Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (318)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=КУНИЦ$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Куницька Л.Ю. 
Взаємодія електромагнітного випромінення з наноструктурними системами різної природи на границі розділу фаз: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.Ю. Куницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено числово-аналітичні розрахунки перерізів розсіяння та поглинання електромагнітного випромінення на багатошарових наночастинках, що знаходяться поблизу підкладки. Досліджено вплив різних чинників на зсув частот поверхневого плазмового резонансу у суцільних наночастинках Au, Ag і наночастинках з оксидною оболонкою. Розроблено метод визначення ефективної діелектричної проникності матричних дисперсних систем з двошаровими включеннями кульової форми. Наведено методику формування електретних темплатів на основі фоточутливих нанокомпозиційних матеріалів, що містять 1,5 мас. % CdSe та 2,4,7-тринітро-9-флуоренону, в електрофотографічному процесі. Показано, що розташування та симетрія осаджених на поверхню електретного темплату кластерів Au, одержаних напиленням у вакуумі, задаються топологією світлового поля голограми, використаного для формування темплату. Запропоновано механізм самовпорядкування кластерів під час напилення Au на поверхню темплату, що полягає в електрокінетичному русі атомів у локальному електричному полі E = 120 МВ/м поблизу поверхні та їх адсорбції на поверхні з утворенням наноострівців. Проаналізовано процес утворення лазер-індукованих поверхневих періодичних структур у разі накладання на поверхню твердого тіла інтерференційних картин, що здійснюється кількома лазерними пучками. Розроблено метод розв'язку нестаціонарної задачі теплопровідності для періодичної системи джерел і розраховано теплові поля та швидкість зміни температури у часі у приповерхневих шарах різної природи. Створено фізичну модель формування гартівних напружень та визначено середні значення компонентів тензора напружень для нанокристалічних сплавів, одержаних з використанням різних методів (гартування розтопу, газотермічного напилення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В372.5,022 +
Шифр НБУВ: РА361243

Рубрики:

      
2.

Куниця Т.Ю. 
Виховання відповідальної поведінки в учнів 7 - 8-х класів загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.Ю. Куниця ; АПН України. Ін-т пробл. виховання. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз стану проблеми виховання відповідальної поведінки в учнів VII - VIII класів на засадах педагогіки. Розкрито суть, структуру та зміст поняття "відповідальна поведінка підлітка" та визначено шляхи її виховання. Розроблено критерії та показники такої поведінки. З'ясовано її рівні й особливості прояву. Наведено психолого-педагогічні характеристики даних рівнів. Обгрунтовано педагогічні умови та розроблено методику виховання відповідальної поведінки в учнів VII - VIII класів на підставі когнітивного, емоційно-ціннісного, мотиваційного та практичного компонентів з використанням методів активізації виховного процесу: діалогової взаємодії, дискусії, моделювання та реального "проживання" ситуацій морального вибору, самоаналізу, особистісно-орієнтованого підходу у разі добору завдань і доручень, включення підлітків до активної громадської (суспільно-корисної) роботи у школі. Визначено гендерні особливості мотивацію до виховання відповідальної поведінки в учнів старшого підліткового віку. Доведено, що ефективність її виховання підвищується за умов: усвідомлення підлітками суті та змісту відповідальності та відповідальної поведінки особистості; розвитку мотивації до вироблення власної відповідальної поведінки (ціннісного ставлення до себе, інших і предметного світу; набуття досвіду відповідальної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.212 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА358613

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Куниця О.А. 
Зниження часу очікування пасажирами міських маршрутних транспортних засобів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.А. Куниця ; Харк. нац. акад. міск. госп-ва. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові положення стосовно визначення та зменшення часу очікування пасажирами міських маршрутних транспортних засобів. Зниження цього часу є головним внутрішнім резервом перевізного процесу пасажирів, а також напрямком підвищення якості даного процесу. З'ясовано, що відхилення значень дійсного часу очікування пасажирів від його планових значень відбувається під час виконання процесу перевезень. Зазначено, що його доцільно знижувати лише під час виконання цього процесу в режимі реального масштабу часу шляхом оперативного керування. Здійснено дослідження за умов реалізації оперативного втручання керування міською маршрутною мережею автомобільного транспорту з використанням переваг засобів мобільного з'язку та комп'ютерної техніки. Створено модельний комплекс, з використанням якого одержано теоретичні залежності, що з урахуванням зміни поточних значень факторів дозволяють формування пасажиропотоків і руху автобусів, а також зменшувати час очікування пасажирів. З метою зменшення дійсного часу очікування створено новий науковий продукт - алгоритм прийняття рішень щодо розробки заходів оперативного керування параметрами перевезень кожного транспортного засобу у режимі реального масштабу часу. Даний алгоритм розроблено на підставі поєднання різних частин набору теоретичних залежностй модельного комплексу та використання поточних даних, що надає автоматична система оперативного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.5 +
Шифр НБУВ: РА356529

Рубрики:

      
4.

Куницька О.М. 
Підвищення ефективності роботи митного терміналу при виконанні міжнародних вантажних автомобільних перевезень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / О.М. Куницька ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено методичні засади удосконалення роботи митного терміналу під час виконання міжнародних вантажних автомобільних перевезень шляхом представлення митного терміналу мережею масового обслуговування. Установлено закономірності його функціонування в міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях з урахуванням впливу обсягів перевезень, кількості вантажних модулів і часу обороту на експлуатаційні показники. Розроблено аналітичні й імітаційні моделі функціонування митного терміналу у міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях. Розроблено методику вибору дисципліни обслуговування з пріоритетами на митному терміналі. Запропоновано модель функціонування митного терміналу в міжнародних вантажних перевезеннях у класі мереж масового обслуговування з урахуванням стохастичного характеру потоку вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.06 +
Шифр НБУВ: РА344740

Рубрики:

      
5.

Куницький М.П. 
Примусова репатріація радянських громадян до СРСР після Другої світової війни (український вектор): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.П. Куницький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено наслідки примусової репатріації радянських громадян і політичного іміджу СРСР у світі. Визначено та проаналізовано політичні, соціально-економічні, національні та релігійні причини, що призвели до небажання повертатися в СРСР частини радянських осіб. Український вектор репатріації обгрунтовано тим, що саме УРСР прийняла й пропустила через свою територію основний потік повоєнних репатріантів. Охарактеризовано методи та механізми здійснення репатріації, особливості перевірки та фільтрації репатріантів. Спростовано міф, створений радянською історіографією, про добровільне повернення усіх без виключення радянських громадян до СРСР. Зазначено, що більшість примусових репатріантів після повернення в СРСР тривалий час піддавалася дискримінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-299 + Х911.5 +
Шифр НБУВ: РА361237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Куниця З.М. 
Робітники України в суспільно-політичному русі (60 - 80-ті роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.М. Куниця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

З використанням матеріалів документальних матеріалів та інших джерел досліджено участь робітників України (1960 - 1980 рр.) у суспільно-політичному русі. З'ясовано найважливіші моменти формування робітників як класу, матеріальне та правове становище пролетарів, становлення елементів їх суспільної свідомості. Проаналізовано поширення на робітників пропагандистської й організаційної діяльності радикалів-демократів (народників), розкрито шляхи їх ідеального ідейного впливу та його результати, висвітлено зміни в свідомості пролетарів, залучення їх до революційно-народницького підпілля. Розкрито форми та прийоми пропаганди політично зрілих пролетарів. Здійснено огляд суспільно-політичної діяльності робітників Одеси, Харкова, Києва, Севастополя, інших міст України та поширення її на пролетарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-281 +
Шифр НБУВ: РА328322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Куниця А.В. 
Розвиток теорії функціонування зубчастих планетарних інерційно-імпульсних механічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / А.В. Куниця ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 36 с. — укp.

На базі використання єдиних науково-методичних принципів системного підходу створено аналітичні та розрахункові методи аналізу параметрів функціонування інерційно-імпульсної механічної системи з урахуванням зміни зв'язку між її ланками та взаємодії з джерелом і приймачем енергії у складі машинного агрегата у вигляді динамічної системи (джерело енергії - інерційно-імпульсні механічні системи - приймач енергії). Розв'язано задачу динамічного аналізу, що дозволило вирішити комплекс проблем щодо проектування нових технологічних процесів і машин, які адаптивно пристосовуються до параметрів транспортних і технологічних процесів. Уперше на базі зворотної задачі механіки машин і закону збереження енергії створено метод аналізу математичних моделей механічного руху в інерційно-імпульсній механічний системі та одержано вираження канонічних характеристик інерційно-імпульсних механізмів. Встановлено нову закономірність нелінійних взаємодій інерційно-імпульсної задачі механічної системи з джерелом і приймачем енергії та розроблено заходи сумісного параметричного й енергетичного усунення імовірності виникнення нелінійних ефектів, що зменшують працездатність і довговічність машин. Вперше розроблено методику узгодження параметрів функціонування інерційно-імпульсної механічної системи й обгрунтовано вимоги стосовно відповідності її параметрів та канонічної характеристики щодо визначальних особливостей джерела та приймача енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.8 + К445.58-02 +
Шифр НБУВ: РА334725

Рубрики:

      
8.

Куницький Є. В. 
Інститут примирення сторін у цивільному процесі України / Є. В. Куницький. — Б.м., 2021 — укp.

Визначено загальнотеоретичні та методологічні засади дослідження примирення сторін у цивільному процесі України. У відповідному контексті проаналізовано стан наукової розробки проблеми примирення сторін у цивільному процесі, наведено методологію проведення дослідження, простежено еволюцію правового регулювання примирення сторін у цивільному процесі України та деяких інших державах.Виокремлено основні етапами еволюції правового регулювання примирення сторін у цивільному процесі України.Надано загальну характеристику інституту примирення сторін у цивільному процесі України.Визначено, що примирення сторін у цивільному процесі слід розглядати у трьох ракурсах: а) як правовий інститут; б) як правову категорію; в) як процес, що складається із певних цивільних процесуальних правовідносин.Обґрунтовано, що передумовами примирення сторін у цивільному процесі є: а) наявність добровільної згоди на примирення, під якою розуміється волевиявлення сторони (сторін) щодо врегулювання спору, одним із правових наслідків якого є припинення провадження у справі; б) дотримання визначеного законом процесуального порядку примирення (процесуальної форми).Визначено, що згода сторони щодо врегулювання спору повинна відповідати певним вимогам, а саме: а) має бути безумовною; б) має бути виражена у визначеній законом процесуальній формі.Проведено класифікацію згоди сторін на примирення залежно від процесуальної форми на: а) взаємну згоду; б) односторонню згоду.Встановлено, що примирення сторін може відбуватися у чотирьох процесуальних формах: мирової угоди; відмови від позову, заяви (скарги); визнання позову, скарги; відкликання заяви (скарги) або залишення позовної заяви без розгляду з ініціативи позивача.Встановлено, що мировою угодою є домовленість між сторонами щодо врегулювання спору на підставі взаємних поступок, отже, за своєю юридичною природою мирова угода є правочином, тобто договором.Дістали подальшого розвитку розуміння відмови позивача від позову як односторонньої розпорядницької процесуальної дії позивача, яка характеризується безумовною відмовою від судового захисту свого суб'єктивного права, свободи чи інтересу і спрямована на припинення провадження у справі, та визнання позову, яке слід розглядати як односторонню розпорядницьку процесуальну дію відповідача, яка виявляється у його безумовній згоді із пред'явленими матеріально-правовими вимогами позивача і спрямована на припинення провадження у справі.Удосконалено визначення відкликання позовної заяви, яким є одностороння процесуальна розпорядницька дія позивача, спрямована на відмову від продовження судового процесу, яка не виключає можливості повторного звернення до суду за захистом тотожної позовної вимоги;Доопрацьовано наукову позицію щодо співвідношення відкликання позовної заяви та відмови позивача від позову. Доведено, що залишення позову без розгляду спрямоване на закінчення розгляду цивільної справи без ухвалення рішення суду у зв'язку з наявністю визначених законом підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і потенційно можуть бути усунені в майбутньому. При цьому подання заяви про залишення позову без розгляду може бути не тільки процесуальною формою примирення сторін, але й, водночас, способом зловживання позивачем своїми процесуальними правами. Тому з метою недопущення подібних ситуацій доцільним видається застосування судом правових норм, що регламентують неприпустимість зловживання процесуальними правами – ст. 44 ЦПК України.Обґрунтовано, що відкликання апеляційної, касаційної скарг, відмову від таких скарг, а також від заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами можна розглядати як процесуальні форми примирення у цивільному процесі тільки за умови подання указаних заяв, скарг однією із сторін цивільної справи.Додатково аргументовано положення щодо взаємозв'язку між процесуальною формою примирення сторін та стадією цивільного судочинства, внаслідок чого визначено процесуальні форми, в яких допускається примирення сторін, для кожної стадії цивільного судочинства.^UThe general theoretical and methodological bases for the research of reconciliation of the parties to the Civil Procedure of Ukraine have been defined. The state of scientific development of the problem of reconciliation of the parties to the Civil Procedure in the relevant context has been analyzed, the methodology of the study has been provided, and the evolution of legal regulation of reconciliation of the parties to the Civil Procedure of Ukraine and some other States has been traced.The main stages of evolution of legal regulation of reconciliation of the parties to the Civil Procedure of Ukraine has been provided.The general characteristic of the institution of reconciliation of the parties to the Civil Procedure of Ukraine has been provided.It has been proved that the reconciliation of the parties to the Civil Procedure should be considered from three angles: a) as the legal institution; b) as the legal category; c) as the process consisting of civil procedural legal relations.It has been substantiated that the prerequisites for reconciliation of the parties to the Civil Procedure are: a) the presence of voluntary consent to reconciliation, which means the will of the party (the parties) to settle the dispute, one of the legal consequences of which is the termination of proceedings; b) observance of the procedural order (procedural form) of reconciliation determined by law.It has been determined that the consent of the party to settle the dispute should meet certain requirements, namely: a) it should be unconditional; b) it should be expressed in the procedural form determined by law, which varies according to the form, in which the parties to a civil suit will be reconciled.The consent of the parties to reconciliation has been classified according to the procedural form for: a) mutual consent; b) unilateral consent.The procedural forms of reconciliation of the parties to the Civil Procedure of Ukraine have been studied.It has been established that reconciliation of the parties can take four procedural forms: settlement of the claim; dismissal of the claim; recognition of the claim; and recognition of the complaint; withdrawal of the application(s) or abandonment of the claim without consideration on the initiative of the plaintiff.It has been established that the settlement agreement is the agreement between the parties to settle a dispute on the basis of mutual concessions; therefore, the settlement agreement is the transaction, i.e. the contract by its legal nature.The plaintiff's waiver of the claim as the unilateral administrative procedural action of the plaintiff, which is characterized by the unconditional waiver of judicial protection of his (her) subjective right, freedom or interest and is aimed at terminating the proceedings and recognition of the claim that should be considered as the unilateral administrative procedural action of the defendant, which is manifested in his (her) unconditional agreement with the material and legal requirements of the plaintiff and is aimed at terminating the proceedings.The definition of the withdrawal of the statement of the claim has been improved; it is the unilateral procedural administrative action of the plaintiff, aiming at refraining from continuing the judicial process, which does not exclude the possibility of a new application to the court for the protection of an identical claim.The scientific view on the relationship between withdrawal of the statement of claim and withdrawal of the claimant has been substantiated.It has been proven that dropping the suit is aimed at completion of civil proceedings without court decision due to the existence of statutory grounds that prevent further consideration of the case and could potentially be eliminated in the future. At the same time, filing an application to drop the suit can be not only a procedural form of reconciliation of the parties, but also a way for the plaintiff to abuse his (her) procedural rights. Therefore, it is advisable for the court to apply the legal rules concerning the inadmissibility of abuse of procedural rights (Art. 44 of the Civil Procedure Code of Ukraine of Ukraine) in order to prevent such situations.It has been substantiated that withdrawal of appeals and cassation appeals and the withdrawal of such appeals, as well as applications for judicial review of newly discovered or exceptional cases can be considered as procedural forms of reconciliation in civil proceedings subject to the submission of such applications or complaints by one of the parties to the civil case.Besides, the provisions on the relationship between the procedural form of reconciliation of the parties and the stage of civil proceedings have been argued, as a result of which procedural forms have been established, in which conciliation between the parties is permitted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Куницька-Іляш М. В. 
Забезпечення фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей національної економіки України: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.03 / М. В. Куницька-Іляш. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єкт: процеси забезпечення фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей національної економіки. Мета: розроблення теоретико-методологічних засад і прикладних рекомендацій щодо формування та реалізації державної політики забезпечення фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей національної економіки України. Предмет: теоретико-методологічні засади та науково-практичні рекомендації щодо обґрунтування пріоритетів та інструментів державної політики зміцнення фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей національної економіки України. Методи: логічного узагальнення, групування, аналізу і синтезу, статистичного аналізу і розрахунку, економіко-математичного прогнозування, теоретичного узагальнення, стратегічного менеджменту, систем¬ного підходу. Визначено сутнісно-змістові характеристики фінансово-економічної безпеки галузі. Узагальнено концептуальні положення системи управління фінансово-економічною безпекою галузевих економічних систем. Розроблено підходи до ідентифікації, типологічні ознаки та завдання розвитку пріоритетних галузей. Ідентифіковано ризики та загрози фінансово-економічній безпеці пріоритетних галузей економіки. Сформовано методологію дослідження фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей. Узагальнено світовий досвід забезпечення розвитку та фінансово-економічної безпеки базових видів економічної діяльності. Здійснено аналіз сучасного стану розвитку промисловості та інших галузей реального сектора економіки України як передумови забезпечення їх фінансово-економічної безпеки. Проведено композиційне оцінювання фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей національної економіки України. Здійснено моделювання системних зв’язків фінансово-економічної безпеки та розвитку пріоритетних галузей національної економіки. Сформовано організаційно-управлінський механізм забезпечення фінансово-економічної безпеки пріоритетних галузей економіки України. Обґрунтовано засоби формування фінансово-економічної безпеки розвитку високотехнологічних галузей промисловості в стратегії реіндустріалізації національного господарства. Сфера використання: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерство економіки України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Верховна Рада України.^UObject: processes of ensuring financial and economic security of priority sectors of the national economy. Purpose: to develop theoretical and methodological foundations and applied recommendations for the formation and implementation of state policy to ensure financial and economic security of priority sectors of the national economy of Ukraine. Subject: theoretical and methodological foundations and scientific and practical recommendations for substantiating the priorities and instruments of state policy to strengthen the financial and economic security of priority sectors of the national economy of Ukraine. Methods: logical generalization, grouping, analysis and synthesis, statistical analysis and calculation, economic and mathematical forecasting, theoretical generalization, strategic management, systematic approach. The essential and substantive characteristics of the financial and economic security of the industry are determined. The conceptual provisions of the system of management of financial and economic security of sectoral economic systems are generalized. Approaches to identification, typological features and tasks of development of priority industries are developed. Risks and threats to the financial and economic security of priority sectors of the economy are identified. Approaches to identification, typological features and tasks of development of priority industries are developed. The risks and threats to the financial and economic security of priority sectors of the economy are identified. A methodology for studying the financial and economic security of priority industries is formed. The world experience of ensuring the development and financial and economic security of basic economic activities is generalized. An analysis of the current state of development of industry and other sectors of the real economy of Ukraine as a prerequisite for ensuring their financial and economic security is carried out. A composite assessment of the financial and economic security of the priority sectors of the national economy of Ukraine is carried out. Modeling of systemic links between financial and economic security and development of priority sectors of the national economy is carried out. The organizational and managerial mechanism for ensuring the financial and economic security of the priority sectors of the Ukrainian economy is formed. The means of forming the financial and economic security of the development of high-tech industries in the strategy of reindustrialization of the national economy are substantiated. Scope of usage: Ministry of Strategic Industries of Ukraine, Ministry of Economy of Ukraine, Ministry of Agrarian Policy and Food of Ukraine, Verkhovna Rada of Ukraine.The approaches to identification, typological features and tasks of development of priority industries are developed. Risks and threats to the financial and economic security of the priority industries are identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського