляційній базі даних. Сформовано підхід до вирішення проблеми конвертації вітчизняних цифрових картографічних продуктів у формат спроектованої бази даних без втрат інформації. Вперше розроблено методику автоматичного оцінювання складності зображення номенклатурного аркуша топографічної карти. Алгоритм оцінювання складності зображення розроблено з використанням перетворення Хо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц83 +
Шифр НБУВ: РА360251

Рубрики:

      
13.

Камінський О.В. 
Підвищення ефективності промислового та індивідуального тепло- та водопостачання на основі комбінованого використання вторинних та альтернативних енергоресурсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Камінський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено науково-технічні засади раціонального використання комбінованих систем промислового й індивідуального теплопостачання. На підставлі аналізу теоретичних і експериментальних даних розроблено методику оцінки енергетичної ефективності комбінованих систем теплопостачання з урахуванням конструктивних, схемних рішень і режимів роботи. Створено наукові засади раціонального вибору схем і параметрів даних систем, виявлено раціональні умови їх експлуатації. Встановлено техніко-економічні й екологічні показники комбінованих систем промислового й індивідуального теплопостачання на базі вторинних та альтернативних джерел енергії. Проведено оцінку енергетичної ефективності сучасних технологій комбінованого виробництва тепла й електроенергії, виявлено резерви енергоощадження, які містяться в утилізації вторинних джерел енергії. Розроблено теоретичні засади взаємодії теплофікаційної системи з системою опалення та гарячого водопостачання, математичні моделі температурних режимів, проаналізовано результати числового моделювання. Запропоновано технологію підвищення теплової ефективності теплофікаційної установки за рахунок утилізації скидної теплоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З386 + Н762.101 + Н765 +
Шифр НБУВ: РА348455

Рубрики:

      
14.

Камінський В.В. 
Прогнозування, профілактика та лікування пізніх гестозів (клініко-лабораторне та антропо-генетичне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.В. Камінський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Проведені комплексні дослідження вагітних жінок з різними ступенями тяжкості пізніх гестозів з метою вивчення гормонального статусу, соматотипологічних ознак, еритроцитарних антигенів крові і їх асоціацій, стану мікроциркуляторного русла, впливу ендо- і екзогамії. При цій патології, було встановлено значні зміни показників естріола, естрадіола, плацентарного лактогену, пролактину, кортизолу, гормонів щитовидної залози. Встановлено особливості соматотипу жінок досліджуваних груп, та вплив ендо- та екзогамії на виникнення пізніх гестозів. Було також встановлено зміни в мікроциркуляторному руслі вагітних. З урахуванням результатів гормональних, інструментальних та генетичних методів дослідження було розроблено індивідуальний метод моделювання і прогнозування пізніх гестозів, який дозволив з високим ступенем точності передбачати результат вагітності і родів. З метою лікування і профілактики пізнього гестозу запропоновано особистий метод з комплексним використанням системних ензимних препаратів (вобензим). Його застосування дозволило покращити клінічні і лабораторні показники стану матері і плода, зменшити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
15.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Камінський Д.В. 
Синтез, перетворення та біологічна активність 4-азолідон-3-алканкарбонових кислот: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.В. Камінський ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.719-1 азолідоналканкарбонові к-ти + Г252.614 +
Шифр НБУВ: РА365498

      
17.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
18.

Камінський А.І. 
Становлення місцевої міліції в умовах реформування органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.І. Камінський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення місцевої міліції в Україні з урахуванням відповідного вітчизняного та зарубіжного досвіду, існуючих міжнародно-правових стандартів, потреб людини, суспільства та держави у правоохоронній сфері. За результатами проведеного дослідження визначено основні тенденції реформування ОВС, необхідність запровадження місцевої міліції в системі місцевого самоврядування. Охарактеризовано її організаційну структуру, завдання, форми та напрями діяльності, статус її працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА359495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Камінський Ю.І. 
Типи декомпресемної асиметрії англійських і українських мовних одиниць: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Ю.І. Камінський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади вивчення міжмовної асиметрії мовних знаків і запропоновано новий підхід до зіставно-типологічного аналізу декомпресемної асиметрії англійських і українських мовних одиниць. Скласифіковано українські декомпресемні утворення в лексикографічних джерелах загальновживаної лексики. Виявлено регулярні типи міжмовної декомпресемної асиметрії, визначено спільні та відмінні ознаки англійських компресемних та українських декомпресемних лексичних, синтаксичних і тестових мовних одиниць з урахуванням оказіонального характеру їх деформацій на рівні форми та змісту. Проаналізовано маркери декомпресації англійських мовних знаків засобами української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-2 + Ш143.21-2 +
Шифр НБУВ: РА364629

Рубрики:

      
20.

Камінський Я.Є. 
Управління валютними ризиками в нефінансовому секторі країн з ринковою економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Я.Є. Камінський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено базові теоретичні аспекти валютних ризиків, принципові моменти щодо коливань валютних курсів і можливостей їх прогнозів, а також універсальні й ефективні методи та інструменти управління валютними ризиками суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що працюють в нефінансовому секторі країн з розвиненою економікою. Розкрито особливості різних методів валютного страхування та їх застосування на основі аналізу динаміки, а також прогноз валютних курсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-99 + У9(4УКР)826-99
Шифр НБУВ: РА309337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського