Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (355)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Козинець І.Ю. 
Державотворчі процеси на Волині в добу гетьманату П.Скоропадського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Ю. Козинець ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування виконавчих структур Волині, розкрито проблеми у роботі місцевої адміністрації й органів самоврядування та кроки влади на шляху виходу з адміністративної кризи. Висвітлено особливості впровадження соціально-економічної політики держави стосовно Волині та дії місцевої адміністрації з налагодження господарського механізму регіону. Проаналізовано роль Державної варти в нормалізації роботи місцевих виконавчих структур і забезпеченні правопорядку в губернії. Розкрито головні особливості у формуванні судових органів влади Волинської губернії. Показано суспільно-політичне життя краю в період діяльності гетьманської адміністрації, внесок і досягнення місцевих органів влади та самоврядування у національно-культурне відродження Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-5 +
Шифр НБУВ: РА366262

Рубрики:

      
2.

Козинський О.В. 
Діагностика і лікування травматичних внутрішньочерепних гематом у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.В. Козинський ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено визначення, основні ознаки, критерії важкості стану постраждалих і несприятливий прогноз в дітей з травматичними внутрішньочерепними гематомами (ТВЧГ). Раннє виникнення менінгеальних симптомів у термін до 20 годин після отримання травми з високим ступенем достовірності свідчить про очікуваний важкий перебіг і несприятливий прогноз на початкових стадіях захворювання. Виділено особливу клінічну групу постраждалих з ранніми менінгеальними симптомами, що характеризується специфічними особливостями клінічної картини незалежно від виду гематом. Висунуто гіпотезу стосовно наявності та характеру особливостей патогенезу ТВЧГ у хворих з ранніми менінгеальними симптомами, визначено специфічні, властиві тільки даній групі хворих, особливості реагування на застосування деяких компонентів інтенсивної терапії. На підставі клініко-комп'ютерно-томографічних зіставлень підтверджено, що в постраждалих з анемією можуть спостерігатися гострі ТВЧГ ізоденсивної щільності, що не виявляються комп'ютерною томографією. З'ясовано, що в хворих з анемією реальний об'єм гематоми дуже часто набаго більший, ніж розрахований за даними КТ. Показано, що за умов локалізації переломів кісток черепа в зоні проекції епідуральної гематоми (ЕГ) створюються сприятливі умови для дренування гематоми через перелом у экстракраніальні м'які тканини, що в окремих випадках дозволяє домогтися успішного результату ЕГ без оперативного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.772
Шифр НБУВ: РА320399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Козинець О.В. 
Діяльність добровільних пожежних формувань у Наддніпрянській Україні в другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Козинець ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Класифіковано нормативно-правову базу та розглянуто організаційно-правові засади діяльності добровільних пожежних формувань Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано взаємодію добровільних пожежних організацій з органами місцевого самоврядування, Об'єднаним російським пожежним товариством, професійними пожежними командами. Висвітлено внесок Об'єднаного російського пожежного товариства у розвиток протипожежного законодавства. Проаналізовано напрями та форми діяльності добровільних пожежних товариств, пожежних команд і сільських пожежних дружин, розкрито їх роль у протипожежному захисті населених пунктів Наддніпрянської України. Охарактеризовано фінансово-економічний і матеріально-технічний стан добровільних пожежних підрозділів регіону. Визначено роль Об'єднаного російського пожежного товариства у формуванні протипожежного захисту українських губерній. Вперше досліджено діяльність об'єктових добровільних пожежних дружин на промислових об'єктах. Значно розширено джерельну базу історії добровільних пожежних формувань за рахунок введення у науковий обіг нових джерел і виявлення додаткових інформаційних можливостей вже відомих документів. Висвітлено ставлення населення й органів місцевого самоврядування Наддніпрянської України до діяльності добровільних пожежних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-534/536 + Н96 е (4УКР) л7
Шифр НБУВ: РА371091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козинська І.А. 
Клініка і патогенез остеоартрозу у шахтарів, ефективність лікування та реабілітації таких хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.А. Козинська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клініко-рентгенологічного перебігу і взаємозв'язок периферичного остеоартрозу (ОА), спондилоартрозу й остеохондрозу хребта у шахтарів різних професійних груп з урахуванням силового навантаження на колінні суглоби. Доведено роль порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, метаболізму NO, ейкозаноїдів, глюкокортикоїдних і статевих гормонів у патогенезі захворювання та розвитку вторинного реактивного синовіту, залежність цих показників від гірничогеологічних умов шахт. Показано ефективність комплексного використання нестероїдних протизапальних препаратів, антиагрегантів, поліферментних сумішей, хондромодифікаторів, голкорефлексотерапії, електромагнітного поля, променів лазера, бальнео- та пелоїдопроцедур у прохідників, підземних гірників, гірників очисного вибою, підземних електрослюсарів і кріпильників, що страждають на ОА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346300

Рубрики:

      
5.

Козинкевич Г. Е. 
Клініко-метаболічні особливості у дітей з рецидивуючою недіабетичною кетонемією і корекція виявлених порушень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Г. Е. Козинкевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обстежено 149 дітей віком від 1 до 12 років: 119 дітей з нервово-артритичною аномалією конституції - з рецидивуючою недіабетичною кетонемією та з дисметаболітною нефропатією в некритичний період, а також 30 умовно здорових дітей, які склали контрольну групу. Застосовано специфічні методи обстеження: дослідження ліпідного складу крові (загальний холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої щільності та коефіцієнт атерогенності), кінцевих продуктів азотистого обміну (сечовина, сечова кислота, креатинін), а також дослідження стану системи оксиду азоту (індуцибельна та конститутивна синтази оксиду азоту, нітрит- та нітрат- аніони) та рівнів вільних амінокислот. Проведено лікування метаболічним препаратом тіотриазолін у порівнянні з базисною терапією, яке супроводжувалось позитивною клінічною динамікою, суттєвим коригувальним впливом на метаболічні процеси зі зниженням кетогенезу, гіперурикемії, рецидивів недіабетичної кетонемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2 + Р733.411.033.9 + Р733.418.1
Шифр НБУВ: РА379675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Козинець О.Г. 
Підготовка кадрів російської армії у другій чверті XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Г. Козинець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу охарактеризувати процес підготовки військових кадрів Російської імперії за наративними джерелами. Проведено систематизований аналіз процесу підготовки військових кадрів у період другої чверті XIX ст. Розглянуто опубліковані та архівні джерела з досліджуваної проблематики. Висвітлено усталені в історіографії концепції військової політики уряду Миколи I у галузі підготовки кадрів російської армії. Вивчено питання реакції сучасників стосовно перетворень в системі підготовки військових кадрів, оцінено проблему у контексті ментальності суспільства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)472-54 + Ц4,8(4РОС)23 +
Шифр НБУВ: РА335083

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Козинець М.В. 
Система інтелектуальної підтримки прийняття рішень для автоматизації розподілених технологічних процесів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.В. Козинець ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності й оперативності керування слабоформалізованими технологічними процесами, які розподілені у просторі та часі та відбуваються за умов відсутності вхідного контролю сировини та матеріалів природного походження. З'ясовано, що застосування у виробництві систем підтримки прийняття рішень (СППР), що навчаються (самонавчаються) у режимі факторного кластер-аналізу (ФКА) дозволяє сформувати в АСК властивість адаптивності до автоматизації технологічних процесів. Розроблено науково-методологічні основи інформаційно-екстремального методу аналізу та синтезу СППР, що навчається у режимі кластер-аналізу за умов апріорної невизначеності, інформаційних і ресурсних обмежень. Новий метод створено на базі трансформації на етапі навчання СППР апріорного нечіткого розбиття простору ознак розпізнавання у чітке розбиття еквівалентності, що дозволяє побудувати безпомилкові за навчальною вибіркою вирішальні правила. Запропоновано категорійні моделі й алгоритми оптимізації фенотопних і генотипних параметрів функціонувнаня СППР у режимі ФКА з самонавчанням. Досліджено вплив параметрів навчання на функіональну ефективність СППР. Розроблено засоби інформаційних технологій синтезу СППР, що функціонує у режимі ФКА, зроблено їх впровадження у виробництво складних мінеральних добрив у ВАТ "Сумихімпром" за умови відсутності внаслідок технічних ускладнень вхідного контролю сировини та матеріалів. Виявлено, що запропоновані заходи дозволили підвищити відсоток виходу кондиційного продукту та зменшити витрати компонентів мінеральних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 + З970.53 +
Шифр НБУВ: РА362498

Рубрики:

      
8.

Козинський Л.В. 
Творчість Євгенії Ярошинської в контексті української літератури кінця ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Козинський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено творчість Є.Ярошинської у зв'язку з естетико-філософськими реаліями її доби. Проаналізовано громадсько-освітянську та літературно-публіцистичну діяльність письменниці на Буковині, а також її реальну участь у розвитку українського літературного процесу кінця XIX - початку XX ст. Значну увагу приділено впливам культурних діячів і письменників Буковини та Галичини на формування її світоглядних позицій. Аналітично досліджено літературно-мистецькі пошуки письменниці у прозі, відзначено її уміння моделювати стан душі персонажа, художньо відтворити його світогляд, а також психологію шляхом добору нових способів художнього осмислення дійсності. Встановлено, що у творах Є.Ярошинської своєрідно поєдналися, переплелися елементи різних літературних систем - реалізму, сентименталізму, романтизму, імпресіонізму та символізму, які у різноструктурній та різнофункціональній взаємодії відтворювали реалізм якісно нового рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-317 + Ш5(4УКР)5-4 Ярошинська Є.417
Шифр НБУВ: РА308975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Козинець І.П. 
Участь Збройних сил України в миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.П. Козинець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено джерельно-історіографічний огляд участі Збройних сил (ЗС) України в міжнародній миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.). Узагальнено наукові погляди вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно даного питання. Розкрито основні етапи підготовки миротворчих підрозділів і контингентів до участі у миротворчих операціях, а також напрями діяльності українських миротворців, характерні особливості застосування ЗС України у миротворчих акціях міжнародних і регіональних організацій з метою встановлення та підтримання миру. Запропоновано періодизацію миротворчої діяльності ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)44 + Х915.212.031 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козинець О.В. 
Фізичні властивості кремнієвих фотоперетворювачів з вбудованими дельта- та псі- шарами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Козинець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено фотовольтаїчний ефект у структурах метал - тонкий шар поруватого кремнію - кремній та показано, що поруватий кремній відіграє роль тунельно-прозорого діелектрика в зазначених структурах. Обгрунтовано методику визначення рекомбінаційних характеристик межі поділу поруватий кремній - кремній на підставі аналізу спектральних залежностей фотоструму за умов освітлення тильної поверхні p - n переходу. Визначено швидкість рекомбінацій на межі поділу у повітрі та вологій атмосфері. Завдяки числовому моделюванню одержано параметри фотоперетворення таких елементів. Запропонована технологія дозволяє уникнути фотолітографічного процесу під час формування контактної гребінки на фронтальній поверхні елемента. Експериментально показано "асиметрію" впливу полярності магнітного поля, прикладеного паралельно поверхні, на фоточутливість кремнієвих гетероструктур з тонкими шарами поруватого кремнію. Зроблено припущення, що зменшення фоточутливості у разі відхилення надлишкових носіїв магнітним полем до освітлюваної поверхні поруватого кремнію, зумовлене зміною темпу рекомбінації на межі поділу поруватий кремній - кремній за моделлю Стівенсона - Кейса. Зазначені структури можна використовувати як функціональні елементи мікроелектроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З854.225 +
Шифр НБУВ: РА352228

Рубрики:

      
11.

Козинець О. Д. 
Управління розвитком шкіл передового досвіду в системі медичної освіти України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / О. Д. Козинець. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації визначено зміст і конкретизовано структуру досліджуваних понять, розглянуто і співставлено наявні в науковій літературі методологічні підходи і позиції науковців до розуміння проблеми дослідження, механізм управління розвитком шкіл передового досвіду в системі вітчизняної медичної освіти другої половини ХХ – початку ХХІ ст.Розглянуто механізм управління розвитком шкіл передового досвіду в системі вітчизняної медичної освіти другої половини ХХ – початку ХХІ ст., структура якого організована за принципом статусно-рольової поведінки і вертикальної ієрархії влади на відміну від світових тенденцій цього періоду. У другому розділі схарактеризовано прогнозування, моделювання і створення шкіл передового досвіду, визначено історичні та соціокультурні передумови, а також етапи і тенденції управління розвитком шкіл передового досвіду в системі вітчизняної медичної освіти досліджуваного періоду.У дисертації наголошено, що підґрунтям становлення й розвитку шкіл передового досвіду в галузі вітчизняної медицини та охорони здоров'я слугує діяльність найстарішого вищого закладу освіти України – Києво-Могилянської академії. На підставі аналізу наукової літератури, а також критеріїв визначено три етапи в управлінні розвитком шкіл передового досвіду в системі медичної освіти України другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Перший етап припадає на 1950–1976 рр. у зв'язку з виникненням певних концептуальних напрямів, що визначають основи розгляду й аналізу проблеми новаторства. У дослідженні подано інформацію про діяльність на цьому етапі авторських шкіл передового досвіду, а також ініціативи на місцях, що регламентуються «Положенням про роботу шкіл передового досвіду» від 17 липня 1959 р. Вироблені на цьому етапі критерії, форми і методи управління розвитком шкіл передового досвіду проілюстровані статистичними даними, що наведені з архівних документів і матеріалів. Другий етап розпочинається з 1977 р. і триває до 1995 р., що характеризують перші спроби більш чітко дослідити проблему новаторського руху. У цей час імплементується в Україні стратегія ВООЗ «Здоров'я для всіх до 2000 року» (1977 р.). Підтверджують свою ефективність і дієвість школи передового досвіду, що відкриваються на базі закладів охорони здоров'я (лікарня, поліклініка, санаторій, аптека, СЕС), медичної служби району (міста) у цілому, а також окремих структурних підрозділів у складі цих закладів (лікувально-діагностичні лабораторії, відділення, кабінети). Ухвалюється перший офіційний документ, що регламентує роботу Всесоюзних шкіл передового досвіду, – «Положення про Всесоюзну школу передового досвіду на базі лікувально-профілактичного закладу», що підготовлене співробітниками відділу НОП ВНДІ соціальної гігієни та організації охорони здоров'я ім. М. A. Семашка і затверджене в 1979 р. Третій етап співпадає з другою половиною 90-х років ХХ – початком ХХІ ст., коли науковий інтерес до проблеми новаторства в досвіді істотно знижується через відсутність необхідної інформації про новаторів у системі медичної освіти. У третьому розділі розкрито нові форми впровадження і поширення передового досвіду як важлива умова створення інноваційного освітнього середовища в системі медичної освіти.У дослідженні наголошено, що реалії початку нового тисячоліття якнайкраще схарактеризовані в Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми «Здорова нація» (2008 р.).Спрогнозовано, що шляхи і способи розв'язання окресленої проблеми найбільш доцільно реалізовувати через відновлення мережі шкіл передового досвіду.У дослідженні розглянуто етапи застосування бенчмаркінгу, декілька поколінь його еволюції та альтернативні способи впровадження. Зміст дисертаційної праці містить перспективи впровадження передового досвіду в системі вітчизняної медичної освіти.^UThesis provides defines the content and specifies the structure of the studied concepts, the methodological approaches and positions of scientists available in the scientific literature to understand the research problem, the mechanism of management of development of schools of advanced experience in the system of domestic medical education of the second half of the XX – early XXI century are considered and compared.The mechanism of management of development of schools of advanced experience in the system of domestic medical education of the second half of the XX – early XXI century is considered, the structure of which is organized on the principle of status-role behavior and the vertical hierarchy of power in contrast to world trends of this period.In the second chapter forecasting, modeling and creation of schools of advanced experience are characterized, the historical and socio-cultural preconditions, and also stages and tendencies of management of development of schools of advanced experience in system of domestic medical education of the investigated period are defined.Thesis emphasizes that the basis for the formation and development of schools of advanced experience in the field of national medicine and health care is the activity of the oldest higher educational institution of Ukraine – National University of «Kyiv-Mohyla Academy». Based on the analysis of scientific literature, as well as criteria identified three stages in the management of the development of schools of excellence in the system of medical education in Ukraine in the second half of XX – early XXI century. The first stage falls on 1950-1976 in connection with the emergence of certain conceptual areas that determine the basis for consideration and analysis of the problem of innovation. The study provides information on the activities at this stage of the author's schools of excellence, as well as field initiatives governed by the «Regulations on the work of schools of excellence» of July 17, 1959 year. The criteria, forms and methods of management of development of schools of advanced experience developed at this stage are illustrated by the statistical data resulted from archival documents and materials. The second stage begins in 1977 year and lasts until 1995 year, which is characterized by the first attempts to more clearly explore the problem of the innovation movement. Nowadays, the WHO strategy «Health for All until 2000» is being implemented in Ukraine (1977 year). Confirm their effectiveness and efficiency of schools of best practices, which are opened on the basis of health care facilities (hospital, clinic, sanatorium, pharmacy, SES), the medical service of the district (city) as a whole, as well as individual departments within these institutions (medical-diagnostic laboratories, departments, offices). The first official document regulating the work of the All-Union Schools of Best Practices is adopted – «Regulations on the All-Union School of Best Practices on the basis of treatment and prevention facilities», prepared by the staff of the Department of Social Hygiene M. A. Semashko and approved in 1979 year. The third stage coincides with the second half of the 90s of the XX – early XXI century, when scientific interest in the problem of innovation in experience is significantly reduced due to lack of necessary information about innovators in the health education system. In the third chapter new forms of introduction and dissemination of best practices as an important condition for creating an innovative educational environment in the medical education system are revealed.The study emphasizes that the realities of the beginning of the new millennium are best described in the draft Concept of the National Targeted Social Program «Healthy Nation» (2008).It is predicted that the ways and means of solving the outlined problem should be implemented through the restoration of the network of schools of advanced experience.The study considers the stages of application of benchmarking, several generations of its evolution and alternative methods of implementation. The content of thesis contains prospects for the introduction of best practices in the system of domestic medical education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Козиненко О. В. 
Адаптивна анізотропна апроксимація функцій багатьох змінних: автореферат дис. ... д.філософ : 111 / О. В. Козиненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацiйна робота присвячена дослiдженню класичних задач теорiї на-ближення про обчислення найкращого наближення функцiй багатьох змiннихкусково-сталими сплайнами, одержання точних нерiвностей типу Колмогоровадля норм похiдних цiлого та дробового порядку, найкращого вiдновлення опера-торiв та функцiоналiв.^UThe dissertation is devoted to investigation of classical problems in ApproximationTheory on calculating the best approximation of multivariate functions by piecewiseconstantsplines, obtaining sharp Kolmogorov type inequalities for the norms of derivativesof integral and fractional order, the optimal recovery of operators and functionals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Линник О. М. 
Трансфузійна корекція ендотеліальної дисфункції та розвиткузапальної реакції при хірургічному лікуванні опікових ран: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. М. Линник. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського