Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЛЕШОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Кулешов О.О. 
Діяльність адміністративної служби міліції по припиненню правопорушень (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кулешов ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено сутність заходів адміністративного припинення правопорушень і показано їх значення в системі державної влади та місцевого самоврядування. Детально проаналізовано різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності засобів адміністративного примусу та їх класифікації. Досліджено наукові та практичні підходи щодо визначення ефективності адміністративно-правових засобів припинення правопорушень, які застосовуються адміністративною службою міліції. Визначено фактори впливу на ефективність застосування засобів адміністративного припинення правопорушень на сучасному етапі та в процесі історичного розвитку державності. Встановлено доцільність реформування адміністративної служби міліції у сфері застосування засобів адміністративного примусу. Обгрунтовано необхідність здійснення переорієнтації пріоритетів у напрямку дотримання прав і свобод людини і громадянина у процесі застосування засобів адміністративного примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА340680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кулешова Г.М. 
Підвищення конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.М. Кулешова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та значення конкуренції та конкурентоспроможності, особливості конкурентоспроможності продукції виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК, основні методичні підходи щодо оцінки рівня конкурентоспроможності винограду (за рівнем рентабельності та прибутку на 1 га) і винопродукції (за рентабельністю продаж). Виявлено фактори, що значною мірою впливають на конкурентоспроможність винограду і винопродукції. Проведено економічний аналіз ринку продукції виноградарства і виноробства Миколаївської області, виявлено існуючі недоліки та невикористані резерви, оцінено конкурентоспроможність винограду та продуктів його переробки. Проаналізовано попит на продукцію виноградарсько-виноробного підкомплексу, з урахуванням результатів якого розроблено подальшу стратегію його розвитку. З метою підвищення конкурентоспроможності підкомплексу обгрунтовано: основні напрями вдосконалення сортименту виноградних насаджень та винопродукції, перспективний план оптимальної структури виноградників технічного напрямку в підприємстві, створення спеціалізованого маркетингового центру, формування політики ціноутворення на сировину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-823.2 + У9(4УКР)325.154.2-823.2 + У9(4УКР-4МИК)306.752.5-823.2 + У9(4УКР-4МИК)325.154.2-823.2 +
Шифр НБУВ: РА342433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кулешова Т.В. 
Природа символу у творчості М.І.Цвєтаєвої: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.В. Кулешова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімферополь, 2007. — 20 с. — укp.

Системно вивчено художню символіку М.І.Цвєтаєвої. Проаналізовано сучасний рівень розв'язання проблеми типології символів. Розглянуто літературні підходи до вивчення природи символу у цвєтаєвській творчості. Висвітлено коло символів, затребуваних поетом, виділено основні символічні комплекси та символи-домінанти. Досліджено особливості універсальних символів у поетичному універсумі М.І.Цвєтаєвої. Виявлено індивідуально-авторську символіку поета та проаналізовано її особливості. На підставі аналізу принципів взаємодії різних типів символів у поетичному світі М.І.Цвєтаєвої охарактеризовано природу символіки поета як художньої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Цвєтаєва, М.І. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Цвєтаєва, М.І. 457
Шифр НБУВ: РА350684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кулешова О.В. 
Психологічні особливості особистісної самореалізації викладача вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Кулешова ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Проблемність самореалізації викладачів вищих навчальних закладів (ВНЗ) зумовлена переважанням характерних для цього соціально-психологічного середовища та культури практичної діяльності людей стереотипних групових ідентифікацій над рефлексивними ціннісними компонентами їх індивідуальної самосвідомості та досвідом свідомого використання рефлексії для формування акмеологічного критерію професійно-творчого використання викладачами особистісних можливостей свого "Я". Виявлено, що проблемність самореалізації викладача ВНЗ спричинена домінуванням стереотипних установок соціального пізнання над ціннісними компонентами індивідуальної самосвідомості. Розроблено концептуальну рефлексивно-акмеологічну модель самореалізації, що дозволило виявити протиріччя між захисною функцією та функцією самореалізації у структурі механізму соціальної ідентифікації. Розроблена методика дослідження ціннісних аспектів самореалізації уможливила емпіричне визначення особливостей особистісно-рефлексивного механізму становлення відносин соціальної суб'єктності. Досліджені аспекти самореалізації типологізовано за характером основних рефлексивних орієнтацій, а саме: функціоналізації діяльності, професіоналізації діяльності, соціальної творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.0 + Ю940.9 +
Шифр НБУВ: РА352026

Рубрики:

      
5.

Кулешова С.Г. 
Розробка методу інтерактивного автоматизованого проектування базових конструкцій жіночого легкого одягу з елементами модульного синтезу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / С.Г. Кулешова ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням автоматизованого проектування на прикладі базових конструкцій жіночого легкого одягу. В роботі розроблено елементи модульного синтезу, які грунтуються на бульовому складанні геометричних примітивів в об'ємному проектуванні, в площинному конструюванні та конструктивному модифікуванні. Для об'ємного проектування розроблені цифрова та геометрична моделі манекена. Для площиного конструювання побудовані розгортки поверхні манекена та основи конструкції з декомпозицією на модулі. Для конструктивного модифікування розроблені матриці сумісності. Виконано адаптацію методик конструювання одягу до системи AutoCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2

Рубрики:

      
6.

Кулешов О.В. 
Стан та корекція центральної і мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Кулешов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вегетативний гомеостаз, особливості центральної та мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця та розроблено способи їх корекції. Вивчено вегетативний гомеостаз, структурно-функціональний стан міокарда та кровоток по екстра- й інтракраніальним судинам головного мозку у дітей з різними видами порушень серцевого ритму. Виявлено порушення вегетативного гомеостазу з домінуванням симпатичного тонусу вегетативної нервової системи у дітей усіх груп, зафіксовано зниження показників центральної гемодинаміки за всіх видів екстрасистолічної аритмії (супра- та вентрикулярних і політопних), що проявляється у гіповолемічному типі з непорушеними контрактильними властивостями міокарда незалежно від віку. Відмічено виражене зниження систолічної та діастолічної швидкості кровотоку по a. vertebralis з обох сторін у дітей з екстрасистолічними порушеннями ритму серця. Встановлено, що поєднання стандартної терапії вегетативних дисфункцій з кардіометаболічним препаратом (кардонат) і судинопротектором (вінпоцетин), а також з місцевою фізіотерапією (електрофорез брому за Щербаком на комірцеву ділянку) сприяє зменшеннню екстрасистол за добу та нормалізації вегетативного гомеостазу з відновленням кровотоку по a. vertebralis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА363079

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Кулешов В.В. 
Удосконалення технології перевезень вагонами операторських компаній на основі ресурсосбереження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.В. Кулешов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення технології перевезень вантажними вагонами операторських компаній на транспортному ринку. Вперше запропоновано систему критеріїв реалізації ресурсозберігаючої технології функціонування операторської компанії. На базі формалізації технології взаємодії залізниць та операторських компаній побудовано номограми залежності парку власних вагонів від обсягу перевезень вантажів, обігу та статичного навантаження. На підставі математичної моделі, побудованої на основі поширених мереж Петрі за нечіткими вхідними та вихідними даними, розроблено ресурсозберігаючу технологію перевезень у вагонах операторських компаній, яка на відміну від існуючої, враховує межі необхідних перевізних ресурсів, експлуатаційних витрат, наближення фактичних і нормативних термінів доставки вантажів. Удосконалено структуру корпоративної мережі автоматизованої системи керування вагонним парком, сумісних інформаційних технологій залізниць та операторських компаній, що забезпечують прийняття рішень щодо організації вагонопотоків з власних вагонів за нечіткими вхідними та вихідними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.03 +
Шифр НБУВ: РА347866

Рубрики:

      
8.

Кулешова В.В. 
Формування пошуково-дослідницьких умінь майбутніх інженерів-педагогів у процесі професійної підготовки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Кулешова ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади процесу формування пошуково-дослідницьких умінь студентів у процесі професійної підготовки. Висвітлено суть і структуру даних умінь. Обгрунтовано комплекс професійно спрямованих завдань (педагогічні вправи, ситуації, задачі, інтегровані завдання), який сприяє формуванню пошуково-дослідницьких умінь. Визначено етапи їх формування у процесі оволодіння інженерами-педагогами циклом педагогічних дисциплін. Охарактеризовано рівні сформованості професійних пошуково-дослідницьких умінь. Розкрито суть понять "професійна підготовка", "інженерно-педагогічна підготовка", "педагогічна діяльність", "уміння", "завдання". Запропоновано критерії та показники рівнів сформованості пошуково-дослідницьких умінь. Розвинуто засоби професійної підготовки студентів у вищому інженерно-педагогічному навчальному закладі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА353354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кулешов О. М. 
Формування та транспортування нерелятивістських електронних потоків для приладів та пристроїв на магнітогальмівному випромінюванні: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / О. М. Кулешов ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано теоретично й експериментально питання формування гвинтових електронних потоків різної щільності в магнітних полях з реверсом, у схрещених магнітних полях та у адіабатичних магнітних полях на окремих ділянках. Знайдено області проходження та непроходження щільного нерелятивістського електронного потоку в магнітних періодичних фокусувальних системах в залежності від параметрів реверсивних зон. Одержано умови вводу та транспортування щільного нерелятивістського електронного потоку в магнітній системі типу ондулятора Моца в присутності провідного магнітного поля. Знайдено режими вводу гвинтового електронного потоку в адіабатичне зростаюче магнітне поле для пучків з різною щільністю просторового заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.23,022 + З85-01
Шифр НБУВ: РА371423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ковшов Ю. С. 
Взаємодія електронних потоків з полями електродинамічних систем ТГц клінотронів підвищеної стабільності / Ю. С. Ковшов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – формування та поширення нерелятивістських щільних стрічкових електронних пучків та процеси електронно-хвильової взаємодії в ТГц клінотронах. Мета – виявлення фізичних особливостей електронно-хвильової взаємодії в надрозмірних електро-динамічних системах ТГц клінотронів. Методи досліджень i апаратура – 3-D моделювання траєкторій електронних пучків та розрахунків електронно-хвильової взаємодії, вимірювання шорсткості поверхні методами оптичної інтерферометрії, дослідження параметрів випромі-нювання каліброваними приладами. Результати i новизна – розроблено розрахункову модель електронно-хвильової взаємодії клінотрона з урахуванням високочастотних омічних втрат, викликаних як шорсткістю поверхні, так і тепловим навантаженням на гребінку. Розроблена теоретична модель в ТГц клінотроні враховує відбиття і трансформацію електромагнітних хвиль в областях з'єднання системи, що сповільнює рух хвиль, з хвилеводними трактами, а також розкид повздовжніх швидкостей електронів за товщиною потоку. Розроблена модель дозволила пояснити ефекти резонансного збудження ТГц клінотронів, а також механізми підвищення потужності випромінювання і збудження багаточастотного режиму в ТГц клінотронах у разі застосування несиметричної електронно-оптичної системи, що були експериментально досліджені в діапазоні частот від 100 до 400 ГГц в клінотронах, що містять або звичайну плоску гребінку, або багатоступеневу гребінку. Було розроблено контур стабілізації потужності та частоти випромінювання для ТГц клінотронів із застосуванням розробленого високовольтного джерела живлення та схеми пропорційно-інтегрально-диференціального управління, за рахунок чого експериментально отримано довгострокову стабільність вихідної потужності 0,5% та стабільність частоти 5 МГц на частоті 300 ГГц для клінотрону з вихідною потужністю 100 мВт. Галузь застосування –ЯМР-ДПЯ спектроскопія, ТГц-бачення, ТГц-томографія, фізична електроніка.^UObject of the study – Formation and propagation of a nonrelativistic intensive sheet electron beams and the beam-wave interaction processes in THz clinotrons. Purpose – Physical features of beam-wave interaction revealing in oversized electromagnetic systems of THz clinotrons. Research Methods and Apparatus – 3-D simulation of electron beam trajectories and the simulation of beam-wave interaction, optical interferometry in measurements of surface roughness, precise equipment in measurements of electromagnetic radiation parameters. Results and novelty –Theoretical model of beam-wave interaction in clinotron oscillator considering high-frequency ohmic losses caused by both the surface roughness and thermal heating of the grating structure has been developed. The theoretical model of THz clinotron considers the reflections and transformation of electromagnetic waves at the edges of slow-wave structure connecting with waveguides and electron velocity spread along the beam thickness. Developed theoretical model allows us to explain the effect of the resonant excitation of THz clinotrons as well as both the enhancement of radiation power and the excitation of multimode operation in THz clinotrons in the case of the application of nonsymmetrical electron-optical system, that was experimentally studied in the frequency range from 100 to 400 GHz in clinotrons containing either conventional slow-wave structure or multistage grating. The power and frequency stabilization loops for THz clinotrons were developed using both in-house designed high-voltage power supply and the proportional-integral-differential control scheme, that resulted in experimentally achieved output power stability of 0.5% and the frequency stability of 5 MHz for 300 GHz clinotron with the output power of 100 mW. Field of application –DNP NMR spectroscopy, THz-vision, THz-tomography, physical electronics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кулешова С. Г. 
Розвиток наукових основ технологій адресного проєктування швейних виробів / С. Г. Кулешова. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена розвитку наукових основ застосування інноваційних технологій у процесах адресного проєктування швейних виробів для підвищення їх конкурентоздатності на основі класової стратифікації споживачів. Обґрунтовано теоретичні основи адресного проєктування конкурентоздатних швейних виробів за рахунок інтеграції та адаптації синергетичного понятійного апарату на засадах використання експертних систем. Розроблено методологічні основи застосування фрактальних положень, як інноваційних технологій для досліджень складних систем «споживач», «костюм», «середовище». Розроблено науково обґрунтовану методику аналізу зовнішності і особливостей особистості адресного споживача для формування антропометричної бази даних при візуалізації індивідуальної фігури для визначення рекомендованої колірної гами моделі одягу. Науково обґрунтовано інноваційну технологію прийняття проєктного рішення на основі формування біполярних шкал оцінювання дизайн-атрибутів моделей одягу, що дозволяє обрати оптимальну технологію проєктування з урахуванням проєктних ситуацій та адресності моделей одягу. Розроблено технологію формування індивідуального гардеробу із застосування методології адресного проєктування швейних виробів на основі типології проєктних образів в індустрії моди. Розроблено концепцію експертної системи підтримки процесу адресного проєктування одягу. Результати досліджень перевірено експериментально і підтверджено практично. Ключові слова: адресне проєктування одягу, адресний споживач, якість, база даних, фрактал, проєктний образ.^UThe work is devoted to development of scientific bases to apply innovative technologies in the processes of customized designing of garments for increasing their competitiveness based on consumers' class stratification. The theoretical groundings of customized design of competitive garments are substantiated on the basis of integration and adaptation of the synergistic conceptual apparatus of expert systems application. Methodological groundings of fractal application as innovative technologies for research of complex systems "consumer", "suit", and "environment" are developed. The technique of assessment the appearance and personality characteristics of the consumer is developed in order to form an anthropometric database when visualizing an individual figure to determine the recommended color scheme of the outfit. Innovative technology of making a design decision has been scientifically substantiated. The technology is based on the formation of bipolar scales of design attributes that are used to evaluate an outfit. Such technology allows choosing the optimal design technology taking into account design situations and customizing of clothing models. The technology of forming an individual wardrobe using the methodology of customized clothing design based on the typology of design images in fashion industry is developed. The concept of expert system to support the process of address clothing design has been developed. Keywords: customized apparel design, consumer, quality, database, fractal, design image.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кулешов О. В. 
Фактори ризику виникнення і прогнозу пролапсу мітрального клапана у дітей та особливості його корекції / О. В. Кулешов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної медико-соціальної наукової проблеми прогнозування наслідків клінічного перебігу пролапсу мітрального клапана у дітей шляхом встановлення диференціально-діагностичних відмінностей з аномально прикріпленими хордами, визначення факторів маніфестації дизритмій та прогресування внутрішньосерцевої гемодинаміки, а також розробки оптимального підходу до ефективного лікування та диспансерного спостереження за групами ризику з урахуванням реакції на фізичне навантаження. Виявлено особливості клінічного перебігу пролапсу мітрального клапана у дітей порівняно з аномально прикріпленими хордами в лівому шлуночку серця. Описано структуру серцевих дизритмій та особливості порушень вегетативної нервової системи обстежених дітей, при яких домінувала симпатикотонія.Виявлено початкові прояви діастолічної дисфункції лівого шлуночка в обстежених дітей що більш виражені при ПМК. Доведено роль фізичного навантаження для виявлення прихованих порушень внутрішньосерцевої гемодинаміки у дітей з ПМК. Відповідно до цього виділено три групи ризику, причому діти з ПМК, незалежно від вихідного ступеня пролабування, можуть мати високий ризик розвитку ускладнень.Розроблено алгоритм лікувально-диференційовано тактики диспансерного спостереження дітей з різними проявами ПМК. Ключові слова: діти, пролапс мітрального клапана, аномальне прикріплення хорд в лівому шлуночку серця, вегетативна дисфункція, прогнозування ускладнень, фізичне навантаження, групи ризику, лікування^UThe thesis is devoted to settling a topical medical, social and scientific issue of predicting the outcomes of the clinical development of the mitral valve prolapse (MVP) in children by virtue of the identification of differential and diagnostic differences as compared to left ventricular false tendons, determination of factors of dysrhythmia manifestations and development of intracardiac hemodynamics, as well as elaboration of the adequate approach to effective treatment and outpatient follow-up of risk groups, considering the response to physical exertion. The peculiarities of the clinical development of the mitral valve prolapse in children as compared to left ventricular false tendons have been found. The structure of the cardiac dysrhythmias and the peculiarities of vegetative nervous system disorder with prevailing sympathicotonia in the examined children have been described.The early signs of the left ventricular diastolic dysfunction, which were more marked with MVP, have been found in the examined children. The role of the physical exertion in determination of the latent impairments of intracardiac hemodynamics in children with MVP has been substantiated. Considering the above mentioned, three risk groups were determined; moreover, children with MVP can be under the high risk of complications development, irrespective of the initial degree of prolapse.The algorithm of the treatment-differentiated approach to the outpatient follow-up of children with various manifestations of MVP has been elaborated. Key words: children, mitral valve prolapse, left ventricular false tendons, vegetative dysfunction, prediction of complications, physical exertion, risk groups, treatment


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кулешов О. М. 
Нові режими автоколивань у низьковольтних електронно-вакуумних приладах міліметрового та субміліметрового діапазонів із перестроюванням частоти / О. М. Кулешов. — Б.м., 2021 — укp.

Мета роботи – визначення нових режимів генерації в компактних низьковольтних електронно-вакуумних приладах міліметрового та субміліметрового діапазонів з метою підвищення ефективності електронно-хвильової взаємодії. Об'єктом дослідження є процеси формування та транспортування низьковольтних інтенсивних електронних пучків різних конфігурацій, а також процеси їх взаємодії з електромагнітними хвилями в електронно-вакуумних приладах мм та субмм діапазонів. Методи дослідження: метод Рунге – Кутта, метод часткових областей, метод перерозкладень. Теоретичні та практичні результати: показано низьковольтний ефективний режим роботи мазерів на циклотронному резонансі з перестроюванням частоти, а також нові режими електронно-хвильової взаємодії в клинотронах міліметрового та субміліметрового діапазонів. Новизна: отримано нові режими генерації низьковольтних вакуумних електронних приладів міліметрового та субміліметрового діапазонів із підвищенною ефективністю та стабільністю. Ступень упровадження: Результати роботи можуть бути використаними при підготовці та проведені навчальних лекцій у вищих навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, де досліджується науковий напрям з фізичної електроніки та фізики пучків заряджених частинок. Сфера використання: результати досліджень може бути використано в фізичній електроніці, спектроскопії медичних та біологічних об'єктів.^UThe purpose of the dissertation work is to determine new regimes of generation in compact low-voltage vacuum electron devices of millimeter and submillimeter ranges in order to increase the efficiency of beam-wave interaction. The object of the research is the processes of a formation and transportation of low-voltage intense electron beams of various configurations, as well as the processes of their interaction with electromagnetic waves in vacuum electron devices of millimeter and submillimeter ranges. Research methods: Runge - Kutta method, mode matching technique, method of decomposition. Theoretical and practical results: low-voltage effective operation of cyclotron resonance masers with frequency tuning is shown, as well as new regimes of beam-wave interaction in clinotrons of millimeter and submillimeter ranges. Novelty: new regimes of operation of low-voltage vacuum electron devices of millimeter and submillimeter ranges with increased efficiency and stability are obtained. Implementation: The results of the work can be used in the preparation and presentation of educational lectures in high educational institutions of the Ministry of Education and Science of Ukraine, which studies the scientific field of physical electronics and physics of charged particle beams. Scope: research results can be used in physical electronics, spectroscopy of medical and biological objects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кулешов С. В. 
Електрохімічний синтез та електрокаталітичні властивості композитів на основі карбідів вольфраму / С. В. Кулешов. — Б.м., 2021 — укp.

Методом циклічної вольтамперометрії досліджено особливості парціального та сумісного електровідновлення вольфраму із Na2W2O7, карбону із СО2 та Li2CO3 на фоні еквімолярного розплаву NaCl–KCl при температурах 700–800 °С. Процес електровідновлення Na2W2O7 в хлоридних розплавах є електрохімічно незворотним, і проходить із дифузійним контролем доставки деполяризатора до поверхні електрода. З'ясовано, що процес відновлення Li2CO3 включає декілька електрохімічних стадій, з попередньою хімічною реакцією розкладу карбонату літію до СО2. Методами РФА, СЕМ та спектроскопією КРС встановлено, що катодний продукт – високорозупорядкований аморфний карбон. Досліджено особливості електровідновлення компонентів системи Na,K|Cl–Na2W2O7–СO2 та встановлено потенціали сумісного електровідновлення вольфраму та карбону. Проведені електролізи у потенціо- та гальваностатичному режимах дозволили підібрати необхідні умови для одержання гексагонального WC з розміром часток 15–20 нм. Вивчено особливості сумісного електровідновлення компонентів системи Na,K|Cl–Na2W2O7–Li2CO3–CO2 та підібрано необхідні умови для одержання монокарбідів вольфраму з розміром кристалітів ~10 нм. та вільним карбоном на поверхні до 5 мас.%. Проведено порівняльне оцінювання електрокаталітичних властивостей синтезованих композитних матеріалів на основі електролітичного карбіду вольфраму в реакції виділення водню в кислих розчинах.^UThe features of partial and joint electroreduction of tungsten from Na2W2O7 and carbon from СО2 and Li2CO3 in equimolar NaCl–KCl melt at temperatures of 700–800 °С in different gaseous atmosphere (air, argon, carbon dioxide) were studied. Mechanisms and kinetic features of electrode reactions are determined.The process of electroreduction of Na2W2O7 to metallic tungsten in chloride melts occurs in one stage in the potential range of -0.7 – -1.0 V against to the Pt reference electrode, process is electrochemically irreversible, and controlled by diffusion of the depolarizer to the cathode.It was found that the process of reduction of Li2CO3 depends on the gaseous atmosphere above the melt. In air, it includes two electrochemical stages, with a preliminary chemical reaction of decomposition of lithium carbonate to CO2. Cyclic voltammograms shows two cathodic waves: the first corresponds to the reduction of CO2, which is formed as a result of thermal dissociation of the carbonate anion and the second wave is due to the directly reduction of the carbonate anion. It was established by XRD, SEM, and Raman spectroscopy that the cathode product of electrolysis at the potentials of both waves is amorphous high disordered carbon.Based on electrochemical studies of the partial electrodeposition of carbon and tungsten from different systems two compositions of electrolytic baths has been chosen: (1) Na,K|Cl–Na2W2O7–СО2; (2) Na,K|Cl–Na2W2O7–Li2CO3–CO2. The features of the joint electroreduction of the components of the both system have been investigated. In the first system joint electroreduction of tungsten and carbon occurs at potentials -0.5 – -0.7 V against to the Pt reference electrode and at -1.5 – -1.7 V for the second system.The carried out potentiostatic and galvanostatic electrolysis allowed choosing the required bath compositions and conditions. The physico-chemical properties of the products were studied by XRD, SEM, TEM, Raman spectroscopy, BET, DTG methods. From the first system obtained hexagonal WC/W2C/C composite with a particle size of 15–20 nm and composite of WC/C with a particle size of 10–15 nm with a specific surface area of 140 m2/g from the second. The electrolysis condition (current density, bath voltage, temperature, the ratio of the bath components) have been determined. The synthesis temperature is 700–800 °C. The current densities are 0.07 – 0.2 A/cm2. Bath composition: (1) Na,K|Cl (1:1) – Na2W2O7 (9,3 mass.%) – СО2 (1.5 MPa); (2) Na,K|Cl (1:1)–Na2W2O7 (16.5 mass.%) – Li2CO3 (4.1 mass.%) – CO2 (0.5 MPa). Replacing the traditional precursor of W (Na2WO4) with Na2W2O7 simplifies the composition of the electrochemical bath by eliminating sodium metaphosphate. The use of lithium carbonate as a source of C in the system increases the yield of the final product, reduces the CO2 pressure in the system and improves the characteristics of the products.The carried out investigations show the use of tungsten carbide as electrode material for hydrogen production from acid electrolytic solutions to be worth-while. Tungsten monocarbide (with surface CNMs) obtained from the system Na,K|Cl–Na2W2O7–Li2CO3–CO2 has the best activity. The value of the Tafel slope for this carbide is -85 mV/dec, the exchange density of 7.0 ×10-4 A/cm2, the overpotential of hydrogen evolution -110 mV at a current of 10 mA/cm2. Surface carbon (5 mas.%) increase its electrocatalytic activity, viz increases the exchange current and decreases the process overpotential. The activity of tungsten carbide W2C is lower than WC.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського