Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОБРИН$<.>+<.>A=ОЛЕГІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Кобринський В.Ю. 
Державний контроль у сфері національної безпеки України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Ю. Кобринський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні й адміністративно-правові проблеми державного контролю у сфері національної безпеки України. Наведено визначення понять "державний контроль", "державний нагляд", "моніторинг", "принципи контролю", "принципи контролю у сфері національної безпеки", "безпековий контроль з урахуванням положень Стратегії національної безпеки України". Доведено некоректність домінування громадського контролю над державним у цій сфері. Проаналізовано принципи, види, форми та методи контролю у сфері національної безпеки, визначено їх специфіку. З метою вдосконалення національного законодавства та практики його застосування сформульовано пропозиції щодо необхідності прийняття Концепції державного контролю у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 + Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА361591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кобрин Н.В. 
Музична культура в національному русі галицьких українців (1891 - 1939): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.В. Кобрин ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено українську музичну культуру як невід'ємну частину національного руху галицьких українців у 1891 - 1939 рр. Увагу приділено проблемам взаємозалежності процесів суспільного та музичного розвитку, комплексному аналізу історичних, ментальних причин і потенційних можливостей духовно-формувального впливу музики на національну свідомість суспільства та кожного індивідуума. Визначено та встановлено факти використання галицькими українцями музичного мистецтва для досягнення просвітницьких суспільно-виховних, політичних, естетичних цілей. Розглянуто явища та події, виразно українські за своєю генезою, а саме: мовою та ідеями, змістом, суспільною дієвістю, авторством та іншими критеріями. На підставі дослідження галицько-української музичної культури в широкому контексті суспільно-культурного життя розкрито принципи, організаційні форми та напрями, що були найрепрезентативнішими в аспекті національно-маніфестаційних функцій музики, а також характеризували її вплив на націотворчі процеси та ріст національної свідомості українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Щ313(4УКР-9ГАЛ)61
Шифр НБУВ: РА372230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кобринчук В.В. 
Науково-методичні засади інноваційного розвитку економіки в умовах євроінтеграції України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Кобринчук ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методичні засади інноваційного розвитку України на етапі процесів євроінтеграції економічної системи країни. З'ясовано, що основним чинником активізації інноваційної діяльності на загальнодержавному рівні є створення дієвої й ефективно функціонуючої національної інноваційної системи, що поєднує організаційно-правові та фінансові механізми, які дозволяють забезпечити гармонійний розвиток інноваційного сектору економіки України. На підстаів статистичного аналізу динаміки інноваційного процесу України встановлено коефіцієнт інноваційності, який дозволяє певним чином ранжувати регіони або промислові підприємства за рівнем відносних показників інноваційної активності. Розроблено економіко-математичну модель, що максимізує прибутки венчурного інвестування інноваційних проектів і програм та передбачає певні сталі умови, зокрема, обмеження величини фінансових ресурсів для кожного проекту та вірогідність успішної реалізації таких проектів хоча б в одному з випадків. Наведено пропозиції щодо удосконалення фінансування інноваційної діяльності в Україні, зокрема, впровадженнян венчурних форм інвестування інноваційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА369451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кобринець О.С. 
Пародійна творчість Д.Д.Мінаєва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.С. Кобринець ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено пародійну творчість Д.Д.Мінаєва. Проведено детальний аналіз його художньої спадщини (поезії, прози, драматургії, критико-публіцистичних статей). Узагальнено, систематизовано та проаналізовано відомі розрізнені пародії Д.Д.Мінаєва, а також набуті та маловідомі твори. Досліджено близько 120-ти пародій, 36 з них розглянуто вперше. Здійснено спробу класифікувати мінаєвські пародії, які органічно взаємозв'язані з біографією письменника, його суспільно-політичними та літературно-естетичними поглядами. Уперше мінаєвські пародії проаналізовано у широкому історико-літературному контексті, у порівнянні з творчістю його сучасників - М.О.Добролюбова, О.М.Іволгіна, В.С.Курочкіна, М.Л.Ломана, М.О.Некрасова, І.І.Панаєва, що сприяє більш глибокому розумінню творчості Мінаєва-пародиста та дозволяє виявити особливості його пародій. Вивчено притаманні Мінаєву оригінальні прийоми творення пародійного ефекту. Визначено ідейно-художню своєрідність пародій Д.Д.Мінаєва та здійснено спробу встановити роль і місце письменника в історико-літературному процесі його часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Мінаєв, Д.Д. 537 +
Шифр НБУВ: РА350056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кобрин Л.О. 
Синтез і спектральні характеристики заміщених кумаринів та їхніх функціональних похідних: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Л.О. Кобрин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано регіоселективність взаємодії заміщених кумаринів з арендіазонієвими солями: у всіх випадках арилювання відбувається у положення 3 кумарину. Установлено, що 4,5-бензофуран-2-карбонова кислота арилюється хлоридами арендіазонію у положення 3 фуранового циклу. Запропоновано методи одержання 2-функціонально заміщених 3-арилкумаринів - 3-арил-2H-2-хроментіонів, оксимів, моно- і дизаміщених гідразонів, тіосемікарбазонів, 4-тіазолідинонів, а також 6-арилазо- і 6-азометинових барвників. Уперше одержано тетрафлуороборат o-феніленбісдіазонію. Здійснено квантово-хімічні розрахунки електронної будови та енергій електронних переходів у наближеннях ППП і АМІ та встановлено закономірності впливу електронної будови на спектральні характеристики синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА334293

Рубрики:

      
6.

Кобрин Т.І. 
Хронічна НС-вірусна інфекція: особливості діагностики та диспансерного спостереження в амбулаторно-поліклінічних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.І. Кобрин ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено епідеміологічні, клініко-біохімічні (вираженість цитолітичного, холестатичного синдромів) та імунологічних (специфічного гуморального та Т-клітинного імунітету) показників у 127 хворих на різні форми HC-вірусної інфекції (антитіла до вірусу гепатиту C (anti-HCV)-серопозитивних осіб, хворих на хронічний гепатит (ХГ) C та ЦП). З врахуванням переважно малосимптомного, латентного перебігу хронічної інфекції - вірусу гепатиту C (HCV) (80,7 % хворих) з періодичною активацією процесу (визначеною протягом трьох років спостереження у 25 % хворих) установлено необхідність довготривалого активного нагляду за амбулаторно-поліклінічних умов за anti-HCV-серопозитивними особами та хворими на ХГ C з початково нормальними показниками функціональних проб печінки. Визначено вплив реплікативної активності вірусу (HCV-РНК+) на морфофункціональні показники клітин периферичної крові (тромбоцитарну ланку) та вміст цитотоксичних клітин периферичної крові (збільшення CD16/56+, CD3/16+). На підставі результатів вивчення рівня туморнекротичного фактора альфа (ТНФ-альфа), рецепторів ТНФ-альфа, фрагментації ДНК в сироватці та активності каспаз в периферичних мононуклеарах крові хворих на ХГ C в динаміці терапії інтерфероном-альфа визначено апоптоз як механізм противірусної дії інтерферону, що обумовлює можливість раннього прогнозування ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 +
Шифр НБУВ: РА326032

Рубрики:

      
7.

Кобрин Н. З. 
Розвиток професійної освіти фахівців з медичної інформатики у Канаді (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / Н. З. Кобрин. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – система вищої освіти Канади. Мета дослідження – виявити особливості розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики у канадській системі вищої освіти, а також розробити науково-методичні рекомендації щодо використання конструктивних ідей досвіду Канади в умовах українського освітнього середовища. Методи дослідження: аналіз і синтез, індукція і дедукція, узагальнення, порівняння та зіставлення, логічний, історико-генетичний, описовий метод, бесіда, анкетування, інтерв'ювання.Вперше виявлено особливості розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики у Канаді (вплив зовнішніх чинників – централізованої державної політики щодо інформатизації системи охорони здоров'я, прогресу інформаційно-комунікаційних технологій, людського фактору тощо на кількісну та якісну динаміку розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики; гнучкість змісту освітніх програм, що зумовлена академічною автономією й орієнтованістю закладів вищої освіти на актуальні соціально-економічні потреби; співпраця закладів вищої освіти з роботодавцями, громадськими і професійними організаціями; участь професійних асоціацій у формуванні стратегій розвитку освіти з медичної інформатики); обґрунтовано професійну освіту фахівців з медичної інформатики як науково-педагогічну проблему, в основу якої покладено теорії та концепції медицини, інформатики, менеджменту; виконано ретроспективний аналіз розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики у Канаді (виокремлено зовнішні та внутрішні передумови становлення освіти з медичної інформатики і запропоновано періодизацію розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики у Канаді); визначено особливості реалізації професійної освіти фахівців з медичної інформатики у канадській системі вищої освіти на початку ХХІ ст. (неперервність професійної освіти фахівців з медичної інформатики, практична спрямованість їхньої професійної підготовки, застосування діяльнісного та компетентнісного підходів до оволодіння фаховими компетентностями, партнерство і взаємодія сектору вищої освіти з суб'єктами економічної діяльності); розроблено науково-методичні рекомендації щодо використання конструктивних ідей досвіду Канади в умовах університетської освіти України. Уточнено зміст понять «професійна освіта», «медична інформатика як навчальна дисципліна», «медична інформатика як спеціальність», «фахівець з медичної інформатики». Подальшого розвитку набули положення про розвиток вищої освіти на засадах неперервності, компетентнісного підходу до оволодіння професійними уміннями та навичками, співпраці закладів вищої освіти та потенційних роботодавців. У науковий обіг введено нові факти, ідеї, підходи, джерельна база розвитку професійної освіти фахівців з медичної інформатики.^UThe system of higher education in Canada is the research object. The research aim is to identify characteristic features of the health informatics professional education development in Canadian higher education system and to offer scientific and methodological recommendations on applying constructive ideas of Canada's experience into the Ukrainian educational environment.The research methods: analysis and synthesis, induction and deduction, generalization, comparison and juxtaposition, logical, historical-genetic, descriptive method, conversation, questionnaire, interview.For the first time the characteristic features of the health informatics professional education development in Canada have been identified (the influence of extrinsic factors – the centralized state policy on the healthcare informatization, the progress of information and communication technologies, human factor, etc. – on the quantity and quality dynamics of the health informatics professional education development; flexibility of health informatics educational programs' content conditioned by postsecondary institutions' academic autonomy and their orientation on actual social and economic needs; collaboration of postsecondary institutions with employers, non-government and professional organizations; professional associations' participation in providing visions of developing the health informatics education); health informatics professional education as an educational research problem based on the theory and concepts of medicine, informatics and management has been introduced; the retrospective analysis of the health informatics professional education development in Canada has been performed (the extrinsic and intrinsic preconditions of the health informatics education rise have been determined, and the periodization of the health informatics professional education development in Canada has been proposed); the specifics of the health informatics professional education implementation in Canada at the beginning of the 21st century has been outlined (life-long professional development of specialists in health informatics, practice-orientation of their professional training, activity- and competency-based approaches to acquire core health informatics professional competencies, partnership and cooperation of the education sector with economic entities); and the scientific and methodological recommendations on applying constructive ideas of Canada's experience into the Ukrainian university education have been offered. The meaning of the notions ‘professional education', ‘health informatics as an academic discipline', ‘health informatics as a specialty', ‘a health informatics professional' have been clarified. The ideas of higher education development on the principles of life-long professional development, competency-based approach to acquiring core professional skills, and cooperation of the higher education sector with potential employers have gained further development. New facts, ideas and approaches, scientific literature on health informatics professional education have been introduced to scientific circulation. The ideas concerning the formation of professional and pedagogical competences of professional subject's teachers involved in the professional training of specialists in Information, Library and Archival Studies gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кобринська Н. Я. 
Клініко-морфологічна характеристика та хірургічне лікування мультифокальних високодиференційованих тиреоїдних карцином / Н. Я. Кобринська. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вдосконаленню сучасної тактики хірургічного лікування хворих з високодиференційованими мультифокальними карциномами щитоподібної залози задля підвищення якості життя пацієнтів.Проведено докладний порівняльний клініко-морфологічний аналіз груп пацієнтів з моно- та мультифокальними тиреоїдними карциномами за даними госпітального реєстру пацієнтів клініки Інституту (було відібрано 4387 пацієнтів, з яких 937 були мультифокальними). Отримані дані свідчать, що за низкою ознак моно- та мультифокальні карциноми суттєво відрізняються між собою. Так, хворі з мультифокальною високодиференційованою тиреоїдною карциномою статистично значимо є старшими за пацієнтів з монофокальними карциномами, у них частіше виявляють вищу категорію «T» за класифікацією pTNM та частіше фіксують метастатичне ураження лімфатичних вузлів, підвищення рівня тиреоглобуліну в післяопераційному періоді. Кількість повторних хірургічних втручань та інші дані післяопераційного спостереження свідчать про те, що мультифокальні високодиференційовані тиреоїдні карциноми мають агресивніший перебіг та потребують більш ефективних підходів до діагностики та лікування. Отримані дані доводять відсутність статистично значимої різниці у випадках виконання профілактичної серединної дисекції шиї перед її відсутністю. Розроблено власну методику хірургічного лікування пацієнтів з мультифокальною високодиференційованою карциномою щитоподібної залози та доведено її ефективність за даними довготривалого післяопераційного спостереження.^UThe work is devoted to improving the modern tactics of surgical treatment of patients with highly differentiated multifocal thyroid carcinomas to improve the patient's quality of life. A detailed comparative clinical and morphological analysis had done of groups of patients with mono- and multifocal thyroid carcinomas was carried out according to the data of the hospital register of patients of the Institute's clinic (4387 patients were researched, of which 937 were multifocal). The data obtained indicate that in a number of features, mono- and multifocal carcinomas differ significantly from each other. Thus, patients with multifocal highly differentiated thyroid carcinoma are statistically significantly older than patients with monofocal carcinomas, they are more likely to have a higher category "T" according to the pTNM classification and more often record metastatic lesions of lymph nodes, an increase in the level of thyroglobulin in the postoperative period. The number of repeated surgical interventions and other data of postoperative follow-up indicate that multifocal highly differentiated thyroid carcinomas have a more aggressive course and require more effective approaches to diagnosis and treatment. However, the obtained data prove that there is no statistically significant difference in the cases of performing prophylactic median neck dissection before its absence. A proprietary technique for the surgical treatment of patients with multifocal highly differentiated thyroid carcinoma has been developed and its effectiveness has been proven based on data from long-term postoperative observation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кобринська О. Я. 
Особливості розвитку та корекція метаболічних і гемодинамічних порушень у хворих на цукровий діабет 2 типу з різною масою тіла.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. Я. Кобринська. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського