Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (366)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРНЄВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Корнєва О.В. 
Інформаційно-методичні засади формування інноваційної стратегії підприємств (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Корнєва ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та практичні рекомендації активізації інноваційних процесів через формування інноваційної стратегії розвитку (на матеріалах вітчизняних машинобудівних підприємств). Визначено передумови, розроблено концептуальні основи інформаційно-кібернетичного характеру формування інноваційної стратегії. Сформовано дерево альтернативних рішень стратегічного інноваційного вибору. Запропоновано вимоги щодо концептуальної моделі організаційної структури управління, орієнтованої на інноваційний розвиток. Розроблено варіант органічної організаційної структури проектного типу. Проаналізовано в ретроспективі економічний механізм стимулюванння інноваційної діяльності та подано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР-4ІВА)305.851-55
Шифр НБУВ: РА314335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Корнєва З.М. 
Методика навчання майбутніх економістів англійського ділового мовлення на основі технології занурення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / З.М. Корнєва ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично розроблено методику визначення мети, професійно-орієнтованих комунікативних іншомовних умінь економіста у його професійній діяльності. Конкретизовано зміст навчання студентів - майбутніх економістів англійського ділового мовлення на базі технології занурення. Розроблено триваріантну модель навчального процесу на основі цієї технології, що може бути реалізована за умов кредитно-модульної системи підготовки фахівців. Відібрано, класифіковано та методично організовано навчальний матеріал. Теоретично обгрунтовано та практично розроблено комплекси вправ для навчання читання, говоріння, аудіювання та письма. Ефективність запропонованої методики перевірено та підтверджено під час експериментального навчання. Сформульовано методичні рекомендації щодо використання методики помірного занурення у навчанні студентів - майбутніх економістів ВНЗ України англійського ділового мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33 +
Шифр НБУВ: РА345906

Рубрики:

      
7.

Корнєва Т.В. 
Митний контроль в Україні: організаційно-правові питання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.В. Корнєва ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Уточнено поняття та суть митного контролю, а також визначено місце та роль функції даного контроль у державному регулюванні митної справи. Розкрито основні принципи митного контролю. Виділено форми та види здійснення зазначеного контролю та внесено пропозиції щодо вдосконалення митного контролю стосовно юридичних осіб. Розмежовано поняття: "посадова особа митного органу", "службова особа митного органу", "працівник митного органу". Запропоновано шляхи удосконалення організації структури митних органів. З'ясовано форми взаємодії митних органів з правоохоронними у новому Митному кодексі України. Виявлено прогалини чинного законодавства та недоліки практики застосування заходів адміністративної відповідальності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за порушення митних правил та наведено пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА324249

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Корнєва Н.О. 
Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів у регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Корнєва ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення, методичні та практичні рекомендації стосовно організаційно-економічного механізму функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів. Досліджено сучасний стан та причини зменшення обсягів виробництва продукції тваринництва в Україні. Запропоновано основні положення щодо вдосконалення функціонально-компонентної та територіальної структури тваринницьких продуктових підкомплексів. Обгрунтовано шляхи їх виходу з кризової ситуації, а також резерви збільшення виробництва продукції тваринництва. Визначено основні напрями подальшого розвитку агропромислової інтеграції, кооперації, комплексоутворення агропромислового виробництва. Проаналізовано економічні відносини між суб'єктами підкомплексу та наведено пропозиції щодо їх оптимізації. Запропоновано рекомендації з метою вдосконалення податкової, кредитної та цінової політики стосовно тваринницьких продуктових підкомплексів, методів державного регулювання розвитку галузі та державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.952.2 +
Шифр НБУВ: РА354699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Корнєв Р.С. 
Підготовка майбутніх економістів-аграрників до професійної інформаційної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Р.С. Корнєв ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки студентів аграрних вищих навчальних закладів економічного профілю до професійної інформаційної діяльності. Розкрито зміст професійної інформаційної діяльності фахівця аграрної економіки, наведено характеристику інформатики як галузі наукового знання та навчальної дисципліни в системі аграрної освіти. Проаналізовано сучасний стан професійної інформаційної підготовки економістів-аграрників, визначено її основні цілі та запропоновано методику реалізації. Створено нові моделі системи інформаційної підготовки економіста-аграрника з використанням загальнодидактичних і специфічних принципів добору та методу групових експертних оцінок. Розроблено ефективні форми, методи та засоби професійної підготовки економістів аграрного профілю у галузі інформатики. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої моделі системи підготовки економістів-аграрників до професійної інформаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 р ф12 +
Шифр НБУВ: РА346529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Корнєв А.Ю. 
Постаті народних ватажків доби Хмельниччини у семіотичному просторі української пісенної епіки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / А.Ю. Корнєв ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему побутування та трансформації історичних особистостей Б.Хмельницького та уславлених козацьких полковників у семіотичному просторі пісенної епіки. Проведено порівняльний аналіз і семіотичне дослідження українських народних дум та істориних пісень. Виділено провідні мотиви та сюжети, що відображають перетворення історичних осіб у фольклорні постаті. Відзначено їх максимальну героїзацію та надання кращих людських якостей, що характерно для епічного протистояння "чужі" - "свої". Проаналізовано особливості творення фольклорних постатей (Б.Хмельницького, Богуна, Морозенка, Кривоноса, Нечая), виявлено значну кількість елементів християнської сердньовічної свідомості, що водночас зберігають прадавні архаїчні риси. Показано, що фольклорні постаті втілюють образи мучеників, що прийняли смерть від ворогів за християнську віру. Розглянуто особливості використання архаїчних мотивів, зокрема образу бенкету, споживання перед битвою вина та риби, використання воєнних замовлянь і "характерництва" (чаклунства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-613 + Т3(4УКР)442-7 +
Шифр НБУВ: РА337757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Корнєв С.І. 
Проблеми корекційної педагогіки у творчій спадщині І.О.Сікорського: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.І. Корнєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено шляхи розвитку корекційної педагогіки та психології в Україні на основі аналізу наукової діяльності І.О. Сікорського. Розкрито основні положення його наукової концепції, що мали найбільший вплив на становлення та розвиток вітчизняної дефектології. Доведено, що І.О. Сікорський вперше у світовій практиці поклав в основу наук, які вивчають дитячу патологоію та психологію, цілісний антропологічний підхід, вказавши на взаємозв'язок медико-психологічних і педагогічних аспектів у практиці навчання й виховання даної категорії дітей та запропонував створити науку (дефектологію) як суміжну галузь знань, де перетинаються ці аспекти. Одержані результати свідчать, що наукова спадщина І.О. Сікорського є невід'ємною частиною історії світової педагогіки та психології. Введені в обіг нові наукові матеріали та факти доповнюють картину становлення йрозвитку вітчизняної дефектології та можуть використовуватися в підготовці підручників з історії та у викладанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437г(4УКР)д Сікорський І.О. + Ю91(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА367005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Корнєв О.М. 
Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.М. Корнєв ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено проблему застосування психологічних знань у діяльності працівників підрозділів швидкого реагування (ПШР) як органічну частину особливого напрямку юридичної психології - психологічного забезпечення правоохоронної діяльності. Виявлено умови та чинники, що забезпечують ефективне вирішення працівником ПШР оперативно-службових завдань. Напрацьовано критерії професійно-важливих якостей для здійснення професійного добору особового складу підрозділів швидкого реагування. Запропоновано професіограму працівника ПШР і кваліфікаційну характеристику як основу формування професійної майстерності фахівців. Розроблено методику професійно-психологічної підготовки працівників підрозділів швидкого реагування, яка спрямована на формування стану професійно-психологічної готовності та опрацювання раціональних технологій вирішення службових завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х819(4Укр)112.011.013
Шифр НБУВ: РА315956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Корнєва Н.А. 
Рецензія в сучасному науковому дискурсі: семантико-композиційний та комунікативно-прагматичний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / Н.А. Корнєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено семантику, синтаксис і прагматику сучасної наукової рецензії як одного з текстотипів наукового дискурсу. Увагу приділено текстам, створеним українською, російською, англійською та німецькою мовами, що представляють сучасну практику рецензування в гуманітарних і соціальних науках (соціологія, психологія, педагогіка, філологія). Доведено, що текстотип сучасної наукової рецензії характеризується тенденцією до синтетичної прагмасемантичної організації. Зазначено, що його структурі властива тісна взаємодія одиниць різних семантичних типів - носіїв оцінно-прагматичного та предметно-референційного значення. Текстотип наукової рецензії проаналізовано як комплексний комунікативний акт, що охоплює інформування, оцінювання, інтерпретацію, які реалізуються у відповідних семантико-синтаксичних структурах. Оцінювання одержує експліцитне й імпліцитне лексико-синтаксичне вираження, що поєднується з дискурсивними формами інформування (повідомлення, цитація, коментування, конкретизація). Семантика сучасного текстотипу рецензії визначається низкою тематичних параметрів, під час текстуалізації яких формуються тематичні блоки, що реалізуються в структурних частинах рецензії через свої мотиви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-712
Шифр НБУВ: РА371572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
16.

Корнєв М.М. 
Структура відтворювальної системи АПК України в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.М. Корнєв ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним проблемам теоретичних, методологічних та організаційних аспектів структурних зрушень суспільного виробництва України за ринкових умов. Проведено комплексний аналіз становлення та змісту структури відтворювальної системи агропромислового комплексу (АПК) як системи ринкового типу та розкрито її зміст як багатогалузевої функціональної системи. Виділено дві основні функції АПК. Перша - цільова економічна, що за змістом полягає у виробництві продуктів сільського господарства та доведенні їх до споживача. Друга - соціальна, що виражається у максимальному задоволенні потреб суспільства у зазначеній продукції. Подано авторське трактування і визначення родових та видових форм структури АПК, їх функцій у досліджуваній системі. Виявлено наявність, розкрито сутність та зміст інтегральної функції економічної структури, а також спрямованість її реалізації, що забезпечує характер усієї системи АПК як самовідтворювальної. Розкрито сутність та особливості форм вираження міжструктурних суперечностей АПК, наведено їх класифікацію й угруповання у блоки, шляхи та засоби їх вирішення. Розроблено та запропоновано до реалізації функціональну структуру АПК на регіональному (обласному) рівні. Теоретично обгрунтовано та підтверджено фактичними даними ефективні пропорції інфраструктури АПК щодо активізації господарської діяльності та встановлення оптимальних економічних зв'язків із підсистемами АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96
Шифр НБУВ: РА309250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Корнєв Ю.Г. 
Формування системи інформаційного забезпечення підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.Г. Корнєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми формування системи інформаційного забезпечення підприємницької діяльності. Проаналізовано вплив інформації на діяльність суб'єктів підприємництва, визначено її роль у формуванні цивілізованого підприємницького середовища за умов сучасної глобалізації. Доведено необхідність та розкрито зміст функцій держави у створенні в країні системи інформаційного забезпечення підприємницької діяльності. Проаналізовано його сучасний стан розвитку в Україні, зокрема секторів інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційно-аналітичної діяльності. Запропоновано напрями формування державної політики щодо розвитку системи інформаційного забезпечення підприємницької діяльності в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 ф +
Шифр НБУВ: РА331560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського