Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (788)Книжкові видання та компакт-диски (717)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРЕЦ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=САВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Корецький А.С. 
Багаторічний прогноз загальних руслових деформацій на мостових переходах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / А.С. Корецький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено аналітичну модель прогнозу загального розмиву за багаторічний період у функції часу експлуатації мостового переходу на автомобільній дорозі. Запропоновано нове розв'язання системи рівнянь загального розмиву за початкових умов, які відповідають поздовжньому профілю дна за різних конфігурацій. Як початкові умови для другого та наступного паводків використано аналітичний розв'язок, який описує поздовжній профіль розмитого дна, залишений попереднім паводком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.233-022.82 +
Шифр НБУВ: РА360867

Рубрики:

      
2.

Корецька-Гармаш В.О. 
Венчурне інвестування на машинобудівних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Корецька-Гармаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття та досліджено види інвестування на машинобудівному підприємстві. Визначено місце та роль венчурного інвестування та показано, що фінансування інноваційних розробок машинобудівних підприємств можливе за рахунок венчурних інвестицій. Визначено характеристики такого інвестування. Виокремлено ознаки, використання яких дозволяє описати його процес. Обгрунтовано послідовність процесу залежно від мети інвестування венчурними інвесторами. Досліджено форми державного регулювання та їх дієвість щодо створення передумов для венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах. Установлено зв'язок між мотивами та стимулами праці науково-технічного персоналу на даних підприємствах й обсягом розробленої інноваційної продукції, підготовленої до промислового впровадження. Проаналізовано чинники ризику венчурного інвестування на машинобудівних підприємствах для розробки засобів захисту від його негативного впливу венчурними інвесторами та їх керівництвом. Показано необхідність поділу венчурних інвесторів залежно від мети інвестування. Запропоновано процедуру визначення рівня ризику для традиційних інвесторів з використанням методу сценаріїв за критерієм "доходність - ризикованість", а для інвесторів особливого виду - за рахунок співвідношення між рівнем ризику та витратами від інвестування у разі виникнення різних ситуацій на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Корецька 
Вплив лектинів на спонтанний та індукований мутагенез в Bacillus subtilis: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Наталія Віталіївна Корецька ; НАН України ; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*441.226
Шифр НБУВ: РА353167

Рубрики:

      
4.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Корецька С.О. 
Економічне регулювання земельних відносин в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.О. Корецька ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено пропозиції та практичні рекомендації щодо економічного регулювання земельних відносин у сільському господарстві. Досліджено формування системи даних відносин, адекватних ринковій економіці. Визначено економічні методи державного впливу на земельні відносини. Встановлено сучасні елементи їх регулювання. Визначено особливості формування земельних відносин та організації землевпорядкування за умов перетворення форм власності на землю. Удосконалено земельний оборот і законодавчу базу для ринкових відносин. Визначено механізми застосування оренди та застави як форм комерційного використання землі. Проведено моніторинг земель у системі програмного комплексу "Земля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-11
Шифр НБУВ: РА321715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Савич В.І. 
Іпотечне кредитування в умовах трансформації економіки України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / В.І. Савич ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 40 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади комплексного становлення та розвитку соціально-економічного середовища ринку іпотечного кредитування в Україні та практичні аспекти цього процесу у житловій і аграрній сферах за умов ринкової трансформації та інтеграції у світову фінансову систему. Досліджено фундаментальні засади формування та фукціонування ринку іпотечного кредитування, їх роль у соціально-економічних перетвореннях у суспільстві. Здійснено ретроспективний аналіз процесу становлення іпотеки у світі. Розглянуто моделі іпотечного ринку. Проведено їх порівняльний аналіз у аспекті внутрішніх механізмів і завдань, які має розв'язати інститут іпотеки. Розкрито особливості диверсифікації іпотечних цінних паперів. Систематизовано ризики іпотечного кредитування та з'ясовано механізми їх мінімізації залежно від моделі іпотечного ринку та стосовно учасників ринку. Проаналізовано систему правового забезпечення системи іпотечних відносин. Висвітлено основні напрямки подальшого розвитку й удосконалення іпотечного законодавства. Досліджено економічні передумови та тенденції розвитку системи житлового іпотечного кредитування, поточний стан житлової іпотеки. З'ясовано її перспективи, а також передумови запровадження іпотеки сільськогосподарських земель. Визначено параметри участі земельних іпотечних банків у системі іпотечного кредитування аграрного сектору. Досліджено проблеми запровадження земельної іпотеки в аграрній сфері у контексті законодавчого оформлення ринку сільськогосподарських земель. З урахованням важливості процесів інтеграції фінансової системи України в міжнародну фінансову систему, розкрито особливості розвитку фінансового ринку в Україні та роль іпотеки у формуванні його інституціональної структури, диверсифікації інструментів фінансового ринку, певні аспекти трансформації фінасового ринку та ринку іпотечного кредитування у контексті посилення глобалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245 +
Шифр НБУВ: РА356870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Савичук Н.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного лікування хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.00.21 / Н.О. Савичук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 46 с. — укp.

Вивчено головні патогенетичні механізми, які визначають характер перебігу хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей, розроблено програму комплексної терапії. На підставі багатофакторного порівняльного аналізу впливу спадкових і середовищних факторів на формування захворювання, вивчення особливостей клінічних проявів, стану антиінфекційної резистентності та імуно-ендокринної регуляції створено алгоритм патогенезу хронічної кандидо-герпетичної інфекції у дітей. На підставі експериментальних досліджень визначено динаміку гістоморфологічних проявів та імунопатогенезу рецидиву кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у порівнянні з моноформами інфекційного ураження порожнини рота. З'ясовано сумісність, елімінаційну та імуномодулювальну ефективність композицій антифунгальних і противірусних препаратів у разі рецидиву експериментальної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота. За результатами аналізу сучасних концепцій терапії дітей з хронічним кандидозом, рецидивуючим герпесом та реабілітації пацієнтів з хронічними інфекційними ураженнями, даних клініко-лабораторних і експериментальних досліджень розроблено програму комплексного поетапного лікування хронічної кандидо-герпетичної інфекції порожнини рота у дітей, яка дозволяє запобігти виникненню рецидивів захворювання у 72 - 76 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА317260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Савич О.А. 
Комплексна радіонуклідна діагностика функціонального стану печінки та жовчного міхура у хворих на цукровий діабет: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.А. Савич ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено ефективність застосування сучасних засобів комплексної радіонуклідної діагностики функціонального стану печінки та жовчного міхура у хворих на цукровий діабет (ЦД). Проаналізовано результати радіонуклідного обстеження 119-ти осіб (42 хворих на ЦД I типу, 30 - на ЦД II типу, 35 пацієнтів з хронічним гепатитом та 12 практично здорових осіб, які складають контрольну групу). Досліджено можливості застосування комплексного радіонуклідного обстеження функціонального стану печінки та жовчного міхура з метою діагностики діабетичних гепатопатій та холецистопатій у хворих на ЦД без клінічних проявів ураження печінки та жовчного міхура. Встановлено наявність порушень видільної функції паренхіматозних клітин печінки, концентраційної та моторної функцій жовчного міхура, гіпотонію сфінктера Одді та гіпо- і гіпермоторні дискінезії у хворих на ЦД I та II типу. Виявлено значну вираженість патологічних змін моторних функцій жовчного міхура та сфінктера Одді у хворих на ЦД у стані декомпенсації. Встановлено залежність стану моторної функції жовчного міхура та функції сфінктера Одді від наявності ускладнень ЦД. У хворих на ЦД I та II типу виявлено порушення функції макрофагальної системи. Найбільш виражені зміни функції макрофагальної системи встановлено у хворих на ЦД I типу з тривалим строком захворювання, у осіб молодого віку та пацієнтів з наявною полінейропатією. Виражені порушення кардіопортального та позапечінкового кровотоку виявлено у хворих на ЦД I та II типу. Доведено, що локальний печінковий кровотік зазнає змін у разі наявності полінейропатії та кетоацидозу. Наведено оцінку ефективності використання препаратів альфа-ліпоєвої кислоти для лікування діабетичних гепато- та холецистопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.5-4 +
Шифр НБУВ: РА353576

Рубрики:

      
11.

Корецький С.М. 
Кримінологічна характеристика девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.М. Корецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито комплекс питань, пов'язаних з проблемами девіантної поведінки неповнолітніх за умов докорінних соціальних змін, що відбуваються в Україні. Показано, що існуючі теорії девіантної поведінки незалежно від часу і місця їх створення можуть служити теоретичним підгрунтям вирішення сучасних проблем ненормативної поведінки неповнолітніх в Україні. Доведено, що основними чинниками зазначеної поведінки неповнолітніх стали дисфункції основних інститутів соціалізації. До таких інститутів віднесено сім'ю, школу, електронні засоби масової інформації та комунікації, а також групи дозвіллєвої діяльності. Обгрунтовано необхідність створення заради консолідації діяльності суб'єктів профілактики правопорушень і злочинів серед неповнолітніх єдиної методики індивідуального кримінологічного прогнозування поведінки неповнолітніх. Описано процес створення зазначеної методики та використані при цьому теоретичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА323895

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Корецька С. О. 
Механізми формування соціальної політики України в ринковій економічній системі: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.07 / С. О. Корецька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено розвиток людини як основи формування соціальної політики, визначено особливості формування елементів соціальної політики. Проаналізовано типи та функції реалізації соціальної політики. Досліджено зміст загальної соціальної політики в контексті потреб ранньої постіндустріапьної економіки. Визначено принципи загальної соціальної політики, проаналізовано основні моделі соціальної політики держав. Визначено умови й етапи реалізації соціальної політики. Проаналізовано забезпечення охорони здоров'я в системі соціальної політики. Проведено аналіз формування та використання трудоресурсного потенціалу України. Визначено зміст корпоративної соціальної політики. Запропоновано основні напрямки вдосконалення регулювання пріоритетних галузей соціальної сфери. Розроблено механізм соціальної орієнтації національної економіки. Визначено напрямки реформування моделі господарювання в контексті реалізації соціальних реформ в Україні. Запропоновано напрямки удосконалення державної соціальної політики України за сучасних умов, запропоновано напрямки реформування соціальної сфери України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)270-18 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Савич О.С. 
Міжнародно-правові зобов'язання держав щодо становлення альтернативних форм соціального страхування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.С. Савич ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено підгрунтя для формування міжнародно-правових зобов'язань щодо втілення в національне законодавство та створення механізму реалізації міжнародних соціальних стандартів шляхом впровадження альтернативного соціального страхування. Увагу приділено формуванню концепції альтернативного соціального страхування, обгрунтуванню її необхідності. Проаналізовано міжнародну діяльність держав щодо регулювання у зазначеній сфері, а саме, діяльності з регламентації, форм співпраці, механізму реалізації альтернативного соціального страхування. Досліджено питання гармонізації законодавства України з міжнародними соціальними стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.71 + У9(4УКР)271 +
Шифр НБУВ: РА359848

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Савич О. В. 
Моделі оцінки прибутковості інвестиційного портфелю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Савич ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання науково-прикладної задачі моделювання прибутковості портфелю цінних паперів. Проаналізовано основні підходи щодо оцінювання та формування портфелю цінних паперів. Розроблено економіко-математичну модель оцінювання прибутковості портфелю даних паперів з урахуванням несистематичного ризику, а також розроблено модель оптимізації структури інвестиційних вкладень у фінансові активи. Запропоновано конструкцію оператора норми прибутку портфелю акцій. Розглянуто використання некласичних методів горизонтальної диверсифікації портфелю цінних паперів, а також наведено підхід щодо аналізу ринку цінних паперів за допомогою використання інструментів теорії хаосу - фрактальної розмірності та методу її оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 в611 + У9(4УКР)262.29 в611
Шифр НБУВ: РА374801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Корецька С.О. 
Облицювальна плитка на основі концентрованої в'язкої силікатної суспензії і пилу газоочищення виробництва металевого марганцю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.О. Корецька ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено можливість підвищення міцності та морозостійкості за рахунок використання техногенних відходів промисловості (пилу газоочищення виробництва металевого марганцю та кварцевого піску) як компонентів концентрованої в'язкої силікатної суспензії (КВСС) для створення безвипалюваної облицювальної плитки з високими експлуатаційними характеристиками та розширення сировинної бази будівельних матеріалів. Запропоновано використовувати пил газоочищення виробництва металевого марганцю, що містить металевий марганець і карбонат марганцю, а також оксид кремнезему. Досліджено властивості техногенної сировини. Розроблено оптимальні склади КВСС та облицювальної плитки на їх основі, до складу яких входять кварцевий пісок, склобій, пил газоочищення виробництва металевого марганцю та мулітокремнеземисте волокно. Вивчено фізико-механічні характеристики отриманої концентрованої в'язкої силікатної суспензії та облицювальної плитки на її основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411
Шифр НБУВ: РА314338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Корецький Е.А. 
Підвищення завадозахищеності систем дистанційного зондування атмосфери при використанні авторегресійних фільтрів подавлення акустичних завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / Е.А. Корецький ; Харків. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені статистичні моделі розсіяних акустичних сигналів і завад. Обгрунтована доцільність застосування адаптивних решітчатих фільтрів для подавлення активних завад в системах радіоакустичного і акустичного зондування. Запропоновано використати для подавлення інтенсивних акустичних завад в системах дистанційного зондування опорний канал. Розроблено алгоритм обробки сигналів, який дозволяє ефективно боротися з пасивними акустичними завадами і враховує відмінні особливості поведінки даного типу завад від аналогічних в радіолокації. Отримані експериментальні результати з подавлення реальних активних і пасивних акустичних завад за допомогою запропонованих алгоритмів обробки сигналів в умовах сучасного аеропорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2 + З95-018.7

Рубрики:

      
18.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського