Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (160)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРАМАН$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:

      
2.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Караман Н.С. 
Окиснення аліфатичних альдегідів $Eroman bold {C sub 2 ~-~ C sub 6 } у присутності кластерів паладію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Н.С. Караман ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності й обгрунтовано механізм окиснювальних перетворень аліфатичних альдегідів. Визначено залежності закономірностей реакції від будови альдегідів і кислот. Розроблено й апробовано методику хроматографічного аналізу одержаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г245.11-271.5 +
Шифр НБУВ: РА336147

Рубрики:

      
4.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Караман О.Л. 
Соціально-педагогічні умови захисту дитинства в діяльності загальноосвітньої школи: Автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.05 / О.Л. Караман ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено суть і зміст поняття захисту дитинства як соціально-педагогічної категорії, що полягає в інтеграції школи, сім'ї, держави та суспільства в створенні соціально-педагогічних умов для успішної соціалізації та самореалізації особистості дитини. Вперше визначено комплекс соціально-педагогічних умов захисту дитинства, який складається з трьох взаємопов'язаних блоків: системи цілей захисту дитинства в Україні, соціально-педагогічних умов захисту дитинства на державному рівні та у загальноосвітній школі. Розвинуто соціально-педагогічні технології, на базі яких створено технологію захисту дитинства в діяльності загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.432 + Ч424(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА321238

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Караман В.М. 
Термо- і в'язкопружність термопластичних нанокомпозитів на основі поліпропілену та поліаміду 6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.М. Караман ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив природи та вмісту наповнювача на термо- та в'язкопружні властивості нанокомпозитів у твердому та розплавленому станах. Показано принципову подібність властивостей класичних нанокомпозитів на базі шаруватих анізометричних наповнювачів з властивостями нанокомпозитів на основі нанонаповнювачів іншої природи. Дослідження в'язкопружних властивостей дало змогу встановити виникнення суцільної структурної сітки наночастинок у розплавах нанокомпозитів за надзвичайно низького вмісту наповнювача (4 - 5 %). На підставі аналізу експериментальних даних запропоновано структурну модель нанокомпозита в твердому стані, яка передбачає перехід певної частини прохідних ланцюгів у міжламелярних прошарках до розтягнутої конформації як причину надзвичайно великого перевищення модулів пружності та одночасного зменшення коефіцієнта термічного розширення у порівнянні з існуючими теоретичними розрахунками. Запропоновано новий "структурний" критерій високонаповненого термопластичного нанокомпозита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.92-106
Шифр НБУВ: РА326876

Рубрики:

      
8.

Караманов О. В. 
Теорія і практика педагогічної діяльності музеїв в сучасному освітньому просторі України / О. В. Караманов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена проблемам визначення особливостей, змісту і напрямів педагогічної діяльності музеїв України в сучасному освітньому просторі. Розглянуто концептуальні засади організації музейної комунікації з учнівською та студентською молоддю, визначено моделі співпраці викладача, вчителя та музейного педагога на експозиції, обґрунтовано авторську модель педагогічної діяльності музеїв.Особливу увагу зосереджено на розумінні музею як центру освіти і навчання в сучасному “суспільстві знань”, психолого-педагогічних особливостях взаємодії музеїв із закладами освіти, основних напрямах та перспективах педагогічної діяльності музеїв в Україні.Ключові слова: педагогічна діяльність музеїв, музейна педагогіка, сучасний освітній простір, музейна комунікація, учнівська та студентська молодь, моделі співпраці, взаємодія, музей як центр освіти і навчання, “суспільство знань”.^UThe dissertation is devoted to determining the features, content, and directions of museums' pedagogical activity in Ukraine in the modern educational space. The interdisciplinary features of pedagogical activity in the museum space, various aspects of its planning and organization, the methodology of conducting training sessions in the museum with children and university students, in extracurricular activities based on personality-oriented and humanistic paradigms of education and upbringing are revealed.There were analyzed various aspects of understanding the modern museum as a center of educational and cultural practices, updating the past's cultural heritage, an important center of the “knowledge society”, and promoting tourism and a center for regional development in Ukraine.The directions of museums' pedagogical activities in Ukraine's educational space are determined, taking into account interactive excursion activities. A wide range of museum lessons, lecture halls and studios, museum festivals, holidays, and historical reconstructions; organization of research work at the museum exposition.The conceptual foundations of organizing museum communication with schoolchildren and student youth were considered. Various cooperation models between the Higher Education Institutions teacher, the teacher, and the museum educator at the exposition are determined. The author's model of museums' pedagogical activity is substantiated.The role of interactivity as the basis of pedagogical interaction in the museum space is determined. We note the importance of modern information technologies and the importance of designing museum-pedagogical programs and projects to integrate education and culture in the space of the museum. Particular attention is focused on understanding the museum as a center for education and training in the modern educational space, the psychological and pedagogical features of museums' interaction with institutions of academic and non-formal education, the main directions, and prospects of the pedagogical activity of museums in Ukraine.Key words: pedagogical activity of museums, museum pedagogy, modern educational space, museum communication, the schoolchildren and students, models of cooperation, interaction, museum as a center of education and training, “knowledge society”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Караман М. В. 
Ритуали в правовій сфері: загальнотеоретичне та порівняльно-правове дослідження / М. В. Караман. — Б.м., 2021 — укp.

Караман М.В. Ритуали в правовій сфері: загальнотеоретичне та порівняльно-правове дослідження. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 «Право» - Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.Дисертація є першим у науці загальної теорії права спеціальним цілісним загальнотеоретичним та порівняльно-правовим дослідженням проблеми ритуалів в правовій сфері. У роботі представлено низку авторських понять, концепцій, ідей та висновків, які характеризуються науковою новизною.У науковому дослідженні здійснено комплексний аналіз ритуалів в правовій сфері, опрацьовано антропологічну, соціологічну, психологічну, культурологічну, етологічну концепції ритуалу, висвітлено його роль в різних етапах історії людства, визначено сутність ритуалу та його місце серед інших норм соціального та правового регулювання.Виявлено основні лексеми поняття «ритуал», охарактеризовано теоретичні засади поняття та сутності ритуалу з точки зору ряду гуманітарних наук, на основі чого зроблено висновки щодо поняття ритуалу та його сутності в правовій сфері. Особливу увагу приділено концепту ритуалів-переходу, що був запропонований французьким антропологом А. Ван Геннепом, досліджено їх три окремі стадії: відділення, перехід і включення.Припускається, що оскільки ритуал транслює морально-етичні уявлення суспільства, то це дає можливість припустити, що ритуал є способом трансляції морально-етичних цінностей та передачі їх нащадкам.Розглянуто наукові уявлення про історію розвитку та соціальні передумови необхідності соціально-правового регулювання, досліджено економічну дилему ув'язненого. Робиться висновок, про те, що крихітне суспільство двох ув'язнених з даної дилеми можна було б покращити, якщо кожен з них міг би надійно покластися на іншого, а закономірності дилеми ув'язненого, також існують у більших масштабах: право визначається як форма соціального контролю, що виправдана, як необхідна чи бажана для вирішення соціальних конфліктів та досягнення загального блага. Обґрунтована роль ритуалу в залученні індивіда до соціальної пам'яті, виділено його дискурсивну та діалогічну функції. Робиться висновок про те, що ритуали збігаються з ритмами історичних подій і за допомогою цього зміни відображаються у свідомості.Досліджено загальносоціальну сутність ритуалів. Робиться висновок про те, що своїм корінням ритуал сягає в глибоке минуле. Спочатку в його основу були закладені ритми природи, а сам ритуал повинен був пристосувати ритм людської діяльності до ритму космосу. Підкреслюється, що в силу початкового сприйняття світу як хаосу, ритуали впорядковували світ, давали інструмент пояснення його особливостей та впливу на нього. Впорядковуючи навколишній світ, людина впорядковувала і власний внутрішній простір. За допомогою ритуалу людина могла не тільки осягати містичний досвід, а й відчувати себе впевнено, укорінено і бути одним цілим з природою.Вказується, що найдавніша і глибинна сутність ритуалу - символічний перехід між різними формами космічного і соціального буття (живе - неживе, людське - нелюдське, природне - соціальне тощо).Досліджуються історичні та культурні особливості, які здійснювали вплив на формування української правової культури. Виокремлюються способи виявлення й закріплення в народній пам'яті ритуальних норм та норм звичаєвого права загалом, а саме: ритуали-символи — у формі чину, дії, формули та приказки — у словесній формі. Судові формули та народні приказки, як і ритуали-символи, мали неоднакове значення в українському звичаєвому праві, та обидві форми однаково сприяли закріпленню звичаєвого права в народній пам'яті і надавали його нормам силу чинного закону, живого й рухливого.У дисертації сформульовані й інші теоретично обґрунтовані висновки та положення щодо місця та ролі ритуалів в правовій сфері з загальнотеоретичної та порівняльно-правової точок зору.Ключові слова: плюралістична теорія джерел права, соціальний контроль, ритуали в правовій сфері, правові ритуали, легітимація, правова сфера, ритуальна діяльність, традиції, звичаєве право.^UKaraman M.V. Rituals in the legal sphere: general theoretical and comparative legal research. - Qualification scientific work, manuscript copyright. Thesis for a Ph.D. degree in specialty 081 – Law. - National University "Odesa Law Academy", Odesa, 2021.The dissertation is the first in the science of general theory of law special holistic general theoretical and comparative legal research of the problem of rituals in the legal sphere. The paper presents a number of author 's concepts, ideas and conclusions, which are characterized by scientific novelty.The research provides a comprehensive analysis of rituals in the legal field, developed anthropological, sociological, psychological, cultural, ethological concepts of ritual, highlights its role in various stages of human history, defines the essence of ritual and its place among other norms of social and legal regulation.The basic tokens of the concept "ritual" are revealed, the theoretical bases of the concept and essence of ritual from the point of view of a number of humanities are characterized, on the basis of which conclusions concerning the concept of ritual and its essence in legal sphere are made. Particular attention is paid to the concept of rituals-transition, which was proposed by the French anthropologist A. Van Gennep, studied their three separate stages: separation, transition and inclusion.It is assumed that since the ritual broadcasts the moral and ethical ideas of society, it suggests that the ritual is a way of transmitting moral and ethical values ​​and passing them on to posterity.The scientific ideas about the history of development and social preconditions of the necessity of social and legal regulation are considered, the economic dilemma of the prisoner is investigated. It is concluded that the tiny society of two prisoners with this dilemma could be improved if each of them could rely reliably on the other, and the patterns of the prisoner's dilemma also exist on a larger scale: law is defined as a form of social control that is justified as necessary or desirable to resolve social conflicts and achieve the common good.The role of ritual in involving an individual in social memory is substantiated, its discursive and dialogical functions are highlighted. It is concluded that the rituals coincide with the rhythms of historical events and through this changes are reflected in the mind.The general social essence of rituals is investigated. It is concluded that the roots of the ritual go back to the deep past. Initially, it was based on the rhythms of nature, and the ritual itself had to adapt the rhythm of human activity to the rhythm of space. It is emphasized that due to the initial perception of the world as chaos, rituals organized the world, gave a tool to explain its features and influence on it. By organizing the world around him, man also organized his own inner space. With the help of ritual, a person could not only comprehend a mystical experience, but also feel confident, rooted and one with nature.It is pointed out that the most ancient and profound essence of the ritual is a symbolic transition between different forms of cosmic and social existence (living - inanimate, human - inhuman, natural - social, etc.).Historical and cultural features that influenced the formation of Ukrainian legal culture are studied. There are ways to identify and consolidate in the national memory of ritual norms and norms of customary law in general, namely: rituals-symbols - in the form of rank, actions, formulas and sayings - in verbal form. Judicial formulas and folk sayings, as well as rituals-symbols, had different meanings in Ukrainian customary law, and both forms equally contributed to the consolidation of customary law in the people's memory and gave its norms the force of the current law, living and moving.The dissertation also formulates other theoretically substantiated conclusions and provisions regarding the place and role of rituals in the legal sphere from the general theoretical and comparative legal points of view.Key words: pluralistic theory of sources of law, social control, rituals in the legal sphere, legal rituals, legitimation, legal sphere, ritual activity, traditions, customary law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Набок-Бабенко Ю. С. 
Методика тестового оцінювання компетентності з української мови учнів ліцеїв.: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Ю. С. Набок-Бабенко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню проблеми тестовогооцінювання компетентності з української мови учнів ліцеїв. Актуальність темизумовлена компетентнісною спрямованістю сучасної шкільної освіти танеобхідністю розроблення ефективної методики оцінювання компетентності зукраїнської мови учнів ліцеїв. Одним із пріоритетних завдань у процесіреформування освіти в Україні є створення нової системи вимірювання таоцінювання результатів навчання, що ґрунтується на компетентнісній основі.Вочевидь, назріла потреба в розробленні тестових завдань нового типу –сучасних, життєвих, компетентнісних – як основоположних для оновленоїметодики оцінювання компетентності з української мови учнів ліцеїв.Альтернативним варіантом її реалізації розглядаємо комплексний тесткомпетентностей, яким передбачено врахування розвитку предметної(галузевої) і ключових компетентностей, а також реалізацію наскрізних уміньздобувачів освіти.^UThe dissertation focuses on study of the issue of assessment testing for thecompetency in the Ukrainian language of Lyceum students. The relevance of theproblem is determined by the competence orientation of modern school education andthe need to develop an effective methodology for assessing the competence in theUkrainian language in Lyceum students. Among the priority tasks in the process ofreforming the education branch in Ukraine is to design a new system for evaluationand assessment of learning outcomes on a competence-based basis. Apparently, thereis a need to elaborate a new type of test tasks, notably, modern, credible andcompetence-based, since they are fundamental for the upgraded methodology forassessing the competence in the Ukrainian language in Lyceum students. Analternative option for its implementation is a comprehensive competence test, whichconsiders the advancement in subject (branch) and key competencies, as well asactualizing cross-curricular skills of students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Резнік Т. П. 
Методика формування інформаційнокомунікаційної компетентності учнів 10 класу ліцею у процесі навчання української мови: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Т. П. Резнік. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню проблеми формуванняінформаційнокомунікаційноїкомпетентності учнів 10 класу ліцею на урокахукраїнської мови. Її актуальність зумовлена низкою визначальних чинників, яківпливають на сучасний освітній процес та життєві реалії: необмежений доступ доінформації, поява значної кількості електронних освітніх ресурсів та платформ,потреба у володінні високим рівнем навичок роботи з цифровими технологіями дляподальшого навчання й професійної самореалізації.^UThe dissertation focuses on study of the issue of forming information andcommunication competence in students of Grade 10 of the Lyceum in the process ofteaching the Ukrainian language. The relevance of the problem is determined by a scopeof determining factors impacting the contemporary educational process and life realities,notably unlimited access to information, the emergence of a significant number ofelectronic educational resources and platforms, the need for acquiring digital skills at ahigh level for further learning and professional selfactualization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського