Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (874)Книжкові видання та компакт-диски (489)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=КОНДРАТЮК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кондратюк І.О. 
Бюджетний облік у формуванні соціально-орієнтованої економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.О. Кондратюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку у бюджетному секторі загального державного управління, визначено їх взаємозв'язок. Доведено системний характер і єдність бюджетного обліку, з урахуванням чого запропоновано вдосконалення його термінологічного апарату, визначено предмет бюджетного обліку, з'ясовано його межі, розширено коло об'єктів. З метою вдосконалення складових бюджетного обліку проаналізовано чинні методики в єдиній системі бюджетного обліку та розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Розвинуто концептуальні підходи до управлінського бюджетного обліку, уточнено його термінологічний апарат, напрями організації, методичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА362847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кондратюк С.К. 
Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939 - 1941 рр. (державно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано обставини зайняття території Західної України Червоною армією у вересні 1939 р. Визначено статус тимчасових органів влади - обласних та повітових управлінь і селянських комітетів. Висвітлено хід виборчої кампанії до Народних Зборів Західної України, описано процедуру їх проведення та прийняття рішень. Розглянуто методи, за допомогою яких у регіоні впроваджено радянську політичну систему тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)62-523 + Т3(4УКР33)621-5 +
Шифр НБУВ: РА328060

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кондратюк О. В. 
Геоінформаційне забезпечення делімітації та демаркації державного кордону України: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / О. В. Кондратюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано існуючий стан і виявлено тенденції розвитку геоінформаційного забезпечення делімітації та демаркації державних кордонів (ДДДК) на основі бази геопросторових даних. Розроблено науково-методичні засади створення моделей геопросторових об'єктів ДДДК на основі операцій геоінформаційного аналізу та моделювання, що забезпечують інтегрування, уніфікацію та спільне використання різнорідних видів і форм геопросторових даних, картографічних та описових матеріалів і зображень поверхонь. Розроблено та реалізовано базу геопросторових даних про об'єкти ДДДК України у програмному середовищі ArcGIS для геоінформаційного забезпечення переговорного процесу та проведення робіт з ДДДК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1,0 с1/8 + Х912.31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кондратюк О.М. 
Дидактичні умови організації навчального діалогу учнів 6 - 8-річного віку: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.М. Кондратюк ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблеми організації навчального діалогу учнів віком 6-ти - 8-ми років. Теоретично обгрунтовано суть поняття "навчальний діалог". Розкрито суть поняття "організація навчального діалогу". Науково обгрунтовано дидактичні умови організації навчального діалогу дітей даного віку, а саме: забезпечення спільної діяльності учнів і вчителя як взаємодії смислових позицій суб'єктів, незбіжних рівноправних точок зору на проблему, що дозволяє розглянути її з метою виділення суттєвих ознак поняття та сприйняття учнями діалогу як способу учіння; розробку та наукове обгрунтування технології організації навчального діалогу учнів віком 6-ти - 8-ми років. Упроваджено технологію організації даного діалогу, яка передбачає певні етапи, а саме: проектувальний, мотиваційно-орієнтувальний, дискусійно-пошуковий, рефлексивно-підсумковий, контрольно-корекційний. Охарактеризовано організацію навчального діалогу учнів I - III класів (систему розвивального навчання Д. Ельконіної - В. Давидової). Уточнено критерії та показники ефективності організації навчального діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА365004

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
8.

Кондратюк О.П. 
Діагностика та хірургічне лікування синдрому Міріззі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.П. Кондратюк ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу виявлених під час оперативного втручання анатомо-топографічних змін органів гепатобіліарної зони у хворих синдромом Міріззі виділено вісім його типів. З метою корекції виявлених порушень у 36 (51,4 %) хворих виконано відновні, у 34 (48,6 %) - реконструктивні операції. Лапароскопічне втручання з приводу синдрому Міріззі успішно здійснено у 8 (10,3 %) пацієнтів. За результатами дослідження розроблено алгоритм доопераційного обстеження та хірургічного лікування хворих з синдромом Міріззі. Проведено багатофакторний кореляційно-регресійний аналіз вихідних даних з метою визначення їх прогностичної значущості для оцінки результатів хірургічного лікування. Доведено, що формування гепатокоєюноанастомозу з метою відновлення жовчовідтоку у разі синдрому Міріззі значною мірою сприяє зменшенню частоти ускладнень та покращанню віддалених результатів хірургічного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА320860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кондратюк В.Є. 
Електрична негомогенність гіпертензивного серця: механізми формування, діагностика та шляхи корекції: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / В.Є. Кондратюк ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2010. — 40 с. — укp.

Встановлено механізми формування електричної гетерогенності міокарда, запропоновано методику її діагностики та корекції у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) залежно від віку, статі та наявності асоційованої церебральної патології та/або цукрового діабету II типу (ЦД). Визначено частоту виявлення ранніх і пізніх потенціалів передсердь і шлуночків, характер порушень електричної гомогенності міокарда у здорових осіб та хворих на ГХ, пов'язану з церебральними ускладненнями та/або ЦД, виявлено її статеві та вікові розбіжності. З'ясовано, що ГХ і ЦД детермінують превалювання порушень електричної гомогенності передсердь, а супутня патологія - церебральні ускладнення та/або ЦД - шлуночків. Встановлено, що ступінь невідповідності між біоелектричною та структурною перебудовою серця пов'язана з його електричною негомогенністю, визначено її непрямі маркери. З'ясовано, що у хворих на ГХ з супутнім ЦД збільшення давності, тяжкості та більш рання маніфестація ЦД асоціюються з погіршенням електричної гомогенності міокарда. Доведено, що адекватна тривала антигіпертензивна та цукрознижуюча терапія у хворих на ГХ з супутнім ЦД з контролем рівня артеріального тиску та глікемії є суттєвими детермінантами покращання електричної гомогенності міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030
Шифр НБУВ: РА371113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кондратюк С.В. 
Європейська політика об'єднаної Німеччини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.В. Кондратюк ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу європейської політики урядів Г. Коля (1982 - 1998 рр.) та Г. Шрьодера (1998 - 2002 рр.) досліджено еволюцію підходів правлячих кіл ФРН до європейської інтеграції. Визначено вплив європейської політики ФРН на досягнення державної єдності німецького народу в процесі подолання воєнно-політичного розколу континенту. Проаналізовано процес "нормалізації" німецької зовнішньої політики й адаптації німецько-французьких відносин до нового положення об'єднаної Німеччини в Європі. Розглянуто особливості формування основних напрямків німецької інтеграційної політики та з'ясовано причину невідповідностей в європейській політиці ФРН після 1990 р. Досліджено еволюцію підходів урядових і наукових кіл об'єднаної Німеччини до євроінтеграційного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ГЕР)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА323297

Рубрики:

      
11.

Кондратюк Ю. Ю. 
Імунохімічне дослідження тирозил-тРНК синтетази ссавців та її участі в імунопатогенезі дилятаційної кардіоміопатії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.09 / Ю. Ю. Кондратюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нові методичні підходи до бактеріальної експресії рекомбінантної синтетази та її окремих N-кінцевого каталітичного та С-термінального некаталітичного модулів. Одержано поліклональні й аутоантитіла проти повнорозмірної тирозил-тРНК синтетази та перевірено їх вплив на ферментативну активність білка в реакції аміноацилювання, встановлено їх взаємопротилежний ефект. Вперше з'ясовано особливості експресії синтетази в кардіоміоцитах у разі дилатаційної кардіоміопатії у людини та в динаміці захворювання на тваринній моделі. Показано кількісні та якісні зміни експресії фермента за розвитку захворювання. Виявлено зміни кількісного рівня аутоантитіл проти повнорозмірної синтетази та її окремих N-кінцевого каталітичного та С-термінального некаталітичного модулів. Показано збільшення їх кількості у людей з різними проявами серцевої недостатності та у модельних мишей за прогресії індукованих серцевих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29
Шифр НБУВ: РА377267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кондратюк О.В. 
Інститут спорідненості у традиційному українському суспільстві другої половини XIX - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.В. Кондратюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано стан і характер джерельної бази спорідненості. Установлено ступінь дослідження проблеми у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Досліджено класифікацію української системи спорідненості. Розглянуто її основні структурні елементи. Вивчено поняттєво-категоріальний апарат. Висвітлено аспекти виникнення та функціонування кумівства та побратимства. З'ясовано основні причини появи та зникнення основного соціального інституту тимчасової спорідненості - парубочих і дівочих громад. Досліджено місце баби-повитухи у житті сім'ї, зокрема її роль у проведенні родинних і календарних свят. Виявлено основні етапи кристалізації української системи спорідненості. З'ясовано значущість кровного та духовного споріднення під час укладення шлюбів. Розглянуто співвідношення церковних і звичаєво-правових норм у шлюбно-сімейному праві. Проаналізовано вплив трудового внеску на звичаєво-правові поділи майна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.03 + Т52(23=УКР)-503 +
Шифр НБУВ: РА356779

Рубрики:

      
13.

Кондратюк С.М. 
Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя: Автореф. дис... канд. пед. наук.: 13.00.07 / С.М. Кондратюк ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано зміст, форми, методи та організаційно-педагогічні умови виховання у молодших школярів почуття необхідності ведення здорового способу життя. Запропоновано модель інтегративного підходу до їх виховання, що оптимізує даний процес. Досліджено ефективність впливу інтегративного підходу на рівень знань, умінь і навичок здорового способу життя, фізичний розвиток і підготовленість до навчально-виховного процесу. Розроблено методичні рекомендації щодо виховання у молодших школярів вміння вести здоровий спосіб життя для батьків, учителів і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 +
Шифр НБУВ: РА324479

Рубрики:

      
14.

Кондратюк 
Інформаційне забезпеченя прийняття управлінських рішень в морських портах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ольга Олексіївна Кондратюк ; Київський міжнародний ун-т цивільної авіації. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)374.60-21
Шифр НБУВ: РА310891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
16.

Кондратюк О.В. 
Методи аналізу та синтезу активаційних функцій при проектуванні нейронних мереж для прогнозування часових рядів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.В. Кондратюк ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

З метою підвищення якості (точності) нейромережевого прогнозування часових рядів розроблено й апробовано методи аналізу та синтезу активаційних функцій нейронних мереж на підставі цілеспрямованого керування їх чутливістю. Удосконалено структурний підхід щодо підвищення якості нейромережевого прогнозування на підставі попереднього аналізу й урахування статистичних характеристик вхідних даних. Виявлено залежність між точністю прогнозування та мірою відповідності виду активаційних функцій вхідного шару нейронної мережі виду розподілу вхідних даних. За допомогою введеного показника неузгодженості чутливості нейронної мережі з вхідними даними проведено попереднє оцінювання величини такої відповідності. З використанням запропонованого структурного підходу та виявленої залежності удосконалено методи аналізу та синтезу активаційних функцій нейронної мережі. Показано, що метод аналізу дозволяє апріорно оцінити ефективніть застосування активаційної функції за допомогою розробленого показника неузгодженості. Модифіковано метод параметричного синтезу активаційної функції нейрону на підставі керування чутливістю нейронної мережі, що дозволяє формалізувати етап визначення виду та параметрів активаційних функцій і підвищити точність прогнозування за наявності порівняних часових витрат на синтез нейронної мережі. Розроблені методи реалізовано у вигляді програмної системи Neiro. Показано, що застосування наукових і програмних розробок забезпечує підвищення точності побудови прогнозу у середньому на 37 % у порівнянні з дослідженими статистичними методами та на 16 % у порівнянні з використанням нейронних мереж без застосування запропонованих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 +
Шифр НБУВ: РА368483

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Кондратюк 
Мікроорганізми як чинники пошкоджень творів станкового живопису музейного фонду України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Тетяна Олексіївна Кондратюк ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 24 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*80(4УКР) + Е521.50(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кондратюк 
Множинні внутрішньочерепні менінгіоми: діагностика, хірургічне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Василь Вікторович Кондратюк ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59
Шифр НБУВ: РА352377

Рубрики:

      
19.

Кондратюк А.Ю. 
Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / А.Ю. Кондратюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено семантику та стилістичні особливості монументального живопису Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври 1720 - 1730 рр. Пам'ятку розглянуто в контексті загальноєвропейського художнього процесу XVII - поч. XVIII ст. Простежено богословську програму стінопису церкви. Це дало змогу визначити ступінь взаємодії теології та мистецтва українського бароко. На прикладі ансамблю храму Св. Трійці виявлено топологічні й специфічні риси монументально-декоративного розписів Києво-Печерської малярської школи, розглянуто стінопис храму та втілення в ньому барокового синтезу мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.13(4УКР-2К)4
Шифр НБУВ: РА327050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кондратюк Р.Б. 
Морфологічні особливості строми основних гістологічних форм раку шлунка на різних етапах їх прогресії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Р.Б. Кондратюк ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що різні типи раку шлунка за класифікацією P. Laure (1965 рр.) відрізняються за кількістю строми та її характером. Для раку шлунка кишкового типу притаманні мала та помірна кількість строми та виражена її клітинна інфільтрація. На відміну від цього, дифузний тип характеризується значною кількістю строми і слабкою вираженістю клітинної інфільтрації. Установлено особливості пухлинних клітин, які позитивно впливають на кількість стром, а саме: ступінь клітинного атипізму, функціональне диференціювання пухлинних клітин (ендокринне диференціювання, спроможність пухлинних клітин синтезувати муцини різного складу, для раку кишкового типу - ще порушення полярного диференціювання). Ступінь клітинного атипізму впливає на характер строми, зокрема, присутність найбільш атипових клітин зумовлює виражену клітинну інфільтрацію строми та тенденцію до збільшення кількості молодих фібробластів. Інвазивні властивості пухлини залежать від особливостей строми раку шлунка, частіше інвазія судин була у разі раку з великою кількістю строми та незначною клітинною інфільтрацією. Для раку шлунка кишкового типу мають значення також молоді фібробласти, присутність яких значою мірою підвищує інвазію судин, за дифузного типу раку шлунка незначна кількість молодих фібробластів не впливає на частоту інвазії судин, що дозволяє зробити висновок щодо відмінності механізмів строматогенезу за різних типів раку шлунка. У кожному випадку особливості строми допомагають прогнозувати біологічну поведінку пухлини, що необхідно для визначення ступеня агресивності терапії раку шлунка у кожного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА351283

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського