Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (744)Книжкові видання та компакт-диски (602)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАВЦ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Кравців В.С. 
Регіональна екологічна політика в умовах становлення ринкової економіки в Україні (теорія, методи, практика): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / В.С. Кравців ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні питання формування та реалізації регіональної екологічної політики у період трансформації соціально-економічних відносин в Україні. Обгрунтовано теоретичну суть і зміст поняття "регіональна екологічна політика". Визначено її місце в системі регіональної політики. Проведено конструктивний аналіз законодавчо-нормативної бази у сфері управління екологічною безпекою на регіональному рівні. Розкрито соціально-економічний зміст екологічної безпеки, показано її особливості. Висвітлено методологічні підходи до вивчення взаємозв'язків між економічним розвитком і станом довкілля. Показано роль ринкових важелів у системі інструментів реалізації регіональної екологічної політики. Розроблено концептуальну модель зазначеної політики. Запропоновано методичні положення щодо розробки регіональних екологічних програм. Здійснено оцінювання ефективності фінансово-економічних механізмів реалізації дослідженої політики. Опрацьовано пропозиції щодо інституційного забезпечення регіональної екологічної політики та запровадження нових форм її активізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-18 +
Шифр НБУВ: РА353939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Кравців Л.Б. 
Напружено-деформований стан сталебетонних і залізобетонних елементів, що згинаються, при силових та температурних впливах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Л.Б. Кравців ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено зіставлення теоретичних й експериментальних даних, а також дослідження впливу навантаження, класу бетону, марки сталі, товщини сталевого листа, способів захисту, розташування теплового впливу на вогнестійкість і несучу здатність сталебетонних і залізобетонних балок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-028 + Н571.912-028 +
Шифр НБУВ: РА354369

Рубрики:

      
4.

Кравців М. І. 
Комплексне лікування гнійних ран м'яких тканин (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Кравців ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше експериментально розроблено та впроваджено в клініку спосіб лікування гнійних ран м'яких тканин з використанням комбінованої метаболітотропної терапії шляхом використання в комплексному лікуванні метаболітотропних препаратів. Розроблено алгоритм прогнозу перебігу ранозагоєння у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням методів логістичного регресійного аналізу. Вивчено енергетичний стан тканин ділянки рани в процесі ранозагоєння в експерименті та клініці. Досліджено динаміку клінічних, біохімічних, патоморфологічних і мікробіологічних змін у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням запропонованих способів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА377264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кравців О. 
Психологічні особливості розвитку професійної рефлексії викладачів вищих педагогічних навчальних закладів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О. Кравців ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито психологічну сутність й обгрунтовано умови розвитку професійної рефлексії викладачів вищих педагогічних навчальних закладів (ВПНЗ). Висвітлено структурно-функціональні особливості професійної рефлексії, показано її роль у педагогічній діяльності викладачів. Проаналізовано чинники, які впливають на розвиток професійної рефлексії. Обгрунтовано концептуальну модель професійної рефлексії викладача ВПНЗ, охарактеризовано типи та види рефлексії, рефлексивні дії й уміння. Експериментально встановлено й інтерпретовано тенденції професійної рефлексії викладачів ВПНЗ, визначено її типи, рівні й умови розвитку. Експериментально доведено, що здатність до професійної рефлексії підвищує якісні та кількісні показники їх професійної діяльності. Розроблено й апробовано у формувальному експерименті семінар-тренінг розвитку професійної рефлексії викладачів ВПНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч481.42 +
Шифр НБУВ: РА369012

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Кравцов Є.М. 
Особливості технології отримання залізорудного концентрату з низькою масовою часткою кремнезему: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / Є.М. Кравцов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 20 с. — укp.

Сформульовано й узагальнено фізичні закономірності вибіркового руйнування окиснених залізних руд (щодо стиску та розтягнення), що дозволило встановити співвідношення, які взаємопов'язують параметри подрібнення та розкриття мінеральних зерен. Виявлено особливості виділення неподрібнених нерудних зерен і зростків перед збагачувальним переділом, що забезпечує високий ступінь розкриття рудних зерен (до 80 - 85 %) і подальше одержання високоякісного залізорудного концентрату. Запропоновано математичну модель вибіркового руйнування окисненої залізної руди, яка дозволяє установити взаємозв'язок сили притиснення пружин рухливого валка дробарки з міцнісними характеристиками рудних і нерудних мінеральних зерен та визначити раціональний режим роботи валкової дробарки, якого реалізовано з високою ефективністю у технологічному процесі підготовки залізорудної сировини та використано для одержання концентрату з масовою часткою кремнезему менше 0,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411,323 +
Шифр НБУВ: РА346122

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Кравцов В.І. 
Механіка гнучких глибоководних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / В.І. Кравцов ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. Макарова. — Миколаїв, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методів і алгоритмів числового дослідження нелінійного пружного деформування просторово викривлених гнучких елементів морських конструкцій із згинальною і крутильною жорсткістю при дії довільно розташованих в просторі статичних, квазістатичних або динамічних зосереджених, розподілених або моментних навантажень, викликаних кінематичним або деформаційним впливом водного середовища, при роботі в умовах, близьких до реальних. Розроблено пакети обчислювальних прикладних програм, які дозволяють оперативно вирішувати поставлені задачі з метою прийняття конструктивних і технологічних рішень безпосередньо в процесі експлуатації гнучких морських конструкцій. Достовірність перевірена розробленими методами чисельного і натурного екперименту. Досліджена механіка підводного трубопроводу і його вплив на судно-носій при укладанні, ремонті і експлуатації. Визначено напружено-деформований стан гнучких, приєднаних до судна-носія, протяжних конструкцій при дії статичних і динамічних навантажень. На основі створених методів і алгоритмів уперше розв'язано ряд оригінальних прикладних задач механіки глибоководних гнучких конструкцій, досліджено їх напружено-деформований стан, стійкість і динаміку в режимах експлуатації, близьких до реальних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О427.5-01

Рубрики:

      
8.

Кравцов В.О. 
Принцип природовідповідності виховання у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.О. Кравцов ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості інтерпретації та реалізації принципу природовідповідності виховання у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського. Висвітлено генезу ідеї природовідповідного виховання у філософській та педагогічній думці, розглянуто особливості її реалізації в освітніх теоріях до та після В.О.Сухомлинського. Здійснено аналіз філософських поглядів В.О.Сухомлинського як теоретичної основи реалізації принципу природовідповідності виховання, зроблено висновок про тотожність поглядів видатного педагога й сучасних актуальних ідей філософії ноосфери, започаткованої В.І.Вернадським. Детально проаналізовано методологічні основи й особливості реалізації принципу природовідповідності В.О.Сухомлинським у розумовому, моральному, естетичному, трудовому, фізичному, екологічному вихованні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-214
Шифр НБУВ: РА313825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кравцов Д.В. 
Фінансово-правове регулювання інвестиційної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Кравцов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу інвестицій та інвестиційної діяльності як суспільного явища, що забезпечує задоволення економічних інтересів держави, а також територіальних громад, юридичних і фізичних осіб, висвітлено фінансово-правовий аспект цієї проблеми. Обгрунтовано визначення інвестиційної діяльності як категорії, притаманної публічному та приватному праву, надано характеристику видів інвестицій і форм здійснення інвестиційної діяльності. Визначено її місце як комплексного правового інституту, що складається з норм конституційного, адміністративного, фінансового та цивільного права. Визначено особливості державного регулювання даної діяльності та фінансового контролю за процесом її здійснення. Розглянуто місце та правову природу інвестицій (капітальних вкладень) у фінансових правовідносинах. Наведено пропозиції щодо зміни чинного законодавства у сфері інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА337842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кравцов Д.М. 
Правове регулювання відносин по розслідуванню та обліку нещасних випадків на виробництві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.М. Кравцов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття нещасного випадку на виробництві, визначено його кваліфікуючі ознаки, розроблено класифікацію нещасних випадків, визначено обставини, на яких повинні грунтуватись висновки комісії про характер нещасного випадку і його наслідки. Досліджено причини нещасних випадків та запропоновано засоби боротьби з ними. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про охорону праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА327300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кравцов К.І. 
Формування умов оптимальності нормальних режимів електроенергетичних систем засобами автоматичного керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / К.І. Кравцов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше розроблено математичну модель електроенергетичної системи для оцінки її неоднорідності з урахуванням фактичних значень комплексних коефіцієнтів трансформації трансформаторних зв'язків, яку можна використовувати для розробки законів оптимального керування потоками потужності та напругою в електроенергетичних системах (ЕЕС). Розвинуто метод оптимізації нормальних режимів ЕЕС, який базується на принципі найменшої дії, що, на відміну від відомих, дозволяє оцінити мінімум технічних втрат електроенергії під час її транспортування та забезпечує максимальне наближення до нього. Розроблено метод оцінки чутливості оптимальних параметрів режиму ЕЕС, який дозволяє аналітичним шляхом установити межі оптимальних зон нечутливості, координувати роботу локальних систем автоматичного керування ЕЕС, а також зменшити вплив неточності та неповноти вихідної інформації на результат визначення оптимального керування впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05-016 +
Шифр НБУВ: РА338357

Рубрики:

      
12.

Кравцов О.О. 
Визначення обсягу виробництва вуглевидобувних підприємств при стратегічному та тактичному плануванні на базі ітераційного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Кравцов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи планування виробництва в промисловості та принципи формування стратегії господарюючих об'єктів на ринку, визначено специфічні цілі та задачі стратегічного планування на підприємствах видобувних галузей. На підставі аналізу залежності валових витрат 30 вуглевидобувних підприємств Донбасу від обсягу виробництва розроблено методику оптимального планування вуглевидобутку на базі ітераційного підходу, який полягає в перманентній оптимізації виробничих планів за критерієм прибутковості, дозволяє ефективно використовувати виробничі потужності вуглевидобувного підприємства, реалізуючого вугілля за умовами довгострокових контрактів із споживачами. Визначено тривалість міжітераційного періоду між черговими коригуваннями виробничих планів. Запропоновано підхід до оцінки ризику й оптимальної надійності планових завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51-23
Шифр НБУВ: РА318091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кравцов С. О. 
Соціальна адаптація випускників професійно-технічних навчальних закладів до ринку праці: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / С. О. Кравцов ; НАН України, Ін-т соц. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан системи професійно-технічної освіти (ПТО) у різних країнах та в Україні зокрема. Розроблено класифікацію різних систем ПТО. Запропоновано створення цілісної системи узгоджених дій з боку суб'єктів, причетних до відтворення робочої сили. Надано пропозиції щодо укрупнення певних робітничих професій для підвищення конкурентоспроможності робітників. Дістав подальшого розвитку процес систематизації взаємодії органів державної влади у сфері праці, освіти й об'єднань роботодавців з питань, пов'язаних з підготовкою робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332.1-213.1
Шифр НБУВ: РА380250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кравцов Д. С. 
Реконструкція та модернізація спортивних комплексів закладів вищої освіти (на прикладі м. Одеси) / Д. С. Кравцов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – фізкультурно-спортивні будівлі та споруди в структурі закладів вищої освіти. Мета дослідження полягає в розробці науково обгрунтованих положень щодо реконструкції та модернізації спортивних комплексів закладів вищої освіти, їх архітектурно-планувальної організації. Методика дослідження грунтується на системному підході до тлумачення об'єкта і предмета дослідження, аналізі наукових робіт та літературних джерел, обстеження спортивних комплексів навчальних закладів, систематизації матеріалів, розробки принципових теоретичних положень, обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності запропонованих принципів та методів. Результати: вперше досліджено архітектурно-типологічні особливості спортивних комплексів закладів вищої освіти з точки зору їх мотиваційної спроможності; систематизовано прийоми вдосконалення функціонально-планувальної структури спортивного комплексу закладу вищої освіти за чотирма напрямками; вивчено архітектурно-художні засоби підвищення мотиваційної спроможності архітектурно-просторового середовища спортивного комплексу закладу вищої освіти за семантичним та естетичним аспектами; вдосконалено поетапну методологічну схему виконання робіт при реконструкції, модернізації та проектуванні спортивних комплексів закладів вищої освіти; систему оцінювання ефективності архітектурно-планувального рішення спортивного комплексу закладу вищої освіти; методику розрахунку потреби закладу вищої освіти у спортивних просторах та формування їх номенклатури; запропоновано шляхи реконструкції та модернізації спортивних комплексів закладів вищої освіти; Отримали подальший розвиток: класифікація спортивних комплексів закладів вищої освіти за функціональними, містобудівними та об'ємно-планувальними ознаками; основні принципи архітектурно-планувальної організації спортивних комплексів закладів вищої освіти. Впроваджено - в навчальний процес кафедри Архітектури будівель та споруд АХІ ОДАБА в курсовому та дипломному проектуванні; при ескізному проектуванні спортивного комплексу кооперованої форми експлуатації для ОДАБА, ОНМУ та НУ "ОМА" по вул. Пішоновській 2020 р.^UThe object of research - sports buildings and structures in the structure of higher education institutions. Aim – to develop scientific provisions for the reconstruction and modernization of sports complexes of higher education institutions, their architectural and planning organization. The research methodology is based on a systematic approach to the interpretation of the object and subject of research, analysis of scientific works and literature sources, survey of sports complexes, systematization of materials, development of theoretical principles, justification and experimental verification of the proposed principles and methods. Results: for the first time the architectural and typological features of sports complexes of higher education institutions in terms of their motivational capacity were studied; systematized methods of improving the functional and planning structure of the sports complex of higher education institutions in four areas; studied architectural and artistic means of increasing the motivational capacity of the architectural and spatial environment of the sports complex of higher education institutions in semantic and aesthetic aspects; the step-by-step methodological scheme of performance of works at reconstruction, modernization and designing of sports complexes of institutions of higher education is improved; system for evaluating the effectiveness of architectural and planning solutions of the sports complex of higher education institutions; methods of calculating the needs of higher education institutions in sports spaces and the formation of their nomenclature; ways of reconstruction and modernization of sports complexes of higher education institutions are offered; received further development: classification of sports complexes of higher education institutions by functional, urban and spatial planning features; basic principles of architectural and planning organization of sports complexes of higher education institutions. Introduced - into the educational process of the Department of Architecture of Buildings and Structures of AАI OSACIA in course and diploma design; during the experimental design of the sports complex of the cooperative form of operation for OSACIA, ONMU and NU "OMA" on the street Pishonovsky 2020.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кравцова І. В. 
Розвиток системи управління державними корпоративними правами в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Кравцова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль та місце державної власності у формування ринкової економічної системи. Розглянуто правові й інституціональні умови формування системи управління державними корпоративними правами в економіці України. Визначено особливості системи управління державними та змішаними підприємствами в зарубіжних країнах. Сформульовано поняття "корпоративні права держави". Проведено оцінювання економічної ефективності управління державними корпоративними правами в економіці України й окремо в державних підприємствах вугільної галузі. Розроблено організаційно-економічний механізм управління корпоративними правами держави за рахунок зміни структури суб'єкта й об'єкта управління, що сприятиме розвитку системи управління державними корпоративними правами, підвищенню прозорості процесу управління й ефективності державного та суспільного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4УКР)291.6-141-21 + Х839(4УКР)901.40
Шифр НБУВ: РА381979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кравцова Л.В. 
Економічний механізм мотивації впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальне господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Кравцова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано комплексний підхід та розроблено практичні рекомендації з визначення ефективності економічної мотивації впровадження енергозберігальних технологій у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ). Проведено теоретичне обгрунтування сутності та структури економічного механізму мотивації впровадження енергозберігальних технологій у ЖКГ регіону, розроблено методичні підходи до аналізу резервів економії енергоресурсів під час утримання та експлуатації житлового фонду. Вдосконалено систему показників енергозбереження з обгрунтуванням та розрахунками енергоємності, енерговіддачі й енергозбереження. Наведено методичні підходи до визначення якості житлово-комунальних послуг за урахування результатів впровадження енергозберігальних технологій, які підвищують соціально-економічну ефективність функціонування ЖКГ і впливають на комфортність життєдіяльності домогосподарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-554.081 +
Шифр НБУВ: РА344224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кравцова Н.Г. 
Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.Г. Кравцова ; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз новаторської діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії, заснованої в 1896 р. Дж.Дьюї. Визначено прогностичний потенціал цієї школи та його затребувань за умов модернізації національної освіти. Виявлено інноваційні педагогічні ідеї Дж.Дьюї та засоби їх втілення в діяльність Чиказької експериментальної школи-лабораторії. Обгрунтовано наукові компоненти педагогічної концепції функціонування та розвитку школи. Досліджено специфіку організаційно-методичної системи її діяльності. Охарактеризовано теоретико-методичну модель педагогічного процесу Чиказької експериментальної школи-лабораторії. З'ясовано процес і етапи її розвитку, а також актуалізовано педагогічні ідеї та досвід діяльності у практиці сучасних навчально-виховних закладів. До наукового обігу введено нові документи, історичні факти, що доповнюють відомості про діяльність Чиказької школи-лабораторії та педагогічну творчість Дж.Дьюї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7СПО)-8 Дьюї, Д. +
Шифр НБУВ: РА355566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кравцова О. О. 
Категорія суперлативності англійського прикметника: функціональний та дискурсивний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Кравцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Зазначено, що використання функціонального підходу дозволило представити категорію суперлативності як цілісну систему (функціонально-семантичне поле) в єдності її елементів, що пов'язані загальним семантичним змістом і функцією, та виявило закономірності взаємодії граматики й лексики. У центрі поля суперлативності - найвищий ступінь порівняння прикметників (відносний суперлатив та його різновиди: власне-суперлативне, включно-суперлативне й обмежувально-суперлативне значення), що передає найвищий ступінь вияву ознаки, а на периферії - абсолютний суперлатив (елатив), який позначає істотне перевищення або недосягнення "норми". Дискурсивне дослідження категорії суперлативності дозволило виявити тісний зв'язок суперлативності з іншими семантичними категоріями - об'єктивними категоріями якості, кількості, міри ознаки та градуальності і з суб'єктивно-прагматичними категоріями експресивності, емотивності, образності й оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА381981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кравцова О.А. 
Архівний портал ЮНЕСКО: засада створення, структура, інформаційний ресурс: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Кравцова ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено роль та значення архівного порталу ЮНЕСКО як міжнародної архівної інформаційної системи, яка виконує функції розвитку архівної справи та документознавства в контексті функцій та завдань щодо поширення знань та обміну інформацією у науці, культурі, освіті. Розглянуто основні принципи, функції та етапи становлення ЮНЕСКО, зміни пріоритетів у її діяльності в період інформаційного суспільства та суспільства знань, діяльність Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та її веб-ресурси. Охарактеризовано програми ЮНЕСКО зі створення та розвитку веб-порталу як мережевого ресурсу, інформаційно-бібліографічні та документальні ресурси, продуковані ЮНЕСКО та накопичені у її бібліотеці та архіві у вигляді веб-ресурсів. З'ясовано роль організації у формуванні міжнародних засад розвитку архівної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.31 +
Шифр НБУВ: РА367381

Рубрики:

      
20.

Кравцова С.Є. 
Розробка нормативного забезпечення визначення процесів інтегрованих систем менеджменту атомних електричних станцій з метою убезпечення їхньої роботи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / С.Є. Кравцова ; "Львів. політехніка", нац. ун-т. — Л., 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено наукові рекомендації щодо визначення процесів інтегрованих систем менеджменту (ІСМ) АЕС. Досліджено сучасний стан нормативних вимог і підходів до забезпечення безпеки роботи АЕС. Доведено, що створення та впровадження ІСМ є новим ефективним підходом для подальшого підвищення рівня безпеки функціонування АЕС. СФормульовано визначення термінів "інтегрована система менеджменту", "визначення процесу", "базова одиниця", "наскрізний процес", які рекомендовано використовувати у нормативних документах. Запропоновано новий підхід до визначення процесів ІСМ АЕС на підставі використання як процесоформувальної основи матеріальних потоків АЕС. Розроблено метод визначення процесів ІСМ, який базується на виявленні джерел невизначеності та їх загального внеску у якість процесу, що проектується. Як критерій визначення рівня якості управління процесом запропоновано використовувати положення зображувальної точки простору станів матеріального потоку, координатами якої є значення змінних, що характеризують ступені свободи цього потоку. З використанням нових методів розроблено проект галузевого стандарту "Визначення процесів інтегрованих систем менеджмету АЕС", що дозволило удосконалити нормативну базу АЕС з питань визначення процесів на етапі створення ІСМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-6
Шифр НБУВ: РА370337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського