Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (238)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=КОВАЛІВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Ковалів 
Адміністративно- правові та організаційні заходи забезпечення збереження вантажів на об'єктах залізничного транспорту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Мирослав Володимирович Ковалів ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.2 + Х839(4УКР)211.921
Шифр НБУВ: РА311357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ковалів В.М. 
Кредитні відносини сільськогосподарських підприємств з банками: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Ковалів ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування кредитних відносин сільськогосподарських товаровиробників з кредитними установами. Проаналізовано стан наукової розробки даного питання, обгрунтовано необхідність його подальшого вивчення, показано розбіжність поглядів вітчизняних і зарубіжних учених щодо сутності кредиту та кредитних відносин. Розглянуто процес утворення кредитних інституцій, проаналізовано особливості становлення та розвитку кредитної системи України за нових соціально-економічних умов. Наведено критичну оцінку стану кредитного забезпечення та структури кредитних вкладень у сільськогосподарські підприємства. Підкреслено позитивну роль впровадження часткової компенсації ставки за кредитами банків і нових підходів у кредитному процесі, що сприяють вирішенню проблеми кредитування сільського господарства. Показано необхідність збільшення резервів для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями та проведення оцінки ефективності кредитних відносин учасниками кредитного процесу. Обгрунтовано можливість реформування кредитної інфраструктури з обслуговування товаровиробників сільськогосподарської продукції та шляхи поліпшення кредитного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.32 +
Шифр НБУВ: РА348981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Ковалів Є.О. 
Оптимальне керування роботою багатоцехових компресорних станцій з різними типами приводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Є.О. Ковалів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Створено математичні моделі газоперекачувальних агрегатів (ГПА) на підставі врахування їх технологічних параметрів і впливу навколишнього середовища на процес компримування газу, що дало можливість підвищити точність моделювання даної операції на 5 - 10 %. Формалізовано задачу оптимізації керування процесом компримування природного газу на підставі використання вартісного критерію оптимальності з урахуванням обмеження на топологічну структуру компресорної станції (КС) з різними типами приводів та технологічні параметри, сформовані на базі створених математичних моделей. Для розв'язку задачі оптимізації процесу компримування газу розроблено метод, який складається з двох етапів - на першому з них визначається кількість працюючих агрегатів (структурна оптимізація), а на другому - частота обертання ротора нагнітача з урахуванням обмежень на технологічні параметри (параметрична оптимізація), що дало можливіть сформувати ефективні алгоритми функціонування оптимальної системи керування та синтезувати систему оптимального керування КС. На підставі використання нейромережевого підходу одержано апроксимаційні залежності наведених характеристик ГПА, з урахуванням яких розроблено алгоритми розрахунку техніко-технологічних показників функціонування ГПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА340409

Рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ковалів Ж.В. 
Формування індивідуального стилю професійної діяльності майбутніх учителів гуманітарних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ж.В. Ковалів ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено сутність і структуру поняття "індивідуальний стиль професійної діяльності вчителя гуманітарних дисциплін". Уточнено критерії, показники та рівні сформованості даної якості у процесі навчальної підготовки майбутніх фахівців. Науково обгрунтовано й апробовано педагогічні умови, що забезпечують ефективність формування індивідуального стилю професійної діяльності майбутніх учителів гуманітарних дисциплін. Обгрунтовано пріоритетний вплив на успішність його розвитку таких чинників, як вивчення основних принципів стильової поведінки вчителя, застосування системи варіативних креативних практичних педагогічних завдань, стимулювання майбутніх учителів гуманітарних дисциплін до досягнення успіху у професійно-педагогічній діяльності та заохочення прояву їх творчого потенціалу з метою утворення оптимальної системи особистісних дій. Розроблено й апробовано експериментальну методику формування індивідуального стилю професійної діяльності майбутніх педагогів, зміст спецкурсу "Основи стильової поведінки сучасного вчителя" та навчально-методичний посібник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335852

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сеник С. В. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності Національної поліції України у сфері обігу інформації з обмеженим доступом / С. В. Сеник. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності Національної поліції у сфері обігу інформації з обмеженим доступом. На підставі результатів аналізу історичних, політичних, технічних та економічних аспектів виокремлено п'ять етапів генезису інформаційної діяльності у правоохоронній сфері на території України.Обґрунтовано науковий підхід, за яким класифікацію нормативноправових документів (законів України), що регламентують інформаційну та інформаційно-аналітичну діяльності підрозділів Національної поліції, необхідно поділяти на основоположні (встановлюють основні положення інформаційної діяльності) та похідні (розроблені на основі основоположних та деталізують або доповнюють їх). Доведено, що дефініції понять, які становлять основу діяльності Національної поліції у сфері обігу інформації з обмеженим доступом (серед них такі поняття, як «інформаційні ресурси», «інформація з обмеженим доступом», «таємна інформації», «службова інформація», «конфіденційна інформація»), часто у нормативно-правових актах не мають однозначного трактування, що негативно впливає на правове регулювання оперативно-службової діяльності Національної поліції загалом.З метою врегулювання питання обігу конфіденційної інформації у підрозділах Національної поліції в роботі розроблено проект наказу МВС України, який визначає Перелік відомостей, що становлять конфіденційну інформацію в системі Міністерства внутрішніх справ України. Цей проект наказу, зокрема, враховує норми діючих нормативно-правових актів України, що прямо визначають віднесення тієї чи іншої інформації до конфіденційної.Звернуто увагу на те, що інформаційні ресурси Національної поліції належать до державних інформаційних ресурсів, часто мають статус інформаційних ресурсів з обмеженим доступом (таємна інформація, для службового користування, конфіденційна), тобто, які не підлягають розповсюдженню чи передаванню іншим суб'єктам, окрім випадків, передбачених законодавством. Значна частка вказаних інформаційних ресурсів зберігається в електронних базах даних, її опрацювання відбувається з використанням програмно-технічних комплексів, тому забезпечення їх безпеки (захисту) є однією з важливих проблем обігу інформації з обмеженим доступом у діяльності Національної поліції.Запропоновано трактування поняття «інформаційні ресурси» з огляду на сферу діяльності Національної поліції: інформаційні ресурси Національної поліції – це окремі документи та їх масиви, результати інтелектуальної, творчої, службової, інформаційної та аналітичної діяльності персоналу, банки та бази даних, інформаційні системи (підсистеми) і технології, архіви та інші фонди, які містять дані (відомості), зафіксовані на відповідних носіях інформації та є об'єктами права власності Національної поліції (МВС України) й мають відповідну споживчу цінність.Зазначено, що наявні нормативно-правові засади забезпечення інформаційної безпеки не охоплюють увесь спектр сучасних загроз безпеці інформації, передусім інформації з обмеженим доступом, що циркулює в спеціалізованих інформаційно-пошукових та інформаційно-телекомунікаційних системах Національної поліції, тому мають бути переглянуті та доповнені. Зокрема, є потреба на організаційно-правовому рівні чітко ідентифікувати проблему безпечного функціонування спеціалізованих інформаційних систем, визначити основні загрози у сфері захисту інформації та своєчасно надавати нові, сучасні нормативно-правові засоби для протидії цим загрозам.Наголошено, що основні напрями удосконалення діяльності Національної поліції у галузі опрацювання інформації з обмеженим доступом, враховуючи нинішній стан проведення реформ діяльності Національної поліції, світові тенденції розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, системи інформаційно-технічного забезпечення МВС та Національної поліції, охоплюють удосконалення: нормативно-правового регулювання інформаційних відносин; якості підготовки кадрового потенціалу; існуючих та створення нових інформаційних мереж, систем; організаційно-технічного забезпечення захисту інформації.Запропоновано в організаційному напрямі процес створення комплексних систем захисту інформації у спеціалізованих інформаційних системах Національної поліції поділити на одинадцять логічних етапів їх побудови та експлуатації. Для кожного етапу визначено основний набір заходів, які необхідно провести.Запропоновано, у межах удосконалення організаційно-технічного забезпечення захисту інформації у спеціалізованих системах і мережах, розробити та розпочати виконання необхідних заходів з підвищення рівня безпеки роботи з інформаційними ресурсами у спеціалізованих інформаційних системах Національної поліції.^UThe dissertation offers an analysis of administrative and legal regulation of the National Police of Ukraine in the sphere of restricted information. Based on the research results obtained from the analysis of historical, political, technical and economic aspects, five stages of informational activity genesis were identified in the lawenforcement in Ukraine.The author substantiated the scholarly approach which implies that legal and normative documents (laws of Ukraine) regulating the informational and informationanalytical activity of the National Police of Ukraine need to be classified as fundamental (establishing the fundamental principles of informational activity) and secondary (developed on the basis of the fundamental ones and supplementing the latter). It was proved that the concepts lying in the core of the National Police activities in the sphere of restricted information (among others «information resources», «restricted information», «information for internal use only», «classified information», «confidential information») are not infrequently defined in normative and legal acts not unambiguously, which has an adverse impact on legal regulation of operational activities of the National Police in general.With the view to regulating the circulation of confidential information in the National Police units, the paper suggests a draft order of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine which determines the list of what is qualified as confidential information in the system of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine. This draft order considers the norms of the valid normative and legal acts of Ukraine which explicitly qualify a piece of information as confidential.Special attention was paid to the fact that the information resources of the National Police belong to the state information resources (classified information, for internal use only, confidential), in other words those which are not subject to spreading or transferring to other persons apart from the cases stipulated by the law. A major part of the mentioned information resources is stored in electronic data bases and it is handled through technical software, therefore their security ensurance is one of the major issues related to restricted information circulation in the activities of the National Police.The author suggested interpreting the concept «information resources» in terms of the National Police operation: the National Police information resources are separate documents as well as sets thereof, results of intellectual, creative, operational, informational and analytical activity of the personnel, data banks and bases, information (sub)systems and technologies, archives and other storages containing the data (information) recorded on appropriate hardware are intellectual property of the National Police (Ministry of Internal Affairs) and have a certain consumer value.It was specified that existing normative and legal principles of ensuring the information security do not cover the entire range of current threats to information security, especially to the restricted information circulation in specialized information searching and telecommunication systems of the National Police. Therefore, they must be revised and supplemented. In particular, there is a need to introduce changes on the legislative level in order to clearly identify the problem of safe functioning of specialized information systems, outline major threats in the sphere of information protection and timely provision of new up-to-date normative and legal means to counteract the threats.It was emphasized that taking into account the present-day status of the National Police reforms, world tendencies of IT development and IT systems of the Ministry of Internal Affairs and the National Police, the major directions for improving the activity of the National Police in the sphere of handling restricted information should involve the improvement of the following: normative and legal regulation of information relations; personnel training quality, available information networks and systems and establishment of new ones; provision of organizational and technical support for information security.In terms of organization, it was suggested that the process of establishing complex systems of information security in the specialized information systems of the National Police should be divided into 11 logical stages of development and usage. For each stage a number of basic prerequisite steps were outlined.For improving the organizational and technical provision for information security in specialized systems and networks, the author suggested devising and implementing necessary steps aimed at raising the levels of security while working with information resources in specialized information systems of the National Police.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ковалівська С. В. 
Трансформація механізмів публічного управління у контексті цілей сталого розвитку. / С. В. Ковалівська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретико-методичних засад забезпечення трансформації механізмів публічного управління у контексті Цілей сталого розвитку та розробленню науково-практичних пропозицій для їх реалізації в Україні, зокрема стосовно: нормативно-правового, організаційного та інвестиційного механізмів.^UThis study aims to the substantiation of theoretical and methodological principles of ensuring the transformation of public administration mechanisms in the context of the Sustainable Development Goals (SDGs) and the scientific and practical proposals for their implementation in Ukraine development, regarding regulatory, organizational and investment mechanisms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Колодій І. В. 
Організаційно-економічні засади антикризового управління у сільськогосподарських підприємствах / І. В. Колодій. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукового завдання щодо обґрунтування теоретико-методичних підходів і розробки практичних рекомендацій формування механізму антикризового управління у сільськогосподарських підприємствах, ґрунтуючись на результатах діагностики їхнього фінансового стану та загроз банкрутства.Сформульовано авторське тлумачення терміна «антикризове управління», в основу якого покладено систему заходів, при якій суб’єкт антикризового управління (держава або сільськогосподарське підприємство) на основі ризик-орієнтованого підходу за допомогою форм, важелів, методів та інструментів здійснює виявлення, попередження, нейтралізацію й мінімізацію кризових явищ задля забезпечення тривалої фінансової стійкості та підвищення конкурентоспроможності. Систематизовано методичні підходи застосування інструментарію в антикризовому управлінні сільськогосподарських підприємств, особливість яких полягає у встановленні послідовності діагностики кризового стану, аналізуванні причин виникнення кризи та очікуваних втрат від наслідків кризи, оцінці ресурсного потенціалу для можливого запобігання кризі та формуванні обґрунтованої антикризової стратегії сільськогосподарського підприємства. Досліджено тенденції діяльності сільськогосподарських підприємств та окреслено ключові індикатори настання ознак кризи у сільськогосподарських підприємствах, які означені сезонністю виробництва, трансформацією структури землекористування на користь великих сільськогосподарських підприємств та структури посівів на користь технічних і експортоорієнтованих сільськогосподарських культур, зміною обсягу й асортименту продукції, порушеннями технологічного циклу, диспаритетом цін та умовами кредитування. Масштаби кризових процесів та загрози банкрутства визначено за результатами діагностики фінансового стану сільськогосподарських підприємств. Удосконалена архітектоніка антикризового управлінського інструментарію через впровадження додаткових функцій (розробка стратегії антикризового управління і формування конкурентних переваг) та видів антикризового управління (конкурентозабезпечувальне антикризове управління) у сільськогосподарських підприємствах спроможна взаємоув’язати сукупність заходів антикризового управління, причини виникнення кризових ситуацій та очікувані результати як наслідки фінансових дій щодо ліквідації заборгованості сільськогосподарських підприємств та діяльності менеджерів в умовах банкрутства.Розроблена схема механізму посилення і створення конкурентних переваг у системі антикризового управління сільськогосподарських підприємств передбачає вирішення завдань відновлення платоспроможності сільськогосподарських підприємств, зокрема за рахунок інновацій та ефективних управлінських рішень щодо підвищення їх конкурентоспроможності. Обґрунтовані інструменти генерування та оцінки конкурентних переваг і конкурентного статусу сільськогосподарських підприємств та їхніх суперників уможливлюють формування механізму антикризового управління.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific task of substantiating theoretical and methodological approaches and developing practical recommendations for the formation of crisis management mechanism in agricultural enterprises, based on the results of diagnostics of their financial condition and threats of bankruptcy.The author's interpretation of the term "crisis management" is formulated, which is based on a system of measures in which the subject of crisis management (the state or an agricultural enterprise) on the basis of a risk-oriented approach with the help of forms, levers, methods and tools carries out detection, prevention, neutralization and minimization of crisis phenomena in order to ensure long-term financial stability and increase competitiveness.Methodical approaches to the use of tools in the crisis management of agricultural enterprises are systematized, the feature of which is to establish the sequence of diagnosis of the crisis state, analysis of the causes of the crisis and expected losses from the consequences of the crisis, assessment of the resource potential for possible prevention of the crisis and formation of a justified anti-crisis strategy of the agricultural enterprise. The trends in the activity of agricultural enterprises were studied and the key indicators of the onset of crisis signs in agricultural enterprises were outlined, which are defined by the seasonality of production, the transformation of the structure of land use in favor of large agricultural enterprises and the structure of crops in favor of technical and export-oriented agricultural crops, changes in the volume and assortment of products, violations of the technological cycle, price disparity and credit terms. The scale of crisis processes and the threat of bankruptcy are determined based on the results of diagnostics of the financial condition of agricultural enterprises. The improved architecture of anti-crisis management tools through the introduction of additional functions (development of anti-crisis management strategy and formation of competitive advantages) and types of anti-crisis management (competitive anti-crisis management) in agricultural enterprises is suitable for interlinking the set of anti-crisis management measures, causes of crisis situations and expected results as consequences of financial actions regarding the liquidation of debts of agricultural enterprises and activities of managers in bankruptcy.The developed scheme of the mechanism for strengthening and creating competitive advantages in the system of anti-crisis management of agricultural enterprises provides for solving the tasks of restoring the solvency of agricultural enterprises, including through innovations and effective management solutions to increase their competitiveness. Reasonable tools for generating and evaluating competitive advantages and the competitive status of agricultural enterprises and their rivals enable the formation of an anti-crisis management mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського