Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (1711)Книжкові видання та компакт-диски (1200)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЕСНИК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Надюк А. В. 
«Діагностична значимість варіабельності артеріального тиску та пружно–еластичних властивостей судинної стінки у чоловіків з артеріальною гіпертензією та ожирінням» / А. В. Надюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню діагностики і підвищенню ефективності лікування артеріальної гіпертензії у чоловіків з надлишковою масою тіла та ожирінням на підставі комплексного аналізу та оцінки змін варіабельності, хронобіологіческіх характеристик артеріального тиску і пружно-еластичних властивостей судинної стінки при динамічному спостереженні на тлі антигіпертензивної терапії і в комбінації з баріатричним лікуванням ожиріння. У дисертаційній роботі у хворих на АГ в поєднанні з надлишковою масою тіла та ожирінням продемонстровано розширення діагностичних можливостей взаємозв'язку параметрів ВАР АТ, хронобіологічними характеристиками АТ за даними ДМАТ, пружно-еластичними властивостями судинної стінки і доповнені наукові дані по їх взаємозв'язку з показниками структурно-функціонального стану серця і брахіоцефальних артерій. Встановлено, що комбінація застосування АГТ, призначеної на принципах превентивної хронотерапии і хірургічного лікування ожиріння, довели високу ефективність у зниженні рівня артеріального тиску і більш значущою реверсії патологічних змін пружно-еластичних властивостей артеріальної стінки.^UThe dissertation is devoted to improving the diagnosis and increasing the effectiveness of hypertension treatment in men with overweight and obesity by a complex analysis and assessment of changes of blood pressure variability and chronobiological characteristics and arterial stiffness during dynamic observation on the background of antihypertensive therapy and in combination with bariatric surgery. In the dissertation on the basis of an detail approach in patients with hypertension in combination with overweight and obesity, the expansion of the diagnostic capabilities of the relationship of parameters of VAR BP, chronobiological characteristics of BP according to ABPM data, arterial stiffness was demonstrated, and scientific data on their relationship were supplemented with indicators of the structural and functional state of the heart and brachiocephalic arteries. It was found that the combination of the antihypertensive therapy, prescribed on the principles of preventive chronotherapy and bariatric surgery, proved to be more effective in lowering blood pressure levels and contributed to a more significant reversal of pathological changes in the arterial stiffness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Колесникова В.І. 
Ідеї аналітичної психології К.Г.Юнга в дослідженні проблем особистісного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Колесникова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Дослідження спрямовано на експлікування ідей К.Г.Юнга про психічний розвиток, особистісний ріст та їх інтегрування у сучасне вітчизняне знання про особистість, а також на здійснення практичного дослідження типології та структури особистості та динаміки процесу розвитку індивідуальності. Створено та перевірено на надійність та валідність методику "Юнгівської типології особистості", що сприяє здісненню діагностики функціонально-психологічного типу особистості на вибірках випробуваних із різними соціально-демографічними характеристиками. Розглянуто можливість використання юнгівської моделі структури та розвитку особистості як методолого-теоретичної основи для процесу сприяння особистісному росту у межах психологічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю937-71 +
Шифр НБУВ: РА322733

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Колесник Л.В. 
Ідентифікація моделей прийняття багатокритеріальних рішень в умовах інтервальної невизначеності переваг: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.В. Колесник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію компараторної ідентифікації моделей багатофакторного оцінювання на базі розробки нових методів і математичних моделей регуляризації некоретної за Адамаром задачі компараторної ідентифікації переваг особи, що приймає рішення, шляхом усунення інтервальної невизначеності параметрів. Наведено методи визначення та подання вихідної інформації про переваги часткових критеріїв як інтервалів можливих значень. Розроблено метод ідентифікації інтервальних групових переваг та метод, який базується на основі множини індивідуальних точкових та інтервальних оцінок, а також визначення переваг усередині виділеного інтервалу. Запропоновано математичні моделі прийняття рішень за умов інтервальної невизначеності для випадків, коли переваги усередині інтервалу невідомі, задані ймовірнісними характеристиками або за допомогою розмитих множин. Розроблено математичну модель ранжування альтернатив безпосередньо за інтервальною інформацією про переваги часткових критеріїв. Запропоновано метод оцінки достовірності та точності розглянутих моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.416 +
Шифр НБУВ: РА336612

Рубрики:

      
4.

Колесник О.Б. 
Інформаційні технології та інструментальні засоби адаптивного управління мобільними безпровідними обчислювальними мережами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Б. Колесник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З метою забезпечення адаптивного управління мобільними безпровідними мережами удосконалено метод поновлення таблиць маршрутів, в якому, на відміну від існуючих, використано менший обсяг інформації, яка зберігається у кожному вузлі мережі. Наведено пропозиції щодо удосконалення методу розподільного обчислення координат мобільних терміналів, який виділяє сегмент безпровідної мережі залежно від щільності або мобільності абонентів, що сприяє підвищенню швидкості визначення положення мобільних терміналів. Запропоновано метод визначення поточного стану мобільного абонента без супутникової навігації, який на відміну від існуючих, базується на тригонометричних методах обчислення положення мобільного об'єкта та напрямку його руху. Показано, що використання розробленого методу дозволяє значно прискорити побудову таблиць оптимальних маршрутів передачі даних, відмовитися від методів обчислення координат мобільних терміналів, що базуються на GPS і потребують значних фінансових затрат, відмовитися від централізованого управляючого модуля і виконувати більшу частину управляючих калькуляцій безпосередньо в мережевих терміналах, значно зменшити обсяг передачі управляючих пакетів даних і розвантажити канали передачі службової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА360027

Рубрики:

      
5.

Колесник Ю.В. 
Активізація інноваційної діяльності підприємств на основі використання інформаційних технологій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Колесник ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 20 с. — укp.

На базі елементів програмно-цільового управління побудовано та проаналізовано завдання стосовно активізації інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств машинобудівельної галузі. Теоретично обгрунтовано новий напрям досліджень інноваційної діяльності підприємств, зокрема інформаційну економіку. Визначено сучасні тенденції науково-технологічного розвитку. Розроблено методичні рекомендації та алгоритм розрахунку поточного та прогнозного стану виробництва у разі впровадження інновацій на підставі інтегрованих оцінок певних показників. Удосконалено методичні підходи щодо підвищення ефективності управління інноваційним потенціалом підприємств шляхом інформаційного забезпечення системи управління та використання нових технологій. Досліджено теоретичні та методичні засади формування інноваційної діяльності промислового виробництва. Висвітлено принципові результати практичної апробації. Наведено пропозиції та рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 ф121 +
Шифр НБУВ: РА354818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гольцева М. І. 
Англомовний дипломатичний дискурс Ради Безпеки ООН: структура і прагматика.: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / М. І. Гольцева. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню англомовного дипломатичного дискурсу Ради Безпеки ООН : структури і прагматики.Актуальність роботивизначено застосуванням міждисциплінарного підходу до аналізу явищ мови та мовлення, зокрема, систематизацією та поглибленням знань про англомовний дипломатичний дискурс, його вплив на простір міжнародних взаємодій, насамперед під час військових конфліктів, військових вторгнень, пандемій, природних катаклізмів тощо. Актуальними є спостереження та інтерпретації випадків порушень структури дипломатичної промови, специфічної прагматики за умов брехні та сварки.Мета дослідження полягає у виявленні структурних та прагматичних властивостей дипломатичного дискурсу на прикладі сучасних англомовних виступів на засіданнях Ради Безпеки ООН з охопленням хронологічного зрізу кінця XX -першої чверті ХХІ ст.База дослідження.Матеріалом дослідження слугували скрипти засідань Ради Безпеки ООН. Загальна вибірка складає 980 засідань-скриптів РБ ООН за 1994 рік (162 засідання-скрипти), 2004 рік (216 засідань-скриптів), 2014 (262 засідання-скрипти), 2020 (49 засідань-скриптів), 2022 (291 засідання-скрипти) із яких 59 є закритими засіданнями-скриптами, а 12 дублюються. Загальний обсяг вибірки за 4 роки становить 892 промови за 1994 р., 1368 промови за 2004 р., 2476 промов за 2014 р., 620 промов за 2020 р. та 4020 промов за 2022 рр. У частині промов присутня омана: 272 промови за 1994 р. (30.49% від загальної кількості промов за 1994 р.), 516 промов за 2004 р.(37.70% від загальної кількості за 2004 р.), 882 за 2014 р.(35.60% від загальної кількості за 2014р.), 289 за 2020 р.(46.61% від загальної кількості за 2020 р.), 1993 за 2022 р.(49.55% від загальної кількості за 2022р.); частина промов має квазі-конфліктні взаємодії: 71 промова за 1994 р.(7.96% від загальної кількості промов за 1994р.), 105 промов за 2004р.(7.68% від загальної кількості за 2004р.), 138 за 2014р.(5.57% від загальної кількості за 2014р.), 93 за 2020р.(15% від загальної кількості за 2020р.), 582 за 2022р. (14.49% від загальної кількості за 2022р.). Всього 9376 промов, з яких 3251 власне промови і 6125 промови-реакції (7002 промов англійською та 2374 у перекл^UThe thesis is devoted to the study of English diplomatic discourse of the UN Security Council: its structure and pragmatics.The relevanceof the work is determined by the application of an interdisciplinary approach to the analysis of language and speech phenomena, in particular, the systematisation and deepening of knowledge about English-language diplomatic discourse, its impact on the space of international interactions, primarily during military conflicts, military invasions, pandemics, natural disasters, etc. Relevant are observations and interpretations of caseswhere the diplomatic speech has been violated, particularly in deceptions and semi-conflict situations. The aimof the studyis to reveal the structural and pragmatic properties of diplomatic discourse using the example of modern English-language speeches atthe UN Security Councilmeeting, focusing on the period from the late 20th century to the first quarter of the 21st century.Research base.The material forthisstudy consists of UN Security Councilmeetingtranscripts. The total sample is 980 transcriptsfrom the UN Security Council meetings in1994 (162 transcripts), 2004 (216transcripts), 2014 (262 transcripts), 2020 (49 transcripts), and 2022 (291 transcripts). Of 980 transcripts from the meetings, 59 are closed transcriptsand 12 are duplicated. The total volume is as follows: 892 speeches in1994, 1,368 speeches in2004, 2,476 speeches in2014, 620 speeches in2020 and 4,020 speechesin2022. There is deceptionin 272 speeches in1994 (30.49% of the total number that year), 516 speeches in 2004 (37.70% of the total number), 882 in 2014 (35.60% of the total number), 289 in 2020 (46.61% of the total number), 1993 in 2022 (49.55% of the total number); some of the speeches have quasi-conflict interactions: 71 speeches in 1994 (7.96% of the total number), 105 speeches in 2004 (7.68% of the total number), 138 in 2014 (5.57% of the total number), 93 in 2020 (15% of the total number), and 582 in 2022 (14.49% of the total number). The total number of analyzed speeches consists of 9,376 speeches, where3,251 were actual speeches and 6,125 were reaction speeches (7,002 speeches in English and 2,374 translated into English)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Колесник П.О. 
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П.О. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено високу ефективність альтернативної схеми першої лінії ерадикаційної терапії гелікобактеріозу з включенням омепразолу, аугментину та цитопрофлоксацину для лікування хворих з ураженням гастродуоденальної зони та інфікованих членів їх родин, що оцінено за допомогою інвазивних методів і тривалого серологічного контролю за титрами антигелікобактерних Ig G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5
Шифр НБУВ: РА319958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колесник Н.Ю. 
Використання низькопотенційних теплових вторинних енергоресурсів масляних систем охолодження енергетичних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Н.Ю. Колесник ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено систему використання низькопотенційних теплових вторинних енергоресурсів для гарячого водопостачання на прикладі комбінованої масляно-випарної системи охолодження трансформаторів. Встановлено, що використання системи охолодження знижує температуру масла в баці трансформатора, збільшує номінальну потужність на 5 - 10 %, зменшує різницю температур між верхніми та нижніми шарами масла, що скорочує знос ізоляції та збільшує термін її служби. Отримано теоретичні та експериментальні залежності, які дозволяють точно розрахувати густину теплового потоку на поверхні обмотки та визначити розмір поперечного перерізу витка проводу обмотки. Розроблено, запроектовано та впроваджено дослідний промисловий зразок комбінованої масляно-випарної системи охолодження трансформатора ТСМА 100/6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З382-046
Шифр НБУВ: РА310550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Шушман І. В. 
Впровадження доказових заходів первинної і вторинної профілактики кардіо-метаболічних ризиків на рівні сімейного лікаря / І. В. Шушман. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню обізнаності і прихильності сімейних лікарів та населення до доказових заходів первинної і вторинної профілактики кардіо-метаболічних ризиків на рівні первинної ланки надання медичної допомоги та можливостей їх ефективної корекції залежно від використаних ресурсів.^UThe dissertation is devoted to the study of the awareness and commitment of Family physicians and patients to evidence based measures of primary and secondary prevention of cardio-metabolic risks at the level of primary medical care and the possibilities of their effective correction depending on the used resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Колесник В.О. 
Дебалканізація болгарських переселенських говірок в Україні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / В.О. Колесник ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Вперше досліджено визначальні риси граматичної структури болгарських переселенських говірок в Україні шляхом вивчення їх динаміки внаслідок дії внутрішньомовних і позамовних факторів. Встановлено, що функціонування болгарських говірок понад два століття в оточенні інших слов'янських мов з типологічно відмінною граматичною структурою у відриві від діалектного континууму метрополії зумовило трансформацію таких власне балканських рис, як артикль, енклітичні форми займенників, посесивний датив, редуплікація, балканський кондиціонал, аналітичний спосіб творення вищого ступеня порівняння, майбутнього часу дієслів, да-конструкції. Відзначено більш послідовне функціонування архаїчних рис у діалектичному мовленні у порівнянні з літературною мовою та суттєві зміни і дебалканізацію говірок. Виявлено посилення даних процесів у 1950 - 1960 рр. з появою нового покоління з видозміненим мовним мисленням. Досліджено зміни категорії дейксису та втрату просторових артиклів. Відзначено сталість клішованої форми та відсутність подальшого розвитку артикля у досліджуваних говірках та його посилене вживання при власних іменах. Дебалканізацію з різним ступенем інтенсивності виявлено в різних підсистемах переселенських говірок. Доведено, що найбільш суттєвими є зміни серед лексичних балканізмів, а в граматичній структурі - в артиклевій системі та поступове заміщення загальних форм відмінковими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.1 +
Шифр НБУВ: РА335754

Рубрики:

      
11.

Колесник Ю.Л. 
Динаміка просторово-часового та енергетичного розподілу космічних променів у геліосфері: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / Ю.Л. Колесник ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.42,022
Шифр НБУВ: РА371513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесник М.О. 
Екологічне виховання учнів на засадах "глибинної екології" в процесі вивчення біології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.О. Колесник ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ефективності змісту, форм і засобів екологічного виховання на засадах "глибинної екології" у викладанні біології, у формуванні екологічного типу свідомості учнів. Встановлено, що методи та форми традиційної системи виховання не сприяють цілісності світогляду учнів у сфері екології. Зазначено, що організація навчально-виховного процесу з залученням особистої активності учнів, їх емоційної сфери та смислотвірних мотивів екологічного змісту дає змогу систематизувати базові ідеї наукового світогляду учнів, їх ціннісні орієнтації. Теоретично обгрунтовано доцільність та виявлено педагогічні умови впровадження екологічного виховання на засадах "глибинної технології" в навчально-виховний процес та експериментально перевірено його ефективність під час вивчення біології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Е.р21 +
Шифр НБУВ: РА322604

Рубрики:

      
13.

Колесник В.Ю. 
Електромагнітно-сумісні з мережею перетворювачі для систем пуску асинхронних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.Ю. Колесник ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність та ефективність застосування перетворювачів різних типів у системах пуску асинхронних машин, що забезпечують вимоги щодо пускового моменту на валу машини й обмеження величини пускових струмів за повної електромагнітної сумісності перетворювача та мережі живлення. Запропоновано комбіновану систему пуску на основі безпосереднього перетворювача частоти з трансформацією у режим роботи тиристорного регулятора напруги. Запропоновано підключення паралельно обмотці статора асинхронної машини силового активного фільтра, проведено розрахунки пускових характеристик і зниження втрат енергії у такій системі. Досліджено електромагнітні процеси у схемах активних випрямлячів напруги та струму. Запропоновано алгоритм керування активним випрямлячем напруги зі знімним гістерезісом в елементах порівняння струмів для стабілізації частоти модуляції струму мережі, наведено рекомендації щодо застосування різних типів перетворювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.63 с116 + З624.54 с116 +
Шифр НБУВ: РА368881

Рубрики:

      
14.

Колесник К.К. 
Зниження віброактивності привідних систем з пружними муфтами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / К.К. Колесник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику аналізу об'ємного напружено-деформованого стану гумових елементів пружних втулковопальцевих муфт, на основі якої визначено жорсткісні параметри муфт, регламентованих ГОСТом 21424-75. За допомогою апроксимації одержаних розрахункових результатів встановлено аналітичні залежності лінійних і кутових жорсткостей пружних втулковопальцевих муфт від номінального моменту для випадків деформування втулок без зазоро- та із зазароутворенням. Отримано залежності крутильної та радіальної жорсткостей муфти від геометричних параметрів пружних елементів (кілець) та від модуля пружності матеріалу. Розроблено методику розрахунку та визначено жорсткість пружної втулковопальцевої муфти, що відповідає кутовому зміщенню валів, для характерних випадків деформування гумових елементів. Проведено математичне моделювання динамічних процесів у привідній системі з пружною муфтою, яка має нелінійну жорсткісну характеристику, з урахуванням взаємовпливу електромагнітних явищ в асинхронному двигуні та механічних коливань. Досліджено динамічні процеси у привідних системах з урахуванням зазороутворення у пружній втулковопальцевій муфті та самогальмування у черв'ячній передачі. Досліджено жорсткісні характеристики пружних втулковопальцевих муфт, а також кінематичні та силові параметри процесів пуску привідної установки, що дало можливість підтвердити достатню для інженерної практики точність математичного моделювання перехідних процесів у електромеханічних привідних системах з пружними муфтами. Запропоновано математичну модель і методику розрахунку динамічних процесів у привідних системах з керованими пружними муфтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447-02 + К445.2-02 +
Шифр НБУВ: РА326063

Рубрики:

      
15.

Колесникова О. В. 
Каузація у фразеологічній системі російської мови (лінгвокультурологічний аспект): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. В. Колесникова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено структурну організацію фрагмента фразеологічної картини світу з семантикою каузації з виділенням тематичних полів, тематичних і семантичних груп, семантичних і синонімічних рядів. Визначено специфіку образів, на яких базуються фразеологічні одиниці. Охарактеризовано національно-культурну специфіку каузації в російській фразеології: невідома, невидима причина пояснюється дією інфернальних сил; ідея жертовності в семантиці фразеологічних одиниць, що вказують на засіб досягнення мети. Розкрито семантику заперечення всіх можливих умов для небажаної або неможливої дії, яка передбачає відмову від великих матеріальних цінностей через моральні переконання. Встановлено зв'язок допусту з затятістю на своїй думці, з упертістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-2 + Ш141.12-33
Шифр НБУВ: РА377597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Колесников О. В. 
Критерії та фактори ефективності виборчих технологій (на прикладі України): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Колесников ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено наукові критерії її оцінки, виявлено основні фактори, які впливають на ефективне застосування виборчих технологій за умов електорального процесу в Україні. Систематизовано теоретико-методологічні засади вивчення виборчих технологій, запропоновано підхід щодо трактування даного поняття. Встановлено основні концептуальні підходи та критерії оцінки ефективності виборчих технологій. Охарактеризовано еволюцію виборчих технологій в Україні та запропоновано її періодизацію. Висвітлено місце та роль виборчих технологій в електоральних процесах України. Виділено комплекс внутрішніх і зовнішніх факторів, які визначально впливають на ефективність застосування виборчих технологій в Україні. Запропоновано науково-практичні рекомендації щодо ефективного застосування виборчих технологій у наступних виборчих кампаніях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68
Шифр НБУВ: РА376017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Колесник Т.В. 
Міжрегіональний економічний розвиток та його регулювання (на матеріалах "Поділля"): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Т.В. Колесник ; Рада по вивч. продуктив. сил України НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито понятійний зміст міжрегіонального розвитку та регулювання економічних категорій і методологічний інструментарій здійснення регулювального впливу, систематизовано методичні підходи до оцінки ефективності регулювання в контексті домінуючої функції міжрегіонального управління. Проаналізовано стан інтеграції економічного розвитку регіонів мікроструктури "Поділля", визначено основні форми міжрегіональної економічної взаємодії. Розкрито залежність факторного впливу міжрегіональних пропорцій на рівень економічного відтворення в регіонах. Запропоновано організаційно-економічне забезпечення посилення функції регулювання в міжрегіональному управлінні, розроблено державну програму соціально-економічного розвитку мікрорегіону "Поділля", висвітлено правове забезпечення міжрегіонального регуляторного впливу на підставі прийняття необхідних законів, визначено стратегію перспективного розвитку макрорегіону як складової виваженої регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)212.51
Шифр НБУВ: РА371916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Колесник Я.В. 
Мікроструктура та динаміка електролітних розчинів на основі ацетонітрилу і метанолу: молекулярно-динамічне моделювання: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Я.В. Колесник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено аналітичні моделі для опису трансляційної дифузії молекул та іонів у досліджених системах. Створено та обгрунтовано концепцію, що дозволяє враховувати роль різних міжчастинкових взаємодій стосовно електричної провідності та в'язкості розчинів електролітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181,0 +
Шифр НБУВ: РА336300

Рубрики:

      
19.

Колесник О.С. 
Міфопоетичне відтворення архетипу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / О.С. Колесник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто філософсько-естетичні засади концептуального аналізу специфіки архетипів у міфопоетичній творчості та міфологізованому мистецтві. Проаналізовано аналітичний, компаративний, генетичний, структурно-типологічний та функціонально-соціологічний методи дослідження індоєвропейської міфології та її відтворення у мистецтві. Доведено адекватність символічної інтерпретації міфології як засоба естетичної інтеграції трьох рівнів буття - особистісного, соціального та космічного. Обгрунтовано доцільність конвертування міфопоетичної опозиції світ людей - інший світ у психологічну опозицію свідомість - колективне позасвідоме та можливість естетичного вивчення архетипного образу Потойбічного Світу, створеного певним етносом, як автопортрету колективного позасвідомого даного народу у міфі, фольклорі, мистецтві. Розкрито міфологічне походження та естетичний зміст поняття архетипу. Розглянуто міфопоетичне уявлення про художню творчість як відтворення онтологічного архетипу-прецеденту. Досліджено характер реміфологізації сучасної художньої культури, шляхи її естетичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.5 + Ю812.252.2 + Ш3(0)-60 +
Шифр НБУВ: РА321890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Колесник А. В. 
Методи підвищення ефективності обслуговування повітряного руху при виникненні позаштатних ситуацій у польоті / А. В. Колесник. — Б.м., 2021 — укp.

Вперше розроблено метод автоматизації процесу вироблення рішень для особливих випадків у польоті, який ґрунтується на запропонованих моделях, використанні процедури логічного виведення Метрополіса-Гастінгса та застосуванні байєсівського методу навчання, що дозволяє підвищити оперативність та обґрунтованість прийняття рішень диспетчером з використанням автоматизованої системи керування повітряним рухом.Удосконалено модель оцінки ризику альтернатив завершення польоту ПС в позаштатних ситуаціях, яка відрізняється від відомих застосуванням матриці ризиків виникнення авіаційних подій ІСАО, запропонованим підходом визначення ймовірності цих подій, що дозволяє підвищити описові можливості моделі та підвищує обґрунтованість прийняття рішень.Набув подальшого розвитку метод визначення альтернативи завершення польоту у позаштатних ситуаціях, який відрізняється від відомих використанням байєсівської моделі оцінки альтернатив завершення польоту, що дозволяє провести їх ранжування та підвищити обґрунтованість прийняття рішень диспетчером щодо завершення польоту ПС.^UThe dissertation develops a model for assessing the risk of emergency flight situations on the example of engine failure based on the Bayesian network. This model allows to calculate the probabilities of consequences of the specified danger, to determine the most probable consequence of the danger and the level of risk based on the ICAO classification and will increase the validity of the decision of the air traffic controller in emergency flight situations. As a decision-making criterion in the dissertation the criterion of minimization of risk of occurrence of undesirable consequences as a result of realization by the air traffic controller of the accepted decision is offeredA method for determining the alternative to the end of the flight in case of emergency situations in flight has been developed. Within the framework of the developed method, based on Bayesian networks, the following models have been built: a model for determining the possibility of continuing the flight, models for determining potential damage during landing at the aerodrome and the site. Due to the consideration in the built models of certain groups of factors that affect the outcome of the decision at each stage, the developed method will increase the validity of the decision of the aviation dispatcher in off-duty flight situations.A method for automating the decision-making process by an air traffic controller for special cases in flight has been developed. The method is based on probabilistic programming technology. The developed method involves building a probabilistic hierarchical model of an emergency situation based on the Bayesian network, assigning conditional and unconditional probabilities to the vertices of the network, creating a sample of learning examples to teach the created model to improve the quality of predicting future situations, choice of a model learning paradigm. The application of the developed method will increase the efficiency and validity of the decision of the aviation dispatcher in emergency flight situations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського