Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (343)Книжкові видання та компакт-диски (212)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЧУБ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Кочубейник О. М. 
Автентичність особистості в інтерсуб'єктивному просторі: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.05 / О. М. Кочубейник ; Ін-т соц. та політ. психології НАПН України. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу конструювання автентичності особистості у інтерсуб'єктивному просторі. Показано, що метафора відповідності, яка встановлювалася у психології модерну як віддзеркалення ідеї центрованості суб'єкта, втрачає свою пояснювальну спроможність у просторі постмодерну з його плинністю, емерджентністю, фрагментацією, іграїзацією. Розроблено модель становлення, яка функціонує за принципами ризоми. Взаємодію між модусами, що забезпечують її змістовні особливості та здійснюють регулятивні функції, висвітлено як створення індивідуальної траєкторії за принципом незначущого розриву. Розкрито зміст статусів, між якими утворюється внутрішня динаміка аналізованого процесу, визначено роль проблематизацій автентичності у структурі кожного модусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937,0 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА378929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кочубей О.В. 
Вдосконалення технології згущених молочних продуктів з використанням вакуумної гомогенізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / О.В. Кочубей ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність впровадження вакуумної гомогенізації у технологію згущених молочних продуктів. Розроблено новий оперативний спосіб виявлення фальсифікації молока водою. Вивчено вплив вакуумної гомогенізації на стабільність жирової фази молока та отримано розподіл жирових кульок за розмірами на підставі дисперсного аналізу. Встановлено достатній ступінь дисперсності жиру для уповільнення процесу його відстоювання в готовій продукції, виробленій з використанням нового виду гомогенізації. Доведено, що під час використання вакуумної гомогенізації підвищується теплова стабільність, знижується кислотність, покращуються мікробіологічні та органолептичні показники нормалізованого молока, посилюється стійкість згущених молочних продуктів до зберігання. Розроблено новий електрометричний спосіб, що дозволяє виявити фальсифікацію молока водою на підставі визначення електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л965.1
Шифр НБУВ: РА310562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кочубей А.В. 
Гуманітаризація підготовки майбутніх інженерів у вищих навчальних закладах засобами народознавства: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Кочубей ; Вінниц. держ. пед. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено та теоретично обгрунтовано педагогічні умови ефективності гуманітаризації підготовки майбутніх інженерів у ВНЗ засобами народознавства, запропоновано модель даної підготовки. Розроблено критерії, показники та рівні сформованості гуманітарних знань майбутніх інженерів засобами народознавства. Розкрито методичні проблеми підготовки студентів до фахової діяльності. Запропоновано шляхи вдосконалення змісту, форм організації, методів і засобів підготовки у ВНЗ технічного спрямування на різних етапах підготовки майбутніх інженерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р.(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА370055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
4.

Кочубінська Є.А. 
Напівгрупи часткових автоморфізмів кореневих дерев: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Є.А. Кочубінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Введено нові узагальнення біциклічної напівгрупи, досліджено їх властивості. Побудовано підстановочні зображення цих напівгруп на множині правих omega-класів за замкненими інверсними піднапівгрупами. Розглянуто напівгрупу ConPAut T таких часткових автоморфізмів дерева T, які не рухають кореневу вершину, область визначення яких є зв'язним графом. Досліджено властвості цієї напівгрупи. Одержано підстановочні зображення на множині правих omega-класів за замкненими інверсними піднапівгрупами, для опису який введено узагальнення часткового вінцевого добутку напівгруп перетворень, одержано абстрактну характеризацію напівгрупи ConPAut T.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.391,0 +
Шифр НБУВ: РА356790

Рубрики:

      
5.

Кочубей В.Ю. 
Особливості вимовного акценту в англійському мовленні українців: фонемний та фонетичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Ю. Кочубей ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення сегментних особливостей вимовного акценту в англійському мовленні носіїв української мови. Доведено, що цей акцент реалізується внаслідок дії його системотвірних і позамовних чинників у ситуації білінгвізму та виявляється у його системотвірних ознаках, які в аспекті сегментної фонетики охоплюють порушення артикулярної бази англійської мови, відхилення від нормативної вимови англійських фонем і алофонів. Базуючись на запропонованій комплексній методиці вивчення вимовного акценту, встановлено модель прогнозованого акценту у реалізації українцями звукових сегментів англійської мови та виявлено основні риси реального акценту в англійському мовленні українців. Визначено сукупність маркерів українського вимовного акценту, завдяки яким можливе його впізнавання носіями англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-15 +
Шифр НБУВ: РА346398

Рубрики:

      
6.

Кочубей Н.В. 
Синергетичні концепти в нелінійних соціально-культурних контекстах: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.09 / Н.В. Кочубей ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено теоретичну реконструкцію та презентацію таких концептів, як нелінійність, нестійкість, нерівноважність, нестабільність, відкритість, складність. Досліджено евристичний потенціал синергетичних концептів у мережевому, соціально-економічному, освітньому контекстах. Визначено складнісний нелінійний характер мереж як об'єктів сучасного наукового пізнання, доведено обмеженість системного та переваги синергетичного підходів до пізнання мереж. Визначено у соціально-економічному середовищі можливі атрактори - інноваційно-підприємницький і кримінально-тіньовий, проаналізовано середовищетвірну роль держави. Конституйовано освіту як середовище особистісного самовибудовування, проаналізовано трансформації в основі як перехід до нелінійного складнісного мислення, здійснення практики свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.23 + Ч311,01 + А4
Шифр НБУВ: РА374926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кочубейник О.М. 
Трансформація уявлень про "Я"-концепцію у крос-культурних психологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Кочубейник ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розкрито теоретичні проблеми сучасного етапу кроскультурних досліджень у психології, проаналізовано причини, що призвели до поширення західних методологій у дослідження, виконані на інокультурному грунті. Розглянуто закономірності розвитку теорії "Я"-концепції у загальній психології та психології особистості та переходу до крос-культурної проблематики. Виокремлено п'ять етапів дослідження "Я"-концепції як предмета психологічного дослідження, з яких перші два проведено у межах загальнопсихологічних досліджень, третій етап за суттю є перехідним, а останні два є введенням у розгляд крос-культурних змінних. Розкрито особливості власне крос-культурних етапів дослідження "Я"-концепції, виокремлено дві стратегії аналізу феномену: конвергентна, згідно з якою існує єдина модель "Я"-концепція, проте її структура та закономірності функціонування варіюють відповідно до дії чинників культури, та дивергентна, згідно з якою кожному типові культури відповідає певна форма "Я"-концепції, отже, визнається існування декількох типів "Я"-концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю91(0)6 +
Шифр НБУВ: РА326015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кочубей Т.Д. 
Філософія дитинства в педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.Д. Кочубей ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні філософські та психолого-педагогічні знання про феномен "дитинство" та висвітлено проблеми філософії дитинства у педагогічній спадщині В.Сухомлинського. Запропоновано трактування сутнісно-цільової ознаки дитинства як педагогічної категорії, розглянуто змістове навантаження та зроблено методологічний аналіз феномену дитинства. Досліджено генезу проблеми філософії дитинства у філософських і педагогічних системах, розкрито різні підходи до питання періодизації дитинства у людинознавчих науках. Опрацьовано теоретико-практичний досвід педагога-мислителя та його погляди на природу дитини, шляхи розв'язання проблеми створення умов для розвитку дитинства педагогічним колективом Павлиської школи. Обгрунтовано важливість періоду дитинства для розвитку нервової системи, мислення, формування світогляду дитини. Показано можливості творчого використання ідей філософії дитинства у практиці діяльності сучасних сільських шкіл. Розроблено авторську модель школи за В.Сухомлинським як екологічного середовища, необхідного для розвитку дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8Сухомлинський,В.О.
Шифр НБУВ: РА317007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Саврій Ю. Ф. 
Педагогічні умови підготовки майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів до формування основ етнокультури у дітей старшого дошкільного віку / Ю. Ф. Саврій. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації уперше обґрунтовано педагогічні умови (усвідомлення майбутніми вихователями важливості етнопедагогічної складової їхньої професійної підготовки; створення у педагогічному коледжі етновиховного середовища, орієнтованого на формування етнопедагогічної культури майбутніх вихователів; оптимізація етнопедагогічної підготовки студентів через забезпечення взаємозв'язку теорії і практики, наповнених етнопедагогічним компонентом). Розкрито сутність і структуру феноменів «формування основ етнокультури у дітей старшого дошкільного віку», «підготовка майбутніх вихователів до формування основ етнокультури у дітей дошкільного віку»; визначено компоненти (когнітивний, мотиваційний, діяльнісний), критерії (інформативно-пізнавальний, мотиваційно-спрямувальний, діяльнісно-результативний) та показники готовності майбутніх вихователів до формування основ етнокультури у дітей дошкільного віку, схарактеризовано її рівні (достатній, задовільний, низький). Розроблено етапи формування готовності майбутніх вихователів до формування основ етнокультури у дітей дошкільного віку (орієнтувально-цільовий, етнокультурно-спрямувальний, рефлексивно-практичний етапи), на кожному з яких реалізовувалися обґрунтовані педагогічні умови; уточнено поняття: «етнопедагогічна культура майбутнього вихователя», «етнокультурне середовище педагогічного коледжу»; подальшого розвитку набула методика фахової підготовки майбутніх вихователів.^UIn the thesis presents for the first time pedagogical conditions are substantiated (awareness of future educators of the importance of ethnopedagogical component of their professional training; creati ng in the pedagogical college ethno-educational environment focused on formation of future teachers' ethnopedagogical culture; optimization of students' ethnopedagogical training through interconnection of theory and practice focused on Ethno-education). The author has explained the essence and structure of the notions formation of the basics of ethnoculture in senior preschool children», «training future preschool teachers to form Ethnoculture basics in preschool children», as well as identified the components (cognitive, value-motivational, action), the criteria (informative-axiological, motivational-directional, action-effective) and indicators of future preschool teachers' readiness to form Ethnoculture basics in preschool children, characterized its levels (sufficient, satisfactory, low). The author has described the stages of future preschool teachers' readiness to form ethnoculture basics in senior preschool children (target-oriented, ethnoculture-directed, reflective-practical stages), at each of which the proved pedagogical conditions were realized. The concepts «future preschool teachers' ethnopedagogical culture», «pedagogical college ethnocultural environment» have been specified; methodology of future preschool teachers' professional training has been further developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Цукур О. Г. 
Особливості конструювання особистістю православної ідентичності в умовах секуляризації суспільства / О. Г. Цукур. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі представлено результати теоретичного та емпіричного дослідження конструювання особистістю православної ідентичності в умовах розмежування релігійної і світської систем суспільства при одночасному збереженні взаємодії та взаємодоповнення однієї підсистеми іншою. Представлено православну ідентичність як трикомпонентну конструкцію, що складається в процесі релігійної соціалізації особи в інституті релігії через включення людини до системи конфесійних відносин (інституційна складова), через реалізацію релігійних практик повсякденності (позаінституційна складова) та через сприйняття і внутрішнє засвоєння нею релігійних доктрин, цінностей і норм (інтимно-особистісна складова). Запропоновано моделі православної ідентичності: «Традиційна модель ідентичності», «Мішана модель ідентичності», «Профанна модель ідентичності», «Прагматична модель ідентичності». Змістові варіації моделей обумовлено тематичною організацією релігійного досвіду, який акумульовано та артикульовано в категоріях інституційного православного дискурсу, а ступінь диференційованості - у повсякденних виявах індивідуальної релігійності особистості.^UThe paper presents the results of a study of the peculiarities of personality construction of Orthodox identity in the context of secularization of society. It is substantiated that taking into account the multiplicity of religious manifestations opens new opportunities in studying the peculiarities of constructing Orthodox identity and determines the development of its various aspects depending on the processes of secularization and re-sacralization, which is primarily expressed in the restructuring of religious life. According to the results of theoretical analysis, Orthodox identity is defined as the result of social identification that occurs in the process of religious socialization of a person in the institution of religion through the inclusion of a person in the system of confessional relations (institutional component), through the implementation of religious practices of everyday life (non-institutional component) and through its perception and internal assimilation of religious doctrines, values and norms (intimate-personal component). Accordingly, the study of the peculiarities of the construction of Orthodox identity was carried out taking into account all three components. A theoretical model of personality construction of Orthodox identity in a secular space is proposed, which consists of: social dimension (levels of secularization); institutional dimension (discursive mechanisms, temple practices); non-institutional dimension (everyday religious practices); personal dimension (individual religiosity) and religious constellations, in the form of a person's religious experience of his nature (relationships between components). The complex program of methods for revealing features of construction of the personality of orthodox identity in the conditions of secularization is substantiated. It is shown that the adequacy of the application of research procedures is based on the need to take into account the diversity of components of Orthodox identity, the constituents of which are at different levels of social reality. Based on hierarchical cluster analysis, the specific consequences of a person's sensitivity to a particular secularization influence («society», «family», «personality») are identified and the structure of many objects (people in the sample) and their division. on homogeneous groups (subsamples). Four sub-samples have been identified, depending on the peculiarities of individuals' responses to secularization processes, which appear as independent subject variables in quasi-experimental research and constituents of different models of Orthodox identity – «traditional», «mixed», «pragmatic», «profane». It is shown that the content of the institutional component (common to all models) is constructed under the influence of the main mechanisms of religious discourse, namely: the mechanism of ideological universalization (legitimation of the state of affairs; declaration of permanence, immutability of facts independent of specific conditions); categorization mechanism - conceptualization (selection of facts from a certain group on the basis of a specific feature); mechanism of unification - ritualization (standardization of the state of affairs; symbolic construction of forms of institutionality and everyday life). For the first time, the peculiarities of the content and structure of traditional, mixed, pragmatic and profane models of Orthodox identity as forms of integration of everyday and institutional practices in a secularized society are singled out and described. The specifics of the models describing the peculiarities of the construction of the Orthodox identity by the person are determined. The socio-psychological consequences of the process of secularization, which characterize the field in which the Orthodox identity is constructed, are singled out: 1) restructuring of the religious life of society and the individual, which results in diversification of models of Orthodox identity; 2) re-sacralization of everyday life, which leads to the actualization of confessional affiliation as a need for a certain social identity; 3) desynchronization of the content of moral and ethical regulations as a consequence of significant changes in the system of social institutions; 4) syncretization of views, values and norms produced by different religious traditions, which leads to semantic changes in religious identity. It is proved that the peculiarities of constructing models of Orthodox identity of the individual come from the action of various mechanisms that underlie them: traditional as the doctrinalization of the foundations of Orthodoxy; mixed as the appropriation of the provisions, values and norms of Orthodoxy; pragmatic as a rationalization of the basic provisions of the Orthodox tradition; profane as a utilitarian use of religious practices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кочубинська Т. М. 
Особливості взаємозв'язку Я-концепції і соціальнопсихологічної адаптації до мирного життя учасників операції Об'єднаних сил / Т. М. Кочубинська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше комплексно досліджено проблему взаємозв'язку Яконцепції і соціально-психологічної адаптації до мирного життя учасниківоперації Об'єднаних сил.Науково обгрунтовано теоритичну парадигму та модель взаємозв'язку Яконцепції і соціально-психологічної адаптації до мирного життя учасниківоперації Об'єднаних сил.Подальшого розвитку набули: концептуальні засади соціальнопсихологічної адаптації особистості, яка пережила травматичні події;теоретичні уявлення про взаємозв'язок соціально-психологічної адаптації з Яконцепцією особистості; теоретичні положення про компонентний склад Яконцепції учасників бойових дій.За результатами узагальнення положень діяльнісного, особистісноорієнтованого, когнітивного, поведінкового, психоаналітичного,гуманістичного, диспозиційного наукових підходів спроєктовано модельвзаємозв'язку Я-концепції і соціально-психологічної адаптації до мирногожиття учасників операції Об'єднаних сил. Центральною складовоюзапропонованої авторської моделі є особистість учасників операції Об'єднаихсил з її ядром – Я-концепцією з основними компонентами: Я-психічне; Яфізичне; Я-соціальне: Я-професійне, Я-сімейне, Я-учнівське. На особистістьучасників операції Об'єднаних сил через призму самоставлення впливають3зовнішні (соціальні) чинники та внутрішні (психологічні) чинники соціальнопсихологічної адаптації до мирного життя.^UIn the dissertation the problem of interrelation of the I-concept and socialpsychological adaptation to a peaceful life of participants of operation of the Jointforces is comprehensively investigated.The theoretical paradigm and the model of the relationship between the selfconcept and socio-psychological adaptation to the peaceful life of the participants ofthe Joint Forces operation are scientifically substantiated.Further development took place: the conceptual foundations of sociopsychological adaptation of a person who has experienced traumatic events;theoretical ideas about the relationship of socio-psychological adaptation with theself-concept of personality; theoretical provisions on the component composition ofTthe self-concept of combatants.Based on the results of generalization of the provisions of activity, personalityoriented, cognitive, behavioral, psychoanalytic, humanistic, dispositional scientificapproaches, a model of the relationship between self-concept and socio-psychologicaladaptation to the peaceful life of the Joint Forces operation was designed. The centralcomponent of the proposed author's model is the personality of the participants in theJoint Forces operation with its core - the self-concept with the main components: selfmental; I-physical; I-social: I-professional, I-family, I-student. The personality of theparticipants of the Joint Forces operation is influenced by external (social) factors andinternal (psychological) factors of social and psychological adaptation to peaceful lifethrough the prism of self-assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Штурба А. О. 
Сучасні тенденції розвитку початкової освіти в Канаді: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / А. О. Штурба. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше висвітлено результати цілісного дослідження наукової проблеми, що не були предметом спеціального вивчення: подано теоретичний аналіз сучасних тенденцій розвитку початкової освіти Канади та визначено можливості використання канадського досвіду в українській освітній практиці. З метою впровадження позитивного досвіду розвитку сучасної початкової освіти в Канаді в практику української початкової школи представлено методологічні засади дослідження проблеми, які базуються на сукупності підходів (історіографічному, культурологічному, законодавчо-нормативному, концептуальному, компетентнісному, особистісно орієнтованому, діяльнісному або практично орієнтованому, інклюзивному, інноваційному), критеріях порівняння (концептуальні засади освітньої політики, цілепокладання, принципи розвитку, компетенції учасників освітнього процесу, організація освітнього процесу, зміст освіти, методи і способи реалізації, результативність, фактори впливу, тенденції розвитку), методах дослідження (аналіз стану функціонування системи початкової освіти, інтерпретація стану розвитку системи початкової освіти, аналіз загальних особливостей розвитку початкової освіти, аналіз відмінних особливостей розвитку початкової освіти, контент-аналіз законодавства та навчальних програм щодо початкової освіти в Канаді та в Україні для з’ясування можливостей запозичення ефективних форм та технологій організації освітнього процесу; включене спостереження, анкетування та інтерв’ювання для виявлення та обґрунтування організаційно-методичних засад початкової школи Канади; моделювання для виявлення особливостей та сучасних тенденцій розвитку початкової освіти у Канаді та в Україні; порівняльний аналіз інтегративних можливостей впровадження канадського досвіду початкової освіти в українську освітню систему). Вперше виділено та охарактеризовано основні тенденції розвитку канадської початкової школи в ХХІ столітті, зокрема її реформування: відродження мов меншин; підвищення інтересу до вивчення французької мови; перегляд та корекція стандартів оцінювання навчальних досягнень канадських учнів; зорієнтованість освіти на її глобалізацію та формування глобальних компетентностей (а саме: творчість, інноваційність та підприємництво, критичне мислення, співпраця, спілкування, особистісні навички, культурна та етична громадянська позиція, комп’ютеризація та цифрові технології); систематичний перегляд та оновлення навчальних програм в галузі охорони здоров’я, математики, освіти корінного населення та цифрової освіти; збільшення інвестицій в інклюзивні моделі освіти для задоволення потреб учнів з особливими освітніми потребами; зменшення кількості учнів в класах початкових шкіл; запровадження змішаної форми навчання (поєднання очної та дистанційної форм навчання), розробка і використання навчальних онлайн-платформ для дистанційного навчання. Розроблено моделі початкової освіти в Канаді та в Україні в ХХІ столітті, які включають такі компоненти: фактори впливу на систему початкової освіти; блоки (концептуальний, цільовий, компетентнісний, організаційний, змістовий, процесуальний та результативний); тенденції змін. Здійснено порівняння особливостей організації освітнього процесу в початкових школах України та Канади на основі проведеного анкетування вчителів початкових класів нової української школи з теми: «Особливості освітнього процесу в умовах реформування початкової освіти».^UIn the dissertation, for the first time, the results of a holistic study of a scientific problem, which were not the subject of a special study, were highlighted: a theoretical analysis of modern trends in the development of primary education in Canada was presented and the possibilities of using Canadian experience in Ukrainian educational practice were identified. In order to introduce the positive experience of the development of modern primary education in Canada into the practice of the Ukrainian primary school, the methodological principles of the study of the problem are presented; they are based on a set of approaches (historiographical, cultural, legislative and normative, conceptual, competence, personally oriented, activity or practically oriented, inclusive, innovative), comparison criteria (conceptual principles of educational policy, goal-setting, principles of development, competences of participants in the educational process, organization of the educational process, content of education, methods of implementation, effectiveness, influencing factors, development trends), research methods (analysis of the state of functioning of the primary education system, interpretation of the state of the primary education system development, analysis of general features of the primary education development, analysis of distinctive features of the primary education development, content analysis of legislation and educational programs regarding primary education in Canada and Ukraine to find out the possibilities of borrowing effective forms and technologies of organizing the educational process; included observation, questionnaires and interviews to identify and justify the organizational and methodical foundations of the elementary school in Canada; modeling to identify features and modern trends in the development of primary education in Canada and Ukraine; a comparative analysis of the integrative possibilities of introducing the Canadian experience of primary education into the Ukrainian educational system). The main trends of the development of Canadian elementary school in the 21st century, including its reform, were first identified and characterized: the revival of minority languages; increasing interest in learning French; revision and correction of standards of evaluation of Canadian studentsʼ educational achievements; orientation of education on its globalization and formation of global competences (namely: creativity, innovation and entrepreneurship, critical thinking, cooperation, communication, personal skills, cultural and ethical civic position, computerization and digital technologies); systematic revision and updating of educational programs in the field of health care, mathematics, indigenous education and digital education; increasing investment in inclusive education models to meet the needs of students with special educational needs; reducing the number of students in elementary school classes; introduction of mixed form of learning (a combination of face-to-face and distance learning), development and use of training online platforms for distance learning. Models of primary education in Canada and in Ukraine in the 21st century, which include the following components, have been developed: factors of influence on the elementary education system; blocks (conceptual, targeted, competent, organizational, content, procedural and effective); trends changes. The peculiarities of the organization of the educational process in elementary schools of Ukraine and Canada have been compared on the basis of a survey of elementary school teachers of the new Ukrainian school on the topic: “Features of the educational process in the conditions of primary education reforming”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського