Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Корнієнко С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Корнієнко С.І. 
Лексичні старослов'янізми в українській літературній мові XIX століття (семантичний і стилістичний аспекти): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.І. Корнієнко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено функціонування лексичних старослов'янізмів у творах українських письменників XIX ст. у семантичному та стилістичному аспектах. Наведено старослов'янські лексеми у межах певних мовних одиниць, а саме - лексичних старослов'янізмів. Зазначено, що мовним зразком є твори даного періоду, оскільки немає спеціальних робіт, які б підсумували вживання старослов'янізмів у складі української мови у період виникнення та становлення нової української літературної мови, що певним чином позначилось на функціонуванні мовних одиниць. Використання результатів дослідження функціонування старослов'янізмів в українській літературній мові XIX ст. дозволяє визначити їх функціональний статус як складового компонента української мови та потужний стилістичний засіб, який поступово змінював умови їх реалізації у мові української художньої літератури. Пріоритетом стає не концентроване, не фраземне, а поодиноке точкове включення старослов'янських лексем до художнього тексту, у багатьох випадках стилістична маркованість нівелюється. Помітним є поступове переміщення їх до категорії звичайних номінативних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-357 + Ш141.14-322 + Ш141.61-322 +
Шифр НБУВ: РА361735

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Корнієнко С.М. 
Оптимізація ендохірургічного лікування безплідності при синдромі Штейна - Левенталя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Корнієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Конкретизовано особливості клінічного перебігу, дані ехографічної морфометрії та відеоскопічної візуалізації яєчників, досліджено гормональний профіль сироватки периферичної крові та фолікулярної рідини яєчників у випадку цього захворювання. Проведено кількісну оцінку ехогенності строми яєчників шляхом вимірювання інтенсивності ультрасонографічних пікселів. Вивчено ультрасонодоплерометричні особливості кровоплину в яєчниках у разі синдрому Штейна - Левенталя. Уточнено гістологічні особливості яєчників та їх кровопостачання за цієї патології. Розроблено та науково обгрунтовано спосіб ендохірургічної стимуляції овуляції з аспірацією кістозних включень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 +
Шифр НБУВ: РА326421

Рубрики:

      
3.

Корнієнко С.М. 
Педагогічні основи фізичного виховання молодших школярів у системі "родина - школа": Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.М. Корнієнко ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Тернопіль, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему взаємодії родини і школи у формуванні свідомого ставлення школярів молодшого віку до зміцнення власного здоров'я. Розкрито педагогічну сутність поняття "свідоме ставлення молодшого школяра до зміцнення свого здоров'я". Обгрунтовано критерії, визначено показники і рівні сформованості у школярів молодших класів ставлення до занять фізичною культурою. Розглянуто функціональну роль родини і школи як основних факторів у вихованні зацікавленого ставлення дітей до зміцнення свого здоров'я. Розроблено й експериментально апробовано особистісно орієнтовану технологію педагогічної взаємодії родини і школи, що здатна забезпечити ефективне формування у молодших школярів свідомого ставлення до зміцнення свого здоров'я. Доведено, що розвиток потреби у фізичному вдосконаленні залежить від ефективності навчально-виховного процесу в школі, виховання у родині, дотримання дитиною гігієнічних норм і, насамперед, наявності позитивної мотивації діяльності, спрямованої на фізичне самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч491.354
Шифр НБУВ: РА316534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Корнієнко С.В. 
Розв'язування психологічних задач як засіб становлення творчої активності майбутнього вчителя: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / С.В. Корнієнко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто методологічні та прикладні питання щодо процесів розв'язування майбутніми психологами психологічних задач як засобу розвитку їх творчої активності. Обгрунтовано доцільність застосування принципів задачного підходу, а саме: задачної інтеграції, особистісної орієнтації, цільової лімінальності, пошукової латентності. Визначено психолого-педагогічні умови використання різних видів психологічних задач для розвитку творчої активності майбутнього вчителя. Обгрунтовано модель психолого-педагогічних умов, змісту, форм і методів реалізації задачного підходу до становлення творчої активності студентів-випускників педагогічних ВНЗ у процесі їх підготовки. Визначено комплекс критеріїв оптимального розв'язання психологічних задач майбутніми вчителями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ю945.1 +
Шифр НБУВ: РА360628

Рубрики:

      
5.

Корнієнко С.П. 
Розробка пристроїв для охолодження синтетичних ниток при формуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / С.П. Корнієнко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Запропоновано класифікацію пристроїв для охолодження синтетичних ниток, яка враховує сучасні вимоги та тенденції в розробці пристроїв для охолодження. Показано вплив конструкції пристроїв для охолодження на якість одержаних ниток. На базі моделі фільтраційної течії в пористому тілі сформульовано крайові задачі переносу в пучках ниток і визначено фізичні схеми взаємодії потоків у пучках і зовнішньому середовищі, які розширюють уявлення про закономірності процесів переносу в системах ниток. Вперше розроблено математичні моделі, які описують процес охолодження пучка ниток у нерухомому середовищі, в закритому пристрої та в закритому пристрої з протитоком. Математичні моделі враховують параметри пучка та конструктивні параметри пристрою для охолодження, теплообмін у середині пучка ниток і між пучком, граничним шаром охолоджуючого повітря. Отримано математичні залежності для визначення кількості сорбованої вологи ниткою у процесі формування та за умов впливу процесу замаслювання на тертя й охолодження ниток. На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано метод проектування пристроїв для охолодження закритого типу з протитоком. Розроблено та досліджено пристрій для охолодження закритого типу з протитоком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.03-5-02
Шифр НБУВ: РА312099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гарбовська Т. М. 
Оптимізація елементів технології вирощування квасолі овочевої в умовах Східного Лісостепу України / Т. М. Гарбовська. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: закономірності формування високого рівня врожайності та якості продукції квасолі овочевої залежно від елементів технології вирощування. Мета – наукове обґрунтування й удосконалення елементів технології вирощування квасолі овочевої в умовах Східного Лісостепу України. Новизна: вперше в умовах Східного Лісостепу України виявлені закономірності формування врожайності квасолі овочевої залежно від схеми розміщення рослин. Визначено продуктивний потенціал сортів, їх стійкість до шкідника та обґрунтовано ефективність дворазового збирання лопатки. Виявлено залежність між основними параметрами онтогенезу культури та різними абіотичними чинниками. Розроблено моделі прогнозування врожайності. Встановлено алелопатичну взаємодію квасолі овочевої з овочевими культурами. Обґрунтовано ефективність запровадження ущільнених посівів. Результати: виявлено закономірності формування урожайності лопатки 16,5 т/га за схеми 45х25 см (густота 89 тис. шт./га) та насіння 2,1 т/га за схеми 45х15 см (густота 149 тис. шт./га); обґрунтовано ефективність дворазового збирання лопатки, за якого формується урожайність 24,5–27,2 т/га, з рівнем рентабельності 97–110 %; запровадження сумісного вирощування квасолі овочевої з овочевими культурами в ущільнених посівах з томатом, огірком, картоплею ранньою. Отримано патент на корисну модель «Спосіб вирощування квасолі овочевої». Розробки впроваджено у господарствах Дворічанського району Харківської області на площі 0,4-8,0 га.^UObject: regularities of formation of a high level of yield and quality of vegetable Bean products depending on the elements of cultivation technology. Objective: scientific substantiation and improvement of elements of the technology of growing vegetable beans in the conditions of the eastern forest-steppe of Ukraine. Novelty: for the first time in the conditions of the eastern forest-steppe of Ukraine, regularities in the formation of the yield of vegetable beans depending on the plant placement scheme have been revealed. The productive potential of varieties, their resistance to pests are determined, and the effectiveness of double harvesting of the blade is justified. The relationship between the main parameters of cultural ontogenesis and various abiotic factors is revealed. Yield forecasting models have been developed. The allelopathic interaction of vegetable beans with vegetable crops was established. The effectiveness of introducing compacted crops is justified. Results: regularities of formation of a blade yield of 16.5 t/ha according to the 45x25 cm scheme (density 89 ths pcs. / ha) and seeds 2.1 t / ha according to the scheme 45x15 cm (density 149 ths pcs. / ha); the efficiency of double harvesting of the blade is justified, in which a yield of 24.5–27.2 t/ha is formed, with a profitability level of 97-110 %; the introduction of joint cultivation of vegetable beans with vegetable crops in compacted crops with tomatoes, cucumbers, early potatoes. A patent for the utility model «Method of growing vegetable beans» was obtained. The developments were implemented in farms of the Dvurechansky District of the Kharkiv region on an area of 0.4-8.0 ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського