Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (221)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗИМИРЕНК$<.>+<.>A=МІХА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Міхайліна О.В. 
Вплив інкорпорованого sup137/supCs на біохімічні показники в шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / О.В. Міхайліна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості біохімічних процесів у шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу, внаслідок впливу інкорпорованого 137Cs та дії на його фоні антиоксиданту дилудину. Встановлено, що процеси пероксидного окиснення ліпідів у шкурі курчат найбільш інтенсивно проходять у ранньому постнатальному онтогенезі, а коливання даних показників припадає на періоди формування оперення птиці. Виявлено вікові особливості вмісту нуклеїнових кислот і білка, активності деяких ферментів класів трансфераз і гідролаз. Введення в організм курчат 137Cs (активність 3000 Бк/добу) призвело до збільшення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів і зменшення активності антиоксидантних ферментів. Введення радіонукліда з активністю 500 Бк/добу сприяло більшому коливанню досліджуваних показників, ніж з активністю 3000 Бк/добу, в порівнянні з контролем. Використання антиоксиданту дилудину в дослідній групі сприяло пригніченню вільнорадикального окиснення, активації ферментів антиоксидантного захисту організму, як під час його введення, так і після закінчення, а також інтенсифікації білкового синтезу, збільшенню маси курчат та їх збереженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-2
Шифр НБУВ: РА312867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Міхасюта О.В. 
Діяльність міжнародних організацій у справах біженців у країнах Західної Європи (20 - 90-ті роки XXст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Міхасюта ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан дослідження діяльності міжнародних організацій у справах біженців у країнах Західної Європи періоду 1920 - 1990-ті рр. у вітчизняній і зарубіжній історіографіії. Висвітлено найважливіші правові аспекти проблеми біженців. Визначено та класифіковано чинники дослідженого явища, аргументовано актуальність питання щодо біженців у західноєвропейському суспільстві. З використанням широкої джерельної бази доведено головну роль у врегулюванні зазначеної проблеми міжнародних організацій у справах біженців, комплексно досліджено й обгрунтовано основні етапи міжнародного співробітництва з її розв'язання. Проаналізовано вплив провідних держав Західної Європи на складний процес формування сучасної міжнародно-правової системи захисту прав біженців. З'ясовано характер і особливості їх співпраці зі спеціальними міжнародними організаціями впродовж XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-612 + Х911.5 + Х915.2 +
Шифр НБУВ: РА345792

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Міхаєвич О.І. 
Елементи технології вибору методів та формування алгоритмів розв'язання задач АСУ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.І. Міхаєвич ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання автоматизації процесів прийняття рішень. Розроблено методологію, що дозволяє створювати систему керування базою алгоритмів, яка здійснює вибір методу і формування алгоритму розв'язання задачі у відповідності з додатковою інформацією про її конкретні поточні характеристики, яка є у особи, що приймає рішення. Методологія використовує поняття подійного програмування з відповідними доробками. Із застосуванням запропонованої методології створено систему керування базою алгоритмів як підсистему системи підтримки прийняття рішень з планування і управління виробництвом для класу лінійних багатокритеріальних оптимізаційних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 + З965.985-01
Шифр НБУВ: РА308021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Міхаль Г.В. 
Клініко-допплерографічні особливості порушень мозкового кровообігу при стенотично-оклюзуючій патології судин вертебро-базилярного басейну: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Міхаль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального дослідження 300-т хворих з розладами мозкового кровообігу на тлі стенотично-оклюзуючої патології артерій вертебро-базилярного басейну (ВББ), множинних стенозуючих уражень судин мозку, дисциркуляторної енцефалопатії без ознак гемодинамічно значущого стенозу артерій головного мозку вперше визначено варіанти типів порушення гемодинаміки у вертебро-базилярному басейні, інформативність і чутливість окремих ультразвукових допплерографій (УЗДГ) критеріїв для діагностики таких порушень. Удосконалено УЗДГ критерії оцінки колатерального кровопостачання та його компенсаторних можливостей, стану механізмів ауторегуляції церебральної гемодинаміки, обгрунтування показань та протипоказань до хірургічного лікування, вибору оптимальної тактики. Розроблений алгоритм діагностики та критерії виявлення порушення гемодинаміки у ВББ впроваджено в практичну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА328187

Рубрики:

      
5.

Міхановський О.А. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування кріодеструкції пухлини у хірургічному, комбінованому і променевому лікуванні хворих на рак тіла матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / О.А. Міхановський ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

На підставі аналізу патоморфозу карциноми Герена встановлено, що ефект кріопроменевого впливу залежить від термінів проведення передпроменевої кріодії та доз іонізувального випромінювання. З використанням одержаних даних теоретично обгрунтовано доцільність корекції термінів початку проведення контактної гамма-терапії пухлини ендометрію, що забезпечило поліпшення результатів променевого лікування хворих на рак тіла матки (РТМ). Охарактеризовано кріогенний патоморфоз аденокарциноми ендометрії залежно від термінів кріодеструкції, що дало змогу науково обгрунтувати оптимальний термін здійснювання оперативних втручань у хворих на РТМ після кріодії. Визначено ультразвукову семіотику кріодеструкції РТМ. За допомогою методу математичного моделювання одержано аналітичну залежність, яка дає змогу використовувати дані ультразвукової діагностики для прогнозування глибини кріонекрозу РТМ. На підставі проведеного дослідження генотоксичності метода кріодеструкції аденокарциноми ендометрію, установлено позитивний вплив кріодії на цитогенетичні показники хворих на РТМ у процесі променевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА327179

Рубрики:

      
6.

Міхалап С.В. 
Нові моноклональні антитіла ІПО-38 до ядерного антигену, що асоційований з проліферацією нормальних та злоякіснотрансформованих клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Міхалап ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25

Рубрики:

      
7.

Міхаль О.П. 
Обчислювальні методи, засоби та реалізація локально-паралельної обробки нечіткої інформації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.13 / О.П. Міхаль ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Наведено математичні моделі для опису неоднорідних і однорідних локально-паралельних даних за допомогою розробленого математичного апарату, заснованого на використанні регістрових подань, перевагою яких є підтримка довільних типів локально-паралельних операцій. Досліджено методи реалізації неоднорідних і однорідних локально-паралельних нечітких бінарних теоретико-множинних (об'єднання, перетинання й теоретико-множинна різниця) та алгебричних (добуток, сума, обмежена сума, симетрична різниця) операцій, а також нечітких унарних операцій (концентрації, розтягування, контрастної інтенсифікації), заснованих на базових процесорних операціях для підвищення продуктивності в процесі роботи з нечіткими логічними функціями. Розроблено моделі системи регулювання за Мамдані-Заде з урахуванням методів локально-паралельної обробки нечіткої інформації (НІ) з метою підвищення ефективності роботи даної системи, а також еволюційно-нечіткого регулювання з підстроюванням профілів функцій належності на підставі методів локально-паралельної обробки НІ для істотного спрощення процесу регулювання системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21 +
Шифр НБУВ: РА353305

Рубрики:

      
8.

Міхановська Н. Г. 
Психопатологія дітей раннього віку з перинатальним ураженням нервової системи: механізми формування, клініка, корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / Н. Г. Міхановська ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Визначено патогенетичні механізми перебігу психопатологічних розладів з урахуванням специфіки дизрегуляторних, емоційних і поведінкових особливостей, характеру дитячо-батьківських відносин; за критеріями загально-клінічного враження проведено оцінювання ступеня їх тяжкості. На підставі одержаних даних виділено три клінічні варіанти перебігу психічних порушень - емоційно-лабільний, тривожно-апатичний й емоційно-недиференційований, специфічність і тяжкість проявів яких зумовлюються комплексом факторів біологічного та соціально-психологічного впливу - тяжкістю неврологічного дефіциту й якістю дитячо-материнської взаємодії. На підставі міжнародної класифікації психічних порушень у ранньому віці проведено систематизацію психопатологічних розладів у дітей з урахуванням клінічних варіантів їх перебігу, тяжкості перинатального ураження мозку, темпів та якості дозрівання основних організаторів психіки та мотиваційних систем психічного розвитку, стану соматичного здоров'я дітей та типів прив'язаності в діадах мати - дитина. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено методологію медико-психологічної інтерактивної моделі допомоги, яка передбачає заходи, спрямовані на дитину, матір і взаємодію між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-2 + Р733.62-3
Шифр НБУВ: РА381580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Міхаль О. О. 
Розвиток теорії і практична реалізація імітансних методів перетворення для еталонних термо- та кондуктометричних вимірювань. / О. О. Міхаль. — Б.м., 2019 — укp.

1. Об'єкт дослідження: процеси вимірювального перетворення в прецизійних імітансних термо- та кондуктометричних приладах. Мета роботи: розвиток теорії вимірювання імітансу провідників першого або другого роду в напрямку розробки нових моделей давачів та принципів побудови вимірювальних кіл, інваріантних до основних дестабілізуючих факторів, і створення на їх основі прецизійних приладів і систем для термокондуктометрії. Методи дослідження базуються на числових методах розрахунку польових задач, аналітичних методах з використанням теорії функцій комплексної змінної, конформних перетворень, теорії радіотехнічних кіл та сигналів та теоретичних основах інформаційно-вимірювальної техніки. Теоретичні та практичні результати і новизна: розв'язана комплексна науково-прикладна проблема подальшого розвитку теорії вимірювання імітансу провідників першого або другого роду та створення прецизійних приладів і систем для термо- та кондуктометрії з метрологічними характеристиками, що відповідають технічним вимогам засобів вимірювання для національних еталонів. Розроблені математичні моделі для обчислення похибок вимірювання активної складової імпедансу провідників 1-го та 2-го роду. Отримали розвиток принципи побудови вимірювальних кіл, інваріантних до неінформативних параметрів первинних перетворювачів. Розроблені нові методи визначення адитивної похибки та нелінійності. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені: як вимірювальна система в державному еталоні одиниці електролітичної провідності, Укрметртестстандарт, м. Київ; як термометричний міст СА300 в державному еталоні одиниці градуса Кельвіна ,ННЦ «Інститут метрології» , м. Харків; як засіб вимірювання температури «Delta R» в державному еталоні одиниці енергії згорання, ННЦ «Інститут метрології» , м. Харків. Ефективність впровадження: забезпечення незалежності України у галузі відтворення, зберігання та передачі робочим засобам вимірювання фізичних величин - електролітичної провідності і температури. Сфера використання: Національні метрологічні інститути, обласні центри стандартизації, метрології, сертифікації.^UObject of research: processes of measuring transformation in precision immitance thermo- and conduc-tometric devices. The purpose of the work: development of the theory of measuring the immitance of conductors of the first or the second kind in the direction of developing new models of sensors and principles of constructing measuring circles invariant to the main destabilizing factors, and creating on their basis precision instruments and systems for thermoconductivity. Research methods are based on numerical methods for calculating field problems, analytical methods using the theory of functions of a complex variable, conformal transformations, the theory of radio engineering circles and signals, and the theoretical foundations of information and measuring technology. Theoretical and practical results and novelty: a complex scientific and applied problem of the further development of the theory of measuring the immitance of conductors of the first or the second kind and the creation of precision in-struments and systems for thermo- and conductivity with metrological characteristics that meet the technical requirements of measuring instruments for national standards is solved. The mathematical models for calculating the errors of measuring the active component of the impedance of conductors of the 1st and 2nd kind are developed. We have developed the principles of constructing measurable cir-cles invariant to the non-informative parameters of the primary cells. New methods of determination of additive error and nonlinearity are developed. Subject and degree of implementation: The main results of the work are implemented: as a measuring system in the state standard of the unit of electrolytic conductivity, Ukrmetrteststandard, Kyiv; as a thermometric bridge CA300 in the state standard of the unit of degree Kelvin, NSC "Institute of Metrology", Kharkiv; as a means of measuring the tempera-ture «Delta R» in the state standard of the unit of combustion energy, NSC «Institute of Metrology», Kharkiv. Efficiency of implementation: it's ensuring Ukraine's independence in the field of reproduc-tion, storage and transmission to working means of measuring physical quantities - electrolytic con-ductivity and temperature. Scope of application: National metrology institutes, regional centers of standardization, metrology, certification.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Міхальов О. М. 
Партійна еліта як суб'єкт формування публічної політики та управління / О. М. Міхальов. — Б.м., 2021 — укp.

Міхальов О. М. Партійна еліта як суб'єкт формування публічної політики та управління. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Установлено, що теоретичний базис аналізу феномену партійної еліти формується на перетині досліджень політичної й управлінської еліти та партійної системи. Аналіз дає можливість визначити такі узагальнюючі характеристики еліти, як: соціальна природа, способи рекрутування, соціальна роль, домінуючі способи діяльності, суб'єктність, об'єкти впливу, способи впливу та забезпечення власного статусу, механізми взаємодії з оточенням, соціально-економічні детермінанти формування та діяльності, їх ціннісні основи. Аналіз особливостей партійної системи дав змогу виявити специфічні видові характеристики партійної еліти. Зокрема, це: організуюча роль політичної партії з мінімальним ступенем формалізації; високий рівень ціннісно-ідеологічної консолідації партійної еліти; концентрація її суб'єктності в управлінні партією, зокрема і щодо функцій її зовнішньої репрезентації; дуже велика роль корпоративно-групового інтересу в поєднанні з декларацією цінностей «загального блага»; опосередкована залежність від суспільства та громадянських інститутів; поширеність «тіньових структур» та більша динамічність взаємозв'язків із соціальними структурами; обмеженість інституційних механізмів забезпечення власного домінування і, відповідно, більша роль механізмів комунікації та переконань; належність до основного ресурсу та механізму формування політико-державних еліт і, відповідно, суб'єктів «обміну» видами діяльності та організації з політико-державною елітою. Визначено концептуальні підходи та методологічні засади дослідження суб'єктності партійної еліти в процесі формування публічної політики та управління. При чому вирішальним є те, що в перехідний період, який характеризується підвищеним динамізмом, потрібні теоретичні засоби, інваріантність яких дає можливість здійснювати прогнозування та прийняття рішень на далеку перспективу. Оскільки складні соціальні об'єкти, до яких належить і партійна еліта, у динаміці розвитку можуть бути досліджені лише через процеси системного моделювання, цей підхід і визначено як основу для формування методології дослідження. Розкрито поняття партійної еліти як частини еліти, яка здійснює самоорганізацію громадянського суспільства у процесі взаємодії з державними інститутами через сферу публічної політики в межах партійної системи на основі об'єднання громадян навколо стратегічних цілей, ідеології, що узгоджуються з інтересами розвитку суспільства та держави. Це та організована частина суспільства, яка здатна його консолідувати для реалізації стратегічних цілей і програмних завдань розвитку суспільства. Обґрунтовано, що головне призначення партійної еліти – визначення концептуальних напрямів, цілей та завдань виходячи з інтересів громадянського суспільства та його складових, організація та управління процесами щодо їх досягнення. Під суб'єктністю партійної еліти пропонується вважати системну сукупність властивостей, що формує її здатність в суспільстві у форматі визначених цілей і завдань виконувати організуючу та консолідуючу роль щодо формування публічної політики на основі інтересів громадянського суспільства. Такий функціональний імператив має характер управління, оскільки процес управління – це діяльність суб'єкта зі зміни об'єкта для досягнення певної мети.Розроблено з використанням системно-модельного підходу авторську модель суб'єктності партійної еліти у сфері публічної політики та управління, що включає в єдину систему, чинники, функції, структурні взаємозалежності складових та напрями реалізації суб'єктності партійної еліти в публічній сфері. Визначено основні напрями реалізації суб'єктності партійної еліти у царині публічної політики та управління через механізми інституціоналізації. Обґрунтовано практичні рекомендації щодо створення відповідних інститутів та інституцій, системна сукупність яких створює цілісний суб'єкт діяльності – «партійну еліту» з притаманними їй властивостями: здатністю до генерації, організації, управління. Практичну спрямованість має й обґрунтування моделі організації діяльності партійної еліти як публічного суб'єкта з двома ієрархічними рівнями. Перший рівень складають регіональні партійні спільноти з адаптованими до регіональних потреб цільовими установками діяльності; на другому рівні під час взаємодії між цими спільнотами в рамках загальної стратегічної ідеї (мети) створюється цілісне партійне елітне об'єднання, яке виконує функції цілепокладання, координації, коригування та контролю.Виокремлено фактори впливу на суб'єктну діяльність партійної еліти: духовний, аксіологічний, інтелектуальний, раціональне мислення, соціальна активність, ініціативність, а також оптимальне співвідношення індивідуалістичних та колективістських засад. Ключові слова: публічне управління; публічна політика; партійна еліта; моделювання; системний підхід; інституціоналізація; лідерство; громадянські ініціативи; рекрутування; ідеологія.^UMikhalov O.M. The Party Elite as a Subject of Public Policy and Management Formation. – Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.It has been established that the theoretical basis of the analysis of the phenomenon of the party elite is formed at the intersection of the research of the political and managerial elite and the party system. The analysis determined such generalizing characteristics of the elite as: social nature, methods of recruitment, social role, dominant methods of activity, subjectivity, objects of influence, ways of influencing and ensuring their own status, mechanisms of interaction with the environment, socio-economic determinants and activities, their value bases.Analysis of the peculiarities of the party system made it possible to identify specific species characteristics of the party elite. They are: organizing role of a political party with a minimum degree of formalization; high level of value and ideological consolidation of the party elite; concentration of its subjectivity in the party's management, in particular with regard to the functions of its external representation; a very large role of corporate-group interest in combination with the declaration of values of the “public welfare”; indirect dependence on society and civic institutions; the prevalence of “shadow structures” and greater dynamism of relationships with social structures; limited institutional mechanisms for ensuring one's own dominance and, accordingly, a greater role for communication and belief mechanisms; belonging to the main resource and mechanism of formation of political and state elites and, accordingly, the subjects of “exchange” of activities and organizations with the political and state elite.Conceptual approaches and methodological bases of research of subjectivity of party elite in the process of formation of public policy and management have been defined. The crucial point is that in the transition period, which is characterized by increased dynamism, theoretical tools are needed, the invariance of which makes it possible to make predictions and decisions in the long run. Since complex social objects, including the party elite, in the dynamics of development can be studied only through the processes of system modelling, this approach is defined as the basis for the formation of research methodology.The notion of party elite as a part of the elite that self-organizes civil society in the process of interaction with state institutions through the sphere of public policy within the party system based on uniting citizens around strategic goals, ideology consistent with the interests of society and the state has been developed. It has been substantiated that the main purpose of the party elite is to determine the conceptual directions, goals and objectives based on the interests of civil society and its components, organization and management of processes to achieve them. The subjectivity of the party elite is proposed to be considered a systemic set of properties that shapes its ability in society in the form of certain goals and objectives to perform an organizing and consolidating role in shaping public policy based on the interests of civil society. Such a functional imperative has the character of management, because the management process is the activity of the subject to change the object to achieve a certain goal.The author's model of the party elite subjectivity in the field of public policy and management has been developed using a system-model approach, which includes in a single system, factors, functions, structural interdependencies of components and directions of the party elite subjectivity in public sphere.The main directions of realization of the party elite subjectivity in the field of public policy and management through the mechanisms of institutionalization have been determined. Practical recommendations have been reasoned for the creation of appropriate institutions and institutions, the system of which creates a holistic subject of activity – the “party elite” with its inherent properties: the ability to generate, organize, manage. The substantiation of the model of organizing the activities of the party elite as a public entity with two hierarchical levels is also practical. The first level consists of regional party communities with targeted settings of activity adapted to regional needs; at the second level, an integral party elite union is created, which performs the functions of goal-setting, coordination, adjustment and control.The factors influencing the subjective activity of the party elite have been singled out: spiritual, axiological, intellectual, rational thinking, social activity, initiative, as well as the optimal ratio of individualistic and collectivistic principles.Key words: public management; public policy; party elite; modelling; system approach; institutionalization; leadership; civic initiatives; recruitment; ideology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Суходоля М. В. 
Правова культура та позитивні форми правосвідомості: теоретико-правові аспекти співвідношення / М. В. Суходоля. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню доктринальних засад щодо розуміння теоретико-правових аспектів співвідношення правової культури та позитивних форм правосвідомості, а також розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення їхнього функціонування.У дослідженні поставлено і вирішено такі завдання: виявлено та уточнено теоретико-прикладні аспекти співвідношення правової культури і правосвідомості; розкрито соціально-правові передумови аналізу правової культури та правової свідомості суспільства; проаналізовано та внесено пропозиції щодо удосконалення методологічної складової дослідження правової культури як відображення позитивних форм правосвідомості; виявлено проблематику аналізу та трансформацій правової культури та правосвідомості транзитивних суспільств; конкретизовано фактичний стан правової культури населення України як відображення деформованої правосвідомості; визначено комплекс засобів безпосереднього впливу на правосвідомість як один зі шляхів підвищення рівня правової культури; виявлено засоби опосередкованого впливу на правосвідомість.Наукова новизна одержаних результатів полягає у концептуальному обґрунтуванні доктринальних засад щодо розуміння теоретико-правових аспектів співвідношення правової культури та позитивних форм правосвідомості, а також у розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення їхнього функціонування.Зокрема, зроблено висновок, що правова культура: виражається виключно у практичних діях, поведінці; характеризується правомірністю поведінки; є безпосереднім наслідком високого рівня правосвідомості особи, тобто співвідноситься із правовою активністю як формою правосвідомості.Обгрунтовано аспекти співвідношення правової свідомості, правової культури та правових цінностей. Обґрунтовано, що правова культура характеризує практичний вираз виключно усвідомленої правової активності, а не всіх її рівнів.Уточнено місце правової культури та правової свідомості у правовій системі. Зокрема, правосвідомість не можна чітко віднести до будь-якого елементу правової системи, бо вона пронизує усю правову систему зверху донизу та опосередковує інтелектуально-психологічний рівень сприйняття права. А правова культура опосередковує практичний рівень, знаходиться виключно у межах юридичної практики як елемента правової системи.Деталізовано механізм включення правової свідомості та правової культури у механізм дії права.Виявлено, що характерною особливістю транзитивних суспільств є не проста наявність в них двох чи більше систем цінностей, а наявність конфлікту між ними. З цього витікають дві можливі проблеми: 1) ускладненість вибору системи цінностей з-поміж функціонуючих у суспільстві; 2) визначеність з вибором певної системи цінностей, але водночас відсутність стратегічних напрацювань та тактичних засобів для послідовного їх відстоювання та впровадження у соціальну та правову реальність.Аргументовано, що українське суспільство знаходиться паралельно у двох станах „транзиту”: 1) від тоталітарного до демократичного; 2) від карантинного до посткарантинного. Кожне з цих транзитивних суспільств має свої особливості, проте, зіштовхуючись, вони підсилюють негативний вплив на правову культуру та правову свідомість громадян.Обгрунтовано, що на національному рівні правосвідомість карантинного періоду громадян усіх без винятку держав продемонструвала тенденцію до зниження та схильність до деформацій. На рівні ж правової культури населення різних країн та державні інституції демонстрували абсолютно різні моделі поведінки, які нерідко не мали спільних ознак навіть у державах однієї правової сім'ї.Акцентується увага на тому, що правову свідомість населення України слід аналізувати диференційовано, а не монолітно, оскільки різним соціальним групам притаманні певні особливості.Пропонується класифікувати заходи впливу на правосвідомість та правову культуру за вектором спрямування на два блоки, а саме: а) засоби безпосереднього впливу; б) засоби опосередкованого впливу.Серед засобів безпосереднього впливу на правосвідомість та правову культуру виділяються: правова освіта; правове виховання; правова просвіта.Виявлено, що опосередковані засоби підвищення правової свідомості та правової культури можна класифікувати на: 1) власнеюридичні; 2) загальносоціальні; 3) соціально-економічні; 4) психологічні; 5) інформаційні; 6) організаційні.^UThe dissertation is devoted to deepening the doctrinal foundations for understanding the theoretical and legal aspects of the relationship between legal culture and positive forms of legal awareness, as well as developing practical recommendations for improving their functioning.The study sets and solves the following tasks: identified and clarified the theoretical and applied aspects of the relationship between legal culture and legal consciousness; revealed the socio-legal prerequisites for the analysis of legal culture and legal consciousness of society; analyzed and made suggestions for improving the methodological component of the study of legal culture as a reflection of positive forms of legal consciousness; identified the problems of analysis and transformations of legal culture and legal consciousness of transitive societies; the actual state of the legal culture of the population of Ukraine is specified as a reflection of the deformed legal consciousness; a set of means of direct influence on the legal consciousness is determined as one of the ways to increase the level of legal culture; means of indirect influence on the legal consciousness are identified.The scientific novelty of the results obtained consists in the conceptual substantiation of the doctrinal foundations for understanding the theoretical and legal aspects of the relationship between legal culture and positive forms of legal consciousness, as well as in the development of practical recommendations for improving their functioning.In particular, it is concluded that legal culture: expressed exclusively in practical actions, behavior; characterized by the legality of behavior; is a direct consequence of a high level of legal awareness of a person, that is, it correlates with legal activity as a form of legal awareness.Aspects of the correlation of legal consciousness, legal culture and legal values are substantiated.It is proved that legal culture characterizes the practical expression of exclusively conscious legal activity, and not all its levels.The place of legal culture and legal consciousness in the legal system is clarified. In particular, legal awareness cannot be clearly attributed to any element of the legal system, because it permeates the entire legal system from top to bottom and mediates the intellectual and psychological level of perception of law. And legal culture mediates the practical level, is located exclusively within the framework of legal practice as an element of the legal system.The mechanism of inclusion of legal consciousness and legal culture in the mechanism of operation of law is detailed. It is revealed that a characteristic feature of transitive societies is not the simple presence of two or more value systems in them, but the presence of a conflict between them. This leads to two possible problems: 1) the complexity of choosing a system of values from among those functioning in society; 2) certainty with the choice of a certain system of values, but at the same time the lack of strategic developments and tactical means to consistently defend them and implement them in social and legal reality.It is argued that Ukrainian society is in parallel in two states of "transit": 1) from totalitarian to democratic; 2) from quarantine to post-quarantine. Each of these transitive societies has its own characteristics, but when faced, they increase the negative impact on the legal culture and legal consciousness of citizens.It is proved that at the national level, the legal awareness of the quarantine period of citizens of all states without exception showed a downward trend and a tendency to deformities. At the level of legal culture, the population of different countries and state institutions demonstrated completely different behaviors, which often did not have common features even in states of the same legal family.Attention is focused on the fact that the legal consciousness of the population of Ukraine should be analyzed differentially, and not monolithic, since different social groups have certain features.It is proposed to classify measures of influence on legal awareness and legal culture according to the vector of direction into two blocks, namely: a) means of direct influence; b) means of indirect influence.Among the means of direct influence on legal awareness and legal culture are: 1) legal literacy (legal upbringing); 2) legal education; 3) legal training.It is revealed that indirect means of raising legal consciousness and legal culture can be classified into: 1) proper legal; 2) general social; 3) socio-economic; 4) psychological; 5) informational; 6) organizational.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Міхав В. В. 
Модель та методи збору і обробки даних для рекомендаційних систем у peer-to-peer комп’ютерних мережах: автореферат дис. ... д.філософ : 123 / В. В. Міхав. — Б.м., 2023 — укp.

Актуальність дослідження зумовлена зростанням кількості неструктурованих даних у комп’ютерних мережах різних типів. Для покращення пошуку у великих масивах інформації все частіше звичайні методи пошуку доповнюють рекомендаційними системами. Рекомендаційні системи дозволяють полегшити пошук при великій кількості контенту, доповнюючи або заміняючи класичну пошукову видачу рекомендаціями. Зокрема, вони дозволяють полегшити пошук при великій кількості об’єктів у системі, доповнюючи класичну пошукову видачу рекомендаціями, а в деяких ситуаціях навіть заміняють пошук. Також рекомендаційні системи можуть застосовуватися для ранжування результатів класичного пошуку. Таким чином вони можуть різними способами поєднуватися із звичайними пошуковими алгоритмами. В P2P мережах застосування рекомендаційних систем може мати додаткову користь. Якщо користувач шукає конкретний файл, доданий до мережі раніше, і файл не знайдено з різних причин, можна надати користувачу список рекомендацій з врахуванням його вподобань і, можливо, пошукового запиту. У децентралізованих P2P мережах часто виникає проблема індексації та пошуку файлів на різних пристроях мережі. P2P комп’ютерні мережі знову актуальні й широко використовуються у наш час завдяки численним перевагам, які вони пропонують. Якщо спочатку вони набули популярності завдяки файлообміним сервісам, то зараз їх використовують й у багатьох інших сферах. Найважливішою перевагою P2P мереж є децентралізація. Вони можуть працювати без центрального сервера, що робить їх стійкішими до відмов та атак. Це особливо корисно в умовах збільшення кількості кіберзагроз. P2P також сприяють розвитку сучасних технологій, таких як блокчейн. Багато криптовалют та додатків для управління цифровими активами базуються на P2P принципах, що забезпечує їх безпеку та надійність. У сфері інтернет-телебачення, стрімінгу та онлайн комп’ютерних ігор P2P також стають все популярнішими. Вони дозволяють роздавати контент без великих централізованих серверів, що ефективно зменшує навантаження на інфраструктуру мережі та забезпечує якість стрімінгу. Тож P2P мережі залишаються актуальними завдяки своїй децентралізованій природі, яка сприяє безпеці та стійкості в умовах зростаючих кіберзагроз, а також вони допомагають у розвитку нових технологій та способів розповсюдження контенту. З різних причин шукані файли можуть бути недоступні для користувача, навіть якщо вони були додані раніше до системи та проіндексовані. Наприклад, комп’ютери, що містять потрібний файл або таблиці маршрутизації до нього чи його частин, вийшли з мережі, або застосовуються технології побудови P2P мережі з ймовірнісними методами пошуку, що не завжди знаходять далеко розташовані від комп’ютера користувача файли тощо. В одноранговій комп’ютерній мережі вузли – учасники мережі динамічно під’єднуються та від’єднуються, при цьому можуть виникнути проблеми з достовірністю та безпекою даних інформаційної системи мережі, зокрема й рекомендаційної, адже нові вузли, що під’єднуються можуть управлятися зловмисниками або бути ураженими шкідливим програмним забезпеченням. Такі вузли можуть бути запрограмовані на викривлення або перехоплення даних рекомендаційної системи. Тому важливо при здійсненні пошуку і створенні рекомендацій враховувати також достовірність та інформаційну безпеку інформації. При формуванні пошукової видачі та створенні рекомендацій користувачам децентралізованих P2P комп’ютерних мереж також важливо враховувати час на доступ до інформації та знаходити баланс між точністю та швидкістю отримання результатів. Оскільки інформація та таблиці маршрутизації в децентралізованих мережах зберігаються розподілено, важливо враховувати, що деякі файли користувач може отримати швидше, ніж інші, а також, що інколи час пошуку і завантаження файлу може зробити неактуальним зусилля на отримання доступу до нього. Важливим питанням є також кількість пам’яті, яку можна виділити під дані рекомендаційної системи, адже у децентралізованій P2P мережах їх доведеться зберігати розподілено на комп’ютерах учасників мережі. Вибір методу представлення даних, якими оперує рекомендаційна система, має вагомий вплив, оскільки ефективний спосіб представлення даних, необхідних для роботи такої системи, може зменшити кількість потрібних ресурсів та збільшити кількість доступних алгоритмів для формування списків рекомендацій. Тож рекомендаційні системи значним чином впливають на те, яким користувачі сприймають інформаційний простір, а їх інформаційна безпека та часова і просторова складність алгоритмів є важливими складниками забезпечення якості та ефективності роботи систем пошуку і фільтрації даних у комп’ютерних мережах, особливо децентралізованих.^UThe relevance of the research is driven by the increasing volume of unstructured data in various types of computer networks. To enhance search capabilities within vast information repositories, conventional search methods are increasingly complemented by recommendation systems. Recommender systems make it easier to search in a large amount of content by supplementing or even replacing traditional search results with recommendations. In particular, they ease the search process when dealing with an abundance of items within a system supplementing the classic search output with recommendations, and in some cases, even substituting search altogether. Recommendation systems can also be applied to rank classical search results, thus providing various ways to integrate with conventional search algorithms. In P2P networks, the application of recommendation systems can offer additional benefits. If a user is searching for a specific file that was previously shared on the network but cannot be located for various reasons, recommendations can be provided to the user, taking into account their preferences and, perhaps, their search query. In decentralized P2P networks, the problem of indexing and locating files on various network devices often arises. P2P networks have regained relevance and widespread usage due to their multiple benefits. Though these networks originally gained popularity via file-sharing services, they now serve many other purposes. Decentralization is P2P networks' most important advantage. They can function without a central server, rendering them more resilient to failures and attacks, especially in the current era of escalating cyber threats. P2P networks also aid in the advancement of contemporary technologies such as blockchain. Numerous cryptocurrencies and digital asset management programs rely on P2P principles, guaranteeing their safety and dependability. In the realm of Internet television, streaming, and online computer games, P2P services are also growing in popularity. Peer-to-peer (P2P) networks enable content distribution without relying on large centralized servers, effectively reducing network infrastructure load and enhancing the quality of streaming. P2P networks remain pertinent due to their decentralized nature, which enhances security and resilience against increasing cyber threats, and contributes to advancing new technologies and content distribution methods. Files that have been added to the system and indexed may still not be accessible to the user due to various factors. For instance, the computers containing the required file or routing tables may have gone offline, or probabilistic search methods utilized in P2P network technologies may fail to locate files distant from the user's computer. In a peer-to-peer computer network, the nodes of network participants establish and terminate connections dynamically. This process may degrade the reliability and security of network information system data, including the recommendation system. Such problems can occur due to newly connected nodes that are controlled by attackers or affected by malware. These nodes may be programmed to interfere with the data or even cause corruption of the recommendation system. Therefore, it is important to prioritize reliability and information security when searching for and recommending information. When generating search results and recommendations for users of decentralized P2P computer networks, it is also important to consider the time it takes to access information and strike a balance between accuracy and speed of results. Because information and routing tables are stored in a distributed manner on decentralized networks, it is important to consider that some files can be retrieved faster than others, and that sometimes the time it takes to find and download a file can make access to it irrelevant. Another important issue is the amount of memory that can be allocated to the recommendation system data, since in a decentralized P2P network it will have to be stored distributed on the computers of the network participants. The choice of how to represent the data used by a recommendation system has a significant impact, since an efficient way of representing the data required by the system can reduce the amount of resources required and increase the number of algorithms available for generating recommendation lists. Therefore, recommendation systems have a significant impact on how users perceive the information space, and their information security as well as the temporal and spatial complexity of algorithms are important components of ensuring the quality and efficiency of data search and filtering systems in computer networks, especially decentralized ones.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського