Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (413)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=КОВБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковбич Т.М. 
Аудит звітності про фінансові результати: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.М. Ковбич ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з удосконалення методики аудиту звітності про фінансові результати, операцій з їх формування та розподілу. Запропоновано методику процесу аудиту в середовищі комп'ютерних інформаційних систем, що забезпечує використання системи методичних прийомів дослідження стану організації та ведення бухгалтерського обліку за умов автоматичної обробки даних та грунтується на тестуванні аудитором програмних продуктів, застосовуваних суб'єктами господарювання. Удосконалено теоретичні засади та підходи до організації аудиту звітності про фінансові результати, що забезпечують упорядкування: планування аудиту, розробки методики перевірок, узагальнення результатів і системи контролю якості та сприяють проведенню аудиту з викоким рівнем професійної впевненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)80-149.3-15 + У052.9(4УКР)829.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА367374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковбасюк Ю.В. 
Економічна політика співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.В. Ковбасюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано принципи співпраці вітчизняних фінансових організацій з міжнародними з урахуванням специфіки їх діяльності. Визначено, що стійка позитивна динаміка співробітництва формується під впливом різноманітних факторів, найважливішими з яких є: економічна політика держави, внутрішні та зовнішні передумови входження трансформаційних економік до світового господарства, питання літералізації економіки, формування прозорого, відповідного до міжнародних стандартів, законодавчого поля та питання ефективності зовнішніх політичних і економічних зв'язків. Зазначено, що засади державного управління щодо співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями мають бути удосконаленими у межах запровадження нових процедур підготовки та реалізації проектів економічного та соціального розвитку України, а реалізація політики співробітництва повинна стати консолідованою та адаптованою до соціально-економічних умов з урахуванням глобалізаційних процесів. Розроблено та науково обгрунтовано концептуальні положення стратегії співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями у контексті структурної перебудови економіки держави. Висвітлено місце та роль державних механізмів створення ефективної системи міжнародного співробітництва з метою сприяння трансформації економіки України. Зроблено висновок, що підготовка програм співробітництва має передбачати активну участь у розробці громадянського суспільства та міжнародних організацій. Відзначено, що у таких програмах мають бути запропоновані нові ідеї щодо стратегії та заходів, необхідних для досягнення цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)826-65 +
Шифр НБУВ: РА337303

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ковбаса Ю.М. 
Зміст і методика професійної підготовки старшокласників з бухгалтерського обліку в умовах міжшкільного навчально-виробничого комбінату: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.М. Ковбаса ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зміст і структуру курсу професійної підготовки старшокласників за спеціальністю "Бухгалтерський облік" як шкільного компонента загальної середньої освіти та розроблено програму "Основи бухгалтерського обліку" для професійного навчання учнів X - XI класів." Розроблено критерії відбору навчального матеріалу, основними з яких є: відповідність змісту учбового курсу основним функціям професійної діяльності бухгалтерів, доступність, урахування розумових і вікових можливостей учнів, практична спрямованість, міжпредметна та внутрішня координація та взаємозумовленість в структурі навчального матеріалу теоретичних відомостей і практичних дій. Вперше розроблено й експериментально апробовано методику вивчення основ бухгалтерського обліку за умов міжшкільного навчально-виробничого комбінату з застосуванням комплексу активних дидактичних засобів, пріоритетним серед яких є метод проектів як складовий компонент проблемного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6 + У052.2 р20-2 +
Шифр НБУВ: РА336773

Рубрики:

      
4.

Ковбан А. В. 
Конституційно-правова регламентація права людини на свободу світогляду та віросповідання в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. В. Ковбан ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено системний аналіз філософсько-правових і загальнотеоретичних аспектів свободи світогляду та віросповідання людини. Проаналізовано право людини на свободу світогляду та віросповідання, його складові елементи й історичні періоди й етапи розвитку до сучасного періоду, визначено місце даного права в системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання в діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано зміст, види й юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів даного юридичного права. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про свободу совісті, свободу світогляду та віросповідання, релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА374393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ковбасюк Т. Л. 
Методичні засади використання писемних історичних джерел у навчальній історії України: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Т. Л. Ковбасюк ; АПН України, Ін-т педагогіки . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему використання писемних історичних джерел на уроках історії України в VII - IX класах основної школи. Проаналізовано підходи вчених-методистів до можливостей залучення писемних джерел у процес навчання історії в школі. Висвітлено сучасний стан проблеми у практиці загальноосвітніх шкіл України. Уточнено дефініцію поняття "писемне історичне джерело". Визначено критерії класифікації та відбору писемних історичних документів. Обгрунтовано методичні засади ефективного використання писемних джерел у навчанні історії України в VII - IX класах основної школи. Описано й експериментально перевірено в загальноосвітніх закладах України дану методичну систему з формування вмінь працювати з писемними історичними джерелами на уроках історії України в VII - IX класах з одночасним поетапним зростанням самостійної роботи учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. р(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Ковбаса В.П. 
Механіко-технологічне обгрунтування оптимізації взаємодії робочих органів з грунтом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.П. Ковбаса ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано інтегральний показник оптимізації параметрів і режимів роботи просторових грунтообробних робочих органів. Розроблено механічну модель і фізичні рівняння зв'язку напружень з деформаціями грунту у двох фазах деформування: пружно-в'язного та в'язко-пластичного. На підставі розв'язку просторових контактних задач механіки суцільного середовища залежностей розподілу переміщень, деформацій і напружень у грунтовому напівпросторі перед робочими органами двох типів: пасивним і ротаційним. Виведено функціональні залежності розподілу тиску за поверхнею контакту робочого органу - грунту для пасивних робочих органів (просторова задача). Визначено інтегральну функцію оптимізації параметрів і режимів роботи грунтообробних робочих органів за різних властивостей грунту. Запропоновано нову ефективну методику визначення показників механічних властивостей грунту. Розроблено методику оптимізації параметрів і режимів роботи грунтообробних робочих органів пасивного типу для певних грунтових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 +
Шифр НБУВ: РА341951

Рубрики:

      
7.

Ковбаса В.М. 
Наукове обгрунтування високотемпературної екструзії природних біополімерів та розроблення раціональних технологій харчоконцентратів і хлібопродуктів поліпшеної якості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / В.М. Ковбаса ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Містяться результати теоретичних і експериментальних досліджень застосування високотемпературної екструзії для виробництва нових харчових продуктів. Для інтенсифікації процесу запропоновані способи підготовки сировини - оброблення струмами надвисокої частоти, інфрачервоним випромінюванням, солодорощенням. Розроблена технологія виробництва сухих сніданків лікувально-профілактичної дії та подовжених термінів зберігання. Встановлена ефективність застосування екструдованого пшеничного борошна і крохмалю для перероблення борошна із заниженими хлібопекарськими властивостями. Здійснено впровадження запропонованих технологій у виробництво, приводяться дані медико-біологічних досліджень і ефективності нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ковблюк М.М. 
Павуки родини Gnaphosidae (Arachnida, Aranei) фауни Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.М. Ковблюк ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено видовий склад павуків родини Ghaphosidae в Криму, описано нові та маловідомі види, визначено сезонну динаміку активності статевозрілих особин. Проведено зоогеографічний аналіз павуків в окремих природних зонах півострова. Уточнено розташування кордонів між підобластями Палеарктики, що межують в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151*852.1(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ковбаско К.М. 
Показання та протипоказання до призначення антибактеріальних препаратів дітям, хворим на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.М. Ковбаско ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Встановлено, що у разі загострення бронхіальної астми (БА) має місце колонізація бронхолегеневої системи різноманітними мікроорганізмами, що є підставою для виникнення вторинного інфекційного процесу, який ускладнює перебіг БА у 41,9 % обстежених дітей та потребує призначення антибактеріальної терапії. Вперше вивчено та проаналізовано мікробіологічний і клітинний склад бронхіального вмісту під час загострення БА різного ступеня тяжкості у дітей. Визначено клініко-параклінічні особливості респіраторної інфекції, яка викликана Chlamydia spp. і Mycoplasma pneumoniae на фоні БА. Доведено, що за умов різної тяжкості БА у бронхіальному вмісті переважають різні мікроорганізми, у разі легкого та середнього перебігах - пневмокок, гемофільна паличка, B.catarrhalis. Для тяжкого перебігу БА характерне підвищення питомої ваги грамнегативної флори (ентеробактерій та синьогнійної палички). На підставі серологічного обстеження у певного відсотка дітей виявлено "атипові" патогени - Chlamydia spp., Mycoplasma pneumoniae - за умов легкого перебігу у 6,7 % випадках, у разі середньоважкого перебігу - у 42,9 %, а внаслідок тяжкого перебігу - у 23,6 % спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА321044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Ковбасенко С.В. 
Покращання показників багатоциліндрових бензинових двигунів з відключенням групи циліндрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / С.В. Ковбасенко ; Укр. трансп. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зниження витрат палива за рахунок регулювання потужності багатоциліндрових бензинових двигунів відключенням групи циліндрів та зменшення викидів шкідливих речовин шляхом застосування рециркуляції відпрацьованих газів. З'ясовано математичну модель розрахунку робочого процесу та вихідних показників двигуна, розроблено методику визначення оптимальної степені рециркуляції відпрацьованих газів. З метою реалізації методики уточнено математичну модель руху автомобіля і проведено експериментальні дослідження щодо відключення групи циліндрів двигуна та застосування рециркуляції відпрацьованих газів, що дозволяють визначити оптимальний степінь рециркуляції, який забезпечує найменшу сумарну токсичність, зведену до викидів оксиду вуглецю, внаслідок незмінних економічних та енергетичних показників. Отримано значення оптимальної степені рециркуляції під час різних навантажень та режимів роботи, яке складає близько 5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-041
Шифр НБУВ: РА308877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ковбаса Ю.П. 
Правова характеристика кримінально-процесуального інституту недопустимості повороту до гіршого: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Ю.П. Ковбаса ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми реалізації кримінально-процесуального інституту недопустимості повороту до гіршого на різних стадіях кримінального судочинства. Досліджено суть даного інституту як важливої гарантії від необгрунтованого обвинувачення, який відіграє важливу роль у механізмі захисту прав і законних інтересів обвинуваченого, підсудного, засудженого. Проаналізовано проблеми зміни обвинувачення на досудових стадіях кримінального судочинства та у суді першої інстанції, особливості забезпечення права засудженого, виправданого на захист у суді апеляційної та касаційної інстанції, а також під час перегляду судових рішень за порядком виключного провадження. Розглянуто співвідношення обвинувачення й інституту недопустимості повороту до гіршого. З'ясовано правову природу та зміст цього інституту у кримінальному процесі. Досліджено особливості зміни обвинувачення слідчим під час досудового слідства та прокурором у разі затвердження обвинувального висновку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України у сфері правової регламентації інституту недопустимості повороту до гіршого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893-2 + Х893.9(4УКР)12 + Х893.9(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА356747

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ковбасюк Л.А. 
Прямий синтез гетероядерних комплексів міді та свинцю з аміноспиртами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.А. Ковбасюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нового підходу до одержання гетероядерних комплексів в умовах прямого синтезу. З'ясовані основні закономірності взаємодії порошку міді з солями свинцю в неводних розчинах аміноспиртів та їх гідрохлоридів і встановлено утворення трьох типів гетероядерних комплексів, які відрізняються співвідношенням Сu : Pb. Розроблено нові методики одержання гетероядерних сполук, за якими вперше синтезовано 63 гетероядерні комплекси. Їх будова вивчена методами ІЧ-, ЕПР- спектроскопії та магнетохімії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 12 координаційних сполук. Виявлена висока протипухлинна активність синтезованих комплексів по відношенню до клітин асцитного раку Ерліха. Показано, що застосування прямого синтезу відкриває новий напрямок в області хімії гетероядерних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3-4

Рубрики:

      
13.

Ковбаса О.М. 
Розвиток малих організаційних форм підприємництва в аграрному бізнесі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.М. Ковбаса ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сутність і організаційно-економічні засади розвитку малих організаційних форм підприємництва в аграрному бізнесі. Розкрито механізми забезпечення ефективної діяльності малого аграрного підприємництва. Оцінено сучасний стан малих агроформувань на прикладі регіону, зокрема Сумщини. Виявлено й обгрунтовано перспективні напрями удосконалення механізмів функціонування малих організаційних форм підприємництва в аграрному бізнесі. Обгрунтовано концептуальну модель їх розвитку, зміст якої полягає у визначенні на основі методів моделювання та програмно-цільового прогнозування збалансованого комплексу заходів по забезпеченню динамічного та стійкого розвитку малих форм підприємницької діяльності на сільських територіях. Запропоновано впровадження технологій бізнес-інкубації з метою підвищення стійкості малих форм господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.3
Шифр НБУВ: РА370660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ковбасюк Л.А. 
Семантичний та функціональний аспекти одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва" в сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.А. Ковбасюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний аналіз шляхів і механізмів утворення одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". З'ясовано основу семантичного трансформування кольороназв, подано структурну та семантичну класифікацію. Виявлено культурно-національну специфіку досліджуваних одиниць. Визначено та розкрито номінативні, синтаксичні й прагматичні функції одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". Проведено аналіз синтаксичних функцій, виявлено вплив зазначеної функції та позиції в структурі висловлення на актуалізацію значень полісемантичних одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". Досліджено прагматичні функції одиниць вторинної номінації у текстах, висвітлено їх взаємозв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.1 +
Шифр НБУВ: РА329690

Рубрики:

      
15.

Ковбаса С.М. 
Система векторного керування асинхронним двигуном з властивостями грубості до варіацій активного опору ротора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.М. Ковбаса ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження грубих щодо параметричних збурень алгоритмів векторного керування асинхронним двигуном і створення на їх основі систем асинхронного векторно-керованого електроприводу. Теоретично обгрунтовано можливості застосуванння принципу розподілення для синтезу алгоритмів векторного керування асинхронним двигуном з використанням замкнених спостерігачів магнітного потоку, які мають властивості асимптотичної експоненційної стійкості. Синтезовано та досліджено асимптотичні спостерігачі магнітного потоку асинхронного двигуна з підвищеними властивостями грубості щодо варіацій активного опору ротора. Одержано теоретичні рішення задачі синтезу нового алгоритму векторного керування за вимірюваним виходом, який забезпечує асимптотичне відпрацювання заданих траєкторій кутової швидкості та потокозчеплення, та має властивості глобальної експоненційної стійкості. Запропоноване рішення є простим у практичній реалізації, має підвищені властивості грубості щодо варіацій активного опору роторного кола та більш високі показники якості відпрацюванння траєкторій кутової швидкості-модуля потокозчеплення та енергетичної ефективності у порівнянні зі стандартними рішеннями. Розроблено експериментальну установку - станцію швидкого прототипного тестування алгоритмів керування електроприводами. Створено та апробовано експериментальний зразок векторно-керованого асинхронного електроприводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-042 +
Шифр НБУВ: РА332728

Рубрики:

      
16.

Ковбаско Ю. Г. 
Структура, семантика, прагматика розділового запитання: синхронно-діахронний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Ю. Г. Ковбаско ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру, семантику та прагматику розділового запитання в системі англійської мови. Окреслено шляхи вербалізації категорії питальності в англійській мові, висвітлено місце розділового запитання в макропарадигмі питального речення, розроблено його структурну парадигму, виокремлено суб- та мікропарадигми, розглянуто синтаксичну побудову головного та питального конституентів. У межах діахронного аналізу охарактеризовано структуру розділового запитання протягом XVI - початку XXI ст. і встановлено кількісні й якісні зміни, яких вона зазнала за вказаний період. Поєднання функціонально-семантичного, морфологічного та пунктуаційного підходів дозволяє виокремити парцельоване розділове запитання. Визначено експліцитні й імпліцитні типи розділових запитань, що реалізують кооперативно чи конфронтаційно спрямовані прагмасемантичні та дискурсивні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 + Ш5(0)943.21-357
Шифр НБУВ: РА384667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ковбасюк Д. О. 
Формування механізму реалізації інвестиційно-інноваційних стратегій на мікрорівні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. О. Ковбасюк ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні положення теорії стратегічного управління інноваційними процесами. Виявлено особливості становлення та сформовано організаційно-економічні моделі ринку інновацій. Здійснено класифікацію інтелектуальних продуктів і на даній основі визначено кількісні межі ринку інновацій. Розроблено систему класифікаційних ознак і вимог щодо форм організації інноваційних процесів. Визначено, що основою промислового розвитку є великі виробничі структури, рівень інноваційного розвитку. Доведено, що вибір інвестиційно-інноваційної стратегії пов'язаний з інноваційним рівнем підприємства та його становищем на ринку. Запропоновано систему маркетингових стратегій, яка дозволяє врахувати ситуацію на ринку кінцевого продукту, новизну кінцевого й інтелектуального продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА376665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Голик А. В. 
Поліпшення показників транспортних засобів при переведенні дизелів у газодизелі удосконаленням системи живлення / А. В. Голик. — Б.м., 2020 — укp.

Метою дослідження є поліпшення екологічних та економічних показників транспортних засобів удосконаленням та налаштуванням газодизельної мікропроцесорної системи живлення шляхом регулювання фази впорскування газового палива. Для поліпшення паливно-економічних та екологічних показників автомобілів, що перебувають в експлуатації, розроблено газодизельну мікропроцесорну систему живлення. Розроблена система забезпечує роботу дизелів на суміші дизельного палива та стисненого природного газу за газодизельним циклом зі збереженням стандартної паливної системи. Дана система забезпечує можливість фазового регулювання подачі стисненого природного газу до дизеля. Проведено стендові та дорожні випробування вантажного автомобіля з дизелем з розробленою газодизельною системою живлення. В результаті експериментальних та розрахункових досліджень, а також економічного розрахунку підтверджено доцільність переобладнання дизелів транспортних засобів на живлення стисненим природним газом в умовах експлуатації, а також встановлено доцільні значення фази впорскування газу.^UThe aim of the study is to improve the environmental and economic performance of vehicles by improving and tuning a diesel gas microprocessor power system by regulating the injection phase (natural gas injection timing) of gas fuel. To improve the fuel, economic and environmental performance of vehicles in operation, a diesel gas microprocessor power system has been developed. The developed system ensures the operation of diesel engines using a mixture of diesel fuel and compressed natural gas in the diesel gas cycle while maintaining the standard fuel system. This system provides the ability to phase control the supply of compressed natural gas to the diesel engine. Bench and road tests of a truck with a diesel engine with a developed diesel gas power system were carried out. As a result of experimental and computational studies, as well as an economic calculation, the expediency of re-equipping vehicle diesel engines to be powered by compressed natural gas under operating conditions was confirmed, and the expedient values of the gas injection phase were established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ковбаса С. М. 
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ БЕЗДАВАЧЕВОГО ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМИ СИСТЕМАМИ З АСИНХРОННИМИ ДВИГУНАМИ / С. М. Ковбаса. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вирішується важлива науково-прикладна проблема створення нових методів бездавачевого векторного керування електромеханіч-ними системами на основі асинхронних двигунів, які дозволяють забезпечити рівень статичних та динамічних характеристик, наближений до існуючих в сис-темах векторного керування з вимірюванням кутової швидкості.Розроблено нову концепцію та метод синтезу прямого векторного керуван-ня координатами асинхронних двигунів без вимірювання механічних коорди-нат, які є теоретичним підґрунтям для вирішення задач асимптотичного відпра-цювання кутової швидкості (моменту) та модуля вектора потокозчеплення ро-тора при одночасному асимптотичному полеорієнтуванні. Розроблено метод адаптивного оцінювання кутової швидкості та потокоз-чеплення ротора асинхронної машини. Вдосконалено метод прямого полеорієн-тованого векторного керування асинхронним генератором, завдяки чому забез-печується асимптотичне регулювання напруги в ланці постійного струму та мо-дуля вектора потокозчеплення ротора без вимірювання кутової швидкості. Вдосконалено метод бездавачевого векторного керування моментом з мак-симізацією співвідношення момент-струм шляхом врахування насичення магні-тної системи двигуна, а також формування заданого потокозчеплення як дина-мічної функції моменту, що вперше забезпечило його асимптотичне відпрацю-вання як в статиці, так і в динаміці в усьому діапазоні зміни моменту.Ключові слова: бездавачеве векторне керування, асинхронний двигун, спо-стерігач кутової швидкості, електромеханічна система.^UIn the dissertation developed a new solution of an important scientific and applied problem of creating new methods of sensorless vector control for electromechanical systems with induction motors (IM), which allow to provide the same with the sensored systems level of control performances.The quasi-vector speed control algorithms with improved static and dynamic characteristics are synthesized. Developed algorithms guarantees the asymptotic regulation (tracking) of the rotor speed and the stator flux vector, as well as achieving of the asymptotic stator flux orientation under no-load operation condition. In the loaded state, the system remains locally stable in the stability region, which is defined by the values of the IM parameters. A new concept of sensorless direct field oriented vector control of induction motor is developed. The main concept idea consist in the following: due to the nonlinear controller action, system's errors dynamics is formed as the decomposition of the original electromechanical object structure into three interconnected subsystems, whose stability and robustness properties provide for the composite system properties of the local exponential stability.A new method of sensorless control synthesis for IM is developed. According to the proposed method the nonlinear controllers forms a resulting system's structure in the form of nonlinearly coupled subsystems: speed estimation, mechanical and electromagnetic subsystem with properties of exponential stability under persistancy of excitation conditions. Subsystems stability properties together with hierarchical time-scale dynamic separation guarantees for closed-loop composite system local exponential stability properties. As a result, robust to inverter nonidealities asymptotic speed-flux trajectory tracking together with asymptotic rotor flux orientation and speed-flux estimation is achieved. The speed sensorless vector control algorithm of induction motor with torque per Ampere ratio maximization is developed. Control algorithm is based on the feedback linearization technique and guarantees asymptotic tracking of smooth torque trajectories together with torque per Ampere ratio maximization for constant or slowly varying torque references. A method of the flux reference calculation in the form of a dynamic torque function is developed. Proposed flux reference calculator provide maximization of the torque per Ampere ratio in both constant and variable torque operation conditions.The adaptive observer of induction motor stator currents and rotor fluxes is developed. Proposed observer under persistency of excitation conditions provides asymptotical estimation of constant or slowly varying rotor speed and rotor flux vector components. Using developed adaptive observer and nonlinear separation principle direct field oriented vector control of induction generator is improved and provides local asymptotic flux and DC-link voltage regulation without direct speed measurement. The technology of induction motor control algorithms rapid prototyping is developed. This technology includes: a family of controllers based on 32-bit floating-point digital signal processors; a number of experimental power converters; real-time software implementation of developed control algorithms for digital signal processor based controllers; experimental rigs with induction motors in the power range from 0.75 kW to 50 kW. The created technology of rapid prototyping allow to carry out full-scale experimental investigations of the developed sensorless control structures. Results of experimental investigations confirms high performances of induction motor control in the electromechanical systems with developed sensorless control algorithms. Experimental studies of the inverter nonidealities influence on the induction motor control is performed. An advanced algorithm of inverter dead time compensation has been proposed. It is shown experimentally, that proposed compensation algorithm in the developed speed sensorless control scheme provide speed regulation range extension to the level 1:100. Induction motor parameters identification algorithm is developed and experimentally verified. Industrial prototypes of the traction drives with rated power up to 180 kW for electric vehicles are developed, manufactured end experimentally tested. Keywords: sensorless vector control, induction motor, speed observer, electromechanical system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ковтун А. В. 
Удосконалення технології формованих картопляних чіпсів підвищеної харчової цінності / А. В. Ковтун. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.01 – технологія хлібопекарських продуктів, кондитерських виробів харчових концентратів – Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, Київ, 2020.Дисертація присвячена удосконаленню технології формованих картопляних чіпсів з висівками жита, ячменю, жмихом гарбузового насіння, кріопорошками броколі та червоного буряка, які дозволяють отримати готовий продукт з підвищеною харчовою цінністю.Досліджено вплив нових видів сировини на фізико-хімічні, структурно-механічні та органолептичні властивості картопляного тіста та готових виробів. Підібрано оптимальні параметри процесу приготування картопляного тіста, а також замінено процес обсмажування на випікання-висушування без використання олії.Визначено вміст редукувальних цукрів, аспарагінової кислоти та кількість акриламіду в зразках формованих картопляних чіпсів. Проаналізовано якість і безпечність формованих картопляних чіпсів з висівками жита, ячменю, жмихом гарбузового насіння, кріопорошками броколі та червоного буряка за розробленою технологією, підібрано упаковку та встановлено термін їх зберігання.^UDissertation for obtaining a scientific degree of candidate of technical sciences in the specialty 05.18.01 - Technology of bakery products, confectionery and food concentrates - National University of Food Technologies of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2020.The dissertation is devoted to the improvement of the technology of molded potato chips of high nutritional value by using rye bran, barley, pumpkin seed cake, cryopowders of broccoli and red beet with the use of special methods of raw material preparation. The chemical composition of potato grits, rye bran, barley, pumpkin seed cake, cryopowders of broccoli and red beets was determined and their optimal fractional composition with sizes of 40 μm was selected.Physicochemical parameters of potato grits, bran, cake and cryopowders, their water absorption and fat solubility were studied. The optimal ratio of potato grits to rye bran or barley bran, or pumpkin seed cake, or broccoli cryopowder, or red beet cryopowder, which is 4: 1, was determined. It was established that at this ratio of components the structural and mechanical parameters of potato dough improved, which was confirmed by the indicators of the penetrometer.The process of gelatinization of starch in potato dough with bran, cake and cryopowders has been studied. It was found that the maximum viscosity of potato dough with rye bran, barley, pumpkin seed cake increased compared to the control by 33.3%, 50.0% and 27.8%. The maximum viscosity of potato dough with broccoli cryopowder increased by 94%, and with cryopowder red beets – by 79% compared to the control sample. It has been found that rye, barley, pumpkin seed cake, cryopowder of broccoli and red beets affected the time of viscosity and reduced the gelatinization temperature of potato dough by 10-11.5%.Optimization of potato dough production for molded potato chips with bran, or cake, or cryopowders has been carried out. Using the method of complete factorial experiment, regression equations were obtained, which made it possible to calculate the baking-drying temperature (120-135ºС), baking-drying duration (4.47-4.50 min), the amount of potato grit dosing (79%). Observance of the specified conditions of dough preparation allows to receive the formed potato chips of high quality.It was found that all studied samples of molded potato chips belong to structured systems, which gives the potato dough viscous-plastic properties. The strongest structured framework of the system is characteristic of the dough from potato grits (1050 Pa), which allows to combine it with bran or cake, or cryopowders.The comparative analysis of data of thermogravimetric and differential-thermal researches of baking-drying of the formed potato chips was carried out by dividing the DTG dependence into peaks using the Gaussian distribution and using data calculation techniques for porous solids. It was found that the largest amount of chemically bound moisture was in molded potato chips with rye bran (91%). This suggests that molded potato chips will have a longer shelf life.The content of acrylamide in molded potato chips produced by different technologies was studied and it was proved that one of the ways to increase their safety is to bake-dry at a decrease in temperature (130-135° C) without the use of oil. Chromatographic analysis revealed that the samples of molded potato chips with rye bran, or barley, or pumpkin seed cake, or cryopowders of broccoli or red beets, the content of acrylamide was not detected. This is obviously due to the chemical composition of the raw material, the lower mass fraction of reducing sugars and aspartic acid, as well as the softened production parameters.Changes in moisture content in molded potato chips at different storage parameters (75% and 90%) were studied. It was found that during 7 days of storage the mass fraction of moisture increased for molded potato chips fried in oil by 9 times, for baked-dried molded potato chips – by 8 times. This suggests that the finished molded potato chips are very hygroscopic, so they need to be stored only in the package.It was established that according to the baking-drying technology the acid number in the molded potato chips increased by (2.1-5.4%), the peroxide number - by (2.0-5.5 1/2O / kg). For molded potato chips produced by classical technology, the acid number increased by (8.1-13.5%), the peroxide number – by (3.0-15.0%). The increase in acid and peroxide numbers is due to the initial oxidation of fats due to the destruction of the carbon chain with the formation of saturated and unsaturated fatty acids. The increase in acid and peroxide number during storage of molded potato chips indicates a decrease in their shelf life.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського